krbik13
16.08.09,20:50
Ja viem že je to veľmi častá téma ale tak snáď to nevadí.
Už asi dva a pol dňa mám stuhnutý sval v oblasti krčnej chrbtice.Je to už o niečo lepšie lebo zo začiatku som nemohol ani hlavu otočiť.Jasné že som počul o masážach ale bodla by nejaká dobrá rada ktorú by som mohol zrealizovať aj doma lebo chcem to mať čo najskôr za sebou aby som sa mohol vrátiť k športu (tenis) .
Vopred dík za každú radu.:)

.....doteraz som užíval Dorsiflex a mal okolo krku šatku a asi tak raz za hodinu som si to nahrieval.
rozum
16.08.09,19:02
Veľmi dobre pôsobí masť, konská masť mňe to celkom pomáha keď si preťažím chrbticu.
pasuliatko
16.08.09,19:05
kúp si mastičku Voltaren za dva dni máš pokoj,prípadne si daj aj Ibalgín.a hlavne teplo.
krbik13
16.08.09,19:20
Ibalgin teraz nemozem lebo uzivam ten Dorsiflex.Skusal som aj Fastum Gel len uz ho nebolo moc tak som ho bral iba den.Je dobre ist na masaz ked to mam taketo stuhnute a bolave alebo mam pockat az kym sa mi to zahoji a uplne to prejde...? Este sa chcem spytat na tie naplaste Voltaren,zaberaju na to?Lebo vyzeraju celkom dobre.
Xanti
16.08.09,19:23
Ja viem že je to veľmi častá téma ale tak snáď to nevadí.
Už asi dva a pol dňa mám stuhnutý sval v oblasti krčnej chrbtice.Je to už o niečo lepšie lebo zo začiatku som nemohol ani hlavu otočiť.Jasné že som počul o masážach ale bodla by nejaká dobrá rada ktorú by som mohol zrealizovať aj doma lebo chcem to mať čo najskôr za sebou aby som sa mohol vrátiť k športu (tenis) .
Vopred dík za každú radu.:)

.....doteraz som užíval Dorsiflex a mal okolo krku šatku a asi tak raz za hodinu som si to nahrieval. Náhodou nemáš presilenú ruku z tenisu?
Kamoške sa stalo čosi podobné, mala presilenú ruku a seklo ju v krku tak, že neotočila hlavou. Stačilo jej spevniť zápästie presilenej ruky, ešte si tam tuším dala nejakú hrejivú náplasť ( to jej predali v lekárni ) a spevnila elastickým obväzom. A v podstate po chvílke mohla hýbať aj krkom.
rozum
16.08.09,19:25
Dobre pôsobí masáž ale reflexná.Tiež treba veľa piť, a keď máš kokxtrál neviem či som dobre napísala názov:):---ale presne neviem napísať názov tabletiek.A dobrý je aj nurofén.
krbik13
16.08.09,19:53
Náhodou nemáš presilenú ruku z tenisu?
Kamoške sa stalo čosi podobné, mala presilenú ruku a seklo ju v krku tak, že neotočila hlavou. Stačilo jej spevniť zápästie presilenej ruky, ešte si tam tuším dala nejakú hrejivú náplasť ( to jej predali v lekárni ) a spevnila elastickým obväzom. A v podstate po chvílke mohla hýbať aj krkom.
No to je dosť možne lebo posledny tyzden som mal taky divny pocit v pravej ruke nieco ako bolest a po urcitej dobre hrania som zacal citit aj rameno takze asi to bude s tym mat nieco spolocne.Na to spevnenie zapestia staci potitko?:)Inak zvlastne ze ruka takto suvisi s krkom.
terezamaria
16.08.09,19:58
Ibalgin teraz nemozem lebo uzivam ten Dorsiflex.Skusal som aj Fastum Gel len uz ho nebolo moc tak som ho bral iba den.Je dobre ist na masaz ked to mam taketo stuhnute a bolave alebo mam pockat az kym sa mi to zahoji a uplne to prejde...? Este sa chcem spytat na tie naplaste Voltaren,zaberaju na to?Lebo vyzeraju celkom dobre.

