ecompka
04.11.09,19:19
menit si ich mozu kolko chcu...pokial viem platne su tie ktore nam prisli na mail cize tie kde mali asi 50 chyb
sutulustus
04.11.09,18:22
btw2: Uz ste uzivatelmi VSETCI!!!!! Zmena VOP:

1.3 Užívateľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá uzatvorí s prevádzkovateľom zmluvu,
prostredníctvom ktorej získa prístup k databáze programov na stiahnutie poskytovanej prevádzkovateľom
(ďalej len „užívateľ“).

Uz nemusite PLATIT!!!

kokso kde to vidis? ja som videl tie iste aj na downloads-portal a basne-portal. tie pomenene nikde nevidim
harryy
04.11.09,18:27
ja tiz nevidim to co ty pises!
jurino2603
04.11.09,18:28
Prosím vás, ak máte niekto uložené nejaké printscreeny alebo pôvodné VOP na downloads, kontaktujte ma prosím...
harryy
04.11.09,18:29
Prosím vás, ak máte niekto uložené nejaké printscreeny alebo pôvodné VOP na downloads, kontaktujte ma prosím...
ja neco mam
Jaro1886
04.11.09,18:30
ide to na markíze
mpca
04.11.09,18:31
Jaro1886
04.11.09,18:32
ale tam toho bolo
harryy
04.11.09,18:35
mikkes
04.11.09,18:40
Takže nič nove sme sa nedozvedeli...:-)
cool4u
04.11.09,18:40
tak, a som spokojny po jojke nic neplatim
t1ny
04.11.09,18:40
no islo to v telke, ale podla mojho nazoru nic moc nepovedali... nejaku lepsiu analyzu pravnika by to chcelo, alebo zverejnit nazor SOiky
Jaro1886
04.11.09,18:41
Ja to platiť nebudem potom čo na jojke povedali...možno ide o trestný čin takže je pravdepodobné že budú ešte stíhať toho típka
laurinka3
04.11.09,18:42
-downloads-portal.sk uz ani nejde otvorit
-na markize dokopy nic nebolo...treba dat do palby a podobne
-na jojke to bolo uz ovela lepsie-a je to podvod!
NIC NEPLATIT!!!!!
-inak kde su reklamcne podmienky????????? Ked nie som so strankou spokojna, nefunguje a podobne!!!!!!!!!!

Treba ich udat a verim, ze im to neprejde!
EJoo
04.11.09,18:42
myslite ze je to nahoda ze tie weby uz nejdu?
tasa
04.11.09,18:44
mne tie weby ide stale otvarat... ale v telke ani nepovedali teda jasne ze neplatit...
mpca
04.11.09,18:47
oklamany33
04.11.09,18:47
ved za radu od pravnika sa neplati ci sa mylim???
PaDoX
04.11.09,18:48
C:\Users\PaDoX>ping downloads-portal.sk
Ping request could not find host downloads-portal.sk. Please check the name and
try again.
matqo
04.11.09,18:50
NECHAOSTE. Oni si mozu tie podmienky menit kolko chcu. My mame predsa tie povodne ktore mali byt zavazne pre nas a podla nich uzivatel niesom. Sice ano je tam bod podla ktoreho uzivatel je povinny sa oboznamit sam zo zmenami. ALE :

------ ja uzivatel niesom ani som nebol podla povodnych podmienok , cize na mna sa to nevztahuje ------
adhoc
04.11.09,18:50
kaslem uz na to,zaplatim to nech najblizsie dve soboty nepijem a budem mat sväty pokoj od tych smradov!!! :confused: :mee: ani len v telke sa nevyjdrili normalne..
mpca
04.11.09,18:51
myslite ze je to nahoda ze tie weby uz nejdu?

Webstranky pojdu VZDY,, lebno hostuju na nemeckom serveri!!! tam nasa polocia nedotiahne.....
matqo
04.11.09,18:52
adhoc rozhodne neplat. len ich v tom podporis co robia. a pochybujem ze ti daju pokoj. ak zaplatis potvrdis ze si uzivatel aj podla povodnych podmienok. v nich je zazracna veticka ktora im dovoluje menit si VOP ako chcu . tipujem ze ty co zaplatia 60 teraz , 60 o rok , potom budu milo prekvapeny ze niekto si zmenil podmienky tak aby sa im akosi zaujimavo natiahla registracia a podobne. Ak chces platit do konca zivota nech sa paci.
harryy
04.11.09,18:53
myslite ze je to nahoda ze tie weby uz nejdu?
nahoda to neni ked sa nemozem registrovat!
harryy
04.11.09,18:54
adhoc rozhodne neplat. len ich v tom podporis co robia. a pochybujem ze ti daju pokoj. ak zaplatis potvrdis ze si uzivatel aj podla povodnych podmienok. v nich je zazracna veticka ktora im dovoluje menit si VOP ako chcu . tipujem ze ty co zaplatia 60 teraz , 60 o rok , potom budu milo prekvapeny ze niekto si zmenil podmienky tak aby sa im akosi zaujimavo natiahla registracia a podobne. Ak chces platit do konca zivota nech sa paci.
Mas pravdu!Preco platit ak to nechcem a nepredplatil som si to na rok
erik.aragorn
04.11.09,18:55
Je to zaujimave.
Linux ma problem sa pripojit cez vsetky prehliadace co mam.... Opera, Firefox, Zjavenie, Conqueror
Boubiss
04.11.09,18:55
Tie weby idu, tak nesirte famy, na markize fakt len spomenuli, o co ide, ziadne riesenie, alebo relevantnost. Akurat hladam tu reportaz na jojke, som zvedavy.

Edit.:este dotaz, v ktorej presne relacii na jojke to bolo?NOVINY TV JOJ?
harryy
04.11.09,18:57
kaslem uz na to,zaplatim to nech najblizsie dve soboty nepijem a budem mat sväty pokoj od tych smradov!!! :confused: :mee: ani len v telke sa nevyjdrili normalne..
to nebol konec 100%!Som si isty ze sa utopia a ked nie sami tak niekto ich z tolkych ludi niekde utpi! :)
harryy
04.11.09,18:58
Tie weby idu, tak nesirte famy, na markize fakt len spomenuli, o co ide, ziadne riesenie, alebo relevantnost. Akurat hladam tu reportaz na jojke, som zvedavy.
idu idu !
ajale
04.11.09,18:59
Sice clovek da suhlas s podmienkami cez internet, ale pokial nema podpisanu zmluvu s nimi, mozu vyskakovat? Predsa vela ludi ma ne(priatelov), ktory poznaju tvoje meno, adresu, alebo mail. Hocikto z nich sa moze zaregistrovat v tvojom mene a ty dostanes fakturu (da sa na to vyhovorit?). Ak clovek nepotrebuje na to webdizajnera, moze si sam z minuty na minutu prisposobit na svojej stranke text (aj VOP) alebo obrazky. Aj ked ste si ich VOP precitali pri registracii uz sa mohlo 1000x za ten cas zmenit a vy si nemozete byt isti s cim ste to presne suhlasili.
Ja si tiez napriklad sama doplnam udaje (obrazky) a je to uplne jednoduche a niekedy niekolkokrat do dna.
touaregtn
04.11.09,19:02
mňa tiež o.... Napisal som im že možu zabudnuť na to že im niečo zaplatim .Poslal som im email včera no zjavne maju na háku .Treba napisať do SOI-ky
harryy
04.11.09,19:02
kaslem uz na to,zaplatim to nech najblizsie dve soboty nepijem a budem mat sväty pokoj od tych smradov!!! :confused: :mee: ani len v telke sa nevyjdrili normalne..
Tak nepi ale aj na druhy rok sa ich vzdas? :)
matqo
04.11.09,19:03
... aj celymi VOP :) ved ludia zaskrtli ze suhlasia s tym ze uzivatelom je ten co sa zaregistruje a zaplati :) proti tomu predsa neprotestuje nikto :D a ked nezaplatime niesme uzivatelia :)
harryy
04.11.09,19:05
Sice clovek da suhlas s podmienkami cez internet, ale pokial nema podpisanu zmluvu s nimi, mozu vyskakovat? Predsa vela ludi ma ne(priatelov), ktory poznaju tvoje meno, adresu, alebo mail. Hocikto z nich sa moze zaregistrovat v tvojom mene a ty dostanes fakturu (da sa na to vyhovorit?). Ak clovek nepotrebuje na to webdizajnera, moze si sam z minuty na minutu prisposobit na svojej stranke text (aj VOP) alebo obrazky. Aj ked ste si ich VOP precitali pri registracii uz sa mohlo 1000x za ten cas zmenit a vy si nemozete byt isti s cim ste to presne suhlasili.
Ja si tiez napriklad sama doplnam udaje (obrazky) a je to uplne jednoduche a niekedy niekolkokrat do dna.
Presne!Takto to ma aukro.Pride ti domou zmluva zo vsetkymi podmienkami atd a aj kopia podpises posles oni ti pislu pristupove heslo a az potom sa mozes angazovat.
mpca
04.11.09,19:10
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=164487&SID=9&P=1 táto firma má rovnakú adresu ako "Web Content s.r.o."
t1ny
04.11.09,19:13
Platia tu účastnícke podmienky download-portal , ktoré budú uverejňované samostatne
a zasielané registrovaným účastníkom. Výherné hry predstavujú vedľajší produkt a nemajú žiadny vplyv
na dohodnuté zmluvné podmienky a ich plnenie.

Ludia sa registrovali najma do sutaze, nemali zaujem o danu stranku
harryy
04.11.09,19:17
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=164487&SID=9&P=1 táto firma má rovnakú adresu ako "Web Content s.r.o."
ale telefon nika nikde!
erik.aragorn
04.11.09,19:19
Neviem ci este niekomu pisal redaktor z Pravdy na sukromnu spravu, mne hej. Pisal este niekomu?
harryy
04.11.09,19:19
ale telefon nika nikde!
Zaujimave finguju alebo spolupracuju!?
jusike
04.11.09,19:24
Odkaz pre všetkých mudrlantov:
Ide o nekalé obchodné praktiky a skrytý podvod! Na tom je to celé založené a na tom to celé padá.
tasa
04.11.09,19:25
Neviem ci este niekomu pisal redaktor z Pravdy na sukromnu spravu, mne hej. Pisal este niekomu?
nie. ja som vlastne na stranke pravdy ani nebola. ci on pisal tebe sem? a co ti napisal?
erik.aragorn
04.11.09,19:26
napisal mi sukromu spravu ci mu mozem napisat, a ze ci by so mnou spravit rozhovor
ivana5
04.11.09,19:26
Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť vašej registrácie prostredníctvom zadania vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy.
Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:
Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.

Nasledujúce údaje boli uložené ako dôkaz prihlásenia sa do našej databázy:
Musíme podotknúť, že v prípade keď sa na základe uloženej IP adresy a s výslovným súhlasom užívateľa preukáže, že sa dané prihlásenie predsa len uskutočnilo z Vašeho počítača a IP adresa bude priradená ku Vašemu internetovému pripojeniu, budeme nútení požadovať náhradu nám vzniknutej škody.


