Petra66
27.07.09,12:36
čaute,

aké meno by sa Vám páčilo pre psíka?

páči sa Vám meno ako napr. Bak, Bax, Bady, Laky?

napíšte mi svoj názor. Ak máte doma psíka, tak môžte napísať aj jeho meno.

Ďakujeem.
pasuliatko
27.07.09,10:46
podľa toho aký je to druh psíka. my máme doma kokeršpaniela a voláme ho Macko ale originál sa volá Max. z toho čo si napísala by sa mi páčilo asi Laky ale to sú také bežné mená čo má každý druhý pes na ulici.ja by som na tvojom mieste rozmýšlala nad niečím zaujímavým.
alla66
27.07.09,10:52
Najobľúbenejšie mená :
* Ben
* Bady
* Jessie
* Nelly
* Denny
* Abík
* Arthur
* Riky
* Lucky
* Bella
Gabi03
27.07.09,10:58
Náš sa volá Laki. Píš ako počuješ. :D Každý iný ho volá Lucky. Hovor ako čítaš. :D :D :D
Predtým sme mali psíka, ktorý sa volal Bobo.
Blankake
27.07.09,11:08
Niekde som čítala, že akého psa chceme mať, také meno mu treba dať. Ak nejakého ostrého, tak je vhodné meno napr. Brita. Ak to má byť dobrý stopár, tak meno Apač. ;)

Môžeš pohľadať aj v kalendároch mien pre psov.
http://www.pedigree.sk/zaciname/jmeno/a/

Ak je to pes s papiermi, tak tam sú určité pravidlá podľa poradia vrhov.
2009
27.07.09,11:26
Niekde som čítala, že akého psa chceme mať, také meno mu treba dať. Ak nejakého ostrého, tak je vhodné meno napr. Brita. Ak to má byť dobrý stopár, tak meno Apač. ;)

Môžeš pohľadať aj v kalendároch mien pre psov.
http://www.pedigree.sk/zaciname/jmeno/a/

Ak je to pes s papiermi, tak tam sú určité pravidlá podľa poradia vrhov.

Hi môj je BRUTUS. Dúfam ide s neho strach
Blankake
27.07.09,11:31
Hi môj je BRUTUS. Dúfam ide s neho strach
No, ten veľký pes vyzerá, že sa ho bojí... ;)
912
27.07.09,11:33
Nádherná čierna anglická kokrica Rebecca Fly. Volali sme ju ale BEKINKA alebo horšie, podľa toho ako poslúchala :D
2009
27.07.09,11:35
No, ten veľký pes vyzerá, že sa ho bojí... ;)

Asi sa bál. že naň šlapne. To meno dostal prvý deň. Vzala som ho na prechádzku a keď zbadal prvého psa s pišťaním sa bežal za mňa schovať. To meno ho malo povzbudiť. Inak nie je to typický yokšír. Štekal iba raz keď nám pred dverami zaspal bezdomovec.
arizona
27.07.09,11:36
Ja by som volila niečo menej "otrepané". Aby Váš psík bol pre vás jedinečný. Tak ako niekedy boli všetci psy Bobino, Rexo, Harino , tak dnes je samé Rony, Bady,Sony...
Meno by malo psíkovi aj "sedieť" :)
Žabinka
27.07.09,12:34
Vopred sa ospravedlňujem nositeľom tohto mena, nechcem nikoho uraziť, ale známa má psíka, a ten sa vola Igor.:D Nie je to veľmi psie meno, ale je to celkom milé.
Macka
27.07.09,12:53
My máme doma 3-ročnú ryšavú kokeršpanielku a volá sa Tisha.Strašne jej to meno sedí.Je zlatá ,a doma poslúcha ,ale vonku je ako odtrhnutá z reťaze.Veľmi sa jej však nečudujem ,bývame v činžiaku, kde nemá veľa pohybu.Aj som dlho odolávala našej dcére mať psíka ,ale po 16 rokoch som sa dala nalomiť.Je fakt zlatá ,ale chlpy máme všade ,a to upratujem dookola.M.
Manual
27.07.09,12:55
Vopred sa ospravedlňujem nositeľom tohto mena, nechcem nikoho uraziť, ale známa má psíka, a ten sa vola Igor.:D Nie je to veľmi psie meno, ale je to celkom milé.
mimotemy
Dúfam že jej manžel alebo syn sa tak nevolajú. mohlo by sa stať že na zavolanie dobehnú všetci...
Blankake
27.07.09,13:03
mimotemy
Dúfam že jej manžel alebo syn sa tak nevolajú. mohlo by sa stať že na zavolanie dobehnú všetci...
A možno práve preto to tak riešila - na jedno zavolanie pribehnú všetci :D:D:D
arizona
27.07.09,15:25
Vopred sa ospravedlňujem nositeľom tohto mena, nechcem nikoho uraziť, ale známa má psíka, a ten sa vola Igor.:D Nie je to veľmi psie meno, ale je to celkom milé.
mimotemynaši susedia mali andulku, ktorá sa volala Igor. Tiež mi to bolo smiešne:) Ale, ked sa im to páči, tak čo ?:---
Barticek
27.07.09,15:58
Moj pes je Bart, a sedi mu to je to taky vymyselnik ako ten z rozpravky, paci sa mi aj KENNY alebo SORAYA
JarkaL
27.07.09,16:00
My máme doma bišonku Ajku.
lijana1
27.07.09,16:14
Náš pes je kríženec a vola sa Elly.Podmanila si celú rodinu.:rolleyes:
Halli
27.07.09,16:16
mimotemynaši susedia mali andulku, ktorá sa volala Igor. Tiež mi to bolo smiešne:) Ale, ked sa im to páči, tak čo ?:---

