Evaman
02.08.05,10:03
Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.
kacena
02.08.05,08:12
Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.
Ja síce herpes nemávam , ale mávam často kútiky a vieš čo na to zaberá ? To žlté mazivo z ucha , neviem ako sa to presne nazýva. To mi poradila jedna babka a naozaj mi to funguje. Možno to zabera aj na herpes - neviem.
Pavla P
02.08.05,08:14
Skus v lekarni alebo v predajni zdravej vyzivy pripravok HERPIK - je to prirodny pripravok s vytazkom z cesnaku. Dostal aj nejake ocenenie.
Paula
02.08.05,08:20
kacena: poznám ľudí, ktorým skutočne to "mazivo" na herpes na perách zaberá :)
Velettka
02.08.05,08:22
Ja mávam veľmi často herpesy ..... hneď jak ma začne svrbieť pera potriem herpesinom - mastička z lekárne a nevyleje sa tak veľmi a rýchlejšie sa zahojí. Inak začala som užívať SPECTRUM vitamíny kôli tým herpesom a zatiaľ zaberá, 1 tabletka každý 3. deň, 1. týždeň som brala každé ráno 1 a potom tak každé 3 - 4 dni, ako ma napadne. Dosť mi to pomohlo. Teraz sa mi urobil síce herpes ale straaaaašne malinky, len ako hrčka v pere a vôbec ho nevidno..... Inak som bola predtým každú chvíľu vyliata .... Zatiaľ mi pomohlo toto ..... :-) Súcitim s tebou, viem čo to je ......
endrju
02.08.05,08:43
Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Z "prírody" používam olej vylisovaný z jadierok rakytníka (kríkovitá rastlina). Bohužial, nepoznám presný slovenský a ani latinský názov. Môj zdroj: krajiny bývalého ZSSR. Tam je rakytník známy pod ľudovým názvom "oblepicha". (rakytník má plody - malé bobuľky, ktoré "oblepia" celé konáriky). Rakytníkový olej funguje na tieto problémy na 120%. Okrem toho je použiteľný na podporu hojenia akýchkoľvek jaziev, rán. A to dokonca aj vnútorne (napr., žalúdočné vredy).
S liečením herpesu týmto olejom mám osobné a len pozitívne skúsenosti.:p
Velettka
02.08.05,10:59
A da sa ten olejček s "oblepichy" :-)))) dakde kúpiť? :-))
ondrejvla
02.08.05,11:07
Ak máš známeho v lekárni daj si urobiť salicylový olejček, maj ho uschovaný vo dvierkach chladničky a keď začneš "cítiť" herpes, hneď natrieť a na druhý deň je preč. Pomáha aj na kútiky. Vyskúšané zaručene. Herpes je vírusovité ochorenie, opakujúce sa a salycil je na to "Jednotka"!
Velettka
02.08.05,11:16
skúsim sa popýtať, ďakujem za dobrú radu ... :-)
Evaman
02.08.05,12:24
Ďakujem Vám všetkým veeeeeeľmi pekne.Je tu veľa rád , tak určite niečo z toho vyskúšam. Ja herpesy väčšinou nemávam, ale ak sa mi nejaký vyhodí raz do roka , tak to teda poriadny a teraz mám opuchnutú celú bradu a o pere ani nehovorím. Tak dúfam , že mi niečo z toho pomôže.
Ešte raz díky za Vaše rady.
Paula
02.08.05,12:45
Ak máš známeho v lekárni daj si urobiť salicylový olejček, maj ho uschovaný vo dvierkach chladničky a keď začneš "cítiť" herpes, hneď natrieť a na druhý deň je preč. Pomáha aj na kútiky. Vyskúšané zaručene. Herpes je vírusovité ochorenie, opakujúce sa a salycil je na to "Jednotka"!Verím, že môže byť dobrý...mám len dotaz súvisiaci s alergiou. Moja mamina nemohla užívať žiadne lieky, ktoré salicyl obsahovali, mala príznaky prudkej otravy.
kukučka
02.08.05,20:27
Komu sa robia kútiky, mal by vysadiť na pár dní cukor.
bef
02.08.05,20:50
Už tu bolo napísaných veľa dobrých a osvedčených receptov a rád, ale napriek tomu by som odporučila výrobky s Aloe Vera. Je ich niekoľko, ktoré zmierňujú následky nielen uvedeného zdravotného problému. Pomáhajú i preventívne a podporujú aktivitu imunitného systému. Môžem odporučiť. Ak by si chcela viac informácii môžem odpovedať aj cez SS. :)
bef
02.08.05,21:25
Áno Aloe Vera Gél Life Essence je vhodný aj pre diabetikov ale nedá sa bežne kúpiť len objednať.
Hlinkovx
02.08.05,21:27
herpes mávam dosť pravidelne..a osobne sa mi osvedčil herpesín.... a keď náhodou herpes nemám..veľmi dobrá mastička...je borozan
Bionda
03.08.05,07:49
herpes mávam dosť pravidelne..a osobne sa mi osvedčil herpesín.... a keď náhodou herpes nemám..veľmi dobrá mastička...je borozanMne pomáha Zovirax... aj pri oku mi pomohol!
fortunka
03.08.05,09:00
no ja som mavala od malicka do nedavna herpesy v jednom kuse... vraj znizena odolnost organizmu a proste to mam v krvy, pomaha mi vit.B ... cize inak povedane kvasnice... ked uz je herpes tu tak nepomoze nic.. vacsinou ho vycistim niecim alkoholovym (momentalne dezinfekcnym prostriedkom na pokozku - Chiroderm) a necham pomaly vysusit... masticky mi na to nikdy nepomahali... a s tym uchom to som este nepocula;) asi vyskusam ak sa mi nieco take prihodi... ale ako hovorim vitaminy vitaminy a ziadny stres... ;)
Pepa
03.08.05,14:29
Ja síce idem len do 7 triedy základnej školy, ale viem, že krv je podľa vzoru kosť.
Tak ja by som napísal v kosti, v krvi.
No Marečko "chybička se občas vloudí".
babenko1
03.08.05,15:53
ja mávam tiež herpes.. a mala som ho neúrekom, ked som bola tehotná. vyfasovala som zovirax.. očný. ale aj pleťový.. dalšia vec čo pomáha, je duvira a mala som aj lomaherpan.. ale bohužiaľ ten sa už nevyrába.. ten bol založený na prírodnej báze medovky lekárskej.. a nič podobného nie je :(
Viki
03.08.05,16:38
Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo. Prevencia: vyhýbať sa stresu a užívať B-komplex forte
babenko1
03.08.05,16:47
vlasti.. zas tvoj vnúčik nás tu učí gramatiku? :)
babenko1
03.08.05,17:59
to jo.. ale pepa to zobrala s humorom :-)
kukučka
03.08.05,18:05
Len ho zavolajte naspäť, aj Vlasta aj Pepa sú vlastné mená, kde máte veľké písmenká ? Babka závislačka ho nepustí ku počítaču :D :D :D
babenko1
03.08.05,18:07
Keď ja tak nerada píšem veľké písmená...chichi
amelia
03.08.05,18:09
:D

Ja sa vrátim k tomu herpesu.Môj syn ho občas má, je hrozne disciplynovaný(dúfam som to napísala správne :)-je to odv.od slova plyn?:D)
a ani sa ho nedotkne, jemne ho umyje, napriek tomu, že je to nepotvrdené, natrie si ho zubnou pastou a behom 4 dni ho má fuč, niekedy ja ani nepostrehnem hneď, že ho má.Asi ho treba fakt hlavne opatrne opatrovať.
babenko1
03.08.05,18:23
hmm.. herpes by nemal mať styk s vodou.. ľahko sa šíri.. ale asi je dôležité, aký je to druh herpesu...
endrju
03.08.05,18:48
A da sa ten olejček s "oblepichy" :-)))) dakde kúpiť? :-))
Velettka. Niekde na východnom Slovensku predpokladám, že áno. Chodí tam na rôzne burzy dosť Ukrajincov. Ja "zneužívam" na zaobstaranie tohoto lieku ľudí, o ktorých sa dozviem, že majú cestu smerom východ od slovenských hraníc. Dovezená zásoba mi v v chladničke potom vydrží nejaký čas a mám po problémoch.:p
Evaman
04.08.05,08:30
Hm, takže :
Endrju: rakytníkový olejček som v celých Košiciach nezohnala,

Vlasti : salicylový mi tiež nechceli nikde namiešať a dokonca jedna lekárnička sa tvárila tak divne keď som sa jej na to opýtala, akoby som prišla z marsu..

