PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : koncesionarske poplatkyErika686
11.08.09, 09:08
Na pozemok,kde chceme stavat sme si dali napojit elektriku. Davnejsie som pocula,ze kazdy odberatel el.energie musi platit aj konc.poplatky. To akoze na holom pozemku si mam zaplatit za Tv a radio?
Alebo ako to vlastne je?

Xanti
11.08.09, 09:11
skús kuk https://www.rtvs.sk/rtvs/?__p=mmFFAQ&__id=mmFFAQ.Adapter1.aaDefaultAction&_sid=owZMrjQPQKs0DXok&_fs=F&_ts=40036%2C4843943518#q7

poradňa :
Bývam v rodinnom dome s bratom, pričom on je vlastníkom domu a keďže je aj odberateľom elektriny, tak bude platiť poplatok za službu. Ja vlastním iba garáž v tomto rodinnom dome, kde je tiež odberné miesto. Budem platiť aj ja aj brat?
Garáž nie je bytom ani rodinným domom, preto za sa za garáž platiť nebude. Platiť bude iba odberateľ elektriny v rodinnom dome.

Vlastním byt na Slovensku kde nebývam a nemám tam trvalý pobyt, ďalej vlastním chatu, kde je iné odberne miesto, ako v mojom bydlisku. Budem platiť 2 koncesionárske poplatky?

Platiteľ, ktorý je koncovým odberateľom elektriny vo viacerých miestach, platí úhradu len za jedno odberné miesto, za byt alebo rodinný dom. Trvalý pobyt nemá vplyv na platenie úhrady.


Viem, že to nie je tvoj prípad. Ale pozemok nie je bytom ani rodinným domom, takže asi nebude potrebné platiť dva krát.

Martin Mocko
11.08.09, 09:13
Na pozemok,kde chceme stavat sme si dali napojit elektriku. Davnejsie som pocula,ze kazdy odberatel el.energie musi platit aj konc.poplatky. To akoze na holom pozemku si mam zaplatit za Tv a radio?
Alebo ako to vlastne je?

Z webu: www.rtvs.sk (http://www.rtvs.sk)

Elektrická prípojka je zriadená na stavebnom pozemku, kde zatiaľ nie je postavený dom, teda nie je tam ani miesto, kde by mohol byť umiestnený televízny prijímač. Aj za takúto elektrickú prípojku je treba platiť koncesionárske poplatky?
Povinnosť platiť úhrady nie je podmienená vlastníctvom stavebného pozemku ani na rozostavanú stavbu, ale odberom elektrickej energie pre spotrebu v byte alebo rodinnom dome. Povinnosť platiť úhradu sa na vás môže začať vzťahovať po kolaudácii stavby.

Chcem sa spýtať či, existuje nejaká výnimka z nového zákona, ktorá rieši môj prípad a isto aj tisíce ďalších ľudí, ktorí stavajú domy a v blízkej budúcnosti v ňom ešte bývať nebudú, ale pretože máme na stavbe elektrickú prípojku tak koncesiu budeme musieť platiť? Je v tomto zákone myslené aj na takéto prípady?
Povinnosť platiť úhrady nie je podmienená vlastníctvom stavebného pozemku ani na rozostavanú stavbu, ale odberom elektrickej energie pre spotrebu v byte alebo rodinnom dome.
Povinnosť platiť úhradu sa netýka odberu elektrickej energie na rozostavanom rodinnom dome.
Povinnosť platiť úhradu sa na vás môže začať vzťahovať po kolaudácii domu.

220870
11.08.09, 18:40
http://www.referendum2009.sk/subory/peticny-harok.pdf