Vlastas
11.08.05,08:07
Kto poradí recept na čučoriedkový likér? Už tri dni spracúvam čučoriedky a tie posledné litre by som použila na takúto lahôdku, nikdy som to ale pred tým nerobila. A ešte môžete pridať aj recept na čučoriedkový koláč, aby som nepiekla stále tie isté. Díky moc Vlasta. :)
kukučka
11.08.05,22:38
Likér: do litrovej fľaše cca 3dcl boroviek asi 17 Dg kryšt. cukru a doliať rumom. Nechať 2 týždne na slnku, kým sa rozpustí cukor. Pri nalievaní najprv dobre zatočíme fľašou aby sa naliali aj borovky, ináč ostanú na dne. Ak by bol málo sladký prevaríme cukor s troškou vody a dolejeme.
Týmto spôsobom sa dá pripraviť likér aj z iného ovocia.

Koláč: dobré kysnuté cesto predpečieme, potom nasypeme čučoriedky, zakryjeme sladkým snehom a zapečieme. / Na jedno bielko 4-5 Dg kryšt. cukru/
Výborný je tiež klasický kysnutý koláč s maslovou posýpkou, výborná kombinácia je marhule a čučoriedky.

Alebo buchty na pare - namiesto lekváru dať osladené čučoriedky.
Niežeby som závidela, ale tri dni? :D :D :D Medveďom ste nenechali?
Vlastas
12.08.05,09:08
Veľmi pekne ďakujem, buchty sú super tie robievam stále, ale koláč vyskúšam a likér
som dala deťom už naložiť. Jeden deň sme boli ja s manželom a synom nabrali sme neuveriteľných cca 100l. Na druhý deň išiel ešte druhý syn /14 ročný/,lebo on to nikdy nebral a chcel vedieť či sme ich nekúpili niekde na trhu. Priniesol ešte ďalších 17 l. Potom sme to všetko museli prebrať od nečistoty a zavárať, mraziť, robiť džem, založiť na sirup, sušiť a konzumovať. Ešte nám niekoľko litrov ostalo práve na likér, ktorý som už pila, bol dobrý ale neviem sa dopátrať receptu naň.
Dúfam, že medvede nenadávajú lebo tam toho bolo neúrekom. Keby som to nemusela spracúvať, tak sa vyberieme ešte raz bola to paráda oberať. Díky moc. Vlasta
Bubika
12.08.05,13:57
niekoľko čučoriedkovych zalezitosti http://sweb.cz/zez/zelenina/boruvky.htm
ondrejvla
12.08.05,20:01
Vlasta to si prešla celé Slovensko! 100 l? Úžasné, to kde tak rastú? Ja som dnes "nazbierala" na trhu, aby som mohla dať sušiť, dávam ich do sušičky, na rošty do výšky asi 1 cm, keď ich večer o 22,00 zapnem, ráno o 6,00 sú usušené, potom dám do sklenených dóz, dobre uzavriem, používam to ako cukríky pre diabetikov, nielen že výborne chutia, ale aj znižujú obsah cukru v krvi. V zime si robievame zo sušeného ovocia čajíky, keď to nabobtná je to lahôdka počas dlhej zimy si privolávame leto.
durisovad
12.08.05,20:12
Susene cucoriedky su vyborny liek proti hnacke.Nic lepsieho nepoznam, ucinkuje 100 percentne a je to aj velmi chutne.
kukučka
12.08.05,20:29
Kým žila moja mama, zakaždým som jej doniesla tie najkrajšie kriačky ako kytičku, ktorú sme vysušili. Pre diabetikov sa robí čaj z lístkov, ale nie je veľmi chutný.

Durisovad xi,xi u nás fungujú čučoriedky opačne ...
kukučka
12.08.05,20:33
Vlasti ak máš rada "ovocné cukríky" vynikajúce sú kanadské sušené brusnice, sú veľké skoro ako menšie šípky.
durisovad
12.08.05,20:40
Kým žila moja mama, zakaždým som jej doniesla tie najkrajšie kriačky ako kytičku, ktorú sme vysušili. Pre diabetikov sa robí čaj z lístkov, ale nie je veľmi chutný.

