jaanna
31.08.09,13:32
Nezisková organizácia vyhlásila výberové konanie na stavbu skládky a stanovila poplatok za prihlásenie do výberového konania. Podlieha tento poplatok DPH. Zároveň prosím o informáciu akým spôsobom zaúčtujem príjem
tohto poplatku do výnosov. Ďakujem.
Dáša_
31.08.09,11:40
Nezisková organizácia vyhlásila výberové konanie na stavbu skládky a stanovila poplatok za prihlásenie do výberového konania. Podlieha tento poplatok DPH. Zároveň prosím o informáciu akým spôsobom zaúčtujem príjem
tohto poplatku do výnosov. Ďakujem.

neziskovka je plátca dph?
jaanna
31.08.09,12:02
áno
jaanna
31.08.09,18:38
nevie mi nikto poradiť?
jaanna
03.09.09,13:07
Dobrý deň, takže už som prepátrala presne o čo ide. V Obchodnom vestníku bolo uverejnené vyhlásenie verejného obstarávania, v ktorom je stanovený v podmienkach na získanie súťažných podkladov a doplňujúcich dokumentov poplatok. Takže jedná sa mi o to, či podlieha tento poplatok DPH alebo nie. Ďakujem.
Dáša_
03.09.09,15:30
Dobrý deň, takže už som prepátrala presne o čo ide. V Obchodnom vestníku bolo uverejnené vyhlásenie verejného obstarávania, v ktorom je stanovený v podmienkach na získanie súťažných podkladov a doplňujúcich dokumentov poplatok. Takže jedná sa mi o to, či podlieha tento poplatok DPH alebo nie. Ďakujem.


Pre upresnenie: neziskovka vyhlasila cez Obchodný vestník verejné obstarávanie. A kto chce získať podmienky tohto verejného obstarávania, ten musí tejto neziskovke zaplatiť poplatok. A problém je, či je tento poplatok s dph? Spravne to chápem?
jaanna
04.09.09,06:04
Pre upresnenie: neziskovka vyhlasila cez Obchodný vestník verejné obstarávanie. A kto chce získať podmienky tohto verejného obstarávania, ten musí tejto neziskovke zaplatiť poplatok. A problém je, či je tento poplatok s dph? Spravne to chápem?
Áno, presne to je ten problém.
Dáša_
04.09.09,06:21
Áno, presne to je ten problém.


a pri ostatnych činnostiach dávate DPH?

A kto je vlastne zriadovatelom neziskovky, nejaká štátna organizácia?
jaanna
04.09.09,06:25
Áno, neziskovka je plátca DPH. Jedná sa o neziskovku, ktorej zriaďovateľom sú obce. Neziskovka sa zaoberá zberom, odvozom a triedením odpadov a ich ďalším predajom. V tejto súvislosti chce vybudovať novú skládku odpadov a preto vyhlásila verejné obstarávanie.
Dáša_
04.09.09,06:36
Áno, neziskovka je plátca DPH. Jedná sa o neziskovku, ktorej zriaďovateľom sú obce. Neziskovka sa zaoberá zberom, odvozom a triedením odpadov a ich ďalším predajom. V tejto súvislosti chce vybudovať novú skládku odpadov a preto vyhlásila verejné obstarávanie.

Môj názor, ale podotýkam, že nemusí byť správny, je, že poplatok má byť s DPH. Je to normálna služby, že niekomu, kto má záujem proste poskytnete "pár papierov", na ktorých sú napísané podmienky.

Teda nevidím, kde pod Oslobodené by sa to malo schovať.

Lebo ostatné služby, čo poskytujete, tam normálne dávate DPH, ak sa nemýlim.
jaanna
04.09.09,06:46
Áno, na ostatné služby uplatňujeme DPH.
Dáša_
04.09.09,06:48
Áno, na ostatné služby uplatňujeme DPH.


Mne to stále vychádza, že by z poplatku mala byť odvedená DPH.
jajko50
04.09.09,07:33
Ja by som sa v tomto prípade rozhodol - poplatok s DPH.
betka
04.09.09,10:01
Odpoveď bola v mijich dvoch príspevkoch na tácke, čo už ke%d to bolo odignorované, odpoviem stroho:

Ste, resp. budete VPS, pretože v súčasnosti je .......

príloha zákona č.8, nájdete sa v par. 3/4, veta účinná od 1.1.2008:)
osh
10.02.12,11:16
My sme sa zúčastnili výberového konania, poplatok sme zaplatili v decembri. Keďže sme neuspeli, poplatok nám vrátili v januári. Prosím o odpoveď, v ktorom období resp. obdobiach budem o tom účtovať. Ďakujem