Dantess
15.07.09,11:35
Ahoj! Mám takú menšiu dilemu a možno mi budú niektorý skúsenejší členovia vedieť pomôcť. Mám šancu spraviť si reklamu v rádiu Viva za 1200eur. Jedná sa o 50 spotov a kampan by trvala 2 týždne. každý den by púštali 4 spoty od 8:00 do 18:00.
Alebo mám možnosť na inzertovanie v rôznych bratislavských novinách ako ruzinovske noviny, petrzalske noviny, atd atd. Tam by kampan trvala september a oktober a cena je rovnaká.
Čo sa podľa Vás viac oplatí ? Reklama v rádiu, alebo reklama v časákoch ? Mám masážny salón, takže som zvedavý čo by Vás upútalo viac. Čítaju vobec tie noviny nejaký mladší ludia, alebo len samí dochodcovia ? Pozeraju vobec na reklamy ???
Nokerla
15.07.09,10:31
ja reklamne noviny citam pravidelne na 2 miestach.........ked popijam doma pivko, alebo ked trónim :D. Radio pocuvam minimalne.......u mna vyhravaju rekl. noviny.
padro
15.07.09,15:28
myslim ze reklamne noviny su dost citane...
silviamb
15.07.09,17:51
V predchadzajucom zamestnani sa robil prieskum, ci je efektivnejsia reklama v radiu alebo noviny a lepsie z toho vysli noviny. Dokonca ani televizia nebola nic moc, lebo v nej vraj ludia vyuzivaju reklamu na odbehnutie si od telky.
JarkaL
15.07.09,18:55
Ja tiez radio velmi nepocuvam, reklamne noviny si precitam. A ked to bude vo viacerych novinach, je to lepsie ako v jednom radiu.. Ja na masaz nemozem, ale poslem k tebe svagrinu aj svokru, podla stranky aj tvojich prispevkov myslim, ze ste profesionali.
Dantess
15.07.09,19:17
Ja tiez radio velmi nepocuvam, reklamne noviny si precitam. A ked to bude vo viacerych novinach, je to lepsie ako v jednom radiu.. Ja na masaz nemozem, ale poslem k tebe svagrinu aj svokru, podla stranky aj tvojich prispevkov myslim, ze ste profesionali.


Ďakujem za radu aj za prípadných klientov. Zaujímalo by ma, že prečo nemožete chodit na masáže? Viete, neexistuje len masaz chrbta. A snažime sa samozrejme prostupovat ku kazdemu profesionalne ako sa to len dá :) Práve preto to je Relax VIP, pre nás je každí VIP :)
JarkaL
15.07.09,19:35
1. Som onkologická pacientka a lekári nám to neodporúčajú. Možno máte iné informácie, ja som sa nejako nesnažila ich vyhľadávať, ale rada sa nechám poučiť.

2. Na masáži som bola 2x v živote, raz celé telo v TT a raz v BA na krk, chrbticu a chyba je asi vo mne, mne bolo strašne nepríjemné, že sa ma dotýka cudzí chlap (možno je Vám do smiechu). Asi je to aj vec zvyku. Je pravda, že po masážach som sa cítila dobre.:)
Dantess
15.07.09,19:48
1. Som onkologická pacientka a lekári nám to neodporúčajú. Možno máte iné informácie, ja som sa nejako nesnažila ich vyhľadávať, ale rada sa nechám poučiť.

2. Na masáži som bola 2x v živote, raz celé telo v TT a raz v BA na krk, chrbticu a chyba je asi vo mne, mne bolo strašne nepríjemné, že sa ma dotýka cudzí chlap (možno je Vám do smiechu). Asi je to aj vec zvyku. Je pravda, že po masážach som sa cítila dobre.:)
Samozrejme je u nás možnosť vybrať si aj masérku a pred masážou sa to aj každého opýtame veď má to byť o tom aby sa klient cítil príjemne. A pre onkologických klientov sa masáž odporúča len v prípade ak to doktor povolí, alebo odporučí. Mám známu onkologickú pacientku a jej doktor masáže odporučil, ale je to relatívne.
cabada
20.10.09,07:02
V predchadzajucom zamestnani sa robil prieskum, ci je efektivnejsia reklama v radiu alebo noviny a lepsie z toho vysli noviny. Dokonca ani televizia nebola nic moc, lebo v nej vraj ludia vyuzivaju reklamu na odbehnutie si od telky.

V prípade masážneho salónu sú Tvoji potencionálni klienti hlavne tí z blízkeho okolia.
Najmasívnejšie a najprecíznejšie je potrebné osloviť ich. Ale to už asi máte zmáknuté :) Ja by som sa zaoberala hlavne a permanentne nimi.
Najviac budú chodiť k vám tí, ktorí blízko bývajú, pracujú .. + možnože oslovenie zdravotných stredísk alebo tak..
Málo ich pôjde cez celú BA ( najmä, keď v BA je vysoká konkurencia počtom ). Takže v prípade veľkého mesta je to hlavne lokálny marketing. Na reklamu "väčšieho záberu" ako je rádio - ktorá osloví veľmi široký okruh klientov by som sa zameriavala až na druhom mieste, možno na treťom ... Neskôr - ako bonus, keď už máte svoju klientelu z okolia a všetko okolo podchytené. A máte na ňu zarobené. Rádio a TV - to sú finančne náročné veci a podľa mňa efekt je malý - pre masáže.
V službe, ktorú ponúkate vy, je asi lákavejší pri prvom vneme pohľad na pekný obrázok, vyvolávajúci dobré pocity, pocity pohodlia, relaxu, STAROSTLIVOSTI ..
Hlas, ktorý mi oznámi pri ceste autom, že ma vymasíruješ a to so zľavou, ten si nezapamätám. Iba ak masáž nutne potrebujem a to už som si zistila, kde sú masáže. A najlepšie v mojom okolí.

Za mňa : V rádiu ma reklamy skôr rozčuľujú, chcem počuť hudbu. Zaujme ma máloktorá reklama, väčšinou spozorniem, keď je to podmazané dobrou hudbou, inak nahovorené ..
Noviny - také tie tenké regionálne plátky - asi neoslovujú Tvojich klientov. Takých, ktorí by mali financie na masáže, alebo ich vyhľadávali.
A to dobre a tvorivo urobenú reklamu naozaj môžem .... ;)
j.sch
20.10.09,13:22
Ahoj! Mám takú menšiu dilemu a možno mi budú niektorý skúsenejší členovia vedieť pomôcť. Mám šancu spraviť si reklamu v rádiu Viva za 1200eur. Jedná sa o 50 spotov a kampan by trvala 2 týždne. každý den by púštali 4 spoty od 8:00 do 18:00.
Alebo mám možnosť na inzertovanie v rôznych bratislavských novinách ako ruzinovske noviny, petrzalske noviny, atd atd. Tam by kampan trvala september a oktober a cena je rovnaká.
Čo sa podľa Vás viac oplatí ? Reklama v rádiu, alebo reklama v časákoch ? Mám masážny salón, takže som zvedavý čo by Vás upútalo viac. Čítaju vobec tie noviny nejaký mladší ludia, alebo len samí dochodcovia ? Pozeraju vobec na reklamy ???
Sorry ale v akom obore robíš .... ja kvety a OvocieZelenina .... v petržalských novinách som na OZ nemal ohlas žiaden /pred 3 týždnami/ .. na kvetyprevas.sk ú momentalne čislo zatial 2 ohlasy /realne objednávky/......

