wladiq
30.08.09,11:22
Moja znama raz zrobila taku dobru bielu polievku volala sa talianska kuracia polievka.Viem len nazov ale neviem recept.A v googlu som nic nenasiel.Bola tam kukurica kuracie maso. Tak neviete nahodou recept?
buchač
30.08.09,10:20
Moja znama raz zrobila taku dobru bielu polievku volala sa talianska kuracia polievka.Viem len nazov ale neviem recept.A v googlu som nic nenasiel.Bola tam kukurica kuracie maso. Tak neviete nahodou recept?

Ale je , nájde sa ....ajajáááááááj .....;)

http://www.google.com/search?client=opera&rls=cs&q=Talianska+kuracia+polievka&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
alla66
30.08.09,10:59
Moja znama raz zrobila taku dobru bielu polievku volala sa talianska kuracia polievka.Viem len nazov ale neviem recept.A v googlu som nic nenasiel.Bola tam kukurica kuracie maso. Tak neviete nahodou recept?

Krémová kuřecí polévka

Budete potřebovat:

1 cibuli

100 g mrkve

100 g celeru

40 g másla

3 lžíce hladké mouky

1 kostka Maggi slepičího bujónu

200 ml mléka

100 g sladké smetany

200 g vařeného kuřecího masa

80 g šunky

1 hrneček sterilovaných kukuřičných zrnek

1 špetka bílého pepře z mlýnku
Postup:

Nadrobno nakrájenou či nastrouhanou zeleninu zpěníme na másle a zaprášíme hladkou moukou, aby vznikla světlejší jíška. Zalijeme vývarem nebo vodou a necháme asi 20 minut povařit.

Přidáme kostku MAGGI Slepičího bujónu a krátce povaříme. Vše procedíme, zeleninu propasírujeme a znovu vaříme.

Přilijeme trochu mléka a opět povaříme.

Na závěr zakápneme trochou sladké smetany.

V pánvi na tuku opečeme na kostičky nakrájené vařené(pečené) kuřecí maso.

Opečené maso vyndáme a výpek ještě chviličku povaříme s troškou vody.

Maso a výpek přidáme do polévky spolu s kukuřicí.

Hotovou polévku už nalitou v misce či talíři ještě ozdobíme nadrobno nakrájenou šunkou a sekanou zelenou petrželkou.

Dochutíme MAGGI Tekutým kořením.






alebo

Ingredience:
Vyvar:
500 gr kuracich stehien alebo co sa raci
1 cibula rozrezana na stvrtky
2-3 snietky zeleneho petrzlenu
asi 2 cm zazvor cerstvy narezany na hrubsie platky
4-5 guliciek bieleho korenia
sol

Samotna polievka:
1 strucik pretlaceneho /rozdrveneho cesnaku
asi 2 cm cerstvy zazvor nastruhany
1 PL oleja
1 plechovka (400 gr)kukurice rozmixovanej/predava sa ako kremova/creamed alebo si jednu plechovku normalnej rozmixujeme
1 PL sezam.olej alebo stolovy olej
1 PL sojovej omacky
2 KL cukor
3 PL skrobu (nemusi byt)
2 PL vody
2 vajcia rozmiesane s 1 PL vody
sol a biele korenie mlete
zelena cibulka nasekana na ozdobu a chut (nie je -nevadi)





Príprava:
1.
Masko na vyvar zalejeme vodou a nechame prevriet zopar sekund.
Maso vybereme, osusime, vodu vylejeme.
2.
Do hrnca dame vsetky suroviny na vyvar a zalejeme 6 salkami vody.
Nechame pomaly vriet asi 30 az 40 minut.
3.
Maso vybereme, korenie a zeleninu vyhodime a z vyvaru si ponechame styri salky.
4.
Masko obereme od kosti a narezeme na malinke kusky.

Finale-samotna polievka:
Na lyzicke oleja oprazime zopar sekund zazvor a cesnak.
Pridame vyvar, masko, kukuricu, sezamovy olej, sojovu omacku, cukor a nechame prevriet.
Ak chceme (nemusime) v 2 Lyziciach vody rozmiesame skrob a za staleho miesania pomaly prilejeme do polievky.
Vajicka rozmiesane v lyzici vody a prilevame na nitku do vriacej polievky.
Nechame prejst varom a podavame ozdobene nakrajanou zelenou cibulkou .
Dobru chut!

Pozn.: Kludne mozeme olupat kukuricu a urobit z nej polievku.



alebo
Potrebujeme:



2 červené papriky
2 PL oleja
1 najemno nakrájanú cibuľu
400 g mrazenej kukurice
750 ml kuracieho vývaru
150 ml smotany na varenie
soľ a mleté čierne korenie podľa chuti

Postup:
1. Papriky umyjeme a pod grilom alebo na suchej panvici na miernom ohni opečieme, až kým sa z nich nezačne odlupovať jemná vonkajšia šupka. Často obraciame. Vložíme ich do mikroténového vrecúška, ktoré uzavrieme, aby sa vnútri udržala para. Necháme ich odložené 20 minút, potom vyberieme a olúpeme.
2. Jednu z paprík prekrojíme, odstránime jadrovník a dužinu pokrájame na malé štvorčeky. Druhú papriku odložíme na neskôr.
3. Do hrnca dáme olej. Osmažíme na ňom cibuľu, aby bola sklovitá a mäkká. Pridáme nakrájanú papriku a rozmrazenú kukuricu a na miernom ohni smažíme ešte 5 minút.
4. Obsah hrnca dáme do mixéra, prilejeme kurací vývar a rozmixujeme takmer dohladka. Ak treba, kukuricu rozmixujeme po častiach.
5. Polievku dáme do hrnca a znovu zahrejeme. Vmiešame do nej smotanu, pridáme soľ a korenie. Druhú papriku ošúpeme, pokrájame na tenké prúžky. Polovicu z nich dáme do hrnca, druhú si ponecháme na ozdobenie polievky na tanieri.
wladiq
02.09.09,17:19
dakujem
alla66
02.09.09,17:25
našiel si recept? ak áno, daj vedieť:);)