tinka1751
07.10.09,16:57
chcem sa opytat, robim 1. mesiac ucitelku v materskej skole,mam vystudovany bakalarsky stupen odboru pedagogika, a riaditelka mi dala v zmluve iba 8. platovu triedu. mam narok na vyssiu?Som z toho sklamana, to nemusim mat ziadneho bakalara a mala by som to iste.
zeppka
15.10.09,19:37
to by aj mňa veľmi zaujímalo, pretože robím v mš, mám bc stupeň a na výplatnej páske stále 8. tr. Bojím sa len, že obec ako zriaďovateľ nemusí zvýšiť triedu - rada by som bola, ak by som sa mýlila a nejako si mohla 9. tr. vymáhať. Veď je to nezmysel, aby bc bolo na úrovni strednej školy (čas a peniaze do toho vložené, vyššia odbornosť a pod.)
susann2
15.10.09,19:47
Doteraz zamestnávateľ nemusel zaradiť zamestnanca do platovej triedy, ktorá mu podľa vzdelania prináležala. Od 1.11. by už táto možnosť nemala byť a mal by sa zaradiť zamestnanec do platovej triedy podľa dosiahnutého vzdelania. Prax ukáže či to tak naozaj bude a či niekto zase niečo nenájde, prečo tak nemusí urobiť.
Sabadka
16.10.09,05:33
to by aj mňa veľmi zaujímalo, pretože robím v mš, mám bc stupeň a na výplatnej páske stále 8. tr. Bojím sa len, že obec ako zriaďovateľ nemusí zvýšiť triedu - rada by som bola, ak by som sa mýlila a nejako si mohla 9. tr. vymáhať. Veď je to nezmysel, aby bc bolo na úrovni strednej školy (čas a peniaze do toho vložené, vyššia odbornosť a pod.)

Od 01.11.2009 by si mala mať na výplatnej páske už platovú triedu 9 ak máš I. st. VŠ a samozrejme ak už nie si začínajúca učiteľka.
zeppka
16.10.09,12:30
no to dúfam, lebo ak nie... :-D čo by už vyšla vyhláška k 317... dakujem
tinka1751
17.10.09,13:35
no tak Zeppka mi uz mozme teraz iba cakat a dufat, a ty mas aky bakalarsky odbor? Jaj som z toho cela sklamana, ako keby predskolska pedagogika nevychadzala cela z vseobecnej pedagogiky, robia okolo toho take drahoty.
LidaP
18.10.09,11:23
Pozrite si stránku, podľa ktorej zo zákona patríte do 9. platovej triedy:
http://www.minedu.sk/data/USERDATA/OsobnyUrad/RPaIM/Ucitelia_MS-zaradovanie_do_PT.pdf
zeppka
19.10.09,14:06
ďakujem, preštudujem a dúfam, že pomôže...
zeppka
19.10.09,14:15
Ahoj, ja mám Predškolskú a elementárnu pdg. ...Asi stále prevláda názor, že sa v mš len hrajkáme - a pritom realizujeme odbornú pedagog. činnosť, ako i na zš a pod., mali by sa nad tým zamyslieť i ostatní.. veľa úspechov
zeppka
19.10.09,14:46
V katalógu podľa Nar. 341/2004 sú v 9. plat. tr. s vysokošk. vzdel. uvedené nasledovné prac. činnosti - citácia- ku ktorej z nich sa dá prirovnať prac. činn. učiteľa, resp. riadit. MŠ s vysokošk. vzdel. 1. stupňa? Alebo sa to berie všeobecne?


"Pracovné činnosti vyžadujúce vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa:[/B][/B][/B]
01 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozvíjanie tvorivých schopností a zručností žiakov v čase mimo vy-
učovania v oblasti využívania voľného času, spoločenských a prírodných vied, na prácu s deťmi a so žiakmi
s postihnutím, ktorí sú začlenení do štandardného vzdelávania v škole, školskom zariadení, v zariadení pre
pracovnú rehabilitáciu občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou, v zariadení sociálnych služieb alebo
v športovom stredisku mládeže, ktorú vykonáva vychovávateľ po splnení podmienok určených všeobecne zá-
väzným právnym predpisom.
26
)
02 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na získavanie odborných vedomostí, praktických zručností a návykov
žiakov v odboroch prípravy na povolanie so zreteľomna riešenie konkrétnych úloh v podmienkach praxe, ktorú
vykonávamajster odbornej výchovy v strednomodbornomučilišti, združenej strednej škole, odbornomučilišti,
učilišti, v praktickej škole, v stredisku praktického vyučovania alebo stredisku odbornej praxe po splnení pod-
mienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom.
26
)
03 Výchovno-vzdelávacia činnosť, ktorú vykonáva učiteľ základnej umeleckej školy, zameraná na posudzovanie
talentu žiakov, rozvoj ich schopností, zručností a návykov a osvojovanie si vedomostí, ako aj na rozvoj umelec-
kej tvorivosti a odborná práca v príslušnom umeleckom odbore v prípravnom štúdiu, v štúdiu na prvom a dru-
homstupni a v štúdiu pre dospelých v základnej umeleckej škole po splnení podmienok určených všeobecne zá-
väzným právnym predpisom.
26
)
04 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na tvorivosťžiakov, rozvoj ich zručností a návykov spojený s tvorivou
a aktívnou účasťou na všetkých ich umeleckých výkonoch v základnej umeleckej škole alebo na konzervatóriu.
05 Samostatná odborná špecializovaná práca na úseku agendy medzinárodných vzťahov fakulty alebo vysokej
školy.
06 Zabezpečovanie výchovy alebo prípravy športového družstva a vypracúvanie komplexných plánov športovej prí-
pravy reprezentantov zaradených do širšieho kádra národného reprezentačného družstva.
07 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozširovanie a prehlbovanie vedomostí, zručností a návykov žiakov
s využitím výchovných a vzdelávacích metód, ktorú vykonáva zahraničný lektor v cudzom jazyku v základnej
škole alebo strednej škole.
08 Výchovno-vzdelávacia a komunitná činnosťzameraná na vytváranie podmienok na prekonávanie zdravotných,
jazykových a sociálnych bariér dieťaťa alebo žiaka pri zabezpečovaní výchovno-vzdelávacieho procesu, vykoná-
vaná asistentomučiteľa v základnej škole, špeciálnej základnej škole,materskej škole alebo v špeciálnejmater-
skej škole po splnení podmienok určených všeobecne záväzným právnym predpisom."
26
)
zeppka
19.10.09,14:55
Aháááááá, už som pochopila ten odkaz a číslo: 17.09.01 (http://www.minedu.sk/data/USERDATA/O...anie_do_PT.pdf)
Si sama aj píšem, aj odpovedám... Čo už, hlavne, že chápem... ;)
Takže tá činnosť, s kt. sa porovnávame, by mala byť podľa prvého odseku:

01 Výchovno-vzdelávacia činnosťzameraná na rozvíjanie tvorivých schopností a zručností žiakov v čase mimo vy-
učovania v oblasti využívania voľného času, spoločenských a prírodných vied, na prácu s deťmi a so žiakmi
s postihnutím, ktorí sú začlenení do štandardného vzdelávania v škole, školskom zariadení, v zariadení pre
pracovnú rehabilitáciu občanov so zmenenou pracovnou schopnosťou, v zariadení sociálnych služieb alebo
v športovom stredisku mládeže, ktorú vykonáva vychovávateľ po splnení podmienok určených všeobecne zá-
väzným právnym predpisom.
Vďaka, mali by to uznať- logiku to má, a môžem si nárokovať aj spätné vyplatenie - odkedy mám Bc titul? Vďaka
LidaP
19.10.09,18:51
...mne zriaďovateľ vyšiel v ústrety aj v tomto, môžeš to skúsiť, podľa zákona Ti to patrí...
zuzulik47
21.10.09,14:44
Vie mi prosim niekto poradit, do akej platovej triedy budem zaradena od 1.11. 2009? na zaklade titulu Bc. - Predskolska a elementarna pedagogika som bola zaradena do 9. platovej triedy bez priplatku za odrobene roky, kedze som este len teraz zacala ucit v MS. Dakujem
Sabadka
22.10.09,12:24
Vie mi prosim niekto poradit, do akej platovej triedy budem zaradena od 1.11. 2009? na zaklade titulu Bc. - Predskolska a elementarna pedagogika som bola zaradena do 9. platovej triedy bez priplatku za odrobene roky, kedze som este len teraz zacala ucit v MS. Dakujem

Ak si začala učiť len teraz od septembra, tak budeš zaradená do platovej triedy 8 ako začínajúci učiteľ.
zuzulik47
22.10.09,13:28
Ako sa to potom bude riesit s platom? lebo 8. platova trieda je hodnotena menej ako 9. platova trieda. V zmluve mam uvedenu 9. platovu triedu
Sabadka
23.10.09,06:10
Ako sa to potom bude riesit s platom? lebo 8. platova trieda je hodnotena menej ako 9. platova trieda. V zmluve mam uvedenu 9. platovu triedu

Aj keď pôjdeš o triedu nižšie tak finančne na tom nestrácaš nič, pretože nová platová tabuľka je postavená tak, že zhruba tá suma tarifného platu, ktorá je teraz určená pre 9 platovú triedu bude od 01. novembra prislúchať 8 platovej triede, a ak by tam aj vznikli rozdiely plat sa ti dorovná, pretože zákon hovorí, že a podľa nového zaradenia ak vyjde zamestnancovi plat nižší ako bol doteraz plat musí byť zachovaný ako pred 01. novembrom t. j. bude sa ti doplácať ten rozdiel. Darmo máš v zmluve 9 platový triedu, mení sa zákon, mení sa zaraďovanie pedagogických zamestnancov, menia sa aj platové triedy, ale ako som písala vyššie, platovo na tom stratová nebudeš.


PS: Dobrá rada pre všetkých: Porovnajte si doteraz platné platové tabuľky s platovými tabuľkami platnými od 01.11.2009 a zistíte, že finančne na tom stratový nebude nikto, pretože tá platová tarifa ktorá patrila doteraz napr. 10 platovej triede, bude od novembra zodpovedať platovej triede 9.

Už som do niektorého príspevku písala, presvedčiť sa na vlastné oči je osožnejšie než sa chytať správ typu JPP.
nadka1
23.10.09,12:08
A to naozaj? Ja keď porovnávam platovú tarifu 9 od 1.1.2009 s platovou tarifou 9 od 1.11.2009 je to stále 494 € bez praxe. Môžeš mi to vysvetliť?
Sabadka
23.10.09,12:54
A to naozaj? Ja keď porovnávam platovú tarifu 9 od 1.1.2009 s platovou tarifou 9 od 1.11.2009 je to stále 494 € bez praxe. Môžeš mi to vysvetliť?

Môžem, ja som porovnávala len pracovnú triedu 2 pracovnú triedu 1 nie, ale aj tak nestratíš finančne nič, pretože sa ti bude plat dorovnávať do výšky súčasného platu, t. j. ak ti bude na plate robiť nové zaradenie rozdiel 60 ,-€ tak tento rozdiel sa ti bude doplácať aby si mala ten istý plat ako doteraz.
adelamrazova
27.10.09,17:05
dobry vecer,
ja by som sa chcela opytat, ci mi niekto nevie poradit.
som ucitelka na 1. st zs, mam zapocitanu prax 4 roky 10 mes. ku 30.12.2008, v com je i materska dovolenka. tohto roku som dokoncila rigoroznu skusku a nadobudla titul PaedDr. je pravda, ze mi je uplne na nic? ze sa nepocita ako 1.kvalifikacna skuska? som z toho velmi smutna, neverim, ze toto sa naozaj moze na slovensku diat :-( dakujem, pekny vecer
Rebecka
27.10.09,18:27
Dobry vecer, prosim vas o radu.
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?
zuzulik47
27.10.09,18:37
Este by som sa chcela opytat, ako sa dostanem do 2. stupna deviatej platovej triedy? Kedze teraz budem preradena do 8. triedy a este ako zacinajuci ucitel, budem buduci rok zaradena do 9. platovej triedy uz ako samostatny ucitel? A co tie cisla 1 a 2. Dakujem
Sabadka
28.10.09,06:36
dobry vecer,
ja by som sa chcela opytat, ci mi niekto nevie poradit.
som ucitelka na 1. st zs, mam zapocitanu prax 4 roky 10 mes. ku 30.12.2008, v com je i materska dovolenka. tohto roku som dokoncila rigoroznu skusku a nadobudla titul PaedDr. je pravda, ze mi je uplne na nic? ze sa nepocita ako 1.kvalifikacna skuska? som z toho velmi smutna, neverim, ze toto sa naozaj moze na slovensku diat :-( dakujem, pekny vecer

Žiaľ bohu môže, chýbajú ti roky. Na platový postup a na uznanie 1 KV skúšky potrebuješ 5 rokov pedagogickej praxe, do pedagogickej praxe sa nezaratáva ani MD ani RD.
Sabadka
28.10.09,06:37
Dobry vecer, prosim vas o radu.
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?