Možno pre mna by bolo asi viac to rádio ... ale zatial som len v BA ... o 2 týždne /čiže po 5.11 - asi do radia pojdem aj za 1200 euro
Dantess
20.10.09,13:25
Sorry ale v akom obore robíš .... ja kvety a OvocieZelenina .... v petržalských novinách som na OZ nemal ohlas žiaden /pred 3 týždnami/ .. na kvetyprevas.sk ú momentalne čislo zatial 2 ohlasy /realne objednávky/......

Možno pre mna by bolo asi viac to rádio ... ale zatial som len v BA ... o 2 týždne /čiže po 5.11 - asi do radia pojdem aj za 1200 euro
ahoj. ja som dal dost vela do moje zdarvie a odozva ZIADNA !!! Nad radiom rozmyslam tiež, mam moznost to z 50% vybartrovat, ale už vobec neverim že niečo zabera... skusal som dost vela a najviac zabera umna net. Kazdopadne ak budes to radio skusat, tak mi daj prosim ta vediet ako to dopadlo a aka bola odozva. podnikam ako maser
tengi
20.10.09,21:26
to je sranda....
Ja sa cudujem.

Nasa reklama podla prieskumov ma 91% uspesnot (t.j. 91% si reklamu vsimne)
Pytame za reklamu 350€ a oslovime 58.500 ľúdí (mimochodom v restauracii nikdy nesedite sam). Jedna sa o reklamu na pokladnicnom bloku v restauraciach v Bratislave.

Este taka perlicka, ze mame v ponuke oslovenie 1.000.000 ľudí priamo len za 2500€ v 26tich prevadzkach Exisport a tazko, ked ludia chcu dat do latakov.

Ludia sa boja uspesnoti reklamy podla, spatnej vazby od respondentov. Pretoze maju malu prevadzku su sami a nestihali by.

ospravedlnujem sa ze to bolo cele off-topic.
camozzi
20.10.09,21:46
Istu dobu som mal tu "cest" pracovat pre iste regionalne inzertne noviny a mesacnik ako obchodny zastupca - pradajca reklamy. Nedalo mi to nic, akurat som zistil ako sa da lamat cena. Z povodnej som mohol spustit aj na polovicu len aby som dostal inzerenta. Takze zo 100€ inzeroval pri velkom mudrovani za 50€. Videl som reakcie mnohych obchodnikov ako nadavali, ze davali zlavove kupony a nik im s nimi nechodil - teda odozva na reklamu ziadna. Boli zase aj taki, ktori objednali celu stranu na pol roka.
Osobne uz inzertne noviny vyuzivam na chate, pretoze sa s tym dobre rozpaluje kozub :) V poslednu dobu su aj tak len o plastovych oknach a pozickach. Ak som to aj pozeral, tak len kvoli realitkam a riadkovej inzercii.
Dantess
21.10.09,06:13
Istu dobu som mal tu "cest" pracovat pre iste regionalne inzertne noviny a mesacnik ako obchodny zastupca - pradajca reklamy. Nedalo mi to nic, akurat som zistil ako sa da lamat cena. Z povodnej som mohol spustit aj na polovicu len aby som dostal inzerenta. Takze zo 100€ inzeroval pri velkom mudrovani za 50€. Videl som reakcie mnohych obchodnikov ako nadavali, ze davali zlavove kupony a nik im s nimi nechodil - teda odozva na reklamu ziadna. Boli zase aj taki, ktori objednali celu stranu na pol roka.
Osobne uz inzertne noviny vyuzivam na chate, pretoze sa s tym dobre rozpaluje kozub :) V poslednu dobu su aj tak len o plastovych oknach a pozickach. Ak som to aj pozeral, tak len kvoli realitkam a riadkovej inzercii.
v podstate si potvrdil to, čo som si myslel. V pvom rade by som povedal, že inzercia v novinach ak nieje dlhodoba a velka, tak nema cenu. v mojom zdravi som inzertoval na 2 vytlacky (jeden bol 2 mesacny) za 830eur. Normalna cena by bola 3200. Bolo to last minute, ale ajtak poriadne drahy. Potom mi pisali z jedneho casaku, kde mi ponukali polovicu A4 za 600eur, ja som si vybavil u nich 2x A4 PR clanok za 200eur :D
padro
21.10.09,09:28
no je to pravda s tymi cenami, zo zaciatku som bral cenu aku mi povedali, ale clovek sa uci na vlastnych chybach, teraz uz viem, ze aj tych 50 percent zlava nie je az taky problem. Ono v tych novinach ako tu aj pisete by to chcelo dlhodobejsie, 1x to je malo bohuzial, ale zase dlhodobo to sa clovek nedoplati.
Aankaa
21.10.09,12:49
Za tie peniaze by som skôr preferovala BILBOARD.
- možno aj dva
- frekventované miesto
- prepracovaný návrh, farebnosť, nech to upúta
Daj si urobiť reklamu na plachtu, môžeš ju použiť viackrát - trebárs 3x do roka po 1 mesiaci. Určite nájdeš nejakú spoločnosť, ktorá nemá vykrytú reklamnú plochu na určité obdobie. Alebo súkromníka - tí by mali byť lacnejší.
PS: Ja mám voľnú plochu, ale som ďaaaaaleko :)
belo72
21.10.09,13:10
Za tie peniaze by som dal nejaky plosny inzerat do novin alebo casaku 1-2 x ze poskytujem masaz zdarma pre kazdeho druheho alebo pre manzel. par jeden zdarma po urcitu dobu - nieco na ten styl- najlepsia reklama je spokojny zakaznik .
Dantess
21.10.09,14:14
keď som zadával túto tému, tak som si myslel, že za 1200eur sa dá spraviť dobrá reklama. Myslím fakt dobrú. Ale čo by som dostal za 1200eur ? 1 billboard na 3 mesiace. Alebo 50 spotov v radiu, alebo polovicu A2 v lokalnych novinach na 2 mesiace. Keď som chodil do školy, tak som si cenil 1000korún akoby som mal milion. Vedel som sa z toho opiť a žúrovat celý víkend. A teraz by som 36x toľko vedel minúť raz dva. Kam tým smerujem ? V prvom rade tam, že sú to obrovitánske peniaze za naozaj malú reklamu a v druhom rade tam, že je jedno či si človek vyberie rádio, noviny, alebo billboardy. Musí do nich dať obrovské peniaze aby mali efekt. Ak máte vela penazí na reklamu, tak je jedno kam to dáte, pretože skor či neskor to ajtak zastihne a trafí každého človeka. Ak by som ale teraz mal 10 000 eur, tak by som všetky dal do reklamy na internete. Zaujímavé. Aký obrovský peniaz. 300 000SKK. Na to pracuje obyčajný človek roky rokúce. A v reklame sa dajú utratiť za mesiac. A to by ste mali par spotov v lepšom rádiu a 2-3 billboardy. Celé je to prehnané. Všetci pýtajú peniaze za to čo ich takmer nevýjde ani na žiaden náklad. Tvorbu spotu v rádiu si platíte sami, tlač do novín je naozaj maličkosť. Jedine ten billboard je náročný. Peniaze sú naozaj relatívne. Ak si mladý pár chce založiť rodinu a kúpiť byt,tak si musí požičať minimálne 66 000 eur a zadĺžiť sa tak na 30 rokov. A tých 66 000eur sa dá na reklamy minúť veľmi, skutočne veľmi ľahko. Otázka je či sú reklamy drahé, alebo platy malé...
Aankaa
21.10.09,14:54
keď som zadával túto tému, tak som si myslel, že za 1200eur sa dá spraviť dobrá reklama. Myslím fakt dobrú. Ale čo by som dostal za 1200eur ? 1 billboard na 3 mesiace. Alebo 50 spotov v radiu, alebo polovicu A2 v lokalnych novinach na 2 mesiace. Keď som chodil do školy, tak som si cenil 1000korún akoby som mal milion. Vedel som sa z toho opiť a žúrovat celý víkend. A teraz by som 36x toľko vedel minúť raz dva. Kam tým smerujem ? V prvom rade tam, že sú to obrovitánske peniaze za naozaj malú reklamu a v druhom rade tam, že je jedno či si človek vyberie rádio, noviny, alebo billboardy. Musí do nich dať obrovské peniaze aby mali efekt. Ak máte vela penazí na reklamu, tak je jedno kam to dáte, pretože skor či neskor to ajtak zastihne a trafí každého človeka. Ak by som ale teraz mal 10 000 eur, tak by som všetky dal do reklamy na internete. Zaujímavé. Aký obrovský peniaz. 300 000SKK. Na to pracuje obyčajný človek roky rokúce. A v reklame sa dajú utratiť za mesiac. A to by ste mali par spotov v lepšom rádiu a 2-3 billboardy. Celé je to prehnané. Všetci pýtajú peniaze za to čo ich takmer nevýjde ani na žiaden náklad. Tvorbu spotu v rádiu si platíte sami, tlač do novín je naozaj maličkosť. Jedine ten billboard je náročný. Peniaze sú naozaj relatívne. Ak si mladý pár chce založiť rodinu a kúpiť byt,tak si musí požičať minimálne 66 000 eur a zadĺžiť sa tak na 30 rokov. A tých 66 000eur sa dá na reklamy minúť veľmi, skutočne veľmi ľahko. Otázka je či sú reklamy drahé, alebo platy malé...