Mne Ibalgin s Dorsiflexom naordinoval lekár, ráno a večer.
Xanti
16.08.09,19:58
No to je dosť možne lebo posledny tyzden som mal taky divny pocit v pravej ruke nieco ako bolest a po urcitej dobre hrania som zacal citit aj rameno takze asi to bude s tym mat nieco spolocne.Na to spevnenie zapestia staci potitko?:)Inak zvlastne ze ruka takto suvisi s krkom. No neviem či potítko skús si to spevniť elastickým obväzom, alebo v lekárni predávajú také neviem ako to nazvať rukavice a to Ti spevní zápästie. Vyskúšaj, asi tam je pes zakopaný. :D
pasuliatko
16.08.09,20:09
Ibalgin teraz nemozem lebo uzivam ten Dorsiflex.Skusal som aj Fastum Gel len uz ho nebolo moc tak som ho bral iba den.Je dobre ist na masaz ked to mam taketo stuhnute a bolave alebo mam pockat az kym sa mi to zahoji a uplne to prejde...? Este sa chcem spytat na tie naplaste Voltaren,zaberaju na to?Lebo vyzeraju celkom dobre.

náplaste ale aj mastička tá ti pomôže môžeš mi veriť. ja ked mam také problémy tak ju použijem. a nemám problém.
krbik13
16.08.09,20:43
Ma niekto skusenost s tymi naplastami?Aby som ich nekupoval zbytocne (aj ked za vyskusanie nic nedam).Ale fakt mi to pride blbe ze zo zapestia mam stuhnuty sval na krku.Je dvovod ist s tym k lekarovi?
Xanti
16.08.09,20:46
Ja Ti to môžem len sprostredkovane povedať. Ale netuším aké to boli náplaste, viem že sa nesmeli dať priamo na telo lebo hriali a mohli spôsobiť popáleniny ( na čosi také upozor. kamošku v lekárni ).
Dala na zápästie a povolil krk. Fakt čudné , keby nevidím neverím. :D:D:D No ak by to neprešlo, tak určite je to dôvod na návštevu lekára.
pasuliatko
16.08.09,20:49
Ma niekto skusenost s tymi naplastami?Aby som ich nekupoval zbytocne (aj ked za vyskusanie nic nedam).Ale fakt mi to pride blbe ze zo zapestia mam stuhnuty sval na krku.Je dvovod ist s tym k lekarovi?

Voltaren neviem neskúšala som ich ale mám skúsenosti s Flector EP tissugel náplasť a tie sú dobré, ale voltaren ti odporúčam skorej masť ako náplasť, ak to neprejde k lekárovi a poradí ti to čo ja..lebo ja to mávam dosť často a liečim to uvedeným postupom.a doteraz ma to nesklamalo.
pasuliatko
16.08.09,20:50
Ja Ti to môžem len sprostredkovane povedať. Ale netuším aké to boli náplaste, viem že sa nesmeli dať priamo na telo lebo hriali a mohli spôsobiť popáleniny ( na čosi také upozor. kamošku v lekárni ).
Dala na zápästie a povolil krk. Fakt čudné , keby nevidím neverím. :D:D:D No ak by to neprešlo, tak určite je to dôvod na návštevu lekára.

s tým máš pravdu , ja som si kúpila hrejivé náplaste na koleno a oni boli s výťažkom z chili papričiek...som to dala dolu lebo to neskutočne pálilo a mala som tam červené fľaky... :confused:
krbik13
16.08.09,21:19
Aky je vlastne rozdiel medzi Fastum Gelom a Voltarenom?
alla66
16.08.09,21:32
Aky je vlastne rozdiel medzi Fastum Gelom a Voltarenom?
Fastum® gel je určený na lokálnu liečbu bolestivých ochorení kĺbov a svalov reumatického alebo traumatického pôvodu: pomliaždeniny, vyvrtnutia, natiahnutia svalov, stuhnutie šije, bolesti bedrových svalov (lumbago).
Zloženie:
V 1 g gélu sa nachádza liečivo:
Ketoprofén 25mg

