christie1
30.08.09,21:47
Dobrý deň Poraďáci,

za pár týždňov sa sťahujeme zo sídliska do malej dedinky, internetom ešte neobjavenej. Toto sú výsledky pátrania po nových možnostiach napojenia:
Orange - bez signálu
T-mobile - signál slabý, internet seká
T-com - smola, plné kapacity, neurobia mi prípojku
UPC - ktorý využívame teraz v byte iba cez kábel.
O2 - slabý signál
Je nejaká možnosť mať pripojenie cez "mikrovlnku", alebo satelit?
Aké mám ešte možnosti?

Ďakujem za každú praktickú radu :-)
Chobot
30.08.09,19:50
Dobrý deň Poraďáci,

za pár týždňov sa sťahujeme zo sídliska do malej dedinky, internetom ešte neobjavenej. Toto sú výsledky pátrania po nových možnostiach napojenia:
Orange - bez signálu
T-mobile - signál slabý, internet seká
T-com - smola, plné kapacity, neurobia mi prípojku
UPC - ktorý využívame teraz v byte iba cez kábel.
O2 - slabý signál
Je nejaká možnosť mať pripojenie cez "mikrovlnku", alebo satelit?
Aké mám ešte možnosti?

Ďakujem za každú praktickú radu :-)


Iné možnosti závisia od lokality, či je tam pokrytie. Musíš si pozrieť stránky internetových providerov, či v tej diere majú pokrytie (napr. mikrovlnné) a tak sa rozhodnúť.
arizona
30.08.09,19:58
Tiež som pred nedávnom riešila podobný problém, hoci bývam iba na skok od okr. mesta. Vyriešila som to "balíčkom"Magio TV+internet od Tcomu. Bola to asi tiež jedna z mála možností...
Možno budeš pre nich zaujímavejší zákazník, ked zoberieš viac služieb v jednom;) A cenovo to tiež nie je zlé, dokonca majú občas akcie.
camozzi
30.08.09,20:08
Skuste napisat peticiu - ziadost pre operatorov, ze by ste mali zaujem o internet. Mozno niektoreho z nich presvedcite a postavi vam BTS bunku so signalom. Takto riesili obyvatelia istej dediny mobilny signal. Oranzovy operator im napokon vysielac schvalil, postavil a obyvatelia maju signal. Zalezi vsak ci ta obec nie je prilis mala a operator by v nej videl aspon nejaky potencial.
Fero11
31.08.09,03:37
Dobrý deň Poraďáci,

za pár týždňov sa sťahujeme zo sídliska do malej dedinky, internetom ešte neobjavenej. Toto sú výsledky pátrania po nových možnostiach napojenia:
Orange - bez signálu
T-mobile - signál slabý, internet seká
T-com - smola, plné kapacity, neurobia mi prípojku
UPC - ktorý využívame teraz v byte iba cez kábel.
O2 - slabý signál
Je nejaká možnosť mať pripojenie cez "mikrovlnku", alebo satelit?
Aké mám ešte možnosti?

Ďakujem za každú praktickú radu :-)
Skus este pozret, ci sa v tej dedine nenachadza nejaky wifi provider http://www.internetprovsechny.cz/wifi-sk.php pripadne sa informuj u miestnych, ake su tam vobec moznosti.
Co sa tyka satelitu, tak by to malo fungovat vsade aj v poslednej dedine, poskytuje to spolocnost http://skylink.sk/web/structure/36.html samozrejme ceny su tam o nieco vyssie, zacina to na 256 kbps / 64 kbps 23,00 EUR a konci 2 Mbps / 128 kbps 78,00 EUR (myslim ze to tu spominal uzivatel mpca, ze to aj ma).


Tiež som pred nedávnom riešila podobný problém, hoci bývam iba na skok od okr. mesta. Vyriešila som to "balíčkom"Magio TV+internet od Tcomu. Bola to asi tiež jedna z mála možností...
Možno budeš pre nich zaujímavejší zákazník, ked zoberieš viac služieb v jednom;) A cenovo to tiež nie je zlé, dokonca majú občas akcie.
V prvom prispevku je uvedene, ze t-com ho z kapacitnych dovodov nezapoji.