Vychovávateľ s VŠ vzdelaní I. stupňa by mal mať platovú triedu 9.
Sabadka
28.10.09,06:48
Este by som sa chcela opytat, ako sa dostanem do 2. stupna deviatej platovej triedy? Kedze teraz budem preradena do 8. triedy a este ako zacinajuci ucitel, budem buduci rok zaradena do 9. platovej triedy uz ako samostatny ucitel? A co tie cisla 1 a 2. Dakujem

Čísla 1 a 2 určujú pracovnú triedu.

1 - ka je pre klasické ZŠ, MŠ
2-ka je je pre špeciálne školy, špeciálne triedy, špeciálne MŠ
janaj777
28.10.09,11:20
Môžete mi pomôcť?
Mám učiteľku s VŠ druhého stupňa, má náhradu prvej kvalifikačnej skúšky a neučí viac ako polovicu svojho úväzku.
Stále platí, že bude zaradená o jednu platovú triedu nižšie?
judita1971
28.10.09,13:00
Môžete mi pomôcť?
Mám učiteľku s VŠ druhého stupňa, má náhradu prvej kvalifikačnej skúšky a neučí viac ako polovicu svojho úväzku.
Stále platí, že bude zaradená o jednu platovú triedu nižšie?


§ 7 ods. 4 zákona č. 317 /2009 Z.z.:

Zamestnávateľ môže učiteľovi znížiť kvalifikačnú požiadavku na rozsah jednej tretiny jeho týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti, ak by nebolo možné zabezpečiť vyučovací proces iným učiteľom, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady na vyučovanie aprobačných predmetov.


Toto nemôžeš uplatniť ?
janaj777
28.10.09,13:10
§ 7 ods. 4 zákona č. 317 /2009 Z.z.:

Zamestnávateľ môže učiteľovi znížiť kvalifikačnú požiadavku na rozsah jednej tretiny jeho týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti, ak by nebolo možné zabezpečiť vyučovací proces iným učiteľom, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady na vyučovanie aprobačných predmetov.


Toto nemôžeš uplatniť ?


Ďakujem za odpoveď.
Môžem teda takéhoto zamestnanca zaradiť do 11. platovej triedy?
judita1971
28.10.09,15:33
Ďakujem za odpoveď.
Môžem teda takéhoto zamestnanca zaradiť do 11. platovej triedy?

áno, na tvojom mieste, by som ešte hodila na papier, že využívaš § 7

čiže by som konkrétnej osobe napísala.



VEC: Zníženie kvalifikačnej požiadavky

Týmto Vám v zmysle § 7 ods. 4 zákona č. 317/2009 Z.z. o ped... od 1.11.2009 znižujem kvalifikačnú požiadavku na rozsah jednej tretiny Vašej týždennej priamej výchovno-vzdelávacej činnosti, nakoľko nebolo možné zabezpečiť vyučovací proces iným učiteľom, ktorý spĺňa kvalifikačné predpoklady na vyučovanie aprobačných predmetov.
Fany1000
30.10.09,17:37
Ak robíš 1. mesiac, tak si začínajúci učiteľ. Preto si zaradená v nižšej triede. Po roku, alebo dvoch (podľa toho, koľko ti uvádzajúci učiteľ určí adaptačné obdobie) by si mala byť preradená do vyššej triedy.
Sabadka
30.10.09,17:44
Ak robíš 1. mesiac, tak si začínajúci učiteľ. Preto si zaradená v nižšej triede. Po roku, alebo dvoch (podľa toho, koľko ti uvádzajúci učiteľ určí adaptačné obdobie) by si mala byť preradená do vyššej triedy.

A samozrejme, že úspešne zvládne to adaptačné obdobie. V opačnom prípade sa môže s prácou v školstve rozlúčiť. viď zákon 317/2009.
jankamm
30.10.09,18:30
Dobrý deň. Pracujem ako učiteľka v Materskej škole. Moje najvyššie dosiahnuté vzdelanie je VŠ 1. stupňa. Študijný odbor: Pedagogika Bakalársky študijný program: Animácia voľnočasových aktivít Som zaradená do platovej triedy 7. – kategórie nekvalifikovaných pedagógov. Podľa nového zákona by som nemala byť zaradená do platovej triedy 8. ?
Kategória PZ Stupeň vzdelania Kariérový stupeň Platová trieda učiteľ MŠ, vychovávateľ, a MOV
ÚSO nekvalifikovaný 7
ÚSO začínajúci 7
ÚSO samostatný 8
ÚSO s I. atestáciou 9
VŠ I. stupňa nekvalifikovaný 8
VŠ I. stupňa začínajúci 8
VŠ I. stupňa samostatný 9
VŠ I. stupňa s I. atestáciou 10
VŠ II. stupňa nekvalifikovaný 9
VŠ II. stupňa začínajúci 9
VŠ II. stupňa samostatný 10
VŠ II. stupňa s I. atestáciou 11
VŠ II. stupňa s II. atestáciou 12
Do započítanej praxe sa ďalej započítava čas: b/ starostlivosť o dieťa -zodpovedajúci dĺžke materskej dovolenky, ďalšej materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky, pričom na jedno dieťa možno započítať najviac tri roky. Ja som bola na MD s dcérou ešte pred nástupom do MŠ – žiadna prax mi nebola započítaná ako to vlastne je? Ďakujem
Sabadka
30.10.09,18:38
Dobrý deň. Pracujem ako učiteľka v Materskej škole. Moje najvyššie dosiahnuté vzdelanie je VŠ 1. stupňa. Študijný odbor: Pedagogika Bakalársky študijný program: Animácia voľnočasových aktivít Som zaradená do platovej triedy 7. – kategórie nekvalifikovaných pedagógov. Podľa nového zákona by som nemala byť zaradená do platovej triedy 8. ?
Kategória PZ Stupeň vzdelania Kariérový stupeň Platová trieda učiteľ MŠ, vychovávateľ, a MOV
ÚSO nekvalifikovaný 7
ÚSO začínajúci 7
ÚSO samostatný 8
ÚSO s I. atestáciou 9
VŠ I. stupňa nekvalifikovaný 8
VŠ I. stupňa začínajúci 8
VŠ I. stupňa samostatný 9
VŠ I. stupňa s I. atestáciou 10
VŠ II. stupňa nekvalifikovaný 9
VŠ II. stupňa začínajúci 9
VŠ II. stupňa samostatný 10
VŠ II. stupňa s I. atestáciou 11
VŠ II. stupňa s II. atestáciou 12
Do započítanej praxe sa ďalej započítava čas: b/ starostlivosť o dieťa -zodpovedajúci dĺžke materskej dovolenky, ďalšej materskej dovolenky alebo rodičovskej dovolenky, pričom na jedno dieťa možno započítať najviac tri roky. Ja som bola na MD s dcérou ešte pred nástupom do MŠ – žiadna prax mi nebola započítaná ako to vlastne je? Ďakujem