Voltaren Emulgel patrí do skupiny liekov, ktoré sa označujú ako nesteroidové protizápalové liečivá. Je určený na vonkajšie použitie pri liečbe bolesti, zápalu a opuchu pri celom rade bolestivých stavov postihujúcich kĺby a svaly.
Zloženie lieku
Liečivo: 1 g lieku Voltaren Emulgel obsahuje diclofenacum diethylammoniacum 11,6 mg, čo zodpovedá 10 mg diclofenacum natricum
Aankaa
17.08.09,06:21
Možno to máš z klimatizácie - z auta, alebo z poriadne vychladenej miestnosti. Veľmi často sa to stáva, človek si to ani neuvedomí....
Osobne mám s tým nepríjemné skúsenosti. Potom mi pomôžu akurát tak fastumgely...a podobné mastičky, teplo, spanie na tenulinkom vankúši - alebo na rovnej podložke a cvičenie. Áno, poctivé cvičenie krkom, ramenami - samozrejme až vtedy, keď to už nebolí tak šialene. A mám zase pokoj - až kým zase niečo neurobím zle :o) ale to precízne cvičenie skutočne pomáha aj v čase keď dlho vysedávam pri pc.
BXLmiami
17.08.09,07:57
Ma niekto skusenost s tymi naplastami?Aby som ich nekupoval zbytocne (aj ked za vyskusanie nic nedam).Ale fakt mi to pride blbe ze zo zapestia mam stuhnuty sval na krku.Je dvovod ist s tym k lekarovi?
Organizmus sa Vám snaží prekaziť intenzívny pohyb rukou,snaží sa Vás chrániť pred tým,aby ste si dalšou námahou ruky ju natrvalo nepoškodili.Je to obranný mechanizmus.Ak to nebudete rešpektovať a nezamyslíte sa nad tým čo sa deje,do buducna Vás zrejme počkaju problémy s pravou hornou končatinou.
krbik13
17.08.09,08:10
A co take by som mal teda robit?Lebo s tenisom nehodlam prestat to ani za svet...
Hm dokonca teraz o 11 by som mal ist hrat ale to by asi nebolo vhodne ze?
BXLmiami
17.08.09,09:13
Ani Nadal nemal v umysle dať si pauzu.:)
Blankake
17.08.09,09:26
Keď som mala "seknuté v k rížoch", tak mi veľmi pomohli náplaste s obsahom kapsaicínu (ale už neviem názov) a hadia masť. Tá hadia masť je super vec, síce ma chrbát dosť pálil (hlavne, keď som sa o niečo oprela), ale pomohlo mi to. A držať dané miesto v suchom teple.
pasuliatko
17.08.09,21:03
ja viem z čoho to máš...veľa sa otáčaš za babami :D
Valcake
17.08.09,21:47
Keď som mala "seknuté v k rížoch", tak mi veľmi pomohli náplaste s obsahom kapsaicínu (ale už neviem názov) a hadia masť. Tá hadia masť je super vec, síce ma chrbát dosť pálil (hlavne, keď som sa o niečo oprela), ale pomohlo mi to. A držať dané miesto v suchom teple.