Bežné prípravky ako sú Zovirax, Duvira gél, ... na mňa absolútne nezaberajú .Jedine čo zaberá je Lakinal ale ten sa vraj už nevyrába.Obsahoval tiež výťažky z rastlín .
A keďže môj herpes bol dosť rozsiahly, musela som navštíviť lekárku a tá keď ma videla, sa zhrozila, že čo to mám na perách.Vyfasovala som lieky a antibiotikovú masť Bactroban - zaberá úspešne, po dvoch dňoch opadol opuch pery a začal sa sušiť.
Ale vďaka všetkým za rady.
Zuzka
04.08.05,08:43
Evaman, môj syn mal problémy s herpesom a veľmi ťažko sa to liečilo.Občas sa mu ešte vyleje ale nie v takom rozsahu.
Zo začiatku sme chodili k homeopatičke, ale stav sa vôbec nezlepšoval, iba zhoršoval. Nakoniec sme išli k lekárke a tá mu ho liečila snáď aj 4 roky. Užíval s prestávkami lieky, myslím, že sa to volalo Sandinum . Akonáhle prestal lieky brať, herpes sa mu vyhodil. Natárpili sme sa s tým riadne. Iba masť nestačí v takomto prípade. Máš zrejme slabú imunitu, v tom je problém a to treba liečiť, potom aj herpes ustúpi, aj keď sa ho nezbavíš. Masť, ktorú uvádzaš, syn používal a občas používa.
Držím palce. :)

Skús si v lekárni kúpiť Tea Tree oil - dovoz z Austrálie. Je to prírodný antiseptický olej. Ale ten používať iba keď je herpes malý. :)
rosemary
04.08.05,09:48
Mám tiež dobré skúsennosti s TeaTree olejom/čajovníkový/, môžem ho doporučiť.
Pred nejakým časom mi bývalá kozmetička poradila, že keď si nechám pery "obísť" leaserom herpes sa mi už na perách nevyhodí. Mala pravdu na perách sa mi nevyhodil, ale v nose a pod bradou, vyzerala som ako mozambický bubeník.Takže leaser určite nie........
stela5
04.08.05,11:11
súhlasím s Viki:na herpes je dobré 6 tabliet na deň: ráno2,obed2,večera2 - b komplex
a zjesť trocha surového droždia.
zaberá to na 100%.
Viki
04.08.05,15:49
Evaman,
mávala som v minulosti Tvoje problémy a tak viem ako sa cítiš....
Mne na to zaberala len jedna mastička (už ani neviem presne jej názov, ale už sa vraj nevyrába) Locacortten? ale aj to len dovtedy, kým si môj organizmus na ňu nezvykol.
Tiež som mávala problémy s ústnymi kútikmi - na všetko som si musela dávať pozor mimo domu -poháre, príbor...
Všetko je to vraj zo stresu, oslabenej imunity.

Už som tu písala o prevencii -vyhýbať sa stresu a brať B-komplex forte.
Viem, že vyhnúť sa stresu v dnešnej dobe je dosť ťažké - sama som to zažila - 3 deti, zamestnanie, pomoc manželovi pri podnikaní, rok strávený na stavbe.... Vymetala som lekárne, všade som sa pýtala, čo je na to najlepšie, vyskúšala som snáď všetko... Až raz jedna lekárnička mi povedala aby som skúsila brať B-komplex forte ako prevenciu 1 tabletku denne. Asi rok som to tak robila a problémy prestali :) Dnes užívam 1 tabletku denne len v období keď ma tlačia nejaké termíny a viem, že budem stresovať...
Keď si vyliečiš momentálny herpes, určite to vyskúšaj.
Ak nechceš užívať tabletky, vyskúšaj jesť pivné kvasinky a kvasnice(droždie).

V snahe pomôcť Ti, som aj trošku zagooglila, pripájam Ti jednu stránku na túto tému:
http://www.edusan.sk/dom_lek/dom_lek_zobr.php?id=122

Tak nech sa Ti darí v zápase s týmito tažkosťami... a nech sa čoskoro stratia...
prajem pekný deň
Viera
Bionda
05.08.05,05:59
Súhlasím zo všetkými čo uviedli cesnakové výťažky, ja som si spomenula, že na intráku keď ma začala svrbieť pera a začal aj mierny opuch (pred tým než herpík vyrazil na povrch) pomáhala mi cibuľová a cesnaková šťava.. veru.. na druhý deň nemal hespes ani odvahu sa vyhodiť!:)
Velettka
05.08.05,07:04
Ešte k tomu salicylovému olejčeku, neviete koľko percentný by mal byť? Mám známu v KE, ktorá by to vedela namišať, len potrebuje vedieť koľko % ......
fortunka
13.08.05,22:10
hmmm, dakujem za opravenie, ale tuto tvoju poznamku radsej nebudem komentovat....
liba2
13.08.05,23:13
Marek548, Porada.sk nie je "gramatickým okienkom" (viď tvoj príspevok č.20).
Ak ťa zaujímajú tieto stránky, ak nemáš iné aktivity v tvojich 13-tich rokoch, nuž tak si ich čítaj. Ale nie je vhodné, aby si komentoval gramatické nedostatky v príspevkoch Poraďákov. Mladým ľuďom sluší schopnosť prejaviť toleranciu a úctu k starším. No a starší sme tu od teba všetci....
sklenkova
14.08.05,13:13
Moja mladá používala ZOVIRAX ,ale zákazníčka nejaká neviem či doktorka alebo magistra jej doniesla jej doniesla OPARSTOP PETER MOTUS (výroba kozmetických prípravkov),že vraj je to lepšie ako zovirax hovorí moja mladá. Ja opary nemám ani kútiky,to len ona má občas také problémy.
Pepa
14.08.05,14:45
No počkaj, ty vyfasuješ! Pozri sa do svojich diktátov, ty opica!Vidíš, Marečko, vidíš? Stálo ti to za "to"?http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
porfin
19.08.05,16:56
Ja som práve "hrdá majiteľka" hrozných 2 herpesov ako dôsledok neustáleho dráždenia koži pri kýchaní /senná nádcha/.
Normálne nemávam často herpes, ale zato teraz je taký hrozný, že sa hanbím ísť aj do obchodu. ALE O INOM SOM CHCELA:
V lekárni mi ponúkli EPIGEN- je aj mastička, ale ja mám fľaštičku s rozprašovačom. Je to na Herpes oboch druhou- herpes labiálny- klasický na pere, pod nosom... ako aj na herpes genitálny dokonca aj na pásový opar či vag. kandidózu
Bol síce drahý- 379sk, ale v mojom rozpoložení som bolo ochotná urobiť všetko. Mastičky typu Zovirax i Herpesin mi ani na začiatku nepomohli, dokonca ani domáca slivovica :-)))
No a nechcem robiť reklamu, ale tento Epigen mi fakt zmiernil bolesť, opuch i celkový zápal. Dnes je 3 deň čo si ho dávam a už mi konečne zasychajú.Tak dúfam, že do pondelka budem môcť výjsť medzi ľudí.
Hlinkovx
19.08.05,17:13
mávam také isté problémy - mám alergiu a presne tak, keď kýcham a stále soplím, vytvorí sa mi od podráždenia herpes....
ale zistila som....že keď si pravidelne natieram tým Borozanom okolie nosa a úst/nie počas herpesu samozrejme/ .....tak nedostanem tak často herpes....predtým som ho mala do mesiaca aj dva krát.....
no...a osobne radšej herpes nechám už vyraziť....a nech sa suší sám....už naňho nič nedávam
kika:)
21.08.05,14:02
Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.JA mam herpesy tiež práve teraz mám dva jeden na dolnej pere a druhý pri kútiku.
No ja na to používam na začiatku čajovníkový olej a keď trochu uschne potom aloe a na doliečenie masticku "hojivý zázrak" z Oriflame

Trvá to asi týžden, podľa toho aký ho máš veľký.

Treba hneď nasadiť vitamíny - C, B.



__________________________
:) Hadam ze ti moje rady pomozu:o
Denisa
22.08.05,15:45
Môžeš skúsiť homeopatokum NATRUM MURIATICUM CH15. Mne to celkom pomohlo. Keď je to akútne tak 3x denne 5 guličiek. Ak to mávaš často tak sa môžeš priebežne preliečovať 1x do týždňa 5 guličiek. Nemiešaj to s jedlom. Nechaj volne rozpustiť v ústach.
B-komplex alebo droždie nieje na škodu ;)

Skús aj porozmýšľať či by si nemala niečo vylúčiť zo stravy, možno arašidy, čokoládu :mee: alebo niečo také, čo podporuje alergie.
Herpes je vlastne aj znížená imunita organizmu.
AlaNR
24.08.05,08:54
súhlasím s Viki:na herpes je dobré 6 tabliet na deň: ráno2,obed2,večera2 - b komplex
a zjesť trocha surového droždia.
zaberá to na 100%.
Mne sa objavuje pravidelne trikrát do roka herpes pri oku, na spánku.
Tiež sa "nažerem" b-komplexu, len si dávam ten FORTE. Sama sebe si potom smrdím, aj keď FORTE nie je až tak smrdľavý ako obyčajný.
Neviem, aké s tým máte skúsenosti ale z B-komplexu mám nežiadúci účinok to, že mám strašne suché pery a okolie. Nepomáha mi na to nič.

Ale aj tak docielim aby mi herpes nepokračoval napríklad do oka. Kým so nebrala béčko mala som oko napuchnuté akoby som po ňom dostala a potom vysvetluj, že je to len herpes.