Durisovad xi,xi u nás fungujú čučoriedky opačne ...Opacne funguju cucoriedky zavarane alebo cerstve, susene su zarucene proti hnacke. Mozno to nefunguje u kazdeho rovnako, ale u nas je to tak.
kukučka
12.08.05,20:44
asi máš pravdu, ja ich nesuším, ale v našej rodine našťastie nemáme v tomto problémy ani jedným smerom :D :D :D :D
Zita4
12.08.05,21:11
Čučoriedkový kompót je výborný pre deti (samozrejme aj dospelých) na zrazenie horúčky. Odskúšané.
elli
13.08.05,08:34
V knihe receptov, ktora je po precitani nasim psikom nepouzitelna (ani ako puzzle), som jeden mala - zhruba rovnaky, ale URCITE sa tam daval aj kusok skorice (celej, nie mletej), a neviem ci aj nie zopar hrebickov.
Ale urcite viem, ze sa nepouzival rum, ale dobra vodka. Cucoriedky su same dost aromaticke, a pripadalo mi to ako zbytocne tlmenie (tou chutou rumu).
Bol vynikajuci!!!!
kukučka
13.08.05,18:19
Je lepší ako griotka a bez prísad. Dôležité je utrafiť sladkosť. A ja osobne vodku nie, nikdy mi nechutila, ale kto chce, môže skúsiť.
Do vodky alebo liehu dávame: čierne ríbezle, trnky, čerešne, višne, ale nie čučoriedky, čerešne a višne aj do koňaku. / teraz som listovala knihu /
Janka6685
26.08.05,18:24
Ja som od jednej super pani dostala fľašu, v ktorej asi boli čučoriedky (neviem presne) a boli naložené v rume. Je to sladulinké. Nepijem síce alkohol (len vínko sem tam) ale vraj je to dobré na trávenie, tak si občas dám jeden maličký pohárik (taký, do ktorého v baroch nalievajú vodku, či čo).
Vlastas
01.09.05,19:03
Likér: do litrovej fľaše cca 3dcl boroviek asi 17 Dg kryšt. cukru a doliať rumom. Nechať 2 týždne na slnku, kým sa rozpustí cukor. Pri nalievaní najprv dobre zatočíme fľašou aby sa naliali aj borovky, ináč ostanú na dne. Ak by bol málo sladký prevaríme cukor s troškou vody a dolejeme.
Týmto spôsobom sa dá pripraviť likér aj z iného ovocia.

Koláč: dobré kysnuté cesto predpečieme, potom nasypeme čučoriedky, zakryjeme sladkým snehom a zapečieme. / Na jedno bielko 4-5 Dg kryšt. cukru/
Výborný je tiež klasický kysnutý koláč s maslovou posýpkou, výborná kombinácia je marhule a čučoriedky.

Alebo buchty na pare - namiesto lekváru dať osladené čučoriedky.
Niežeby som závidela, ale tri dni? :D :D :D Medveďom ste nenechali?
Urobila som jednu dávku likéru podľa tvojho receptu a druhú dávku som urobila s vodkou a všetko som to zmiešala. Koštovala celá rodina a všetkým veľmi chutil, hovorím už v minulom čase lebo už nemám ani kvapku. Teraz som dostala za úlohu znovu naložiť, a tak musím vybrať čučoriedky z mrazáku a naložím to znovu. Čučoriedky ktoré ostali po precedení sme zjedli ako "boule" so šlahačkou, čo malo po grilovačke obrovský úspech.Díky ešte raz za recept.
ewap
03.08.06,16:07
Jednoduchý čučoriedkový džem.