MD a RD sa do započítanej praxe započítava, ano od 01.11.2009 by si mala byť zaradená do 8. triedy. Kedy si uzatvorila PP?
jankamm
30.10.09,19:00
môj pracovný pomer trvá od septembra 2008
ako by som mala donútiť starostu, aby ma zaradila do vyššej plat. trieda a aby mi započítal do praxe materskú, lebo na neho nič neplatí a ja sa neviem kde sa mám obráťiť
Sabadka
30.10.09,19:07
môj pracovný pomer trvá od septembra 2008
ako by som mala donútiť starostu, aby ma zaradila do vyššej plat. trieda a aby mi započítal do praxe materskú, lebo na neho nič neplatí a ja sa neviem kde sa mám obráťiť

A pred tým si pracovala niekde? Myslím tým či máš ešte nejaké odpracované obdobie. Ja na tvojom mieste by som sa obrátila na príslušný KŠÚ a od nich si pýtala písomné stanovisko a to ukázala starostovi. Napíš sem prosím presne, od kedy dokedy si pracovala a kde (nemyslím konkrétny názov) zamestnávateľa, len aby sme ti mohli spočítať započítanú prax, podľa ktorej by si mala mať priznaný zvýšený tarifný plat.
jankamm
30.10.09,19:30
od 20.11.1999 do 13.6.2002 materská dovolenka
od 13.6.2002 do 31.12.2002 1. pracovný pomer
od 1.1.2004 do 12.9.2008 2. pracovný pomer
12.9.2008 do teraz 3. pracovný pomer
predchádzajúce zamestnanie nemalo nič spoločné s pedagogickou činnosťou tak mi žiadnu prax nemohli prirátať a ani alikvotnú časť tak mi bolo povedané starostom
a MD mi nemodli prirátať, lebo prirátali by mi ju vtedy ak by som pracovala u nich a potom šla na MD a ta platová trieda je preto 7 lebo patrím do kategórie nekvalifikovaných pedagógov
neviete presne na koho sa mám obrátiť na KŠÚ mail
Sabadka
30.10.09,20:13
od 20.11.1999 do 13.6.2002 materská dovolenka
od 13.6.2002 do 31.12.2002 1. pracovný pomer
od 1.1.2004 do 12.9.2008 2. pracovný pomer
12.9.2008 do teraz 3. pracovný pomer
predchádzajúce zamestnanie nemalo nič spoločné s pedagogickou činnosťou tak mi žiadnu prax nemohli prirátať a ani alikvotnú časť tak mi bolo povedané starostom
a MD mi nemodli prirátať, lebo prirátali by mi ju vtedy ak by som pracovala u nich a potom šla na MD a ta platová trieda je preto 7 lebo patrím do kategórie nekvalifikovaných pedagógov
neviete presne na koho sa mám obrátiť na KŠÚ mail

Tak počítajme:
1. 2 roky 206 dni to je tá MD a RD
2. 1. a 2. pracovný pomer spolu 5 rokov a 90 dní, z ktorých ti môže podľa zákona zamestnávateľ započítať 1/3 ale 2/3.
Musíme vypočítať započítanú prax k 1.1.2008, pretože tento dátum je smerodatný pre určenie tvojho platu.

takže MD - 2 roky 206 dní
1/3 z predch. pracovných pomerov k 31.12.2008 vrátane je : 1 rok 188 dní
--------------
Spolu:4 roky 29 dní

Takže v septembri 2008 ti mal vystaviť platový dekrét so 4 celými rokmi započítanej praxe, potom k 01.01. 2009 ti tam mal pripočítať rok 2008 nasledovne od 1.1.2008-12.9.2008 je 255 dní z toho 1/3 je 85 dní a od 13.9. do 31.12. 2008 je 110 dní čo nám dáva započítanú prax k 1.1.2009 4 roky 224 dní, teda na platovom dekréte si mala mať znova uvedené 4 celé roky praxe. Teraz od 1.1.2010 by si teda mala mať už 5 rokov 224 dní celkovej praxe. Platová trieda 8 ako nekvalifikovaná, pretože žiaľ nespĺňaš kvalifikáciu ani podľa novej vyhlášky č. 437/2009. Ale roky ti uznať musí, na KšÚ sa obráť na osobný úrad, tam ti to tiež potvrdia, že MD a RD sa zaratáva a aj tá prax mimo školstva ale len 1/3 alebo 2/3. Je to ináč aj v zákone 553/2003 o odmeňovaní. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne a že som ti pomohla aspoň trochu.
jankamm
30.10.09,20:33
dakujem už som to poslala dám vedieť čo mi odpísali veľmi si mi pomohla. Ale starosta sa mi bude zase vyhrážať že má prepustí.
Sabadka
31.10.09,08:22
dakujem už som to poslala dám vedieť čo mi odpísali veľmi si mi pomohla. Ale starosta sa mi bude zase vyhrážať že má prepustí.