S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.

p.s. toto mi prislo ako dpoved, ked som v prvom navale prekvapenia a zlosti im odpsala, ze som sa nikde nezaregistrovala, od vtedy som sa im neozvala, zle,co?
erik.aragorn
04.11.09,19:28
myslim ze ide o automaticku spravu
beruska29
04.11.09,19:37
AHOJTE, ja som sa na tento portal ani nezaregistrovala osobne a ze vraj som registrovana a dostala som aj ja tu fakturu, neviem co mam robit, co si myslite???? co by bolo vhodne???????ideme vsetci do markizy
SVKmatej
04.11.09,19:40
ak boli zmene tak porusil on sam svoje VOP ... Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo, zmeniť a dopĺňať uvedené VOP vždy, keď si to prevádzkové
a legislatívne zmeny vyžiadajú a to formou dodatkov, ktoré budú uverejňovať na w w w.basne-portal .sk
a budú nedeliteľnou súčasťou pôvodného znenia, s čím je užívateľ oboznámený.
Doplnky a dodatky budú užívateľovi zaslané emailom dva týždne pred nadobudnutím ich účinnosti.
Užívateľ má právo do 14 kalendárnych dní, od ich obdržania, namietať ich prípadný rozpor so všeobecne
platnými a záväznými právnymi predpismi. V prípade, že užívateľ toto svoje právo nevyužije, považuje
sa jeho konanie za konkludentný súhlas so zaslanými zmenami a doplnkami.

čize nedal dodatky, neposlal e maily ... to na sude bude mat dost velku vahu .
_
:-)
mpca
04.11.09,19:40
môžete mi niekto poslať na mail tu faktúru?
harryy
04.11.09,19:41
AHOJTE, ja som sa na tento portal ani nezaregistrovala osobne a ze vraj som registrovana a dostala som aj ja tu fakturu, neviem co mam robit, co si myslite???? co by bolo vhodne???????ideme vsetci do markizy
Markiza?Jasne budeme slavny! :D
erik.aragorn
04.11.09,19:41
posli mi mail adresu na sukromnu spravu, ale co chces zistit?
lakes
04.11.09,19:44
no tak ja som sa tam zaregistrova ešte v lete a prišla mi faktúra odpísala som že žiadam o odstúpenie od zmluvy a sledujte odpoveď čo prišla teraz
Radi by sme Vás upozornili na to, že vo všeobecnosti nie je potrebná žiadna žiadosť o odstúpení od zmluvy. Prístup k našej ponuke je časovo ohraničený na dva roky.
Po uplynutí tejto doby Vám nevznikajú žiadne ďalšie záväzky.
Po vyrovnaní všetkých záväzkov budú v súlade s právnymi predpismi všetky Vaše dáta z našej databázy vymazané.
Predčasné vymazanie Vašeho prístupu z našej databázy je samozrejme možné.
Upozorňujeme Vás však na to, že tento manuálny zásah do našej databázy je spoplatnený ďalším poplatkom vo výške 5 EUR (150,63 SKK).
Samozrejme týmto končí predčasne Vaše právo na prístup do našej databázy. Výslovne Vás upozorňujeme na to, že predčasné vymazanie Vašich prístupových dát na vlastnú žiadosť Vás neoslobodzuje od povinnosti uhradenia poplatku za naše služby.
Dúfame, že sme vám s touto informáciou pomohli a prajeme Vám pekný deň.
S pozdravom,
Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.
harryy
04.11.09,19:45
Kurnik mna teraz napadlo ze mne ziadna faktura neprisla!Prislo mi len emailom ze mam uhradit ciastku v hodnote 60 E.Je to asi blbost!
Ci nie ?
Ivík32
04.11.09,19:46
no tak ja som sa tam zaregistrova ešte v lete a prišla mi faktúra odpísala som že žiadam o odstúpenie od zmluvy a sledujte odpoveď čo prišla teraz
Radi by sme Vás upozornili na to, že vo všeobecnosti nie je potrebná žiadna žiadosť o odstúpení od zmluvy. Prístup k našej ponuke je časovo ohraničený na dva roky.
Po uplynutí tejto doby Vám nevznikajú žiadne ďalšie záväzky.
Po vyrovnaní všetkých záväzkov budú v súlade s právnymi predpismi všetky Vaše dáta z našej databázy vymazané.
Predčasné vymazanie Vašeho prístupu z našej databázy je samozrejme možné.
Upozorňujeme Vás však na to, že tento manuálny zásah do našej databázy je spoplatnený ďalším poplatkom vo výške 5 EUR (150,63 SKK).
Samozrejme týmto končí predčasne Vaše právo na prístup do našej databázy. Výslovne Vás upozorňujeme na to, že predčasné vymazanie Vašich prístupových dát na vlastnú žiadosť Vás neoslobodzuje od povinnosti uhradenia poplatku za naše služby.
Dúfame, že sme vám s touto informáciou pomohli a prajeme Vám pekný deň.
S pozdravom,
Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.

Milé, takže môžeme skončiť skôr ako o 2 roky, ale zaplatiť musíme aj tak???
Na akú adresu si písala?
erik.aragorn
04.11.09,19:47
Kurnik mna teraz napadlo ze mne ziadna faktura neprisla!Prislo mi len emailom ze mam uhradit ciastku v hodnote 60 E.Je to asi blbost!
Ci nie ?

V prilohe by si mal mat pdf subor
harryy
04.11.09,19:47
no tak ja som sa tam zaregistrova ešte v lete a prišla mi faktúra odpísala som že žiadam o odstúpenie od zmluvy a sledujte odpoveď čo prišla teraz
Radi by sme Vás upozornili na to, že vo všeobecnosti nie je potrebná žiadna žiadosť o odstúpení od zmluvy. Prístup k našej ponuke je časovo ohraničený na dva roky.
Po uplynutí tejto doby Vám nevznikajú žiadne ďalšie záväzky.
Po vyrovnaní všetkých záväzkov budú v súlade s právnymi predpismi všetky Vaše dáta z našej databázy vymazané.
Predčasné vymazanie Vašeho prístupu z našej databázy je samozrejme možné.
Upozorňujeme Vás však na to, že tento manuálny zásah do našej databázy je spoplatnený ďalším poplatkom vo výške 5 EUR (150,63 SKK).
Samozrejme týmto končí predčasne Vaše právo na prístup do našej databázy. Výslovne Vás upozorňujeme na to, že predčasné vymazanie Vašich prístupových dát na vlastnú žiadosť Vás neoslobodzuje od povinnosti uhradenia poplatku za naše služby.
Dúfame, že sme vám s touto informáciou pomohli a prajeme Vám pekný deň.
S pozdravom,
Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.
Waw zase nove meno?!To co tam oni robia?
ediker
04.11.09,19:48
ja dufam,ze sa to nejako vyriesi a nebude sa musiet nic platit,lebo som bez prace a neviem ako by som to zaplatil a urcite je v tom nejaky podvod,lebo tam nemaju ani kontakt a emailova adresa je nanic
ajale
04.11.09,19:48
reakcia na #538

najlepsia obrana je utok,... ani oni nemaju ako dokazat opak. Chcu len zastrasit. Aj na to aby obvinili "neznamu osobu" potrebuju dostatok dokazov, inac sa tym nebude policia zaoberat. Tiez si myslim, ze odpoved je automaticka.
erik.aragorn
04.11.09,19:48
Ako hovorim, ide o automaticke spravy....
harryy
04.11.09,19:51
V prilohe by si mal mat pdf subor
To som prehliadol!Ale co s tym ked uz sidlia na inej adrese?Co s tim ja to nemozem poslat do bludu ne? :D
ajale
04.11.09,19:54
Ako citam tie listy co Vam zaslali, zakazdym tam vystupuje v podpise ina osoba {majitelka vobec nie, podla OR}. Tak ma napada, naozaj maju tak vela zamestnancov alebo su to vymyslene mena. Za internetovymi sluzbami a e-obchodmi nebyva az tak vela ludi. Len uvazujem nahlas...
jusike
04.11.09,19:55
reakcia na #538

najlepsia obrana je utok,... ani oni nemaju ako dokazat opak. Chcu len zastrasit. Aj na to aby obvinili "neznamu osobu" potrebuju dostatok dokazov, inac sa tym nebude policia zaoberat. Tiez si myslim, ze odpoved je automaticka.A z čoho by tých, ktorí nezaplatia, obvinili? To by ma zaujímalo.
matqo
04.11.09,19:56
harry nic im neposielaj. ty si predsa suhlasil s tym ze uzivatel je ten kto sa registruje a zaplati a na takeho sa vztahuje zvysok VOP. kedze sme nezaplatili uzivatelmi niesme a na nas sa nic s toho nevztahuje. tu fakturu si mozu nechat. som zvedavy ako to teraz uhraju pred danovym :D
ajale
04.11.09,19:57
A z čoho by tých, ktorí nezaplatia, obvinili? To by ma zaujímalo.
presne moja pointa...:)
harryy
04.11.09,19:58
Heh dal som si ico do googla a nasiel som toto ...http://www.spotrebitel.cz/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=32&Itemid=276

Tiez z BB tiez podobny pruser a zaujimave ta ista firma ale skandal z Telefonica O2 heh dobre co?
tasa
04.11.09,19:59
jasne ze to budu automaticke maily lebo ved nikto z vas nedostal riadnu priamu odpoved na svoje otazky a pripomienky, ktore im poslal.... zase su v tych mailoch len dalsie uhybacky a zastrasovacky...
harryy
04.11.09,20:00
harry nic im neposielaj. ty si predsa suhlasil s tym ze uzivatel je ten kto sa registruje a zaplati a na takeho sa vztahuje zvysok VOP. kedze sme nezaplatili uzivatelmi niesme a na nas sa nic s toho nevztahuje. tu fakturu si mozu nechat. som zvedavy ako to teraz uhraju pred danovym :D
No este mi neebe ja nic neposlem !!!!!Precitaj si toto a venuj pozornost odstavcu SMLUVNE PODMINKY a to je z ciech!!!!!!

http://www.spotrebitel.cz/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=32&Itemid=276
harryy
04.11.09,20:01
Je to asi len nahoda :D :D :D :D :D
harryy
04.11.09,20:03
Ako citam tie listy co Vam zaslali, zakazdym tam vystupuje v podpise ina osoba {majitelka vobec nie, podla OR}. Tak ma napada, naozaj maju tak vela zamestnancov alebo su to vymyslene mena. Za internetovymi sluzbami a e-obchodmi nebyva az tak vela ludi. Len uvazujem nahlas...
Asi na tom neco bude!Ja si myslim ze tolko kolko ludi pracuje tam tak asi nikde inde na svete! :D
Ivík32
04.11.09,20:04
No este mi neebe ja nic neposlem !!!!!Precitaj si toto a venuj pozornost odstavcu SMLUVNE PODMINKY a to je z ciech!!!!!!


no lenže v odpovedi je toto:
Pakliže jste odsouhlasil podmínky internetového poskytovatele, musíte je samozřejmě respektovat. Předpokládám, že předtím, než jste podmínky poskytovatele odsouhlasil, řádně jste si přečetl, proto by Vás smluvní podmínky poskytovatele překvapit neměly. Pakliže jste tak neučinil, nelze poradit nic jiného, než pro příště podmínky řádně prostudovat.
Yxo_lm
04.11.09,20:05
od tej jojky som ocakaval trochu viac a celkovo neporadili nikomu len naznacili dake fakty ktore su uplne onicom.

