leso25
03.09.09,10:28
Chcela by som vedieť, ako postupovať v tejto situácii:
Chceli sme kúpiť auto, už sme boli dohodnutí aj s predávajúcim, jeho známa nám urobila poistku a na druhý deň sme ho mali ísť prepísať na políciu. Keď sme ráno prišli na políciu, náš predávajúci tam bol s nejakým cudzím pánom a „našou“ poisťováčkou, ktorá nám oznámila, že našu poistku zrušila a urobila novú na toho pána, čo kupoval auto, ktoré sme mali kúpiť my!


Môže tá istá osoba urobiť v jeden deň dve poistky na jedno auto? Čia poistka je teraz platná? Ona tvrdila, že našu poistku ani neposlala na vedenie (do BA), ale my máme uzavretú zmluvu, ktorú sme už aj zaplatili a na ktorej je aj čas.

2. Poistka toho druhého kupujúceho je tým pádom neplatná?

Ako máme postupovať? Máme si overiť, či naozaj ju neposlala na vedenie? A ak poslala, čo potom?
Lebo my sme stratili kvôli tomu autu 2 dni dovolenky, kopec benzínu, tešili sme sa ako blbci a v deň prepisu toto?
Ten kupujúci za to možno nemôže, ale predávajúci s poisťováčou určite!!
Ak by bola platná naša poistka a oni prihlásili auto, nie je to podvod?
Stanislav 1975
03.09.09,08:34
Chcela by som vedieť, ako postupovať v tejto situácii:
Chceli sme kúpiť auto, už sme boli dohodnutí aj s predávajúcim, jeho známa nám urobila poistku a na druhý deň sme ho mali ísť prepísať na políciu. Keď sme ráno prišli na políciu, náš predávajúci tam bol s nejakým cudzím pánom a „našou“ poisťováčkou, ktorá nám oznámila, že našu poistku zrušila a urobila novú na toho pána, čo kupoval auto, ktoré sme mali kúpiť my!


Môže tá istá osoba urobiť v jeden deň dve poistky na jedno auto? Čia poistka je teraz platná? Ona tvrdila, že našu poistku ani neposlala na vedenie (do BA), ale my máme uzavretú zmluvu, ktorú sme už aj zaplatili a na ktorej je aj čas.


2. Poistka toho druhého kupujúceho je tým pádom neplatná?

Ako máme postupovať? Máme si overiť, či naozaj ju neposlala na vedenie? A ak poslala, čo potom?
Lebo my sme stratili kvôli tomu autu 2 dni dovolenky, kopec benzínu, tešili sme sa ako blbci a v deň prepisu toto?
Ten kupujúci za to možno nemôže, ale predávajúci s poisťováčou určite!!
Ak by bola platná naša poistka a oni prihlásili auto, nie je to podvod?
Ak by ste to auto mali už prepísané na seba na polícii,tak máte pravdu vy a poistka toho pána by bola neplatná,ale keďže ešte na vás auto nebolo prepísané,tak vaša zmluva je bezpredmetná,nakoľko nieste vedení ako majitelia vozidla a tým pádom nieste povinný tú poistku uzatvoriť...
Ale aj tak postup tej poisťováčky sa mi zdá troška zvláštny...
Xanti
03.09.09,08:38
Chcela by som vedieť, ako postupovať v tejto situácii:
Chceli sme kúpiť auto, už sme boli dohodnutí aj s predávajúcim, jeho známa nám urobila poistku a na druhý deň sme ho mali ísť prepísať na políciu. Keď sme ráno prišli na políciu, náš predávajúci tam bol s nejakým cudzím pánom a „našou“ poisťováčkou, ktorá nám oznámila, že našu poistku zrušila a urobila novú na toho pána, čo kupoval auto, ktoré sme mali kúpiť my!