Náhodou je to super meno, vyčarí úsmev na tvári. Ja mám doma Riša morské prasiatko, hádam sa neurazi náš admin :D, ale má rišavu srsť tak mu sadne :D, sorry že nepíšem o psíkoch, ale aj psík Riško môže byť:D
alaya1
27.07.09,16:16
mne sa nepaci, ked maju psy ludske mena
Bionda
27.07.09,16:21
Náš sa volá Biondo - labradorský retriever,ako dieťa sme mali včiaka s menom Baldo . Ja si myslím, že meno by malo vystihovať jeho nositeľa- aj u psíkov... :)
Naša fenka Parson jack russelka je Tina- je hrozne zlá voči cudzím, tak aj dobre, že má také meno, ktoré sa nedá veľmi zle :D povedať ....
Halli
27.07.09,16:23
mne sa nepaci, ked maju psy ludske mena

Ani ja by som také nedala, ale morča nevodím na obojku na prechádzky a nekričím po ňom... tak to len, že je rišavé :D
...ten Igor mi je strašne smiešny :D:D
Bionda
27.07.09,16:31
ALe my máme aj degov a jeden je Zigi a ona je Lima :D . Moja staršia je kreatívna a vždy vymyslí presné meno- škrečok sa volal fantomas a Grigia ( šedá) a Frk a Frčka....
Ešte ku menám: rozšírené sú Black, Nero ( po našom rovnako bol asi nositeľ čiernej srsti :D)
Brat nášho Bionda bol Bak a pôvodne mal mať v preukaze aj náš Biondo ( svetlý, blond) meno Brit.
Inak je aj kalendár s menami psov- ak by ti to pomohlo..... :) prajem dobrý výber.
Halli
27.07.09,16:31
Tento psík je Bady...no myslím, že mu sekne, je krásný ;)
alaya1
27.07.09,17:07
Petra66
27.07.09,17:08
No čaute,

ďakujem za Vaše príspevky.

Tak bude ti Jack Russel, pre ukážku pridávam fotku.

Myslím, že to bude Laky. Ale ak máte ešte niečo originálne, tak napíšte.

Nemusíte mi písať odkazy na psie kalendáry, väčšinu som prešla.

