EMILKA1306
06.07.09,18:57
začala sezóna sirupov, džemov, kompótov, muštov a pod., preto sa môžeme navzájom inšpirovať. Na odšťavovacom hrnci si pomerne rýchlo odšťavíme ovocie a čo potom? Mate nejaké overené recepty? ďakujem.
wegamizi
06.07.09,17:51
Prepac, teba zaujima dalsie vyuzitie odstavovacieho hrnca, alebo ziskanej stavy?:rolleyes:
tetrisss
06.07.09,18:18
Stava ziskana z odstavovacieho hrnca je uplne super najlepsi napoj sam o sebe. Hned za horuca ju treba dat do cistych flasi, zatvorit, otocit a nechat vychladnut.
Heder
07.07.09,15:42
ja by som si chcela kúpiť nejaký poriadny odšťavoavač, do ktorého sa dá hádzať neolúpane ovocie a ktorý skrátka urobí všetko sám atď. Máte niekto nejakú overenú značku?
orlica
07.07.09,17:56
jj, mám ,ehm, neviem či môžem uviesť značku, ale Zepter je fakt vynikajúci. Ovocie umyjem, pokrájam na väčšie kusy, presypem kr.cukrom a čakám, nie však dlho, lebo ked sa v hadičke objaví šťava, tak ju "stáčam" do zohriatych fliaš alebo pohárov. Vysypem z vrchnej nádoby doslova vyšťavené ovocie napr. ribezle, ktoré tam dávam celé aj so stopkami. Ak idem n adruhe kolo, tak v spodnej nádobe dolejem čistú vodu a pokračujem. Ide to dosť rýchlo :-).Hrniec mám najmenej 10 rokov, takže ani neviem či ho teraz majú v ponuke.
Veľmi uľahčuje a zjednodušuje "skvapalnenie" vitaminov, hoc aj s cukrom, ale dá sa aj bez cukru, na kratšiu dobu do chladničky( na ľadové drinky, rôsoly s celými pár kuskami ovocia v pohári a pod. :-) mňam cikg,cing ...
EMILKA1306
07.07.09,18:08
ja som kúpila taký trojitý, ale je super. dám vodu, ovocie, dám hrniec na sporák a čakám čistú šťavu. je to oveľa lepšie ako nejaké ručné odšťavovanie. chcela som ale nejaké kombinácie ovocia či nemá niekto dačo vyskúšané.
Heder
08.07.09,14:49
napríklad maliny + marhule + višne + voda = výborné a všetko to je momentálne sezónne ovocie
EMILKA1306
09.07.09,21:02
marhule som síce neskúšala, ale maliny, egreše, ríbezle a josty to som robila. Tie sirupy a džemy fantázia.