Skuste napisat peticiu - ziadost pre operatorov, ze by ste mali zaujem o internet. Mozno niektoreho z nich presvedcite a postavi vam BTS bunku so signalom. Takto riesili obyvatelia istej dediny mobilny signal. Oranzovy operator im napokon vysielac schvalil, postavil a obyvatelia maju signal. Zalezi vsak ci ta obec nie je prilis mala a operator by v nej videl aspon nejaky potencial.
Pre par klientov by urcite BTS nestavali, nieje to lacna zalezitost a o to by sa mal zaujmat hlavne starosta obce, samozrejme aj na podnet obcanov, ale ked je ich tam len par, tak hmmm

Este by bola moznost, ak je v blizkosti nejake vacsie mesto, tak dotahnut konektivitu z mesta cez wifi spoje, ale to je na posudenie
Fero11
31.08.09,07:11
http://domacnost.sme.sk/c/4996433/prima-v-kablovkach-konci-sledovat-ju-vsak-budete-moct-nadalej.html
Sorry, ale nechapen tomu odkazu ;)
edit: reagoval som na prispevok, ktory bol vymazany, tak mod, moze zmazat aj moj (viem ze mozem si zmazat aj sam, ale uz mam bodik chichi :--- )
kero64
31.08.09,14:22
Môj bývalý kolega sa tiež presťahoval na dedinu, kde to bolo obdobné. Mobil mohol používať iba v jednom rohu domu, inak bol bez. Poradili mu, aby si kúpil anténu, ktorá mu signál zosilní. Neviem, ako to má teraz, ale vtedy mu to pomohlo. Možno by to pomohlo aj na internet.
najag
31.08.09,15:27
Rýchly internet úplne všade - Astra2Connect
Konečne je rýchly internet dostupný všade, kde si len viete predstaviť - či už vo veľkom meste alebo v najmenšej dedinke, na vašej romantickej chate uprostred lesa alebo v každom dobrom horskom hoteli. Dokonca si rýchly internet bez časových a dátových obmedzení môžete zobrať aj do zahraničia, keď potrebujete byť on-line na internete za cenovo prístupné tarify.

Aké výhody má rýchly internet Astra2Connect od Skylinku?
časovo aj dátovo neobmedzený internet na celom území ČR i SR
vysoká rýchlosť a spoľahlivosť
žiadne čakanie, takmer okamžite po nainštalovaní môžete internetovať
cenovo prístupné tarify, bez dátových obmedzení, žiadne dodatočné poplatky
funguje aj v zahraničí (na chate alebo výstavnej expozícii)
Nezáväznú objednávku môžete zaslať prostredníctvom kontaktného formulára.

Ako to funguje
Satelitná anténa je pripojená k terminálu Astra2Connect a ten sa pripojí priamo k počítaču.
Astra2Connect využíva obojsmerné dátové spojenie - všetky dáta sa prenášajú priamo na satelit Astra.

Čo je potrebné
V predajni satelitnej techniky získate komplet Astra2Connect, ktorý obsahuje všetky komponenty potrebné k inštalácii a sprevádzkovaniu (anténa, LNB, terminál, indikátor sat. signálu, všetky konektory a 30 m kábel).

Inštalácia je podobná ako inštalácia satelitného televízneho príjmu.
Satelitné komplety Astra2Connect sa predávajú spoločne s aktiváciou a platbou za prvý mesiac služby, takže je služba Astra2Connect k dispozícii ihneď po nainštalovaní kompletu.

Cena kompletu Astra2Connect je 443 EUR (13 345 Sk) s DPH.
Za aktiváciu služby Astra2Connect sa platí jednorázovo 77 EUR (2 320 Sk s DPH).
Za prvý mesiac služby zaplatí zákazník iba cenu najlacnejšej služby bez ohľadu na ním zvolenú rýchlosť služby.

Ceny internetových služieb Skylink Astra2Connect
A - 256 kbps / 64 kbps 23,- EUR (693 Sk)
B - 512 kbps / 96 kbps 34,- EUR (1 024 Sk)
C - 1 Mbps / 128 kbps 47,- EUR (1 416 Sk)
D - 2 Mbps / 128 kbps 78,- EUR (2 350 Sk)