Ďakujem. Peťka.
mimi3
27.07.09,17:10
Mali sme maďarskú vyžlu. Volal sa Lord. To meno sa mu veľmi hodilo.
Bionda
27.07.09,17:13
No budeš mať doma riadneho banditu! :D viem o čom hovorím ja mám dlhonohú variantu Parsona a fenu a diablica :D:D:D ale voči rodine- milujúca :D
Petra66
27.07.09,17:26
Ale informovali sme sa, nebude až taký "šaleňák". Tak spočiatku ho budem mať chvílku v byte a potom pôjde do domu. Veľmi sa na ňho teším. Dnes som mu kúpila pohovku :). Tak bude to asi Laky. Taký malý veselý psík, celkom výstižné, nie? A vopred ďakujem za ďalšie názory. Ináč tie ľudské mená sú smiešne, ale aspoň sa hneď berú ako skutoční členovia rodiny :D
THX
Rozalka
27.07.09,17:45
VLG
27.07.09,19:21
Ja som mal desať rokov psa ktorý sa volal Bruto, bol to rotvailer a meno mu pristalo, momentálne mám boxera vola sa Cane (Kane). Aj keď v preklade to znamená v prvom prípade škaredý a v druhom pes. Mena sme vymysleli v prvích dňoch ako sme ho priniesli domov hlavné kriterium lahka vyslovnosť a trochu vystižné.
fredy27
27.07.09,20:09
Ja som mal Šarika, dobrý pes, škoda ho :mee:
wegamizi
27.07.09,20:33
Bodie, Timo, Joy, Kubo, Bax, Ruby, Fido, ( moje tajne zdroje ) a ceresnicka Fidel;)
Melnick
27.07.09,20:40
ALe my máme aj degov a jeden je Zigi a ona je Lima :D . Moja staršia je kreatívna a vždy vymyslí presné meno- škrečok sa volal fantomas a Grigia ( šedá) a Frk a Frčka....
Ešte ku menám: rozšírené sú Black, Nero ( po našom rovnako bol asi nositeľ čiernej srsti :D)
Brat nášho Bionda bol Bak a pôvodne mal mať v preukaze aj náš Biondo ( svetlý, blond) meno Brit.
Inak je aj kalendár s menami psov- ak by ti to pomohlo..... :) prajem dobrý výber.
Aj môj pes sa volá Nero, ale počúva aj na Nerinko, dokonca lepšie :):):)

Keď mi uhynula 16 ročná fenka tak som hľadala psa, ktorý sa na ňu bude podobať a chcela som ho volať Mačka. No Nero si meno priniesol - mal už rok a nechcela som ho zblbnúť zmenou mena. :D
jozka56
27.07.09,20:48
Môj psík sa volá Miník. Toto meno sa pre neho hodí, ak je doma. Vonku by si zaslúžil meno Satan;), útočí skoro na všetkých psov.
misoft
27.07.09,21:23
Dávnejšie mal jeden môj kamarát psa, ktorý sa volal Pes. :cool:
Ľudia sa obzerali, keď volal: "Pes, k nohe!"

Ale dobré meno by tiež bolo Hej, ty, viete si to predstaviť - zavoláte: "Hej, ty, sadni!"
Dav
27.07.09,21:29
Z toho, čo bolo naše, alebo u nás v "depozite" : Flit, Čert, Riky, Fľak, Zmok, Alan, Rony, Rexo, Dunčo, Brok, Bobi, Beny, Jery,Lord a psie dámy Wendy, Lady, Linda, Lasica, Sindy, Brita, Rita.
alaya1
28.07.09,04:16
No čaute,

ďakujem za Vaše príspevky.

Tak bude ti Jack Russel, pre ukážku pridávam fotku.

Myslím, že to bude Laky. Ale ak máte ešte niečo originálne, tak napíšte.

Nemusíte mi písať odkazy na psie kalendáry, väčšinu som prešla.

