zdenka131
22.07.09,17:03
Ahojte, prosím o radu. Potrebujem zistiť IP z emailu, ako sa to dá? Ďakujem
Blankake
22.07.09,15:31
Podľa toho, v akom programe. V Outlook Express to bolo tuším vo vlastnostiach daného e-mailu (Podrobnosti)...
zdenka131
22.07.09,15:43
Email mi prišiel na gmail, vo vlastnostiach to nie je. Potrebovala by som zistiť, či email z 2 rôznych emailových schránok je písaný z toho istého PC. Na 99, 9 % som si istá, ale potrebujem 100 % istotu. Ďakujem
2009
22.07.09,15:47
Bohužiaľ. Zistiť sa dá iba IP poštového servera. Ak osoba čo Ti píše nemá oficiálnu poštovú schránku nemáš možnosť ako súkromná osoba zistiť kto to je.
2009
22.07.09,16:29
Hups zlá informácia. Poslala som si poštu cez viacero poštových schránok. Tiež som si pozrela poštu z práce od kolegu. Jeho IP viem. Zobrazuje sa vo vlastnostiach pošty aj IP adresa konkrétneho PC aj servera.
Blankake
22.07.09,16:48
Hups zlá informácia. Poslala som si poštu cez viacero poštových schránok. Tiež som si pozrela poštu z práce od kolegu. Jeho IP viem. Zobrazuje sa vo vlastnostiach pošty aj IP adresa konkrétneho PC aj servera.
v Gmaili?
2009
22.07.09,16:52
Nie z seznam.cz, post.cz, azet.sk a szp.sk. na gmail nemám schránku ale vyskúšajme si to. Spusti si v cmd inconfig a pošli mi niečo na moju poštu. Ďalej cez ss nebudeme si verejne vypisovať IP
Blankake
22.07.09,16:54
Nie z seznam.cz, post.cz, azet.sk a szp.sk. na gmail nemám schránku ale vyskúšajme si to
Lebo Zdenka písala, že to chce zistiť v gmaili...
zdenka131
22.07.09,16:56
áno, email mi prišiel do gmailu
2009
22.07.09,17:00
Ved si ho stiahni to outlook expres. Aby som Ti to zistila musela by som sa založiť v gmaili a pohrať sa s tým vieš?
zdenka131
22.07.09,17:03
Ďakujem, urobím to tak.
zdenka131
22.07.09,17:15
Mám Microsoft Outlook a tam mi to nejde.
Blankake
22.07.09,17:23
Neviem, či preposlanie mailu do iného poštového klienta v tomto prípade pomôže...
2009
22.07.09,17:25
Vydrž odskúšam si to. Už mám založenú adresu na gmail
2009
22.07.09,17:38
Mám Microsoft Outlook a tam mi to nejde.

Bohužial gmail mi v hlavičke po stiahnutí do outlook ukazuje iba IP adresu servera. Ale zaujalo ma to prečo mi to z jednej poštovej schránky ukáže IP PC a z druhej nie. Popýtam sa na to zajtra. Možno niektorý z mojich kolegov bude vedieť o tom viac.

Citujem z.. http://misthy.szm.sk/ip%20adresy.htm


Väčšina mailových klientov má funkciu zobraziť úplnú hlavičku/záhlavie tým si vlastne pozriem zlozenie takého mailu, okrem IP zdrojového stroja sa dá zistiť aj IP strojov, cez ktoré mail putoval a iné niekedy dosť dobre info. napr: v outlook expres klikneš pravým tlačítkom na mail a dajte vlastnosti
Flinstone
22.07.09,17:43
ak zistíš IP a chceš následne aj kto má zaregistrovanú adresu:

http://whois.domaintools.com/
2009
22.07.09,17:47
Tam zistíš iba akého má providera. Zistiť konkrétneho užívateľa sa dá iba súdnym príkazom. Mýlim sa vari? Najlepšie je také e-maily ignorovať.
Flinstone
22.07.09,17:52
bud providera, alebo vlastníka domény, čo môžu byť aj väčšie firmy s vlastnou sieťou... a ak niekto zo zamestnania robí niečo nekalé, zamestnávateľ si neraz urobí tvrdšie opatrenia ako by urobila polícia
mpca
22.07.09,17:57
btw: všimol som si že vtomto zdroji je aj IP providera ale aj IP mojho pc,, ktora je ktora nebudem hovoriť ;)

nech sa páči ako nato: ;)

