wegamizi
27.07.09,19:18
Ahojte.
Nechcem sa chvalit, ze vdaka Porade som si kupila dobry odstavovac;), ale mam taku prosbu.
Podelili by ste sa o dobre recepty na ovocne, zeleninove, bylinkove stavy a ich odskusane kombinacie?
Prosim len vase recepty, ostatne som si " vygooglila ":D
Rozalka
27.07.09,17:42
Môžeš prezradiť typ, ktorý si si kúpila?
Blankake
27.07.09,18:02
Manžel robí veľmi chutnú paradajkovo-cviklovú šťavu (1:1), ktorú ochutí soľou, mletým čiernym korením, prípadne tabascom.
wegamizi
27.07.09,18:39
Môžeš prezradiť typ, ktorý si si kúpila?
Jasne, je to Catler JE 4010:)
sysula
28.07.09,12:15
Mrkvovo - jablkova s citronom alebo limetkou :) mnam
wagner
28.07.09,19:17
wegamizi som rada, že tu už neriešime stavy ale hľadáme šťavy
wegamizi
28.07.09,22:17
wegamizi som rada, že tu už neriešime stavy ale hľadáme šťavy
mimotemyTo som nevyriesila ja, ale nevadi.
alla66
28.07.09,23:36
Ahojte.
Nechcem sa chvalit, ze vdaka Porade som si kupila dobry odstavovac;), ale mam taku prosbu.
Podelili by ste sa o dobre recepty na ovocne, zeleninove, bylinkove stavy a ich odskusane kombinacie?
Prosim len vase recepty, ostatne som si " vygooglila ":D
Asi napíšem klasiku, zeleninové šťavy nemusím, http://s16.rimg.info/ecfbd278455412fafdcf9931c87dc3c4.gifdoma odšťavujem jablká, mrkvu a pre zlepšenie chuti a vône pridám pomaranč...prípadne pár kvapiek citróna.
wegamizi
29.07.09,17:16
http://www.sk2.goo.cz/obrazky/download/walker-zeleninove_stavy.pdf

( pozicala som si zo sekcie ZDRAVIE, tema " Strava ako liek " )
mazanova
30.07.09,10:47
Jasne, je to Catler JE 4010:)
je to lis alebo odstredivka?, túto značku nepoznám...
my máme OSCAR-a a ja na ňom odšťavujem aj bylinky... napr. púpavu, žihľavu, petržlenovú vňať...
aha ešte nejaký recept:
dosť časťo, najmä v zime pridávam do štiav - aj zeleninových aj ovocných
(ináč sa nemajú miešať) 1-2 cm koliesko surového zázvoru... vždy ho mám v chladničke. Kto má rád korenistú chuť výborné...
wegamizi
30.07.09,17:31
je to lis alebo odstredivka?, túto značku nepoznám...
my máme OSCAR-a a ja na ňom odšťavujem aj bylinky... napr. púpavu, žihľavu, petržlenovú vňať...
aha ešte nejaký recept:
dosť časťo, najmä v zime pridávam do štiav - aj zeleninových aj ovocných
(ináč sa nemajú miešať) 1-2 cm koliesko surového zázvoru... vždy ho mám v chladničke. Kto má rád korenistú chuť výborné...
Catler je luxusná značka, ktorá prichádza novo na slovenský trh a naväzuje na výrobnú radu značky Breville. Jedná sa o vysoko profesionálne produkty, ponúkajúce svojim zákazníkom najvyššej kvality. Catler Vás okúzli nie len dokonalým spracovaním a precíznosťou, ale predovšetkým dlhodobou funkčnosťou a spoľahlivosťou.