Astra2Connect od Skylink
najag
31.08.09,15:32
Od júna tohto roku si môže vysokorýchlostné pripojenie k internetu zaobsatarať každý Slovák.Žilinská firma SOFTEL spol. s r.o. ponúka službu TooWayTM, ktorá je určená nielen pre domácnosti a kancelárie, ale najmä pre zákazníkov z geograficky ťažko dostupných oblastí - na horských chalupách, chatách, samotách v lese, či apartmánoch vysoko v horách či údoliach, kde nie je konektivita ADSL ani pokrytie terestriálnymi sieťami. Je nezávislá na akejkoľvek infraštruktúre.TooWayTM predstavuje novú generáciu obojsmerných satelitných služieb, ktoré umožňujú sťahovanie a odosielanie dát cez družicu v súčasnosti rýchlosťou 3584 kbit/s down a 384 kbit/s up. Je to riešenie pre 20 mil. domácností v Európe, ktorým chýba pripojenie na ADSL a pre ktoré je toto pripojenie omnoho rýchlejšie a lacnejšie ako cez mobilných operátorov.
mpca
01.09.09,07:28
Ano mame Astra2Connect ale 70-80% casu straveneho na nete ide rychostou 58.7 Kbps (Kilobitov za sekundu) alebo tiež 7.3 KB/sec (Kilobytov za sekundu) , uz niekolko krat sme skusali sa dopatrat preco.. skylink nevedia povedat, vsetko mame nastavene ako ma byt ale vlecie sa ako svina.. :-(
Skor by som odporucil TooWay mozno pri nich to bude ine,, btw: buduci roky by mali zvysovat rychlost na 10mbit/s

A pozor pre tych co by chceli parabolu sat. internetu umiestit v tesnej blizskosti paraboly pre tv, ratajte s tym ze sa budu navzajom rusit.. tzn: ak ste na nete (vysielate data) je mozne ze na tv vam vypadne obraz...
christie1
03.09.09,20:11
Ďakuejm za rady. sky-link a teda aj too-way sa mi zdajú dosť drahý na inštaláciu. Možno na tej stránke internetprovsechny niečo vyňuchám. Inak spomínaná obec je Kubíková čo by časť obce Belá. Je to 2 km od Belej kde majú wi-fi a my za kopcom už nemáme... Nebude lacnejšie nechať splanírovať kopec, možno dva? :-)
Soňula
04.09.09,07:09
Tak to Ťa chapem. My mame v Kubikovej chalupu, pamatam si casi par rokov dozadu, kedy tam nebol absolutne ziaden signal. Chodili sme na kopec na urcite miesto s mobilom v ruke, pri telefonovani sme sa nemohli hybat, lebo sa zrusilo spojenie. To teraz je to super. Ak nemas orandzoveho operatora, tak sa dovolas / ale to si uz zistil/. Mam internet od T-mobilu, teraz v nedelu / ak mi to vynde/ , chcem tam ist, tak som sama zvedava, ako mi ten internet pojde. Dam vediet.
bikam
04.09.09,07:19
[QUOTE=Fero11;1138659]Skus este pozret, ci sa v tej dedine nenachadza nejaky wifi provider http://www.internetprovsechny.cz/wifi-sk.php pripadne sa informuj u miestnych, ake su tam vobec moznosti.

Myslím,že je to dobrý nápad, bývam na dedine s 500 obyvateľmi a našiel sa wifi provider, ktorý nás internetom zabezpečil. A sme spokojní, aspoň čo sa mňa týka. Veľa šťastia. :)
christie1
04.09.09,19:45
Tak to Ťa chapem. My mame v Kubikovej chalupu, pamatam si casi par rokov dozadu, kedy tam nebol absolutne ziaden signal. Chodili sme na kopec na urcite miesto s mobilom v ruke, pri telefonovani sme sa nemohli hybat, lebo sa zrusilo spojenie. To teraz je to super. Ak nemas orandzoveho operatora, tak sa dovolas / ale to si uz zistil/. Mam internet od T-mobilu, teraz v nedelu / ak mi to vynde/ , chcem tam ist, tak som sama zvedava, ako mi ten internet pojde. Dam vediet.
ahoj, kde máte v kubikovej chalupu? My máme dom oproti autobusovej zastávke pri kostole.
peter9998
05.09.09,17:12
mozes skusit wimax(najdi si v google) ja som tiez z dediny a mam tohto providera - na stranke sa da zistit ci maju signal u teba alebo nie tak si to skus pozriet
dolfort
07.09.09,17:25
Inak spomínaná obec je Kubíková čo by časť obce Belá. Je to 2 km od Belej kde majú wi-fi a my za kopcom už nemáme... Nebude lacnejšie nechať splanírovať kopec, možno dva? :-)