Môže tá istá osoba urobiť v jeden deň dve poistky na jedno auto? Ano môže. Čia poistka je teraz platná? Kupujúceho poistka je platná Ona tvrdila, že našu poistku ani neposlala na vedenie (do BA), ale my máme uzavretú zmluvu, ktorú sme už aj zaplatili a na ktorej je aj čas. Platili ste v hotovosti priamo pri poisťováčke alebo na pošte šekovou poukážkou? Ak šekom treba požiadať poisťovňu a vrátenie platby nakoľko došlo k zrušeniu poistky



2. Poistka toho druhého kupujúceho je tým pádom neplatná? Je platná, lebo kúpil si on to auto.

Ako máme postupovať? Máme si overiť, či naozaj ju neposlala na vedenie? A ak poslala, čo potom? Vypísať žiadosť o vrátenie poistného, zo zrušenej zmluvy. S tým by Vám mala pomôcť poisťováčka.
Lebo my sme stratili kvôli tomu autu 2 dni dovolenky, kopec benzínu, tešili sme sa ako blbci a v deň prepisu toto? No bohužial s tým nenarobíš nič, je to o ľuďoch. Ináč ak ste mali písomnú zmluvu o kúpe auta, a mali tam zaistenú zmluvnú pokutu v prípade jej porušenia tak túto pokutu si môžete žiadať.
Ten kupujúci za to možno nemôže, ale predávajúci s poisťováčou určite!! Za vzniknutú situáciu , môže len a len predávajúci. Nemal predávať auto dvom ľuďom, a Vás nemal ťahať za nos. V podstate načo ti je poistka ked si auto nekúpil??? Takže preto je fajn, že tú zmluvu poisťováčka zrušila. Teda ak sa tomu dá veriť. Treba spísať aj zrušenie zmluvy, pre istotu.
Ak by bola platná naša poistka a oni prihlásili auto, nie je to podvod? Nie je to podvod.
Odpoveď v texte.
Stanislav 1975
03.09.09,08:39
Sankcie ti nehrozia,lebo si nikdy majiteľkou auta nebola a nemá kto čo od teba vymáhať,ale nepovedal by som ani že by išlo o podvod...-proste ťa bývalý majiteľ"opinkal" a predal auto inému...
Inak,mne sa tiež párkrát stalo,že som uzavrel poistku a prepis sa nezrealizoval a s klientom sme spoločne zlikvidovali všetky kopie tej pz-tak ja by som tiež na tvojom mieste žiadal, nech tá poisťováčka pred tebou originál tej zmluvy zlikviduje...
Chobot
03.09.09,08:39
Chcela by som vedieť, ako postupovať v tejto situácii:
Chceli sme kúpiť auto, už sme boli dohodnutí aj s predávajúcim, jeho známa nám urobila poistku a na druhý deň sme ho mali ísť prepísať na políciu. Keď sme ráno prišli na políciu, náš predávajúci tam bol s nejakým cudzím pánom a „našou“ poisťováčkou, ktorá nám oznámila, že našu poistku zrušila a urobila novú na toho pána, čo kupoval auto, ktoré sme mali kúpiť my!


Môže tá istá osoba urobiť v jeden deň dve poistky na jedno auto? Čia poistka je teraz platná? Ona tvrdila, že našu poistku ani neposlala na vedenie (do BA), ale my máme uzavretú zmluvu, ktorú sme už aj zaplatili a na ktorej je aj čas.


2. Poistka toho druhého kupujúceho je tým pádom neplatná?

Ako máme postupovať? Máme si overiť, či naozaj ju neposlala na vedenie? A ak poslala, čo potom?
Lebo my sme stratili kvôli tomu autu 2 dni dovolenky, kopec benzínu, tešili sme sa ako blbci a v deň prepisu toto?
Ten kupujúci za to možno nemôže, ale predávajúci s poisťováčou určite!!
Ak by bola platná naša poistka a oni prihlásili auto, nie je to podvod?