Ty si nezadal otázku ČO JE TO REKLAMA, alebo KOĽKO STOJÍ REKLAMA ---- chcel si porovnanie efektu v rádiu alebo v novinách.

Reklama je drahá, a záleží aj ako a komu si ju dáš urobiť. Vidím :rolleyes:, že máš veľa voľného času, urob si sám letáky, pc máš, tlačiareň tiež...:) a dohodni sa s "tetou Dankou zo stánka", nech ti šupne pár letáčikov známym do novín..., prehovor pubertiačikov, nech prebehnú poštové stránky svojich známych /ktorí ich zato nebudú kritizovať/, nájdi si deduška s plotom okolo svojej záhrady bez reklamného panelu.....

Drahé reklamy nech si zadáva ten, kto na to má. Máš v ponuke takú službu, na ktorú nemusíš zadávať práve reklamy v drahých časopisoch.
padro
21.10.09,14:55
nie je to tak uplne celkom ze ich nevyjde reklama nic, ak si das napr. reklamu do casopisu, tak preto ze ten casopis je znamy a znamy je preto ze mal reklamu... cize oni musia tiez za reklamu platit...
dorah34
21.10.09,16:10
cawes:-)

kazdy, kto predava reklamny priestor nema problem dat ti na poziadanie statistiky s poctami a zlozenim svojich citatelov, resp. posluchacov - podla toho zistis najlepsie, co sa ti viac oplati.
ak tie regionalne noviny citaju dochodcovia, pridu k tebe len ak to budu mat preplatene od zdravotnej poistovne (prepacte, nikoho som sa nechcela dotknut), ak to bude aspon stredna vekova a prijmova skupina (offisacke typky), tak chod do toho.
osobne si myslim, ze z tychto dvoch to vyhra skor viva ako regionalne noviny, aj ked sa mozem mylit. regionalne noviny citaju ludia, co maju cas. radio pocuvaju ludia v aute, v kanclikoch a to su ti, ktorych potrebujes namotat.
Aankaa
21.10.09,18:08
nie je to tak uplne celkom ze ich nevyjde reklama nic, ak si das napr. reklamu do casopisu, tak preto ze ten casopis je znamy a znamy je preto ze mal reklamu... cize oni musia tiez za reklamu platit...
súhlasím s tebou, takže výsledok je: nič nie je zadarmo a na tom to nič chce každý ďalší zarobiť.
...Každý chce žiť ;) a zarobiť:rolleyes:
Aankaa
21.10.09,18:12
...počuj, a čo tak rozhodiť letáky v čakárňach ortopedických ambulancií? Oslov lekárov, daj im možnosť percenta z odporúčaného pacienta, nič ich to nestojí - zakážu upratovačke vyhodiť letáky zo stolíkov..... A nemusíš robiť akcie "každá druhá masáž zdarma a pod.,......"
dorah34
21.10.09,18:22
myslim ze reklamne noviny su dost citane...

reklamne noviny ako bratislavsko napr. su mozno dost citane, ale dantes pise o regionalnych novinach - neviem, ake su petrzalske, ale napriklad raciansky vyber je fakticky len pre 60+ a to este musi byt fanusik velkeho vlada alebo aspon ficka...
Dantess
21.10.09,18:30
aanka lekár ma môže odporúčať, ale ktorý dôchodca bude mať peniaze na masáž ??? Máme 2 typy dôchodcov na Slovensku. Tí, čo majú choroby a ledva prežívajú a tí, ktorý sa za komunizmu nabalili a užívajú si. Náš salón je pre strednú vrstvu. Takže chudobný neprídu preto a bohatý zas preto, lebo nemáme diamantami obložené stoly. A starý ľudia, keď už na to majú si radšej doprajú kúpele. Okrem toho majú predpísané masáže aj lekármi, pretože keď som praxoval v nemocnici, tak sme masírovali takýchto ľudí. Majú to lacnejšie a po ruke
Aankaa
21.10.09,18:44
aanka lekár ma môže odporúčať, ale ktorý dôchodca bude mať peniaze na masáž ??? Máme 2 typy dôchodcov na Slovensku. Tí, čo majú choroby a ledva prežívajú a tí, ktorý sa za komunizmu nabalili a užívajú si. Náš salón je pre strednú vrstvu. Takže chudobný neprídu preto a bohatý zas preto, lebo nemáme diamantami obložené stoly. A starý ľudia, keď už na to majú si radšej doprajú kúpele. Okrem toho majú predpísané masáže aj lekármi, pretože keď som praxoval v nemocnici, tak sme masírovali takýchto ľudí. Majú to lacnejšie a po ruke

hmmm, to bol tip, nepoznám /chvalabohu/ zostavu pacientov.

