bonita
18.06.09,19:20
Chcem varovat ludi v nudzi pred spolocnostou provident. Vybavovala som si od nich pozicku - 300 eur / na operaciu psa/ , pozrela som si ich web, vyratala splatky a 43 eur navyse, za 26 tyzdnov, sa mi nezdalo az tak hrozne. + prezentuju sa, ze nemaju ziadne skryte poplatky.
Kedze slo o moju prvu pozicku cez nebankovku, ked prisla ich sprostredkovatelka so zmluvami - az tromi, tak som si ich chcela dobre precitat.
Na prvej mi dala splatku nizsiu na 42 tyzdnov, cize navyse by som zaplatila 70 eur. Kedze sa tvarila, ze volny papier pri sebe nema, tak som to podpisala. Na to mi predlozila dalsiu zmluvu, kde ma zarazila suma 141 eur ako odmena poskytovatelovi, ktora je splatna hned pri prvej splatke, cize o 7 dni. To sa mi uz vobec nepacilo, vyslo mi to ako 70% navyse aj som jej to povedala. Vravela , ze si myslela , ze o tom viem. Ja jej, ze som jej vcera pri predkladani dokladov povedala, ze si idem pozicat prvy raz.

O co islo v tej tretej zmluve, na to som ani neprisla.

Takze pani som podakovala za namahu, pozrela este raz stranku providentu a blika im tam reklama : Ziadne skryte splatky.

Este podotknem, ze pani mi podsuvala zmluvy priamo k podpisu. Este, ze som si to pozrela. Prvu zmluvu som si vypytala spat a roztrhala.

Takze radsej si vziat okuliare, na male pismena a dokladne citat.
Lianka
18.06.09,18:12
Jaj, ako dobre si urobila, ze si tu zmluvu roztrhala a zachovala si zdravy rozum. Dufam, ze tvoju skusenost si precitaju najma ti, ktori o pozicke od nebavkovky uvazuju.

Prekvapil ma ten poplatok navyse pre sprostredkovatelku (odmena)... :eek: Ale pri nebankovkach je asi mozne vselico. :(

Taketo a podobne firmy maju ludi za blbych... Ja som nie tak davno uzatvarala zmluvu s bankou a ten agent bol taky prekvapeny z toho, ze mam zaujem si zmluvu precitat :eek::eek::eek: a potom z neho vyslo, ze ok, ale ze mam na to max. 15 minut. :eek: Asi je to nejaka vada, mat zaujem citat zmluvy...
durisovad
18.06.09,18:35
Ak si clovek berie takuto pozicku, mal by si najskor vyhliadnut miesto pod mostom.
wagner
18.06.09,18:38
Pozri si tému Úžera???? Potom si určite rozmyslíš brať pôžičku od nebankoviek.
bonita
18.06.09,19:44
No ja osobne som nemala pozicku cca 20 rokov, ci od banky alebo nebanky. Obcas sa vsak stane, ze sa clovek ocitne pred nutnym vydavkom a nechce otravovat znamych, ci rodinu. Asi tolko k tomu, ze som na provident obratila.
Rozalka
18.06.09,20:44
Radšej "otravuj" známych či rodinu...
Barbara
19.06.09,04:14
jaaaaj Bonita, čo ťa to napadlo od nich zobrať pôžičku:eek:, veď aj tu na Porade je veľa tém ohľadne providentu.
Ja nedoporučujem ani POHOTOVOSŤ, ani PROFIREAL, atď. tým vracáš dvojnásobok.
Radšej z banky, predsa banky nemajú až také veľké úroky a tiež si to rýchlo vybavíš. Behom 24 hodín máš peniaze na účte. Však hádam v niektorej banke máš svoj účet:rolleyes: A teraz dávajú aj predschválenú pôžičku, napr. vo VUB- ke, určite aj v ostatných bankách majú pre svojích klientov takú akciu, a žiadne papiere netreba vybavovať, pôjdeš do banky napíše sa zmluva a je. Keď som ja vybavovala vo VUB ke pôžičku, tak po podpise zmluvy som mala hneď peniaze na účte
Alebo sa Ti nechcelo behať? to nemyslím v zlom.;)
Barbara
19.06.09,05:39
citát od Tosyka: ak sa ti nezdá veľa 300 € za operáciu psa


Nehnevaj sa na mňa, ale prečo by nemala zaplatiť za operáciu psa? má ho nechať radšej umrieť? lebo je " iba " PES????

