zusygo
02.07.09,11:08
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Stanislav 1975
02.07.09,09:37
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Stačí len vidieť, že je to Generali( volakedy aj česká pois.) a všetko je jasné-prajem veľa nervov pri nekonečných vybavovačkách...:mad:
Stanislav 1975
02.07.09,09:42
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?
Nové auto určite neopravuj rozpočtom-to je skor na staršie autá, keď si to dáš opraviť niekam bez papierov- nové auto treba dať do originál značkového servisu a poisťovňu požiadaj o vystavenie" krycieho listu"- aby si nemusela dávať svoje peniažky...
A vlastne ako pozerám, ale to asi bude na "totálku"-keďže oprava prevyšuje 70% z ceny auta...-tak potom ti vyplatia zostatkovú cenu auta a odpočítajú spoluúčasť a cenu vraku-žiadna výhra...
buchač
02.07.09,10:20
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom vyplácania peňazí z havarijného poistenia. Kupila som si nové auto po mesiaci mi ho rozbil jeden" super vodič" cena vozidla bola 17 750 EUR škoda bola poisťovňou schválena na 12 300 EUR. Som poistená v Generali Slovensko. Už sa to ťahá 2 mesiace a ja nemám auto ani peniaze na opravu. počula som že sa dá vyplacať škoda dvoma spôsobmu: fakturačne alebo rozpočtom. Vie mi niekto poradiť?


ALIANZ
Riaditeľ
Pobočka Košice
Štúrova 7
KOŠICE


Vec : sťažnosť vo veci poistnej udalosti č.


Vážený pán riaditeľ !


Týmto sa na Vás obraciam so sťažnosťou vo veci hore uvedenej poistnej udalosti.
Poistná udalosť – nehoda sa stala dňa
Vinníkom nehody bol podľa prizvanej dopravnej polície pán X:Y
Spomínaný vinník si splnil svoju poisťovaciu povinnosť a túto
nahlásil v pobočke ALIANZ Banská Bystrica. Túto skutočnosť mi
oznámila aj p. B z odd. likvidácie PU a zároveň ma žiadala
pristaviť moje vozidlo na obhliadku. Po telefonáte s touto pracovníčkou, ktorým som jej vysvetlil, že na obhliadke som už bol
v Košiciach dňa ......a už vôbec nemienim ísť do Banskej Bystrice, som si myslel, že všetko je v poriadku.
Keďže sa nič nejaký čas nedialo a peniaze na môj účet neprichádzali, išiel som do pobočky ALIANZ v Košiciach.
Zistil som, že likvidátor mojej poistnej udalosti je Ing. S. Tento pán mi vysvetlil skutočnosť, že čaká na reláciu od polície a od p. B.
Toto všetko ma zaráža ! Od nehody už uplynul nejaký čas a ja stále čakám na svoje peniaze. Súčiastky potrebné na opravu som si
objednal, nechal doniesť a zaplatil z Talianska .
Je smutné, že sa musím dovolávať svojich práv takouto cestou, ale
ako všetci vieme, keď zákazník neplatí včas banke, tak sa táto
okamžite vyhráža všelijakými upomienkami, súdmi, exekúciou,
Občianským zákonníkom a podobne. Zaujímavé je však to, že opačne
to neplatí.
Som zákazníkom spoločnosti Slovenská poisťovňa – ALIANZ
cca 25 rokov a verím, že ním ostanem aj naďalej.



Za kladné vybavenie vopred ďakujem

V Košiciach


Túto sťažnosť som odovzdal v podateľni v pondelok .
V stredu ma volala p. X , že bla bla bla , peniaze sú na ceste ...
V piatok boli na účte ...:cool:
jajko50
02.07.09,10:30
Stačí len vidieť, že je to Generali( volakedy aj česká pois.) a všetko je jasné-prajem veľa nervov pri nekonečných vybavovačkách...:mad:

Tak toto ozaj potvrdzujem. Nekonečný príbeh s touto "inštitúciou"
Stanislav 1975
02.07.09,10:35
Tak toto ozaj potvrdzujem. Nekonečný príbeh s touto "inštitúciou"
Lacné poistky-likvidácia udalostí žalostná-Kooperatíva č.2-:mad:
Zita5
02.07.09,10:57
Lacné poistky-likvidácia udalostí žalostná-Kooperatíva č.2-:mad:

Ja nie som o tom presvedčená , že poistky sú také lacné Stanko . :rolleyes:
Stanislav 1975
02.07.09,11:00
Ja nie som o tom presvedčená , že poistky sú také lacné Stanko . :rolleyes:
Tam sú velmi pod cenu Zitka, na to aká je škodovosť sú pod cenu a potom nechcú vyplácať-hádam by si nechcela havarijnú poistku za 2%???To sa nedá potom plniť ako sa má...
brčko
02.07.09,11:01
ste mi tu celkom dobre otvorili túto tému.:)

Rodičia-dôchodcovia (jazdí len otec) si budú kupovať auto Renault clio. Chcú ho aj havarijne poistiť, asi aj krádež ... so spoluúčasťou 2000,-Sk. Asi Allianz. Len neviem, či hodinovú sadzbu dať základnú alebo neobmedzenú. LEbo cena poistenia je dosť od toho závislá, aspon podla výpočtov cez net. Viete mi k tomu niečo poradiť?
Stanislav 1975
02.07.09,11:04
ste mi tu celkom dobre otvorili túto tému.:)

Rodičia-dôchodcovia (jazdí len otec) si budú kupovať auto Renault clio. Chcú ho aj havarijne poistiť, asi aj krádež ... so spoluúčasťou 2000,-Sk. Asi Allianz. Len neviem, či hodinovú sadzbu dať základnú alebo neobmedzenú. LEbo cena poistenia je dosť od toho závislá, aspon podla výpočtov cez net. Viete mi k tomu niečo poradiť?
Už NEMÁ OD VčERA ALLIANZ ZÁKLADNú NORMOHODINU-už je to zrušené-prepláca sa v základe oprava v značkovom servise...
brčko
02.07.09,11:11
Už NEMÁ OD VčERA ALLIANZ ZÁKLADNú NORMOHODINU-už je to zrušené-prepláca sa v základe oprava v značkovom servise...

tak to je čerstvé?? Som pozerala predvčerom. Tak to musím radšej všetko znovu natukať :)
Dakujem ti za čerstvú info. :)
Stanislav 1975
02.07.09,11:15
tak to je čerstvé?? Som pozerala predvčerom. Tak to musím radšej všetko znovu natukať :)
Dakujem ti za čerstvú info. :)
jA Už TO VIEM MESIAC-ale účinnosť je od 01.07.09:):):)
zusygo
02.07.09,13:54
Ďakujem Vám za rady. Aj keď si dám auto opraviť, keď už konečne prídu peniaze, tak už nikdy nebude mať hodnotu nového auta a stratila som na tom tak, či tak a vinník nemá žiaden problém a ja ani nové auto ani peniaze a užila som si len mesiac. Chcem sa opýtať,či rozpočtom by som dostala rovnakú sumu ako fakturačne?
Stanislav 1975
02.07.09,14:25
Ďakujem Vám za rady. Aj keď si dám auto opraviť, keď už konečne prídu peniaze, tak už nikdy nebude mať hodnotu nového auta a stratila som na tom tak, či tak a vinník nemá žiaden problém a ja ani nové auto ani peniaze a užila som si len mesiac. Chcem sa opýtať,či rozpočtom by som dostala rovnakú sumu ako fakturačne?

Vid moj 1 prispevok-rozpoctom by si dostala o cca 30%menej ako by bola faktura.a pytaj od Generali kryci list-ak ti ho daju...
zusygo
02.07.09,15:28
Až keď budem mať krycí list, tak až vtedy môžem opravovať auto?
Stanislav 1975
02.07.09,15:32
Až keď budem mať krycí list, tak až vtedy môžem opravovať auto?
Aaale nie, nerozumieme sa- krycí list je to, že za opravu nezaplatíš ty- ale poisťovňa zaplatí priamo servisu a ty doplatíš len spoluúčasť a tú následne dostaneš z pzp vinníka...
zusygo
02.07.09,16:08
Veľmi pekne ďakujem, lebo už dva mesiace ma vodia za nos a nič mi nechcú povedať aj a len čakám jak debil a platím leasing a auto nemám. Pomohol si mi a o tom krycom liste som ani netušila. Diky:)
preboha
03.07.09,17:32
ste mi tu celkom dobre otvorili túto tému.:)