Inak používam aj takú mastičku, že Herpesin. Problém je ale v tom, že nikdy nestihnem zachytiť tie prvé príznaky, vždy sa mi to vyhodí strašne rýchlo.
učtovníčka
25.08.05,09:26
Po prečítaní predchádzajúcich stránok som sa rozhodla Vás potešiť mojim konštatovaním, že ja som na tom ešte horšie, nakoľko mám herpes ale vo vnútri organizmu a to je taká bolesť keď je aktívny že ju nikomu neprajem. Získala som ho po neličenej zlomenine rebier o ktorej som ani nevedela nakoľko my ženy sme zvyknuté na mierne bolesti a tak som to prežila až kým sa nezrástli a to tak zle že na mieste kde je ten nešťastný spoj sa dráždením sliznica podráždila a keďže som alergik a mám oslabenú imunitu tak sa mi tam usídlil herpesový vírus a pekne si tam hovká a čaká kedy začnem dietovať, stresovať a podobne a hneď sa ohlási.Nie je ho vidieť ako u Vás, ale radšej by som ho videla ako sa mi zákerne plýži po vnútorných slizniciach a čaká na príležitosť. Pomáha mi len dostatok prírodných vitamínov a nemyslieť na to.Dosť už hororu.ďakujem .
JanaF
25.08.05,13:17
Ja som mavala herpesy na dennom poriadku, ked sa jeden zahojil, nepreslo ani 5 dni a uz tu bol dalsi. Pichali mi B12 a ustupilo to.:D
Teraz sa mi vytvori, iba ked som dlho na slniecku:D
Evaman
03.09.05,14:31
Ahojte všetci, tak po 3 týždňoch sa mi herpes konečne "vyliečil" ale, ostali mi tesne pod perou a nad perou po herpese 3 ružové "fliačky", je to citlivé a nevyzerá to veľmi pekne. Neviete niečo ako to odstrániť? Viem , že by mi to malo zmiznúť samo, no minulého roku keď som mala takýto rozsiahly herpes a tak isto mi ostali fliačky, to trvalo zhruba 3 mesiaca kým mi to zmizlo.Ako to urýchliť? Dávam si austrálsky čajovníkový olejček ale ten nepomáha.V lekárni mi poradila Dermatiks Sti Gél(neviem presne narýchlo ako sa to píše) ale je to na jazvy ale stojí jedna malá tubička okolo 1300,- Sk . A to je vraj na 1 mesiac a mala by som si kúpiť aspoň 3. No tak za 3 mesiace mi to zmizne dúfam aj samo a nepotrebujem za to vysoliť 3900,- Sk.
Poraďte niečo ak viete.
Díík
janasv
05.09.05,20:14
Skuste propolis, ak nie ste alergik. Ale opatrne, obycajne sa rozpusta vo vysokoprecentnom liehu. Moze to ist aj na ranu, dezinfikuje - ale vysusa /ako kazdy lieh/. Ak uz je rana zacelena, mozte skusit aj stavu z aloe vera. Inak iba okolo ranky. Pozor, je to horke. Ale mozno by bolo dobre skusit Framikoyn - mast/ neviem ako sa to pise?/, len neviem, ci je v lekarni aj volne /je to antibiotikum/, alebo Calcium panthothenikum - mast /aj volne - asi 34 sk/. Dalej je velmi dobra homeopaticka mast - Cicaderma /cikaderma sa cita/. Konzistenciu ma ako Framikoyn, ale je bylinkova. Ta sa tiez da volne kupit - asi 100-120 sk /?/.
Viki
06.09.05,02:46
Ahojte všetci, tak po 3 týždňoch sa mi herpes konečne "vyliečil" ale, ostali mi tesne pod perou a nad perou po herpese 3 ružové "fliačky", je to citlivé a nevyzerá to veľmi pekne. Neviete niečo ako to odstrániť?..... Doporučujem mastičku Dermazulen, majú ju v každej lekárni a stojí cca 50 Sk.
A nezabudni - každý deň ráno jednu tabletku B-komplex forte ako prevenciu.
Evaman
06.09.05,10:54
Vďaka za rady,dúfam, že mi niečo z toho pomôže.
Velettka
06.09.05,10:57
skús aj herpesin na tie fliačky, mne to potom zmizne do týždňa, len si to nesmieš strhávať, ak sa ti urobí chrastička ....
zuzana
06.09.05,11:18
Mne herpes práve včera skončil, používam mastičku THERMAL-je to z vody v Dudinciach, je to super-dobre to suší.
slecnade
27.06.06,17:26
aj ja sa stále trápim s herpesom. práve mám jeden na hornej pere a dva na dolnej.

vzdy som vyzerala ako quasimodo, ale od kedy poznám ACIC tabletky vyzerám ovela lepsie.

sú to uz len malé opuchlinky ktoré sú za tri dni prec.

a ktomu pouzivam aloe vera labelo, je to fakt super
tina76
27.06.06,17:46
ahoj,
mavam herpes casto a pouzivam cajovnikovy olej, taku tu tycinku antiblemish - akykolvek - oriflame, avon alebo z lekarne - cim koncentrovanejsi tym lepsi.
hned ako pocitim, ze sa zacina tvorit, potriem miesto kedykolvek ma napadne a obvykle ho zlikvidujem v prvopociatkoch, takze nestihne ani boliet. do troch dni je to uplne ok.
pavel9
27.06.06,18:38
prezrite si túto stránku, určite niečo nájdete keď máte zdravotné problémy.
http://www.zdravie.sk/
klimentmon
07.05.08,10:23
akurat som sa prihlasila, a rakytnikovy olej mozete kupit v Starej trznici v Bratislave, taktiez webstranke online, ktoru neuvadzam aby to nebola reklama. rada uvediem ak mi napisete. Mon
klimentmon
07.05.08,10:25
:-) mam teraz taky fasa velky na dolnej pere, no a kupila som aj taky vyrobok kanabisovy, maju ho v lekarnach napr. na Kozej, inac pouzivam Herpesin, Zovirax, ale viackrat sa mi stalo, ze Zovirax nepomohol.
kami8
09.05.08,04:58
:-) mam teraz taky fasa velky na dolnej pere, no a kupila som aj taky vyrobok kanabisovy, maju ho v lekarnach napr. na Kozej, inac pouzivam Herpesin, Zovirax, ale viackrat sa mi stalo, ze Zovirax nepomohol.
Citala som,nie vsetko,co kto pouziva na herpes,tak neviem,ci to tu uz bolo alebo nie.Aj ja mavam cas od casu problem s tym.Pouzivala som vsetky mozne masticky-ale malokedy zabrali.Teraz uz par rokov len PROPOLISOVU TINKTURU-a ta zaberie vzdy na 100 percent.Ked ma zacne svrbiet pera,iba parkrat potriet:).
dicktracy
09.05.08,19:30
mne pomaha B-komplex tablety a super je aj propolis (od vcelarov, vyluhovany v cistom liehu)
Ofélia
09.05.08,19:33
mne pomaha B-komplex tablety a super je aj propolis (od vcelarov, vyluhovany v cistom liehu)

Nepriberiete od nich?
nela88
09.05.08,20:12
ja som mávala tiež herpes, vraj je to nevyliečiteľné, ale ja ho mám už asi 10 rokov takpovediac skrytý. Detská lekárka mojich dcér mi vzala krv zo žily a hneď ju vpichla do nohy, treba to veľmi pomaly vstrekovať. Lekári to moc nechcú robiť, aby nevznikla trombóza. A o týždeň ešte raz. Prípadne,keď sa herpes vyhadzuje veľmi často, tak o ďalší týždeň znova. A potom už budete mať pokoj. Za 10 rokov sa mi vyhodil 2x, ale vtom období som bola veľmi nervózna. Vyskúšajte, fakt to zaberá.
jana05
10.05.08,08:28
ja mávam herpesy od malička a mne mastičky typu Zovirax pomáhajú len keď cítim svrbenie, ako už je herpes vonku tak to moc nezaberá. Potom už musím len čakať má to svoj priebeh.Tiež ich mávam obrovské a mne zabrala liečba na podporu imunity, potom sa sem tam nejaký ukáže ale je veľmi malý, tak to sa dá vydržať.
maik
10.05.08,08:46
U nás v rodine je obľúbený koncentrát - gel aloe vera, alebo krém AV s propolisom. Účinkuje hneď, ako prvé dezinfikuje a lieči zápal.
Ondrik
10.05.08,19:08
Ahojik herpes je liecitelny, su dva druhy herpesov,(herpes symplex , je to lahsie ochorenie,a herpes zoster, ( to je uz velmi bolestive. Odporucam ako je pisane hore, propolis, alebo tinkturu z nechtika, repika a mysieho chvosta. Herpesy naznacuju ochorenie imunytneho systemu celeho tela. Telosa brani tym ze sa tovyhadzuje von na telo!!!
VIA3
10.05.08,20:41
Ondrík, skús si pozrieť pravidlá slovenského pravopisu.
Ondrik
12.05.08,13:18
Ahojik VIA3 budem sa snazit no co uz hmm!! Opravis mi to!! Ondro:)))))))))))))))))
lindusaaa
12.05.08,20:01
a viete poradit nieco na "kutiky"?
herpes som nastasie (klop-klop) nemala dlhsie, ale riesim to mastickami z lekarne. raz mi kozna odporucila taku masticku epigen, sa myslim volala, celkom dobre zabrala. a hlavne teraz v lete netreba zabudat, ze treba pred slnkom chranit aj pery!
josiph68
12.05.08,20:03
vysušiť!-zubná pasta!to mi radila už babka.
legolas
12.05.08,20:15
Neviete mi niekto poradiť niečo na Herpes? Mám alergiu na slnko a včera mi vyšiel herpes na úplne celú spodnú peru. Bežné "mastičky" z lekárne nezaberajú , momentálne úžívam vnútorne ZODAC. Ale keby ste mi vedeli poradiť niečo z "prírody", bola by som vďačná za každú radu. Lebo je to nepríjemné, dosť bolestivé a vyzerám ako Quasimodo.