Catler JE 4010 je v súčastnej dobe jednotkou medzi kvalitnými odstredivími odšťavovačmi. Veľký plniaci otvor, 1200W silný motor a mikrosieťovinové celonerezové sitko s titánovými nožmi z komerčného prístroja, to sú kľúčové faktory úspechu. A s týmto odšťavovačom budete môcť spracovávať všetky druhy klasických surovín (mrkvu, repu, zeler, jablká, citrusy...) s výbornými výsledkami. Vďaka regulácií otáčok si zvolíte ideálny stupeň pre daný druh surovín a získate viac šťavy. Zvolenú rýchlosť ihneď vidíte na LCD displeji. Tento odšťavovač čiastočne dokáže odšťavovať hroznové víno, čínsku kapustu a ďalšie suroviny.( troska popisu )

Ten zazvor to mas pravdu, syn ma tiez na to upozornil, ze je to dobra pochutina.:)
wegamizi
01.08.09,13:56
Paradajková šťava
Prísadami na 1 dávku, čiže 250 ml sú: 400g paradajok, štipka soli, korenie, bazalka. Paradajky ošúpte a umyte. Nakrájajte ich na štvrtky a vytlačte z nich šťavu. Šťavu dochuťte soľou a korením. Nakoniec pridajte posekanú bazalku do šťavy.


PAPÁJA
Sladké voňavé ovocie ktoré podporuje spaľovanie tukov. Najlepšie účinkuje čerstvá papájová šťava.
Príprava :
Do 2, 75 dl šťavy z papáje vytlačíme šťavu z jednej polovice limetu a podľa chuti mletú škoricu.


SLIVKY

Slivky s potravinami, ktoré obsahujú jód blahodárne pôsobí na štítnu žľazu a následne na látkovú premenu.
Príprava :
Zmiešame 1,5 dl slivkovej štavy s 0,75 dl šťavy z červeného hrozna , 0,75 dobre vychladeného čierneho čaju, pridáme štipku mletej škorice a čajovú lyžičku nadrobno nasekaných nesolených arašidov .
kukučka
02.08.09,23:11
wegamizi
03.08.09,04:10
Tak to ma velmi potesilo, dakujem za dobry clanok:):D
kukučka
17.09.09,20:46
prezraď či si spokojná s odšťavovačom, práve sa rozhodujem
a prosím aj majiteľov Tefalu, či by si ho kúpili znovu, odrádza ma ten malý otvor na plnenie
wegamizi
18.09.09,01:29
Velmi, velmi, velmi. A to vobec neprehanam. Nie som typ cloveka, co kupim za kazdu cenu, mam rada funkcne a ucelove veci. Toto je ale fakt vydareny typ, doporucujem, lepsi som este nemala.
kukučka
25.09.09,20:41
ja ďakujem za túto tému aj odporúčanie. Už som aj ja šťastnou majiteľkou Catlera, mala si pravdu, Bomba! :)

môj typ: do zeleninových štiav pridajte chren a čiernu reďkev.
gypsynka
06.10.09,07:35
Koľko približne stojí ten CATLER?
alla66
06.10.09,08:00
Rozalka
25.05.10,19:52
Oddnes som aj ja šťastnou majiteľkou odšťavovača, nebol lacný, práve naopak, ale dúfam, že s ním budem spokojná.
http://www.eujuicers.sk/sk/katalog/odstavovace/domacnosti/snekove-odstavovace/odstavovac-hurom-slow-juicer-chrom
gottwdag
01.06.10,12:25
Práve nad ním uvažujem, keď vyskúšaš, daj vedieť ako si spokojná, díky
kamoska1
01.06.10,17:03
Hoci je tato tema založena na odšťavovačoch,chcela by som aj ja sa podelit o prispevok,hoci odbočím trocha od odšťavovačov.Ja robím každy rok doma ovocné sirupy,mame mnoho ribezli,malín a egrešov.Hoci mam aj odštavovač a kvalitny,tak na sirupy ho nepoužívam,lebo malo šťavy mi to natlačí,oproti tomu,ako keď si ovocie pekne tlačím cez handru.Je to fuška,ale tolko štavy s odštavovača nevytečie ako vytlačim cez handru.Zavaram 53 poharov sirupu každy rok.Každy tyžden 1 flašku minieme.Najlepši je miešany s malinami.