airin.nice
06.09.09,12:24
Zdravim vsetkych vospolok.:)
Pri citani klasickych receptov na zavaranie som objavila na internete clanky kde sa uvadza, ze zavarat mozno aj netradicnym sposobom a to v mikrovlnke a dokonca aj v umyvacke riadu.:)
Normalne ma to fascinovalo-co clovek vsetko dokaze vymysliet aby si ulahcil pracu.:)
Ja osobne tento sposob nepoznam, ale pravdupovediac-zaujimali by ma skusenosti a popripadne nazory, ci recepty, v tejto pre mna zahadnej kulinarskej novinke.:);):cool:
Maruška54
06.09.09,10:29
ja počúvam český rozhlas Brno a tam to propaguje dr. Balaštík, treba si dať do vyhľadávača toto meno a sú tam aj recepty, dokonca vydal aj knihu
Nachtigal
06.09.09,10:44
nóóóóóó tá umývačka tri tom našom množstve ešte áno, umývali sme v nej zaváracie poháre, takže pohárov tam vojde "habadej" ale tá mikrovlnka?! Snáď malé poháriky. Tento rok som bola v "uhorkovej sezóne" imobilná, takže zaváral manžel: 162 pohárov uhoriek, a všetko nad 50 ks - marhule, broskyne, slivky, hrušky.... do zaváracieho hrnca mu vošlo po 14 pohárov.... v tej umývačke je to raz toľko....ak nie viac;) Teším sa na príspevky!!!!!:)
najag
06.09.09,11:58
S kovovym vrchancikom v mikrovlnke ? Diabolske zavaranie..:D
JarkaL
06.09.09,12:04
Moja teta zavára v práčke:). Nie v automatickej, ale tej starodávnej.
Maruška54
06.09.09,12:25
S kovovym vrchancikom v mikrovlnke ? Diabolske zavaranie..:D
podľa dr. Balaštíka len so šrubovacím uzáverom, s omnia viečkom to že vraj búcha a so srubovacím nie, volali do vysielania poslucháči a chválili si to
Nachtigal
06.09.09,13:07
ja mám ešte pár takých litrových pohárov s umelými vrchnákmi, kam s nimi ..... mikrovlnka alebo umývačka????:D ale aj tie šrobovacie sú také kovové, žeby naozaj nestrielali alebo sa aspoň neolupovali? Priznám nemám odvahu to skúsiť, a to ma poznáte, ja hneď všetko skúšam!!!!!:D
Nachtigal
06.09.09,13:11
Moja teta zavára v práčke:). Nie v automatickej, ale tej starodávnej.
to myslíš vážne? ja už uverím asi všetkému!!!!!
a ako veď v tých starých sú vrtule
veronikasad
06.09.09,13:32
to myslíš vážne? ja už uverím asi všetkému!!!!!
a ako veď v tých starých sú vrtule
V MINI ROMO je naboku a dosť vysoko, takže zaváranie môže byť ...
lorelei
06.09.09,13:42
buchač
06.09.09,14:25
S kovovym vrchancikom v mikrovlnke ? Diabolske zavaranie..:D
Prvých pár kusov a zbohom rodina ....mikrovlnka ....nasleduje možno aj hasenie , upratovanie , maľovanie ....;)


podľa dr. Balaštíka len so šrubovacím uzáverom, s omnia viečkom to že vraj búcha a so srubovacím nie, volali do vysielania poslucháči a chválili si to
SAMSUNG OMNIA ...???????....alebo volali do rádia so Samsung OMNIA ...:---


Moja teta zavára v práčke:). Nie v automatickej, ale tej starodávnej.

to myslíš vážne? ja už uverím asi všetkému!!!!!
a ako veď v tých starých sú vrtule

Pôjde rýchlejšie ....;)......Júúúúúúj , jedno lepšie ako druhééééééé...., čo všetko sa jeden nedozvie ....holt , človek sa učí celý život !!!
Nachtigal
06.09.09,14:46
:D:D:D
najag
06.09.09,16:09
V kazdom pripade, ak je kovove viecko, tak predstavuje skrat vo vysokofrekvencnom poli, ci sa nam to paci, alebo nie. A teda aj zvysenie vysokofrekvencneho prudu. Samozrejme, zalezi na vlnovej dlzke magnetronu a na velkosti skratu vieckom. Otazka je, ako sa to bude pacit magnetronu v mikrovlnke, ktory predstavuje najdrahsiu suciastku.To asi Blastik neriesil.:D Ked povie magnetron ahoj, tak to bude najdrahsie zavaranie v danej domacnosti. A nakoniec, predsa je to len asi rozdiel, pretoze v mikrovlnke v zavaranej surovine narazaju molekuly na seba,nielen vo vode, ale aj v surovine, v hrnci len naberaju teplotu.
viktorviktor
07.09.09,09:43
aby ste nemuseli hľadať je tam aj o kove
Nachtigal
07.09.09,10:20
v každom prípade ja by som neexperimentovala, zavárame už roky do tých istých pohárov a stane sa, že počas sterilizácie niektorý praskne!!!
Don133
14.09.09,20:57
To s tou mikrovlnkou hmmm , aby ste nevyhodili aj ističe vo Vojanoch :)))) na druhej strane 65°C v umývačke je celkom v pohode.... stačí dať len leštidlo....a šup s nimi do poličky
Peterika
21.09.09,16:57
............. ja som zavárala slivky v umývačke - paráda
- nemusím pri tom stáť -
nachystané poháre so slivkami som večer vložila do umývačky, na 70 stupňov zapla program, samozrejme bez všetkých čistiacich a nechala som ich tam do rána - akurát pekne vychladli. Keď pukali víčka mala som zo začiatku čudný pocit, že či nejaká fľaša nepraskne ale všetky boli v poriadku, slivky nepopraskali a sú ako keby som ich zavárala v tom véééľkom hrnčisku.
Soňula
23.09.09,09:47
............. ja som zavárala slivky v umývačke - paráda
- nemusím pri tom stáť -
nachystané poháre so slivkami som večer vložila do umývačky, na 70 stupňov zapla program, samozrejme bez všetkých čistiacich a nechala som ich tam do rána - akurát pekne vychladli. Keď pukali víčka mala som zo začiatku čudný pocit, že či nejaká fľaša nepraskne ale všetky boli v poriadku, slivky nepopraskali a sú ako keby som ich zavárala v tom véééľkom hrnčisku.

Tak na takúto skúsenosť som čakala. Dnes chcem zavárať lečo po prvý krat v umývačke riadu. Som čitala návod, tak tá moja "spravý"teplotu 65 stupňov, tak hádam to bude stačiť.
airin.nice
07.10.09,20:15
mna by este zaujimalo-napriklad v pripade sliviek-70 stupnova teplota/to beriem/, ale ak to ma byt v umyvacke az dve hodiny/ja mam taky program-inac sa to nastavit neda/-neostane z tych slievik nakoniec lekvar za taku dlhu dobu:rolleyes::)
airin.nice
07.10.09,20:15
mna by este zaujimalo-napriklad v pripade sliviek-70 stupnova teplota/to beriem/, ale ak to ma byt v umyvacke az dve hodiny/ja mam taky program-inac sa to nastavit neda/-neostane z tych sliviek nakoniec lekvar za taku dlhu dobu:rolleyes::)