Som zvedavá čo ti odpíšu, a neznalosť zákona neospravedlňuje a hlavne starostu nie a hlavne nie v pracovnoprávnych vzťahoch. Netvrdím, že to má vedieť naspamäť, ale má vedieť kde tieto veci nájsť. Držím ti palce, aby si dostala to na čo máš nárok zo zákona.
zslipova
31.10.09,13:54
Poradí mi prosím Vás niekto, do akého kariér. stupňa a do ktorej platovej triedy zaradiť nekvalifik. učiteľa s II. kvalif. skúškou, 13 rokov pedag. praxe.
Nekvalifik. je z dôvodu, že neučí svoju aprobáciu.
Ďakujem za odpovede
nadka1
03.11.09,13:31
Môžem, ja som porovnávala len pracovnú triedu 2 pracovnú triedu 1 nie, ale aj tak nestratíš finančne nič, pretože sa ti bude plat dorovnávať do výšky súčasného platu, t. j. ak ti bude na plate robiť nové zaradenie rozdiel 60 ,-€ tak tento rozdiel sa ti bude doplácať aby si mala ten istý plat ako doteraz.
Vraciam sa k tomuto bodu, akým spôsobom sa robia tieto dorovnania v nových platových dekrétoch, formou osobného príplatku? Ďakujem
jankamm
03.11.09,14:16
ahoj Sabadka
ako som sľúbila dnes som dostala odpoveď z KŠÚ mám byť zaradená do platovej triedy 8 tak ako si vravela
MD má byť započítaná bez ohľadu kde som pracovala predtým nevieš ak mám 2 roky a 206 dní ako mi to majú rátať či 2 alebo 3 roky a na alikvotnú časť má odkázala na zákon a to si každý vysvetľuje inak
Sabadka
03.11.09,17:51
ahoj Sabadka
ako som sľúbila dnes som dostala odpoveď z KŠÚ mám byť zaradená do platovej triedy 8 tak ako si vravela
MD má byť započítaná bez ohľadu kde som pracovala predtým nevieš ak mám 2 roky a 206 dní ako mi to majú rátať či 2 alebo 3 roky a na alikvotnú časť má odkázala na zákon a to si každý vysvetľuje inak

Z MD a RD sa zaratúvajú najviac 3 roky na jedno dieťa, mal by ti uznať skutočnú dlžku MD a RD aj tých 206 dní sa ti zíde, aspoň, A k tej alikvotnej čiastke - zákon hovorí minimálne o 1/3ne. tú by ti mal zarátať. Daj vedieť potom ako si pochodila u starostu. Držím palce
Sabadka
03.11.09,17:54
Vraciam sa k tomuto bodu, akým spôsobom sa robia tieto dorovnania v nových platových dekrétoch, formou osobného príplatku? Ďakujem

Osobné príplatky sú nenároková zložka, neriešila by som doplatky formou osobných príplatkov. Platový dekrét dáš podľa nového zaradenia a potom ešte
do platového dekrétu daj klauzulu, že plat podľa §32 b ods. 1 Vám zostáva zachovaný vo výške platu pred 1.11.2009 v sume .....€. Vzorový platový dekrét nájdeš aj na stránke www.minedu.sk
jankamm
03.11.09,18:16
ako si môžem ušetriť tie 206 dní a nevieš mi povedať ak má starosta vyzval na doplnenie si vzdelania ak si ho do dvoch rokov nedoplním tak má prepustí ja som študentka 5 ročníka ale úplne v inom odbore a dá sa to doplniť nejakými atestáciami
Sabadka
04.11.09,06:43
ako si môžem ušetriť tie 206 dní a nevieš mi povedať ak má starosta vyzval na doplnenie si vzdelania ak si ho do dvoch rokov nedoplním tak má prepustí ja som študentka 5 ročníka ale úplne v inom odbore a dá sa to doplniť nejakými atestáciami

Myslela som to tak, že by bolo lepšie keby ti buď uznal celé 3 roky alebo skutočnú dĺžku materskej tie 2 roky 206 dní a nie len 2 roky, pretože potom prídeš o tých 206 dní, ktoré ti budú chýbať pri započítaných rokoch.
Pri doplnení vzdelania je to tak, že začať študovať do dvoch rokov od prvého nástupu do zamestnania v školstve. Teda ak ťa prijal do zamestnannia od 1.9.2009 tak do 1.9.2011 musíš začať študovať, aby si si doplnila svoju odbornú spôsobilosť. Ak študuješ momentálne iný odbor mala by si si spraviť aspoň DPŠ.
silviad
04.11.09,06:54
Do dvoch musí začať a dokedy má skončiť, to nie je určené?
nadka1
04.11.09,08:16
Osobné príplatky sú nenároková zložka, neriešila by som doplatky formou osobných príplatkov. Platový dekrét dáš podľa nového zaradenia a potom ešte
do platového dekrétu daj klauzulu, že plat podľa §32 b ods. 1 Vám zostáva zachovaný vo výške platu pred 1.11.2009 v sume .....€. Vzorový platový dekrét nájdeš aj na stránke www.minedu.sk (http://www.minedu.sk)
Ďakujem pekne za reakciu, ale ak zamestnávateľ to chce riešiť takou formou, je to chyba? Ide o učiteľov ZUŠ, ktorí sú nekvalifikovaní, plat im chce zachovať aj keď podľa nového zákona pôjdu o triedy nižšie. Ten vzorový platový dekrét som preštudovala, je tam aj verzia pre nekvalifikovaných, zdá sa mi to logickejšie zvýšiť alebo dodať tam ten osobný príplatok. Alebo to má byť tak, že spočítam všetky položky a výslednú sumu navýšim v súvislosti s tou klauzulou, ktorú si uviedla? Ďakujem za radu.
Sabadka
04.11.09,09:11
Do dvoch musí začať a dokedy má skončiť, to nie je určené?