Zožeň si propolis od včelára, Recept: 2dkg propolisu dať do 2dcl fľaše,zaliať 90%liehom z lekárne , 8 dní ráno a večer pretrepať, potom prefiltrovať a je to hotové. Boľavú časť natierať ráno po jedle a večer pred spaním, veľmi rýchlo sa to zahojí.Ešte ak niekedy budeš cítiť že ti pera brní rýchle si ju natieraj propolisovou tinktérou a vôbec sa Ti herpes neobjaví.
betyna8
13.05.08,06:05
Mne odporucili v lekarni na kutiky zinkovu pastu, ktoru mi namiesali. Pomohla rychlo, davam si ju momentalne aj na herpes a lieci ho pekne.Inac som pred casom zacala uzivat homeopatika,ako prevencia je to super.Teraz som to zanedbala a herpes bol na svete.Tie homeo sa volaju natrium muriaticum 30 ch, rhus toxicodendron 30 ch, uzivaju sa po 5 guliciek, 1 x tyzdenne.Ked som ich uzivala pravidelne,mala som skoro rok pokoj od herpesov aj kutikov.Treba vyskusat.
monkyba
13.05.08,07:06
ja používam tea tree olej z firmy JUST a je veľmi dobry. Predtým som mávala herpes často a teraz najviac 2X za rok.
Ondrik
13.05.08,08:38
Ono je to tak!!!Ked uz niekto chytil herpes , tak ono mu pomozu ked si dava pripravky nan, ale len uz zmierni bolesti. Inac musi pockat pokym mu to samo nezmyzne. Je to tak. Niekto citi ze iste samu vyhodi herpes takuz vtedy treba si davat prostriedky nato. Ja skusal uz aj zubnu pastu , pomohlo , noaj tak som to mal.Ale treba ked ste doma casto natierat. niekomu pomoze , niekomu len trosku,niekomu vobec!! !!!
Ondrik
13.05.08,08:45
Suhlasim stebou, aloe vera lieci cely imunitny system celeho tela. pouzivam ho casto .Je dokazane ze pomaha aj proti prevencii rakovin.to Aloe co vyrabam sam doma vylieci chripku, ako aj anginu za dva dni. Viem ocom pisem...
motylik7
14.05.08,13:02
ked sa ti robia kútiky, chýba ti vitamín B - skús si dať Pyridoxin alebo kvasnice. kedysi sa dali kúpiť aj pivovarské kvasnice Pangamin, možno ešte aj teraz sa dajú kúpiť. tak skús niečo z toho.
beba13
14.05.08,13:23
Ja používam Viru-Merz gel do piatich dní mne herpes vždy zmizne mávam ho aj trikrát do roka to jediné mi zaberá inak ti neviem poradiť
sakal33
05.10.08,13:40
caute,

po opare mi zostal na hornej pere taky cerveny flak. Skusal som zovirax, vectavir a nic nepomohlo. Neviete nahou niekto ako sa toho flaku zbavit ?

dakujem za akukolvek pomoc ! :(
Darina1234
05.10.08,16:15
flaky po opare liečim synovi biolampou a čajovnikovym olejom
sakal33
05.10.08,16:47
flaky po opare liečim synovi biolampou a čajovnikovym olejom
Sice 10000 na biolampu nemam ale ten cajovnikovy olej mozem skusit. Len dufam, ze ho budu mat v lekarni.

dakujem !
saimily
07.10.08,12:32
ak mate niekto zaujem o aloe vera ozvite sa mi je to uzasne tak na herpesy ako aj na vsetko ostatne.a viem co hovorim keby niet aloe vera tak uz nemam starku.ale bacha nie je aloe ako aloe liecivy je len gel.na to bacha pretoze stava obsahuje latex a ten je nebezpecny.ak nemate istotu ze pripravok ktory kupujete nie je z gelu aloe vera tak ho radsej nekupujte.hovorim to preto lebo tak ako aj ja aj vy mozte byt alergicky na latex.je to neprijemne ja na herpes pouzivam tycinku z aloe a mam ju vzdy po ruke takze akonahle zacitim ze sa ide nieci diat viem to zastavit.
vasulka
07.10.08,12:51
ak mate niekto zaujem o aloe vera ozvite sa mi je to uzasne tak na herpesy ako aj na vsetko ostatne.a viem co hovorim keby niet aloe vera tak uz nemam starku.ale bacha nie je aloe ako aloe liecivy je len gel.na to bacha pretoze stava obsahuje latex a ten je nebezpecny.ak nemate istotu ze pripravok ktory kupujete nie je z gelu aloe vera tak ho radsej nekupujte.hovorim to preto lebo tak ako aj ja aj vy mozte byt alergicky na latex.je to neprijemne ja na herpes pouzivam tycinku z aloe a mam ju vzdy po ruke takze akonahle zacitim ze sa ide nieci diat viem to zastavit.
Ahoj,myslela som ,že ide o domáce Aloe,ale ked máš tyčinku ,domyslela som si. To na Poradu nepatrí.
heike
07.10.08,13:09
Ahojte, ja som tiež mala dosť veľké problémy s herpesom, skúšala som hocičo, ale počet herpesov sa mi znižoval s "pribúdajúcimi rokmi" - možno to bolo pubertou a dosť výrazne sa mi znížil, keď som si dávala pozor na to, aby som si s uterákom, s ktorým som si utierala ruky, neutierala aj tvár a príliš si nepodráždila okolie pier. A keď sa mi predsa herpes vyhodí, teraz je to väčšinou raz za "uhorský rok", zaberá mi Herpesin. A prevažne ho mávam teraz buď pri stresoch alebo keď prekonám vnútornú horúčku.
evka-janekova
07.10.08,13:22
No teda,
prečítala som celú tému, hoci som herpes zatial nikdy nemala (klop, klop ), no ako sa tak dívam na svoj ultra rýchly zivot v strese, tak zachvíľu ma to čaká. Teda mam cenné rady ako proti tomu bojovať.

dakujem
bulnova
07.10.08,14:00
Herpes mávam až v posledných rokoch, dá sa povedať po 50-siatke.
Používam gel, ktorý sa vytvorí zo semienok dule (žltý plod podobný hruške, veľmi voňavý), keď ich zalejeme vodou (cca 5 semienok na dno pohárika).
sakal33
07.10.08,16:27
No teda,
prečítala som celú tému, hoci som herpes zatial nikdy nemala (klop, klop ), no ako sa tak dívam na svoj ultra rýchly zivot v strese, tak zachvíľu ma to čaká. Teda mam cenné rady ako proti tomu bojovať.

dakujem

Ahoj Evka,

no ja to mam z klimatizacie, v lete bola nastavena na 17C a vonku sme mali asi 33C. Po praci som ochorel (ale tak, ze po zakaslani som musel 15s cakat aby som sa mohol nadychnut +zvracanie +krce atd. jednoducho peklo) no a o den neskor som to mal na pere. Ono sa ti to vyhodi ked naruseny obranny system. Hlavne si davaj pozor ked ochories !!
olybaba
07.10.08,17:31
pozdravujem,
dospely syn ma dost casto herpes a pred dvoma tyzdnami objavil super vec, raz-dva sa mu ulavilo a herpes zmizol :


Compeed náplasť na opar 15ks

282,4 Sk [9,37€]
Výrobca: Johnson&Johnson
http://www.magister.sk/images/pixel_trans.gifhttp://www.magister.sk/images/compeed_naplast.jpg
(http://javascript:popupWindow('http://www.magister.sk/-pi-5063.html'))http://www.magister.sk/images/pixel_trans.gifhttp://www.magister.sk/images/pixel_trans.gifNovinkou ako diskrétne liečiť opar (herpes) je náplasť Compeed. Zmierňuje pocity pálenia a svrbenia, výrazne obmädzuje ďaľšie infikovanie, podporuje rýchlejšie hojenie, lieči vo všetkých 5ti fázach oparu a zabraňuje vzniku chrást a jaziev.
Nejčastejšie spúštacie faktory vzniku oparu sú: pobyt na slnku, chlad, fyzická záťaž, strach, stres, únava, vyčerpanie, horúčka, chrípka, nachladenie, hormonálne zmeny.

Použitie:

okamžitá úľava od svrbenia a pálenia
hygienické uzatvorenie rany, obmädzenie šírenia vírusu
zabránenie tvorby chrasty
rýchlejšie hojenie ranyBalenie: 15 náplastí
Fabiana
07.10.08,17:55
Mne na herpes pomohla obyčajná zubná pasta. Boli sme na dovolenke a nič iné som nemala k dispozícii. Herpes sa mi vysušil, nebolel, neškriabal. Doma som si ho doliečila Tea Tree olejčekom a za 2 dni zmizol.
Lila
08.10.08,07:21
Aj mne pomáha zubná pasta, akonáhle cítim svrbenie na pere hneď si to okolie potriem zubnou pastou, do druhého dňa mi ani nestihne vybehnúť pluzgierik. Len to musíte podchytiť v začiatkoch.
Kedysi som mávala 2x do mesiaca herpes, je to aj odozva slabej imunity.
Stačí denný prísun vit. C 1 tb. 250 mg vit. C, tak často zanedbávaný.
Ten je dôležitý na posilnenie imunity.
asasa
08.10.08,08:11
Ja síce herpes nemávam , ale mávam často kútiky a vieš čo na to zaberá ? To žlté mazivo z ucha , neviem ako sa to presne nazýva. To mi poradila jedna babka a naozaj mi to funguje. Možno to zabera aj na herpes - neviem.
s tym mazivom z ucha na kutiky suhlasim, staci vecer pred spanim a rano je kutik fuc, no herpes ak raz dostanes /spravidla v detstve/ uz sa ho nikdy nezbavis, hold osud.
Olice
08.10.08,08:31
Pred pár rokmi som tiež mávala dosť často herpes. Až raz mi v lekárni poradili užívať Riboflavín. Využívala som balenie, s odstupom času ďalšie a opakujem to 2-3 krát v roku. Odvtedy mám pokoj. Mne sa vytváral hlavne pod nosom a niekedy aj na pere.
elena stastna
13.10.08,15:21
Aj zinkova mast je dobra,ale zarabana,na predpis je zadarmo.Dcere zabera dobre,ked jej ostane po herpese cerveny fliacik natiera si to este Lioton gel 100 000 alebo mastou lalugen Plus,skus.
Tweety
13.10.08,16:57
Zdravím, smola ma postihla, v živote som nemal herpes ani na pere ani nikde a dostal som taký pásový opar, že ani v lekárskej knihe taký nemajú vyobrazený.