Pokiaľ je 2km od vás cez kopec wifina, skúsil by som kontaktovať tamojšieho poskytovateľa wifi netu. 2km sú v pohode, to sa musí dať. Ak by provider nechcel do toho ísť (lacné to asi aj tak nebude), tak nájsť niekoho v dedine a s dotyčným si nasharovať signál - tiež hardcore, lebo niekde na kopci medzi dedinami budeš musieť ukryť repeater čo ti prenesie signál cez kopec, keďže tam nie je priama viditeľnosť...
Onko
07.09.09,17:49
Pokiaľ je 2km od vás cez kopec wifina, skúsil by som kontaktovať tamojšieho poskytovateľa wifi netu. 2km sú v pohode, to sa musí dať. Ak by provider nechcel do toho ísť (lacné to asi aj tak nebude), tak nájsť niekoho v dedine a s dotyčným si nasharovať signál - tiež hardcore, lebo niekde na kopci medzi dedinami budeš musieť ukryť repeater čo ti prenesie signál cez kopec, keďže tam nie je priama viditeľnosť...

A repeater napojí na baterky a solárny článok, ktorý ich bude počas jasného počasia dobíjať? :)
dolfort
07.09.09,18:25
A repeater napojí na baterky a solárny článok, ktorý ich bude počas jasného počasia dobíjať? :)

Pravda, ako inak! :D
christie1
07.09.09,19:36
to ako keby ste sa bavili po španielsky... ja som len úplne obyčajný "konzument" :-) tak nejaké obyčajné riešenie by sa nenašlo?
Fero11
07.09.09,19:38
spanielsy, nespanielsky, ty sa len informuj u miestnych ake vyuzivaju riesenia
korduľa
06.02.15,15:56
dobry den , stahujeme sa do Novej Dedinky, potrebujem rychly internet, ak niekto ma skusenosti viete mi poradit, co sme zatial skusali zistovat tak nic moc, je tam moznost dvoch providerov a vsetko je pomale, potrebujeme smerom dole 50mbps a hore aspon 5 mbps

dakujem
buchač
06.02.15,16:56
arizona
06.02.15,17:13
korduľa
06.02.15,17:15
dik, pozerala som aj nam dnes boli merat moznosti, tak jedina moznost bola co sa tyka nasich poziadaviek asi taka, ze 200 € mesacne, co je teda fakt vela
korduľa
06.02.15,17:18
jooj ano to som skusala, vsetko je pomale :((
korela
06.02.15,17:35
veď tam býva naša ex, a máte slabé možnosti?
arizona
06.02.15,17:49
no, v malych dedinkach vzdialenych od miest je vzdy problem
karakul
06.02.15,18:48
... a práve na tých chudákoch v malých dedinkách T-Com ryžuje - za predpotopné pripojenia pýta toľko, niekedy aj viacej ako za optické káble...
arizona
06.02.15,20:41
Ryzuje? No a preco nepridu yzovat aj ini poskytovatelia,ked je to taky dobry biznis? Tiez maju moznost, nie? Po odstahovani na dedinu som vdacna aj za ten Tcom :-(
korduľa
08.02.15,12:16
tak napriklad Tcom
u nas - sele zle
korela
08.02.15,23:16
Ako sa vám žije v Osadnom? Nie ste odrezaný od sveta?

Podarilo sa mi tu spojazdniť satelitný internet. Neveril som, že dokážem trafiť s parabolou 40-tisíc kilometrov ďaleko. Trafil som, od kadibúdky. Je „pikošné“ to, že pop známy aj z filmu Osadné so mnou komunikuje cez internet. Bývame od seba dvesto metrov, ale jednoduchšie je napísať mi cez Facebook. Keď mu píšem odpoveď, ide odo mňa ku kadibúdke. Z kadibúdky 40-tisíc kilometrov na satelit, zo satelitu 40-tisíc kilometrov do Milána, lebo to je milánska firma. Z Milána to ide kdesi do Prahy a z Prahy to po zemi príde ku mne. Za sekundu. Ping, ping. K popovi, ktorý je dvesto metrov odo mňa.
https://dennikn.sk/40341/juraj-lukac-vlk-ovlada-viac-slov-ako-bezny-slovak/?ref=hlv
misoft
09.02.15,06:26