Už sa mi nechce googlovať, ale pozri si Mudr.Kostka v Spišskej Belej - má tam veľmi prosperujúce masáže.... kedysi som tam preventívne zašla - kvôli priateľovi, ináč ma tam ten hustý harmonogram a tlačenica dosť otravovali....
padro
22.10.09,08:10
no dnes sa mi to zase potvrdilo, asi pred 3 mesiacmi mi volali z jedneho casopisu, chceli za reklamu 400Eur, odmietol som po dalsom mesiaci volali ze za 300, odmietol som, potom sa ozvali ze 180 to som uz prijal, a teraz mi volali ci nechcem zase, ze za 150 to sa mi zdala uz celkom prijatelna cena :) ale spomenul som si na tuto debatu tak som skusil ze ci to nepojde na 140 E a dohodli sme sa :D
Dantess
22.10.09,09:13
no dnes sa mi to zase potvrdilo, asi pred 3 mesiacmi mi volali z jedneho casopisu, chceli za reklamu 400Eur, odmietol som po dalsom mesiaci volali ze za 300, odmietol som, potom sa ozvali ze 180 to som uz prijal, a teraz mi volali ci nechcem zase, ze za 150 to sa mi zdala uz celkom prijatelna cena :) ale spomenul som si na tuto debatu tak som skusil ze ci to nepojde na 140 E a dohodli sme sa :D
:D:D:D gratulujem. Sranda je že na začiatku chceli 400 a teraz zrazu im stačí aj 140. Je to o tom, že si povedia, že buď môžu mať 140eur, alebo NIČ. Keď kontaktujú oni teba, tak sa dá dobre vyjednávať, ale v opačnom garde to je ťažšie :D
padro
22.10.09,10:29
hej presne tak lepsie im je aspon nieco ako nic, doslova prosili :)
mimaxx
22.10.09,10:30
Urcite by som sa zamerala na tvojom mieste na tlacenu reklamu a to aj v podobe letakov, ktore by som rozdala vo vacsich firmach v okoli. Ak by si dal na letak malu zlavu, mozno by to pomohlo aspon na prvotnu navstevu novych zakaznikov, a potom je na Vas, ako si ich udrzat. Drzim palce a zelam vela uspechov.
cabada
22.10.09,13:32
:D:D:D gratulujem. Sranda je že na začiatku chceli 400 a teraz zrazu im stačí aj 140. Je to o tom, že si povedia, že buď môžu mať 140eur, alebo NIČ. Keď kontaktujú oni teba, tak sa dá dobre vyjednávať, ale v opačnom garde to je ťažšie :D

V opačnom prípade je to to isté, najmä ak môžeš ísť ku konkurencii. Skús spomenúť po zaslaní cenových ponúk, že to neberieš - je to drahé, a si tam, kde chceš. Je to príšerné, akú má reálne reklama cenu ? Ja osobne takéto prosiace agentúry neznášam. Ich produkt nemá vysokú cenu, ani úroveň. Profík by mal využívať aj profíkov na reklamu.
padro
22.10.09,15:26
cabada profici na reklamu? ... no poniektori tu este nemame statisice eur na reklamu, tak sa musime bavit aj s takymi...
cabada
22.10.09,16:35
cabada profici na reklamu? ... no poniektori tu este nemame statisice eur na reklamu, tak sa musime bavit aj s takymi...

Myslíš, že profesionalita je len o cene ? Všetko sú to "rýchlonátlačné" predaje. Vravím z vlastnej skúsenosti z druhého "rýchlonátlačného" brehu.
Predajca odhaduje Tvoje reakcie a podľa nich tlačí.
Viem, že profi veľká agentúra je finančne náročná vec, nedosiahnuteľná pre menších klientov a myslím, že i nepotrebná, zameriava sa na iné veľké projekty. O tých sa nemusíme baviť.
Ja skôr myslím menšie reklamky, ktoré by tiež mohli rešpektovať firmu indivinduálne a jednať serióznejšie. Ponúknuť trojnásobnú cenu a nakoniec ju stiahnuť na takéto ceny, to mi neznie dobre. Buď je cena absolútne premrštená dohora - a to je neseriózne, alebo si môžu dovoliť cenu takto znížiť a skrachovať. Stále však asi na nej majú zisk, inak by už neboli. A myslím si, že čochvíľa nebudú.
Ani ja nemám státisíce na reklamu a práve preto nepôjdem do hocičoho, čo je na tretí pokus "lacné". Reklamky z nás žijú, mali by tu byť pre nás a aj ak dám do reklamy jediné svoje Euro, som ich klient, sú tu pre mňa, chcem serióznosť a dobrú cenu. To môže kľudne spolu súvisieť.

Naopak ocením (minimálne svojím odporučením) agentúry, ktorým nejde len o faktúry, ale i o klienta, určite také sú. Mali by byť.
padro
22.10.09,17:05
no pokial ja mam info tak aj reklama v TV napr. Markiza, tak tiez sa tam robi s cenou kdeco, aspon teda dialo v minulosti co mam info..
camozzi
22.10.09,17:13
Nedavno som dostal mailovu ponuku na reklamu na plazmovych telkach v nakupnych centrach kadekde po Slovensku. Ponuka sa, samozrejme, koncila formulkou "mohli by sme sa skontaktovat a urcite sa dohodneme."
Celkovo by sme to mohli zhrnut asi takto: Drviva vacsina reklamnych agentur v roznych mediach ma cenniky nastavene na maximum. Mnoho ludi si mysli, ze su to fixne ceny a na tom agentury zarabaju. Sikovnejsi vedia, ze s cenou sa da pracovat a znizit ju na polovicu (ak nie viac). Bavime sa pri tom o cene, nie o efektivite reklamy.
Dáša_
22.10.09,17:51
aanka lekár ma môže odporúčať, ale ktorý dôchodca bude mať peniaze na masáž ??? Máme 2 typy dôchodcov na Slovensku. Tí, čo majú choroby a ledva prežívajú a tí, ktorý sa za komunizmu nabalili a užívajú si. Náš salón je pre strednú vrstvu. Takže chudobný neprídu preto a bohatý zas preto, lebo nemáme diamantami obložené stoly. A starý ľudia, keď už na to majú si radšej doprajú kúpele. Okrem toho majú predpísané masáže aj lekármi, pretože keď som praxoval v nemocnici, tak sme masírovali takýchto ľudí. Majú to lacnejšie a po ruke