Toto tučným ma rozosmialo, aj keď problémy s oparom nechcem zažiť.:)
wagner
13.10.08,18:53
Teda ja mám herpes na perách každú chvíľu, aj teraz mám. A to mi dávajú injekcie za tri tisícky každý týždeň. Pokiaľ mi ich pichajú, tak herpes čuší, keď pichnú neskôr, už vylezie.:( Neviem čo mám robiť, lebo už to trvá pomaly tri roky. Brala som vitamíny, ešte tak Bkomplex ako tak zaberá, ale stále ho nemôžem užívať. Riboflavín- ten mi už dávno nezaberá. Mám slabú imunitu, tak sa to prejavuje asi takto. A vitamíny jem stále - teda nie umelé, ale v ovocí a zelenine.
Tweety
13.10.08,18:57
Teda ja mám herpes na perách každú chvíľu, aj teraz mám. A to mi dávajú injekcie za tri tisícky každý týždeň. Pokiaľ mi ich pichajú, tak herpes čuší, keď pichnú neskôr, už vylezie.:( Neviem čo mám robiť, lebo už to trvá pomaly tri roky. Brala som vitamíny, ešte tak Bkomplex ako tak zaberá, ale stále ho nemôžem užívať. Riboflavín- ten mi už dávno nezaberá. Mám slabú imunitu, tak sa to prejavuje asi takto. A vitamíny jem stále - teda nie umelé, ale v ovocí a zelenine.
Vírus, čo spôsobuje herpes máš už v tele, s tým už nič neurobíš, ak sa imunita oslabí, herpes vykukne von, tu pomôže už len posilňovanie imunity.
abel
13.10.08,19:26
Ten, komu pri herpese pomôže zubná pasta, nevie, čo je riadny herpes, a môžem mu len blahoželať. Mávala som herpes až taký, ako píše evaman v prvom príspevku, tvár úplne zdeformovaná, brala som injekcie ale aj tak - pripadalo mi to ako nádcha - bez liečenia týždeň, s liečením 7 dní.... Mávala som ho minimálne 2x do roka, vždy na ústach. Často sa mi vyhodil, ak som sa po niekom napila z pohára, potom cez leto, keď boli veľké horúčavy. Ak niekto zomieral na prechladnutia, horúčky a rôzne ochorenia v prechodnom jesenno-zimno období, ja som sa cítila minimálne na 42° teplotu, ale mala som max. 36,7, zato sa mi vyhodil herpes tak, že mi pera ovisala až po bradu. V posledných rokoch už nebýva taký intenzívny, ale zase sa mi vyhodí nie na ústach, ale v nose, čo je oveľa nepríjemnejšie. Najviac ma ale mrzí, že to zdedil môj syn; druhý syn a dcéra to nepoznajú, čítala som, že je to dedičné a nie je zatiaľ proti tomu žiadny 100 % účinný liek. Skrátka je to v nás a prepukne to, ak je organizmus oslabený. Za všetky tie roky som zistila tieto poznatky:
- najlepšie je zo začiatku herpes sušiť tampónom namočeným v čistom liehu, určite nie žiadne mastičky, vtedy len mokvá
- Zovirax mi zabral asi 3x z 10 prípadov, ale len v úplne prvom štádiu, keď som ešte len cítila "šteklenie" na perách a žiadny pľuzgierik ešte nebolo vidieť
- keď je herpes vysušený, čiže už sa ďalej nerozrastá a nemokvá, používam balzam z Oriflame, ale aj napr. Framykoin a pod. liečivé masti, ale určite až po vysušení pľuzgiera
- vnútorne odporúčam na podporu B-komplex forte alebo čerstvé kvasnice
pasuliatko
13.10.08,20:10
bude to znieť nechutne ale velmi na to pomáha maz z ucha ak sa nemýlim.
Rozalka
13.10.08,21:23
Toto je dobrý liek na "kútiky", na herpes si prikladám prepolený cesnak (krátke jemné dotyky). Štípe, ale pomôže.
Lila
14.10.08,06:21
Zubná pasta, no áno, ale hneď ako cítite jemné svrbenie. Treba to natrieť hneď na začiatku, takisto zovirax /kedysi stál 400 Sk, ak sa dobre pamätám/
treba natrieť v začiatku, aby sa z toho svrbenia nevyvinul herpes. Lebo potom keď je pluzgierik na svete, tak to môžme liečiť čímkoľvek. Tá dĺžka liečenia je väčšinou rovnaká, nehovoriac o tom, že aj bolestivá. Len tak mimochodom, na imunitu pomáha obyčajný vit. C, ale vo vyšších dávkach.
Dokonca som sa dočítala, že denne by mal človek prijať 3000 mg vit. C. Mnohí lekári sú odporcovia tejto teórie, lebo by prišli o "klientov". Ale vo svete je organizácia, ktorá tieto mylné teórie o vit. C vyvracia.
Takže ak zvýšite prísun tohto vitamínu a dodržíte pitný režim /2-2,5 l nebublinkovej vody denne/ a k tomu pridáte po troške otužovanie organizmu, tak s imunitou nebudete mať problémy. Pri spomienke na herpes ja sa už len pousmejem, lebo mne sa objaví 2 x do roka a vlastne vždy ho potlačím na začiatku zubnou pastou.
Ešte k tej dedičnosti, moja svokra nikdy nemala herpes, na "staré kolená"
sa jej prvýkrát objavil, ale tomu prislúcha tá imunita. Takže o imunitu sa treba starať v každom veku. U detí a v starobe zvlásť.
wagner
14.10.08,19:18
Čo sa týka toho otužovania, tak ja sa otužujem celý život - ráno sa umývam v studenej vode, raňajkujem ovocie, jem veľa zeleniny (surovej), takže herpes by ma vôbec nemal navštevovať. Imunita je u mňa oslabená zo stresov. Teda z tých bývalých, teraz som sa už naučila nestresovať. Ale u mňa je spúšťačom herpesu každá čo len trochu namáhavejšia robota. A je to jedno, či psychická alebo fyzická.
daria29
14.10.08,21:22
ja mam velmi casto herpes,nie na perach,vzdy mi urychlí hojenie aloegel,propolisový krém,zmierni svrbenie a bolest.
Zitulda
15.10.08,13:51
Herpes mávam až v posledných rokoch, dá sa povedať po 50-siatke.
Používam gel, ktorý sa vytvorí zo semienok dule (žltý plod podobný hruške, veľmi voňavý), keď ich zalejeme vodou (cca 5 semienok na dno pohárika).

Ja som postupovala podľa rady mojej babičky a keď so pocítila pnutie v na pere, či svrbenie, natierala som si niekoľko krát za deň hociakou voňavkou a herpes mi neprepukol. Keď som šla do dôchodku, dostala som ten hnusne bolestivý herpes zoster (mala som jedinú malú vyrážku na predkolení) a liek, ktorý mi predpísala neurologička, som musela vysadiť, lebo mi bolo z neho veľmi zle. Pomohol mi krém Zovirax, ale trvala celý mesiac. Mala som to vraj z z akéhosi nezvládnutého vnútorneho pocitu z odchodu na dôchodok.

Prosím ťa buď tak dobrá a rozpíš podrobne, čo robiť ďalej s namočenými semienkami aby sa z nich stal gél, ako a kedy natierať atď.
Gapo
15.10.08,16:40
Teda ja mám herpes na perách každú chvíľu, aj teraz mám. A to mi dávajú injekcie za tri tisícky každý týždeň. Pokiaľ mi ich pichajú, tak herpes čuší, keď pichnú neskôr, už vylezie.:( Neviem čo mám robiť, lebo už to trvá pomaly tri roky. Brala som vitamíny, ešte tak Bkomplex ako tak zaberá, ale stále ho nemôžem užívať. Riboflavín- ten mi už dávno nezaberá. Mám slabú imunitu, tak sa to prejavuje asi takto. A vitamíny jem stále - teda nie umelé, ale v ovocí a zelenine.