Ty keby si ochorel, nezaplatil by si za operáciu ešte aj viac? pochybujem, že by si si radšej vybral smrť.:mad:

Pes je ako človek, tiež má city, aj bolesti. Len rozdiel je v tom, že nevie rozprávať a nevie povedať,že čo ho bolí.
bonita
19.06.09,06:05
Tosyka, som odchovana slobodou zvierat a teda pokial je operacia u psa mozna ,davam operovat. Utracaju sa iba stavy, ked by pes nevedel chodit - chrbtica a nedavam samozrejme operovat nadory staruckym psom.

Tie pocty som si robila pri podpisovani zmluv 141 + 70 eur.

Barbara, viem, ze to myslis dobre, ale mam manzela cudzinca / s ktorym roky nezijem a nebyva na SK/ a z toho dovodu ze nemozem predlozit jeho prijmy, banka u mna nepripada do uvahy.

A za pripomienku za op psa dakujem.
Chobot
19.06.09,06:23
citát od Tosyka: ak sa ti nezdá veľa 300 € za operáciu psa


Nehnevaj sa na mňa, ale prečo by nemala zaplatiť za operáciu psa? má ho nechať radšej umrieť? lebo je " iba " PES????

Ty keby si ochorel, nezaplatil by si za operáciu ešte aj viac? pochybujem, že by si si radšej vybral smrť.:mad:

Pes je ako človek, tiež má city, aj bolesti. Len rozdiel je v tom, že nevie rozprávať a nevie povedať,že čo ho bolí.

Barbara, že na to vôbec reaguješ....:rolleyes:;):):) Čo ho nespoznávaš?
Stanislav 1975
19.06.09,06:49
Chcem varovat ludi v nudzi pred spolocnostou provident. Vybavovala som si od nich pozicku - 300 eur / na operaciu psa/ , pozrela som si ich web, vyratala splatky a 43 eur navyse, za 26 tyzdnov, sa mi nezdalo az tak hrozne. + prezentuju sa, ze nemaju ziadne skryte poplatky.
Kedze slo o moju prvu pozicku cez nebankovku, ked prisla ich sprostredkovatelka so zmluvami - az tromi, tak som si ich chcela dobre precitat.
Na prvej mi dala splatku nizsiu na 42 tyzdnov, cize navyse by som zaplatila 70 eur. Kedze sa tvarila, ze volny papier pri sebe nema, tak som to podpisala. Na to mi predlozila dalsiu zmluvu, kde ma zarazila suma 141 eur ako odmena poskytovatelovi, ktora je splatna hned pri prvej splatke, cize o 7 dni. To sa mi uz vobec nepacilo, vyslo mi to ako 70% navyse aj som jej to povedala. Vravela , ze si myslela , ze o tom viem. Ja jej, ze som jej vcera pri predkladani dokladov povedala, ze si idem pozicat prvy raz.

O co islo v tej tretej zmluve, na to som ani neprisla.

Takze pani som podakovala za namahu, pozrela este raz stranku providentu a blika im tam reklama : Ziadne skryte splatky.

Este podotknem, ze pani mi podsuvala zmluvy priamo k podpisu. Este, ze som si to pozrela. Prvu zmluvu som si vypytala spat a roztrhala.

Takze radsej si vziat okuliare, na male pismena a dokladne citat.
Ja som o tom písal na Porade už pred skoro 2 rokmi, nič sa odvtedy nezmenilo-
http://www.porada.sk/t67584-slak-ma-ide-trafit-aj-s-rych-uverov-z-nebankovych-spolocnosti.html
Barbara
19.06.09,06:53
Barbara, že na to vôbec reaguješ....:rolleyes:;):):) Čo ho nespoznávaš?


