skatarinas
18.08.09,14:19
Prosím poraďte nejaký dobrý, špicový zákusok s broskyňami, po ktorom sa len tak zapráši, to viete sezóna klope na dvere ;)
najag
18.08.09,13:03
Sezona skor odchadza, ako klope...:D
skatarinas
18.08.09,13:13
no čo už keď spm sa až teraz zobudila :D, ale medzi nami dievčaťami sú aj jesenné odrody :---, takže nie som až tak veľmi od veci ;)
Tweety
18.08.09,13:16
no čo už keď spm sa až teraz zobudila :D, ale medzi nami dievčaťami sú aj jesenné odrody :---, takže nie som až tak veľmi od veci ;)
Napr. jednoduchý jogurtový s ovocím( nemusia byť len marhule, broskyne) a posýpkou.
trisestri
18.08.09,22:00
frederyka
22.08.09,20:19
Jednoduchý:
3 vajíčka
1 vanilkový cukor
2,5 dcl cukru
1dcl oleja
2,5 dcl vlažného mlieka
5 dcl polohrubej múky
1 prášok do pečiva
Vyšľahám vajíčka , postupne pridávam vanilkový cukor, cukor, olej, mlieko striedam s polohrubou múkou, do ktorej som vsypala PDP
Vylejem na plech a na vrch naukladám broskyne nakrájané na mesiačiky. Upečený koláč posypem práškovým cukrom.
dobrú chuť
skatarinas
24.08.09,10:54
Tak nakoniec som si vymyslela recept a náhodou sa aj vydaril :D. Urobila som tmavú piškótu na ňu som natrela žĺtkový krém, poukladala ošúpané a na mesiačiky nakrájané broskyne a na ne som natrela 2 práškové šľahačky Dr. Oetker, vrch som pokvapkala polevou z ľadových gaštanov :). Keď človek pohne rozumom aj niečo vymyslí, napr. ako to koliesko na fúrik, že áno:D
m.hladka
24.08.09,11:06
Môj najjednoduchší, najrýchlejší a fakt rýchlo spapkaný koláč je: HRNKOVÝ
Všetko dávam rovno do misky:
2 hrnčeky polohrubej múky
1 hrnček kryštálový cukor
2 celé vajíčka
1 hrnček mlieka
1/2 hrnčeka olej
1 vanilkový cukor
1 prášok do pečiva
2 hrste orechy (ktoré v mikroténovom sáčku popučim s valčekom na cesto)
Toto všetko zmiešam ručne, alebo v šľahači až na pekné cesto.
3/4 cesta vylejem na vymastený a omúčený plech, rozotriem a do zvyšku cesta pridám kakao, zase vymiešam a po lyžičke nepravidelne dávam na cesto (vznikne pekné mramorové cesto).
Môže sa dať piecť na 30 - 45 minút, podľa toho komu ako pečie rúra.
No a podľa sezóny sa môže pred pečením dať aj ovocie - čerešne, višne, jahody, marhule, alebo aj kompóty .....