Mal som kamarátku, ktorá mala tiež stále herpes na perách, brala kadečo aj tie injekcie v poslednej dobe, ale ako píšeš, keď prestala, znovu to vypuklo. No a ako mi povedala, našla v novinách niekde akýsi článok, že tam je problém tuším so štítnou žľazou a dostala nejaké tablety a má pokoj, ale brať ich bude doživotne. Takže skús sa popýtať.:confused:
wagner
15.10.08,17:10
Ja si štítnu žlazu liečim už tri roky. Práve dnes som bola na alergologii a pán doktor povedal, že už nevie čo s mojim herpesom a že je to vážnejšie, ako sa zdalo. Tak ma poslal na infektologiu. Tam ma objednali na budúci týždeň - aj to len za to, že videli môj herpes. Tak neviem čo bude ďalej. Bolo mi povedané, že pri nezvládnutom herpese človek môže dostať encefalitídu a môže to mať vplyv aj na nervstvo. Lenže na infektologii som už bola a bola som veľmi sklamaná - pani doktorka chcela všetko robiť od začiatku. Teda lieky a postupy aké už na mne praktizoval alergolog. Tak som tam prestala chodiť. Neviem ako to dopadne teraz, mám z tých jej postupov mindráky. Problém je v tom, že si neprečíta v karte, ako ma liečil predchádzajúci lekár a ona to chce skúšať to isté znovu. Odmietam byť pokusným králikom.:(
bulnova
15.10.08,19:54
Zitulda, gel z dulových semienok sa vytvorí hneď po zaliatí. Dávaj pozor - majú sa používať len nepoškodené semienka. Gel je jemný, vytvorí povlak na herpese a vysušuje ho. Ja sa snažím natierať čím častejšie.
martinka666
17.02.11,11:17
každý rok sa mi urobí mega velký herpes na brade a zároven s ním ma začnu boliet aj uzliny alebo lepsie povedane časř krku. Može to mař na svedomí herpes?? A najviac by ma zaujímalo čo by bolo najvhodnejšie na liečbu takehoto herpesu na brade aby sa vyliečil čo najrychlejsie resp.aby ho aspon nebolo vidno....Som zufala už neviem ako ho liečiř a čo si nan dat preto prosím o radu!!thanks
legolas
17.02.11,12:50
..kúp si propolisovú tinktúru v lekárni, alebo si ju daj vyrobiť, ak si zoženieš propolis od známeho včelára a touto tinktúrou si potieraj postihnuté miesto, ak sa ti herpes objavuje často tak to urob ihneď ako zacítiš také mravenčenie na pere.., za 2-3 dni sa to úplne stratí...
liek
21.03.11,17:18
Na niekoho mozno zabera zlte s ucha, ale radsej pouzivam Zovirax. Staci natriet v den ked citim ze budem mat herpes. Na druhy den nemam nic. Ak chces experimentovat skus
bettylou
21.03.11,18:33
LYZíN hlavne ako prevencia
BIZAL
14.03.12,15:52
Herpes je zly, no vekom sa vyskytuje menej. Mne prestane "rast" pouzitim oleja z australskeho cajovnika.
Vyskytuje sa len u ludi so zvysenou Pitta konstituciou, cize uprava stravy pomoze.
Indeed
14.03.12,15:56
ALOE VERA gel, alebo ak chcete dreň z rastliny Aloe vera Barbadensis Miller,

80 % - ný

potierať zvonku a aj užívať vnútorne 0,5 dcl nalačno ráno a večer tiež 0,5 dcl na polosýto
pasuliatko
14.03.12,19:44
virumers, herpesin, vitamín C, isoprinosine, zovirax....
lujza.j
14.03.12,19:51
lujza.j
14.03.12,19:53
Prevencia: vyhýbať sa stresu a užívať B-komplex forte
užívam nepomáha.... mám to v tele, vyhodí sa ked má "správnu klímu".....
Petronela5
18.03.12,18:30
Mne velmi pomohli vytazky z marihuany ktore predavaju v lekarni v takej malickej flasticke (ako ked mas vzorky vonaviek)...
Enie
26.05.12,10:39
mne sa osvedčil akýkoľvek bezfarebný alkohol napr.vodka borovička...častokrát ani nevyjde na povrch ak prikladam alkoholový tampon ešte len pri mravenčeni.
alaya1
26.05.12,10:42
Pouzivam na to "dupkovy krem pre deti".

t.j. pityol a podobne.
K_Vladimír
22.06.12,09:25
Compeed náplaste sa ukázali pre mňa najlepšie. Sú síce aj dosť drahé.
jb0863
22.06.12,09:34
Odporúčam domáci med-potrieť...)))
Helik3
22.06.12,09:49
nám sa osvedčil 100% Tea-Tree Oil z lekárne. potierať až kým sa herpes nevysuší. a potom už len potierať hojivým zázrakom, kým celkom nezmizne...
Estetic
23.06.12,04:50
Podpora imunity.
Maybell
12.07.12,13:18
Mám 8 herpesov naraz , potrebujem aby do 4 dní boli preč súrne. :/ mám ich už 3 dni a trochu miznú , do teraz som používala zubnú pastu , ale ako vidim veľmi nepomáha, ešte som uvažovala nad cesnakom .,. može byť ???
Maybell
12.07.12,13:19
Mám 8 herpesov naraz , potrebujem aby do 4 dní boli preč súrne. :/ mám ich už 3 dni a trochu miznú , do teraz som používala zubnú pastu , ale ako vidim veľmi nepomáha, ešte som uvažovala nad cesnakom .,. može byť ???
Ivana Š
12.07.12,13:36
Katy a R
12.07.12,13:41
Mám 8 herpesov naraz , potrebujem aby do 4 dní boli preč súrne. :/ mám ich už 3 dni a trochu miznú , do teraz som používala zubnú pastu , ale ako vidim veľmi nepomáha, ešte som uvažovala nad cesnakom .,. može byť ???

No len, aby si nezabudla, že je to dosť nebezpečné vírusové ochorenie - reagujem,preto, že máš zamestnanie - "reštaurácia"!!
Myslím, že Zovirax sa dá kúpiť aj bez receptu:confused: - aj viac prípravkov je tu v téme spomenutých. .. nezaškodila by návšteva lekára - kožiari aj "lampu" používajú.
Ja aj Alpu používam (na vysušenie).
lujza.j
12.07.12,15:58
Mám 8 herpesov naraz , potrebujem aby do 4 dní boli preč súrne. :/ mám ich už 3 dni a trochu miznú , do teraz som používala zubnú pastu , ale ako vidim veľmi nepomáha, ešte som uvažovala nad cesnakom .,. može byť ???
určite nie....okrem mastí ktoré kúpiš v lekárni si môžeš na noc roztlačiť medzi dvomi lyžičkami B-komplex+trošku vody vznikne ti taká kašička /aby nebola veľmi riedka/ tú si nanes na tie hnusobiny,po chvílke to zaschne.na noc pre to lebo to smrdí. ja som "herpesová" teda mám to v tele....takže viem o čom to je :( ako decko som mala raz na oboch perách...musela som piť so slamkou....
Rozalka
12.07.12,16:48
Mám 8 herpesov naraz , potrebujem aby do 4 dní boli preč súrne. :/ mám ich už 3 dni a trochu miznú , do teraz som používala zubnú pastu , ale ako vidim veľmi nepomáha, ešte som uvažovala nad cesnakom .,. može byť ???
Mne sa veľmi osvedčil "dettol" antibakteriálny gél
pasuliatko
12.07.12,18:15
pasta nie!!!!!! navštív lekára... mastička herpesin, alebo nakrájaj kúsky aloe vera a prikladaj na to...
misoft
12.07.12,18:36
DanielaSL
12.07.12,18:44
Ja to síce nemávam, ale kdesi som čítala, že najlepší liek je na to ušný maz.
Rozalka
12.07.12,19:36
http://www.docsimon.sk/article_images.php?action=sendtype&type=3&id=2390
Len toto nie: to je "lepiaca páska" - prekryje - na chvíľu - ale pod ňou všetko ešte viac kvasí.


Ja to síce nemávam, ale kdesi som čítala, že najlepší liek je na to ušný maz.
Danka, to je dobré na "kútiky".
wagner
12.07.12,19:44
Mám 8 herpesov naraz , potrebujem aby do 4 dní boli preč súrne. :/ mám ich už 3 dni a trochu miznú , do teraz som používala zubnú pastu , ale ako vidim veľmi nepomáha, ešte som uvažovala nad cesnakom .,. može byť ???
Herpesy sú svinstvo. Treba to liečiť. Ja sa na to liečim už dlhé roky a denno denne beriem tabletky a k tomu každé tri týždne injekcie. Nezľahčuj to. Nič sa Ti za tri dni nevylieči, ale ak mokvajú skús to vysušiť framykoinovým zásypom. Ak nemokvajú - nerieš, nechaj to vysušiť samé. Aj keď to nevyzerá dobre-dávaj si Bkomplex forte, podporí to liečbu.
Helik3
13.07.12,07:55
http://www.porada.sk/t11541-co-na-herpes.html

ja som radila 100% čajovníkový olej (kúpiš v lekárni aj na nete), zatiaľ zdá sa, pomáha na vzorke 4 dobrovoľných testujúcich :D

alebo šikovno behni k imunológovi, dá ti pohotovostné tabletky...
Nandrolon
13.07.12,08:04
ja radím nasadiť vitamín B a vysušovať stále ALPOU.
Helik3
13.07.12,08:06
je tu nová...
Janiela
13.07.12,08:58
Zovirax. To lieči aj počas herpesu. Ďalej - prikladaj aj aloe vera, ak más a užívaj aj vit C. Herpes je pokles imunity alebo ja následok veľkého stresu a pod.
No a na odpuchy, ak mášm si daj ľad - najlešie zmrznutý šalviový čaj.
Veľa šťastia.
msa
13.07.12,09:09
to vážne???? to som ešte nepočula
tom_i
13.07.12,09:22
mne zabrala mastisčka ACYCLOVIR cca 4,50€, je to generikum, ale na každého platí niečo iné
tom_i
13.07.12,09:27
ale nezaškodilo by aj navštíviť kožného, lebo 8 herpesov? ccc jedna známa skončila na infekčnom lebo sa jej to rotšírilo a nebolo to nič príjemné - dotýkať len vatovou tyčinkou, vlastný uterák a hlavne sa vyvarovať stresu lebo ten ti neprospeje skorej poškodí
Katka01
13.07.12,20:04
Naozaj ťažko radiť lebo každému pomáha niečo iné. Ak ti už pomaly miznú, tak teraz to len vysušuj a až budeš mať chrasty, tak masti aby to rýchlejšie zmizlo.
Zdenka175
17.07.12,14:53
Mne sa cez víkend vyhodil herpesy na pery. Najprv na spodnú a neskôr aj hore. /Pripisujem ho stresu, v piatok sme boli aj na vyšetrení so synom v nemocnici..../ Behom chvíle som mala dva vedľa seba...už som zbadala, že sa mi tvoria aj na hornej pere, doma som nemala žiadny krém:confused:...... Zobrala som slivovicu a tampony a prikladala na herpesy.... V nedeľu už neboli...... ešte nikdy som sa tak rýchlo nezbavila herpesu.....
Rozalka
17.07.12,17:14
Dnes som si prečítala, že "Častým javom pri výrazných zmenách teploty je herpes."

