meyn
26.08.09,06:37
Chcem vystavit fakturu ceskemu odberatelovi - platcovi DPH a ja som tiez platca DPH, takze FA bude s 0% DPH, vsak? Uctujem v Alfe a potom, ked to takto nahodim, tak mi tam pise oslobodene od dane, je to v poriadku? Vdaka za odpoved :-)
alušik
26.08.09,04:46
Áno, na dodávku sa vzťahuje oslobodenie od dane v prípade, že dodávate tovar alebo službu, ktorá je uvedená v § 15 Zákona o DPH, t.j službu, pri ktorej sa miesto dodania určí podľa sídla odberateľa. Treba presnejšie špecifikovať o akú dodávku ide a potom sa dá presnejšie vyjadriť, či je to oslobodenie správne, alebo nie.
Soňula
26.08.09,08:59
Pri vystavovaní tejto faktúry je dôležitá aj odvolávka na § 15, alebo 16. Preto sa chcem spýtať, konkretne pri § 16 ods.1, ako by som správne sformulovala túto " odvolávku". Konkretne sa jedná o prepravné služby. Niak to tu na porade nemôžem najsť, možno by to pomohlo aj Meynovi. Ďakujem.
macula
26.08.09,09:27
Pri vystavovaní tejto faktúry je dôležitá aj odvolávka na § 15, alebo 16. Preto sa chcem spýtať, konkretne pri § 16 ods.1, ako by som správne sformulovala túto " odvolávku". Konkretne sa jedná o prepravné služby. Niak to tu na porade nemôžem najsť, možno by to pomohlo aj Meynovi. Ďakujem.

Služba oslobodená od DPH podľa §16 odst.1 Zákona o DPH