Mohla by si mi napísať, kde treba dať tú náplasť / neviem aké je to veľké / keď ma bolia trapézy a chrbtica, hlavne medzi lopatkami:( Dík
arizona
17.08.09,22:06
Výborné sú parafínové horúce obklady (zábaly).
BXLmiami
18.08.09,06:34
Chlapci a dievčatá,spomente si na svoje staré mamy.Suché teplo,dlhotrvajuce a lacné dáva nahriata soľ v utierke.A pozor,nepopáliť sa.Na stuhnuté bolestivé svaly a kríže,ale aj na hrudník dieťaťu,aby sa mu skľudnil kašel a aby začalo vykašľávať.:)
silviaz
18.08.09,06:59
Mohla by si mi napísať, kde treba dať tú náplasť / neviem aké je to veľké / keď ma bolia trapézy a chrbtica, hlavne medzi lopatkami:( Dík

Náplastí je viacero druhov keď pojdeš do lekárne a povieš že potrebuješ kapsacinovú náplasť dajú ti na výber.
Pozor tieto náplasti nesmú používať ľudia precitlivelý na chilli, papriku a nesmie sa dávať na exematoznu pokožku.
Ale máme to tiež overené pomáhajú.
Veľkosť je ja neviem nemám ju teraz doma ale ja som mala taku asi 15 x 20 cm ale su aj menšie.
veľa šťastia
Blankake
18.08.09,07:33
Mohla by si mi napísať, kde treba dať tú náplasť / neviem aké je to veľké / keď ma bolia trapézy a chrbtica, hlavne medzi lopatkami:( Dík
Ja som si to dávala na to miesto, kde ma to bolelo. Vtedy mi tie náplaste kúpil manžel - možno existujú rôzne veľkosti. Ale zdá sa mi, že mi viac pomohla tá hadia masť. :)
Valcake
19.08.09,00:11
Díky moc, kúpim si hadiu masť, aj kapsacín. náplaste. Mohla by to vyskúšať aj moja 80 ročná mama ? Má operované koleno, veľké problémy s aj kĺbami, tŕpne jej noha a má veľké bolesti. Pravdepodobne má pricvik. nerv. Dík
Blankake
19.08.09,06:23
Díky moc, kúpim si hadiu masť, aj kapsacín. náplaste. Mohla by to vyskúšať aj moja 80 ročná mama ? Má operované koleno, veľké problémy s aj kĺbami, tŕpne jej noha a má veľké bolesti. Pravdepodobne má pricvik. nerv. Dík
Ináč nedávno mi povedala moja vyše 70-ročná teta, že začala používať na boľavé kĺby konskú masť (hrejivú - ružovú) a tiež žraločiu chrupavku. Stav sa jej veľmi zlepšil, len nevie, čo konkrétne jej z toho pomohlo viac...
pasuliatko
19.08.09,09:32
Díky moc, kúpim si hadiu masť, aj kapsacín. náplaste. Mohla by to vyskúšať aj moja 80 ročná mama ? Má operované koleno, veľké problémy s aj kĺbami, tŕpne jej noha a má veľké bolesti. Pravdepodobne má pricvik. nerv. Dík

http://www.vseozdravi.cz/kompletni-sortiment/kapsacinova-vyhrivaci-naplast-s-aloe-vera-mentolem-a-vitaminem-e-2ks.html
skús tu mnou spomínanú Voltaren mastičku
Ančika
19.08.09,10:53
Aj ja mám problém s krčnou chrbticou a stále stuhnuté trapézy. Keď už toho mám dosť a bolesť sa nedarí prekonávať, určite mi pomôže "Zázračná náplasť" tak sa skutočne volá, dostať ju v lekárni a je to čínska bylinková náplasť. Pekne vonia po bylinkách a nosím ju tak cca 2 dni. Aj som sa už s ňou sprchovala a udržala sa. Z najhorších akútnych bolestí mi vždy pomôže. V balíčku je viac kusov o rozmeroch cca 5x10 cm. Skúste a presvedčte sa. :)
Valcake
19.08.09,12:37
Ďakujem za super link;). Voltaren, Fastum,Heparoid,Diclobene, to máme vyskúšané. Chcela som niečo na prírodnej báze. Díky, vyskúšam aj čínsku bylinkovú náplasť:)