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/ochladenie-so-sebou-prinieslo-ochorenie-fdg-/sk_domace.asp?c=A120717_102132_sk_domace_p09#ixzz2 0tvJZ7MF
wagner
17.07.12,19:22
Dnes som si prečítala, že "Častým javom pri výrazných zmenách teploty je herpes."

Čítajte viac: http://spravy.pravda.sk/ochladenie-so-sebou-prinieslo-ochorenie-fdg-/sk_domace.asp?c=A120717_102132_sk_domace_p09#ixzz2 0tvJZ7MF

Je to pravda, ja v zime pri tých veľkých mrazoch som si musela dať pichať injekcie každý týždeň, aby som tú zimu bez herpesa prežila. Taktiež keď boli vysoké teploty tak som si musela dať pichať injekcie, lebo by som to nebola bez herpesu zvládla.
wagner
17.07.12,19:24
Mne sa cez víkend vyhodil herpesy na pery. Najprv na spodnú a neskôr aj hore. /Pripisujem ho stresu, v piatok sme boli aj na vyšetrení so synom v nemocnici..../ Behom chvíle som mala dva vedľa seba...už som zbadala, že sa mi tvoria aj na hornej pere, doma som nemala žiadny krém:confused:...... Zobrala som slivovicu a tampony a prikladala na herpesy.... V nedeľu už neboli...... ešte nikdy som sa tak rýchlo nezbavila herpesu.....
To máš šťastie, že Ti to zabralo. Určite to bolo iba zo stresu, inak by to nemalo taký rýchly priebeh.
lujza.j
17.07.12,19:50
wagner
17.07.12,19:58
http://zena.atlas.sk/bojujte-proti-oparom-prevenciou/zdravie/choroby/539129.html

Vieš ako rada by som bojovala proti herpesu prevenciou? Žiaľ, mne už nepomôže žiadna prevencia, zatiaľ mi zaberajú injekcie a ak nebudú:confused: budem to musieť riešiť inak. Pretože dostať infekciu mozgu z herpesu nie je dobrá perspektíva, vieš?:mee::confused:
lapejko
17.07.12,20:18
dobre funguje aj koloidné striebro, ja používam Messosilver, fľaštička 23,00, je aj v eshope.
player85
15.08.12,18:32
Odporúčam GREPOVY OLEJ bezne sa da kupit v bio obchodoch, je skvel na herpesy, cenovo je to cca 2-3 eura :)
lujza.j
15.08.12,19:01
Vieš ako rada by som bojovala proti herpesu prevenciou? Žiaľ, mne už nepomôže žiadna prevencia, zatiaľ mi zaberajú injekcie a ak nebudú:confused: budem to musieť riešiť inak. Pretože dostať infekciu mozgu z herpesu nie je dobrá perspektíva, vieš?:mee::confused:
ja mám vírus v tele od dectva.... ale musím si zaklopkať na drevečko už dlho som nemala....dávam okrem iného denne b-komplex forte;)
lujza.j
15.08.12,19:02
Badko
15.08.12,19:05
Mne pomáha vyhrievanie Zepter lampou. Ja som mala tak isto aj tri naraz,
ako náhle siom kúpila Zepter lampu mám pokoj. Teraz sa mi tvori menej ale viem ako to je keď som mala
celé ústa vyliate, bolavé. Mne nič nepomáhalo len injekcie. Lampa je síce drahá ale pomáha.
janka1710
15.08.12,19:11
Tiež sme mali problémy s herpesom ..... synovi sa urobil až po bradu a začínali sa mu robiť aj po tvári tak sme išli na kožne.... zobrali mu ster a poslali na rozbor a kožná mu predpísala mastičku "Fucidin krém" a povedala, že si to má umývať 3x mydlovou vodou a čuduj sa svete ......ono mu to za štyri dni zmizlo ....... prikladám mastičku
http://www.abdiibrahim.com.tr/images/resimler/urunler/fucidin_krem_k.jpg
wagner
15.08.12,19:12
ja mám vírus v tele od dectva.... ale musím si zaklopkať na drevečko už dlho som nemala....dávam okrem iného denne b-komplex forte;)

Jedla som ho aj ja a len som sa čudovala, čo priberám :confused::mee: Až pľúcna lekárka ma na to upozornila. Odvtedy žiadny B-komplex. Inak aj vtedy som mávala herpes, keď som ho brala. Potom mi doporučili millgamu, od tej sa nepriberá. Ale ani to mi už nezaberalo, brala som to ako doplnkovú liečbu. Občas mi ju lekár predpíše v injekciách.
lujza.j
15.08.12,19:29
Jedla som ho aj ja a len som sa čudovala, čo priberám :confused::mee: Až pľúcna lekárka ma na to upozornila. Odvtedy žiadny B-komplex. Inak aj vtedy som mávala herpes, keď som ho brala. Potom mi doporučili millgamu, od tej sa nepriberá. Ale ani to mi už nezaberalo, brala som to ako doplnkovú liečbu. Občas mi ju lekár predpíše v injekciách.
hmmm...nebolo to z niečoho iného? vitamíny B sú super...aj pre správne fungovanie metabolizmu....veľa krát sa stáva že človek priberie lebo chuť nedokáže ovládnuť ako niektoré ženy pri antikoncepcii....
http://www.couvarit.sk/vitaminy.phtml?id3=9279
mony209
02.10.12,13:14
Ahojte,
ja mávam veľmi často herpes pod nosom, keď prechladnem alebo zo stresu. Najlepšie je vraj predchádzať stresovým situáciám ale ako sa to dá?
Fakt som už zúfalá z toho. Najprv na ústach potom pod nosom, to sa mi opakuje vždy pri zmene ročných období.
Vyskúšala som všetko možné....Mastičky z lekárne, med, cesnak, ľad.... Ale čo keď, cez deň v pohode a cez noc mi vždy o niečo viac narástol, to aby som aj popri spánku neustále mastila....
Momentálne som si našla riešenie.
Začala som používať spray z čistého aloe vera (aloe vera spray od firmy vade). Kúpila som ho v lekárni. Striekam to aj 6 krát denne, vždy aby lôžko herpesu bolo čisté a vydezinfikované. Čuduj sa svetu, cez noc sa mi nezväčšil a za dva dni pekne uschol, ani chrasta moc nevytŕčala. Teraz keď mi odpadla chrasta, tak doliečujem kalciovou masťou. Tiež je voľnopredajná v lekárni. Takže za 4-5 dní bolo po ňom. Konečne niečo účinné.... aspoň pre mňa.
Dúfam, že rada pomôže
Terezia13
03.10.12,07:53
mám osvedčený úplne babský recept - keď začnem cítiť svrbenie na pere, hneď si to miesto natriem zubnou pastou
wagner
03.10.12,20:56
hmmm...nebolo to z niečoho iného? vitamíny B sú super...aj pre správne fungovanie metabolizmu....veľa krát sa stáva že človek priberie lebo chuť nedokáže ovládnuť ako niektoré ženy pri antikoncepcii....
http://www.couvarit.sk/vitaminy.phtml?id3=9279
Lenže ja som ho jedla pár rokov. Tak asi preto. Inak kedysi mi pichali B12 a nepribrala som. Možno dlhým užívaním som mala toho vitamínu dosť.
pasuliatko
10.11.12,22:26
rakytnékový olej kúpite bežne v lekárni, ja som si ho kúpila asi pred 3 mesiacmi za 10 eur na herpes a vôbec to nepomohlo...
hubatá
10.11.12,22:40
Treba sa zamyslieť nad svojou výživou: žijeme v šťastnom pásme kde je ovocie-zelenina dostupná od aprílovej rebarbory až po októbrové hrozno. Je to priama úmera: kto máva často nádchu, kašle tak má oslabenú imunitu a dostane všetky vírusy ktoré okolo neho preletia.