Rodičia-dôchodcovia (jazdí len otec) si budú kupovať auto Renault clio. Chcú ho aj havarijne poistiť, asi aj krádež ... so spoluúčasťou 2000,-Sk. Asi Allianz. Len neviem, či hodinovú sadzbu dať základnú alebo neobmedzenú. LEbo cena poistenia je dosť od toho závislá, aspon podla výpočtov cez net. Viete mi k tomu niečo poradiť?
skúste ponuku QBE poisťovňa - za opýtanie vraj nebijú......
skuba
31.07.09,08:52
Ahojte chcem sa spýtať je platná havarijná poistka v prípade ked este nemam vydané slovenské osvedčenie o evidencii vozidla, resp. slovenský preukaz. Poistováčka sa má snaží namotať, ze stačí len číslo karosérie a číslo motora. Len som zvedava čo v prípade toho ak si pôjdeme po nove auto k predajcovi a náhodou cestou domov havarujeme.
Stanislav 1975
31.07.09,09:04
Ahojte chcem sa spýtať je platná havarijná poistka v prípade ked este nemam vydané slovenské osvedčenie o evidencii vozidla, resp. slovenský preukaz. Poistováčka sa má snaží namotať, ze stačí len číslo karosérie a číslo motora. Len som zvedava čo v prípade toho ak si pôjdeme po nove auto k predajcovi a náhodou cestou domov havarujeme.

Ak je vozidlo kupované v SR a techničák je nevyplnený a prázdny, ale je kúpna zmluva tak to stačí na poistenie...
Ak sa vozidlo kupuje v zahraničí a ešte nieje techničák-poistka sa nedá uzavrieť...
skuba
31.07.09,10:18
ja som taký šprto a vo všeobecných podmienkach má allianz napsíané že vozdilo je možné poistiť, len ak ma eviden.cislo alebo techn.preukaz, no a my dostaneme technic. mozno az za dva tyzdne, a chcem si byt ista ze ak havarujeme tak nam to uznaju
Stanislav 1975
31.07.09,10:20
ja som taký šprto a vo všeobecných podmienkach má allianz napsíané že vozdilo je možné poistiť, len ak ma eviden.cislo alebo techn.preukaz, no a my dostaneme technic. mozno az za dva tyzdne, a chcem si byt ista ze ak havarujeme tak nam to uznaju

Uznajú,bežne to robím- ale vravím- musí byť vystavená fa od slovenského predajcu...
skuba
31.07.09,10:42
Stanislav mohol by si mi vysvetliť čo znamená ked mam napísané v havarijnej poistke podpoistenie na .......... % tam má byť 100 % alebo tam nesmie byť nič.
Stanislav 1975
31.07.09,10:48
Stanislav mohol by si mi vysvetliť čo znamená ked mam napísané v havarijnej poistke podpoistenie na .......... % tam má byť 100 % alebo tam nesmie byť nič.

keď tam nieje nič, to je dobré- to je akože 100%- ja to tiež nevypisujem, ked si klient nechce dať podpoistenie...
skuba
31.07.09,11:00
tá poisťovačka nám už dala návrh zmluvy a tam je napísané ze 100 % a ja som jej povedala ze nech tam nepíše nič, lebo ze ak to dobre chápem tak to znamená podpistenie a ak tam bude 100 % tak vlastne my tým pádom pri plnení budeme krátení o 100 %. Dobre to chápem, alebo radšej nech tam nechá tých 100 %?
Stanislav 1975
31.07.09,12:48
tá poisťovačka nám už dala návrh zmluvy a tam je napísané ze 100 % a ja som jej povedala ze nech tam nepíše nič, lebo ze ak to dobre chápem tak to znamená podpistenie a ak tam bude 100 % tak vlastne my tým pádom pri plnení budeme krátení o 100 %. Dobre to chápem, alebo radšej nech tam nechá tých 100 %?

Ale nie moja,nemusis sa bat,je v poriadku aj ked je tam uvedene tych 100%-je to ok,lebo to je vlastne uvedene percento poistenia a nie o kolko sa bude kratit plnenie.takze je to OK
preboha
31.07.09,15:46
Veľmi pekne ďakujem, lebo už dva mesiace ma vodia za nos a nič mi nechcú povedať aj a len čakám jak debil a platím leasing a auto nemám. Pomohol si mi a o tom krycom liste som ani netušila. Diky:)
od poisťovne je možné vo Vašom prípade získať výrazne viac než preplatenie faktúry
wegamizi
12.08.10,09:55
Ahojte,
mala by som otazku, ktora smeruje skor k uzatvaraniu havarijnej poistky.
Chceli by sme uzatvorit hav. poistku na VW Golf GTI, r.v. 2007. Na co by sme si mali davat pozor pri vybere ponuk poistovni, co je dolezite a co nie?
Vopred pekne dakujem
Stanislav 1975
12.08.10,10:20
Ahojte,
mala by som otazku, ktora smeruje skor k uzatvaraniu havarijnej poistky.
Chceli by sme uzatvorit hav. poistku na VW Golf GTI, r.v. 2007. Na co by sme si mali davat pozor pri vybere ponuk poistovni, co je dolezite a co nie?
Vopred pekne dakujem

