osky
02.08.10,14:37
No je to smutný príbeh, ale najdôležitejšie je, že maternica je OK.:D:D To je pozitívne.:) U nás tiež jedna pani/ má myslím po40 tke./ Je lekárka, s mužom sa rozviedla, nemali deti. Vydala sa za iného, dala sa umelo oplodniť a narodili sa jej dvojičky asi pred 3 mesiacmi. Chlapček a dievčatko.:)Držím palce , uvidíš čas zahojí rany a porozmýšľaj nad tým umelým oplodnením.

este stale som v nemocnici.ostala som na izbe sama.
moje spolubyvajuce dnes pustili domov.

dnes som bola na pohovore ohladne umeleho oplodnenia.
v mojom veku su sance na uspech okolo 37 percent.nie je to malo???
oni tvrdia ze pri normalnom snazeni by som ako zdrava nikdy nedosiahla uspech na tak vela percent,priemer je len okolo 20 percent pri kazdom snazeni zdravych parov......:confused::eek:
co ma este prekvapilo je,ze to nebude celkom zdarma.vraj to nikdy nie je celkom gratis-mna ako choru to vyjde na 900 eur-za kazdym mam 4 pokusy a ked to nevyjde,zase 900 eur a mozem to skusat do nekonecna,az do 40-tky.
normalne by to stalo nieco cez 4000eur!!!!!a aj po 40 -tke to uz stoji tych 4000 eur,kazde snazenie.
mne pride aj tych 900 eur velmi vela.
kolko to stoji na Slovensku???

ale aj tak to skusime najprv tu.
uz ma tu poznaju,vedia co treba.nechem vsetky vysetrenia absolvovat znovu u nas.
pozeram sa uz na vec optimistickejsie,jedine co ma neuspokojilo je fakt etiky:

stimuluju mi vajecniky a odoberu naraz viacero dozretych vajicok-priblizne 15:eek::eek: a vsetky oplodnia.do maternice vsak implantuju najviac tri pri jednom pokuse.
ostatne zamrazia.
ked sa to podari na prvy sup,tie ostatne mozem pouzit o rok,dva....skratka,ked budeme este chciet dalsie deti.ale 15 deti asi chciet nebudeme......a tak tie,ktore sa nepouzijujednoducho vyhodia!!!!!!:eek::mee:

to sa mi vobec nepaci!!!!!co mam robit.ako to ukocirovat tak,aby sa to nestalo??
mohli by mi mozno odobrat menej vajicok,len nemam istotu,ze to vyjde hned a potom ked to budem este chciet skusat,nebudeme mat dost "materialu".a ked to bude musiet prebehnut odznou cele,bude to znova vela stat......:(:mad:
doktori zial tieto veci neriesia ale ja som katolicka a keby som aj nebola,eticky je to pre mna nepripustne.
Boh mi naozaj dava tvrde skusky,ale to dietatko velmi chcem.
vobec neviem,co si mam pocat.v hlave mam straaaaaasny zmätok.
zacat mozeme najskor o 6 mesiacov-kym sa zotavim.
potom je to len otazka casu,kym sa to podari......:confused:
truch
03.08.10,07:02
Osky, hlavu hore, buď optimista, veď máš šancu mať zdravé krásne dieťa:)
Musíš veriť a ono sa to podarí!!!! Príroda je mocná čarodejka a preto treba dúfať, že to zariadi tak, aby si bola šťastná:) Veľmi držím palce a neboj, ja som "stará bosorka" a už teraz cítim v kostiach, že budúci rok na Vianoce, Vás bude o jedného viac:):):)
osky
03.08.10,08:06
Osky, hlavu hore, buď optimista, veď máš šancu mať zdravé krásne dieťa:)
Musíš veriť a ono sa to podarí!!!! Príroda je mocná čarodejka a preto treba dúfať, že to zariadi tak, aby si bola šťastná:) Veľmi držím palce a neboj, ja som "stará bosorka" a už teraz cítim v kostiach, že budúci rok na Vianoce, Vás bude o jedného viac:):):)

dakujem vam vsetkym co na mna myslite za povzbudive slova utechy,hoci pomoct mi nemozete,viem,ze to myslite dobre.
toto pisanie mi tiez dost pomaha.v nemocnicnom prostredi je to smutne ale ani doma mi asi nebude veselsie.....
snazim sa na to vsetko pripravit psychicky i fyzicky.a snazim sa to v hlave dako naplanovat a usporiadat si zivot,aby sme na to boli dostatocne pripraveni.
myslela som si ze budem mat narok aj na dake kupele,na dlhsiu marodku-ved som ubolena,vsetko ma taha,stichy su viditelne a vnutri je to este take bolave a zive.ale doktor povedal ze take dva tyzdne...mne sa to zda malo.
ved uvidime ako mi bude.....
ale neviem si predstavit po takom zakroku nastupit tak rychlo do prace....
bojim sa uz aj pohnut,len aby sa mi nieco zle znova nestalo.
zajtra absolvujem este kontrolne sono a o dva tyzdne znova.

mimotemyv noci sme mali prijem a tak som tu s jednou moslimkou.samozrejme,ze uz sme sa stihli aj posekat.teda,nie som rasistka,ale ked mi o polnoci niekto povie ze sa mu spat nechce a tak musi mat zasvietene,jasne ,ze mi to nebude jedno-ved ako mozem spat???
ale ona je na antidepresivach a ked je tma,nemoze dychat....ako by toho uz na mna nebolo dost,este aj toto!!!
vraj,ked sa mi nepaci,mam si zaplatit samostatnu izbu!!!!!!
musela som zavolat sestricku,ale ani s tou sme to nevyriesili-svetlo zhaslo cca o jednej v noci:(:D:mad:a pri tom do okna prichadza tolko svetla zvonku-ved Vieden je v noci nadherne osvetlena,nemame sancu tu mat totalnu tmu.
okrem toho,ked ju doviezli-o stvrt na dvanast,jej dcera sa uvelebila na stolicku v izbe a kvakotali.......az kym som sa nespytala,ako dlho mieni zostat,vsak navstevne hodiny su len do siedmej vecer.
tak odisla s tym,ze je to so mnou hrozne.....:eek:
naozaj som bola sebec?????neviem,ci je to netolerantne,ked chcem mat v noci pokoj.
samozrejme,ze teraz,pomaly o desiatej,dotycna spi a vadi jej aj moj pocitac,lebo ona je" hrozne unavena!!!!!,chce mat klud a spat....:confused:"nechapem....
asi som uz aj na hlavu chora.....asi by som mala spat cez den aby som v noci bola svieza,lebo ona v noci spat nemoze......neuveritelne!!!!!:eek::confused:
co uz.dnes to musim este prezit-ludia su rozni....

Truch,dufam ze sa tvoje slova vyplnia.nic na svete si nezelam viac ako byt matkou.
ked som otehotnela prvy,druhy raz bola som taka stastna ze som zdrava....netusila som ze tymto sa pre mna moznosti uzavreli.
tato diagnoza je sok.ale som otvorena moznostiam ,len sa bojim,ze si robim znova falosne nadej.musim cakat aj to najhorsie....:mad:
ErinErin
03.08.10,19:47
ahojte.hlasim sa po operacii-moj muz mi dnes doniesol do nemocnice pocitac,lebo uz som vsetko co bolo po ruke precitala.
ako vsetky moje pribehy,aj tento bude dlhsi:

som zlomena,nestastna a zufala........:mee::mee::mee::mee::mee::mee:
stalo sa mi to najhorsie,co som mohla ocakavat......:mee:
najskor som ani nechcela viac chodit na tuto poradu,ale dnes som sa pozviechala a pomyslela som si ze uz to nezmenim a tak pisem,nech sa ine zeny poucia,co vsetko sa moze v nemocnici stat....:mee:

do nemocnice som nastupila vo stvrtok a uz to bolo zle.pretoze uz som citila,ze mi istotne pridu moje dni-menzes.
no ale bolo to len trosickave spinenie,ktore nestalo za rec.....
v piatok sa to ale rozblilo naplno,uz pred obedom-lekari vsak povedali,ze nie je problem.....
pripravili ma na operaciu a operovali.
na 2.den bol doktor co ma operoval na vizite a povedal mi,ze to bola velmi komplikovana operacia,lebo prave pre ten menzes ma museli najskor vykyretovat,kedze septum ani nevidel pre tu krv,a az potom mohol pristupit k zakroku pre ktory som tam vlastne bola....
povedal,ze sa to podarilo a moja maternica bude v poriadku.
bola som nadsena ale nebolo to vsetko,co som sa musela dozvediet.

problem,ktory sa vynoril ako zly sen-nepriechodne vajecniky!!!!!!!!!

nechapavo som na neho pozerala-ako?preco?nemozne!!!!!ved som 2 razy uplne prirodzene otehotnela.....:eek::confused:
tu sa zacalo vysvetlovanie:
po operaciach ktore som podstupila/cisarsky rez-2005 a kyretaz -2009/ nastali zapalove procesy ,ktore neboli liecene.dokonca v mojej maternici nasli este dake pozostatky z toho cisarskeho rezu!!!!!!!!,vraj nieco nazltle,vraj to ale nie je problem....:confused::eek: uz vtedy sa mi zablokoval jeden vajecnik ,no a ked som v oktobri min.roku otehotnela ,po kyretazi sa zablokoval i ten druhy-nikto to neliecil,alebo ani nespozoroval.....nechapem to.
najhorsie na tom vsetkom je ze to je v takom stave,ze mi to nemozu ani operovat!!!!!!
zaver:jedina moznost,ktoru mam ,je umele oplodnenie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mee::mee::me e::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::mee::me e:

dnes viem a chapem,preco ma v marci neoperovali.ta doktorka to iste vedela a videla pocas hysteroskopie.povedala ,ze operovat sa nemusi a vajecniky sa skumat nemusia,ved inak by som nebola otehotnela.ale prave v Rudofstiftug ma nechali napospas a vdaka nim sa mi zablokoval aj ten vajecnik,ktory bol este funkcny.
nechapem,preco mi to nikto nepovedal.ani na slovensku,ked som bola po cisarskom-som roky ostro sledovana,primana do ambulancii taktrochu ako prominentny pacient a predsa na nic neprisli.co su to na svete za babrakov !!!!?????
keby mi boli dali antibiotika alebo dake ine lieky,neprechodila by som predsa zapaly!!!!tie sa predsa daju liecit!!!
prave ja,co v zime nosim hrube puncochy,spim v ponozkach,davam si pozor na krize,na hlasivky.......ja co nefajcim,nepijem,nevlacila som sa po diskotekach a zila som odhliadnuc od sladkosti zdravo....prave ja som neplodna!!!!!!!!!
co som komu urobila????som hrozne nestastna.uz nikdy nezazijem ten pocit,ked mi zmeska menzes a ja uvidim 2 ciarky na teste.uz nikdy to nebude prekvapenie.uz nikdy to nebude to prave milovanie ,nikdy to nebude to jedicne tehotenstvo........
lekari mi sice tvrdia ze o pol roka to skusime a je vysoka sanca na uspech uz na prvy sup,ale ja tomu neverim.ved,co mi maju povedat?maju ma este viac deptat.jasne ze ma budu utisovat vsemozne.len aby som sa cez to dako prehryzla.som zo vsetkeho vycerpana a nemam chut zit.zrutil sa mi svet a neviem co si pocat.
moje spolupacientky na izbe ma hresia,ze som pesimistka.vraj sa mam pozviechat a pripravit sa na to umele.....
moj muz ma hresi,ze co by som robila,keby povedali,ze mam nieco s maternicou a deti mat nemozem ani umelo.
ja mam vsak strach.viem ze su tam velke rizika,okrem toho,ked sa to podari,je riziko ze sa uchyti viac deti-dvojicky by som zvladla ale co ak to bude viac.....:eek:
a co ak sa to nepodari vobec????mam iba tri pokusy.
okrem toho,myslim ze k tym detom nikdy nebudem citit to co k tym normalne pocatym.budu pre mna ako stroje-umele:mee::mee:
neviem co so sebou.som taka sklamana a nahnevana.nestastna a bezmocna.vobec neviem co si pocnem.plakala by som,kade by som chodila.
ked si pomyslim na ciganky,prostitutky a vseljake zeny ktore deti ani nechcu.......
a ja,tuzim byt tak strasne matkou ,a nemozem.
sory ze som smutna,pesimisticka,ale vidim,ze sa mi nedari a preto neverim,ze to vyjde.som v troskach a nevladzem uz dalje bojovat.
toto je nieco,co by som nebola cakala ani v najhorsom sne.
tesila som sa na tu operaciu,ze sa vsetko vyriesi......
teraz uz mi zostal len pozitivny test z oktobra 2009 a fotka zo sono 2005...:mee::mee::mee:

Držím palce, Osky, aby ste sa dočkali zdravého bábätka! Prešla som niečím podobným a tiež mi tvrdili (na 100%), že mám nepriechodné vajcovody - avšak na základe HSG (kde je vyššie % nesprávnych výsledkov). Otázka je, v ktorej časti boli vajcovody nepriechodné: Typickým miestom bývajú rohy = cornua, miesto kde sa vajcovody napájajú na maternicu. Tam býva väčšinou kŕč (a tým aj výsledok nesprávny). Proximálna (bližšie k maternici) časť je typická pre zrasty pre endometriózu, distálna (bližšie k vaječníkom) pre infekcie (napr. chlamýdie). Nakoniec som otehotnela - a dokonca niekoľkokrát, ale o dieťatko aj prišla a musela podstúpiť nejednu kyretáž. Žiaľ, takých je nás viac a mám dojem, že je to rutínny zákrok. Šokuje ma, že po jednom zákroku je hneď nepriechodný vajcovod!? :eek:
osky
03.08.10,19:59
Držím palce, Osky, aby ste sa dočkali zdravého bábätka! Prešla som niečím podobným a tiež mi tvrdili (na 100%), že mám nepriechodné vajcovody - avšak na základe HSG (kde je vyššie % nesprávnych výsledkov). Otázka je, v ktorej časti boli vajcovody nepriechodné: Typickým miestom bývajú rohy = cornua, miesto kde sa vajcovody napájajú na maternicu. Tam býva väčšinou kŕč (a tým aj výsledok nesprávny). Proximálna (bližšie k maternici) časť je typická pre zrasty pre endometriózu, distálna (bližšie k vaječníkom) pre infekcie (napr. chlamýdie). Nakoniec som otehotnela - a dokonca niekoľkokrát, ale o dieťatko aj prišla a musela podstúpiť nejednu kyretáž. Žiaľ, takých je nás viac a mám dojem, že je to rutínny zákrok. Šokuje ma, že po jednom zákroku je hneď nepriechodný vajcovod!? :eek:

vyznacila som to co mi diagnostikovali,v citate.
co je to HSG?ako zistim ze mi mozno urcili diagnozu zle?
pretoze mne to odhalili tak,ze pocas terajsej operacie ma sledovali aj laparoskopicky a operaciu robili spodom.
no a naliali mi do organov vodu a videli,ze tie vajecniky su upchate,jednoducho sa tam ta voda nedostala.a je to presne tam,kde sa to napaja na maternicu-preto sa to operovat neda.keby to bolo inde,mohli by sme o operacii uvazovat.:mee:

uz som uvazovala,ze by som zasla za dakym liecitelom-cast zistia ozajstnu diagnozu.neporadite mi dakeho,co by vedel poradit?
som uz vazne schopna vyskusat vsetko.pokym je este cas.moja svagrina mi stale tvrdila,ze sa tym prilis zaoberam,som este mlada-32 rokov.
no,chvalabohu,ze na nu nedam,cakali by sme aj do 35 nez by som zistila,preco sa nam v poslednom case otehotniet nedarilo.....:eek::mee:
ErinErin
03.08.10,20:54
vyznacila som to co mi diagnostikovali,v citate.
co je to HSG?ako zistim ze mi mozno urcili diagnozu zle?
pretoze mne to odhalili tak,ze pocas terajsej operacie ma sledovali aj laparoskopicky a operaciu robili spodom.
no a naliali mi do organov vodu a videli,ze tie vajecniky su upchate,jednoducho sa tam ta voda nedostala.a je to presne tam,kde sa to napaja na maternicu-preto sa to operovat neda.keby to bolo inde,mohli by sme o operacii uvazovat.:mee:

uz som uvazovala,ze by som zasla za dakym liecitelom-cast zistia ozajstnu diagnozu.neporadite mi dakeho,co by vedel poradit?
som uz vazne schopna vyskusat vsetko.pokym je este cas.moja svagrina mi stale tvrdila,ze sa tym prilis zaoberam,som este mlada-32 rokov.
no,chvalabohu,ze na nu nedam,cakali by sme aj do 35 nez by som zistila,preco sa nam v poslednom case otehotniet nedarilo.....:eek::mee:

HSG je hysterosalpinografia = oproti chemopertubácii (čo Ti robili) je to staršia metóda: Bez uspatia si ľahneš pod rontgen a kontrastnou látkou Ťa naplnia odspodu - tam býva dosť falošných výsledkov kvôli kŕčom.

