berry
24.08.09,08:57
Dobrý deň
Od nášho dodávateľa sme v mesiaci júl brali nejaký materiál. V piatok som tam osobne bola, lebo do dnešného dňa mi neposlali faktúru a cez telefón sa vyhovárali, že oni mi ju ešte nemôžu dať.
Problém je v tom , že oni od svojho dodávateľa ešte nedostali faktúru, tak oni mi ju nemôžu vyfaktúrovať, lebo ževraj nevedia koľko to bude stáť. Ale dodací list mi vystavili.
Zajtra je DPH a ja neviem čo mám robiť. Ide o dosť veľké množstvo materiálu (dosť ovplyvní DPH)
Môžem ju posunúť do mesiaca august (aj keď tam bude DVDP 20.07.09) s tým že dám pečiatku došlo dňa xxx august/september ?
Aj keď neviem ako mi to budú faktúrovať, keďže podľa zákona su mi povinný ju vystaviť do 15dní.
Ďakujem
Zita5
24.08.09,07:00
DPH si môžete uplatniť najneskôr do 31.12.2009. Tak nie je dôvod mať obavu v tomto prípade.
Tweety
24.08.09,07:00
Dobrý deň
Od nášho dodávateľa sme v mesiaci júl brali nejaký materiál. V piatok som tam osobne bola, lebo do dnešného dňa mi neposlali faktúru a cez telefón sa vyhovárali, že oni mi ju ešte nemôžu dať.
Problém je v tom , že oni od svojho dodávateľa ešte nedostali faktúru, tak oni mi ju nemôžu vyfaktúrovať, lebo ževraj nevedia koľko to bude stáť. Ale dodací list mi vystavili.
Zajtra je DPH a ja neviem čo mám robiť. Ide o dosť veľké množstvo materiálu (dosť ovplyvní DPH)
Môžem ju posunúť do mesiaca august (aj keď tam bude DVDP 20.07.09) s tým že dám pečiatku došlo dňa xxx august/september ? Áno, môžeš, od 1.4. je v Zákone zmena, nárok na odpočet si môžeš uplatníť najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia.
Aj keď neviem ako mi to budú faktúrovať, keďže podľa zákona su mi povinný ju vystaviť do 15dní. S tým, že do 15 dní nevyfakturujú budú mať problém oni, nie Ty.Ďakujem
Odpoveď v texte.
Milan Benka
24.08.09,07:00
Dobrý deň
Od nášho dodávateľa sme v mesiaci júl brali nejaký materiál. V piatok som tam osobne bola, lebo do dnešného dňa mi neposlali faktúru a cez telefón sa vyhovárali, že oni mi ju ešte nemôžu dať.
Problém je v tom , že oni od svojho dodávateľa ešte nedostali faktúru, tak oni mi ju nemôžu vyfaktúrovať, lebo ževraj nevedia koľko to bude stáť. Ale dodací list mi vystavili.
Zajtra je DPH a ja neviem čo mám robiť. Ide o dosť veľké množstvo materiálu (dosť ovplyvní DPH)
Môžem ju posunúť do mesiaca august (aj keď tam bude DVDP 20.07.09) s tým že dám pečiatku došlo dňa xxx august/september ?
Aj keď neviem ako mi to budú faktúrovať, keďže podľa zákona su mi povinný ju vystaviť do 15dní.
Ďakujem

Uplatniť odpočet si môžete v ktoromkoľvek období od DVDP do konca kalendárneho roku.
KEJKA
24.08.09,07:01
problém majú oni, ak sú mesační platitelia DPH. Dátum dodania v júli je pre nich záväzný. Možno sú štvrťroční, tak ich to netrápi.....
Problém nemáš ty, jedine, že by si si mohol znížiť daňovú povinnosť, čo bez dokladu nemôžeš.
Kludne si faktúru budeš môcť dať aj do augusta až decembra 2009.
jajko50
24.08.09,07:01
Odpočet DPH si môžeš v zmysle zákona o DPH uplatniť len ak máš doklad - dfaktúru. Takže v Tvojom prípade v Auguste, resp neskôr po dodaní predmetnej faktúry.
berry
24.08.09,07:07
Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Inač s tým , že oni mi tie faktúry vystavujú ako sa im chce mám už dlhšie problémy. Pretože milá slečna faktúrantka si myslí, že keď mi dodá materiál/tovar 22.07.09 a faktúru mi vystaví 17.08.09, tak že je to v poriadku a keď tam s tým idem , tak sa ešte so mnou háda, že jej to tak software vyhodil , tak to má dobre.
Tweety
24.08.09,07:08
Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Inač s tým , že oni mi tie faktúry vystavujú ako sa im chce mám už dlhšie problémy. Pretože milá slečna faktúrantka si myslí, že keď mi dodá materiál/tovar 22.07.09 a faktúru mi vystaví 17.08.09, tak že je to v poriadku a keď tam s tým idem , tak sa ešte so mnou háda, že jej to tak software vyhodil , tak to má dobre.
Milej slečne by som odporučila preštudovať Zákon o dph.:) Soft vyhodí len to, čo do neho vložíme.:---
evina
24.08.09,08:06
Ďakujem veľmi pekne za rýchle odpovede. Inač s tým , že oni mi tie faktúry vystavujú ako sa im chce mám už dlhšie problémy. Pretože milá slečna faktúrantka si myslí, že keď mi dodá materiál/tovar 22.07.09 a faktúru mi vystaví 17.08.09, tak že je to v poriadku a keď tam s tým idem , tak sa ešte so mnou háda, že jej to tak software vyhodil , tak to má dobre.

V prípade, že DL spĺňa všetky náležitosti §71 zákona je tiež možným dokladom pre uplatnenie nároku na odpočet DPH....
marjankaj
29.08.09,01:40
V prípade, že DL spĺňa všetky náležitosti §71 zákona je tiež možným dokladom pre uplatnenie nároku na odpočet DPH....

To je síce pravda, ale keď ešte nemajú určenú cenu ako tvrdia, bude lepšie počkať na faktúru.
betka
29.08.09,10:19
ALFA, s.r.o. Šancova 77777, Bratislava,

IČO.....
IČ DPH...
v zastúpení...






BETA s.r.o.
Milá slečna
Šancova 44444
..... Bratislava





Vec: Upozornenie pre Milá slečna fakturantka

V zmysle zákona o DPH č.222/2004 v znení neskorších predpisov Vách chceme upozorniť na par. 71/1 tretia veta, nakolko naša spoločnosť má značné problémy pokiaľ nemá faktúru vystavenú v zákonnej lehote. V nadväznosti na par. 84 tohto zákona by som chcela upotorniť na osobitný predpis, ktorým je zákon 511/1992 o správe daní a poplatkov.... v znení neskorších predpisov a následne v zmysle uvedeného zákona par. 35 odsek 13 prvá veta, vystavenie faktúry do 15 dni je povinnosťou subjektu, a za nesplenenie tejto povinnosti nepeńažnej povahy sa vzťahujú správne delikty v zmysle zákonov.


S pozdravom Betka

V Bratislava 24.8.2009


-------------------------------------------------------------------------

Zákon o DPH mi hovorí, že je povinnosť vystaviť FA do 15 dní a na druhej strane zákon o DPH sa odvoláva na správu daní. Správa daní mi hovorí, že nesplnenie povinností nepeńažnej povahy sa tresce.

Ak sa mýlim, opravte ma.:)