Zákon 317/2009 § 60 ods. 2.
Pedagogický zamestnanej je povinný začať vzdelávanie na získanie pedagogickej spôsobilosti podľa § 8 ods.1 písm.a) najneskôr do dvoch rokov od vzniku prvého pracovného pomeru pedagogického zamestnanca v príslušnom druhu a type školy alebo školského zariadenia a najneskôr do 4 rokov pracovného pomeru je povinný ho ukončiť v súlade s § 8 odst. 2
Sabadka
04.11.09,09:15
Ďakujem pekne za reakciu, ale ak zamestnávateľ to chce riešiť takou formou, je to chyba? Ide o učiteľov ZUŠ, ktorí sú nekvalifikovaní, plat im chce zachovať aj keď podľa nového zákona pôjdu o triedy nižšie. Aj im ho musí zachovať § 32b ods. 1Ten vzorový platový dekrét som preštudovala, je tam aj verzia pre nekvalifikovaných, zdá sa mi to logickejšie zvýšiť alebo dodať tam ten osobný príplatok. Alebo to má byť tak, že spočítam všetky položky a výslednú sumu navýšim v súvislosti s tou klauzulou, ktorú si uviedla? Ďakujem za radu.

Výslednú sumu nebudeš navyšovať, aj vo vzorom dekréte máš tú klauzulu že plat zostáva zachovaný, teda takémuto zamestnancovi nepozastavíš vyplácanie doteraz priznaného platu k 31.10.2009, ale vyplácaš mu doteraz priznaný plat naďalej. Ale ak to chcete riešiť formou osobných príplatkov, zákon to doslova nezakazuje, len maj na zreteli, že osobné príplatky sú nenároková zložka a na zachovanie doteraz priznaného platu v prípade ak by podľa nového zaradenia bol plat nižší má nárok zo zákona.
nadka1
04.11.09,10:53
Ďakujem za tvoju reakciu, ale asi to potrebujem prebrať na príklade.Učiteľ ZUŠ nekvalifikovaný so SŠ, 11 r. praxe do 30.10. bol zaradený do 9.tr,mal k tomu zodpovedajúci plat.Od 1.11. by mal byť zaradený do 7.tr. Ak ho tam zaradím,ako dosiahnem,aby mu zostal pôvodný plat?
Sabadka
04.11.09,11:55
Ďakujem za tvoju reakciu, ale asi to potrebujem prebrať na príklade.Učiteľ ZUŠ nekvalifikovaný so SŠ, 11 r. praxe do 30.10. bol zaradený do 9.tr,mal k tomu zodpovedajúci plat.Od 1.11. by mal byť zaradený do 7.tr. Ak ho tam zaradím,ako dosiahnem,aby mu zostal pôvodný plat?

Nastavíš plat podľa nového zaradenia, potom do platového dekrétu mu jednoducho dopíšeš: napr.
Funkčný plat vo výške ......., ktorý Vám bol priznaný pred 01.11.2009 Vám v zmysle § 32b ods. 1 zostáva zachovaný naďalej a bude Vám vyplácaný aj po 01.11.2009 v tejto výške.

Alebo o tú rozdielnu sumu navýšiš osobný príplatok, ale to podľa mňa nie je kóšer, pretože osobný príplatok je niečo iné a môže byť a nemusí. Ja osobne to budem riešiť tou prvou formou, lebo u nás sa stáva, že nám zriaďovateľ dá "odporučenie" nevyplácať osobné príplatky, tak potom neviem ako by som zamestnancovi dorovnávala plat.
nadka1
04.11.09,13:06
OK, napadla ma však jedna vec, kde budeš vykazovať túto sumu na dorovnanie napr. vo výkaze škol 1-04 o práci v školstve, ktorý zaiste posielaš každý štvrťrok a mzdové prostriedky sa tam členia.
Sabadka
04.11.09,13:41
OK, napadla ma však jedna vec, kde budeš vykazovať túto sumu na dorovnanie napr. vo výkaze škol 1-04 o práci v školstve, ktorý zaiste posielaš každý štvrťrok a mzdové prostriedky sa tam členia.

Do kolónky ostatné, kde nahadzuješ aj príplatky za nadčas, aby mi to neskreslilo nenárokové zložky.
nadka1
05.11.09,13:54
Ešte raz ďakujem za tvoj čas a ochotu, zaujímalo by ma, odkiaľ čerpeš všetky potrebné informácie, lebo zákon si vie prečítať každý, ale správne mu porozumieť a aplikovať ho do praxe, s tým býva niekedy problém.
Sabadka
05.11.09,13:56
Ešte raz ďakujem za tvoj čas a ochotu, zaujímalo by ma, odkiaľ čerpeš všetky potrebné informácie, lebo zákon si vie prečítať každý, ale správne mu porozumieť a aplikovať ho do praxe, s tým býva niekedy problém.

No tak toto je otázka na ktorú ti neviem dať jednoznačnú odpoveď, asi to bude vrodená vývojová vada:D:D:D:D
nadka1
05.11.09,14:00
Takáto vada by mi teda nevadila,ale ja to asi vrodené nemám, možno mám zasa iné vady.
Sabadka
05.11.09,17:16
Takáto vada by mi teda nevadila,ale ja to asi vrodené nemám, možno mám zasa iné vady.

mimotemy Každý máme svoje vady a v konečnom dôsledku každá vada dobrá:D
Rebecka
05.11.09,18:31
(Otazka pre Sabadku i ostatnych)
Dobry vecer,
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?
Sabadka, ty si mi odpisala :
Vychovávateľ s VŠ vzdelaní I. stupňa by mal mať platovú triedu 9.
Mzdarka mi dnes povedala, ze ma od 1.11.2009 zaraduje do 8. platovej triedy.
Mam byt teda zaradena do 8. alebo do 9. plat.triedy? Prosim o radu, co mam robit?
Sabadka
05.11.09,18:49
(Otazka pre Sabadku i ostatnych)
Dobry vecer,
Mam ukoncenu strednu pedagog.skolu - vychovavatelstvo a v SKD pracujem 23 rokov. Som zaradena do 9. plat. triedy a na zaklade ukonceneho vzdelania 1.stupna - Bc.na Žilinskej univerzite, fakulte prírodných vied (študijný program pedagogika – sociálna pedagogika) mi uz neodpocitavaju 3roky praxe.
Budem od 1.11.2009 preradena do 8. plat. triedy?
Sabadka, ty si mi odpisala :
Vychovávateľ s VŠ vzdelaní I. stupňa by mal mať platovú triedu 9.
Mzdarka mi dnes povedala, ze ma od 1.11.2009 zaraduje do 8. platovej triedy.
Mam byt teda zaradena do 8. alebo do 9. plat.triedy? Prosim o radu, co mam robit?