Rada by som Ti dala dobré rady, povzbudenia a nerada by som Ťa zavádzala. Nám trvalo 7 rokov, kým sa narodil syn. Keď som sa po 3 rokoch neúspešného snaženia dala vyšetriť, tvrdili mi, že mám nepriechodné vajcovody. Okrem spomínaného HSG zohralo rolu, že mi v detstve praskol slepák a celý obsah sa vylial do brušnej dutiny. (Lekári sa tvárili, že to sú na 100% zrasty.) IVF mi nie je sympatické, tak sa mi podarilo nájsť exotickú metódu na spriechodnenie (kvôli ktorej ma tu v inej otázke skoro zožrali:D). Spomínam si, ako som týmto problémom vtedy žila: Cvičila som, zhodila 15kg, stravovala sa podľa knižky Plodnosť, cykly a výživa a nakoniec som sa pred exotickou metódou dala napraviť podľa Mojžíšovej. Super ma prestal bolieť chrbát! Tešila som sa na výlet na exotickú metódu a čakala som menštruáciu, aby som o mesiac mohla načasovať letenky, víza a liečbu. Menštruácia neprišla a bola som tehotná prvý krát. A ďaľší krát... Nakoniec sa prišlo na to, že problémom bol myóm, ktorý deformoval dutinu maternice a k tehotenstvu by mi nepomohlo ani IVF. Po operácii som otehotnela hneď ako mi bolo dovolené a tehotenstvo i pôrod sledované ako rizikové boli úplne bez problémov.
Myslím si, že tá švagriná má pravdu: To trápenie sa a nespávanie kvôli túžbe po bábätku nepomáha, len škodí. Vtedy som rozmýšlala tak, že neviem, čo je predo mnou - či raz budem alebo nebudem mať deti (tie 3 posledné slová mi zneli ako rozsudok smrti), ale v každom prípade mám v rukách súčasnosť. Je dôležité vidieť perspektívy v rôznych oblastiach života, stanoviť si ciele - napr. vzdelávanie, šport... Človek potrebuje postupovať, nesmie mať pocit, že sa "zasekol". Mne veľmi pomohol kurz, kde som si porobila skúšky.
Či sa rozhodneš pre to doporučované IVF alebo nie, myslím, že je dôležité bojovať na všetkých frontoch: pohyb, výživa, metóda Mojžíšovej. Keby si potrebovala názory ďaľších odborníkov, skús:
http://www.porodnice.cz/prehled-poraden
osky
04.08.10,09:19
dakujem za vsetky tieto informacie-studujem a pozeram vsetko,co sa da.
zaujimalo by ma aj,co za exoticku metodu to bolo a ako prebieha.ak nechces pisat do tejto temy,koli inym,napis mi prosim meil:
bloskar@ibero.it
dnes som sa rozpravala s profesorom Huberom o tom umelom oplodneni,ale on ma ubezpecuje,ze to iste klapne.on sa uz vraj o to postara.
histologicky nalez je v poriadku,ziadne problemy.
nie som uz taka sklesnuta,hoci samozrejme,ze som smutna.
ale neda sa to zmenit,takze vynarekovanie mi fakt nepomoze.
musim este do konca tyzdna ostat v nemocnici,nakolko eset krvacam a mam aj mierne bolesti.tesila som sa dnes domov,ale nejde to.

profesor tvrdi,ze je lepsie byt pod kontrolou,aby sa nieco nepokazilo.
truch
04.08.10,12:23
profesor tvrdi,ze je lepsie byt pod kontrolou,aby sa nieco nepokazilo.[/QUOTE]
Osky, vydrž, ani sa nenazdáš a budeš doma. :) Vidíš, moje predpovede sa už začali napĺňať:)
ErinErin
04.08.10,12:36
dakujem za vsetky tieto informacie-studujem a pozeram vsetko,co sa da.
zaujimalo by ma aj,co za exoticku metodu to bolo a ako prebieha.ak nechces pisat do tejto temy,koli inym,napis mi prosim meil:
bloskar@ibero.it
dnes som sa rozpravala s profesorom Huberom o tom umelom oplodneni,ale on ma ubezpecuje,ze to iste klapne.on sa uz vraj o to postara.
histologicky nalez je v poriadku,ziadne problemy.
nie som uz taka sklesnuta,hoci samozrejme,ze som smutna.
ale neda sa to zmenit,takze vynarekovanie mi fakt nepomoze.
musim este do konca tyzdna ostat v nemocnici,nakolko eset krvacam a mam aj mierne bolesti.tesila som sa dnes domov,ale nejde to.

profesor tvrdi,ze je lepsie byt pod kontrolou,aby sa nieco nepokazilo.

Mala som v pláne vyskúšať www.clearpassage.com Je to fyzioterapia - čiže liečba má seriózny rámec, ale keďže je to za cca 5000 USD na Floride, je vhodné poradiť sa s lekárom. Zakladateľka Belinda Wurnová s manželom sa zaoberajú odstraňovaním problémov spôsobených zrastmi - sama mala problémy po operácii a ožarovaní. Zistili, že dokážu spriechodniť vajcovody - publikovali o tom. Info majú na svojej stránke - dá sa vyplniť dotazník a konkrétne ťažkosti a možnosti liečby zdarma konzultovať, diskutujú aj s lekárom pacienta.
osky
04.08.10,17:48
Mala som v pláne vyskúšať www.clearpassage.com (http://www.clearpassage.com) Je to fyzioterapia - čiže liečba má seriózny rámec, ale keďže je to za cca 5000 USD na Floride, je vhodné poradiť sa s lekárom. Zakladateľka Belinda Wurnová s manželom sa zaoberajú odstraňovaním problémov spôsobených zrastmi - sama mala problémy po operácii a ožarovaní. Zistili, že dokážu spriechodniť vajcovody - publikovali o tom. Info majú na svojej stránke - dá sa vyplniť dotazník a konkrétne ťažkosti a možnosti liečby zdarma konzultovať, diskutujú aj s lekárom pacienta.

je to zaujimave,ale az do ameriky....no,neviem.
v kazdom pripade dakujem za info.znovu som sa dozvedela daco nove.
Ivka161172
05.08.10,11:48
Ahojte!
Dnes som bola u gynekologičky.Potvrdila mi tehotnosť a poslala ma na sono. Tam sa ukázal len vak, plod vôbec. Na to že som podľa menzesu 7 týždňov tehotná tak by malo byť vidno aj plod nie len vak. O dva týždne mám prísť znova. Plod sa vraj ešte môže vyvinúť ale ani nemusí. Tak som z toho v šoku. Už som sa tešila, že budem v poriadku. Máte niektorá podobnú skúsenosť?
osky
05.08.10,13:21
Ahojte!
Dnes som bola u gynekologičky.Potvrdila mi tehotnosť a poslala ma na sono. Tam sa ukázal len vak, plod vôbec. Na to že som podľa menzesu 7 týždňov tehotná tak by malo byť vidno aj plod nie len vak. O dva týždne mám prísť znova. Plod sa vraj ešte môže vyvinúť ale ani nemusí. Tak som z toho v šoku. Už som sa tešila, že budem v poriadku. Máte niektorá podobnú skúsenosť?

Boooze moj,Ivka,ved toto iste som mala ja v oktobri min.roku:mee:.

uz v 6.tyzdni by mal byt vyvinuty plodik a dokonca vidiet bit srdiecko.
ale nezufaj,este to moze byt aj ok.podla toho,ci mavas MS pravidelnu alebo nie.niekedy je to trosku casovo posunute,ale ked sa to do tych 2 tyzdnov neukaze,bude to na kyretaz.aspon mne to vzali,to uz nebudu riskovat.
a nepovedal ti lekar,ci mas v maternici aspon to zltko-lebo to je vyziva pre babätko,pokym sa vyvinie placenta.ak to tam mas,je aj väcsia pravdepodobnost,ze sa po case objavi aj babätko.
kazdopadne ti drzim palce.
ja som este stale v nemocnici....mrzi ma,ze nie len ja mam taketo potiaze s tehotenstvom.:mee:
Ivka161172
05.08.10,15:27
Boooze moj,Ivka,ved toto iste som mala ja v oktobri min.roku:mee:.

uz v 6.tyzdni by mal byt vyvinuty plodik a dokonca vidiet bit srdiecko.
ale nezufaj,este to moze byt aj ok.podla toho,ci mavas MS pravidelnu alebo nie.niekedy je to trosku casovo posunute,ale ked sa to do tych 2 tyzdnov neukaze,bude to na kyretaz.aspon mne to vzali,to uz nebudu riskovat.
a nepovedal ti lekar,ci mas v maternici aspon to zltko-lebo to je vyziva pre babätko,pokym sa vyvinie placenta.ak to tam mas,je aj väcsia pravdepodobnost,ze sa po case objavi aj babätko.
kazdopadne ti drzim palce.
ja som este stale v nemocnici....mrzi ma,ze nie len ja mam taketo potiaze s tehotenstvom.:mee:

Osky, nepovedal mi nič také.Len toľko že o dva týždne sa uvidí ak tam nebude nič tak ma vyčistia. Ale ani sa nechcel so mnou rozprávať, že by mi vysvetlil viac okolo toho.Bral nás na sone ako na bežiacom páse. V pondelok pôjdem ku gynekologičke.
Trochu sa utešujem tým, že ešte je nádej. Že tam bude,možno som šla zavčasu na sono .....neviem neviem čo si o tom myslieť. Kamoška ma utešovala tým že možno majú staré sono v nemocnici a tam nemusí byť vidno.
Menzes som mávala na 25 až 29 deň.
Dva týždne bude dlhá doba čakať.
osky
05.08.10,18:44
Osky, nepovedal mi nič také.Len toľko že o dva týždne sa uvidí ak tam nebude nič tak ma vyčistia. Ale ani sa nechcel so mnou rozprávať, že by mi vysvetlil viac okolo toho.Bral nás na sone ako na bežiacom páse. V pondelok pôjdem ku gynekologičke.
Trochu sa utešujem tým, že ešte je nádej. Že tam bude,možno som šla zavčasu na sono .....neviem neviem čo si o tom myslieť. Kamoška ma utešovala tým že možno majú staré sono v nemocnici a tam nemusí byť vidno.
Menzes som mávala na 25 až 29 deň.
Dva týždne bude dlhá doba čakať.

Ivy,ja ti nechcem ani v tom najhorsom sne brat iluzie a nadeje.viem sama velmi dobre co je tuzba po dietati.....a tvoj pripad tiez velmi dobre poznam,ved tvoja Katka je dokaz toho aka si silna a laskava zaroven.
vravim len z vlastnej skusenosti-ved som tym presla.aj my sme cakali.tyzden,dva....potom som isla na pohotovost do Viedne a nic.este aj tam ma vsak utesovali,ze byvaju take tehotenstva,ked sa to uchyti celkom dakde v rozku vacku a neda sa to vidiet.
ale kedze vacok stale rychlo rastol a stale bol prazdny,museli sme sa zmierit s realitou...:mee:
podstupila som kyretaz a vdaka nej mam teraz nepriechodny aj druhy vajickovod.
nemusi to u teba skoncit tak tragicky,samozrejme.ale radsej sa priprav aj na takuto moznost.
niekedy si myslim,ze sa mi to stalo aj vdaka tomu,ze som si povedala-keby som mala skoncit s takym dietatom ako Katka,tak radsej nechcem ziadne.
vies ,ja ta obdivujem-vedela by so take dieta lubit,ale nedokazala by som vsetku tu starostlivost a asi by som nad nim stale plakala.
si naozaj silne stvorenie a drzim ti hrozne palce,aby sa to s tvojim tehu napokon skoncilo predsalen dobre!!!!!!!!
Ivka161172
05.08.10,19:12
Osky, ďakujem za obdiv, ale aj Ty by si zvládla tak ako každá matka. Po nejako čase by si prestala plakať. Tak ako aj ja.Dá sa na to zvyknúť ale zmieriť sa s tým, že mám choré dieťa to sa nedá......

Ja som toho názoru , že radšej nech to skončí skôr potratom ako by sme mali deväť mesiacov nosiť, tešiť sa....... a potom sa malo narodiť postihnuté dieťa. Je to trápenie na celý život.

Dnes som z toho sklamaná, je mi ťažko ale snažím sa myslieť pozitívne. Možno to bude dobre, uvidíme o dva týždne.
Zatiaľ sa cítim ako tehotná, je mi ťažko na žalúdok, spala by som na nohách celý deň, prsia boľavé.... no normálne tehu......Preto si myslím, že plod sa vyvinie. Možno som len naivná a chcem tomu veriť.....Neviem či je to normálne, že príznaky mám a plod nikde.
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.
ErinErin
05.08.10,19:44
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.

U mňa príznaky začali ustupovať až okolo 10tt, zažila som to viac krát. (Dobíjala som sa ku gynekologičke, že som tehotná, ale skôr ma nezobrala.)

Príčinou bol myóm, ktorého cievne zásobenie odčerpávalo výživu a plodu sa nič neušlo. Našťastie sa to vyriešilo operáciou.
Dala som sa vyšetriť, či nemám trombofilné mutácie. Pre istotu... Našťastie to bolo v poriadku.
A nakoniec som užívala Femibion, lebo obsahuje formu kyseliny listovej, ktorú vie spracovať aj tých 50% žien, čo má vrodený deficit enzýmu:
http://www.femibion.sk/index.php?pid=metafolin
osky
05.08.10,19:44
Osky, ďakujem za obdiv, ale aj Ty by si zvládla tak ako každá matka. Po nejako čase by si prestala plakať. Tak ako aj ja.Dá sa na to zvyknúť ale zmieriť sa s tým, že mám choré dieťa to sa nedá......

Ja som toho názoru , že radšej nech to skončí skôr potratom ako by sme mali deväť mesiacov nosiť, tešiť sa....... a potom sa malo narodiť postihnuté dieťa. Je to trápenie na celý život.

Dnes som z toho sklamaná, je mi ťažko ale snažím sa myslieť pozitívne. Možno to bude dobre, uvidíme o dva týždne.
Zatiaľ sa cítim ako tehotná, je mi ťažko na žalúdok, spala by som na nohách celý deň, prsia boľavé.... no normálne tehu......Preto si myslím, že plod sa vyvinie. Možno som len naivná a chcem tomu veriť.....Neviem či je to normálne, že príznaky mám a plod nikde.
Či by mi nemali miznúť príznaky tehu ak tam plod nie je?
Kto vie nech poradí.

vsetkym som presla-az do 9 tyzdna.priznaky mame vdaka hcg hormonu a ten tam je aj ked mas len plodove obaly.zial.myslela som-rastieme,teda zijeme.ale nezili sme:mee:
netrap sa.viem ze sa to hovori lahko,ale realita je ina.napriek tomu sa netrap.mas este sancu mat zdrave dieta,ked nie toto,tak dalsie-ved organy mas v poriadku.

ja som sa tu tiez vyplakala mnohokrat.dnes som pokojnejsia a snazim sa pripravit realne na to,na co este nadej mam.som takmer 24 hodin nalepena na nete a hladam,dufam,prosim,modlim sa........hoci viem ze to nezmenim.co uz.
Danila
05.08.10,19:49
Dievčence, dnes už ani neviem, kedy čo a ako, ale občas sem mrknem...a mám taký pocit, že viac si posielate tej negatívnej energie, ako radosti....ja keby som ešte raz otehotnela, a častejšie čítala túto tému, tak v niektorých momentoch asi potratím....ale všetkým Vám tu držím palce, a prajem, aby bábätká boli zdravé a rozkošné....:)
Darina1234
05.08.10,19:59
Ja osky chapem, čakala som 10 rokov a bolo obdobie takýchto blokov a krizy, myšlienky boli ťažke a nedalo sa tomu zabraniť, stale dookola , čo urobiť, aby sa to stalo, kto nezažil nevie o čom ta bolesť je. Netreba sa vzdať, ale oddych si dopriať, nemyslieť a ono to určite pride
ErinErin
05.08.10,20:12
ja som sa tu tiez vyplakala mnohokrat.dnes som pokojnejsia a snazim sa pripravit realne na to,na co este nadej mam.som takmer 24 hodin nalepena na nete a hladam,dufam,prosim,modlim sa........hoci viem ze to nezmenim.co uz.

