majasles
23.09.09,09:59
Mate niekto skusenosti so zavaranim jablkovej vyzivy bez cukru? Pocula som, ze casom skysne, ze cukor funguje ako konzervant. Je to pravda? Ak ano, ake najmensie mnozstvo cukru pridat, aby vydrzala aspon do leta? Dakujem.
terezamaria
23.09.09,08:59
Mate niekto skusenosti so zavaranim jablkovej vyzivy bez cukru? Pocula som, ze casom skysne, ze cukor funguje ako konzervant. Je to pravda? Ak ano, ake najmensie mnozstvo cukru pridat, aby vydrzala aspon do leta? Dakujem.

Vôbec Ti neskysne bez cukru. Dobre očistíš jablká, aby tam nebol ani kúštik hnilého, rozmixuješ s troškou vody, dáš variť a varíš 1/2 hodiny - hodinu, podľa toho aké to chceš mať husté. Ja používam sladidlo Tablet Sweeteners, má 1200 tabliet a je aj na tepelné použitie / taká guľatá, asi 12 cm vysoká krabička s vyobrazenou šálkou kávy/. Sladidla dáš podľa chuti a aby to bolo ešte lepšie, pridáš 1 vanilkový cukor. Naleješ do pohárikov a dáš sterilizovať. Nikdy sa mi výživa nepokazila.
majasles
28.10.11,13:07
Tak si po troch rokoch mozem odpovedat, ze vyziva bez cukru bez problemov vydrzi. Aj bez akychkolvek inych sladidiel.
bupi
04.11.11,10:20
Robim uplne bez prisladzovania. Septembrove vyzivy su kyslejsie, sladucke su uz tie od novembra, decembrove a januarove.