pospisi
17.09.09,16:24
Chcela by som sa poradit v nasledujucej zalezitosti:
Takmer pred rokom som uzavrela ustnu dohodu s kamaratom, ktory mi sem - tam predtym nieco za uhradu pomohol v rodinnom dome, ze mi dom aj s kamaratom vymaluje. Garantom prace a aj inkasantom penazi bol kamarat. Cast domu vymalovali, ale asi stvrtina ostala nedomalovana. Peniaze som vyplatila vopred, na zaklade dovery. Kamarat sa nezmobilizoval ani po 10 mesiacoch k dokonceniu prace, a ani tak uz neurobi,nakolko jeho pristup k dlhu uzavrel aj nase kamaratstvo. O dlhu a jeho vyske (vyratanej podla m2 nedokoncenej plochy) nechce ani pocut. O mojom zamera a ustnej dohode i vyske sumy som vopred informovala jednu kamaratku. Mam aj fotodokumentaciu, ze maliarske prace tu robil. Dom zatial nie je stale domalovany, nakolko som ratala,ze to dokonci on. Teraz ho nedomalovavam, ako dokaz. Je sanca vymoct dlh sudnou cestou? Resp. mimosudnou dohodou? Akym sposobom?
kaco11
17.09.09,14:38
v prípade ústnej dohody je dôkaz svedok, pretože nahrávku súd neakceptuje. Ale nepíšeš. že by tam nejaký svedkovia okolo vás boli.

Koľko si mu zaplatila?
pospisi
17.09.09,14:59
Dohromady to bolo tisic eur. Teda vlani 30 tis, este v korunach.
Ciastocne cash tomu jeho kamosovi, co fakt nieco spravil a jemu som posielala aj peniaze na ucet,o com mam doklady. Svedkovia tam priamo samozrejme neboli, dohadovali sme si to len telefonicky.
jar88
17.09.09,15:13
Ako dokázať ústnu dohodu ?
Jednoducho, písomne.
Máme to aj v občianskom zákone.
pospisi
17.09.09,15:51
oki, aj ustna dohoda je dohoda...ale ako bez priamych svedkov...ak vies nieco konkretnejsie, prosim o odpoved.
narokujem si len zvysnu cast sumy, odvijajucu sa od nedokoncenej dohodnutej prace.
Luna
17.09.09,16:03
Skús pozrieť v archíve TV markíza za minulý týždeň. V správach dnes tam dávali takýto prípad. Aj ústna dohoda je dohoda a na súde sa dá dokázať. Dôležité je ako si vyplatila peniaze-či v hotovosti na ruku alebo prevodom.
pospisi
17.09.09,16:41
Videla som to, ale osobne si myslim, kedze v mediach pracujem,ze mohlo ist aj o pokus o zastrasenie veritela - co sa, zda sa aj podarilo. Jednoducho, ze slecna ma kontakt v Markize a ako prvy pokus vyuzila zverejnenie plus pravnika a majsterko sa zlakol. Mne vsak ide o to, podat zalobu a realne uspiet, ak sa dotycny nespamata a nepristupi ani na splatkovy kalendar, ktory som mu navrhla. Platila som prevodom. Tu cast, ktoru si narokujem, jednoznacne prevodom.
Watson
17.09.09,17:08
Videla som to, ale osobne si myslim, kedze v mediach pracujem,ze mohlo ist aj o pokus o zastrasenie veritela - co sa, zda sa aj podarilo. Jednoducho, ze slecna ma kontakt v Markize a ako prvy pokus vyuzila zverejnenie plus pravnika a majsterko sa zlakol. Mne vsak ide o to, podat zalobu a realne uspiet, ak sa dotycny nespamata a nepristupi ani na splatkovy kalendar, ktory som mu navrhla. Platila som prevodom. Tu cast, ktoru si narokujem, jednoznacne prevodom.

Toto bude rozhodujúce, pre úspech v spore, keďže protistrana bude musieť preukázať právny dôvod prijatia tejto sumy od vás.