Osky, čo presnejšie hľadáš? Trápi Ťa septum, resp. stav maternice po operácii? Na nete som spoznala 2 ženy s podobnými vývojovými vadami. Jedna mala septum. Teraz rozmýšľa nad tretím dieťaťom. Druhá mala vyvinutú len polovicu maternice - jednorohá maternica a teraz v auguste má termín na narodenie druhého dieťaťa. Založili stránku, kde informujú ostatné ženy o tom, čo rôzne vady spôsobujú:
http://mulleriananomalies.blogspot.com/
osky
05.08.10,20:26
Osky, čo presnejšie hľadáš? Trápi Ťa septum, resp. stav maternice po operácii? Na nete som spoznala 2 ženy s podobnými vývojovými vadami. Jedna mala septum. Teraz rozmýšľa nad tretím dieťaťom. Druhá mala vyvinutú len polovicu maternice - jednorohá maternica a teraz v auguste má termín na narodenie druhého dieťaťa. Založili stránku, kde informujú ostatné ženy o tom, čo rôzne vady spôsobujú:
http://mulleriananomalies.blogspot.com/

akoze,co hladam?
ZAZRAK!!!!!!!!!!
aj ked realne chapem,ze je to blbost.hladam daku zabudnutu dutinku,kde sa pise,ze odblokovanie mojich vajecnikov bude mozne........
zatial jedina tato dutinka sa nachadza na Floride-na co moj muz zareagoval grimasou,ktora mi jasne dala najavo,ze mam min.o koliesko naviac......
chapem ho-ved keby to bolo tak jednoduche,mali by uz pobocky kade-tade....ci nie?

maternica je v poriadku-dnes som absolvovala kontrolne sono.trosku krvacam,ale je to este po operacii.zajtra idem domov,uz to tu nezvladam.
som vysilena,citim sa slaba a potrebujem este poriadne sa zotavit.
zvlastne,ze po piatkovom soku a celodnovom rumazgani som uz neplakala.nemam slzy.cele ma to len dusi ale neda sa to vyplut...:(
ErinErin
05.08.10,21:38
akoze,co hladam?
ZAZRAK!!!!!!!!!!
aj ked realne chapem,ze je to blbost.hladam daku zabudnutu dutinku,kde sa pise,ze odblokovanie mojich vajecnikov bude mozne........
zatial jedina tato dutinka sa nachadza na Floride-na co moj muz zareagoval grimasou,ktora mi jasne dala najavo,ze mam min.o koliesko naviac......
chapem ho-ved keby to bolo tak jednoduche,mali by uz pobocky kade-tade....ci nie?

maternica je v poriadku-dnes som absolvovala kontrolne sono.trosku krvacam,ale je to este po operacii.zajtra idem domov,uz to tu nezvladam.
som vysilena,citim sa slaba a potrebujem este poriadne sa zotavit.
zvlastne,ze po piatkovom soku a celodnovom rumazgani som uz neplakala.nemam slzy.cele ma to len dusi ale neda sa to vyplut...:(

Osky, môžem byť úprimná? To, že máš nepriechodné vajcovody, mi pripadá pritiahnuté za vlasy. Jednu stranu zablokovala infekcia a druhú kyretáž? Bežné infekcie len tak ľahko vajcovod nepoškodia - treba niečo špeci - napr. chlamýdie. Keď mi robili HSG, mala som v náleze E.coli - črevnú baktériu. Lekárka povedala, že to nič, krčok dezinfikujú. A to do človeka kanylou napumpujú kontrast cez ten krčok! Kyretáž mi robili viac krát - bez ujmy. Na babetko.sk bol dokonca príbeh ženy s vyše 5 zamĺknutými potratmi a následnými kyretážami. Tebe to robia raz a poškodia Ti zrovna posledný vajcovod? Je pravda, že chemopertubácia je presná na 99% (narozdiel od HSG). Ale robili Ti ju počas menštruácie, kedy bývajú kŕče aj bez operácie...

Žila som s podobnými pocitmi ako Ty a na ClearPassage som sa hneď s nadšením chytila a rodina ma podporila. Viem, že som si želala, aby to fungovalo a nebola som veľmi objektívna. Samozrejme Ti neviem povedať, či to funguje, či to nie sú podvodníci a ak je to seriózne, že to bude fungovať práve u Teba. Za vyplnenie dotazníka a konzultovanie so svojím lekárom a s nimi nič nedáš - kľudne im napíš, čo namieta Tvoj lekár.

Čo sa týka presadenia nejakej metódy v medicíne, často nie je hlavné, že metóda či liek je dobrý. Myslím to všeobecne - neviem ako je to s ClearPassage. Napr. inzulín sa pôvodne izoloval zo zvieracích pankreasov. Nedalo sa to na 100% vyčistiť, čo spôsobovalo nežiadúce účinky, výťažok bol nízky a preto cena vysoká. Potom prišiel patent na rekombinantný inzulín - gén sa implantoval do baktérie a tá v skúmavke produkuje inzulín ako divá - a lacný, čistý. Čo sa stalo? Firma produkujúca inzulín z pankreasov kúpila patent na rekombinantný inzulín a ten sa dostal na trh až po desaťročí, keď skončila patentová ochrana. Na druhej strane sa aj na slovenskom trhu objavil liek na chudnutie (na predpis). Mal zmeniť receptory v mozgu, aby ľudia toľko nejedli. Po pár mesiacoch ho stiahli - riziko sebevrážd. Nejde mi do hlavy - vývoj nového lieku trvá cez 10 rokov, skúša sa na dobrovoľníkoch a to na to neprišli?
osky
06.08.10,07:46
Osky, môžem byť úprimná? To, že máš nepriechodné vajcovody, mi pripadá pritiahnuté za vlasy. Jednu stranu zablokovala infekcia a druhú kyretáž? Bežné infekcie len tak ľahko vajcovod nepoškodia - treba niečo špeci - napr. chlamýdie. Keď mi robili HSG, mala som v náleze E.coli - črevnú baktériu. Lekárka povedala, že to nič, krčok dezinfikujú. A to do človeka kanylou napumpujú kontrast cez ten krčok! Kyretáž mi robili viac krát - bez ujmy. Na babetko.sk bol dokonca príbeh ženy s vyše 5 zamĺknutými potratmi a následnými kyretážami. Tebe to robia raz a poškodia Ti zrovna posledný vajcovod? Je pravda, že chemopertubácia je presná na 99% (narozdiel od HSG). Ale robili Ti ju počas menštruácie, kedy bývajú kŕče aj bez operácie...

Žila som s podobnými pocitmi ako Ty a na ClearPassage som sa hneď s nadšením chytila a rodina ma podporila. Viem, že som si želala, aby to fungovalo a nebola som veľmi objektívna. Samozrejme Ti neviem povedať, či to funguje, či to nie sú podvodníci a ak je to seriózne, že to bude fungovať práve u Teba. Za vyplnenie dotazníka a konzultovanie so svojím lekárom a s nimi nič nedáš - kľudne im napíš, čo namieta Tvoj lekár.

Čo sa týka presadenia nejakej metódy v medicíne, často nie je hlavné, že metóda či liek je dobrý. Myslím to všeobecne - neviem ako je to s ClearPassage. Napr. inzulín sa pôvodne izoloval zo zvieracích pankreasov. Nedalo sa to na 100% vyčistiť, čo spôsobovalo nežiadúce účinky, výťažok bol nízky a preto cena vysoká. Potom prišiel patent na rekombinantný inzulín - gén sa implantoval do baktérie a tá v skúmavke produkuje inzulín ako divá - a lacný, čistý. Čo sa stalo? Firma produkujúca inzulín z pankreasov kúpila patent na rekombinantný inzulín a ten sa dostal na trh až po desaťročí, keď skončila patentová ochrana. Na druhej strane sa aj na slovenskom trhu objavil liek na chudnutie (na predpis). Mal zmeniť receptory v mozgu, aby ľudia toľko nejedli. Po pár mesiacoch ho stiahli - riziko sebevrážd. Nejde mi do hlavy - vývoj nového lieku trvá cez 10 rokov, skúša sa na dobrovoľníkoch a to na to neprišli?


ani ja stale nemozem uverit tomu,ze po 1 cisarskom sa zablokuje jeden a po 1 kyretazi druhy vajcovod.....:confused::eek:
ale bolo mi to tak povedane.
profesor Huber je vysoko uznavany doktor,nielen v Rakusku-a on si je tym isty.tak neviem.
dnes ma pustia domov,cakam len na doklady o priebehu choroby a operacie.
povedal mi,ze ked si chcem byt este 100 perc.ista,tak v jeseni,ked sa to trochu upokoji,mi spravia to HSG,aby sme si to este potvrdili.
ale ani ziadne kupele mi neodporucil,vravi ze su to zbytocne vyhodene peniaze-vraj mi to nepomoze.
danushka
06.08.10,08:04
Zaujali ma informácie o včelej materskej kašičke, ktorá je nápomocná pri podpore plodnosti.

Základne pravidlá na podporu plodnosti:

ženám sa odporúča upraviť váhu (zvýšiť/znížiť) - ak je to nutné, spať v
úplnej tme, obmedziť kofein na prijateľné množstvo, príp. doplniť
organizmus o niektoré vitamíny a minerály (napr. zo skup.vit.B, C...
príp. vit.komplex na to určený napr. velmi dobry je Pre-natal
http://www.magister.sk/product_info.php?products_id=1684

alebo Sarapis (resp. iny s obsahom materskej kasicky)
http://www.magister.sk/-p-5623.html

Sarapis , je prírodný produkt na báze materskej kašičky, pôvodne určený ženám v prechode, ale keďže ich problémy tiež súvisia so stratou plodnosti, je veľmi efektívny aj u žien v plodnom veku pri nepravidelnostiach v cykle.

Odporúča sa začať užívať spolu s novým cyklom v dávkovaní prvých 10dní
3x1, nasledujúcich 10dní 2x1, a potom až do vysadenia 1x1. Väčšinou sa
odporúča užívať ho aspoň 3-4cykly. Materská kašička sa však neodporúča
počas tehotenstva, preto je vhodné po zistení tehotenstva ho vysadiť
/prípadne nahradiť iným kvalitným prípravkom odporúčaným pre tehotné/.


Na podporu plodnosti u muža je vhodné vyhýbať sa saune a horúcim
kúpeľom, nosiť voľné oblečenie, odbúrať stres, vyvážene sa stravovať, a
doplniť stravu najmä o selén, zinok, vit.C, A a skupinu vit.B. Vhodné je
užívať niektorý vit. komplex, ktorý by mal obsahovať tieto základné
prvky (napr. Selén plus )

http://www.vegall.cz/nas-sortiment/selen-plus/

http://www.lekarna.cz/hema-selen-plus-tbl-28/

ale dobry je aj Profertil

http://www.magister.sk/-p-6535.html


Keď som pogooglila, tak ma nasmerovalo na pár fór, kde tehuľky spomínali Sarapis ako taký zázrak, ktorý im dopomohol k vytúženému stavu.
ErinErin
06.08.10,18:17
ani ja stale nemozem uverit tomu,ze po 1 cisarskom sa zablokuje jeden a po 1 kyretazi druhy vajcovod.....:confused::eek:
ale bolo mi to tak povedane.
profesor Huber je vysoko uznavany doktor,nielen v Rakusku-a on si je tym isty.tak neviem.
dnes ma pustia domov,cakam len na doklady o priebehu choroby a operacie.
povedal mi,ze ked si chcem byt este 100 perc.ista,tak v jeseni,ked sa to trochu upokoji,mi spravia to HSG,aby sme si to este potvrdili.
ale ani ziadne kupele mi neodporucil,vravi ze su to zbytocne vyhodene peniaze-vraj mi to nepomoze.

Osky, radšej ako HSG skús overiť priechodnosť tehotenstvom! :D A keď Ti lekár neodporúča kúpele, tak skús aquapark! Držím Ti palce a verím, že čoskoro napíšeš dobré správy! :cool:
elisaj
07.08.10,20:43
Ahoj osky ja som na porade krátko a len pred pár dňami som našla túto tému no musím povedat že ma velmi zaujala a prečítala som ju celučičku celu.Velmi ti držim palčeky aby ti to už vyšlo no ale mam trochu pocit akoby aj tí dr.boli babráci.Ak môžem aj ja ti poviem svoj príbeh aj ked ja som tehotenstvo nemala až také problemove.No ja som mala problem že som asi prvy krát potratila ani ja som nevedela že som možno tehot šla som k dr lebo som z ničoho nič dostala strašne bolesti a krvacat myslela som že je to nejaka hormonalna porucha to mala raz kamoska a nevedela prečo z ničoho nič krvaca a u dr.ju vysmiali že čo plaši no ku mne kedže bola nedela tak k dr.som šla až pondelok a dr. mi povedal že to može byt aj porucha ale vraj aj potrat vo velmi ale velmi rannej gravidite tým ma šokoval potom som každy mesiac chodila na kontrolu a menzes ktory som mala pravidelny chodil ako chcel.Potom mi začalo byt zle každe ráno som zvracala ale tehotna som nebola takže boli vyšetrenia nič sa nenaslo vraj som uplne zdrava iba maternicu mam srdcoviteho tvaru a to môže byt niekedy problém ale nemusí vraj to ma takmer každa druha žena.6 tyždnou potom čo mi začalo byt zle som otehot.zle mi bolo nadalej aj som zvracala .Tehotenstvo mi zistili v piatom t. o dva t.som la na poradnu vtedy vraj zacina byt srdce to už bolo na ultazvuku krasne vidiet všetko bolo ok až do 17t.t vtedy som zacala slabo špinit prave v den kedy som mala ist do poradne lekar zistil že krvacam z maternice ale nevedel preco a ešte zistil že sa mi na placente urobila cysta vraj v poslednej dobe velmi časty jav a to treba sledovat lebo placenta dava babetku vyživu musela som ležat takmer žiadny pohyb potom bolo všetko ok ale v 32t.t mi začalo tvrdnut brucho a začala som sa otvarat trocha som poležala v nemocnici dali mi pesar a do porodu len ležat ani sediet lebo to vraj tlaci na krčok nakoniec sme to zvladli v termine a teraz ma naš synček 20 meciacov naštastie ja zdravy.O pár mesiacov by som chcela opät otehotniet no uvidime či sa to podari a ako to dopadne moj pribeh sa skoncil dobre no a dufam že aj tvoj velmi ti to prajem ja som ti len chcela povedat že aj ked to u teba bolo zacalo zle ešte sa to nemusi aj zle skončit vela robi aj psychyka ja som si hovorila dobre to dopadne a snažila som sa mysliet na uplne ine veci vela štastia držim palce a aj ked ta nepoznam myslim na teba
osky
08.08.10,19:59
Osky, radšej ako HSG skús overiť priechodnosť tehotenstvom! :D A keď Ti lekár neodporúča kúpele, tak skús aquapark! Držím Ti palce a verím, že čoskoro napíšeš dobré správy! :cool:

tak presne tento nazor mame aj my dvaja-ja a moj muz:D,ale pol roka nemozeme o tom anilen snivat a po polroku uz zacne ivf-ale ved uvidime.
ak by sa to podarilo prirodzene,zacnem verit na zazraky......;)
osky
08.08.10,20:02
Ahoj osky ja som na porade krátko a len pred pár dňami som našla túto tému no musím povedat že ma velmi zaujala a prečítala som ju celučičku celu.Velmi ti držim palčeky aby ti to už vyšlo no ale mam trochu pocit akoby aj tí dr.boli babráci.Ak môžem aj ja ti poviem svoj príbeh aj ked ja som tehotenstvo nemala až také problemove.No ja som mala problem že som asi prvy krát potratila ani ja som nevedela že som možno tehot šla som k dr lebo som z ničoho nič dostala strašne bolesti a krvacat myslela som že je to nejaka hormonalna porucha to mala raz kamoska a nevedela prečo z ničoho nič krvaca a u dr.ju vysmiali že čo plaši no ku mne kedže bola nedela tak k dr.som šla až pondelok a dr. mi povedal že to može byt aj porucha ale vraj aj potrat vo velmi ale velmi rannej gravidite tým ma šokoval potom som každy mesiac chodila na kontrolu a menzes ktory som mala pravidelny chodil ako chcel.Potom mi začalo byt zle každe ráno som zvracala ale tehotna som nebola takže boli vyšetrenia nič sa nenaslo vraj som uplne zdrava iba maternicu mam srdcoviteho tvaru a to môže byt niekedy problém ale nemusí vraj to ma takmer každa druha žena.6 tyždnou potom čo mi začalo byt zle som otehot.zle mi bolo nadalej aj som zvracala .Tehotenstvo mi zistili v piatom t. o dva t.som la na poradnu vtedy vraj zacina byt srdce to už bolo na ultazvuku krasne vidiet všetko bolo ok až do 17t.t vtedy som zacala slabo špinit prave v den kedy som mala ist do poradne lekar zistil že krvacam z maternice ale nevedel preco a ešte zistil že sa mi na placente urobila cysta vraj v poslednej dobe velmi časty jav a to treba sledovat lebo placenta dava babetku vyživu musela som ležat takmer žiadny pohyb potom bolo všetko ok ale v 32t.t mi začalo tvrdnut brucho a začala som sa otvarat trocha som poležala v nemocnici dali mi pesar a do porodu len ležat ani sediet lebo to vraj tlaci na krčok nakoniec sme to zvladli v termine a teraz ma naš synček 20 meciacov naštastie ja zdravy.O pár mesiacov by som chcela opät otehotniet no uvidime či sa to podari a ako to dopadne moj pribeh sa skoncil dobre no a dufam že aj tvoj velmi ti to prajem ja som ti len chcela povedat že aj ked to u teba bolo zacalo zle ešte sa to nemusi aj zle skončit vela robi aj psychyka ja som si hovorila dobre to dopadne a snažila som sa mysliet na uplne ine veci vela štastia držim palce a aj ked ta nepoznam myslim na teba

dakujem za podporu.
viem ze v poslednej dobe sa tato stranka toci hlavne o mojich problemoch ale ja to musim s niekym nezavazne konzultovat,inak by ma to udusilo.
dakujem vam vsetkym za vase povzbudenia.
elisaj
09.08.10,11:29
Osky Nemusiš ďakovat za podporu,myslim že tu na porade ti každy fandi lebo si už zaslužiš aby ti to vyšlo ja som ti napisala svoj pribeh v skratke lebo cele sa nedalo a aj ked som mala tiež nejake problemy tak oproti tvojim aj ostatnych báb čo tu pisali som na tom bola eštecelkom dobre maj sa
elisaj
09.08.10,11:36
Ivka aj tebe prajem aby ti to vyšlo a budem sledovat ako sa to vyvinie tvoju stranku burko .sk som občas navštivila puštala som malemu pesničky a ja som sa učila riekanky lebo sa mu pačia a ešte obdivujem ta ako to zvladaš všetko tak vela stastia
maryann.b
09.08.10,14:48
Osky, mám pocit, že v Tvojom prípade to niekto poriadne pohnojil ... ako keby len tápali ... budem to celé naďalej sledovať a držať Ti päste. Veď to už niekedy musí vísť!!!
A toho umelého oplodnenia sa neboj. Veď aj to je spôsob. Moja suseda má zdravú ročnú dcérku a podarila sa im na prvý krát. Tiež má oba vajcovody nepriechodné. A doktorom sa podarilo odobrať jej len 9 vajíčok. Asi mesiac sa cítila nesvoja, ale ako sama skonštatovala, dalo sa to zvládnuť :):):)

Ivka, vydrž, nič nie je stratené. Ešte som si nestihla rozbaliť Tvoj e-mail. Včera sme sa vrátili z dovolenky. Napíšem Ti. Kedy ideš znovu lekárke?
Ivka161172
09.08.10,15:16
Ahojte! Bola som aj dnes s výsledkom zo sono ( z nemocnice) a ona hovorila, že sa nemám báť, že som to bola zavčasu na sono. Je to vraj bežné. V piatok idem k nej znovu a urobí mi sono (ona má také staršie slabo na ňom vidno), ak nebude nič vidieť tak ma pošle na sono do nemocnice na budúci týždeň. Ak sa zasa potvrdí to, že plod tam nie je, tak ma vyčistia.
Ale vraj sa nemám trápiť, že on sa vyvinie. Mala veľa takých prípadov. Utešovala ma. Dala mi tabletky Duphaston.
V podvedomí verím, že je to v poriadku.

No zmierujem sa aj s tým, že tam plod nie je. Asi to tak má byť. Dva dni som bola z toho nešťastná ale uvedomila som si, že sa nemôžem trápiť, lebo ak sa vyvíja tak naozaj potratím z toho trápenia. Ani na Katku dobre nevplýva to keď som v depresii. Pohoršil sa jej stav.

Ozvem sa v piatok.
Ivka161172
09.08.10,15:18
Ivka aj tebe prajem aby ti to vyšlo a budem sledovat ako sa to vyvinie tvoju stranku burko .sk som občas navštivila puštala som malemu pesničky a ja som sa učila riekanky lebo sa mu pačia a ešte obdivujem ta ako to zvladaš všetko tak vela stastia

Elisaj, ďakujem za podporu a som rada, že navštevuješ moje stránky, že plnia svoj účel.
osky
09.08.10,18:44
Ahojte! Bola som aj dnes s výsledkom zo sono ( z nemocnice) a ona hovorila, že sa nemám báť, že som to bola zavčasu na sono. Je to vraj bežné. V piatok idem k nej znovu a urobí mi sono (ona má také staršie slabo na ňom vidno), ak nebude nič vidieť tak ma pošle na sono do nemocnice na budúci týždeň. Ak sa zasa potvrdí to, že plod tam nie je, tak ma vyčistia.
Ale vraj sa nemám trápiť, že on sa vyvinie. Mala veľa takých prípadov. Utešovala ma. Dala mi tabletky Duphaston.
V podvedomí verím, že je to v poriadku.

No zmierujem sa aj s tým, že tam plod nie je. Asi to tak má byť. Dva dni som bola z toho nešťastná ale uvedomila som si, že sa nemôžem trápiť, lebo ak sa vyvíja tak naozaj potratím z toho trápenia. Ani na Katku dobre nevplýva to keď som v depresii. Pohoršil sa jej stav.
Ozvem sa v piatok.

ivka som rada ze mas este nadej na dobry koniec,tak potom sa ozvi ako ste dopadli.drzim ti palce.
osky
09.08.10,18:47
Osky, mám pocit, že v Tvojom prípade to niekto poriadne pohnojil ... ako keby len tápali ... budem to celé naďalej sledovať a držať Ti päste. Veď to už niekedy musí vísť!!!
A toho umelého oplodnenia sa neboj. Veď aj to je spôsob. Moja suseda má zdravú ročnú dcérku a podarila sa im na prvý krát. Tiež má oba vajcovody nepriechodné. A doktorom sa podarilo odobrať jej len 9 vajíčok. Asi mesiac sa cítila nesvoja, ale ako sama skonštatovala, dalo sa to zvládnuť :):):)

Ivka, vydrž, nič nie je stratené. Ešte som si nestihla rozbaliť Tvoj e-mail. Včera sme sa vrátili z dovolenky. Napíšem Ti. Kedy ideš znovu lekárke?

Majka dostala som vsetko co si poslala,len som nemala silu odpisat.
vies si asi predstavit ako mi je ,ale som na Slovensku a chcela by som skocit k liecitelovi Dedikovi do Trencianskych Teplic.vraj vela zenam pomohol.mna by zaujimalo hlavne,ci mi potvrdi tu diagnozu a ci sa s tym predsalen neda cosi robit.moj muz je zasadne proti,ale o tomto rozhodnem sama....
ludmilla
12.08.10,18:09
co ma este prekvapilo je,ze to nebude celkom zdarma.vraj to nikdy nie je celkom gratis-mna ako choru to vyjde na 900 eur-za kazdym mam 4 pokusy a ked to nevyjde,zase 900 eur a mozem to skusat do nekonecna,az do 40-tky.
normalne by to stalo nieco cez 4000eur!!!!!a aj po 40 -tke to uz stoji tych 4000 eur,kazde snazenie.
mne pride aj tych 900 eur velmi vela.
kolko to stoji na Slovensku???

Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo :mee::mee:. Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
osky
12.08.10,21:05
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo :mee::mee:. Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk (http://www.gyn-fiv.sk) ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.
dakujem.nemam inu moznost ako to skusit.
ale uz zostanem vo viedni,uz ma poznaju a vedia co a ako.vsak uz tam chodim ako do prace......:(
liecitel diagnostikoval autoimunnu chorobu a dal mi bylinkove preparaty na zlepsenie.vraj ak to nepreliecim,neudrzim dieta nikdy,ani cez umele,pretoze moje telo proti plodu vzdy bojuje-pritom faktor mam pozitivny....nechapem.a vraj tie bylinne kvapky musim brat az do 8.mesiaca tehu,inak plod neudrzim....
maryann.b
13.08.10,07:31
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo :mee::mee:. Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk (http://www.gyn-fiv.sk) ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.

Hej, moja suseda bola tiež u MUDr. Harbuláka :rolleyes:, otehotnela na prvý šup a majú krásnu zdravú dcérku. Ale hovorila mi, že si dala vložiť len jedno embryo (alebo sa mýlim?). Celé ju to vyšlo okolo 12 tis. Lieky, ktoré nedoužívala, mohla vrátiť. :)
Inak aj ja som tam bola v auguste 2009 na prvých vyšetreniach a potom sa mi nejako podarilo otehotnieť prirodzene.
Ivka161172
13.08.10,11:49
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.
Zdenka175
13.08.10,12:58
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.
No škoda, že ti to nevyšlo.:( Mám pocit, že tie čo chcú mať deti nemôžu a tie čo nechcú majú:eek::)
osky
13.08.10,16:55
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.


toto ma dorazilo!
kde je spravodlivost?
nechcem sa ruhat,ale pomaly sa podlamuje moja viera v Boha.teda lepsie povedane ,v to,ze je spravodlivy.alebo to naozaj bude odplatene az na onom svete?????

ved zena bola stvorena na to,aby rodila deti!!!!!!!!!!!
preco ich teda nemozeme mat!!!????
moja susedka na Slovensku je uz 3.raz mamickou,ani uz nechcela.
ked si pomyslim,kolko mladencov pocas dievcenskych rokov vystriedala,a kazdy u nich hned spaval.....a ta ma .troch synov!!!!
a takychto pripadov poznam viac nez dost.
osky
16.08.10,13:25
Ahojte!Dnes som bola na sono. Potvrdilo sa, že plod tam nie je.
V pondelok ma budú čistiť. Nemám chuť viac písať. Možno nabudúce.

Ivka,myslim na teba.ked sa budes citit lepsie,ozvi sa.
rana po cisteni sa zahoji raz-dva,ale psychika to ponesie dlhsie.....:mad::(
Ivka161172
17.08.10,16:37
Ahojte!Nejdem tu vypisovať ako sa cítim prečítajte si na mojej stránke http://www.burko.sk/rodinka/druhy%20pokus.htm zhrnula som moje pocity do jedného článku.Držte sa, tému budem sledovať pravidelne.Ozvem sa po výsledkoch z vyšetrení.
DominikaDominika
18.08.10,13:27
Ahoj Ivka. Prečítala som si Tvoj príbeh. Je mi veľmi ľúto, čo sa Ti stalo. Myslím si však, že by si sa nemala vzdávať myšlienky na druhé dieťatko. Myslím, že druhé dieťatko Tvoj život a život Tvojej rodiny obohatí a urobí šťastnejším. Chce to však teraz trošku času a asi aj "pátrania po príčinách na lekárskej úrovni". Ak môžem doporučiť, daj si urobiť aj vyšetrenie štítnej žľazy a vyšetrenie u hematológa na trombofilné mutácie. Never give up! Držím pršteky.
osky
18.08.10,15:23
Ahojte!Nejdem tu vypisovať ako sa cítim prečítajte si na mojej stránke http://www.burko.sk/rodinka/druhy%20pokus.htm zhrnula som moje pocity do jedného článku.Držte sa, tému budem sledovať pravidelne.Ozvem sa po výsledkoch z vyšetrení.

nikdy som sa nedokopala pozriet si tvoju stranku.riesila som vlastne problemy a depresie.....
vcera a dnes som presedela hodiny na tvojej stranke ,lebo som chcela vediet,ako sa ti vodi.
obdivujem ta este stokrat viac ako pred tym,aj som si poplakala,si neuveritelne silna zena.a iste aj dobra.
beries zivot realne a celis mu,hoci to nemas lahke.
si jednoducha a skromna zena,aspon som to tak vycitila,nemas velke naroky na zivot.
velmi ti ale zelam,aby sa ti splnil tvoj sen mat nove dietatko a trosku casu aj pre seba.
Ivka161172
26.08.10,16:07
Osky a Dominika, ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Už sa cítim lepšie. Dosť rýchlo som sa cez to preniesla.Život ide ďalej. Nemôžem myslieť len na to čo sa mi stalo.
Dnes som sa dozvedela prvé výsledky z krvi o obvodnej doktorky. Zatiaľ len cez telefón.
Mám vysoké hodnoty toxoplazmózy. Tak možno to bola príčina potratov.Chováme psov, jedného máme aj vo vnútri. Neviem či to už mám dlhodobo. Nebola som predtým na vyšetreniach. Som zvedavá ako ma budú liečiť. Máte niekto skúsenosti s touto chorobou? Mám ešte šancu otehotnieť a mať zdravé dieťa?
osky
26.08.10,19:18
Osky a Dominika, ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová. Už sa cítim lepšie. Dosť rýchlo som sa cez to preniesla.Život ide ďalej. Nemôžem myslieť len na to čo sa mi stalo.
Dnes som sa dozvedela prvé výsledky z krvi o obvodnej doktorky. Zatiaľ len cez telefón.
Mám vysoké hodnoty toxoplazmózy. Tak možno to bola príčina potratov.Chováme psov, jedného máme aj vo vnútri. Neviem či to už mám dlhodobo. Nebola som predtým na vyšetreniach. Som zvedavá ako ma budú liečiť. Máte niekto skúsenosti s touto chorobou? Mám ešte šancu otehotnieť a mať zdravé dieťa?

Ivi,to je super ze si zase tu!!!!!
neviem o tom nic odborne ale viem ze to ohrozuje plod.
davaj si pozor-hlavne si musite vzdy po prichode zvonku poriadne poumyvat ruky.ja za to svojho muza i blizkych prehanam,moja mam sa hneva ze ma to bavi,buzerovat ludi.....ale je to dolezite.chovali ste vselico,mate styk so zvieratami,ste casto vonku-ako som si vydedukovala z tvojej stranky,a preto treba davat pozor na hygienu.mikroorganizmi su vsade a zo spinavych ruk je to uz len kusok do rganizmu!!!!
a ten psik vnutri nie je tiez bohvieco.
drzim palce nech sa to uz vydari.ako sa ma katka?este je v nemocnici???
nepochop ma zle-ale aspon si trosku vydychnes-aj ked viem ze iste stale nad nou rozmyslas.ale doma by si jej nepomohla,tam je o nu dobre postarane,a ked jej bude lepsie,zase sa ti vrati.ale to uz budes trosku zregenerovana.....
Ivka161172
26.08.10,19:29
Osky áno máš pravdu, už som urobila opatrenia. Bárka je už vonku medzi ostatnými psami.Aj keď mi je ľúto lebo nám robila spoločnosť.Bol to člen rodiny. Práve teraz šteká, pýta sa dnu a mne srdce zviera. No musíme si zvyknúť.

