Zewa
30.09.09,23:25
Suroviny:

3-4 stredne velke banany
1 vajce
300 ml mlieka
300 g polohrubej muky
100 g tuku na pecenie - Hera
15 g drozdia
3 pl krystaloveho cukru
200 g kokosovej mucky
sol
muskatovy orech - mlety

Postup:
Zapneme prazdnu ruru, nastavime na nej 170 stupnov. Do vacsej misky preosejeme muku, pridame sol - staci stipka, prisypeme 3 polievkove lyzice krystaloveho cukru, 1 zltko, rozdrobene drozdie, mierne teple mlieko - prilievame postupne aby sme nemali cesto riedke, 100 g stuzene tuku na pecenie - osvedcila sa Hera. Vsetky suroviny v miske premiesame mixerom az kym cesto nieje hladke, potom prisypeme kokos a znovu miesame aby sa kokos rovnomerne dostal do cesta. Ked sa cesto zacne oddelovat od stien misky prestaneme miesat, misku prikryjeme cistou utierkou a odlozime na teple miesto tak aby cesto nakyslo - ja ho davam na sporak aby sa zohrialo od tepla co sala z rury kym sa rura vyhreje. Po asi 15 minutach by malo cesto nakysnut, co skontrolujeme. Pracovnu dosku posypeme trochou muky a cesto prelozime z misky na dosku kde ho valcekom alebo flasou rozvalkame na hrubku asi 3 mm. Cesto je mastne, tak si pomucnime aj ruky, aby sa pri spracovani nelepilo. Banany osupeme a pokrajame na asi 2-3 cm kusky. Cesto pokrajame na stvorceky tak aby sa tam zmestili kusky bananov a vytvorime buchticky. Rozpustime si trochu Hery a pomocou stetca, alebo pierka vymastime plech, pripadne pouzijeme papier na pecenie. Prenesieme buchty na plech a rozpustenym tukom dobre pomazeme boky a vrch buchiet - ulahci to po upeceni ich oddelovanie. Nechame trochu postat - asi 5 minut - v teple a potom vlozime do rury. Pecieme asi 20 minut pri 170 stupnoch - kontrolujeme pohladom povrch - ked buchty zhnednu su upecene. Posypeme praskovym cukrom v ktorom zamiesame muskatovy orech a podavame, najlepsie este teple s mliekom, cajom alebo ku kave :)

Dobru chut!
danushka
30.09.09,21:39
Určite vyskúšam.
Čo ma však najviac na recepte zaujalo, je ten záver s práškovým cukrom a muškátovým orieškom :).
Ešte som to nepočula, fakt ma zaujíma ako to môže chutiť, doposiaľ som muškátový oriešok pridávala len do vareného aj to veľmi opatrne.
No a o papkaní buchtičiek za horúca s čajíkom...no v mojom prípade leda ak s rascovým, inak by to by nedopadlo dobre;).
OKAA
01.10.09,05:20
Naozaj,vyzerá to lákavo.....:rolleyes:Kokos milujem,banán tiež mám rada-vyskúšam.
Ten muškátový oriešok ,,ma tiež dostal,,:eek:
Už si chutím;)
Zewa
01.10.09,07:59
...ono si to treba prichutit podla vlastnej chuti tym muskatovym orieskom, nie kazdemu to zapasuje....a hlavne alergici na cudzokrajne ovocie by si mali davat pozor...je to nieco na sposob skoricoveho cukru...