Ano správne som ti napísala, ale pozri si 437/2009 článok XII písmeno B - tam je písané VŠ vzdelanie I. stupňa v študijnom programe vychovávateľstvo v odbore pedagogika ak máš toto vzdelanie patrí ti 9 platová trieda ak nie mzdárka ti povedala správne uznáva sa ti len stredoškolské vzdelanie a tam prislúcha 8 pl. trieda alebo ak aj uzná VŠI. stupňa bude ťa brať ako nekvalifikovanú a to je tiež 8PT.
Pozri si ešte tú vyhlášku aj ty je tam dokopy 7 bodov, nepasuje tvoje vzdelanie ani do jedného? Ak nie, tak žiaľ bohu do bude len 8 PT. To je smutné pri týchto VŠ vzdelaniach I. stupňa, že niektoré sú úplne nepoužiteľné.

Prikladám ešte tabuľku pre zaraďovanie pedagogických a odborných zamestnancov podľa stupňa kvalifikovanosti, dúfam, že vám pomôže. Doložila som ešte aj tú 437/2009
jankamm
06.11.09,14:06
Ahoj Sabadka
Pani mi volala z KŠÚ lebo som žiadala písomné vyjadrenie je to tak ako si mi vravela tá 8 platová trieda plus MD ale inú prax mi môže prirátať od 0% do 60% tak počítam s 0. Ale to už nechám tak pokiaľ mi nevystavia nový platový dekrét. Bola som za starostom a pracovníčka ktorá bola na školení mi povedala že pôjdem do platovej triedy nižšej a to do 6. Veď tam ani taká trieda nieje. Zo školenie si pamätala len to že učitelia pôjdu nižšie – strašné. Som zvedavá ako sa zatvári keď mu to tam odnesiem.
Sabadka
06.11.09,15:25
Ahoj Sabadka
Pani mi volala z KŠÚ lebo som žiadala písomné vyjadrenie je to tak ako si mi vravela tá 8 platová trieda plus MD ale inú prax mi môže prirátať od 0% do 60% tak počítam s 0. Ale to už nechám tak pokiaľ mi nevystavia nový platový dekrét. Bola som za starostom a pracovníčka ktorá bola na školení mi povedala že pôjdem do platovej triedy nižšej a to do 6. Veď tam ani taká trieda nieje. Zo školenie si pamätala len to že učitelia pôjdu nižšie – strašné. Som zvedavá ako sa zatvári keď mu to tam odnesiem.

No pani pracovníčka bola asi na nejakom čudnom školení alebo že by si tie platové tabuľky zabudla otočiť a miesto 9 videla 6-ku? :D:DInáč si to neviem predstaviť, pretože pri učiteľoch MŠ je 7 platová trieda najnižšia. Prilepím ti sem aj tabuľku na zaraďovanie, hoci som ju už priliepala aj do iných príspevkov, dám ju ešte aj sem.
Vebi34
06.11.09,21:05
chcem sa opytat, robim 1. mesiac ucitelku v materskej skole,mam vystudovany bakalarsky stupen odboru pedagogika, a riaditelka mi dala v zmluve iba 8. platovu triedu. mam narok na vyssiu?Som z toho sklamana, to nemusim mat ziadneho bakalara a mala by som to iste.
Pokiaľ máš vyštudovnú strednú odbornú školu kvalifikáciu učiteľka pre MŠ a bakalár pedagogika, tak si v 8. Pretože Bc. sa uznáva len odbor predškolská pedagogika alebo 1. stupeň pre ZŠ čiže 1.-4.ročník na ZŠ.
Ivča
12.11.09,19:12
Preraďujú sa učiteľky v MŠ a vychovávateľky v ŠKD s ÚSO vzdelaním od 1.11. 2009 do 8 triedy? A čo § 30 ods. 1 (553/2003), ktorý hovorí o zachovaní výnimky z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania. Táto výnimka platí alebo nie?
Sabadka
13.11.09,08:18
Preraďujú sa učiteľky v MŠ a vychovávateľky v ŠKD s ÚSO vzdelaním od 1.11. 2009 do 8 triedy? A čo § 30 ods. 1 (553/2003), ktorý hovorí o zachovaní výnimky z plnenia kvalifikačného predpokladu vzdelania. Táto výnimka platí alebo nie?

Áno od 1.11.2009 sú zaradené do 8 PT bez odpočtu rokov. Ak sú byť vo vyššej platovej triede musia študovať a doplniť si kvalifikáciu.
MonikaZuš
13.11.09,15:13
:) Dobrý deň. Mám kvalifikáciu: VŠ, II. stupeň, rigoróznu skúšku-učiteľstvo pre primárne vzdelávanie-PaedDr. a prax 17 rokov. Som zamestnaná na Zuš na tanečnom odbore, učím tanec, na tento predmet nemám kvalifikáciu. Prosím, kde budem teraz zaradená ako pedagogický pracovník a do ktorej platovej triedy. Pekný deň. Monika Zuš
Ivča
13.11.09,19:43
Áno od 1.11.2009 sú zaradené do 8 PT bez odpočtu rokov. Ak sú byť vo vyššej platovej triede musia študovať a doplniť si kvalifikáciu.
A čoho sa týka potom ten paragraf o zachovaní výnimky?
Sabadka
14.11.09,16:59
A čoho sa týka potom ten paragraf o zachovaní výnimky?