Katka je ešte v nemocnici. Dnes sme boli za ňou. Je ešte zahlienená, berie antibiotiká.Keď ťa napadne, kukni občas na stránku. Priebežne dopĺňam denník.

Dnes sme boli s mužom aj na genetických vyšetreniach. Zobrali nám obidvom krv. V októbri budú výsledky. Tak sme zvedaví ako dopadnú.
osky
27.08.10,17:35
Osky áno máš pravdu, už som urobila opatrenia. Bárka je už vonku medzi ostatnými psami.Aj keď mi je ľúto lebo nám robila spoločnosť.Bol to člen rodiny. Práve teraz šteká, pýta sa dnu a mne srdce zviera. No musíme si zvyknúť.

Katka je ešte v nemocnici. Dnes sme boli za ňou. Je ešte zahlienená, berie antibiotiká.Keď ťa napadne, kukni občas na stránku. Priebežne dopĺňam denník.

Dnes sme boli s mužom aj na genetických vyšetreniach. Zobrali nám obidvom krv. V októbri budú výsledky. Tak sme zvedaví ako dopadnú.

az v oktobri????nevedela som ze tak dlho sa caka na vysledky.

dnes som nahodne viedla dialog,ktory by som sem chcela pridat.je to pre ludi,zeny,ktore si zelaju dieta a myslia ze sa oplati cakat na prirodu.

moja kolegyna mi dnes rozpravala o umelom oplodneni. sice nevie moju presnu diagnozu a netusi ,ze nad tym uvazujem,ale vie ze som bola v nemocnici koli zenskym veciam.
povedala mi aby som nedala na nikoho a mala deti pokial som mlada,lebo cas bezi a cakanie je len strata casu.vie ze som potratila 1 dieta,o tom predoslom nik v praci netusi.
ona nemoze mat deti.ma 38 rokov.uz 10 rokov sa s muzom pokusaju mat dieta ale nejde to.stale si hovorila ze ved je este cas,skusali prirodzene-a az casom pochopila,ze cim je starsia,tym to tazsie ide.
prirodzene sa to nedarilo aj ked podstupila milion roznych zakrokov....
napokon bola 2 razy na umelom,ale ani to neklaplo.teraz to chce este skusit,lebo ma este trochu casu do 40.tky a ja som ju v tom velmi povzbudila,tak teraz sa uz rozhodla.
povedal mi,ze ak to do polroka neklapne prirodzene,mam ist hned na umele a na nic necakat.lebo cim starsia som,tym je aj umele zlozitejsie,zmrazene embrya nemaju uz taku zaruku ako cerstve.........
dost ma zaskocila ale som aj rada,ze uz som po operacii a ze som to naozaj este stihla chytit za rohy a nie za chvost-ako sa hovori u nas.
dufam,ze to vyjde mne,ale aj jej.
tak si drzme palce.
Ivka,ani ty nestracaj cas.ty si aj tak vo vyhode,lebo mozes aspon prirodzene otehotniet.
Ivka161172
27.08.10,17:47
Osky, ja ked už viem kde je príčina tak sa hneď začnem liečiť, len škoda, že na infekčnom majú od dnes dovolenku.Škoda, že výsledky som nemala včera ráno. Už by som mala nejaké lieky od infektolofičky, lebo včera ráno som u nej bola a dohodli sme sa, že podľa výsledkov od obvodnej mi porobí ešte vyšetrenia. Veľká škoda že výsledky som mala až poobede. Celý budúci týždeň majú dovolenku. No čo už musím len čakať. Ale som rada, že mi zobrali krv na tieto veci. Dúfam, že nič iné vážnejšie mi nenájdu.
ludmilla
01.09.10,09:06
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo :mee::mee:. Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk (http://www.gyn-fiv.sk) ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.

Terezka už je v náručí svojej maminy, všetko dobre dopadlo.
osky
01.09.10,11:43
Terezka už je v náručí svojej maminy, všetko dobre dopadlo.


Ludka,a ako to riesila s poistovnou?ved ja mam e-card,neviem ci mi to pokryje umele aj na Slovensku.ona mala e-card,alebo nejaku slovensku poistovnu?
500eur je uz vysledna suma,so vsetkym pred tym /injekcie a dalsie/a zakrok?
lebo to je teda rozdiel-900 a 500 eur,ze??;)
mozno je blbe ze ratam,ale treba pocitat aj s tym,ze sa to na 1.sup nezadari a tak treba dalsie financie.....
ludmilla
01.09.10,12:52
Ludka,a ako to riesila s poistovnou?ved ja mam e-card,neviem ci mi to pokryje umele aj na Slovensku.ona mala e-card,alebo nejaku slovensku poistovnu?
500eur je uz vysledna suma,so vsetkym pred tym /injekcie a dalsie/a zakrok?
lebo to je teda rozdiel-900 a 500 eur,ze??;)
mozno je blbe ze ratam,ale treba pocitat aj s tym,ze sa to na 1.sup nezadari a tak treba dalsie financie.....

Osky, s poisťovňou to neriešila, pretože je taktiež poistená na Slovensku (ja som tiež poistená aj na Slovensku), postupovala normálne s kartičkou (EU poistenca), ktoré ma na Slovensku.
Ona absolvovala, najprv menšie pokusy (insemináciu) a dostávala injekcie na podporu rastu maternice, čiže + asi 60 eur, ale pri tvojej diagnóze asi tie menšie pokusy sú bezvýznamné. No a samozrejme určitý notársky poplatok, ktorý musela aj s manželom absolvovať u notára, kvôli súhlasu manžela.
osky
01.09.10,18:45
Osky, s poisťovňou to neriešila, pretože je taktiež poistená na Slovensku (ja som tiež poistená aj na Slovensku), postupovala normálne s kartičkou (EU poistenca), ktoré ma na Slovensku.
Ona absolvovala, najprv menšie pokusy (insemináciu) a dostávala injekcie na podporu rastu maternice, čiže + asi 60 eur, ale pri tvojej diagnóze asi tie menšie pokusy sú bezvýznamné. No a samozrejme určitý notársky poplatok, ktorý musela aj s manželom absolvovať u notára, kvôli súhlasu manžela.


no vidis-ja som poistena len v Rakusku,na Slovensku nie.mam rakusku karticku takze je to na figu.moj muz zastava nazor,ze tu uz ma poznaju a je mu jedno,kolko to bude stat....no neviem.
ErinErin
01.09.10,18:53
Osky, ak by si už uvažovala o lacnejšej variante, skús radšej ČR ako SR. Do Brna si vlakom cobydup a sú tam na svetovej úrovni: Veď rakúske ženy tam chodia rodiť! ;)
osky
02.09.10,06:31
Osky, ak by si už uvažovala o lacnejšej variante, skús radšej ČR ako SR. Do Brna si vlakom cobydup a sú tam na svetovej úrovni: Veď rakúske ženy tam chodia rodiť! ;)

naozaj?pozriem na to.dakujem.
ErinErin
02.09.10,18:45
naozaj?pozriem na to.dakujem.

http://www.fnbrno.cz/Article.asp?nArticleID=1049&nLanguageID=1
Pôrodnice majú na dvoch miestach a stavajú ďalšiu budovu. Podľa záujmu sa dá rodiť aj vo vode. Robia aj také zákroky ako nikde inde pokiaľ viem v SR a ČR (neviem ako v Rakúsku) ako obrat bábätka vonkajšími hmatmi cez brucho, keď je nesprávne otočené pred pôrodom.
ErinErin
02.09.10,19:11
Dnes som vyspovedala kamarátku, ktorá bude o 2 týždne rodiť. Práve ona je po umelom oplodnení. U nej bolo odobratých 5 vajíčok a dve boli vložené do maternice, otehotnela na 1. krát, čaká jedno dievčatko, druhé embryo odumrelo :mee::mee:. Pracuje tiež vo Viedni, ale oplodnenie si dala urobiť v Bratislave, konkrétne u Mudr.Harbuláka konkrétne v Gyn-Fiv na Zahradníckej ulici www.gyn-fiv.sk (http://www.gyn-fiv.sk) ona bola veľmi spokojná a išlo to pomerne rýchlo. Umelé oplodnenie prebehlo zo zdravotných dôvodov a platila okolo 500 eur. Na stránke majú uvedený aj cenník výkonov.
Veľmi ti držím palce Osky.

Gyn-fiv rozhodne neodporúčam!!! Manželovi vyšetrili spermiogram, mne hormóny a na základe HSG usúdili, že mám nepriechodné vajcovody. Tvrdil mi to Harbulák hneď po vyšetrení, čo sa mi zdalo neprofesionálne, keďže pochybujem, že mal naštudované moje údaje. Dr. Stenová, ktorá sa mi akože venovala a aj organizovala spomínané vyšetrenia, na mňa pri pochybnostiach zrúkla: "Ja sa s vami budem baviť len o IVF". Tým "akože venovala" myslím, že som s ňou hovorila tak päť minút celkovo počas mojich 3 návštev vrátane príchodov a odchodov... Svoj HSG som konzultovala s každým odborníkom, ktorý bol ochotný. Dokonca rádiológ z rovníkovej Afriky mi povedal, že je to dobrá blbosť - nech nepanikárim, keď nemám laparoskopiu. Pointou je, že Gyn-fiv je asi až za Afrikou, pretože Africký kolega mal pravdu - otehotnela som prirodzene a nemala som nepriechodné vajcovody! ;)

Preto sa riadim tým, že skúmam, či je lekár ochotný odpovedať na otázky. Dobrý odborník nielen doporučí postup, ale vie aj odôvodniť. Ak sa pacient spýta prečo nie iná alternatíva, vie medicínsky vysvetliť. A hlavne sa jeho dôvody zhodujú s postupmi používanými celosvetovo a nie ako u Gyn-fiv-u: Buď majú nejaký vlastný ešte nikde nepublikovaný výskum (o ktorom nepočuli v USA, Európe ani rovníkovej Afrike) alebo nemajú základné vedomosti! :confused:

Ináč Ludmilla, perfektné detajly a asi to musela byť dobrá kamarátka, že sa Ti zverila so všetkým okolo IVF - akoby si tam bola! Nepracuješ tam náhodou? :rolleyes:
Ivka161172
10.09.10,18:51
Ahojte! Tak dnes konečne som sa dostala na infekčné. S tou toxoplazmozou to bol zbytočný poplach. Ja som ju prekonala v minulosti. Tak som si aj vydýchla, že sa nemusím liečiť. Bola som dosť nešťastná z toho čakania, kedy začnú ordinovať na infekčnom po dovolenke. Lekárka mi vzala krv na rôzne rozbory. O mesiac by som mala mať všetky výsledky. Uvidíme ako dopadnem.

Konečne sme predali dom a môžeme prerábať a sťahovať. Potom ak budem mať výsledky v poriadku tak sa posnažíme v splodení potomka.

Potratila som možno zo stresu a nervov ohľadom predaja domu. Teraz sa už ukľudním a možno to vyjde.
osky
10.09.10,19:16
Ahojte! Tak dnes konečne som sa dostala na infekčné. S tou toxoplazmozou to bol zbytočný poplach. Ja som ju prekonala v minulosti. Tak som si aj vydýchla, že sa nemusím liečiť. Bola som dosť nešťastná z toho čakania, kedy začnú ordinovať na infekčnom po dovolenke. Lekárka mi vzala krv na rôzne rozbory. O mesiac by som mala mať všetky výsledky. Uvidíme ako dopadnem.

Konečne sme predali dom a môžeme prerábať a sťahovať. Potom ak budem mať výsledky v poriadku tak sa posnažíme v splodení potomka.

Potratila som možno zo stresu a nervov ohľadom predaja domu. Teraz sa už ukľudním a možno to vyjde.

nooooo,konecne dobre spravy-inak,Ivka,aj my sa taktrochu stahujeme-vzali sme do prenajmu byt vo Viedni-uvidime,jak sa zabyvame.
lebo z domu dochadzat do prace je daleko,tak domov budeme chodit len ked budeme mat volno-co uz.
mne vcera konecne vypadli posledne zvysky stehov po operacii,tak uz dufam,ze sa to vsetko zaceli,nech na jar mozme skusat.
ludmilla
10.09.10,20:01
Ináč Ludmilla, perfektné detajly a asi to musela byť dobrá kamarátka, že sa Ti zverila so všetkým okolo IVF - akoby si tam bola! Nepracuješ tam náhodou? :rolleyes:

ErinErin netuším o čo ti ide, .... možno niekedy, keď chce človek niekomu pomôcť, iný za tým hľadá niečo zlé, ziskuchtivé (taký je bohužiaľ život) vôbec netuším prečo a to je skôr smutné. I keď ťa vôbec nepoznám, nehnevám sa na teba, možno ťa poznačila tá zlá skúsenosť so zdravotníkmi .... Nemám potrebu ťa o ničom presviedčať, nemám to v povahe ..... Úprimne je mi ľúto, čo sa ti prihodilo, ... Pekný večer ...
ErinErin
10.09.10,20:47
ErinErin netuším o čo ti ide, .... možno niekedy, keď chce človek niekomu pomôcť, iný za tým hľadá niečo zlé, ziskuchtivé (taký je bohužiaľ život) vôbec netuším prečo a to je skôr smutné. I keď ťa vôbec nepoznám, nehnevám sa na teba, možno ťa poznačila tá zlá skúsenosť so zdravotníkmi .... Nemám potrebu ťa o ničom presviedčať, nemám to v povahe ..... Úprimne je mi ľúto, čo sa ti prihodilo, ... Pekný večer ...

Ludmilla, veď som sa len spýtala, či tam nepracuješ! Lebo máš veľmi podrobné informácie, aké som nikde na fórach nevidela zdieľať (ceny, notársky poplatok) a pravdupovediac ľudia sa väčšinou nezverujú o týchto chúlostivých záležitostiach ani blízkym. To o ziskuchtivosti a že by si sa mala hnevať - ale nehneváš, tam vkladáš Ty! ;)
osky
11.09.10,20:14
Ludmilla, veď som sa len spýtala, či tam nepracuješ! Lebo máš veľmi podrobné informácie, aké som nikde na fórach nevidela zdieľať (ceny, notársky poplatok) a pravdupovediac ľudia sa väčšinou nezverujú o týchto chúlostivých záležitostiach ani blízkym. To o ziskuchtivosti a že by si sa mala hnevať - ale nehneváš, tam vkladáš Ty! ;)

ja neviem-zalezi od typu cloveka.
mozno tak sudis podla seba,mozno si prilis uzavreta.
-ja som to dala dokonca na forum.
nevidim dovod na to,aby som sa za to hanbila a schovavala sa-ved svoju neplodnost som si nezavinila sama.co mam teda robit?
hladam radu a skusenost kde sa len da.
ked som zakladala temu o umelom oplodneni,vobec mi to neprislo divne-ved nie som jedina.
ale ako vidim-neprispieva nikto-hanbite sa za to,ze ste na tom boli,ze mate dieta,alebo ze mate len tuto moznost....???????
ja som vdacna zivotu za to,ze mame este aspon takuto moznost-zalezi,ci sa na to pozries pesimisticky,alebo s optimizmom.
chapem ze si nahnevana na lekarov-mas zlu skusenost.
ja som tiez na nich nahnevana.ale otrasiem sa idem dalej,lebo jedno je iste-bez nich to dieta mat nebudem.to co sa mi stalo,nezmenim.mozem ale dosiahnut svoj ciel.

je fakt,ze s rodinou a znamimi o tom nehovorim-ale len preto,aby ma nelutovali a zlomyselnici nevysmiali.
no takto virtualne s tym problem nemam.
nebahni sa v minulosti a mysli dopredu-uvolni sa.uvidis,bude ti lepsie.;):)
ErinErin
11.09.10,20:59
ja neviem-zalezi od typu cloveka.
mozno tak sudis podla seba,mozno si prilis uzavreta.
-ja som to dala dokonca na forum.
nevidim dovod na to,aby som sa za to hanbila a schovavala sa-ved svoju neplodnost som si nezavinila sama.co mam teda robit?
hladam radu a skusenost kde sa len da.
ked som zakladala temu o umelom oplodneni,vobec mi to neprislo divne-ved nie som jedina.
ale ako vidim-neprispieva nikto-hanbite sa za to,ze ste na tom boli,ze mate dieta,alebo ze mate len tuto moznost....???????
ja som vdacna zivotu za to,ze mame este aspon takuto moznost-zalezi,ci sa na to pozries pesimisticky,alebo s optimizmom.
chapem ze si nahnevana na lekarov-mas zlu skusenost.
ja som tiez na nich nahnevana.ale otrasiem sa idem dalej,lebo jedno je iste-bez nich to dieta mat nebudem.to co sa mi stalo,nezmenim.mozem ale dosiahnut svoj ciel.