Najma na referencie, rýchlosť preplácania škod a pod.- určite nie podľa ceny-to je cesta do pekla...
Stanislav 1975
12.08.10,10:23
Najma na referencie, rýchlosť preplácania škod a pod.- určite nie podľa ceny-to je cesta do pekla...

a najma treba si tam dať za pár eur navyše aj poistenie finančnej straty,aby si v prípade krádeže a totálky dostala cenu za ktorú si to ojazdené auto kúpila-bez toho už poistky niesú to pravé orechové...,máš v zmluve presne určené kolko dostaneš bez dalšej amortizácie a bez odpočítania spoluúčasti-teraz si to už dávajú skoro všetci...:cool:
Kvaka
12.08.10,10:30
Kúpili sme od dcéry 4-ročné auto, chceme ho prepísať na manžela. Dcéra ho mala poistené ako nové, my už budeme poisťovať staré. Zaujíma ma, ako sa manželovi kráti priznaný bonus 65%, ak nám posledné auto ukradli a poisťovňa nám škodu uhradila.
Stanislav 1975
12.08.10,10:32
Kúpili sme od dcéry 4-ročné auto, chceme ho prepísať na manžela. Dcéra ho mala poistené ako nové, my už budeme poisťovať staré. Zaujíma ma, ako sa manželovi kráti priznaný bonus 65%, ak nám posledné auto ukradli a poisťovňa nám škodu uhradila.

bonus sa nekráti- mal by byt priznaný v plnej výške- krádež vozidla nieje tvoje zavinenie...;)
Kvaka
12.08.10,10:42
bonus sa nekráti- mal by byt priznaný v plnej výške- krádež vozidla nieje tvoje zavinenie...;)
Si ma prekvapil, niekto mi hovoril, že pri totál náhrade škody sa bonus nejako stráca. Mali sme pred tromi rokmi rozbité sklo na aute, vtedy manželovi krátili bonus zo 70% na 65%.
Stanislav 1975
12.08.10,10:45
Si ma prekvapil, niekto mi hovoril, že pri totál náhrade škody sa bonus nejako stráca. Mali sme pred tromi rokmi rozbité sklo na aute, vtedy manželovi krátili bonus zo 70% na 65%.

tam vobec nejde o výšku škody-to je irelevantné-tam ide o to či to bolo samozavinenie alebo nie...
Stanislav 1975
12.08.10,10:52
Ahojte,
mala by som otazku, ktora smeruje skor k uzatvaraniu havarijnej poistky.
Chceli by sme uzatvorit hav. poistku na VW Golf GTI, r.v. 2007. Na co by sme si mali davat pozor pri vybere ponuk poistovni, co je dolezite a co nie?
Vopred pekne dakujem

a ešte niečo-doležité je všetko...:cool:
Kvaka
12.08.10,10:53
tam vobec nejde o výšku škody-to je irelevantné-tam ide o to či to bolo samozavinenie alebo nie...
Veľké ďakujem za info, potešil si ma. Viem, že krátenie bonusu o 5% nezávisí od výšky škody, ale od počtu škodových udalostí, len som myslela, že pri krádeži -totálnej škode je to riešené inak, že tam sa samozavinenie neposudzuje.
Stanislav 1975
12.08.10,10:55
Veľké ďakujem za info, potešil si ma. Viem, že krátenie bonusu o 5% nezávisí od výšky škody, ale od počtu škodových udalostí, len som myslela, že pri krádeži -totálnej škode je to riešené inak, že tam sa samozavinenie neposudzuje.

aj tam sa posudzuje, možeš byť v klude...:)-btw.ty osobne nemožeš za to,že ti ukradli auto...:cool:
Kvaka
12.08.10,12:14
Na to kupované auto od dcéry sme už dali namontovať Zeder, aby som už toto nemusela písať.
http://www.porada.sk/1349522-post10197.html