Takze:
1. vsetko co je pod podpisom alebo tym tlacitkom na registaciu na ich strankach tak nieje predmetom zmluvy ani registracie pokial to nieje vyssie uvedene ze sa taketo udaje niekde este nachadzaju

2. vsade aj tych emailoch sa pise o definovany pojmov uzivatel a neviem co vsetko ale nikde presne nieje napisane ze prave tymto sa stava clovek danym uzivatelom ... ... proste bla bla zaplate lebo ak nie tak vam mozme (tak akurat velke nic)

podla mna netreba nikde nic platit lebo realne to niesu schopny dokazat ze sa jedna prave o napr. mna

lebo:
1. ip adresu poskytovatela si mozu pokial dobre viem strcit za klobuk lebo na zaklade ochrany udajov nemozu moje meno adresu nikomu poskytnut jedine ze by mali od sudu povolenie ... ale

2. internet ktory mam v bytovke ma jednu verejnu IP adresu a to je vsetko kde sa vedia dostat lebo moju lokalnu ip adresu zistit nevedia ale nevravim ze to mozne nieje ale ...

3. hocijaky sused moze chciet ublizit mojej osobe a tak si zosnifuje moju MAC adresu a pouzije moju IP vcetne MAC adresy a vytvory si novy email napr v tvare moje meno @ gmail com a zaregistruje sa.

Takze celkovo ked sa budem tymto obhajovat ako mozu niekoho zazalovat ked oni niesu schopny sa dopracovat nikde len po bytovku a nedokazu ma presne spojit s danym pripadom. Mozu podat trestne oznamenie na neznameho pachatela a tym skoncili :P

Ako sa vravi tvrdenie proti tvrdeniu.

Este by som ich ja zazaloval za vytvorenie organizovanej skupiny za ucelom podvodu a nevie coho este ze posielali po bytovkach ludi ktory dokazali zistit na zaklade ponukania reklamnych predmetov od napr avonu alebo dakej ine firmy, udaje na hromadnu zaskodnicku cinnost za ucelom nelegalneho ziskania penazi formou vymahania s vydieracskymi praktikami.

alebo mozny priklad:
Pride niekto kto zaklope na moje dvere ze roby prieskum pre firmu Pro Content s.r.o. a chce vediet akeho mam poskytovatela internetu, ci mam doma pracku, deti, auto ... ... ci moze overit moje schopnosti prace na PC. na Cdcku spusti daky program ktory v pozadi ziska velmi jednoducho moje IP nastavenia a rozne napr aj hesla z pc a dokaze uz realne zneuzit moju emailovu schranku. Ja nemam ako dokazat ze to tak nespravili ale ani oni. Mam dost susedov ktory by mi to odprisahali a dana firma sa moze strcit.

Moja rada:
Nic neplatit a srat im na hlavu.
harryy
04.11.09,20:06
no lenže v odpovedi je toto:
Pakliže jste odsouhlasil podmínky internetového poskytovatele, musíte je samozřejmě respektovat. Předpokládám, že předtím, než jste podmínky poskytovatele odsouhlasil, řádně jste si přečetl, proto by Vás smluvní podmínky poskytovatele překvapit neměly. Pakliže jste tak neučinil, nelze poradit nic jiného, než pro příště podmínky řádně prostudovat.
OJ zase sek ale pointa tam je !Stazovanie na tu nasu znamu firmu!
:D
harryy
04.11.09,20:08
od tej jojky som ocakaval trochu viac a celkovo neporadili nikomu len naznacili dake fakty ktore su uplne onicom.

Takze:
1. vsetko co je pod podpisom alebo tym tlacitkom na registaciu na ich strankach tak nieje predmetom zmluvy ani registracie pokial to nieje vyssie uvedene ze sa taketo udaje niekde este nachadzaju

2. vsade aj tych emailoch sa pise o definovany pojmov uzivatel a neviem co vsetko ale nikde presne nieje napisane ze prave tymto sa stava clovek danym uzivatelom ... ... proste bla bla zaplate lebo ak nie tak vam mozme (tak akurat velke nic)

podla mna netreba nikde nic platit lebo realne to niesu schopny dokazat ze sa jedna prave o napr. mna

lebo:
1. ip adresu poskytovatela si mozu pokial dobre viem strcit za klobuk lebo na zaklade ochrany udajov nemozu moje meno adresu nikomu poskytnut jedine ze by mali od sudu povolenie ... ale

2. internet ktory mam v bytovke ma jednu verejnu IP adresu a to je vsetko kde sa vedia dostat lebo moju lokalnu ip adresu zistit nevedia ale nevravim ze to mozne nieje ale ...

3. hocijaky sused moze chciet ublizit mojej osobe a tak si zosnifuje moju MAC adresu a pouzije moju IP vcetne MAC adresy a vytvory si novy email napr v tvare moje meno @ gmail com a zaregistruje sa.

Takze celkovo ked sa budem tymto obhajovat ako mozu niekoho zazalovat ked oni niesu schopny sa dopracovat nikde len po bytovku a nedokazu ma presne spojit s danym pripadom. Mozu podat trestne oznamenie na neznameho pachatela a tym skoncili :P

Ako sa vravi tvrdenie proti tvrdeniu.

Este by som ich ja zazaloval za vytvorenie organizovanej skupiny za ucelom podvodu a nevie coho este ze posielali po bytovkach ludi ktory dokazali zistit na zaklade ponukania reklamnych predmetov od napr avonu alebo dakej ine firmy, udaje na hromadnu zaskodnicku cinnost za ucelom nelegalneho ziskania penazi formou vymahania s vydieracskymi praktikami.

alebo mozny priklad:
Pride niekto kto zaklope na moje dvere ze roby prieskum pre firmu Pro Content s.r.o. a chce vediet akeho mam poskytovatela internetu, ci mam doma pracku, deti, auto ... ... ci moze overit moje schopnosti prace na PC. na Cdcku spusti daky program ktory v pozadi ziska velmi jednoducho moje IP nastavenia a rozne napr aj hesla z pc a dokaze uz realne zneuzit moju emailovu schranku. Ja nemam ako dokazat ze to tak nespravili ale ani oni. Mam dost susedov ktory by mi to odprisahali a dana firma sa moze strcit.

Moja rada:
Nic neplatit a srat im na hlavu.
Ved ja som mal IP menenu uz 2 krat jaky problem! :D
matqo
04.11.09,20:09
no lenže v odpovedi je toto:
Pakliže jste odsouhlasil podmínky internetového poskytovatele, musíte je samozřejmě respektovat. Předpokládám, že předtím, než jste podmínky poskytovatele odsouhlasil, řádně jste si přečetl, proto by Vás smluvní podmínky poskytovatele překvapit neměly. Pakliže jste tak neučinil, nelze poradit nic jiného, než pro příště podmínky řádně prostudovat.

lenze my sme si ich precitali poriadne a zistili sme ze uzivatelmi na ktorych sa vztahuju sa stavaju len ty ktory im zaplatia. proste mozu ist do anala a hotovo :)
harryy
04.11.09,20:10
Ved ja som mal IP menenu uz 2 krat jaky problem! :D
Aky presne je rozdiel vo verajnej a v lokalnej?Poprosim priklad
PaDoX
04.11.09,20:12
Cez jednu verejnú IP adresu môže byť pripojených viac ľudí, ktorí sú pripojený v lokálnej sieti. Verejná = Vonkajšia | Lokálna = Vnútorná
Ivík32
04.11.09,20:12
lenze my sme si ich precitali poriadne a zistili sme ze uzivatelmi na ktorych sa vztahuju sa stavaju len ty ktory im zaplatia. proste mozu ist do anala a hotovo :)

Súhlasím s Tebou. A tiež sa mi nechce nič platiť, lenže ak sa dobre pamätám, oni si môžu meniť VOP kedy chcú a podľa toho čo som čítala niekde na predchádzajúcich stranách, ich aj zmenili, aj čo sa týka definície užívateľa...:(
sutulustus
04.11.09,20:13
Aky presne je rozdiel vo verajnej a v lokalnej?Poprosim priklad


verejnu IP mas napriklad v skole. Cize ako majitel je napisana skola a vsetky pocitace v nej malu navonok jednu rovnaku IP adresu. Ak mas lokalnu tak ju nas pisanu na tvoje meno.

Verejna: internetova kaviaren
Lokalna: ty
harryy
04.11.09,20:13
Cez jednu verejnú IP adresu môže byť pripojených viac ľudí, ktorí sú pripojený v lokálnej sieti. Verejná = Vonkajšia | Lokálna = Vnútorná
Cize ip ktoru mam vypisanu v nastaveniach 198.43,185.182 je verejna?
matqo
04.11.09,20:16
Súhlasím s Tebou. A tiež sa mi nechce nič platiť, lenže ak sa dobre pamätám, oni si môžu meniť VOP kedy chcú a podľa toho čo som čítala niekde na predchádzajúcich stranách, ich aj zmenili, aj čo sa týka definície užívateľa...:(

Troska uvazuj. To ze si mozu menit podmienky maju zakorenene vo VOP , lenze kedze my sme nie Uzivatelia podla povodnych tak sa na nas nevztauje ani toto. To ze si to zmenia teraz pre nas absolutne nic nemeni :)
harryy
04.11.09,20:16
verejnu IP mas napriklad v skole. Cize ako majitel je napisana skola a vsetky pocitace v nej malu navonok jednu rovnaku IP adresu. Ak mas lokalnu tak ju nas pisanu na tvoje meno.

Verejna: internetova kaviaren
Lokalna: ty
Heh ale skola pouzivakua neviem ako sa to vola ale mas to aj v bloku .proste to zosilujee a rozbocuje signal a pocitace su asi seriovo na seba prepojene a ustene do 1 hlavneho.
harryy
04.11.09,20:19
Jednoducho ja ich fakt serem a ked ma naseru tak si dam zalezat!!!!Mam nerf a cim dalej tym vacsi
poisonkatka
04.11.09,20:21
ale ked tie VOP menia podla toho co tu napr. citaju, tak nie su v tom az tak nevinne

AK TOTO CITATE, TAK SA DAJTE VYPCHAT-VY SVINE NENAZRANE!!!! :-P
harryy
04.11.09,20:22
Heh ale skola pouzivakua neviem ako sa to vola ale mas to aj v bloku .proste to zosilujee a rozbocuje signal a pocitace su asi seriovo na seba prepojene a ustene do 1 hlavneho.
jaj to sa tomu nadava ze switsh abo tak nejak
harryy
04.11.09,20:22
ale ked tie VOP menia podla toho co tu napr. citaju, tak nie su v tom az tak nevinne

AK TOTO CITATE, TAK SA DAJTE VYPCHAT-VY SVINE NENAZRANE!!!! :-P
Moja rec
erik.aragorn
04.11.09,20:22
Jasne ze to menia podla toho co tu piseme
dj-borec
04.11.09,20:23
Ludia pozrite sa na koho je domena regostrovana, možno to je ta podvodnicka firma:

whois. domaintools bodka com


Server Type:
Apache/2.2.11 (Ubuntu) PHP/5.2.6-3ubuntu4.2 with Suhosin-Patch
IP Address:
188.40.68.110 --> link na whoisIP si to preverte 188.40.68.110 (dole je nejaka :

person: Elena Vejackova
address: M&C Office S.R.O.
address: Ul. Ludovita Fullu 3
address: 03401 Ruzomberok
address: SLOVAKIA (Slovak Republic)
phone: +421905115911


IP Location:
- Germany - Martin Wesche
Response Code:
200
Domain Status:
Registered And Active Website


takisto aj downloads-portal.sk

( nemozem posielat url linky tak skuste google a dat whois)

Vsade je admin telefon: 0905115911 mozte zavolať a opýtať sa :D
harryy
04.11.09,20:23
Jasne ze to menia podla toho co tu piseme
a tie swine maju tu drzost ze sa ani neozvu
harryy
04.11.09,20:24
Ludia pozrite sa na koho je domena regostrovana, možno to je ta podvodnicka firma:

whois. domaintools bodka com


Server Type:
Apache/2.2.11 (Ubuntu) PHP/5.2.6-3ubuntu4.2 with Suhosin-Patch
IP Address:
188.40.68.110 --> link na whoisIP si to preverte 188.40.68.110 (dole je nejaka :

person: Elena Vejackova
address: M&C Office S.R.O.
address: Ul. Ludovita Fullu 3
address: 03401 Ruzomberok
address: SLOVAKIA (Slovak Republic)
phone: +421905115911


IP Location:
- Germany - Martin Wesche
Response Code:
200
Domain Status:
Registered And Active Website


takisto aj downloads-portal.sk

( nemozem posielat url linky tak skuste google a dat whois)

Vsade je admin telefon: 0905115911 mozte zavolať a opýtať sa :D
Kua dalsie nove mena? to je svinstvo!
erik.aragorn
04.11.09,20:25
naco sa budu ozyvat ked maju na to automaticke spravy....
oklamany33
04.11.09,20:26
este najst meno na koho sa poda oznamenie a hotovo :D
erik.aragorn
04.11.09,20:27
Staci na nezmaneho pachatela, nie?
jusike
04.11.09,20:28
Oni si robia tie ich VOP ako sa im ráči. Kde je tam napísané, že za výmaz z databázy treba zaplatiť ďalšie prachy?

