Amidala
29.07.09,13:28
Ahojte. Veľmi by som potrebovala poradiť a počuť Vaše skúsenosti ohľadom make upu na veľmi mastnú a lesknúcu sa pleť. Moja kožná lekárka mi poradila La Roche Posay Toleriane, ešteže som vyskúšala vzorku, pretože je strašne drahý, no o pol hodiny som sa leskla ako panvica s olejom. Ďalej mám vyskúšané: VICHY Dermablend (strašne hustý, vytvára mi masku, pleť akokeby nemohla dýchať, lesknem sa po hodine), L´OREAL True match /ten so štetcom púdrový, čo sa akože má premeniť na krycí, tento mi sadol ešte najlepšie, ale strašne zle kryje, vidieť všetky póry), ORIFLAME (jedna veľká hrôza), AVON (ten penový a ešte aj ten trvácny, katastrofa), MAX Factor (ten dvojfázový s tou bielou zložkou, veľmi málo vydrží na tvari), RIMMEL (ten som vylúčila ešte ako pubertiačka), ASTOR (ten akože minerálny fluidný a ešte aj ten so štetcom, maska a lesknem sa ihneď po nalíčení). Vyskúšala som toho myslím strašne veľa,som ochotná dať za make up aj vyše tisícky, len nech sadne,no zdá sa, že som už vyčerpala takmer všetky značky. Mám 29 rokov, používam kozmetiku AVENE, keby nebolo matujúcej emulzie,tak by som ani z domu nevyšla bez toho,aby som sa každých 10 minút nemusela prepúdrovať. Po pôrode sa mi pleť ešte zhoršila,tak už neviem čo s tým. Kožná mi predpísala SKINOREN, hnus, pretože mi pleť strašne rozdráždil, až AVENE mi ju celkom ukľudnila. Nemám akné, len tá príšerná mastnota...
rozum
09.08.09,21:24
Ahoj k tej mastnej pleti ak môžem tak ti poradím mám podobný problém ja poúživam kozmetiku Bioderma robí mi veľmi dobre a raz do mesiaca chodím k kozmetičke.Z tej boidermy mám pleťovú penu, vodu a krém.:)
stonka
10.08.09,08:46
Ahoj Amidala.
Mám taktiež dosť mastnú pokožku. Vyskúšala som makeup Toleriane, hoci LRP majú veľmi dobré výrobky a mne plne vyhovuje táto kozmetika, makeup mi takisto nesedel. Vichy Dermablend- pokožku veľmi sušil, ale len na povrchu, kompaktne pleť zostávala mastná, len sa šúpala. Istý čas som používala od Yves Rocheru makeup na mastnú pleť, tiež nič moc. Mne najlepšie sadol 24 hod. makeup Dermacol.
dzufka
24.08.09,13:50
ahoj, tiež mam velmi mastnu plet. Ja použiva teraz LRP effaclar M-zmatnujuca emulzia,na to make-up od max factor-lasting performance,a prepudrujem to transparentným pudrom od dermacolu-fixing powder. Nie je to žiadny zazrak, ale doteraz jedine s čím som relativne spokojna. Ten puder dostal cenu asociacie vizažistov roku 2007. Ale čitala som že výborny na mastnu plet je make-up LRP unifiance fluid mat. akurat ešte nemožem nikde pozhanat vzorku.