AntekaK
11.08.05,11:09
Ahojte milí poraďáci, podelíte sa o overené recepty na prípravu zálievok a dressingov do šalátov?
Ja poznám iba klasickú tatársku omáčku, tá mi chuťovo najlepšie vyhovuje, ale viem, že sa pripravujú aj dietnejšie z jogurtov. Už som také jedla v reštaurácii, aj som doma skúšala pripraviť, ale asi tam toho dávam veľa alebo málo, lebo žiadna mi tak nechutí ako tá v reštike.
Ďakujem za Vaše rady a prajem príjemný deň - konečne slniečko.:)
belanicka
11.08.05,09:36
anetka,ja robim z kyslej smotany a acidka,to zmiesam a pridam podla napadov,napriklad do jednej dam kopor a cesnak,do druhej cerstve bylinky,alebo kari korenie.a ked grilujeme tak sa idu vsetci zblaznit, ake su dobre.
Bubika
11.08.05,09:51
ja davam trocha tatarky, trocha majonezy, trocha kyslej smotany alebo bieleho jogurtu, roztlaceny cesnak. Ten kopor je do toho tiez vynikajuci.... obcas davam aj lyzicku kecupu a ci horcice...zalezi podla jazycka ... dosolit dovegetovat. Ak mam, pridavam syr Feta, netreba potom prilis solit, je dost slany.

salat z cervenej kapusty : pokrajanu kapustu posolim a pokvapkam slnecnicovym abo olivovym olejom (aky mam, taky dam :O).. pridam trocha tatarky, trocha majonezy ... je to vyborne ....mnaaaaaaam (mozno pridat nadrobno pokrajanu cibulku)
osky
04.11.08,21:37
ja robievam salat z oblasti stredozemneho mora/zmiesam roznu cerstvu zeleninu-cinsku kapustu,struhanu mrkvu ,redkovky,uhorky...skratka co najdem doma/s takymto nalevom:

narezanu zeleninu trochu posolim,pridam trochu cukru-najlepsie tmaveho alebo trstinovy,premiesam- a necham postat cca 2-3 min.-pusti si to stavu a netreba do toho vodu.
potom pridam olivovy olej,provensalske bylinky-medzi prsty a stavu z citronu.
mnozstvo ingrediencii je podla chuti a podla mnozstva salatu.
kto ma rad cesnak,moze jemno postruhat jeden maly strucik aby neprerazil ostatnu chut.

otec ma rad CACIKY salat-to je vlastne len biely jogurt zmiesany s kolieskami cerstvych uhoriek.

na hlavkovy salat robim klasicky nalev-voda,cukor,citron,provensalske bylinky.
Jarka 1
07.11.08,07:04
Olivový olej, ocot /citrónová šťava/, soľ, čerstvé mleté čierne korenie /mleté už kúpené nedá tomu tú správnu chuť/, dijónska horčica /žiadna iná sa nám tak neosvedčila/. V miske poriadne prešľahať vidličkou, až získa krémovú konzistenciu. V pôvodnom recepte je aj voda, ale ja ju nedávam. Zelenina si aj tak pustí šťavu. Výborne sa hodí na ľadový šalát, ktorý len pokrájam na kúsky. Osvedčil sa mi aj na miešaný šalát z papriky, rajčín, čínskej kapusty a reďkovky. Najmä s tou reďkovkou to bola dobrá kombinácia. Ten miešaný sa dá jesť aj sám, len tak, večer pri telke.