je fakt,ze s rodinou a znamimi o tom nehovorim-ale len preto,aby ma nelutovali a zlomyselnici nevysmiali.
no takto virtualne s tym problem nemam.
nebahni sa v minulosti a mysli dopredu-uvolni sa.uvidis,bude ti lepsie.;):)

Ahoj Osky,
pozri sa lepšie na môj príspevok - po opise môjho zážitku s doporučovaným CAR som napísala len, že Ludmilla má "príliš" detajlné informácie a či tam v tom CAR teda nepracuje. Práca v CAR predsa nie je trestná, samozrejme ak nechce o sebe prezrádzať, nemusí. I keď podľa vyjadrovania si osobne myslím, že je zdravotníčka, najskôr lekárka. Tak prečo taká prudká reakcia? Keďže som bola v podobnej situácii ako ty 7 rokov, poznám to so zverovaním sa - presne ako píšeš, radšej na net ako hocikomu bez rozmyslu okolo seba. A tých fór som dosť prebrúsila - až mi manžel vypol net... :)

Osky, ďakujem za milé slová - dieťa mám nakoniec bez IVF! A skúsenosti so zdravotníkmi v gyn-five vyliečili môji superdoktori - profesionáli v prístupe i odbornosťou... Paradoxom je, že keď sa odhalila moja diagnóza, vysvitlo, že IVF by mi nepomohlo mať dieťa, možno pohoršilo stav...
osky
13.09.10,19:16
Ahoj Osky,
pozri sa lepšie na môj príspevok - po opise môjho zážitku s doporučovaným CAR som napísala len, že Ludmilla má "príliš" detajlné informácie a či tam v tom CAR teda nepracuje. Práca v CAR predsa nie je trestná, samozrejme ak nechce o sebe prezrádzať, nemusí. I keď podľa vyjadrovania si osobne myslím, že je zdravotníčka, najskôr lekárka. Tak prečo taká prudká reakcia? Keďže som bola v podobnej situácii ako ty 7 rokov, poznám to so zverovaním sa - presne ako píšeš, radšej na net ako hocikomu bez rozmyslu okolo seba. A tých fór som dosť prebrúsila - až mi manžel vypol net... :)

Osky, ďakujem za milé slová - dieťa mám nakoniec bez IVF! A skúsenosti so zdravotníkmi v gyn-five vyliečili môji superdoktori - profesionáli v prístupe i odbornosťou... Paradoxom je, že keď sa odhalila moja diagnóza, vysvitlo, že IVF by mi nepomohlo mať dieťa, možno pohoršilo stav...

Ludka je zdravotnicka a pokial viem,pracuje niekde vo Viedni-neviem v akom obore,ale velakrat uz dobre poradila.
mam ist este na HCG-ale vsetci vravia ze to boli-na Slovenskych forach.
mne tu doktor povedal,ze to robi v lokalnej anesteze,takze ziadna bolest.tak neviem.
aj ja by som chcela uverit tomu,ze to bol len plany poplach -moj lekar dokonca vravel,ze mal aj take pripady,kedy po HCG normalne otehotneli-sa im tam daco uvolnilo-jeden nikdy nevie.
som uz zufala z toho ze nemam dieta a ani nemam moznost tak lahko sa k nemu dopracovat.ale dufam.verim.raz to snad vyjde......:confused:
elisaj
14.09.10,12:36
Ahoj Osky nezufaj že nemaš ešte dietatko určite to po tych zakrokoch vyjde.Teraz hlavne mysli na niečo prijemne,zajdi niekde z manželom proste rob čo ta bavi.Navodi ta to na ine myšlienky a bude ti možno trochu lepšie.Aspon ti to prajem.Vela štastia maj sa pekne.Budem sledovat temu a držat ti palce.
ErinErin
15.09.10,18:45
Ludka je zdravotnicka a pokial viem,pracuje niekde vo Viedni-neviem v akom obore,ale velakrat uz dobre poradila.
mam ist este na HCG-ale vsetci vravia ze to boli-na Slovenskych forach.
mne tu doktor povedal,ze to robi v lokalnej anesteze,takze ziadna bolest.tak neviem.
aj ja by som chcela uverit tomu,ze to bol len plany poplach -moj lekar dokonca vravel,ze mal aj take pripady,kedy po HCG normalne otehotneli-sa im tam daco uvolnilo-jeden nikdy nevie.
som uz zufala z toho ze nemam dieta a ani nemam moznost tak lahko sa k nemu dopracovat.ale dufam.verim.raz to snad vyjde......:confused:

Ahoj Osky,
keď som v minulosti prebiehala fóra, tak nakoniec všetky nešťastné čakateľky mali bábätko - a to aj dokonca na SK... Ináč je to dobrý skok - v jednej chvíli sa trápiš, či budeš mať bábätko, v deruhej riešiš tehotenskú nevoľnosť a nakoniec, že si nevyspatá a kojenie bolí, kým si zvykneš... :) Takže si myslím, že pre Teba je pozitívne aj to, že máš lekárov, ktorým môžeš dôverovať. Aj s tým vyšetrením HSG je to zaujímavé - na slovenských fórach väčšinou bolí a na amerických väčšinou nie... :D:D:D A keď to v Rakúsku nebolí, tak sú asi úrovňou bližšie k Amerike! :D;) Veru, aj to zdravotníctvo si vyhrala... :)
osky
16.09.10,06:30
Ahoj Osky nezufaj že nemaš ešte dietatko určite to po tych zakrokoch vyjde.Teraz hlavne mysli na niečo prijemne,zajdi niekde z manželom proste rob čo ta bavi.Navodi ta to na ine myšlienky a bude ti možno trochu lepšie.Aspon ti to prajem.Vela štastia maj sa pekne.Budem sledovat temu a držat ti palce.

dakujem,je to prijemne povzbudenie.
ja mam teraz tolko vseljakych aktivit,ze ani na to nemam cas mysliet-ale niekedy mi to zide na um a ozaj ma zaboli,aky je ku mne osud kruty.
momentalne sme si prenajali vo Viedni byt,tak sa snazim to tu vyupratovat a pozariadovat.zacala kulturna sezona,koncerty-na stole hrba not.......no a este stihat nas dom,ked prideme z Viedne-neviem kam prv skocit.ale musi to tak byt,lebo ako hovoris-inak by som na to stale myslela.;)
osky
16.09.10,06:37
Ahoj Osky,
keď som v minulosti prebiehala fóra, tak nakoniec všetky nešťastné čakateľky mali bábätko - a to aj dokonca na SK... Ináč je to dobrý skok - v jednej chvíli sa trápiš, či budeš mať bábätko, v deruhej riešiš tehotenskú nevoľnosť a nakoniec, že si nevyspatá a kojenie bolí, kým si zvykneš... :) Takže si myslím, že pre Teba je pozitívne aj to, že máš lekárov, ktorým môžeš dôverovať. Aj s tým vyšetrením HSG je to zaujímavé - na slovenských fórach väčšinou bolí a na amerických väčšinou nie... :D:D:D A keď to v Rakúsku nebolí, tak sú asi úrovňou bližšie k Amerike! :D;) Veru, aj to zdravotníctvo si vyhrala... :)

neboli to,lebo to vraj robia v lokalnej anestezii-ale poznas to-lekar ti povie-to neboli......a potom teda ides a priam reves od bolesti.mimotemyja som zazila take nieco u zubarky-povedala ze ked bude boliet mam zdvihnut ruku a ona prestane na chvilu vrtat.ale neprestala,povedala-uz len kusticek-pre mna to vsak bola cela vecnost,slzy jak hrachy a odvtedy panicky strach zo zubarov,zuby si drhnem kade chodim len aby som sa zubarom vyhla....:D


no a ci som to vyhrala,to sa uvidi.ale je fakt,ze sa mnou zaobera Mudr.Huber z AKH,je to vyhlasena spicka aj v zahranici,vydal uz vela knih.
ved uvidime.vzdy je to vsak o tom,na akeho lekara natrafis.netreba vsetkych hadzat do jedneho vreca.

dakujem vsetkym za vasu priazen a povzbudenia.padne mi to dobre,aj ked vas poznam len z fora...;):)
maryann.b
19.09.10,19:45
Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička :mee::mee::mee:! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE :mee::mee::mee::mee::mee:
ludmilla
19.09.10,21:03
Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička :mee::mee::mee:! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE :mee::mee::mee::mee::mee:

Maryann.b viem, čo cítiš, môj synovec mal tiež epileptické záchvaty v podobnom veku tzv. dojčeneckú epilepsiu, viac som ti napísala v príspevku o epilepsii ... nemusí to byť také zlé ako to teraz vyzerá ... môj dnes už 4 - ročný synovec Martinko chodí normálne do škôlky a je úplne normálny chlapček, len o máličko šikovnejší :):):)
Ivka161172
20.09.10,08:08
Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička :mee::mee::mee:! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE :mee::mee::mee::mee::mee:

Ahoj Majka!
Viem čo prežívaš. Ja to mám doma denne, lenže u nás je to iné......Nemôžeme porovnávať s mojím dieťaťom.
Neboj sa. S epilepsiou sa dá žiť. Malá bude brať lieky a záchvaty nemusí mávať vôbec pri správnej liečbe.
Čo hovorí neurológ?Ako napreduje vo vývoji? Ak dobre, tak sa nemáš čoho báť.
Len Ty sa netráp, lebo všetko sa prenáša na malú. Viem že sa to ľahko hovorí ale musíš sa s tým naučiť žiť.
Poznám deti, ktoré majú DMO a záchvaty nemávajú, keď berú lieky. Tvoja maličká bude v pohode, zdravá, budete si vychutnávať spoločné chvíle. Bude mať len diagnózu Epilepsia. Samozrejme budú nejaké obmedzenia ale zvládnete to. Neboj sa bude dobre. Ak chceš napíš na email.
stanco007
22.09.10,05:11
Pridam moju otazku k tejto teme aby som nezacinal novu temu.
Do ktoreho tyzdna moze mat zena sex ked je tehotna??? Zaujimaju ma osobne skusenosti, nie co sa pise a radia odbornici! Moze sex v pokrocilom stadiu tehotenstva ( napr 2 tyzdne pred terminom porodu ), vyvolat skorsi porod???
katarina.j
22.09.10,07:10
Ahoj Majka!
Viem čo prežívaš. Ja to mám doma denne, lenže u nás je to iné......Nemôžeme porovnávať s mojím dieťaťom.
Neboj sa. S epilepsiou sa dá žiť. Malá bude brať lieky a záchvaty nemusí mávať vôbec pri správnej liečbe.
Čo hovorí neurológ?Ako napreduje vo vývoji? Ak dobre, tak sa nemáš čoho báť.
Len Ty sa netráp, lebo všetko sa prenáša na malú. Viem že sa to ľahko hovorí ale musíš sa s tým naučiť žiť.
Poznám deti, ktoré majú DMO a záchvaty nemávajú, keď berú lieky. Tvoja maličká bude v pohode, zdravá, budete si vychutnávať spoločné chvíle. Bude mať len diagnózu Epilepsia. Samozrejme budú nejaké obmedzenia ale zvládnete to. Neboj sa bude dobre. Ak chceš napíš na email.
Maji pripájam sa k Ivke, podľa mňa sa nemusíš vôbec obávať, čo ak.......a mať tisíc negatívnych otázok a na ne negat.odpovede. Vôbec to nie je tak, že dieťa je postihnuté, zaostalé a pod. Veď si daj do súvisu, koľko známych osobností trpelo touto chorobou a koľko vecí dokázali? Hlavu hore, viem, ľahko sa to napíše, ale matka, ktorá denno-denne prežíva strach o svoje dieťa- pre ňu je to horšie. Si správna mamina-ktorá má strach. A takých mám je veľa, ver mi. Ktorá sa nebojí o svoje dieťa, keď je choré (len pri obyčajnej chrípke,angíne, zápaloch a pod.)? Asi každá....Vôbec si nesmieš pripustiť, že tvoje dieťa je vážne choré....To nie je až také vážne, že sa to nedá liečiť-korigovať liekmi. Poznám jedno dievčatko-teraz má 5 r., tiež epilepsiu, normálne sa zapája do spoločenského života-chodí do škôlky, na ihriská, žije si svoj krásny detský čas-ako každé dieťa v jej veku, no perlička je, hrá prekrásne na klavír a navštevuje tanečný krúžok- proste tak šikovné dievča a krásne- obdivuhodné. Vôbec nerieši, že má nejakú chorobu, jej matka od počiatku sa jej tolko venovala a dávala vela lásky a pochopenia, až to dotiahli tak vysoko....Maji, vôbec nezúfaj, všetko zlé je na niečo dobré....Verím, že o nejaký čas mi - teda nám na poradu - napíšeš, že malá je tvojou hviezdičkou a robí veľkú radosť-určite napíšeš a dáš vedieť, aká je šikovná...Mysli pozitívne, je veľa iných - zákernejších chorôb.....Pre mna epilepsia je len nejaká diagnoza na papieri, ktorá sa dá ozaj korigovať liekmi, pre mna to nie je choroba, pri ktorej dieta zaostane a zakrpatie a neviem čo...proste je to len diagnoza, ktorá sa dá ovládať-pozitívne..
katarina.j
22.09.10,07:15
Pridam moju otazku k tejto teme aby som nezacinal novu temu.
Do ktoreho tyzdna moze mat zena sex ked je tehotna??? Zaujimaju ma osobne skusenosti, nie co sa pise a radia odbornici! Moze sex v pokrocilom stadiu tehotenstva ( napr 2 tyzdne pred terminom porodu ), vyvolat skorsi porod???
Vôbec sa nemusíš riadiť podla kníh a encyklopédií v tomto smere. Ak je žena schopná pohlavného styku, tak prečo nie. To, že to môže vyvolať pôrod v konečnom štádiu tehotenstva je pravda, lebo pri sexe sa uvolnujú hormony-ktoré v náväznosti na dieťa vplývaju impulzívne a tlačí sa dolu k pôrodným cestám. Nemusíš sa ani obávať, že je to napr.2týždne pred termínom pôrodu- v tomto štádiu je dieťa dokonale vyvinuté a teda aj zrelé na príchod na svet....
osky
22.09.10,10:29
Dievčatá, viete čo sa mi stalo? Malá je epileptička :mee::mee::mee:! Je to hrozné. Boli sme v nemocnici a nikto mi nič nepovedal ... neviem, čo bude ďalej ... bojím sa, aby nebola zaostalá. Postaví sa niekedy na nohy? Prečo? Prečo? Prečo? Tak som sa na bábätko tešila. Je to hrozné, vidieť toho maličkého tvora v kočíku, oči vyvrátené, telíčko v kŕči ... SOM NA DNE :mee::mee::mee::mee::mee:

Majka,je mi to luto!!!!:eek::eek:
som hrozne zaskocena.ale ako citam ine prispevky-asi to nebude az take cierne,ako to vidis.
skus mysliet pozitivne,ako ti tu radia ini.ja s tymto nemam ziadnu skusenost,tak ta mozem jedine psychicky trosku povzbudit.ale neboj,bude dobre.myslim na vas....:);)
maryann.b
23.09.10,06:46
Veľmi pekne ďakujem za povzbudivé slová. Snažím sa uberať sa práve týmto smerom. Maja
osky
23.11.10,16:31
ahojte.kedze nechcem koli svojej otazke zakladat novu temu,pisem sem:

ti ,ktori prestudovali celu tuto temu totiz vedia,ze nemozem mat deti,nakolko mam nepriechodne vajcovody-to mi bolo oznamene po operacii v auguste.
teraz vsak mam takyto problem.poslednu ,menstruaciu som mala 2.oktobra-to je uz skoro 2 mesiace:eek:.
a vlastne to bola 1.menstruacia po operacii.
necitim sa tehotna-teda, nepripustam takuto moznost,lebo viem ze to je nemozne,hoci test som si nerobila,nechcem si robit iluzie...
ja viem,ze mi poradite si ho urobit,ale to nechcem.
ja by som skor poprosila o radu,na ake vysetrenie by som sa mohla dat odporucit-pretoze ja mam cely zivot problemy s nepravidelnostou menzesu a napriek tomu,vsetky krvne testy na hormony su vzdy v norme.tak preco to teda je????
na koho sa mam obratit?pripadne,ak teda nie som tehotna,comu vazne neverim,kde moze byt pricina?
poradte.som uz na nervy z tolkeho cakania.
este k mojim priznakom-prsia ma bolia,ale to mavam i normalne,pretoze su velke.
mam pocit plnosti.stale mam dojem ze prasknem,ze sa mi uz-uz musia pustit,taky tlak v podbrusku a niekedy to ide az do krizov-pripomina to prvy-druhy den menzesu,ale ziadny nechodi....
ErinErin
23.11.10,19:02
Osky, ten tehotenský test by pomohol, pretože lekár Ti určite bude robiť z krvi. Aspoň po tejto stránke budeš mať istotu...
Prajem Ti, aby bol pozitívny! :D Keď nie teraz, tak určite bude v blízkej budúcnosti...
evuš
24.11.10,06:37
ahojte.kedze nechcem koli svojej otazke zakladat novu temu,pisem sem:

ti ,ktori prestudovali celu tuto temu totiz vedia,ze nemozem mat deti,nakolko mam nepriechodne vajcovody-to mi bolo oznamene po operacii v auguste.
teraz vsak mam takyto problem.poslednu ,menstruaciu som mala 2.oktobra-to je uz skoro 2 mesiace:eek:.
a vlastne to bola 1.menstruacia po operacii.
necitim sa tehotna-teda, nepripustam takuto moznost,lebo viem ze to je nemozne,hoci test som si nerobila,nechcem si robit iluzie...
ja viem,ze mi poradite si ho urobit,ale to nechcem.
ja by som skor poprosila o radu,na ake vysetrenie by som sa mohla dat odporucit-pretoze ja mam cely zivot problemy s nepravidelnostou menzesu a napriek tomu,vsetky krvne testy na hormony su vzdy v norme.tak preco to teda je????
na koho sa mam obratit?pripadne,ak teda nie som tehotna,comu vazne neverim,kde moze byt pricina?
poradte.som uz na nervy z tolkeho cakania.
este k mojim priznakom-prsia ma bolia,ale to mavam i normalne,pretoze su velke.
mam pocit plnosti.stale mam dojem ze prasknem,ze sa mi uz-uz musia pustit,taky tlak v podbrusku a niekedy to ide az do krizov-pripomina to prvy-druhy den menzesu,ale ziadny nechodi....

OSKY, prestaň držať diéty /napr. Tvoja Talianska/..., viac sa hýb, nemysli nato, že nemôžeš mať deti...žiadny lekár nie je Boh ! Sprav si čo najskôr test a potom až navštív lekára. Som presvedčená, že Ty sa mamou staneš !!!:)
Ivka161172
24.11.10,06:56
Ahoj Osky!Ja na tvojom mieste by som si urobila test.Ak bude negatívny potom hľadaj príčinu prečo mešká menzes. Som veľmi zvedavá na výsledok. Hneď nám daj vedieť ako ti vyšiel.
Mňa čaká preventívna prehliadka u novej lekárky gynekologičky. Aj sa trochu bojím k nej ísť. Neviem mám nejaký zlý pocit. Možno aj preto že mi je do rodiny a bude dôsledná pri vyšetreniach. Viem že je to dobre, môžem byť len rada.

Z infekčného som mala dobré výsledky, takže zatiaľ sa nepotvrdilo z čoho boli tie dva potraty. Ja hovorím a som si skoro istá že to boli stresy. Ešte nemám výsledky z genetiky. Lepšie povedané nestihla som tam ísť. Možno o týždeň budem múdrejšia a dám vám vedieť.

Osky drž sa a myslím na Teba
osky
24.11.10,07:09
OSKY, prestaň držať diéty /napr. Tvoja Talianska/..., viac sa hýb, nemysli nato, že nemôžeš mať deti...žiadny lekár nie je Boh ! Sprav si čo najskôr test a potom až navštív lekára. Som presvedčená, že Ty sa mamou staneš !!!:)


ja viem ze to myslis dobre,ale odkial si si taka ista,ze sa nou stanem????bodaj by si mala pravdu.

a co sa tych diet tyka-tu terajsiu drzim prave preto,lebo s nadvahou ktoru mam by bolo tehotenstvo len tazsie,a vela sa pise aj o tom,ze prave aj kila naviac komplikuju cyklus,ci pocatie.tak neviem.
v poslednom case ale pozorujem/zacalo to uz ale pre dietou/,ze mi velakrat nieco nesadne-napr.pridem domov z prace a to co zjem,skonci väcsinou vo WC-prepacte za detailny popis-nevolnostami netrpim rano-to sa musim najest,lebo by som z hladu bola nervozna a neschopna funkcie.
zo vsetkeho najviac by som chcela byt tehotna-to mi ver,ale ja sa bojim urobit si ten test.je len malo pravdepodobne,ze by bol pozitivny.
osky
24.11.10,07:11
Ahoj Osky!Ja na tvojom mieste by som si urobila test.Ak bude negatívny potom hľadaj príčinu prečo mešká menzes. Som veľmi zvedavá na výsledok. Hneď nám daj vedieť ako ti vyšiel.
Mňa čaká preventívna prehliadka u novej lekárky gynekologičky. Aj sa trochu bojím k nej ísť. Neviem mám nejaký zlý pocit. Možno aj preto že mi je do rodiny a bude dôsledná pri vyšetreniach. Viem že je to dobre, môžem byť len rada.

Z infekčného som mala dobré výsledky, takže zatiaľ sa nepotvrdilo z čoho boli tie dva potraty. Ja hovorím a som si skoro istá že to boli stresy. Ešte nemám výsledky z genetiky. Lepšie povedané nestihla som tam ísť. Možno o týždeň budem múdrejšia a dám vám vedieť.

Osky drž sa a myslím na Teba

Ivka,to je dobre ze si sa ozvala,dlho o tebe nebolo pocut.som rada ze sa ti dari.
evuš
24.11.10,08:57
ja viem ze to myslis dobre,ale odkial si si taka ista,ze sa nou stanem????bodaj by si mala pravdu.

a co sa tych diet tyka-tu terajsiu drzim prave preto,lebo s nadvahou ktoru mam by bolo tehotenstvo len tazsie,a vela sa pise aj o tom,ze prave aj kila naviac komplikuju cyklus,ci pocatie.tak neviem.
v poslednom case ale pozorujem/zacalo to uz ale pre dietou/,ze mi velakrat nieco nesadne-napr.pridem domov z prace a to co zjem,skonci väcsinou vo WC-prepacte za detailny popis-nevolnostami netrpim rano-to sa musim najest,lebo by som z hladu bola nervozna a neschopna funkcie.
zo vsetkeho najviac by som chcela byt tehotna-to mi ver,ale ja sa bojim urobit si ten test.je len malo pravdepodobne,ze by bol pozitivny.

OSKY, viem, že sa kvôli tomu veľmi trápiš, ale nič sa tým nezmení, skôr zhorší... musíš myslieť pozitívne. Veľmi Ti želám bábätko ako i Ivke či iným mamičkám, ktoré to nemajú také jednoduché s otehotnením. Držím Ti i ostatným mamičkám päste a veľa radosti, a daj vedieť, ako si dopadla.
mirpo
26.11.10,09:07
Od pondelka do včera som si robila 4 rôzne teh. testy a všetky boli pozitívne.
Včera som bola u gynekológa a ten mi po prehliadke a sone povedal, že som s najväčšou pravdepodobnosťou v začiatku teh. potratila. :eek::mee: Potom po výsledkoch z krvi mi povedal, že teh. hormóny tam sú, ale aj tak si myslí, že som potratila. Po viac ako polhodinovej porade s primárom sa rozhodol, že v pondelok prídem opäť na vyšetrenie... ak hormóny klesnú, potratila som, ak sa zvýšia o málinko, ide o mimomaternicové teh. a ak sa zoštvornásobia som tehotná.:confused: Ešte musím dodať, že som mala skoro dva týždne "menzes" a skoro ďalšie dva týždne mám špinenie (t.j. od začiatku novembra).
Prosím, máte niekto s niečím takým pozitívne skúsenosti? Negatívnych som na nete našla viac než dosť, ale to mi k pozitívnemu mysleniu nepomôže...
PS: O bábo sa snažíme viac ako 1,5 roka :mee:
ErinErin
26.11.10,10:06
Od pondelka do včera som si robila 4 rôzne teh. testy a všetky boli pozitívne.
Včera som bola u gynekológa a ten mi po prehliadke a sone povedal, že som s najväčšou pravdepodobnosťou v začiatku teh. potratila. :eek::mee: Potom po výsledkoch z krvi mi povedal, že teh. hormóny tam sú, ale aj tak si myslí, že som potratila. Po viac ako polhodinovej porade s primárom sa rozhodol, že v pondelok prídem opäť na vyšetrenie... ak hormóny klesnú, potratila som, ak sa zvýšia o málinko, ide o mimomaternicové teh. a ak sa zoštvornásobia som tehotná.:confused: Ešte musím dodať, že som mala skoro dva týždne "menzes" a skoro ďalšie dva týždne mám špinenie (t.j. od začiatku novembra).
Prosím, máte niekto s niečím takým pozitívne skúsenosti? Negatívnych som na nete našla viac než dosť, ale to mi k pozitívnemu mysleniu nepomôže...
PS: O bábo sa snažíme viac ako 1,5 roka :mee:

Držím palce. Zbytočné sa nervovať, lebo niekedy ženy potratia aj bez krvácania či špinenia a inokedy je tehotenstvo v poriadku aj so špinením... Každý má svoj príbeh a ako píšeš, zbytočné čítať rôzne skúsenosti.

Avšak ak si mala problém otehotnieť, môže ísť aj o určitú hormonálnu nevyváženosť: Skús si merať bazálnu teplotu spolu s ďalšími znakmi - napr. na www.fertilityfriend.com a získaš prehľad, či nemáš napr. krátku luteálnu fázu.
suzika1979
26.11.10,15:48
ahojte,citala som vas chvilku od zaciatku,potom par riadkov tu na konci...je mi velmi luto,co si musite niektore babulky zazit a dufam,ze mna nic podobne necaka. test som si robila prvy v nedelu a druhy v stredu,oba pozitivne :) nepripustam si ze by som nebola tehotna aj napriek tomu,ze lekar ma odmietol vysetrit,vraj mam dojst najskor v polke decembra.mam trosku prozaickejsi problem a to,ze sa bojim,ze ma vyhodia z prace akonahle sa prevali moje tehotenstvo.robim dost tazku pracu co sa dvihania tyka,cca 14-15kilove veci. knizku este nebudem mat hodnu chvilu...som pocula o moznosti dostat od lekara dake potvrdenie o gravidite ktore mam odovzdat zamestnavatelovi a vraj od toho dna som chranena.mate s tym skusenost? pomoze mi to,nemozu ma v tom pripade uz prepustit? dakujem za kazdu radu a drzim palceky vsetkym buducim maminam aj maminam,aby vsetko dobre dopadlo :) suzi
ErinErin
26.11.10,19:32
Na otázku vzťahu zamestnávateľ - tehotná zamestnankyňa by Ti skôr odpovedali v časti Rodinné, občianske, spotrebiteľské právo. Zákon Ťa ako tehotnú chráni, ale musíš to oficiálne oznámiť. (Ináč môžeš mať aj brucho, že to bude každému jasné, ale zákon Ťa chrániť nebude...) Ako zákon chráni a ako oznámiť tehotenstvo Ti v spomínanej rubrike poradia kompetentní...
osky
26.11.10,19:41
ahojte,citala som vas chvilku od zaciatku,potom par riadkov tu na konci...je mi velmi luto,co si musite niektore babulky zazit a dufam,ze mna nic podobne necaka. test som si robila prvy v nedelu a druhy v stredu,oba pozitivne :) nepripustam si ze by som nebola tehotna aj napriek tomu,ze lekar ma odmietol vysetrit,vraj mam dojst najskor v polke decembra.mam trosku prozaickejsi problem a to,ze sa bojim,ze ma vyhodia z prace akonahle sa prevali moje tehotenstvo.robim dost tazku pracu co sa dvihania tyka,cca 14-15kilove veci. knizku este nebudem mat hodnu chvilu...som pocula o moznosti dostat od lekara dake potvrdenie o gravidite ktore mam odovzdat zamestnavatelovi a vraj od toho dna som chranena.mate s tym skusenost? pomoze mi to,nemozu ma v tom pripade uz prepustit? dakujem za kazdu radu a drzim palceky vsetkym buducim maminam aj maminam,aby vsetko dobre dopadlo :) suzi

no,ja neviem ako je to na Slovensku,ale ja som mala podobny problem,ked som vlani otehotnela.na rizikove som sa vypisat este dat nemohla,lebo som bola len v uplnych zaciatkoch a az po 2 tyzdnoch som na velky natlak z mojej strany konecne dostala papier,ktory ma opravnoval odist na rizikovu matersku s tym,ze mi bolo vsetko platene-cize cela mesacna mzda-az do porodu/ten sa vsak nekonal..../ale to bolo len preto,ze som uz o jedno dieta prisla,tak vedeli ze mam problemy.
tie 2 tyzdne ma moja ochotna obvodna lekarka vypisala na normalnu marodku-nahlasila ze ma seklo v krizoch.v praci nemali ani tusenia ze som tehotna-postavila som ich pred hotovu vec ale to uz ma nemohli ohrozit;)velmi mi to pomohlo-musis skusit nieco podobne.najlepsie,ak by si mala daku znamu,ale chod aj k tvojej lekarke a jednoducho jej povedz,ze si tazkopadna,ze ta tvoje zamestnanie vycerpava vzhladom k tvojmu stavu a ze sa bojis ze potratis.popis jej svoj problem a neverim,zeby ti nepomohla.
u zeny najlepsie pochodis,pochopi ta,ak nie je z ladu.....
osky
26.11.10,19:47
OSKY, viem, že sa kvôli tomu veľmi trápiš, ale nič sa tým nezmení, skôr zhorší... musíš myslieť pozitívne. Veľmi Ti želám bábätko ako i Ivke či iným mamičkám, ktoré to nemajú také jednoduché s otehotnením. Držím Ti i ostatným mamičkám päste a veľa radosti, a daj vedieť, ako si dopadla.

moje dni este stale neprisli,ale test som si nerobila.
mam dojem ze sa mi kazdu chvilu spustia,prsia ma bolia,nezblaznenie.doslova ma stipu bradavky,a podbrusko je take napäte,ide to az do krizov.pijem len earl grey caj,a mineralku lebo kava mi nerobi dobre.unavena som dost.napriek tomu neverim,zeby som mohla byt tehotna.ved mam nepriechodne vajecniky.napokon,ani sme sa nesnazili,skor sme si davali pozor....este pockam.v jednej poradni mi odpisali,ze to moze byt cysta alebo folikul na vajecniku.....som zvedava ale test si neurobim.jednoducho je nemozne ze by som bola v tom.bude to nieco ine.nechcela by som snivat o niecom nemoznom.
ErinErin
26.11.10,20:04
Ha, ha - ani ja som na v druhom mesiaci kávu nemohla ani cítiť. Keď budeš mať pozitívny test, tak Ti prezradím, prečo Ti lekár povedal, že máš nepriechodné vajcovody - šikovný a milý!
osky
26.11.10,21:06
:eek::eek::confused:
ErinErin
26.11.10,21:50
;) Držím palce, nech je to vyriešené, nech je to čokoľvek! ;)
suzika1979
27.11.10,13:44
dakujem za ohlasy,skusim tu rubriku,co ste mi radili...dnes som bola v praci,no bolo to dost tazke,som mrtva,ale aj tak nikto netusi a ani tak skoro neprezradim,ze som tehu :)
osky
27.11.10,18:26
erin erin,tak test som nerobila-ale dnes uz sa to asi zacina-sice veeeeelmi malinko,ale uz spinenie,len poobede taky maly fliacik.....ako som vravela,bolo to asi volakde zablokovane.takze ziadne tehotenstvo.ale ako tak sledujem,tak teraz zase nic...
mohla by si mi prezradit,preco mi povedal lekar ze mam vajcovody nepriechodne,ak by to tak nebolo.dost nad tym premyslam.
ErinErin
27.11.10,20:00
...možno aby si sa nenervovala, uvoľnila a otehotnela.
osky
27.11.10,20:29
mozno mas aj pravdu,ale ked ma tam videl taku sklesnutu-uplne som sa tam zosypala,pochybujem zeby takto spasoval.
ale ani nevies ako si zelam aby si mala pravdu.viem ze myslis pozitivne-snazim sa aj.....
evuš
29.11.10,08:29
moje dni este stale neprisli,ale test som si nerobila.
mam dojem ze sa mi kazdu chvilu spustia,prsia ma bolia,nezblaznenie.doslova ma stipu bradavky,a podbrusko je take napäte,ide to az do krizov.pijem len earl grey caj,a mineralku lebo kava mi nerobi dobre.unavena som dost.napriek tomu neverim,zeby som mohla byt tehotna.ved mam nepriechodne vajecniky.napokon,ani sme sa nesnazili,skor sme si davali pozor....este pockam.v jednej poradni mi odpisali,ze to moze byt cysta alebo folikul na vajecniku.....som zvedava ale test si neurobim.jednoducho je nemozne ze by som bola v tom.bude to nieco ine.nechcela by som snivat o niecom nemoznom.