http://www.youtube.com/watch?v=moE07hK18po
2009
22.07.09,18:02
Čo tak ísť cez http://anonymouse.org/anonwww.html
Toto sa bežne používa ak nechceš na stránkach nechávať svoju IP.
Petra Nová
22.07.09,18:18
Ja by som sa ako rada ospýtala, načo je dobré vedieť IP adresu, resp. ako sa dá táto vedomosť využiť?;)
Flinstone
22.07.09,18:28
praktické využitie má pri hlasovaní na web stránkach, aby sa z jedného pc nedalo odoslať viac hlasov a nenarušila objektivita, pri vzdialenom prístupe do pc, resp. na server a pod.
Pre obyčaného užívateľa je potrebná len ak ho niekto obťažuje a chce sa s ním nejako vysporiadať, prípadne zistiť, či dve mailove adresy niesu obsluhované z jedného pc
zdenka131
22.07.09,18:29
Ďakujem krásne za 100 % pomoc, už sa mi to podarilo zistiť.
2009
22.07.09,18:31
Ja by som sa ako rada ospýtala, načo je dobré vedieť IP adresu, resp. ako sa dá táto vedomosť využiť?;)
Predpokladám, že ZDENKA131 je niekým obťažovaná cez e-mail. Logicky chce zistiť kto to je. V praxi sa ho ale asi nedopátra. Ak jej niekto chce robiť zle takýmto spôsobom bude písať v internetovej kaviarni alebo použije ten link čo som dala v odpovedi č.20.
mpca
22.07.09,18:31
Ďakujem krásne za 100 % pomoc, už sa mi to podarilo zistiť.
Tak ako zhodujú sa IPčky?
Blankake
22.07.09,18:34
Ďakujem krásne za 100 % pomoc, už sa mi to podarilo zistiť.
Ako sa Ti to podarilo zistiť?
Petra Nová
22.07.09,18:35
praktické využitie má pri hlasovaní na web stránkach, aby sa z jedného pc nedalo odoslať viac hlasov a nenarušila objektivita, pri vzdialenom prístupe do pc, resp. na server a pod.
Pre obyčaného užívateľa je potrebná len ak ho niekto obťažuje a chce sa s ním nejako vysporiadať, prípadne zistiť, či dve mailove adresy niesu obsluhované z jedného pc
Ďakujem za informáciu.:)
mpca
22.07.09,18:36
Predpokladám, že ZDENKA131 je niekým obťažovaná cez e-mail. Logicky chce zistiť kto to je. V praxi sa ho ale asi nedopátra. Ak jej niekto chce robiť zle takýmto spôsobom bude písať v internetovej kaviarni alebo použije ten link čo som dala v odpovedi č.20.
IPadresa odosielateľa je viditeľná len vtedy ak poštu posiela cez poštového klienta v pc (Outlook, Thunderbird, Bat, atď)...
Ak ju odošle z webového rozhrania akurát tak sa dopátraš k IP adrese poskytovateľa mailovej služby...
2009
22.07.09,18:49
IPadresa odosielateľa je viditeľná len vtedy ak poštu posiela cez poštového klienta v pc (Outlook, Thunderbird, Bat, atď)...
Ak ju odošle z webového rozhrania akurát tak sa dopátraš k IP adrese poskytovateľa mailovej služby...

Z práce mi to ukázalo adresu poštového servera aj klienta. Z azetu som posiela priamym prístupom a zo seznam.cz tiež priamym prístupom zo stránky seznam.cz na moju e-mailovú adresu. Takže pravidlo to nie je. Zaujalo ma to. Prvú informáciu som dala zlú preto som si dala záležať na tom aby som to odskúšala z viacerých strán.
zdenka131
22.07.09,19:09
Išlo mi to pozrieť cez gmail, doslala som tu výbornú radu aj s praktickou ukážkou.
zdenka131
22.07.09,19:14
Áno zhodujú, je to presne tak, ako som predpokladala. jeden autor mi písal - resp. obťažoval ma z jedného PC .
Flinstone
22.07.09,19:25
takže ak sa z jedného tvári ako baránok, a z druhého ťa obťažuje, môžeš napísať tomu baránkovi, že sa ťa jeho správanie dotklo... prípadne ak by jemnému jazyku nerozumel, napíš to v jazyku jeho kmeňa :P
zdenka131
22.07.09,19:30
Chi chi, už som mu to napísala. skúsila som najskôr v Slovenčine, uvidím či pochopí.
robbie41
17.04.12,15:56
zdenka 131, ako si zistila tu ip z gmailu, prosim ta? obtazuje ma jedna osoba cez maily a potrebujem zistit ip z mailov ktore mi posiela, bola by som ti vdacna...
Charon
17.04.12,16:46
No... Dá sa použiť stránka www.spamcop.net (http://www.spamcop.net) Je treba sa registrovať.
(Je to stránka pre boj zo spamom. Spamcop vydáva aj filtre (blacklisty), ktorými sú chránené pravdepodobne aj Vaše počítače (ak používate nejaké sofistikovanejšie spamfiltre))

Do okna sa skopíruje komplet email aj z hlavičkou. Ako - záleží od toho, aký kto používa emilového klienta, resp. web rozhranie. Aplikácie vie odhaliť aj zmenu adresy, maskovanie IP adresy (samozrejme, nevravím o využití anonymizéra, ale klasické maskovanie, aké sa používa pri spamovaní).
Po analýze emailu, vypíše všetko, čo o emaile zistil a poskytne aj komunikačné okno na správcu danej služby a emailový kontakt, prípadne aj telefónne číslo na admina. Pri gmaily je to trochu ťažšie, ale možno ak napíšeš čím Ťa kto obťažuje, možno Ti pomôže. Je výhodnejšie, ak je to služba zo Slovenska, alebo z Čiech, tam sa dá ľahšie komunikovať a ich servery nie sú tak vyťažené ako gmail.

Ďalšia možnosť je trasovanie emailu. Tak isto je potrebné nakopírovať do okienka celý email aj s hlavičkou a nechať to pracovať: http://www.ip-adress.com/trace_email/

Email aj s hlavičkou sa dá získať napr. z gmailu:
Emalová správa... hore vpravo je čas kedy bola doručená. Šípka dole rozbalí menu a tam je položka "Ukázať pôvodné". Text, ktorý sa objaví vložiť do okna buď spamcopu, alebo http://www.ip-adress.com/trace_email/