-----------------------------------------------------------------------
citujem:
V reportazi TN ma zaujalo,
že na jednej stránke bolo neskutočne veľa adries (>30). Asi mesiac dozadu som registroval novú eseróčku, ale ako pokračovanie živnosti. Asi týždeň po registrácii mi prišla návšteva z DÚ, či nie sme schránková, čiže fiktívna firma, upozornili ma, že schránka by mala byť výraznejšie označená (vtedy tam bolo asi 1,5 cm písmo a zo zvončeku mi označenie niekto strhol (mám to na domácu adresu).
Možno by sa mohla polícia pozrieť aj na pracovníkov príslušného DÚ, či sa nepodieľajú na tomto "podvode", lebo ako je možné, že niektorým preverujú, či náhodou nemajú aj hnedú čiaru na trenkách a takéto vyslovene fiktívnou firmou nemajú problémy.
Ale čo sa čudujem, žijeme v krajine, ktorú vedie tlčhuba Fico a k podobným týpkom a podvodníkom, či mafiánom majú veľmi blízko.
Reagovať | KajoVe |
harryy
04.11.09,20:28
Naslo mi to 5 download-portal .biz
.com .net .org .us

?????
lakes
04.11.09,20:29
ja som im písala na support zavinac pro-content bodka eu a odpísali do 24 hod a najlepšia je veta že vymazanie z 5 eur nič im neplaťte boli by ste vadní a hlavne koľko ľudí tam dalo reálne údaje :---
erik.aragorn
04.11.09,20:30
Wau takze ide o celosvetovy podvod??
harryy
04.11.09,20:32
Wau takze ide o celosvetovy podvod??
Asi tak ale ani jedna z nich uz nefunguje
matqo
04.11.09,20:33
ja im doprajem panov z danoveho , tolko vystavenych nesplatenych faktur bude v uctovnictve zaujimave a som zvedavy s coho chcu platit dane :D
LucasT_603
04.11.09,20:33
skúšal som vytočiť to telefónne číslo cez skype, samozrejme nedostupné...
Djborec2
04.11.09,20:35
Skuste si hodit to cislo do googlu , vyhodi vam aj toto:

VOLVO V50 2.0 D Momentum - AUTOVIA.SK
Robert Adamca. Zilinska cesta Ruzomberok 03401 Slovenská republika Telefón: 0905115911, 0944140952. Úplná ponuka predajcu. Poslať otázku predajcovi ..

Zeby nas clovek? :D
Ivík32
04.11.09,20:35
ja som im písala na support zavinac pro-content bodka eu a odpísali do 24 hod a najlepšia je veta že vymazanie z 5 eur nič im neplaťte boli by ste vadní a hlavne koľko ľudí tam dalo reálne údaje :---

Aj ja som tam písala včera okolo 18.00 a zatiaľ mi neprišla žiadna odpoveď
harryy
04.11.09,20:36
skúšal som vytočiť to telefónne číslo cez skype, samozrejme nedostupné...
No fakt nedostupne ale zajtra jej vytrem pysk ked pojde!
harryy
04.11.09,20:37
Skuste si hodit to cislo do googlu , vyhodi vam aj toto:

VOLVO V50 2.0 D Momentum - AUTOVIA.SK
Robert Adamca. Zilinska cesta Ruzomberok 03401 Slovenská republika Telefón: 0905115911, 0944140952. Úplná ponuka predajcu. Poslať otázku predajcovi ..

Zeby nas clovek? :D
No skusime! Mi sa nokonec k tomu dopracujeme! :D
Dáša_
04.11.09,20:38
ja im doprajem panov z danoveho , tolko vystavenych nesplatenych faktur bude v uctovnictve zaujimave a som zvedavy s coho chcu platit dane :D

vdaka počtu vystavených faktur sa stávajú aj platiteľom dph. Predpokladám, že už prekročili stanovený obrat :D Stačí im na to vystaviť 830 faktúr. A podľa toho, čo čítam, nevystavujú zálohové faktúry, ale ostré. Naviac, je to sro, takže by rovno z týchto faktúr mali bez ohľadu na zaplatenie aj počítať daň z príjmu - ale tu samozrejme budú príjem rozlišovať na obdobia :D, ke´d už sme na účtovnícko-daňovom fóre :cool::cool::cool:
harryy
04.11.09,20:46
djborec3
04.11.09,20:50
www(bodka)zoznamdomen(bodka)sk/vlastnik_domen/REKL-0026

Tam su všetky podvodne domeny registrovane na firmu Reklama Global S.R.O. ... a ďalšie tel. číslo: 0908132142
Zoeska
04.11.09,20:59
moc moc díky těm, kteří nám pomáhají a nebyli obelstěni
Dáša_
04.11.09,21:07
A ešte slovo k právnej analýze: ťažko môžete po právnikovi chcieť, aby sa na vec pozrel a za pol hodiny vám povedal svoj názor na vec.
jednak namusí mať akurát čas a druhá vec, ešte dôležitejšia je, že ak to celé chce zodpovedne preštudovať, tak to chvíľu trvá. Lebo tie podmienky sú na prvý pohľad napísané celkom dobre, takže to chce podrobnejšie štúdium.

Takže sa prosím nečudujte, že ani právnici, ktorých oslovili televízie sa nevyjadrili jasne. Bolo by to neseriozne, keby odpovedali rýchlo.

Jediné, čo sa dá robiť, je momentálne čakať. nepodnikať nič.

A je otázne, či vymieňanie rád na tomto fóre je OK - lebo to môže celkom pokojne študovať aj protistrana a ke´d nápady smerujú do "jadra" veci, tak sa prispôsobuje.

Je jasné, že veľká časť oklamaných ľudí sú študenti - podľa všetkého reklama bola zameraná hlavne na facebook a lákala na výhru - inak by si dané stránky nikto nevšimol.
erik.aragorn
04.11.09,21:09
jednoznacne to studuju a upravuju podmienky...to je jasne
Andrea84
04.11.09,21:10
Ahojte! Moja známa advokátka mi povedala, aby som zatiaľ nič neplatila, zajtra alebo najneskôr do pondelka mi dá pokyny ako postupovať. NEPLAŤME!!!!
Dáša_
04.11.09,21:12
Ahojte! Moja známa advokátka mi povedala, aby som zatiaľ nič neplatila, zajtra alebo najneskôr do pondelka mi dá pokyny ako postupovať. NEPLAŤME!!!!

Neplatiť a nereagovať. Ani písomne, ani mailom
erik.aragorn
04.11.09,21:14
a ty co sme reagovali?
Dáša_
04.11.09,21:15
a ty co sme reagovali?

Nič, nechaj to tak a zatiaľ viac nereaguj
erik.aragorn
04.11.09,21:15
ved ani som dalej neragoval
laurinka3
04.11.09,21:17
uz ta stranka funguje...ale prisaham ze cca 15 min. nefungovala...asi tam nieco upravovali.

Zo SOI sa uz niekomu ozvali???????
erik.aragorn
04.11.09,21:19
zatial nikomu....modlim sa aby sme vysli vsetci z toho bez ujmy
mirinko6
04.11.09,21:22
Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.
//////co mi na toto poviete???poslal som im wyzwu na odstupenie od zmluvy a toto som dostal.....prosim vas nazor :(
Kristína888
04.11.09,21:33
takze to doslo uz aj mne...
Vážená pani XXXXXXX

Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.
oklamany33
04.11.09,21:34
Ale ja by som uz chyby nezverejnoval...preto sa zacali menit vsetky VOP a pod...lebo si to niekto nasiel a meni si to ako sa tu nieco objavi
mpca
04.11.09,21:36
Tak stop a na tri dni hrajte mrtvych chrobakov ;)
jusike
04.11.09,21:39
Ale ja by som uz chyby nezverejnoval...preto sa zacali menit vsetky VOP a pod...lebo si to niekto nasiel a meni si to ako sa tu nieco objaviMne sa to zdá ako blbosť tie zmeny v nejakých pokútnych VOP. Keby si tam teraz dali, že všetci registrovaní useri do 2 dní idú na eutanáziu, tak by to bolo OK? Xujovina jak traky, ne? :mad:
rozculena111
04.11.09,21:44
nerobme absolutne nic,kaslime na nich,bat sa nemusime,sme viacery,nepiste kde maju chyby,vsetko opravia a dokazov nebude.ked to videli v telke ritky im stislo 100% dajme pokoj,,,a zime dalej,nic z toho nebude.uz bolo veeeeeela takych darmozracov co chceli prachy a nakoniec sli do vazenia,,...ja uz nato nemyslim..a je nas velmi vela nato aby prisiel za kazdym.a sudil sa co ste.....kludne spite..dobru nocc
milan_k
04.11.09,22:08
Priatelia, tiež som sa nectiac zapojil do tohto cirkusu:confused:
Prečítal som všetkých 62 stránok ;)
erik.aragorn
04.11.09,22:09
som nezamestnany, mam narok na pravnika? Alebo ako to je?
erik.aragorn
04.11.09,22:09
milan_k

Dakujem

A ako je to s pravnikom, ked si ho nemozem dovolit??? MOze mi ho stat pridelit?
harryy
04.11.09,22:13
Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.
//////co mi na toto poviete???poslal som im wyzwu na odstupenie od zmluvy a toto som dostal.....prosim vas nazor :(

presne do botky to napysali aj mne
EJoo
04.11.09,22:15
Vážený pán MOJE MENO,

Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.