3l čučoriedok rozvaríme s 1 kg cukru / Ja to ešte rozmixujem ponorným mixérom / pridáme 0,5 dcl octu, poriadne premiešame a dávame do fliaš.
D.Kahakova
04.07.08,16:42
Tieto recepty su super, ale nemáte aj recept na čučoriedkový sirup?Veľmi pekne ďakujem
erzet
08.07.11,10:52
Likér: do litrovej fľaše cca 3dcl boroviek asi 17 Dg kryšt. cukru a doliať rumom. Nechať 2 týždne na slnku, kým sa rozpustí cukor. Pri nalievaní najprv dobre zatočíme fľašou aby sa naliali aj borovky, ináč ostanú na dne. Ak by bol málo sladký prevaríme cukor s troškou vody a dolejeme.
Týmto spôsobom sa dá pripraviť likér aj z iného ovocia.

Koláč: dobré kysnuté cesto predpečieme, potom nasypeme čučoriedky, zakryjeme sladkým snehom a zapečieme. / Na jedno bielko 4-5 Dg kryšt. cukru/
Výborný je tiež klasický kysnutý koláč s maslovou posýpkou, výborná kombinácia je marhule a čučoriedky.

Alebo buchty na pare - namiesto lekváru dať osladené čučoriedky.
Niežeby som závidela, ale tri dni? :D :D :D Medveďom ste nenechali?
Zajtra zamiešam, možno aj dnes
trisestri
08.07.11,11:12
erzet
08.07.11,11:16
Deganova
08.07.11,14:25
.. robím tak isto ale miesto rumu vodku, rum je aromatický, prehluší chuť čučoriedok...
alabut
08.07.11,17:43
Ja cucoriedky s cukrom zalejem cucoriedkovym vinom, po vyluhovani, cucoriedkovicou. Potom prefiltrovat a pit. Namiesto cucoriedkoveho vina je mozne pouzit cervene vino a namiesto cucoriedkovice vodka.
erzet
09.07.11,10:28
Čučoriedkový koláč s mandľami
erzet
12.07.11,06:54
Likér: do litrovej fľaše cca 3dcl boroviek asi 17 Dg kryšt. cukru a doliať rumom. Nechať 2 týždne na slnku, kým sa rozpustí cukor. Pri nalievaní najprv dobre zatočíme fľašou aby sa naliali aj borovky, ináč ostanú na dne. Ak by bol málo sladký prevaríme cukor s troškou vody a dolejeme.
Týmto spôsobom sa dá pripraviť likér aj z iného ovocia.

Koláč: dobré kysnuté cesto predpečieme, potom nasypeme čučoriedky, zakryjeme sladkým snehom a zapečieme. / Na jedno bielko 4-5 Dg kryšt. cukru/
Výborný je tiež klasický kysnutý koláč s maslovou posýpkou, výborná kombinácia je marhule a čučoriedky.

Alebo buchty na pare - namiesto lekváru dať osladené čučoriedky.
Niežeby som závidela, ale tri dni? :D :D :D Medveďom ste nenechali?
Doporučujem, po skúsenosti, použiť na ten čučoriedkový likér fľašu so širokým hrdlom, aké sú v automatoch na mlieko.
erzet
03.07.12,07:06
Urobila som jednu dávku likéru podľa tvojho receptu a druhú dávku som urobila s vodkou a všetko som to zmiešala. Koštovala celá rodina a všetkým veľmi chutil, hovorím už v minulom čase lebo už nemám ani kvapku. Teraz som dostala za úlohu znovu naložiť, a tak musím vybrať čučoriedky z mrazáku a naložím to znovu. Čučoriedky ktoré ostali po precedení sme zjedli ako "boule" so šlahačkou, čo malo po grilovačke obrovský úspech.Díky ešte raz za recept.

Zmiešala si rumové a vodkové čučoriedky spolu, a deti, čo na to vraveli? Chválili si tiež.
Píšem to pretože som hľadal tento recept, kúpil som v Ilave pred nemocnicou čučoriedky.