amakov
02.10.09,15:33
Vie mi niekto poradiť dobrý recept na chrenovú omáčku? Aj keď na internete je viacej receptov na prípravu, predsa len by som radšej privítala overený recept.Ďakujem.
pepsikova
02.10.09,14:06
..každý recept je niekým overený..najlepšie na to prídeš, ak jeden vyskúšaš..potom niekedy druhý..a uvidíš sama, čo ti chutí..
grette
02.10.09,16:22
Do kastrolika maslo, pridať hladku múku - klasická svetlá zápražka, priliať sladkú 12% smotanu na varenie, doliať vývarom (kurací, hovädzí, bujon v kocke v krajnom prípade...) Nechať prevrieť a vypnúť. Pridať lyžicu strúhaného sterilizovaného chrenu, soľ, cukor, citrónovú šťavu. Množstvá surovín podľa chuti, záležia od teba...:)
Danielle369
02.10.09,16:41
Ja ti poviem recept na záhorácku chrenovú omáčku ktorá sa robí na svadbách a na hodoch:
Zo slepačej alebo hovädzej polievky odoberieme do kastrolka vývar a namočíme tam na kolieska nakrájané rohlíky(4-5 rohlíkov)
Dobre ich na jemnučko rozlačíme a dame na ohen povariť.Medzitým si pripravíme bledú zápražku a ked rožky sú na bode varu tak ich zalejeme zápražkov a osolíme. Po odstavení omáčky tam hojne nastrúhame chren. Omáčka môže byť hustejšia a podáva sa k nej mäsko z polievky. Toto je pravá zahorácka chrenová omáčka a je vynikajúca
Zabudla som napísať že ešte aj 2-3 žltky sa tam možu primiešať..je potom jemnejšia,.
Maruška54
02.10.09,16:47
Ja ti poviem recept na záhorácku chrenovú omáčku ktorá sa robí na svadbách a na hodoch:
Zo slepačej alebo hovädzej polievky odoberieme do kastrolka vývar a namočíme tam na kolieska nakrájané rohlíky(4-5 rohlíkov)
Dobre ich na jemnučko rozlačíme a dame na ohen povariť.Medzitým si pripravíme bledú zápražku a ked rožky sú na bode varu tak ich zalejeme zápražkov a osolíme. Po odstavení omáčky tam hojne nastrúhame chren. Omáčka môže byť hustejšia a podáva sa k nej mäsko z polievky. Toto je pravá zahorácka chrenová omáčka a je vynikajúca
ja nedávam zápražku ale celé vajíčka a šĺahám metlou až omáčka prevrie. Môže sa omastiť výpekom z mäsa.;)
pepsikova
02.10.09,17:22
Ja ti poviem recept na záhorácku chrenovú omáčku ktorá sa robí na svadbách a na hodoch:
Zo slepačej alebo hovädzej polievky odoberieme do kastrolka vývar a namočíme tam na kolieska nakrájané rohlíky(4-5 rohlíkov)
Dobre ich na jemnučko rozlačíme a dame na ohen povariť.Medzitým si pripravíme bledú zápražku a ked rožky sú na bode varu tak ich zalejeme zápražkov a osolíme. Po odstavení omáčky tam hojne nastrúhame chren. Omáčka môže byť hustejšia a podáva sa k nej mäsko z polievky. Toto je pravá zahorácka chrenová omáčka a je vynikajúca..

..no toto vyzerá mňamuškovo..takúto som ešte nejedla,vyskúšam..díky za recept..
Maruška54
02.10.09,18:02
..

..no toto vyzerá mňamuškovo..takúto som ešte nejedla,vyskúšam..díky za recept..
šak my sa aj po nej oblizujeme
amakov
02.10.09,20:56
Ďakujem pekne za recepty dnes som vykopala chren a zajtra to vyskúšam