vanilka
19.08.09,14:32
tuzemska firma platca DPH sprostredkuje dodanie sluzby ceskej firme platcovi DPH...miestom dodania sprostredkovatelskej sluzby je CR? nie som si ista...totiz v zakone je tak domotane, neviem z toho vysjt...alebo sa to ma posudzovat podla toho o aku sluzbu ide?

v zakone sa pise, par. 16 odst. 6.
Ak sprostredkovatel (my) sprostredkuje tovar alebo sluzbu pre odberatela, ktory je identifikovany pre dan v clenskom state inom , ako je clensky stat, v ktorom je miesto dodania alebo nadobudnutia sprostredkovaneho tovaru alebo sluzby ( a to prave neviem ...ako zistim miesto dodania sprostredkovanej sluzby? musim vediet o aku sluzbu ide a zistit miesto dodania sluzby podla jej druhu???) , je miestom dodania sprostredkovatelskej sluzby clensky stat, ktory pridelil odberatelovi identifikacne cislo pre dan, pod ktorym mu sprostredkovatel sluzbu dodal.

no cista motanica...pomoze niekto? mozno som si to len zle vylozila :-(
DušanČ
19.08.09,12:50
Podľa môjho názoru sa v tomto prípade treba orientovať nasledovne:
Sprostredkovali ste dodávku služby pre českého odberateľa. Treba sa riadiť podľa poslednej vety ustan. § 16, ods. 6, podľa ktorého je miesto dodania sprostredkovania členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ DPH. Ak má českú indentifikáciu, tak je to ČR. Výnimkou sú služby vymenované v § 15, ods. 7,8.
Pokiaľ ide o sprostredkovanie inej služby ako podľa § 15, ods. 7,8 je treba sa registrovať za plátcu DPH v ČR.
Milan Benka
19.08.09,12:56
Miesto dodania sprostredkovania služby - miesto dodania služby, kt. ste sprostredkovali - podľa jej druhu - §15-16
vanilka
19.08.09,13:13
Podľa môjho názoru sa v tomto prípade treba orientovať nasledovne:
Sprostredkovali ste dodávku služby pre českého odberateľa. Treba sa riadiť podľa poslednej vety ustan. § 16, ods. 6, podľa ktorého je miesto dodania sprostredkovania členský štát, ktorý pridelil odberateľovi IČ DPH. Ak má českú indentifikáciu, tak je to ČR. Výnimkou sú služby vymenované v § 15, ods. 7,8.
Pokiaľ ide o sprostredkovanie inej služby ako podľa § 15, ods. 7,8 je treba sa registrovať za plátcu DPH v ČR.


ok, takze ak by sa jednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 bola by to CR, to znamena ze miesto dodania sprostredkovatelskej sluzby nie je tuzemsko a tym padom a nie je to predmetom dane? neuvadza sa to ani do vykazu? a dalsia otazka ak by sa nejednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 preco je nutna registracia v CR?
DušanČ
21.08.09,11:02
ok, takze ak by sa jednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 bola by to CR, to znamena ze miesto dodania sprostredkovatelskej sluzby nie je tuzemsko a tym padom a nie je to predmetom dane? neuvadza sa to ani do vykazu? a dalsia otazka ak by sa nejednalo o sluzby podla par. 15 ods. 7,8 preco je nutna registracia v CR?

Je to presne naopak, ak sa sprostredkovávajú služby podľa §§ 15 a 16 fakturuje sa bez dane, pričom odberateľ v inom štáte EÚ je povinný službu zdaniť, ak sa jedná o službu inú, treba sa registrovať v danom štáte a fakturovať sprostredkovanie s DPH daného štátu a túto v tomto štáte aj odviesť. Všetko v režime DIČ daného štátu.
vanilka
24.08.09,07:57
jedna sa o sluzbu podla paragrafu 16 ide o sprostredkovanie predaja tovaru podnikatelovi v CR to znamena ze faktura bude bez DPH to je mi jasne akurat ma trapi to ci to mam uvadzat vo vykaze v riadku 13 alebo nie, lebo ked je miesto dodania v tomto pripade CR co je zahranicie...nie je to predmetom dane...tym padom by to nemalo byt ani vo vykaze..tym si nie som ista...poradi este niekto?
johny18
03.09.09,16:48
...