Tvoja poistka nemôže byť platná, lebo nie si majiteľom auta. Nastal tam nejaký zmätok, chybu urobila aj poisťováčka, nemala uzatvoriť poistku na auto, ktoré nebolo tvoje.

Neviem, čo kam poslala či neposlala, ale ty si asi podpísala návrh na uzatvorenie poistky. Na to, aby poistka bola platná väčšinou to musí potvrdiť poisťovňa, ktorá ti pošle bielu a zelenú kartu. Je to podraz zo strany predávajúceho - teda nie ani kvôli tej poistke - tá je najmenej, zruší sa návrh a peniaze ti vráti poisťováčka (pevne dúfam..:rolleyes:;)). Ale ide o to, že ti sľúbili predať auto a predali ho niekomu inému, dokonca sa ani neunúvali ti to zavolať, aby si nechodila na prepis.:mad: Náhrady škody sa len ťažko dovoláš.

PZP nie je úplne moja parketa, v tom sa lepšie vyzná Stanislav1975, dúfam, že si túto tému všimne.

:D kým som dopísal príspevok, stano už tu bol.....:D Nazdar stano!
Stanislav 1975
03.09.09,08:43
Tvoja poistka nemôže byť platná, lebo nie si majiteľom auta. Nastal tam nejaký zmätok, chybu urobila aj poisťováčka, nemala uzatvoriť poistku na auto, ktoré nebolo tvoje.

Neviem, čo kam poslala či neposlala, ale ty si asi podpísala návrh na uzatvorenie poistky. Na to, aby poistka bola platná väčšinou to musí potvrdiť poisťovňa, ktorá ti pošle bielu a zelenú kartu. Je to podraz zo strany predávajúceho - teda nie ani kvôli tej poistke - tá je najmenej, zruší sa návrh a peniaze ti vráti poisťováčka (pevne dúfam..:rolleyes:;)). Ale ide o to, že ti sľúbili predať auto a predali ho niekomu inému, dokonca sa ani neunúvali ti to zavolať, aby si nechodila na prepis.:mad: Náhrady škody sa len ťažko dovoláš.

PZP nie je úplne moja parketa, v tom sa lepšie vyzná Stanislav1975, dúfam, že si túto tému všimne.

:D kým som dopísal príspevok, stano už tu bol.....:D Nazdar stano!
Čauko Tibore;), dobre si to napísal...:rolleyes:-ja si tiež myslím,že najvačšiu fintu tu urobil predávajúci...:mad:
Stanislav 1975
03.09.09,08:46
Prepáč, mám v tom nejaký zmätok....:confused::confused::confused:
Kto vlastne kúpil auto ? Vy , alebo nejaký "druhý pán"?
No boli dohodnutí ,že ho kúpia,ale nakoniec ho kúpil iný pán...:mad::mad:
Stanislav 1975
03.09.09,08:50
mimotemyInak, ja viem,že sa cíti oklamaný a sklamaný-ja som takto došiel pred pár rokmi o kúpu bytu-už sme boli na všetkom dohodnutí,na cene,na forme platby,všetkom proste a chlapík mi večer (o22hod.) ,deň pred podpisom zmluvy zavolal, že chce o 100 tisíc viac, inak ho predá inému-to som ja neakceptoval a on ten byt potom ešte predával pol roka...-lebo sa mu to "vrátilo"a uskočil mu ten kupec, čo si ho zohnal namiesto mňa...
adark1
05.12.09,18:02
Dobrý, odpoveď až dnes i keď už viete asi výsledok.
1. platnosť poistky - je tu vzťah poisťovňa-poistený .Ak bola uzatvorená, je platná.Ale, nakoľko ste neboli povinný mať uzatvorenú poistku, pretože ste podľa zákona o PZP neboli zapísaný do OOE požiadajte predmetnú poisťovňu o :
a/ zrušenie poistky od počiatku z dôvodu nekúpenia vozidla
b/ vrátenie zaplatenej čiastky
Riešim to bežne.
ivko