tak akoze je toto normalne? nejak sa oneskorili
erik.aragorn
04.11.09,22:16
Ved hovorim ide o automaticky mail...proste "robot"
mirinko6
04.11.09,22:17
tak teraz platit alebo nie?co bude dalej??
erik.aragorn
04.11.09,22:18
neplatit...ide o podovd
shooter21
04.11.09,22:20
Ako tak pozerám na basne-portal.sk už zmenili VOP podmienky. Prepisujú to, ako sa im chce. ....neskutočné !!!
erik.aragorn
04.11.09,22:21
bohuzial je to skutocne :(
Prosim Vas ako je to s prvanikom, ked si ho nemozem dovolit?
adhoc
04.11.09,22:23
fuh ludia,ja som im to previedol,nech sa zadrhnu s tymi peniazmi ale aspon som von z kolotoca,ulozilo som si podmienky z regisracie a tych sa musia drzat do konca predplatenia.. uz som von z tohto kolotoca, nemal by som asi silu na dalsie vyhrazky,ale vam drzim palce... :mad:
In_My_Memory
04.11.09,22:24
erik ak sa to dotiahne až na súd a bude zjavné, že si právnika nemôžeš dovoliť, bude ti pridelený...

adhoc myslím si, že si spravil chybu, že si im tie peniaze previedol...bolo to aj na zahraničných portáloch písané, že aj po prevedení účtovanej sumy aj naďalej chodili faktúry...nechcem strašiť ale možno z tohto kolotoča nie si tak celkom vonku...
erik.aragorn
04.11.09,22:26
Dakujem ;-)
jusike
04.11.09,22:26
bohuzial je to skutocne :(
Prosim Vas ako je to s prvanikom, ked si ho nemozem dovolit?Nárok na právnika "grátis" je iba ak ide o trestné právo, nie o občianske, ani obchodné.


fuh ludia,ja som im to previedol,nech sa zadrhnu s tymi peniazmi ale aspon som von z kolotoca,ulozilo som si podmienky z regisracie a tych sa musia drzat do konca predplatenia.. uz som von z tohto kolotoca, nemal by som asi silu na dalsie vyhrazky,ale vam drzim palce... :mad:No čakal by som čoskoro ďalšie faktúry, príp. oznamy o nezaplatení, keďže už vedia od koho to vytiahnú bez väčších problémov :confused:
laurinka3
04.11.09,22:27
ty co nepochopili o co tu ide, nech platia!!!!!!!! Ak nemaju v case krizy a v case pred Vianocami kam davat peniaze, tak nech ich daju zlodejom.

Ja urcite vyuzijem tuto sumu na nakup darcekov...a nie pre hovadinu, co je v rozpore so zakonom a dobrymi mravmi.

Nic nam nedokazu........robia len bubu...ale to je tak vsetko naco sa zmozu.

Mali to prespekulovane...ale kedze nie su ziadni inteligenti, tak urobili vela chyb.

Obohatia sa len na tych, ktori sa zlaknu.

TAK SA PROSIM NRBOJTE!
erik.aragorn
04.11.09,22:28
Tak to sa mi nepaci :-(
erik.aragorn
04.11.09,22:28
mpca

zmaz to prosiiiiim
Andrea84
04.11.09,22:30
do 15.11.2009 hrajte mŕtve brouky a kto bude mať návod dajte. Ja zatiaľ idem podla právničky NEPLATIŤ! Veď aj ten úrok z omeškania 1,08% na deň je v rozpore s dobrými mravmi. MŔTVE BROUKY NEPLATÍ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mpca
04.11.09,22:31
Tak to sa mi nepaci :-(

A čo sa ti nepáči?

Pre tých čo nechápu, o čo mne ide, vpodstate by sme im mohli takto vsugerovať vlastné VOP a ani by nevedeli že by sa ojebabrali samy....
erik.aragorn
04.11.09,22:31
s tym pravnikom, ze nemam narok, ked si ho nemozem dovolit
mpca
04.11.09,22:33
ok 5 min prešlo myslíš že to niekto zaregistroval?? :)
erik.aragorn
04.11.09,22:33
myslim ze oni hej....ide im o peniaze
mpca
04.11.09,22:34
zajtra ceknem VOP a sa doštím ak to tam bude doplnené :D
beruska29
04.11.09,22:36
ahojte no aj ja mam tento problem podla mna by sme sa mali niekde stretnut niekedy jeden den a protestovat odist na policiu a podat to....
mpca
04.11.09,22:36
erik každému ide o prachy,,, aj tebe aj IM takže tak.... Ty si sa nechal ojebabrat a oni ojebabrali teba.... Dnes si to ty, zajtra to budem možno ja a pozajtra možno oni.... To je kolobeh,, nezastavíš.....
jx06
04.11.09,22:37
Pokial vam pride takato faktura mailom kludne ju mozete vymazat a nijako nereagovat na pripadne dalsie maily od danej spolocnosti. (a v ziadnom pripade nekomunikujte z danou firmou pisomne) Tata finta je uz pekne stara, a jej podstatou je ze tieto faktury par vystrasenych nestastnikov zaplati. Staci aby zaplatilo 1-2 percenta ludi a pre firmu je to pekna kopa penazi :). Tato firma to cez sud nebude vymahat pretoze nevie hodnoverne preukazat ze ste sa registrovali na je portali a dokonca nevie ani preukazat ze vam poslala nejaky mail.
marjankaj
04.11.09,22:42
takze to doslo uz aj mne...
Vážená pani XXXXXXX

Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.

Z obchodného zákonníka.
§ 262
(1) Strany si môžu dohodnúť, že ich záväzkový vzťah, ktorý nespadá pod vzťahy uvedené v § ) 261, sa spravuje týmto zákonom.

(2) Dohoda podľa odseku 1 vyžaduje písomnú formu.

(3) Touto časťou zákona sa spravujú aj vzťahy, ktoré vznikli pri zabezpečení záväzkov zo zmlúv, pre ktoré si strany zvolili použitie tohto zákona podľa odseku 1, ak osoba poskytujúca zabezpečenie s tým prejaví súhlas alebo v čase vzniku zabezpečenia vie, že zabezpečovaný záväzok sa spravuje touto časťou zákona.



Ako aj §261

§ 261
(1) Táto časť zákona upravuje záväzkové vzťahy medzi podnikateľmi, ak pri ich vzniku je zrejmé s prihliadnutím na všetky okolnosti, že sa týkajú ich podnikateľskej činnosti.

(2) Touto časťou zákona sa spravujú takisto záväzkové vzťahy medzi štátom, samosprávnou územnou jednotkou alebo právnickou osobou zriadenou zákonom ako verejnoprávna inštitúcia, ak sa týkajú zabezpečovania verejných potrieb alebo vlastnej prevádzky a podnikateľmi pri ich podnikateľskej činnosti. Na tento účel sa za štát považujú aj štátne organizácie, ktoré nie sú podnikateľmi, pri uzavieraní zmlúv, z ktorých obsahu vyplýva, že ich obsahom je uspokojovanie verejných potrieb.....

bližšie pozri:
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#266

Občiansky zákonník
§40

(1) Ak právny úkon nebol urobený vo forme, ktorú vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov, je neplatný.
(2) Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
(3) Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou; ak právny úkon robia viaceré osoby,
nemusia byť ich podpisy na tej istej listine, ibaže právny predpis ustanovuje inak. Podpis sa môže nahradiť
mechanickými prostriedkami v prípadoch, keď je to obvyklé.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.
(5) Na písomné právne úkony tých, ktorí nemôžu čítať a písať, je potrebná úradná zápisnica. Úradná zápisnica sa
nevyžaduje, ak má ten, kto nemôže čítať alebo písať, schopnosť oboznámiť sa s obsahom právneho úkonu s
pomocou prístrojov alebo špeciálnych pomôcok alebo prostredníctvom inej osoby, ktorú si zvolí, a je schopný
vlastnoručne listinu podpísať.
---------------------------------



Prečítajte si zákony alebo to dajte právnikovi.
VAS0
04.11.09,22:43
Hmmmm ja stale nemozem uverit tomu ako moze niekto nieco taketo spravit a vymysliet.takych ludi by bolo aj skoda dat do basy jedina ich poslat na druhy svet.

Takze zatial posledne slovo je neplatit ano?inac ludia z ba hlaste sa ide sa do markizi
Orim
04.11.09,22:57
Mám jeden návrh. Z internetovej kaviarni sa zaregistrovať na vymyslený email aj iné adresy by boli vymyslené. A nech si to posielajú kde chcú. Tieto kaviarne meniť. Alebo to robiť z takých miest kde vám nik nedokáže že ste to boli vy. Napr. internetové učebne na školách.
laurinka3
04.11.09,22:58
Vsimli ste si vo VOP:
Citujem: "Užívateľ sa zaväzuje k úhrade dohodnutej ceny predmetu zmluvy v čiastke päť Euro mesačne"
pat euro.......z toho vyplyva, ze ti nasi "podnikatelia" neovladaju ani slovensky jazyk...pretoze spravne je pat eur a nie ziadne pat euro........hanba takym "slovenskym podnikatelom" Pekne naspat do skolskych lavic na zakladnu skolu a doucit sa okrem ineho aj sklonovanie!
Ste na smiech PRO CONTENT a spol
hahahahahahahahahahaha:D:D:D:D
sutulustus
04.11.09,23:06
Inak vsimol som si, ze ty hajzli uz maju spustene dalsie portale

downloads-server.sk
basnici.sk

Dokonca som narazil na facebooku na reklamy na tieto stranky.


nechapem ako mozu byt tak neskutocne drzi. vsak ta spolocnost co maju ako prevadzkovatela este nie je ani v obchodnom registry a uz su spustene registracie.
beruska29
04.11.09,23:08
TREBA IST NA POLICIU PODAT TRESTNE OZNAMENIE ZE JE TO PODVOD!!!!!!
:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad::mad::mad::mad: UZ MA TO TAK STVE ZE ANI SPAT NEVIEM
barancok
04.11.09,23:13
idem tam zajtra
Lubos.Se
04.11.09,23:27
Čaute, pridávam sa, prešiel som tu podstivo tých 65 strán (áno, dalo mi to zabrať a bolia ma oči :cool: ).
Tým ktorí sa zaregistrovali a nečítali podmienky, by som narovinu najradšej odkázal že za ľudskú hlúposť sa platí. Ja som čítal a o tých 5€/mesiac, 12mesacnej splatnosti vopred a 24mesačnej viazanosti som sa dočítal. Tak som asi do hodiny poslal e-mail s požiadavkou že ak to spoplatnenie myslia vážne, žiadam o zrušenie zmluvy (tiež som sa vtedy nezamyslel nad pojmom "uživateľ" vtedajších VOP). Asi o 10 dní mi prišla odpoveď som žiadosťou o trpezlivosť, že moju žiadosť zaregistrovali a o jej spracovaní budem písomne informovaný...až prišla ona faktúrka na 60€ ... a nazdar! jak sme sa tu všetci stretli.
Tiež mi to trocha podrásalo nervy, odpísal som im že som žiadal o zrušenie "zmluvy" a že nie som ani náhodou ochotný platiť im dákych 60€ a mienim sa brániť aj právnymi prostriedkami ak to bude potrebné.
Odpovede ktoré už mnohým prišli ma utrvrdzujú, že som si dral prsty nadarmo, ale som rád že sa tu táto téma rozobrala.