Ďakujem. Peťka.
Ten odkaz na psy kalendar nebol pre teba, no aj ini si tu mozu najst meno pre psika.
Zuzka10
28.07.09,06:06
Máme dvoch slovenských čuvačov: Athos, Lina
mlisa
28.07.09,10:15
Moj bigl sa vola Baky :-)
Btw, je fajn vediet ako sa volaju psy byvajuce blizko, aby nemali rovnake meno, potom pri prechadzkach obcas nevedia na koho volaju :-)
Bionda
28.07.09,11:00
K originálnym menám by som určite zaradila meno Akoty.
Ku kalendáru , ten som uviedla - tiež aj pre iných, že také čosi je, nebyť mojej staršej dcéry :D ani ja to neviem :D:D:D
dominika
28.07.09,11:13
My máme Peggy, Pegginku, Pegguliatko.
Petra Nová
28.07.09,11:34
http://psiky.sforum.biz/forum-f17/topic-t33.htm
na inspiraciu
Fajn, že si pripojila link na tanto kalendár. Zistila som, že meno mojej havy v ňom neexistuje:mee:, takže nebude sláviť meniny, nebudú darčeky. Zato som zistila, že je v ňom meno, ktoré som jej pôvodne chcela dať, ale nedala som, lebo som myslela, že je to blbosť. :D No tak potom vyberaj meno podľa kalendára! :) Ale je tam veľa pekných, inšpiratívnych mien.
buchač
28.07.09,11:35
tutiola
28.07.09,11:35
Alík - je meno špica ktorého máme teraz, predtým labradora a ešte predtým mini kokršpaniel
Ciro, Brok - :Dčistokrvná pouličná zmes
Lilka, Bella - čistokrvná pouličná zmes:D
účtovník 007
28.07.09,12:34
Naša boxerka si už meno priniesla so sebou, vraj podľa čohosi z filmu Pán prsteňov, volá sa "Bombadil". Ale nemohli sme sa to naučiť, tak jej hovoríme Bady.
Ja som mojej rodine sľúbila, že ďalší pes sa bude volať...Zákonník, Dépéháčka, Daňák:D:D:D
misoft
28.07.09,18:35
čistokrvná pouličná zmes
Tak takáto rasa je podľa mňa asi najlepšia ;). Taký pouličný čistokrvný "podvraťáčik" vie byť niekedy lepší ako čistokrvný výstavný kus. A pokiaľ si náhodou "adoptujete" podvraťáčika z ulice, tak ten vám bude verný až do smrti.
Nika
28.07.09,19:01
Tak takáto rasa je podľa mňa asi najlepšia ;). Taký pouličný čistokrvný "podvraťáčik" vie byť niekedy lepší ako čistokrvný výstavný kus. A pokiaľ si náhodou "adoptujete" podvraťáčika z ulice, tak ten vám bude verný až do smrti.

my máme len takých. Mená mali napr. Perla, Boba, Mini a jednému dala meno vnučka. Keď ho uvidela povedala bude Ťuťko a on veru aj ťuťko bol :)
iriska
28.07.09,19:01
ako napísala Bionda, že to je bandita, tak by mu sadlo aj meno Bandi(y)... náš pes sa volá Pepo, už ho mal, keď sme si ho brali... tiež som videla psíka s menom Janko Hraško, lebo bol najmenší zo šteniatok
Dav
28.07.09,19:17
Jedna vec je dať psíkovi meno, druhá vec je volať ho tak. Fenku Lady sme volali "kefa". Wendy má viacero mien - Wendynka, Dinka, alebo aj "Neskáčpomnetypotvora":---;)
Bionda
29.07.09,06:54
Aj nás papierový Biondo pozná všetky svoje mená :D - Bobík, Cicko, feško, fešáčik, Bobo, Macko, Ušiak, "tyblázonjeden" :D, zubadlo.... vždy vie, že to je on :D
Ten malý bandita, poničí všetko čo mu príde do cesty, naša Tina vyťaženie mala ale pokoj nedala ničomu, ale to sú teriéry....:D. Nemôže nám ani ponad pozemok vták prelietať , všetky iné tvory prechádzajúce cez n´ás, sú neľútostne chytené a zabité- ráno len odpratávam mŕtvolky ( mačky, vtáky, holuby, myši a iné hlodavce... dokonca včera jej padol za obeť malý ježko- bolo mi to ľúto, ale už sa nič nedalo urobiť.)
... čo takto pazzo(pacco):D:D:D
ludmilla
29.07.09,10:43
My máme psa menom Arés, toto meno si priniesol. Ja som veľmi chcela, aby sa volal Bilibér, pretože stavbou pripomína medveďa, ale deti ma prehlasovali:)
Bionda
29.07.09,11:02
mne sa páči aj Basty - kmotra mala afgánskeho chrta, ale viac sme ho volali ALf- lebo hrdúsil mačky :D
mzdarka renca
29.07.09,11:02
My máme tiež bastíka, mama-kríženec vlčiak s rotvailerom a otec bol ridžbek. Volá sa Tarzan. Je krásny, veľký, milujúci deti (a možno aj zlodejov:D), každému sa teší ako malé decko.

