Zdenka175
19.08.09,15:04
Ahojte mám 19 mesačného syna, dlho som sa snažila odstaviť ho , no nič nepomáhalo. :( Pomohla mi až rada v denimaminej téme potrieť bradavku citrónom.Kto má problém nech vyskúša. Kojiť som prestala v utorok ráno úplne. No plnia sa mi prsníky . Začala som si odsávať.Postupne budem musieť odsávať menej a menej , aby sa mi netvorilo mlieko. Nemáte nejaké dobré recepty , ako sa znižuje tvorba mlieka? Počula som vraj sú dobré zábaly, len neviem aké. Tabletky od lekára beriem až ako poslednú možnosť. Vopred vám ďakujem za vaše rady.:)
denimama
20.08.09,11:46
Ahoj,

ja som sa pred odstavenim bola poradit v lekarni. Odporucili salviovy caj (ma stahujuci ucinok na zlazy - potnu i mliecnu...) a kupila som si tam homeopatikum Ricinus communis 30, co pomaha zredukovat tvorbu mlieka. Mne to v tej pociatocnej faze nepomohlo, mala som strasne vela mlieka, tvorili sa mi hrce, dostala som zimnicu, strasne ma to bolelo, bolo to znesitelne len pri studenom obklade (tak som spavala v noci, inak by sa pre bolest nedalo). Ako uz vies, uzivala som najprv lieky a ten caj a homeopatikum si davam teraz, ked sa to uz ako tak znormalizovalo. Mlieko mam este stale, ale uz si nic nemusim odsavat. Predtym som odsavala raz denne, minimalne mnozstvo potrebne pre pocit ulavy. Drzim Ti palce!
Zdenka175
20.08.09,12:06
Dnes sa mi to vidí lepšie ako včera. Tie studené obklady to je úľava. Dobre , že nemám zápal. Tiež pijem ten čaj. Len mi vadí, že mi rodičia vyčítajú že prečo ho už nekojím. Vraj keď ešte nechodím do roboty.:(
denimama
20.08.09,13:13
Este som si spomenula, ze vraj pomaha stiahnut hrudnik nejakou latkou, napr. textilnou plienkou a obmedzit prijem tekutin.
Zdenka175
20.08.09,15:18
Este som si spomenula, ze vraj pomaha stiahnut hrudnik nejakou latkou, napr. textilnou plienkou a obmedzit prijem tekutin.
S tou plienkou som to skúšala v noci. A tekutiny obmedziť sa snažím no len teraz je tak teplejšie.:mee:
Lotarka
20.08.09,15:20
Ja som moju prvú dcérku kojila skoro 2,5 roka. Ku koncu som ju kojila len večer, takže toho mlieka som už nemala veľmi veľa. Ako prvé som si pýtala od doktora tabletky, lebo som nastúpila hneď do práce. Ale hneď od prvej som skoro odpadla, takže nič. Potom som sa sťahovala plienkou, riadne nasilno. Trvalo to zopár dní, aj počas práce som tak bola - to sa pamätám.
Druhú dcérku som kojila dva roky a to som sa už nemusela ani zaväzovať. Prsia sa mi už neplnili tak, žeby hrozili hrčky a zápal. Neodsávala som si, takže tvorba pomaly sama od seba prestala.
Lotarka
20.08.09,15:29
Len mi vadí, že mi rodičia vyčítajú že prečo ho už nekojím. Vraj keď ešte nechodím do roboty.:(

Povedz im, že nech sú spokojní, že si vydržala kojiť tak dlho. Poznám mamičky, ktoré sa pri prvej príležitosti (aj hneď v prvý týždeň) vzdajú kojenia. Viem, že niekedy po prináša aj trochu zabojovať o to mlieko a zosúladiť sa s drobcom, no niektoré sú slabé povahy.
ajale
20.08.09,16:26
Povedz im, že nech sú spokojní, že si vydržala kojiť tak dlho. Poznám mamičky, ktoré sa pri prvej príležitosti (aj hneď v prvý týždeň) vzdajú kojenia. Viem, že niekedy po prináša aj trochu zabojovať o to mlieko a zosúladiť sa s drobcom, no niektoré sú slabé povahy.
Ja som jedna z tych, ale nevzdavala som to dobrovolne. Rodila som v zahranici a nemala som nikoho, kto by mi poradil. V nemocnici po porode uz na treti den posielaju matku s dietatom domov, ale moja dcerka mala zltacku. Ja som musela ist domov a i ked som cestovala do nemocnice 5x denne / polhodina cesty autom/ obcas ju dokrmovali Maternou / kojenecke mlieko/. Navyse bola dost slaba, narodila sa o mesiac skor, skor jej vyhovovalo lahsie pitie z flasky ako kojenie. Do 3 mesiaca som sa snazila odsavat si mlieko, ale nebolo to ono. Nestacilo sa mi tvorit mlieko a aj to co bolo, bolo riedke. Strasne toho lutujem, ze som to nedokazala. Moja svokra, ktora rodila len pred 7 rokmi kojila dcerku do 3,5 roka, no i napriek tomu je jej dcerka stale chora. Pod chvylou pochyti od niekoho nejaky virus.
pasuliatko
20.08.09,18:22
čo takto to mlieko venovať do mliečnej banky?môžu ním byť kŕmené aj iné detičky
Lotarka
20.08.09,18:53
Ja som jedna z tych, ale nevzdavala som to dobrovolne. Rodila som v zahranici a nemala som nikoho, kto by mi poradil. V nemocnici po porode uz na treti den posielaju matku s dietatom domov, ale moja dcerka mala zltacku. Ja som musela ist domov a i ked som cestovala do nemocnice 5x denne / polhodina cesty autom/ obcas ju dokrmovali Maternou / kojenecke mlieko/. Navyse bola dost slaba, narodila sa o mesiac skor, skor jej vyhovovalo lahsie pitie z flasky ako kojenie. Do 3 mesiaca som sa snazila odsavat si mlieko, ale nebolo to ono. Nestacilo sa mi tvorit mlieko a aj to co bolo, bolo riedke. Strasne toho lutujem, ze som to nedokazala. Moja svokra, ktora rodila len pred 7 rokmi kojila dcerku do 3,5 roka, no i napriek tomu je jej dcerka stale chora. Pod chvylou pochyti od niekoho nejaky virus.