Tak ako väčšina, nie som expert na právo, ale pri všetkých tých kiksoch, keby som ich aj vynechal, tak z definície "užívateľ" vo VOP, ktoré mi pri registrácii boli doručené je mi jasné len to, že užívateľ nie som!!! Tým pádom neplatím! Nemám komu, nemám čo, nemám za čo! Nazdááár!!! :--- Ani za služby, ani za nejaké 2/24 sankcie za odstúpenie, či 5€ a pod. nezmysli...
Naopak myslím, že ten kto zaplatí 1.splátku si koleduje o vačší prúser ako tí čo nezaplatia! Pretože ak zaplatím, tak aj v znení predošlých VOP sa zaplatením 60€ stávam užívateľom a vo svojej podstate tým uznávam nárok na druhú splátku vo výške 60€ opäť o rok. (minimálne v zmysle VOP, ak odhliadnem od podstaty že som aj tak žiadnu zmluvu neuzavrel!!! :---)
laurinka3
04.11.09,23:30
Tak to je teda vrchol...stranka basnici.sk je takmer tozna s basne-portal.sk Samozrejme s malymi zmenami ako napr. vyhra...ze to nie uz sony ale kidle, pocet basni uz nie 2500 ale 3000.

Ale, co sa tyka VOP tie su uplne pomenene...samozrejme horsie pre uzivatela

To je uz nehorazna drzost.........treba to medializovat a medializovat......lebo zotrocia ludi.
marketinka
04.11.09,23:39
včera mi to taky přišlo..ani jsem neaktivovala ten email..mám splatnost do 15.11 .. docela se bojíím.. psala jsem jim email..ale ani odpověď nepřišla..celý den jsem s toho na nervy..až teď tu čtu kolik nás je..tak trochu úleva..takže,nemám platit????
Lubos.Se
04.11.09,23:58
to marketinka: je to na každom zvlášť, samozrejme.
Ale za 1. to čomu oni vravia zmluva je absolut.paškvil!
2. keď tak si pozri aké znenie VOP Ti prišlo (I.def.užívateľ)
3.odporučím prejsť si diskusiu, zaberie to hodne času, ale tie informácie stoja za to:)

ja neplatím!!!
laurinka3
05.11.09,00:16
prajem dobru noc........nebojte sa nic!
A hlavne sa nedajte zastrasit a nasledkom toho zaplatit, lebo len sebe uskodite a podvodnikom dovolite sa obohatit a nadalej vas zdierat
oklamany33
05.11.09,00:27
nechapem toho ktory tu pisal ze uz zaplatil...sorry kamo ale toto si si moc nepomohol....a tak s tym trestnym oznamenim by sa malo zacat konat :)
krason
05.11.09,00:35
Z obchodného zákonníka.
§ 262
(1) Strany si môžu dohodnúť, že ich záväzkový vzťah, ktorý nespadá pod vzťahy uvedené v § ) 261, sa spravuje týmto zákonom.

(2) Dohoda podľa odseku 1 vyžaduje písomnú formu.

(3) Touto časťou zákona sa spravujú aj vzťahy, ktoré vznikli pri zabezpečení záväzkov zo zmlúv, pre ktoré si strany zvolili použitie tohto zákona podľa odseku 1, ak osoba poskytujúca zabezpečenie s tým prejaví súhlas alebo v čase vzniku zabezpečenia vie, že zabezpečovaný záväzok sa spravuje touto časťou zákona.



Ako aj §261

§ 261
(1) Táto časť zákona upravuje záväzkové vzťahy medzi podnikateľmi, ak pri ich vzniku je zrejmé s prihliadnutím na všetky okolnosti, že sa týkajú ich podnikateľskej činnosti.

(2) Touto časťou zákona sa spravujú takisto záväzkové vzťahy medzi štátom, samosprávnou územnou jednotkou alebo právnickou osobou zriadenou zákonom ako verejnoprávna inštitúcia, ak sa týkajú zabezpečovania verejných potrieb alebo vlastnej prevádzky a podnikateľmi pri ich podnikateľskej činnosti. Na tento účel sa za štát považujú aj štátne organizácie, ktoré nie sú podnikateľmi, pri uzavieraní zmlúv, z ktorých obsahu vyplýva, že ich obsahom je uspokojovanie verejných potrieb.....

bližšie pozri:
http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html#266

Občiansky zákonník
§40

(1) Ak právny úkon nebol urobený vo forme, ktorú vyžaduje zákon alebo dohoda účastníkov, je neplatný.
(2) Písomne uzavretá dohoda sa môže zmeniť alebo zrušiť iba písomne.
(3) Písomný právny úkon je platný, ak je podpísaný konajúcou osobou; ak právny úkon robia viaceré osoby,
nemusia byť ich podpisy na tej istej listine, ibaže právny predpis ustanovuje inak. Podpis sa môže nahradiť
mechanickými prostriedkami v prípadoch, keď je to obvyklé.
(4) Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenie osoby, ktorá právny úkon urobila. Písomná forma je zachovaná vždy, ak právny úkon urobený elektronickými prostriedkami je podpísaný zaručeným elektronickým podpisom.
(5) Na písomné právne úkony tých, ktorí nemôžu čítať a písať, je potrebná úradná zápisnica. Úradná zápisnica sa
nevyžaduje, ak má ten, kto nemôže čítať alebo písať, schopnosť oboznámiť sa s obsahom právneho úkonu s
pomocou prístrojov alebo špeciálnych pomôcok alebo prostredníctvom inej osoby, ktorú si zvolí, a je schopný
vlastnoručne listinu podpísať.
---------------------------------



Prečítajte si zákony alebo to dajte právnikovi.



BINGOOO :-))) maju elektronicky podpis? nie ..
laurinka3
05.11.09,00:46
VOP su zmenene aj na basne-portal.sk.........ale my mame dokaz ake boli povodne VOP (ja mam ulozene uz 3 verzie VOP z basne-portalu).......sice asi taky dokaz aky maju aj oni o nas, ze sme sa zaregistrovali.

Uz nas vidim na sude s notebookmi a ukazovanim nasich a ich sprav.............hahahaha

Ste na smiech Pro content ci web content............a dalsi

A priatelia okalmany: Uz naozaj dobru noc a spite sladko bez starosti....tazko sa ma spat niekomu inemu a nie oklamanym
krason
05.11.09,01:03
na stranek www.basnici.sk som vyplnil registraciu :-)
idem sa odvolat do 14 dni..
dalej idem zazalovat web content za neopravnene podnikanie na SVK kedze nie su zapisany v OR :)
Uzavrel som zmluvu s firmou ktora neexistuje v www.orsr.sk
dna 04.11.2009 http://www.basnici.sk/register/regDone
krason
05.11.09,01:04
haluz dajte link http://www.basnici.sk/register/regDone

vazne to je len stranka :) ktora sa po registracii presmeruje.. a nehovori o tom komu sa dakuje za registraciu Ďakujeme za Vašu registráciu.

V Priebehu niekoľkých minút obdržíte aktivačný e-mail s prihlasovacími dátami.
Kliknutím na aktivačný link bude Vaše konto aktivované a registrácia bude úspešne ukončená.

V niektorých prípadoch môže dôjsť k predĺženiu čakacej doby na e-mail. Preto Vás prosíme o pochopenie.
Taktiež Vám odporúčame prezrieť si spam/junk/nežiadaný email priečinok vo Vašej emailovej schránke z dôvodu nesprávnej klasifikácie e-mailu Vaším poskytovateľom.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.

Váš Team z Web Content s.r.o.
In_My_Memory
05.11.09,01:11
no krason a môžeš očakávať, že tvoje odvolanie si preberú ale neuskutočnia ho a ešte ti príde mail s faktúrou na úhradu 60€...a budeš mať potom aj ty úplne zbytočné nervy...no ale ak si to tak chcel...predsa sme slobodný ľudia a robíme slobodné rozhodnutia :)...tak veľa zábavy na tej ich super stránke...
krason
05.11.09,01:16
Ja som urobil zmluvu v case, ked ta firma neexistuje a ak maju logy :-) tak nech sa pekne ukazu.. www.orsr. by uz mal mat ich zaznam a stale nic;-)
dalej nemaju ani ico uvedene vo vop. VOP su stiahnute, dalej zmluva je uzatvorena registraciou :-) niet co dodat :-)
tesim sa na ich faktutu vazne :-)
krason
05.11.09,01:17
Ja som urobil zmluvu v case, ked ta firma neexistuje a ak maju logy :-) tak nech sa pekne ukazu.. www.orsr (http://www.orsr). by uz mal mat ich zaznam a stale nic;-)
dalej nemaju ani ico uvedene vo vop. VOP su stiahnute, dalej zmluva je uzatvorena registraciou :-) niet co dodat :-)
tesim sa na ich faktutu vazne :-)

Kazdopadne amju v dnesnom case nelegalnu firmu :-)
misoft
05.11.09,01:18
Dodám: o tomto probléme sa rieši tu: http://www.porada.sk/t123235-problem-s-jednym-web-portalom.html
BTW: downloads-portal.sk, basne.sk a ďalšie ktoré sa už verejne spomínajú, patria jednej spoločnosti. Takže informatik, tu nejde o 5€, príde ti za chvíľu faktúra na 60€.
In_My_Memory
05.11.09,01:41
no dobre ako myslíš...však tvoja vec...som fakt zvedavý ako to dopadne u teba...a ešte viac som zvedavý, ako to dopadne celkovo...inač tipoval by som to na návštevu spomínaných majiteľov portálov alebo čo to sú...myslím si, že keby mu pred domom stálo v rade možno aj niekoľko tisíc podvedených a každý by mu dal facku, tak by skončil minimálne s fraktúrou sánky a otrasom mozgu :D...aspoň by "zarobené" peniaze rozumne utratili za repas ksichtu a nemocničné náklady:---
krason
05.11.09,01:48
dALSIA FIRMA :-) CO VAM PRIPOMINA MENO :-) MANZELKA? ZENA.. HEHE.. O TOM ESTE NEVIETE CO :-) HALUZ..
WEB CONTENT MA ADRESU NASLEDUJUCEJ FIRMY., WEB CONTENT NIE JE ZAPISANA V ORSR NEMA OPRAVNENIE NOSIT STATUS WEB CONTENT S.R.O KDE TO MAJU VO vop :-) TAKZE poDVOD PODOVOD PODVOD...

Obchodné meno:
Office Center s.r.o.
(od: 24.10.2009)
Sídlo:
Hronského 7
Lužianky 951 41
(od: 24.10.2009)
IČO:
45 236 909
(od: 24.10.2009)
Deň zápisu:
24.10.2009
(od: 24.10.2009)
Právna forma:
Spoločnosť s ručením obmedzeným
(od: 24.10.2009)
Predmet činnosti:
reklamné a marketingové služby
(od: 24.10.2009)
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
(od: 24.10.2009)
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
(od: 24.10.2009)
sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
(od: 24.10.2009)
činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
(od: 24.10.2009)
administratívne služby
(od: 24.10.2009)
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
(od: 24.10.2009)
vedenie účtovníctva
(od: 24.10.2009)
počítačové služby
(od: 24.10.2009)
služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajov
(od: 24.10.2009)
Spoločníci:
Dagmar Hlaváčová
Hronského 10
Lužianky 951 41
(od: 24.10.2009)
Výška vkladu každého spoločníka:
Dagmar Hlaváčová
Vklad: 5 000 EUR Splatené: 5 000 EUR
(od: 24.10.2009)
Štatutárny orgán:
konateľ
(od: 24.10.2009)
Dagmar Hlaváčová
Hronského 10
Lužianky 951 41
Vznik funkcie: 24.10.2009
(od: 24.10.2009)
Konanie menom spoločnosti:
Za spoločnosť koná a podpisuje konateľ samostatne.
(od: 24.10.2009)
Základné imanie:
5 000 EUR Rozsah splatenia: 5 000 EUR
(od: 24.10.2009)
Dátum aktualizácie údajov: 03.11.2009
Dátum výpisu: 05.11.2009
krason
05.11.09,01:55
Kazdopadne tieto firmy maju vela penazi:-) podla mna robia pranie spinavych penazi :-) na nas.. chcu zlegalizovat nejake cierne penaize ;-)
krason
05.11.09,02:00
Inak pozor.. mozno ty konatelia firiem su biele kone... co ked je to na nich nasite :-) pozname status tychto ludi? :-)
Dáša_
05.11.09,04:49
milan_k

Dakujem

A ako je to s pravnikom, ked si ho nemozem dovolit??? MOze mi ho stat pridelit?

na bezplatnú právnu pomoc sú presne určené pravidlá.
http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4&uc=l3/l30

Ale je to na dlhé lakte, v tomto prípade to nie je riešenie. Ja si myslím, že je vás toľko, že sa iste nájde niekto, kto má známeho právnika a ten sa pokúsi urobiť akú takú analýzu. To je vaša cesta.
Nič neunáhľovať.