Dantess a čo tá reklama na pokladničných bločkoch. Mať napríklad reklamu v reštavráciach na obchodnej by nemuselo byť pre teba zlé. Aspoň časť tých ľudí v tej oblasti zrejme aj pracuje, takže by to mohol byť priamy zásah.
cabada
22.10.09,17:55
Dantess a čo tá reklama na pokladničných bločkoch. Mať napríklad reklamu v reštavráciach na obchodnej by nemuselo byť pre teba zlé. Aspoň časť tých ľudí v tej oblasti zrejme aj pracuje, takže by to mohol byť priamy zásah.

yyyes ... :)
padro
22.10.09,18:05
Dantess a čo tá reklama na pokladničných bločkoch. Mať napríklad reklamu v reštavráciach na obchodnej by nemuselo byť pre teba zlé. Aspoň časť tých ľudí v tej oblasti zrejme aj pracuje, takže by to mohol byť priamy zásah.
len sa obavam ze tie obchody zase nemaju na blockoch reklamu :confused:
Dáša_
22.10.09,18:08
len sa obavam ze tie obchody zase nemaju na blockoch reklamu :confused:

no ved nedavno tu predsa niekto ponúkal takúto formu reklamy - teda ja som pochopila, že ide o takúto reklamu. A predpokladam, že by som si mohla vybrať aj okruh, kde by tie bločky mali byť použité. Ale možno som idealista :)
padro
22.10.09,18:22
predpokladam ze vybrat si mozes, ale kolko shopov maju ako partnerov? predpokladam ze asi nie vela, nieco taketo som videl asi kedysi v Tescu v brne, na Slovensku som to snad ani nevidel este.
Dáša_
22.10.09,18:24
predpokladam ze vybrat si mozes, ale kolko shopov maju ako partnerov? predpokladam ze asi nie vela, nieco taketo som videl asi kedysi v Tescu v brne, na Slovensku som to snad ani nevidel este.

no ved by bolo na nich, aby oslovili dalších obchodných partnerov :):)

mmch, nespomínate si, v ktorej diskusii sa o tom hovorilo? Žeby sme sa spýtali rovno. Neviem si spomenuť ani na nick.
camozzi
22.10.09,18:37
no ved by bolo na nich, aby oslovili dalších obchodných partnerov :):)

mmch, nespomínate si, v ktorej diskusii sa o tom hovorilo? Žeby sme sa spýtali rovno. Neviem si spomenuť ani na nick.
Skus pozriet TUTO (http://www.htmarketing.sk/).
Dáša_
22.10.09,18:40
Skus pozriet TUTO (http://www.htmarketing.sk/).


aha, tak ja som zjavne myslela ine blocky - také, co dostaneme v restauracii.

A take do restauracii alebo obchdov z druhej strany nikto nepraktizuje?
tengi
24.10.09,17:18
Ahojte ľudkovia, pravdaže máme kopec partnerov a reklamná kampaň stojí oveľa menej než sa tu píše :)

Ale ak by ste uvažovali nad takýmto niečim, tak by som počkal, pretože našim novým partnerom bude Kaufland a Tesco čoskoro... určite...

Zatiaľ máme lokality ako Aupark, Avion,... ide hlavne o návštevnosť.

Ide o nový druh reklamy a hlavným cieľom tejto reklamy je cena. Táto reklama v hypermarketoch bude tak nízka, že ju budeme ponúkať len malým a stredným podnikateľom.

S pozdravom Jojo
Dantess
24.10.09,18:17
Ahojte ľudkovia, pravdaže máme kopec partnerov a reklamná kampaň stojí oveľa menej než sa tu píše :)

Ale ak by ste uvažovali nad takýmto niečim, tak by som počkal, pretože našim novým partnerom bude Kaufland a Tesco čoskoro... určite...

Zatiaľ máme lokality ako Aupark, Avion,... ide hlavne o návštevnosť.

Ide o nový druh reklamy a hlavným cieľom tejto reklamy je cena. Táto reklama v hypermarketoch bude tak nízka, že ju budeme ponúkať len malým a stredným podnikateľom.

S pozdravom Jojo
Ak sa Vam to rozbehne, tak ma môžeš kontaktovat. Ide mi o BA.
camozzi
24.10.09,18:21
Som si vsimol na jednom vyhodenom blocku z Lidla, ze na druhej strane mali reklamu. Neviem, kto to zabezpecuje, ale to len tak pre info.
tengi
24.10.09,19:38
No buduci tyzden podpisujeme Kaufland a Tesco ten dalsi tyzden. Navstevnost okolo 2oo tisic ludi mesacne...... orientacna cena na jeden mesiac vychadza na 200€ :) co je uplne smiesne si myslim:) ale neviem to potvrdit, vsetko zavisi na navstevnosti. Minimalna dlzka kampane su 3 mesiace.

Nasou firemnou politikou je, aby kazdy inzerent ponukol neaku zlavu, alebo darcek, pretoze je tazka doba (aj ked si myslim, ze financna kriza pominula) ludia pozeraju po zlavach velmi a tym lahsie si zapamataju firmu, ktora tu zlavu ponuka. Z nedavnych prieskumov vyslo, ze ovela viac ludi vyhladava zlavy.


Co sa tyka toho Liedlu tak sa jedna o vnutropodnikovy marketing (reklama ich vlastnych vyrobkov, presne ako DM)
vmsux
24.10.09,21:36
Pripojim sa aj ja, mozno poradite.
Mame novy obchodik s hrackami pre deti, vacsinou drevenymi (hrackami myslim). Nachadza sa v centre BA.
Co by ste poradili ako reklamu? Zatial sme reklamu nerobili, budeme mat letaky a ak sa podari, tak reklamu na stlpoch v centre.
Mame aj webstranku, ktora je teraz v procese vyroby.

Diky.
M.
Dantess
24.10.09,21:45
Pripojim sa aj ja, mozno poradite.
Mame novy obchodik s hrackami pre deti, vacsinou drevenymi (hrackami myslim). Nachadza sa v centre BA.
Co by ste poradili ako reklamu? Zatial sme reklamu nerobili, budeme mat letaky a ak sa podari, tak reklamu na stlpoch v centre.
Mame aj webstranku, ktora je teraz v procese vyroby.

Diky.
M.