PS: a čo tak nejaké slovenské mená? napr. Dunčo:D
adi11
29.07.09,11:12
Môj vnuk nechcel žiadne cudzie meno pre psíka, ale staré slovenské - Bobi.
Voláme ho bobko, bobino..
Manual
29.07.09,11:23
Keď som bol chlapec, susedia mali Punťa... :D
mzdarka renca
29.07.09,11:29
Keď som bol chlapec, susedia mali Punťa... :D

......pekné meno....aj ťa pokúsal?

Naši susedia, keď som bola tiež dieťa mali psa menom Zahraj, ten ma teda poriadne rafol:mee::mee::D:D
Manual
29.07.09,11:32
......pekné meno....aj ťa pokúsal?

Naši susedia, keď som bola tiež dieťa mali psa menom Zahraj, ten ma teda poriadne rafol:mee::mee::D:D
Nie, boli sme kámoši :D
Gabca
29.07.09,11:38
Nuž aj my chováme psov, máme ich viac: jeden sa volá Štaflík /jazvečík/ a viem že má sestru Špagetku, ďalej máme psa Dežo /prepeličar/, Prco a Cipo /jazvečíci/ a fenku Briu /jagdterierku/.
mzdarka renca
29.07.09,12:05
Nuž aj my chováme psov, máme ich viac: jeden sa volá Štaflík /jazvečík/ a viem že má sestru Špagetku, ďalej máme psa Dežo /prepeličar/, Prco a Cipo /jazvečíci/ a fenku Briu /jagdterierku/.

nádherné mená....aj milé, aj na pobavenie:D:D:D
Hepi
29.07.09,12:20
My máme doma Bena /pouličná zmes/ a Rebeku /pitbulka/. Ben je taký starý 10-ročný dobrák, ale Rebeka je taká inakšia, takže na našom dvore je dosť často veľmi dusno.
wajda
11.08.09,22:16
Mne sa pacia pre psov ludske mena, kolegyna ma stafforda Oskara a jeho najlepsi kamarat je pitbull Karol :) Popripade som pocul aj o ratlikovi Hugovi :)
Iši
11.08.09,22:28
Odpovedám na pôvodnú otázku - meno podľa múdrych kníh by malo byť pre psa dvojslabičné - aby tak ľahko naň reagoval. Akékoľvek meno si vyberiete, zakrátko zabudnete, že ste sa rozhodovali o viacerých, bude pre vás znamenať niečo milé, čo vás bude nadovšetko milovať.:) Keď sme niesli niečo malé guľaté, tak manžel sa opýtal, čo tak Jerry - čítaj Džery a tak to meno zostalo nášmu jazvečíkovi.
Mária.K.
13.08.09,07:12
Keď som bola dieťa, mali sme psa s menom Ťapo.
silviaz
13.08.09,08:03
No ja som mala v živote dvoch psov obaja boli nemecký ovčiaci. Prvý sa volal Ajax to meno už mal keď som ho dostala. Bol to cvičený hraničiarsky pes a jeho poslušnosť mu velmi pomohla aby mal len jedno meno. Pretože druhy pes bola sučka a dostala meno Keri, no oproti nášmu Ajaxovi to bol ten najneposlušnejší pes na svete. Moja babka z nej bola na nervy a vždy na nu volala ; kde si ty malý čierny satan; no chudera sučka bola z toho taka popletena ze začala reagovať na obe mená a nakoniec už len na Satan :D

Teraz mam mačku volá sa Bisquit. Moj partner jej hovori podľa toho ako veľmi ho naštve : napr ty jeden piškot, kefa, veverica, malý potkan, blaznivá dora a keď si brúsi pazuriky na jeho športovej taške tak je mala sviňa,
No ale u nej je to jedno lebo aj tak ho nepočúva nech by ju oslovil akokoľvek

:D:D
AlenockaS
13.08.09,08:04
mám 10 ročnú kríženku yorka Tinku a teraz ČRT... kedže ruské plemeno, kamoška pracujúca v Moskve vymyslela od Dimitrij Dima, (muselo byť na D ), tak je Dyma a navyše veľký Lotor :-))
jaros5
13.08.09,09:39
My máme tiež bastíka, mama-kríženec vlčiak s rotvailerom a otec bol ridžbek. Volá sa Tarzan. Je krásny, veľký, milujúci deti (a možno aj zlodejov:D), každému sa teší ako malé decko...