Jóój .............:eek::eek::eek: .........šľak to traf !!!!!!;););):D:D:D

Vieš Chobot, ja som taká osobka, čo na srdci , to na jazyku:):):););)
Tanyya
08.08.09,19:43
Dobrý, chcela som sa informovat, na takuto vec, mám bohužial od providentu požičku, moja známa tam pracovala tak všetko sme rýchlo vybavili dá sa povedat cez telefon, vyhovovalo mi jednanie inkognito...no ale kým som ju ja nekontaktovala nedoniesla jej osobvne prachy tak ona sa ani neozvala, teraz odtial odišla robi to nejaka jej známa a tato moja známa je akoby nejaký prostredník, ona ma chodit ku mne pre peniaze ale nič...mne tam rastie dlžoba, ak preštudujem v zmluve jej povinnosti a ona ich porušial myslíte že je to dovod na zrušenie zmluvy, z dovodu poruženia podmienok, ako to mam riešit, chcem sa ich zbavit...tá nova providentáčka čo to "ma teraz na starosti" ma ešte ani nevidela a myslím že to je dost že nechodia tak ako maju ja toto beriem za príležitost konat proti nim lebo vlastne ja platím odmenu ale komu ked ja musim volat a chodit s peniazmi ved to je ich povinnost. dakujem za rady
misomiso
08.08.09,20:02
citát od Tosyka: ak sa ti nezdá veľa 300 € za operáciu psa


Nehnevaj sa na mňa, ale prečo by nemala zaplatiť za operáciu psa?
Pes je ako človek,

...a hlavne - aj veterinar je clovek nie? Tiez musi zit, navyse bojujeme proti krize. :)

Ale nie, ze my som si z toho robil srandu (teda iba trocha:)), my sme mali tiez psa, a napchali sme donho penazi, ako do ziadneho decka nie, mali sme ho radi, kym nam ho (asi) neukradli.
Barticek
08.08.09,20:05
Ahojte cital som obchodne podmienky spoloconosti Ferratum a dobre som sa pobavil. Neberte od nich ziadne pozicky, takto som odhovoril kamarata od Pohotovosti odislo mu v zime kurenie a potreboval ihned peniaze tak som mu bezurocne pozical aj a uz aj ich splatil:)
misoft
09.08.09,13:45
Fakt "výhodné" podmienky. 25% za 15 dní = 30% za mesiac - to je už na hranici úžery.
Barticek
09.08.09,14:21
Prečo takym firmam nezakažu podnikat. Je to užera a ludia ktorí nemaju šancu pre nizke prijmy dosta pozicku z banky, na take sprostosti naletia.
silviaz
09.08.09,15:41
Pozri si tému Úžera???? Potom si určite rozmyslíš brať pôžičku od nebankoviek.

Jo jo :D

Moja mamina si od providentu brala pozicku 20 000.
Nieje stara ale ekonomike moc nerozumie a vysvetlili jej to ako fakt perfeknu pozicku.

Splacala poctivo a stale neubudalo dlzoby. Ja som to nevedela ona je taka potvora ze sa vzdy s takymto "fasa" napadom prizna az ked je neskoro ;).

No ked som si zobrala papiere tak som sa docitala ze na 20.000 ked si ich poziciate je mesacny urok 894 korun a kedze je na dochodku tak sa rozhodla pre najmensie splatky na najdlhsiu dobu a oni ju v tom este podporili .

Super nie :eek:
Rozalka
09.08.09,16:18
mimotemy
Rodina Scovegniovcov, ktorá patrila k vrstve obchodníkov a podnikateľov, ktorej sa okolo roku 1300 darilo najmä v severnom Taliansku zbohatnúť úžerou. Úžera bola považovaná za hriech, preto aby sa jeden z nich - Enrico (zomrel v 1289) nedostal do pekla, dal postaviť kaplnku v Padove a na jej vymaľovanie si objednal Giotta, ktorý vymaľoval celú stavbu okrem oltárnej časti.
Je to nádherná kaplnka.
http://www.giottoagliscrovegni.it/ita/capire/pop13.htm
http://www.cappelladegliscrovegni.it/galleria.htm
http://www.giottoagliscrovegni.it/ita/home.html

P.s.:
Odkiaľ by sa vzalo toľko Giottov, keby všetci úžerníci u nás dali postaviť kaplnku?
silviaz
09.08.09,16:35
P.s.:
Odkiaľ by sa vzalo toľko Giottov, keby všetci úžerníci u nás dali postaviť kaplnku?[/QUOTE]

:D:D
Keby len Giottov, ale co by sme robili s tolkymi kaplnkami :D
220870
09.08.09,16:43
Podľa SK zákonov je lichva trestná.