Po pravde, oni hlavne rátajú s tými, čo sa naľakajú a zaplatia hneď. A takí sa tu už našli. To im bude stačiť. A o ostatné sa postarajú roboty, ktoré budú chrliť výzvy, upomienky .....
mpca
05.11.09,05:03
BINGOOO :-))) maju elektronicky podpis? nie ..

Ale áno majú elektonický podpis ale len na faktúre a nieje falošný len sa nedá overiť...

Ja som ho včera kontroloval priamo u vydavateľa CA Disig

http://img504.imageshack.us/img504/6963/clipboard01j.gif
beruska29
05.11.09,06:34
vcera som sa chcela prihlasit na BANSE-PORTAL, bohuzial po niekolkych prihlasenia som sa nevedela prihlasit, mam to aj odfotene. Ja som nevedela vyuzit sluzbu a tak som tuzila precitat basen od Kukucina a od P.O.H no nevedela som tom tak sklamana. ALE PRO-CONTENT PORUSIL TYMTO SVOJE OBCHODNE PODMIENKY LEBO SOM NEVEDELA VYUZIT ICH SLUZBY, SOM NESPOKOJNA ZAKAZNICKA......:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
beruska29
05.11.09,07:04
ahojte, podla mna by sme sa mali nejako dohodnut a fakt sa stretnut a dat sa dokopy, lebo takto sme poroztruseni a nic nedosiahneme, TAKZE STRETNIME SA , NAVRHNITE NIECO, NIE JE VELA CASU, DNES IDEM NA POLICIU PODAT TRESTNE OZNAMENIE A AJ IDEM K PRAVNIKOVI, NAPISTE MI AK VAS NAPADNU NEJAKE OTAZKY CO SA MAM OPYTAT OD PRAVNIKA.....
EJoo
05.11.09,07:16
Dostal som odpoved, ze som bol oboznameni bla bla, ako kazdy ten isty email, ze podla zakona toho a toho zakoniak prace som uzavtrel internetovu zmluvu, no znelo to dost odstrasujuco, a vierohodne
Iqwar
05.11.09,07:16
Pozeram VOP na stranke basnici.sk a porovnavam oproti tym z basne-portal.sk..No prepracovavaju to pekne ;-). Napriklad na basne-portal nebolo ani slovo o suhlase zo zasielanim el. faktur, na basnikoch to uz maju podchytene a registraciou uzivatel suhlasi aj so zasielanim el. faktur...takisto sa tam meni status uzivatela, atd..celkovo vyzera ze sa ucia z vlastnych chyb ;-)
sutulustus
05.11.09,07:20
Pozeram VOP na stranke basnici.sk a porovnavam oproti tym z basne-portal.sk..No prepracovavaju to pekne ;-). Napriklad na basne-portal nebolo ani slovo o suhlase zo zasielanim el. faktur, na basnikoch to uz maju podchytene a registraciou uzivatel suhlasi aj so zasielanim el. faktur...takisto sa tam meni status uzivatela, atd..celkovo vyzera ze sa ucia z vlastnych chyb ;-)


vobec sa neucia z vlastnych chyb. su to hlupaci a citaju tieto fora a chyby, ktore im mudry ludia nasli v tych VOP si teraz opravili. a dali na svoj novy podvodny projekt.
Iqwar
05.11.09,07:31
vobec sa neucia z vlastnych chyb. su to hlupaci a citaju tieto fora a chyby, ktore im mudry ludia nasli v tych VOP si teraz opravili. a dali na svoj novy podvodny projekt.


To nie je ucenie sa z chyb? Ocividne to za chyby povazuju, inak by to na novom webe neprerabali...co je samozrejme dobra sprava pre vsetkych registrovanych na basne-portal.sk...
mr-dee
05.11.09,07:32
Na stranke http://www.facebook.com sa vytvorila skupina poskodenych ludi s nazvom "Prisla vam faktura na 60 euro?" a linkom - www.facebook.com ... (http://www.facebook.com/group.php?gid=171369869378)
momentalne ma uz viac ako 350 clenov a pripravuje podanie hromadneho trestneho oznamenia, pod ktoreho navrh sa uz mozete podpisat aj vy
tasa
05.11.09,07:45
a nestresujte s tymy VOP lebo povodne maju aj na SOIk lebo ked som im pisala tak som tam dala ten original z reg mailu
beruska29
05.11.09,07:56
JA SOM TIEZ NASLA JEDNU ZAUJIMAVOST S KTOROU SA VYTIAHNEME BOHUZIAL TUTO MAJU ZAUJIMAVOST SEM NENAPISEM ABY TO NEODHALILI, ALE AK MATE ZAUJEM TAK MOJ NICK JE 07DANKA A TAM BY SME SA MOHLI PISAT RP-CKA PROSIM OZVYTE SA
arvova
05.11.09,07:56
Prosim Vas potrebovala by som na Vas niaku mailovu adresu alebo vam poslem moju chcem sa porospravat.
TRANSPORT KAMION ITALIA
05.11.09,07:58
Takze,teraz som volal do soi v Bratislave.Len,aby bolo jasne k dnesnemu ranu eviduju len 15 podnetov,takze by bolo dobre ,aby ste sa ihned dali k cinu aj ostatny a opisali situaciu,lebo sa im ozvalo malo ludi a media maju viac informacii,ako soi...Takze,na urychlenie veci PISAT mail na soi Banska Bystrica ,a dalej,ak niekto bol pozriet na tej adrese namestie SNP 3,tak im dajte informaciu,ze ci tam ta firma ma aj kancelariu,alebo iba schranku.TAKZE SA DAJTE NATO,LEBO JE NAS IBA PAR STALE CO PRIAMO NIEKAM NAPISALI,ALEBO ISLI.NAPISTE PODNET NA SOI V BANSKEJ,ALEBO INDE OPISTE SITUACIU A NEPRESTAVAJTE,MEDIE MEDIA MEDIA.
miroh
05.11.09,08:20
Kolegovi nesedi adresa . Podla mna nech ide na POLICIU.
Iqwar
05.11.09,08:22
Uz sa spisuje hromadne trestne oznamenie...
SVKmatej
05.11.09,08:41
ht tp://ww w. cms-antonak .sk/home/60-eurova-faktura-za-registraciu/

odtrante tie medzery a pojde to

tresne oznamenia
jusike
05.11.09,08:45
Hádam nebude problém, ak to sem dám:

ht tp:/ /spreadsheets.go ogle.c om/viewform?formkey=dGc3RlpERDZMaVU5d3ZKVFFUYm5fWFE6M A

v linku odstráňte iba medzery.

Je to formulár pre poškodených, našiel som ho na facebooku.

EDIT: Neviem či to budete chcieť vyplniť, ale minimálne máte vzor na podanie trestného oznámenia ;)
ddino
05.11.09,09:04
Aby som to dal trošku do poriadku.
Podľa toho čo viem tak zatiaľ prišli faktúry ľuďom čo sa regli na stránkach:
downloads-portal. sk a basne-portal. sk /Firma Pro Content s.r.o./
Na týchto stránkach sú stále pôvodné VOP /s definíciou užívateľa až po zaplatení/ a s klauzulov že zmenu VOP môžu urobiť iba ak vás 2 mesiace dopredu informujú.
To znamená že týto ľudia sú za vodou. Neplatiť nič, pretože až keď zaplatíte sa stávate užívateľom.

Na čo chcem ale upozorniť je že prevádzkovateľ ip adresy 188.40.68.110 má momenálne spustených 10 adries a to:
basne-portal. sk
download-portal. sk
downloads-portal. sk
online-mapy. sk
openoffice-24. sk
sudoku-portal. sk
vlc. sk
videolan. sk
basnici. sk
basne-server. sk

Stránky okrem označených kurzívou majú už nové VOP z ktorých sa tak ľahko vykrútiť nedá. Preto UPOZORNITE VŠETKÝCH ZNÁMYCH NECH SA NEDAJÚ OKLAMAŤ, pretože /neexistujúca firma Web Content s.r.o./ už spustila novú reklamú kampaň v Google Ads a aj na Facebooku.

Vo VOP ale majú citujem: 1.1 Prevádzkovateľom internetového portálu www .basnici .sk je spoločnosť Web Content s.r.o., so sídlom
Hronského 7, 951 41, Nitra - Lužianky, IČO: , zapísaná v obchodnom registri
Okresného súdu v*Nitre, Oddiel: Sro, vložka číslo
(ďalej len „prevádzkovateľ“).

Takže sa vo svojich VOP odvolávajú na neexistujúcu firmu :-D preto tam nieje uvedené ani IČO ani súd ani zložka.
arvova
05.11.09,09:07
Problem s jednym web portalom
Aby som to dal trošku do poriadku.
Podľa toho čo viem tak zatiaľ prišli faktúry ľuďom čo sa regli na stránkach:
downloads-portal. sk a basne-portal. sk /Firma Pro Content s.r.o./
Na týchto stránkach sú stále pôvodné VOP /s definíciou užívateľa až po zaplatení/ a s klauzulov že zmenu VOP môžu urobiť iba ak vás 2 mesiace dopredu informujú.
To znamená že týto ľudia sú za vodou. Neplatiť nič, pretože až keď zaplatíte sa stávate užívateľom.

Na čo chcem ale upozorniť je že prevádzkovateľ ip adresy 188.40.68.110 má momenálne spustených 10 adries a to:
basne-portal. sk
download-portal. sk
downloads-portal. sk
online-mapy. sk
openoffice-24. sk
sudoku-portal. sk
vlc. sk
videolan. sk
basnici. sk
basne-server. sk

Stránky okrem označených kurzívou majú už nové VOP z ktorých sa tak ľahko vykrútiť nedá. Preto UPOZORNITE VŠETKÝCH ZNÁMYCH NECH SA NEDAJÚ OKLAMAŤ, pretože /neexistujúca firma Web Content s.r.o./ už spustila novú reklamú kampaň v Google Ads a aj na Facebooku.

Vo VOP ale majú citujem: 1.1 Prevádzkovateľom internetového portálu www .basnici .sk je spoločnosť Web Content s.r.o., so sídlom
Hronského 7, 951 41, Nitra - Lužianky, IČO: , zapísaná v obchodnom registri
Okresného súdu v*Nitre, Oddiel: Sro, vložka číslo
(ďalej len „prevádzkovateľ“).