Letáky, plagáty na stĺpoch by mali byt samozrjmostou. Otázka je koľko chcete investovať? Určite by som dal aj google adwords so slovami darčeky, vianoce, vianočné darčeky, darčeky pre deti, drevené hračky a pod. Keďže ste v centre BA, tak musí Váš shop nejak upútať okoloidúcich. Pekná výzdoba, čisté výklady so zaujímavými vecami, ktoré určite prilákajú decké oči a rodičov snimi. Je to vec, kde by som sa nepúšťal do masívnej reklamnej kampane. Radšej by som upravil za tie peniaze in aj exterier a zutulnil ten shop. Ja osobne ako dieťa som si reklamy nevšímal a rodičov ťažko nalákať práve k Vám v dobách keď je tolko hypermarketov a všetkého možného na jednom mieste. Je potom jeden zaujímavý portál, kde si môže človek registrovať svoje produkty ako darčeky. Ja som si tam dal darčekovú poukážku na masáže. Ak niekto dovyhľadávača dá vek od 21 do 70 tak mu vyskočí aj moja ponuka. Nespomínam si na web stránku, ale určite to veľmi ľahko vygooglite. Bola medzi prvými. Ak by ste mali otázky kľudne sa pýtajte. marketing ma zaujíma a rád poradím (podľa mojich možností) kam NEinvestovať a neutrácať tak zbytočne
tengi
25.10.09,16:58
Ak by som ja poradil, tak by som zalozil aj e-shop, pretoze mozete vyuzit aj "lenivych zakaznikov" nehovoriac o tom, ze mozete vyuzit aj mimo Bratislavskych klientov.

e-shop sa da spravit pomaly aj za 100€ v dnesnej dobe... a dost slusny...(to je off-topic)

Dalsi dobry marketingovy tah, by bol ak by ste mali pred obchodom baner (v tvare A) ale dnes je to velmi obvykle. V USA dost ficia maskoti. Ak je to mozne tak neakeho krasneho velkeho maskota :) ale neviem ako financne narocne by to bolo :) to len ako napad :)

Dufam, ze nerobim reklamu na nasu firmu a netlacim na pilu, ale ja si myslim, ze sme najlacnejsia reklama na Slovenskom trhu. neviem kto moze povedat, ze 1€= 1000 klientov oslovenych. moze to niekto povedat?
Tento projekt vznikol, pretoze som sa zaoberal roky dozadu inym podnikatelskym predmetom a vzdy som na reklame pohorel (vynalozil som obrovske financne zdroje na reklamu).

Najhorsie je, ak zacinate podnikat a nemate kapital, tak sa to ani neda byt uspesnym :(. Inak jedna USA kniha od jedneho autora superneho hovori o tom ako zacat podnikat bez kapitalu :) mozem doporucit.

Ak niekto cita tieto riadky, mozem Vas poprosit o spatnu vazbu? Mam urobenu SWOT analyzu, ale rad by som ju pocul od Vas. Dajte dobru kritiku aj zlu kludne... na reklamu na pokladnicnych blokoch v hypermarketoch.

Vopred dakujem za feedback:)
Dáša_
25.10.09,17:13
Ak by som ja poradil, tak by som zalozil aj e-shop, pretoze mozete vyuzit aj "lenivych zakaznikov" nehovoriac o tom, ze mozete vyuzit aj mimo Bratislavskych klientov.

e-shop sa da spravit pomaly aj za 100€ v dnesnej dobe... a dost slusny...(to je off-topic)

Dalsi dobry marketingovy tah, by bol ak by ste mali pred obchodom baner (v tvare A) ale dnes je to velmi obvykle. V USA dost ficia maskoti. Ak je to mozne tak neakeho krasneho velkeho maskota :) ale neviem ako financne narocne by to bolo :) to len ako napad :)

Dufam, ze nerobim reklamu na nasu firmu a netlacim na pilu, ale ja si myslim, ze sme najlacnejsia reklama na Slovenskom trhu. neviem kto moze povedat, ze 1€= 1000 klientov oslovenych. moze to niekto povedat?
Tento projekt vznikol, pretoze som sa zaoberal roky dozadu inym podnikatelskym predmetom a vzdy som na reklame pohorel (vynalozil som obrovske financne zdroje na reklamu).

Najhorsie je, ak zacinate podnikat a nemate kapital, tak sa to ani neda byt uspesnym :(. Inak jedna USA kniha od jedneho autora superneho hovori o tom ako zacat podnikat bez kapitalu :) mozem doporucit.

Ak niekto cita tieto riadky, mozem Vas poprosit o spatnu vazbu? Mam urobenu SWOT analyzu, ale rad by som ju pocul od Vas. Dajte dobru kritiku aj zlu kludne... na reklamu na pokladnicnych blokoch v hypermarketoch.

Vopred dakujem za feedback:)

medzi nami dievcatami, ked som sa pozrela opakovane na tvoju stranku, tak som ostala zmätená, lebo mi prišlo, že to tlačíte reklamu na také tie poznámkové bločky rozmeru cca 10x10 cm


Da sa reklama na pokladničnom bločku využiť aj na také, že kto príde s takýmto oreklamovaným bločkom, má povedzme u dantessa zľavu 10 minút masáže zdarma?
Dáša_
25.10.09,17:16
A ešte jedna otázka, keď spomínaš Aupark, máte podchytené aj také ako panta rhei a daVinci?

Ako riešite taký problém, že by som si dala reklamu na bloček do konkurenčnej firmy?

t.j. napríklad predávam knihy a dala by som si reklamu na bločky z panta rhei.
Dáša_
25.10.09,17:19
A ešte jedna otázka, na tej úvodnej stránke je niekto z vás?

Lebo vyzerá moc mlado :) A to mi trošičku vadí, ke´d by som sa mala rozhodovať iba podľa webu.
padro
25.10.09,19:44
tengi nesuhlasim ze sa neda zacat bez kapitalu, len netreba ocakavat ze sa budu hned otacat miliony, resp ze prve zarobene peniaze sa hned minu, ale ked sa to zapar krat otoci tak potom pridu aj miliony, ja som zacal v podstate bez nicoho, a poznam takych ludi viac a dari sa im...
Dantess
25.10.09,19:53
tengi nesuhlasim ze sa neda zacat bez kapitalu, len netreba ocakavat ze sa budu hned otacat miliony, resp ze prve zarobene peniaze sa hned minu, ale ked sa to zapar krat otoci tak potom pridu aj miliony, ja som zacal v podstate bez nicoho, a poznam takych ludi viac a dari sa im...
ja sním súhlasím, pretože je rozdiel v čom a kde podnikať. Otvoriť e-shop, získať dodavatela a spravit si zivnost je do niekolko stoviek eur. Kým napriklad otvorit kamenny shop s niecim je naozaj nákladné. Jasné, aj eshop potrebuje reklamu a všetko možné, lenže tam sa tovarkupuje až pri objednávkach. Takže je otázka čo znamená začat s ničím, pretože ak to znamená 0eur, tak sa nevypracuješ nikdy. Ak už ale niekto má kapitál trebárs aj 1000eur, tak to už niečo je a nemože hrdo vyhlasovat že začal podnikat od nuly. od nuly by sa nevypracoval nikto.
padro
25.10.09,20:00
A ešte jedna otázka, keď spomínaš Aupark, máte podchytené aj také ako panta rhei a daVinci?

