bolacka
28.06.09,16:01
Ahojte,

zalozila som tuto temu hlavne pre nas, ktori by sme chceli jest zdrave jedla, ale nevieme ako na to. Myslim hlavne klasicke hlavne jedla, nutricne vydatne ranajky (pocula som ze kase z ovsennych vlociek alebo celozrnnej ryze poliate ryzovym sirupom a pod je to najvhodnejsie na vyvazenu potravu plnu energie) a samozrejme aj vecere, prip.ine typy jedal.

Moje doterajsie pokusy skoncili pri kuracom sote s ryzou, zeleninovym rizotom, alebo ze som si k hlavnemu jedlu pripravila plnu misu salatu aby som mala pocit ze jem zdravo. ALe viem ze to nestaci. Viem ze je mnoho zdravych a hlavne chutnych jedal, ktore zasytia rovnako ako vyprazany syr s hranolkami a maju pre nas ovela lepsi prospech.

Dakujem kazdemu za prispevok.
ondrejvla
28.06.09,14:17
Pridám niečo:
1 malú hlávku čínskej kapusty, 1/2 bal. grahamových cestovín, cca 20 olív bez kôstky, 5-6 PL olivého oleja,2-3 paradajky, 5-6 strúčikov cesnaku, 1 väčšia konzerva tuniaka, trošku morskej soli, medzi prsty pomrvený majorán, šťava z 1/2 citróna.
Cestoviny uvariť podľa návodu, kapustu pokrájať na tenké rezance, olivy nakrájať, cesnak rozotrieť, tuniak aj s nálevom, paradajky pokrájať na drobnejšie, nechať ich postáť poliate oliv.olejom, citrónova šťava, soľ, majorán. dobre premiešať. Ja si do toho pridávam ešte jedno veľké jablko, nakrájaná na plátky, prílohou je čierny chlieb.
wagner
28.06.09,19:19
Nemám nič proti tuniakovi, ale podľa mňa v konzerve tuniak nepatrí medzi zdravé jedlá. Je tam toľko soli, že môžeš ňou balzamovať. Pokiaľ by si ho vynechala, tak by si mala zdravé jedlo. Netvrdím, že raz za dlhý čas si nedám aj ja niečo v konzerve, ale nie je to zdravé. Ja som mala dnes karfiol obalený vo vajíčku a strúhanke a pečený v rúre, k tomu napoly podusený kel na cibuľke. Myslím si, že toto je zdravé jedlo.
Denisa
21.07.09,13:49
Zdravá pochúťka, vhodná aj pre diabetikov

0,5 dcl oleja, 1 dcl jačmenného sladu, 2 balíky nesladených burizonov,
Podľa chuti: hrozienka, rúzne sušené ovocie, oriechy, semienka slnečnice, tekvice, mandle...(všetko posekať na drobné kúsky, asi veľkosť burizonu)

Rozohrejeme olej, pridáme slad. Stále miešame a po chvíli sa vytvorí pena, dáme dole z plameňa. Ihneď zamiešame všetky tie oriešky ,ovocie a burizony tak, aby to bolo prepojené sladom.. Plech potrieť olejom, celú masu na plech a namočenou rukou vo vode (inak by sa lepilo) poriadne popritláčame. Potom to ešte popritláčame aj doskou (tiež namočenou) aby bol povrch rovný a hmota sa poriadne zlepila. Dáme do chladničky a vychladené pokrájame.
trisestri
21.07.09,18:58