zlezaradilOSKY, aj my sme si dávali pozor, a do 3,5 roka sa nám narodili 3 deti :D....
Ja si proste myslím, že sa staneš matkou ! Mám jednu známu a tej tiež lekári povedali, že deti nikdy mať nebude, má nepriechodné vaječníky, atď... a keď sa už s manželom s tým zmierili - otehotnela a potom ešte raz...
Má dvoch zdravých, krásnych a šikovných chalanov !
P.s. OSKY, neskúšala si náhodou recepty od Márie Trebenovej ?!
Ivenka
29.11.10,08:43
Mojej známej v 20r.diagnostikovali sklerózu multiplex - že vraj konečná - invalidka. Deti,nehrozí, bude rada ak neskončí na inv.vozíku. Dnes 9r.krásne dievčatko.
osky
29.11.10,15:15
ked citam vsetky tieto vase prispevky pre mna,je mi skoro az do placu,citit z vas ze mi to dieta prajete a ja by som ho tak straaaaaasne chcela.
dakujem vam vsetkym za podporu,velmi mi to pomaha dufat.
ani mne sa nechce verit zeby boh zabudol prave na mna,ale vselico sa stava.
v januari alebo februari by som mala zacat pripravu na umele.
momentalne sa moj cyklus tak spustil,ze neviem,kde to tolko stalo.ale som rada ze to aspon ide konecne von,uz som bola na prasknutie.
hlavne takyto rozhadzany cyklus je pri otehoneni asi tiez dost problem-ved neni normalne,aby mi to prislo po 2 mesiacoch.:confused:
osky
29.11.10,15:18
zlezaradilOSKY, aj my sme si dávali pozor, a do 3,5 roka sa nám narodili 3 deti :D....
Ja si proste myslím, že sa staneš matkou ! Mám jednu známu a tej tiež lekári povedali, že deti nikdy mať nebude, má nepriechodné vaječníky, atď... a keď sa už s manželom s tým zmierili - otehotnela a potom ešte raz...
Má dvoch zdravých, krásnych a šikovných chalanov !
P.s. OSKY, neskúšala si náhodou recepty od Márie Trebenovej ?!

mam doma knizku zdravie z bozej lekarne-myslis to?
ak nie tak porad co od trebenovej myslis-neskusala som nic.
ak mi poradite cokolvek na zlepsenie mojho predpokladu na uspech,budem vam len vdacna.
evuš
30.11.10,07:32
[/B]

mam doma knizku zdravie z bozej lekarne-myslis to?
ak nie tak porad co od trebenovej myslis-neskusala som nic.
ak mi poradite cokolvek na zlepsenie mojho predpokladu na uspech,budem vam len vdacna.

OSKY, presne tá knižka! Myslím, že na problémy s otehotnením tam bol spomínaný rebríček obyčajný a alchemilka, ja som dostala menzes dosť neskoro, mala som nepravidelný cyklus.... a vidíš, doma mám 3 loptošov, teda 2 loptošky + 1 loptoša :---
Ivka161172
18.03.11,16:24
Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede
mili73
20.03.11,08:20
Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede


Ahoj Ivka,
ja som sem písala asi pred rokom.
Rovnakú mutáciu mám aj ja, len s tým rozdielom, že trombofilný stav mám ja negatívny. Treba užívať kyselinu listovú. Nakoľko mne mutáciu zistili tesne pred mojim terajším tehotenstvom (predtým som v dec. 2009 mala MA v 9 tt), tak som kyselinu listovú začala užívať asi iba necelý mesiac pred tehu, a užívam ju doteraz (som v 6. mesiaci).
A k tej trombofílii - počas tehu sa podáva nízkonukleárny heparín - injekcie - jeden z druhov : fragmin, fraxiparin, clexane - na riedenie krvi, aby sa k bábätku dostávala výživa a nehustla krv. Lebo to môže byť príčina neúspechov, keď máš hustejšiu krv a vlastne sa upchajú cievy, ktoré prinášajú výživu do placenty a potom k bábätku.
Ja si tieto injekcie pichám raz denne sama - do bruška viac do bokov, lebo už bruško rastie.
Ivka - držím palce , nech sa vám čím skôr zadarí a dotiahnete tehotenstvo do úspešného konca :)
A pozdravujem aj ostatné žienky - ako som spätne čítala - osky - máš toho za sebou dosť a verím, že úspech nenechá na seba dlho čakať ;).

Maryanbb - verím, že babuľka je v poriadku ;)

zatiaľ sa majte a prajem Vám krásne jarné slnečné dni :)
ErinErin
20.03.11,19:32
Ahojte!
No tak po dlhšom čase som tu. Mám výsledky z genetiky. Zistili mi mutáciu MTHFR C677T v homozygotnom stave. Vysvetlili mi to tak, že mi chýba kyselina listová, preto som vraj potratila. Navyše mi hrozí trombóza. Poraďáčky, aký máte na to názor, či by ste na mojom mieste ešte riskli tehotenstvo? Ja sa bojím hlavne kvôli tej trombóze. Kyselina listová sa dá užívať to viem. S tým by nemal byť problém ak by som užívala najmenej tri mesiace pred otehotnením.
Som zvedavá na Vaše názory. Ďakujem za odpovede

Existuje aj forma kyseliny listovej dostupná ihneď po užití.
http://www.femibion.sk/index.php?pid=metafolin
Ale radšej sa poraď s lekárom pred investíciou do tabletiek, či sa tvoj problém tohto týka:
http://www.femibion.sk/index.php?pid=kyselina


Jedna žena z dvoch nemôže úplne premeniť kyselinu listovú na jej telu vlastnú formu folátu. Je to spôsobené obmedzenou enzýmovou aktivitou!
maryann.b
21.03.11,08:59
Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ... :mee::mee::mee::mee::mee:
ludmilla
21.03.11,13:53
Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ... :mee::mee::mee::mee::mee:

Majka tvoje slová sú plné beznádeje, myslela som si, že už to ide len k lepšiemu naposledy som o Vás počula v novembri ;) priznám sa netuším čo by bolo v tomto tvojom prípade najlepším riešením skúsila som nájsť aspoň pár linkov:
http://www.epilepsiask.sk/
http://camelot2.lf2.cuni.cz/tomasekm/epilepsie/epilepsie.htm
http://www.clpe.cz/centraproepilepsie.htm
http://www.fnspfdr.sk/index.php/nemocnica/kliniky/53
http://www.zivotsepilepsiou.sk/
http://www.epilepsie-netz.de/5/Adressen__Kliniken_.htm

v tom poslednom sú nemocnice v Nemecku a Rakúsku a ešte pri hľadaní som narazila na jednu kliniku vo Švajčiarsku o ktorej sú na nete tie najlepšie recenzie od samotných pacientov a rodičov pacientov:

Schweize. Epilepsie-Zentrum (EPI-Klinik)
Bleulerstrasse 60
8008 Zürich

Zentrale +41 44 387 61 11
Fax +41 44 387 62 49

http://www.swissepi.ch (http://www.swissepi.ch/)
osky
21.03.11,20:56
Ahoj Ivka,
ja som sem písala asi pred rokom.
Rovnakú mutáciu mám aj ja, len s tým rozdielom, že trombofilný stav mám ja negatívny. Treba užívať kyselinu listovú. Nakoľko mne mutáciu zistili tesne pred mojim terajším tehotenstvom (predtým som v dec. 2009 mala MA v 9 tt), tak som kyselinu listovú začala užívať asi iba necelý mesiac pred tehu, a užívam ju doteraz (som v 6. mesiaci).
A k tej trombofílii - počas tehu sa podáva nízkonukleárny heparín - injekcie - jeden z druhov : fragmin, fraxiparin, clexane - na riedenie krvi, aby sa k bábätku dostávala výživa a nehustla krv. Lebo to môže byť príčina neúspechov, keď máš hustejšiu krv a vlastne sa upchajú cievy, ktoré prinášajú výživu do placenty a potom k bábätku.
Ja si tieto injekcie pichám raz denne sama - do bruška viac do bokov, lebo už bruško rastie.
Ivka - držím palce , nech sa vám čím skôr zadarí a dotiahnete tehotenstvo do úspešného konca :)
A pozdravujem aj ostatné žienky - ako som spätne čítala - osky - máš toho za sebou dosť a verím, že úspech nenechá na seba dlho čakať ;).

Maryanbb - verím, že babuľka je v poriadku ;)

zatiaľ sa majte a prajem Vám krásne jarné slnečné dni :)

dakujeme:)
osky
21.03.11,21:06
Jaj dievčatá, moja materská je ako zlý sen! Už 7 mesiacov bojujeme s epilepsiou ... a mám pocit, že naši lekári sú neschopní. Malej sa stav naďalej len zhoršuje. Včera mala 6 záchvatov! Berieme dvojkombináciu liekov (Convulex + Keppra), no mám pocit, že keby som jej dávala cukríky, tak to bude mať rovnaký efekt. Oni sa len uspokojili s tým, že na EEG nám natočili EPI vlny a tak liečia epilepsiu (parciálne komplexné záchvaty). Nevedia, kde je príčina. Nič neobjavili. MRI je čisté. Čo mám robiť?????? Malá má 10 mesiacov, motoricky je na 5 a psychicky na 3 mesiace. Nesedí, je ako handrová bábika. Včera som znovu celý deň preplakala. V nemocnici mi povedali, že už mi nemajú urobiť aké vyšetrenia. Metabolické testy jej robili dva krát a sú negatívne. V nemocnici sme ležali už 4x a stále je to horšie. Ich to netrápi, že lieky nezaberajú, že dieťa je pre život nepoužiteľné ... veď to nie je ich dieťa, je to len ďalší pokusný králik! Viete mi niekto poradiť, na koho sa mám obrátiť, koho už konečne bude zaujímať moja Mia, veď je to živý človiečik a trápi sa ... :mee::mee::mee::mee::mee:

majka,boze moj,som sokovana.neviem ako ti pomoct ale je to svinstvo,ze lekari dokazu odbit so studenou tvarou take babätko.
samozrejme,ze do zahranicia ist mozete,keby ste prisli do viedne,pomohla by som ako viem,hlavne recovo,ale ako by ste to utiahli financne?mate dake moznosti?tu je pre ludi co nie su tu poiszeni vsetko strasne drahe,ved aj my poisteni doplacame za vsetko mozne.....hroza.neviem ako je to v nemecku ale vo svajciarsku je to iste este drahsie.
v kazdom pripade,mozem sa dakde poinformovat ak by si chcela.
alebo mozno ludmila by nam vedela povedat ako je to s poplatkami,robi predsa v rakuskej nemocnici.
Ajuška
21.03.11,21:53
[/B]...ak mi poradite cokolvek na zlepsenie mojho predpokladu na uspech,budem vam len vdacna.
...mám svoje dôvody pre ktoré tento zdroj uznávam... začítaj sa, možno aj Teba osloví http://moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=258:pravda-o-poeti&catid=1:o-pravdach&Itemid=2 ...;):---...
osky
22.03.11,06:02
...mám svoje dôvody pre ktoré tento zdroj uznávam... začítaj sa, možno aj Teba osloví http://moje-pravdy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=258:pravda-o-poeti&catid=1:o-pravdach&Itemid=2 ...;):---...

dakujem.stranka vyzera veeeelmi zaujimavo,vsetko duchovne a neviditelne ma neskutocne inspiruje.
istotne ju preluskam od a po z.:)
hm21
05.04.11,09:44
Ahojte, dufam ze mi niekto bude vediet poradit.. :( MS som mala dostat 20.3. no dosla 6 dni neskor... robila som si medzicasm test...1 bol / a na druhom bola druha ciarocka uplne ako duch... nakoniec dosla mcha, ale ina... trvala kratko a bola bolestiva... co sa u mna nestava aby ma brucho bolelo nonstop... brucho mam nafknute na bokoch sa mi zvyraznili zilky, prsia takisto-zilky a jemne strie... navyse uz cca 3-4 dni ma tak divne boli v podbrusku a taha sa to az k pupku...take brnenie... nechuti mi vobec jest a uz vobec nemam chut ani na moje ,,oblubene,, cigaretky...moja mama mala vraj do 4. mesiaca menstruaciu.. no ja neviem nechce sa jej take pytat :) ani nikoho blizkeho tym obtazovat, netoboz mojho manzilka... z prace ma neuvolnia a nechcem si robit uz ziaden test...moc im neverim, dakujem za kazdu radu a skusenost :))
maryann.b
06.04.11,07:56
Ahoj, príznaky máš ako tehotná. Aj ja som mala menzes pri prvom dieťati. A prečo neveríš testom? Ja som si vždy najprv urobila taký lacnejší a keď mi vyšiel pozitívne, tak som si urobila aj taký drahší, ktorý mi to tehotenstvo vždy potvrdil. Nemyslím si, že je dôvod neveriť testom. Skôr vyjdu falošne negatívne, nie falošne pozitívne. Možno ide len o veľmi skorú tehotnosť, tak ešte namáš v moči dostatok hormónu HCG. Ja by som test rozhodne zopakovala :):):)
osky
06.04.11,18:46
Ahoj, príznaky máš ako tehotná. Aj ja som mala menzes pri prvom dieťati. A prečo neveríš testom? Ja som si vždy najprv urobila taký lacnejší a keď mi vyšiel pozitívne, tak som si urobila aj taký drahší, ktorý mi to tehotenstvo vždy potvrdil. Nemyslím si, že je dôvod neveriť testom. Skôr vyjdu falošne negatívne, nie falošne pozitívne. Možno ide len o veľmi skorú tehotnosť, tak ešte namáš v moči dostatok hormónu HCG. Ja by som test rozhodne zopakovala :):):)

Majka,ako sa mate.je nieco nove?ako bojujete.ak neches pisat sem,napis mi do SS.
casto na vas myslim.
hm21
07.04.11,05:46
Ahoj, príznaky máš ako tehotná. Aj ja som mala menzes pri prvom dieťati. A prečo neveríš testom? Ja som si vždy najprv urobila taký lacnejší a keď mi vyšiel pozitívne, tak som si urobila aj taký drahší, ktorý mi to tehotenstvo vždy potvrdil. Nemyslím si, že je dôvod neveriť testom. Skôr vyjdu falošne negatívne, nie falošne pozitívne. Možno ide len o veľmi skorú tehotnosť, tak ešte namáš v moči dostatok hormónu HCG. Ja by som test rozhodne zopakovala :):):)
no neviem uz som si urobila doopy 8 testov, ale necitim sa nejak fajn....a ta menstruacia pocas teotenstva je nejaka ina alebo je na nerozoznanie?
maryann.b
07.04.11,07:51
8?? :(:(:( To je divné. Ja som mala slabšiu a o dva dni kratšiu menštruáciu. Skôr to bol len taký hnedý výtok. Asi by som na Tvojom mieste radšej zašla k lekárovi.