Ako riešite taký problém, že by som si dala reklamu na bloček do konkurenčnej firmy?

t.j. napríklad predávam knihy a dala by som si reklamu na bločky z panta rhei.
tak predpokladam ze s tym by nesuhlasili, to ako napr. keby si dalo Tesco reklamu na blocky v kauflande :D ... inak uvadzate na webe ze vytlacenie 2000 letakov stoji cez 300eur, tak to sa mi zda trosku navysena suma.. ja mam napr reklamu v casopise za 180eur, cela A4, casopis je z oblasti mojho biznisu, vyjde asi 10 tis. vytlackov. tie blocky to by som prirovnal nieco ako tie mailove reklamy... ja tu reklamu na blockoch poznam z ciech tam to mal jeden hypermarket a bola tam nejaka zlava na tovar z toho HM alebo zlava do kina atd, ale vramci toho HM, obavam sa ale ze ked tam bude reklama na nieco nesuvisiace, tak to velky efekt nema, ale je to len moj nazor.
padro
25.10.09,20:06
ja sním súhlasím, pretože je rozdiel v čom a kde podnikať. Otvoriť e-shop, získať dodavatela a spravit si zivnost je do niekolko stoviek eur. Kým napriklad otvorit kamenny shop s niecim je naozaj nákladné. Jasné, aj eshop potrebuje reklamu a všetko možné, lenže tam sa tovarkupuje až pri objednávkach. Takže je otázka čo znamená začat s ničím, pretože ak to znamená 0eur, tak sa nevypracuješ nikdy. Ak už ale niekto má kapitál trebárs aj 1000eur, tak to už niečo je a nemože hrdo vyhlasovat že začal podnikat od nuly. od nuly by sa nevypracoval nikto.
no povedzme tych 1000eur je to z nuly, ale uznaj ze 1000Eur si zas vie snad kazdy zohnat,... a dost sa mylis ak si myslis ze tovar eshop nakupuje az po objednavke, v istych pripadoch ano, ale tak to funguje aj v kamennych shopoch, dnes chcu mat ludia tovar na druhy den u seba, takze sklad musis mat, navyse ak kupujes tovar vo velkom tak mas uplne ine ceny ako ked zoberies 1ks... ale myslim ze toto je presne to co hovorim ty hned spominas kamenny shop, a preco nie najskor eshop a potom kamenny? poznam cloveka co mal eshop, a dnes ma 2 kamenne, a par eshopov, zacal s kapitalom 10tis SK dnes toci miliony, a to vsetko za cca 4roky.
Dáša_
25.10.09,21:14
tak predpokladam ze s tym by nesuhlasili, to ako napr. keby si dalo Tesco reklamu na blocky v kauflande :D ... inak uvadzate na webe ze vytlacenie 2000 letakov stoji cez 300eur, tak to sa mi zda trosku navysena suma.. ja mam napr reklamu v casopise za 180eur, cela A4, casopis je z oblasti mojho biznisu, vyjde asi 10 tis. vytlackov. tie blocky to by som prirovnal nieco ako tie mailove reklamy... ja tu reklamu na blockoch poznam z ciech tam to mal jeden hypermarket a bola tam nejaka zlava na tovar z toho HM alebo zlava do kina atd, ale vramci toho HM, obavam sa ale ze ked tam bude reklama na nieco nesuvisiace, tak to velky efekt nema, ale je to len moj nazor.


padro, viem si predstaviť, na bločkoch z ktorých obchodov by som reklamu chcela. Aj hneď :):) Ale tiež sa obávam, že by oni nechceli.

To ma v tom prípade zase vedie k môjmu presvedčeniu, že treba dobre vedieť, akú reklamu a kde vlastne človek potrebuje. T.j. ide o dosť presné definovanie cieľovej skupiny.
padro
25.10.09,21:22
treba dobre vedieť, akú reklamu a kde vlastne človek potrebuje. T.j. ide o dosť presné definovanie cieľovej skupiny.
ano, presne tak uz to aj mne dochadza, to je to ucenie sa na vlastnych chybach :)
tengi
25.10.09,21:24
A ešte jedna otázka, na tej úvodnej stránke je niekto z vás?

Lebo vyzerá moc mlado :) A to mi trošičku vadí, ke´d by som sa mala rozhodovať iba podľa webu.

To ma mrzí, že nie som podľa tvojich predstáv :( no nie všetci sme pekní ako si každý predstavuje :) alebo starý :) moja manželka si nesťažuje našťastie :)

Mimochodom podnikám 6 rokov, to niekto nemôže povedať.... ano mam len 25rokov....ale tak mam začať podnikať až v 35tke? mam to odložiť? lol.... to je podľa mna uplne mimo misy ...
padro
25.10.09,21:31
To ma mrzí, že nie som podľa tvojich predstáv :( no nie všetci sme pekní ako si každý predstavuje :) alebo starý :) moja manželka si nesťažuje našťastie :)

Mimochodom podnikám 6 rokov, to niekto nemôže povedať.... ano mam len 25rokov....ale tak mam začať podnikať až v 35tke? mam to odložiť? lol.... to je podľa mna uplne mimo misy ...
nie, ved ja nas viac takych mladych :) ale podla mna je uplne zbytocne aby si tam mal na webe svoju foto, mozno v nejakych kontaktoch, ale preco na uvodnej strane a taku vyraznu? Podla mna to ako vyzeras je v tvojom biznise uplne nepodstatne, nepoviem keby si bol herec, moderator... a napr. to vyzera tak ze je to cele o jednom cloveku, pricom ked si dam orsr tak ste tam dvaja
padro
25.10.09,21:39
teraz som si pozrel to video s letakmi co mas na webe, no lol co asi povedia "priatelia zeme" ze mame malo letakov? ze podme vyrubat les? alebo TV povie ze reklamu v TV nikto nepozera vsetci citaju letaky? NIE povedia to co povedali ....
Dantess
25.10.09,21:43
nie, ved ja nas viac takych mladych :) ale podla mna je uplne zbytocne aby si tam mal na webe svoju foto, mozno v nejakych kontaktoch, ale preco na uvodnej strane a taku vyraznu? Podla mna to ako vyzeras je v tvojom biznise uplne nepodstatne, nepoviem keby si bol herec, moderator... a napr. to vyzera tak ze je to cele o jednom cloveku, pricom ked si dam orsr tak ste tam dvaja
jj tiež by som to dal skor do kontaktov... čislo, meno a k tomu malu fotku aby na osobnom stretnuti vedeli koho hladat. to iste sa chystam spravit aj ja. Hlavne ak je moja priatelka taka krasna aka je a ked hodim na HL stranku, tak to bude ešte lepsie. Predsa len sa ludia možu obavat že sme stary smradlavy maséri :D
PS neviem čo sa stalo vo stvrtok a v piatok, ale mali sme dokopy asi 15 masáží !!! Dúfam, že aj tento týždeň bude taký dobrý :) sry za OT :D
padro
25.10.09,21:45
z tvojho webu " Spýtali sme sa prevádzkovateľa ako reagujú ľudia na túto formu reklamy a vyjadril sa takto: " Ja si myslím, že je to perfektná vec, veď už kopec ľudí využilo zľavu 1+1 lístok v kine Palace a to je tu iba pár dní." ano to je presne to co som videl v cechach v tomto pripade je to ucinne, na druhej strane to kino nevysla ta reklama len to co zaplatili tebe ale aj to ze dali listok zadarmo, tu uz je ale otazne ci sa to oplatilo im, to ze mam zakaznika este neznamena aj ze som zarobil...
camozzi
25.10.09,22:07
z tvojho webu " Spýtali sme sa prevádzkovateľa ako reagujú ľudia na túto formu reklamy a vyjadril sa takto: " Ja si myslím, že je to perfektná vec, veď už kopec ľudí využilo zľavu 1+1 lístok v kine Palace a to je tu iba pár dní." ano to je presne to co som videl v cechach v tomto pripade je to ucinne, na druhej strane to kino nevysla ta reklama len to co zaplatili tebe ale aj to ze dali listok zadarmo, tu uz je ale otazne ci sa to oplatilo im, to zo mam zakaznika este neznamena aj ze som zarobil...
Kinu sa az tak velmi necuduj. Riaditel kina mi kedysi povedal, ze 50% trzieb kina tvori bufet. Takze mozno nezarobili na listku, ale v bufete si isto kazdy nieco kupi(l).
tengi
25.10.09,22:38
nuz, to kino to malo zadarmo :) (tu reklamu)