Ty si to nevzdala vôbec, klobúk dole, že si sa snažila dávať 3 mesiace materské mlieko, ktoré si si odsala. Práve takúto bojovnosť si veľmi cenním.
dominica
20.08.09,20:14
Ahoj Zdeni, mňa ešte napadlo piť matový čaj, čítala som, že aj ten znižuje tvorbu mlieka a ja ho tak milujem, no teraz si ho musím odpustiť, čo by človek neurobil pre svoje detičky, že?
lenkak
20.08.09,20:17
čo takto to mlieko venovať do mliečnej banky?môžu ním byť kŕmené aj iné detičky

Berú iba do polroka od pôrodu.
pasuliatko
20.08.09,20:18
Berú iba do polroka od pôrodu.

aha tak to potom asi dávno nič:rolleyes:
MartuskaN
20.08.09,20:32
Mám 8 mesačnú dcéru, ktorá sa nevedela prisať a ak sa prisala, tak hneď zaspala. Takže som odsávala päť a pol mesiaca a trápili sme sa s fľašou /ani tú nechcela, ale bolo to ľahšie ako trápiť sa aby sa prisala....nakoniec som ju kŕmila po spiačky z fľašky - inej cesty nebolo, ale to je o inom.../. Nakoniec som mala z odsávačky prsníky tak poškodené, že som to už nezvládala a v podstate aj malá si už vyžadovala svoju pozornosť a nechcela čakať, kým si mlieko odsajem. Doktor mi nechcel predpísať tabletky, mala som znížiť príjem tekutín a zaviazať sa - akonáhle som sa zaviazala, rany mi začali mokvať a hnisať a mlieka som mala aj tak ešte dosť /predtým sa každý deň ušlo aj mačke a psovi :D/. Napriek tomu že som mala tieto problémy a nábeh na zápal, doktor mi stále nechcel predpísať tabletky /dokonca mi bez problémov dal antibiotiká ak ma cez víkend ten zápal chytí... ale na odstavenie mi nedal nič/. Zmenila som doktora, dostala som tabletky a nebolo mi ani zle. Proste sa do 3 dní mlieko stratilo. Ak už vôbec nekojíš, tak kľudne zober tabletky...
bettylou
21.08.09,10:33
Čerstvé kapustové listy - biela kapusta. Vystrihnuť do vhodného tvaru, tak aby bol prsník obložený ale bradavka ostala voľná, teda nezakrytá. ľahko listy ich naklepať, aby pustili štavu, priložiť na prsníky a založiť si materskú alebo normálnu podprsenku. Ak vám vadí kapustová "vôňa", previazať ešte plienkou alebo obliecť staré tričko. Meniť za čerstvé listy po ca 4hod. Najlepšie chladené. Určite sa vám mliečko stratí, kapusta totiž obsahuje nejaký enzým, ktorý spôsobuje, že žľazy prestanú produkovať mlieko.
Zdenka175
22.08.09,11:33
No mlieko sa pomalí trati hurá.:---:D Už to nie také bolestivé. Ďakujem za všetky rady. :)Najviac mi pomohli studené obklady a šalviový čaj. S tou kapustou som to neskúšala, lebo už nie je treba.:D:D
Zdenka175
22.08.09,11:36
Prvého som kojila 2,5 roka a nonstop bol chorý. :mee:No a Samko ešte chválabohu vôbec nemal ATBC.:)
sestričôčka
22.08.09,12:07
Ahoj,
podobné problémy som prekonala pred pol rokom.Nezabudni si prsníky poriadne zviazať elastickým obväzom alebo plienkou.a odstriekávať čo najmenej!lebo to je signál na ďalšiu tvorbu mlieka.S týmto postupom nebude strata mlieka až taká rýchla ako s tabletkami od lekára.A pri stiahnutí prsníkov veľmi trpí chrbtica.No čo už nám mamám ostáva?