ranko
08.10.09,13:40
dobry den, chcem sa opytat ako je to pri ziadosti o znizenie vyzivneho. situacie je asi takato.
minuly rok v septembri, som bol zaviazany platit vyzivne na dve malolete deti spolu 146€. tento rok som kupoval byt na ktory som si vzal hypouver. avsak pocas krizy som prisiel o vtedajsie zamestnanie. momentalne moje fixne mesacne naklady o 30€ presahuju prijmy, a to som do nich este nezaratal naklady na stravu a bezne potreby.z tohoto dovodu chcem poziadat o znizenie vyzivneho. momentalne byvam s novou partnerkou,ktora je tu aj prihlasena je nutne to v ziadosti spomenut? viete mi povedat aku mam sancu alebo aspon ako sformulovat ziadost? alebo si mam na to radsej najat pravnika? za rady vopred vdaka.
Flinstone
08.10.09,12:05
rozhodne do takého boja by som sa bez právnika nepúšťal. Ak výpoveď zo zamestnania je formulovaná že sa pracovné miesto rušilo, resp. z dôvodu organizačných zmien, tak je šanca na zníženie výživného.
Súd do nevyhnutných nákladov nebude počítať splátku na hypotekárny úver, len náklady na bývanie, elektrinu, plyn a nejaké životné minimum.
Žiadosť vám sformuluje právnik, aby mala všetky náležitosti. V tomto prípade bude zrejme návratnou investíciou. Veľa šťastia v nerovnom boji.