Inak skvely marketingovy tah V restauracii ma kino 1+1 ak zakaznik v restauracii ma vyssi alebo rovny ucet ako 20€. Tak sme sa chceli podakovat nasemu partnerovi (restauracii)

Mimochodom, tak som dal na vas podnet a svoju foto som dal do kontaktov :) nahodou by to videl moj partner a potom by sa hneval :)

Dufam, ze starym poradakom nevadi, ze biznis robia aj mladi a sikovni ludia :) ROFL
camozzi
25.10.09,23:07
mimotemy Prosim, nedavaj tolko prispevkov pod seba. Pouzi setrnejsi sposob-upravu. Dakujem.
tengi
25.10.09,23:21
ospravedlnujem sa! hned som o nieco mudrejsi, priznam sa nevsimol som si ten button..... uz sa to nestane :)


(aspon usetrim papier :) ak by to chcel niekto printnut )
Dáša_
26.10.09,04:12
To ma mrzí, že nie som podľa tvojich predstáv :( no nie všetci sme pekní ako si každý predstavuje :) alebo starý :) moja manželka si nesťažuje našťastie :)

Mimochodom podnikám 6 rokov, to niekto nemôže povedať.... ano mam len 25rokov....ale tak mam začať podnikať až v 35tke? mam to odložiť? lol.... to je podľa mna uplne mimo misy ...

nechcela som povedeať, že mladí nemôžu podnikať :cool:, kdeže.

Len som chcela vysloviť svoj prvý dojem - bol taký divný. A myslím, že veľa ľudí na prvý dojem dá.
Dantess
26.10.09,07:40
Tengi. A nechcel by si rozšíriť svoje pôsobenie aj na iné odvetvia ? Že by ste bola celková marketingová firma a nie len s bločkami. Je to síce zaujímavé, ale osloví malý okruh ľudí a cez google je takmer nemožné Vás nájsť ak priamo nehladam slová "reklama na blockoch" a podobne. V dnešnom svete je strašne veľa agentúr už len z dovodu, že predávajú produkty iných. To je najlahšie. Vy predávate vlastný produkt, ale na slovenskom trhu je ešte tak nepoznaný, že bude trvať dlho, kým to bude "in". Samozrejme keď to tak bude, tak sa toho určite ujme viac firiem. A to, že ste boli prvý Vám nijak nepomôže. Určite by som rozšíril služby. Ste z BA. Dajú sa tu robiť veľmi dobré obchody a dohody. Viem to z vlastnej skúsenosti. Časopisy, radia, všelijaké plátky potrebujú reklamu. A vy im ju môžte zabezpečiť. Bavili sme sa tu vyššie o reálnej cene reklamy. Určite by ste sa vedeli dohodnúť s množstvom médií na dobrých cenách. Vaša stránka by sa zamerala na všestranný marketing, ale hlavne by tam figurovali bločky. Pretože takto Vas najdu len na jedno slovné spojenie, kým v prípade širšej ponuky by Vás našli aj na reklamna agentura, letaky, reklama v casopisoch, reklama v radiu, reklama tu aj tam. Toť moj názor... Ešte by som ale zmenil pokec na vašej hlavnej stránke. Je to síce pekné a emotívne, ale vačšina podnikatelov chce zarobit bez rizika a to, že tam pisete že nemate historiu atd tak tym mu to riziko ukazujete. Mali by ste si najst dobreho copywritera na texty. Ja by som určite vyzdvihol že ste PRVY na celom slovensku kto to priniesol!!! Čital som jednu knihu, kde pisali, že byt prvy, ktory nieco vymysli, alebo prinesie je to najlepsie, tak to skuste orientovat nejak tak. že ste prvý že ste lepší než iní. skromnosť to nepredá... (moj nazor)
tengi
26.10.09,09:03
Milý Dantess,

v prvom rade Ti ďakujem za pekný feedback. Nechceme sa orientovať na subdodávateľskú činnosť, pretože už len tento projekt zaberie strašne veľa času a veľa úsilia expandovať na celé Slovensko. Ja som o tom silne presvedčený, že cena, ktorú budeme pýtať bude tak smiešna, že ľudia ani nebudú brať do úvahy nejaké konzervatívne zmýšľanie.

My sa na stránke zameriavame na tieto cieľové skupiny návštevníkov: 1.budúci klient (podnikateľ) 2.človek, ktorý hľadá prácu (ne-podnikateľ).

Naša kampaň sa rozbehla v 2. reštauráciach Robinson a v 1.kaviarni Emporio v Auparku + 1 Amazon pet shop Aupark(cieľových zákazník=ktorý má zvieratko). Touto kampaňou sa zvýšila aj návštevnosť našej stránky o 300%. Keď nás uvidí 4ootisíc ľudí v hypermarketoch mám pocit, že nebudeme potrebovať už žiadnu kampaň na zvýšenie návštevnosti stránky.

My máme super ceny v Bratislavských rádiach cca 500€ mesačná kampaň, ale naším cieľom je predať náš produkt a vždy to tak bude :) Mne to príde ako keby som mal ja poradiť tebe, že popri masáži by si mohol predávať ešte aj elektroniku :) (ber ako vtip prosim)

K tej stránke, úplne s tebou súhlasím, ale ak môžeš tak mi poraď dákeho copywritera. Inak nie sme prvý! sme len jediný kto to robí.

Je pravda, že ak niekto navštívi stránku nemal by to byť výstrel do neznáma. Treba zobrať do úvahy, že všetky názory sú subjektívne. Ja potrebujem názor väčšiny, pretože ak by som mal vyhovieť každému, tak tú stránku prerábam pri každej návšteve.

Ako záver, by som chcel povedať, že máme dobrý marketing a vízia o ďalších službách, ktoré budeme ponúkať je. Ale myslím si, že je najdôležitejšie niečo dotiahnuť poriadne dokonca ako začať niečo iné. Vieš je okolo toho strašne veľa vecí, ktoré bežný človek nemôže vidieť.

Ešte raz ďakujem za feedback.