§61 zákona 317/2009 hovorí o zachovaní výnimky, ktoré boli doteraz udelené, ale výnimky zo vzdelania a výnimky z platového zaradenia. Teda ak má dotyčná len stredoškolské vzdelanie, je logické, že sa zaraďuje podľa zákona do 8PT. Ak by nemala žiadne pedagogické vzdelanie a bola bi jej udelená výnimka, podľa starých predpisov, tá výnimka jej zostáva zachovaná aj naďalej, s tým že nebude prepustená a bude môcť naďalej učiť, ale v prechodných ustanoveniach je aj ďalší odsek v §61 je že do 31.12.2013 alebo 31.12.2015 (podľa typu školy v ktorej je zamestnaná) si musí kvalifikáciu doplniť . Keď sa na to pozrieš z finančného hľadiska rozdiel v plate nebude mať žiadny, pretože ak jej podľa nového zaradenia vyjde nižší plat než mala pred 1.11.2009 plat sa jej dorovná na tú výšku, ktorú mala pred 1.11.2009, teda nepríde ani o cent pôvodnej mzdy.
Ivča
15.11.09,18:48
To viem, že plat jej musí ostať zachovaný, len s tou výnimkou som nemala jasno. Na jednom školení nám hovorili že idú učiteľky MŠ do 8 triedy od 1.11. so zachovaní platu a od 1.1.2010 sa im vrátia roky. Samozrejme jedná sa o tie pracovníčky, ktoré sú zamestnané už pred rokom 2004. Tuším vtedy sa im tá trieda zvyšovala s odpočtom rokov. Ale na ďalšom školení k tomuto zákonu nám bolo povedané, že ostávajú v 9. triede, že výnimka platí stále. Tiež tu ide aj o vychovávateľky. To by mal byť ten istý prípad. Písali sme list ohľadom tohto aj na Ministerstvo školstva, ale odpoveď stále neprišla. Takže u tých zamestnancoch čo nastúpili pred zákonom, ktorý im udelil výnimku, táto ostáva zachovaná a sú stále v 9. triede.
Sabadka
16.11.09,06:32
To viem, že plat jej musí ostať zachovaný, len s tou výnimkou som nemala jasno. Na jednom školení nám hovorili že idú učiteľky MŠ do 8 triedy od 1.11. so zachovaní platu a od 1.1.2010 sa im vrátia roky. Samozrejme jedná sa o tie pracovníčky, ktoré sú zamestnané už pred rokom 2004. Tuším vtedy sa im tá trieda zvyšovala s odpočtom rokov. Ale na ďalšom školení k tomuto zákonu nám bolo povedané, že ostávajú v 9. triede, že výnimka platí stále. Tiež tu ide aj o vychovávateľky. To by mal byť ten istý prípad. Písali sme list ohľadom tohto aj na Ministerstvo školstva, ale odpoveď stále neprišla. Takže u tých zamestnancoch čo nastúpili pred zákonom, ktorý im udelil výnimku, táto ostáva zachovaná a sú stále v 9. triede.

Platí trieda 8 a vrátenie odpočítaných rokov od 1.1.2010.
Ivča
16.11.09,20:58
Platí trieda 8 a vrátenie odpočítaných rokov od 1.1.2010.
Takže v tomto prípade nejde o výnimku zo vzdelania? Nejako tomu nechápem. Ale to je už asi môj problém.
endzi77
18.11.09,21:48
Som učiteľkou na ZUŠ,dosiahnuté vzdelanie: vyššie odborné- hra na klavír, bakalársky stupeň VŠ aprobácia hudobná výchova-biológia od mája 2008. Započítaná prax k 31.12.2008 je 12 rokov 311 dní, učím hru na klavír, keyboard a hudobnú náuku. Doteraz som bola v platovej triede 9. Podľa nového by som mala byť v ktorej triede? Platí, že ak neučím polovicu svojho úväzku vo svojej aprobácii-teda hudobnú náuku,vôbec sa mi VŠ vzdelanie nehodnotí a je to ako keby som ho ani nemala? Toho času učím len 3 hodiny HN z celkových 18 hodín (som na čiastočnom úväzku, lebo podľa riaditeľa sa nedá naraz aj študovať aj učiť na plný úväzok). Budem teda zaradená do plat. triedy 8 ako nekvalifikovaná? Čo je potrebné splniť, aby som bola v triede 9 stupeň samostaný? Dakujem
malyklaun
20.11.09,19:26
aj ja sa chcem spytat. od novembra 2009 ma preradili do 8. PT. predtym som bol 9. PT a odratavali mi 5 rokov praxe. teraz som v 8. PT a tiez mi odratavaju 5 rokov praxe. Po januari sa to mozno zmeni a prax mi vratia. ale co tie dva platy do januara? mam odrobenych 15 rokov... teda v skolstve 12 rokov a predtym este 3 v odbore, ale nie v skolstve.
Sabadka
21.11.09,09:42
aj ja sa chcem spytat. od novembra 2009 ma preradili do 8. PT. predtym som bol 9. PT a odratavali mi 5 rokov praxe. teraz som v 8. PT a tiez mi odratavaju 5 rokov praxe. Po januari sa to mozno zmeni a prax mi vratia. ale co tie dva platy do januara? mam odrobenych 15 rokov... teda v skolstve 12 rokov a predtym este 3 v odbore, ale nie v skolstve.

Odpísala som ti v príspevku nové platové stupne, ale musíš dať viac informácií, lebo z toho čo si napísal nie je jasné tvoje zaradenie.
Sabadka
21.11.09,09:44
aj ja sa chcem spytat. od novembra 2009 ma preradili do 8. PT. predtym som bol 9. PT a odratavali mi 5 rokov praxe. teraz som v 8. PT a tiez mi odratavaju 5 rokov praxe. Po januari sa to mozno zmeni a prax mi vratia. ale co tie dva platy do januara? mam odrobenych 15 rokov... teda v skolstve 12 rokov a predtym este 3 v odbore, ale nie v skolstve.

Odpísala som ti v príspevku nové platové stupne, ale musíš dať viac informácií, lebo z toho čo si napísal nie je jasné tvoje zaradenie. tie dva platy sa ti nestratia, pretože sa ti plat dorovná do tej výšky čo si mal pred 1.11.2009.

A prosím nedupluj svoje otázky, lebo je to potom neprehľadné.
biosenka
22.11.09,19:43
Ak ma majú preradiť z 9 tr. do 10-tej, platí to od 1.11., čiže v decembri dostanem výplatu podľa 10-tej PT alebo až od januára? Ďakujem
Sabadka
23.11.09,06:55
Ak ma majú preradiť z 9 tr. do 10-tej, platí to od 1.11., čiže v decembri dostanem výplatu podľa 10-tej PT alebo až od januára? Ďakujem

Nové zaradenie platí od 1.11.2009 teda aj plat ti patrí od 1.11.2009