Toho psíka by som chcel vidieť - nemáš nejaké foto ? Nakrížiť tieto tri plemená, to bola odvaha :D;
Keď som sa rozhodoval zadovážiť si psa, uvažoval som o štyroch plemenách : nemecký ovčiak, rotvajler, ridžbek alebo írsky vlkodav . Všetko nádherní hafani. Tebe sa podarilo mať tri v jednom:---;
Aby som nebol úplne mimo témy ...:); O mene nášho psíka rozhodla rodinná rada. Chceli sme vymyslieť také, ktoré nie je až tak frekventované. Nakoniec sme sa dohodli na mene BAST ( je to skutočný ochranca rodiny).
zltalienka
13.08.09,10:01
Pridám mená našich psov, ktorých sme mali doma: Bubi, Žoša, Hugo. Všetko to boli čistokrvné pouličné zmesia všetci sa k nám dostali tak, že ako malé šteniatka prišli o matku. Najzaujímavejšie to bolo pri prvom našom psíkovi Bubim, ktorý bol z podniku, kde pracovala mama. Mali tam strážneho psa - vlčiaka - teda ju. Vrhla mladé a do týždňa ju ktosi odstrelil. Šteniat bolo hodne, cca 8-10, nepamätám si už. Keďže boli nesamostatné (týždňové) a veľmi krásne, zamordovať ich nikto nechcel a bolo im ich ľúto, tak ich vypiplali ženy z podniku. Cez týždeň boli v podniku a víkendy kolovali po kolegyniach z práce, ktoré mali doma dvor. Aj u nás boli jeden víkend a do podniku sa vrátilo o jedno menej psíkov - odvtedy sme mali Bubiho. Dožil sa 12-13 rokov
dodo g
13.08.09,12:44
Ja som vygooglil psí kalendár a tam máš mien habadej.
invest
13.08.09,12:56
My sme mali: Ťapo, Nero, Cunci, a teraz máme Tuli.
ludmilla
13.08.09,12:56
Keď som bola dieťa, mali sme psa s menom Ťapo.

Keď som bola malá mali sme psa, ktorý sa volal Šarik, vtedy práve išiel film "Štyria tankisti a pes":):):)
StanislavaR
15.08.09,11:17
My máme doma psíka Yorksirsky-terier a voláme ho Rocky.
Jana2004
15.08.09,11:58
Kokršpanielica Gina (čítaj Džina), bišonka Dina, korytnačka Lola :) Nám tie mená pre ne sedia :), kto dá aké meno, tak sa mu určite také páči. Pokiaľ je veľký kus lásky k zvieratku a aj meno sa hovorí s láskou, tak sedí každé meno :)
alaya1
15.08.09,15:12
Ak by som mala fenku, co asi nebude nikdy volala by sa Fru-fru:)
Sabadka
15.08.09,16:45
Ak by som mala fenku, co asi nebude nikdy volala by sa Fru-fru:)

Oriešok (pouličná zmes) sa volá Kleofáš , voláme ho Kleo, malá maltézáčka dostala meno Aemy, ale od kedy beží na Jojke Kutyil s. r.o, tak ju voláme len Emeše.:D:D:D
jaros5
17.08.09,06:17
1. Ako tu už niekto spomenul, psíkovi by malo meno "sadnúť" - plemeno, povaha, ...
2. Pes by podľa mňa nemal mať ľudské meno;
3. Malo by byť zvučné a jasne zrozumiteľné - najviac dvojslabičné;
4. Od malička by sme mali dbať o to, aby sme psa neoslovovali menom pri karhaní, trestaní, ani pri "negatívnych" poveloch, zákazoch;
korela
10.12.17,21:28
Dara kedysi v TV spomínala, že svojmu psovi, neviem o akú rasu išlo, dala meno Taxi. Z recesie. Najviac sa na tom bavila v parkoch, keď na neho volala. :-)
Inak veterinári odporúčajú, aby meno obsahovalo skôr znelé spoluhlásky a "r".
El Cid
11.12.17,08:34
Máme dvoch podobne čiernych kokeršpanielov, s úplne odlišnými povahami, američan sa volá Blackberry King - voláme ho rôzne : Black.......až Blekoun , podľa poslušnosti :) a angličan je El Cid, voláme ho /píšem ako počujem/ Sid...až Sidónius, podľa dôstojnosti :)