gurbalka
10.09.09,18:24
Zdedila som dom po starych rodicoch, su tam vsak vlhke mury, nie je tam voda ani kanalizacia ani plyn. Chcela by som ho komplet prerobit a nadstavit podkrovie. Kde mam zacat? Mozem zacat susenim murov ak nemam stavebne povolenie? Kde mam zacat s vybavovanim stavebneho povolenia?Nechcem ho burat a stavat novy lebo to sa mi neoplati. Viem ze donho vrazim vela, no viac by ma stalo zburanie a odvoz toho vsetkeho a nova vystavba ako oprava. Dakujem
ciners
10.09.09,16:37
Zacni zadefinovanim co presne chces a kolko to vide a potom tym, kolko mas. Nasledne budes asi skrtat veci, ktore az tak netreba. So susenim murov mozes zacat, ale skor by som riesil hydroizolaciu, je viac moznosti a podla konkretnej situacie treba zhodnotit aku a aky postup. Potom, ak chces vybavovat stavebne povolenie(predpokladam,ze chces nadstavit to podkrovie), musis mat hotovy projekt. Tam treba predlozit,ze toto chcem pekne na papieri. stavebne povolenie vybavis na stavebnom urade pod ktory spada vasa obec.
Zoltán Kovács
10.09.09,16:42
Ja by som začal s tým, či je vôbec možná realizácia nadstavby zo statického hladiska. Možno statik povie, že je to nemožné. Až potom by som začal s hydroizoláciou a ostatnými vecami okolo vybavovania povolenia.
220870
10.09.09,18:25
Napíšte koľko rokov má ten dom.? Asi ako prvú vec by som vybúral podlahu v mieste kde plánujete kúpelňu.Tým pádom máte hotovú sondu z ktorej môže vychádzať pri posudku statik alebo projektant ,ktorého budete určite potrebovať na výstavbu podkrovia.
Ferdosondo
11.09.09,05:39
"Nechcem ho burat a stavat novy lebo to sa mi neoplati". Nie je to také isté. Vyriešenie vlhkých múrov je nielen sušenie. Ak múry ťahajú vlhkosť, tak sušenie problém nevyrieši. Predovšetkým by si si mala dať na papier ako chceš aby ten dom vyzeral. Potom sa poradiť s odborníkom čo treba pre to urobiť. Len sa vystríhaj takých, čo za dve minúty vedia "všetko". A nakoniec či chceš do toho vôbec toľko investovať. Pre laika je priam nemožné tieto veci reálne zhodnotiť. Budeš pravdepodobne prekvapená koľko Ťa to bude stáť.
dolfort
11.09.09,06:32
Zdedila som dom po starych rodicoch, su tam vsak vlhke mury, nie je tam voda ani kanalizacia ani plyn. Chcela by som ho komplet prerobit a nadstavit podkrovie. Kde mam zacat? Mozem zacat susenim murov ak nemam stavebne povolenie? Kde mam zacat s vybavovanim stavebneho povolenia?Nechcem ho burat a stavat novy lebo to sa mi neoplati. Viem ze donho vrazim vela, no viac by ma stalo zburanie a odvoz toho vsetkeho a nova vystavba ako oprava. Dakujem

No ja myslím že novostavba by vyšla lacnejšie, hlavne keď tam nie je ani kanál, ani voda; a pravdepodobne bude potrebná aj nová elektroinštalácia a množstvo ďalších vecí. Výhoda rekonštrukcie zas je, že umožňuje opravovať podľa toho ako peňaženka dovolí, čo je aj môj prípad.
alltracboy
21.09.09,20:06
Vie niekto bod po bode napisat, ako sa dostanem od zahrady v dedine po stavebne povolenie? Precital som na nete vela clankov ale stale tomu nerozumiem.. preto by som potreboval aby mi to niekto napisal ako debilovy, lebo tak si uz pripadam a som uz z celej buducej stavby dostatocne zhnuseny a to som este ani nezacal. Aku instituciu navstivit ako prvu, kde vybavit podklady pre zakreslenie osadenia pripojok inzinierskych sieti, kolko to stoji, ako dlho to zhruba trva...kolko behania to cele obnasa...

dakujem