stratena
22.06.09,16:41
Ahojte, dnes si ma podal, jeden z mojich kolegov, lebo mu tlacim na päty ohľadom pokút. Vytiahol na mna, ze sme v zozname dlznikov socialnej poistovne. Vobec som to netusila a nedoplatok v sume 5 600 EUR mame uz davno vyrovnany ale figurujeme tam ako dlznik k 31.3.2009? Tento nedoplatok vznikol len omylom, moze takto socialna poistovna narabat s nasim menom? aj ked sme davno zaplatili tak tam musime figurovat? da sa to nejako z tade anulovat? mate s tym niekto skusenosti?
Lianka
22.06.09,19:22
Ani sa necudujem, ak tak maju neaktualne udaje. V tej poistovni bol vzdy dost velky bordel (aspon v BA) a v poslednom obdobi akoby bol este vacsi - v systeme maju neaktualne udaje, posielaju vyzvy na udajne nedoplatky, ktore neexistuju, pytaju si kopie dokladov, ktore im uz v minulosti boli zaslane, eviduju v systeme predpisy platieb bez akehokolvek podkladu alebo zaevidovania ukoncenia poistnenia a pod. Takze si dokazem predstavit, ze sa neunuvali ani opravit informaciu v zozname neplaticov ohladom vasej firmy.

Vo vasej situacii by som ich dorazne vyzvala, aby vas zo zverejneneho zoznamu vymazali, nakolko Vam to komplikuje zivot a obchodne vztahy a ziadnych nedoplatkov si nie ste vedomi.
Stanislav 1975
22.06.09,19:57
Ani sa necudujem, ak tak maju neaktualne udaje. V tej poistovni bol vzdy dost velky bordel (aspon v BA) a v poslednom obdobi akoby bol este vacsi - v systeme maju neaktualne udaje, posielaju vyzvy na udajne nedoplatky, ktore neexistuju, pytaju si kopie dokladov, ktore im uz v minulosti boli zaslane, eviduju v systeme predpisy platieb bez akehokolvek podkladu alebo zaevidovania ukoncenia poistnenia a pod. Takze si dokazem predstavit, ze sa neunuvali ani opravit informaciu v zozname neplaticov ohladom vasej firmy.

Vo vasej situacii by som ich dorazne vyzvala, aby vas zo zverejneneho zoznamu vymazali, nakolko Vam to komplikuje zivot a obchodne vztahy a ziadnych nedoplatkov si nie ste vedomi.
mimotemyNatalka, nehovorí sa "bordel", ale neporiadok...Bordel je ĺudový názov verejného domu, erotického salonu-teda bordelu...:D:D:Dmimotemy
Lianka
22.06.09,20:06
:D

V tom urade je viac ako neporiadok... Bordel je expresivny vyraz pre velmi velky neporiadok ;).

PS
Rychle som sa sla pozriet, ci tam nahodou neeviduju aj mna. Nastastia tam nie som. :D
jery
23.06.09,08:56
nedoplatok v sume 5 600 EUR mame uz davno vyrovnany ale figurujeme tam ako dlznik k 31.3.2009? Tento nedoplatok vznikol len omylom, moze takto socialna poistovna narabat s nasim menom? aj ked sme davno zaplatili tak tam musime figurovat?


Nie je mi jasná jedna vec - píšeš že ste mali nedoplatok - existoval ten nedoplatok ešte k 31. 3. 2009 alebo nie?
Ak áno - informácia je pravdivá, skutočne ste boli v tom čase dlžníkom.
Ak nie - informácia je nepravdivá, treba sa s nimi skontaktovať, sťažovať sa, povyhrážať sa žalobou a podobne, nech to odtiaľ okamžite odstránia.

Ohľadne práva narábania s menom - mám dojem, že zverejňovanie zoznamu dlžníkov im určuje zákon.
Lianka
23.06.09,09:14
§ 171

(1) Sociálna poisťovňa zverejňuje zoznam fyzických osôb a právnických osôb, voči ktorým eviduje pohľadávky. Sumu pohľadávky, ktorá je dôvodom na zaradenie do tohto zoznamu, určí generálny riaditeľ.

(2) Zoznam fyzických osôb a právnických osôb uvedených v odseku 1 obsahuje

a) meno a priezvisko fyzickej osoby, jej trvalý pobyt alebo prechodný pobyt,
b) obchodné meno právnickej osoby a jej sídlo,
c) sumu pohľadávky.
http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html
Kazu
23.06.09,10:50
mimotemyNatalka, nehovorí sa "bordel", ale neporiadok...Bordel je ĺudový názov verejného domu, erotického salonu-teda bordelu...:D:D:Dmimotemy

No veď aj Sociálna poisťovna je verejná, tak prečo by sa nemohlo hovoriť že je tam bordel?:D:D:D
Sabadka
23.06.09,10:58
No veď aj Sociálna poisťovna je verejná, tak prečo by sa nemohlo hovoriť že je tam bordel?:D:D:D

mimotemy a koľko je tam 3,14 na n-tu??????????,:confused::confused::confused:
stratena
23.06.09,11:46
Dlh sme vyrovnali este k 31.3.2009. Hned ako nam prisla vyzva tak sme to doplatili presne 20.3.2009.
A este aby ma neporazilo, ten "mily kolega" mi poslal link na foaf.sk a tam su uplne vsetky firmy a tie, ktore ci uz v minulosti alebo teraz maju nedoplatky alebo mali tak to tam je zaznamenane? aj toto niekomu uklada zakon? este ok socialka, da to o par dni prec ked skonci jun ale toto tam budeme mat naveky?!!!!! kvoli jednej chybe? kto je ten foaf? kto to prevadzkuje?
jery
24.06.09,10:39
kto je ten foaf? kto to prevadzkuje?

foaf.sk prevádzkuje Arcadia Group
http://www.arcadia-group.eu/

Ak nechceš mať meno svojej firmy (alebo svoje) v tom zozname, postupoval by som nasledovne:
Najprv by som žiadal Soc. poisťovňu o opravu, o stiahnutie zo zoznamu dlžníkov, a keďže si nebola k 31. 3. (ako píšeš) dlžník, chcel by som od nich aj nejaké písomné potvrdenie, že k 31. 3. si mala všetky záväzky vyrovnané.
A až následne by som s týmto potvrdením kontaktoval Arcadia Group a na jeho základe by som žiadal o vymazanie zo zoznamu dlžníkov.
stratena
24.06.09,11:31
Dakujem, tak ja to urobit skusim, take potvrdenie mame, lebo sme sa prednedavnom davali zapisat do zoznamu podnikatelov a mam take potvrdenie k 29.3.2009. Len neviem ci uspejem a ci nas z tade odstrania. pisala som aj tomu co to cele vymyslel, aky ma účel zverejnovania nedoplatkov, ktore uz boli vyrovnane historicky dozadu...ja len vsetkym takymto hlupakom prajem aby sa nieco podobne stalo raz aj nim...zda sa mi to nefer, podla mna tie zoznamy existuju preto, lebo ludia napr. ako ja, neznesu pohlad na to, ze sa nachadzaju v takom zozname a hned uhradia, takze socialka dostane peniaze ale preco to zverejnovat ked sme to uz vyrovnali? to uz nikto nemoze urobit chybu?