Prečo by mu mal pomôcť chemicky upravovaný rakytníkový olej, keď sa mal na jeseň najesť čerstvého rakytníka? Ponúkate tu samé chemicky upravované výťažky - veď to je škoda dať za to vôbec peniaze....
vajling
12.11.12,13:56
necitala som vsetky reakcie, ale mne na herpes nepomahalo nikdy nic, az kym som si to nepotrela propolisom..a dokonca sa mi vstrebal uz pluzgier, vobec sa z neho nestala chrasta...ucinkuje velmi rychlo, ak mate znameho vcelara, tak je to idealne, ak nie, tak za nejake 4 eura sa da kupit v lekarni
Majkas
13.11.12,12:46
...a mne velmi pomohli tieto názory: http://www.rng.nazory.eu/herpes
Ingrid Ondruskova
13.11.12,13:11
...a mne velmi pomohli tieto názory: http://www.rng.nazory.eu/herpes


...ááá...pán RNG je mojím obľúbeným autorom na port.www.zdravie.sk v sekcii forum...skutočne vie poradiť...a dobre...
kaivorus
13.11.12,20:29
herpesový prejav nemusí spôsobiť len Herpes vírus...

na bývalých pozostatkoch z Herpesvírusu sa na tieto miesta môžu dostať aj iné baktérie, ktoré spôsobujú podobné prejavy ako HV.
Jedná sa najmä o staphilococcus aureus, opistoris, human papilomavírus, atď

Je potrebné dôkladne analyzovať čo je povodcom...
smiler
25.12.12,22:34
mne sa tento "problém" vyskytuje často, najma v lete, skúšal som už asi celý sortiment všetkých mnohých prípravkov a liečiv a nič. náplaste, v žiadnom prípade nepoužívať, zubná pasta to len zbytočne rozdráždi, oparstop, herpesin, zinerit, alcobac a všeliake hentie kravinky nepomôžu, iba zbytočne zvačšia a aloe vera je tiež na h****. jediné čo používam je tea tree oil ten pomáha asi najviac. doba hojenia je maximálne 4 dni. a nevzniká z neho chrasta, takže esteticky je najlepší. :)
lujza.j
26.12.12,17:53
herpesový prejav nemusí spôsobiť len Herpes vírus...

na bývalých pozostatkoch z Herpesvírusu sa na tieto miesta môžu dostať aj iné baktérie, ktoré spôsobujú podobné prejavy ako HV.
Jedná sa najmä o staphilococcus aureus, opistoris, human papilomavírus, atď

Je potrebné dôkladne analyzovať čo je povodcom...
môj momentálny má pôvodcu ......moja "svokra" v aute a cesta po "upravenej" zimnej diaľnici 23.12. smer BA-HC a potom zase HC-BA:mad: vrrrrr....čiže stres....
bettylou
26.12.12,19:11
to si musíš sama rozkázať, či sa budeš sr.ť alebo smiať, máš to za jedny lóve.
Inak na prevenciu herpesu, tí, čo s tým máte problémy - strava bohatá na lyzín, prípadne kapsule lyzín. Je to aminokyselina, ktorá zabraňuje prepuknutiu vonkajšej formy herpesu.
lujza.j
26.12.12,19:18
to si musíš sama rozkázať, či sa budeš sr.ť alebo smiať, máš to za jedny lóve.
Inak na prevenciu herpesu, tí, čo s tým máte problémy - strava bohatá na lyzín, prípadne kapsule lyzín. Je to aminokyselina, ktorá zabraňuje prepuknutiu vonkajšej formy herpesu.
http://fit.server.sk/vitaminy/lyzin-na-herpes-aj-na-srdce/
wagner
26.12.12,19:58
môj momentálny má pôvodcu ......moja "svokra" v aute a cesta po "upravenej" zimnej diaľnici 23.12. smer BA-HC a potom zase HC-BA:mad: vrrrrr....čiže stres....
Tiež mám zase herpes. Naposledy som ho mala koncom novembra. Neuplynul ani mesiac:mee: a už sa zase vytŕča. A to beriem injekcie aj tbl. Famciclovir Teva. Pôvodca je mierna námaha - trochu som upratala pred sviatkami. Podotýkam - netrhala som sa. Každý deň trochu. Ale problémom je aj to, že za tri mesiace :eek: sa neviem vyliečiť z prechladnutia. A to beriem od októbra atb. Unavená som stále, kde sadnem tam spím - aj pri PC aj TV:confused:
wagner
26.12.12,20:01
Okrem šošovice a sóje jem všetko, čo je tam popísané. A nezaberá,
lujza.j
26.12.12,20:29
Tiež mám zase herpes. Naposledy som ho mala koncom novembra. Neuplynul ani mesiac:mee: a už sa zase vytŕča. A to beriem injekcie aj tbl. Famciclovir Teva. Pôvodca je mierna námaha - trochu som upratala pred sviatkami. Podotýkam - netrhala som sa. Každý deň trochu. Ale problémom je aj to, že za tri mesiace :eek: sa neviem vyliečiť z prechladnutia. A to beriem od októbra atb. Unavená som stále, kde sadnem tam spím - aj pri PC aj TV:confused:
ja som mala naposledy niekdy v septembri, ale tiež so stresu....lepšie povedané psychopatická jazda mojho chlapa:D už som si odvykla, ked tak jazdím sama je to iné ako na vedľajšom sedadle:D ale bola som v medzi čase prechladnutá a dlho sa mi to ťahalo....ale zabila som to a asi aj herpes silným zázvorovým čajom...
wagner
26.12.12,20:42
Už som pila všelijaký čaj, nič nepomáha
Estetic
27.12.12,11:25
Prečítala som to celé,aj všetky tie rady,toto ano toto nie.takže sa vyjadrím a budem sa snažiť zrozumiteľne.Hepes virus existuje s nami od malička a aj ked sa neprejavuje,je tu.A závisí od našej odolnosti či sa prejaví a ako často.Ak je oslabená imunita,niekto dostáva stále angíny a iný herpesy.No a u každého potom je určitý priebeh.Ludia často potierajú herpesy všetkým možným,ale hlavne si neuvedomujú,že je to infekčné ochorenie a majú to zakryť a nebabrať.Pretože rukami tam nanesú infekciu a ked prídu na kožné tak veľa krát bol síce na začiatku herpes,ale po čase sú tam už sladké chrasty a všetka možná bakteriálna flora.
Takže teraz zásady ošetrovania-nebabrať,zakryť,nešúchať uterákom,nenatierať prstami.Casto zoberiete mastičku,prst,na usta a zase na mastičku...a infikujete si aj masť,aj uterák,aj podušku.
Pokiaľ je opakujuci sa herpes,je nutné aby to riešil lekár.Celkové tabletky,celková podpora imunity,laserová kúra atd.
Čo sa týka wagner tak zdravotný stav nepoznám,ale herpes je zrejme len nadstavba a základný zdravotný problém bude niečo iné-myslím si.
lujza.j
27.12.12,11:32
to že je to infekčné viem;)...dokonca to beriem ako veľmi infekčné a tak sa aj chovám....tak ako popisuješ....ja som angíny mávala ako decko,potom mi vyrvali mandle....angína nie je, ale herpes vybehne, ale posledne už "len" z väčšieho stresu ako je ten bežný každodenný.....kedysi dávno som si dávala roztlačený B-komplex /medzi dvomi lyžičkymi/+ kapku vody z toho je taká kašička....
lujza.j
27.12.12,11:33
nemusíš všelijaký stačí pravidelne zázvorový...je protizápalový
Estetic
27.12.12,11:52
No podľa toho čo wagner píše by som si netrufla radiť ani čaj.Chcelo by to zvrtnuť imunitu,ale kým pôjde všetko injekčne a potláčaním,tak sa imunita nevybuduje.Ale je možné,že sa inak nedá,málo informácií.
Estetic
27.12.12,11:53
Najradšej používam laser,sú s ním dobré výsledky,ale neplatí ho poisťovna a treba chodiť na kúru.Čo býva problém.
kaivorus
30.12.12,19:28
môj momentálny má pôvodcu ......moja "svokra" v aute a cesta po "upravenej" zimnej diaľnici 23.12. smer BA-HC a potom zase HC-BA:mad: vrrrrr....čiže stres....

používaš klímu,a tá Ti dá tiež dobre zabrať...,
lujza.j
30.12.12,19:35
používaš klímu,a tá Ti dá tiež dobre zabrať...,
v zime?:eek:
kaivorus
01.01.13,21:14
a kúrenie?

tiež používaš vzduch prechádzajúci cez filtre, v ktorých sa nahromadili tieto potvorky....????
lujza.j
01.01.13,21:34
a kúrenie?

tiež používaš vzduch prechádzajúci cez filtre, v ktorých sa nahromadili tieto potvorky....????
pravidelne menené vo všetkých autách...potvora bola .....na sedadle spolujazdca a iné.:mad:
wagner
01.01.13,21:38
Žiaľ, moja imunitaa sa blíži k nule a toto je jediné možné riešenie. Potom ....a drevený spacák
Estetic
02.01.13,06:28
a kúrenie?

tiež používaš vzduch prechádzajúci cez filtre, v ktorých sa nahromadili tieto potvorky....????
Najprv šťastný a príjemný Nový rok prajem.
Teraz odpoved-ty snád dýchaš vzduch bez tých potvoriek?To by si musel mať dlhodobý pobyt v inkubátore.Celé je to o imunite a tá môže byť oslabená rôznymi spôsobmi.A ano,aj stresom-zo svokry:)
inges
02.01.13,07:39
Synátor má herpes od malinkatého malinka. Ale iba na uchu, nikde inde.Až tak, že mu musím sledovať aby sa to nedostalo do vnútorného ucha.A ak nie je na uchu tak na líci. Potom z toho býva sladká chrasta. Pomáha Zovirax a na potieranie hypermangán. Zvykne sa mu to vyhodiť po horúčke. Taktiež tlačí do seba vitamín B.
Peggynka
02.01.13,08:19
Ja som pred rokmi riešila estetický problém nastriekaním tekutého dusíku a za dva dni sa to odhojilo.Bola to sklenená bombička,používali to lekári na ochladenie napr.vyvrtnutého členku (od bolesti).Neviem,či to ešte existuje,ale občas vidím v TV,že športoví lekári napr. pri futbale, striekajú na kolená zraneným futbalistom niečo a myslím si,že je to ono.Pravdou je,že som herpes nemala už 20 rokov.Ospravedlňujem sa za laický výklad-dúfam,že sa to dá pochopiť.
človek44
23.08.13,10:19
Ja mam už dve herpesy prvý sa mi spravil už asi pred týždňom taký veľký. Poškrabal som si peru a zrazu sa spravil. Už som sa radoval lebo mi miznul a včera večer som si tiež poškrabal peru a zase ale už taký menší. !!! :mad:
pmajap
23.08.13,10:32
Mazivo z ucha sú tam protilátky na herpes. Samozrejme tvojho. Lieky v lekárni, to je len marketingový ťah.