Takže sa vo svojich VOP odvolávajú na neexistujúcu firmu :-D preto tam nieje uvedené ani IČO ani súd ani zložka.
erik.aragorn
05.11.09,09:31
Zdar zak teda ako mi? co sme sa stali obetou v auguste, sme za vodou?
j.benz
05.11.09,09:50
ja som z toho na nervy, sak v tom sa uz naozaj nikto nevyzna...porovnam si VOP na domene basne-portal.sk a porovnavam ich s tymi, co mi prisli v aktivacnom maily. Ja som bud fakt blby, alebo neviem tam najst ziadnu s tych zmien, o ktorych sa tu vsade pise? jedine konverzny kurz je doplneny...robim nieco zle???????? uz ma niekto stanovisko SOI?
pierro
05.11.09,09:52
Boze co se taki rozklepani. nemusite platit minimalne z 10 dovodov... a bodka.
inak bolo by dobre overit uzivatela menom adhoc. Nabada ostatnych k zaplateniu.
ani3012
05.11.09,09:55
tvnoviny.sk
tam trochu nás spomínajú...
mr-dee
05.11.09,09:57
Boze co se taki rozklepani. nemusite platit minimalne z 10 dovodov... a bodka.
inak bolo by dobre overit uzivatela menom adhoc. Nabada ostatnych k zaplateniu.

pan Adamča ma vrtulu v zadku, sleduje vsetky mozne diskusie, kde ludia nachadzaju rozne chyby vo VOP a za pochodu ich opravuje ... to len bude sranda na sude, ked sa bude branit uplne inymi VOP ako predlozia ludia :D on este potrebuje rychlo naplasit co najviac ludi, aby zaplatili a potom zrusi celu srocku a peniaze preleje inam ...
a niekde sa pisalo, ze uvedene percento uroku za den naplna podstatu trestneho cinu uzery, takze s tym urcite na ludi po 15. nepojde :D
beruska29
05.11.09,10:19
NA FACEBOOKU JE FORUM---NAZOV PRISLA FAKTURA....TAM SA MOZETE PRIPOJIT AJ VY,ALE CIM VIAC LUDI BY STE MALI NAPISAT DO SOI:):):):):):):):):):)
xxxpower2
05.11.09,10:19
Ahojte kde sa to ma na SOI ohlasit?
Uz je tu fakt vela prispevkov:)
miroh
05.11.09,10:23
pan Adamča ma vrtulu v zadku, sleduje vsetky mozne diskusie, kde ludia nachadzaju rozne chyby vo VOP a za pochodu ich opravuje ... to len bude sranda na sude, ked sa bude branit uplne inymi VOP ako predlozia ludia :D on este potrebuje rychlo naplasit co najviaze c ludi, aby zaplatili a potom zrusi celu srocku a peniaze preleje inam ...
a niekde sa pisalo, ze uvedene percento uroku za den naplna podstatu trestneho cinu uzery, takze s tym urcite na ludi po 15. nepojde :D

A to ako môze menit podmienky VOP? za pochodu. Ja idem na POLICIU.
oklamany33
05.11.09,10:31
neviem ako poniektory ale ja sa natom uz len usmievam :D
erik.aragorn
05.11.09,10:38
ja este nie, este nie je koniec....az na konci ked to dopadne dobre sa budem usmievat
j.benz
05.11.09,10:39
meni sa to tu na organizovany chaos, nikto uz ani nevie co naozaj chce...nasiel som dalsiu zmenu...pribudli cisla...skusam tam volat.:mad: mozte tu niekto uviest priklad zmien tych VOP, co tam zmenili, lebo normalne pisu ze musia to oznami pisomne alebo mailom, a ak tak urobia, musia dat lehotu do dvoch tyzdnov...takze kazda zmena vo VOP je tak ci tak neplatna. ja tam ale nevidim ziadnu zmenu....ale som niekde mimo????????????????????????
Zoltán Kovács
05.11.09,10:45
Dostal som odpoved, ze som bol oboznameni bla bla, ako kazdy ten isty email, ze podla zakona toho a toho zakoniak prace som uzavtrel internetovu zmluvu, no znelo to dost odstrasujuco, a vierohodne

Čo má zákonník práce dočinenie s nejakou obchodnou zmluvou?
marmajs
05.11.09,10:49
presne do botky to napysali aj mne

aj ja som dostala rovnaku odpoveď... !!! myslim, ze to poslu vsetkym, ktori reagovali mailom na fakturu... a budu cakat, kto sa toho zlakne a posle peniaze :(
mr-dee
05.11.09,10:53
neviem ako poniektory ale ja sa natom uz len usmievam :D

ja uz sa zacinam priam rehotat :D
mr-dee
05.11.09,10:54
pan Adamča si myslel, ze nas moze odrbat ako nejaky podomovy obchodnik, ktory odrbe dochodcov ...
xxxpower2
05.11.09,10:54
Ja som uz pisal na SOI a mail mi este neposlali s odpovedou
ajale
05.11.09,11:05
ddino
05.11.09,11:07
A to ako môze menit podmienky VOP? za pochodu. Ja idem na POLICIU.

nik nemení VOP:

Sú dovje rôzne VOP na dvoch rôznych stránkach:

Viď: predchádzajúcu stranu post 684

Tie stránky sú vľmi ľahko pomýlitelné.
matqo
05.11.09,11:10
aj ja som dostala rovnaku odpoveď... !!! myslim, ze to poslu vsetkym, ktori reagovali mailom na fakturu... a budu cakat, kto sa toho zlakne a posle peniaze :(

to je nic , ja so im ani neodpisal a tiez mi to doslo ako odpoved na .... vlastne nic , lebo ja som im nepisal :D rofl toto. dufam ze ich zabasnu az budu cierny. aj ked to pravdepodobne budu len dake biele kone a k skutocnym vynnikom sa nedostane pravdepodobne nikto.
Lubica H
05.11.09,11:27
pripájam sa do klubu... skoro ma vykotilo, keď som v mailoch zbadala tú faktúru na 60€... ešteže to včera aj v telke bolo. takže, píšem odvolanie, na SOIku, možno aj to oznámenie na políciu... inak, ak bude treba ešte niečo, som ochotná sa pripojiť aj k hromadnej žalobe.
mishkad
05.11.09,11:33
Ahojte, ja som v tom tiez:) Zaregistrovala som sa, aby som mohla svojim studentom pozriet basnicky na literaturu a sup fakturka. Poviem vam narovinu, odomna dostanu peniaze, ked mi sudca rozkaze strhnut to z vyplaty. Inak si mozu piskat. Podvodnici, nic viac! A keby dali zalobu podam protizalobu (co neurobia, lebo by ich ludia udupali)
miroh
05.11.09,11:39
Neviem ci mam dat svoje iniciali na ten odkaz co je v prispevku 682, aby to nebolo zase daco podvodne.A nieje a ten clovek nam chce pomoct tak sa mu vopred ospravedlnujem.
arieska
05.11.09,11:42
spisuje sa už hromadná žaloba. len bohužiaľ mám menej ako 15 príspevkov, preto nemôžem pridať odkaz na stránku. ale veľa sa o tom píše aj na facebooku. tam nás je už takmer 500
arieska
05.11.09,11:43
Takze,teraz som volal do soi v Bratislave.Len,aby bolo jasne k dnesnemu ranu eviduju len 15 podnetov,takze by bolo dobre ,aby ste sa ihned dali k cinu aj ostatny a opisali situaciu,lebo sa im ozvalo malo ludi a media maju viac informacii,ako soi...Takze,na urychlenie veci PISAT mail na soi Banska Bystrica ,a dalej,ak niekto bol pozriet na tej adrese namestie SNP 3,tak im dajte informaciu,ze ci tam ta firma ma aj kancelariu,alebo iba schranku.TAKZE SA DAJTE NATO,LEBO JE NAS IBA PAR STALE CO PRIAMO NIEKAM NAPISALI,ALEBO ISLI.NAPISTE PODNET NA SOI V BANSKEJ,ALEBO INDE OPISTE SITUACIU A NEPRESTAVAJTE,MEDIE MEDIA MEDIA.
firma v Banskej Bystrici nesídli. bola tam osobne pozrieť jedna kočka...takže...
miroh
05.11.09,11:46
spisuje sa už hromadná žaloba. len bohužiaľ mám menej ako 15 príspevkov, preto nemôžem pridať odkaz na stránku. ale veľa sa o tom píše aj na facebooku. tam nás je už takmer 500
Neaka zaloba je v prispevku #682 len treba odstranit medzeri
erik.aragorn
05.11.09,11:51
tomi715
05.11.09,12:08
spisuje sa už hromadná žaloba. len bohužiaľ mám menej ako 15 príspevkov, preto nemôžem pridať odkaz na stránku. ale veľa sa o tom píše aj na facebooku. tam nás je už takmer 500



ako sa vola ta skupyna?
beruska29
05.11.09,12:12
KTO CHCE VIDIET HROMADNE TRESTNE..TAK NA FACEBOOKU SI DAJTE DO VYHLADAVACA PRISLA FAKTURA A VYHODI VAM FORUM:confused::confused::confused::confused:
erik.aragorn
05.11.09,12:13
Ludia, to je prelozeny text z nemciny!!!!!
pozrite si hore nazov - Unbenannt1
lucialucia12
05.11.09,12:25
Dobry den,
chcem sa spytat na jedno...na stranke som sa registrovala, no nedala som tam svoje prave udaje, vpodstate vsetko co maju je moj e-mail a pripadne IP adresa. Ako mam postupovat v takom pripade?
laurinka3
05.11.09,12:42
Ignorujte vsetci tie faktury!!!!!!!!!!!!
Nestresujte, nedajte sa zastrasit!!!!!!!!!!!
Ak mate stipku zdraveho rozumu...po precitani fora, linkou, pozretia sprav....musi vam byt jasne........ze ste iba oklamany ale nie vinny.

je vela dokazov na nespravosti VOP, na ich zmeny a nedodrzanie VOP zo strany prevadzkovatela.........atd

Cize ak by od vas chceli vymahat pohladavku, sli by sami proti sebe...lebo VY by ste nakoniec sud VYHRALI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takze celu sitauciu uz len sledujte s chladnou hlavou!
ivus1990
05.11.09,12:45
Viete mi niekto jednoznačne odpovedať na otázku, či je táto faktúra na 60 Eur platná? Áno, alebo nie? Ak odpoviem na e-mail a budem chcieť odstúpiť od zmluvy, nepotvrdím tým, že som tú zmluvu akceptovala? Podľa VOP som užívateľom až po zaplatení faktúry, tak ako to je? Sledujem túto diskusiu od včera a mám už z toho poriadny guľáš. Platiť, alebo nie?
nivarto
05.11.09,12:50
Dobry den,
chcem sa spytat na jedno...na stranke som sa registrovala, no nedala som tam svoje prave udaje, vpodstate vsetko co maju je moj e-mail a pripadne IP adresa. Ako mam postupovat v takom pripade?

Ak sa nemaju cez ten mail ako dostat k tvojim osobnym udajom tak si v suchu. Napr. by si ta mohli na pokeci o tebe nieco zistit, ak mas
fotku, mesto alebo zverejnený vek....
P.S: Ak nemas alternatívny mail, tak si ho vytvor. Hocijaký na pokeci a vytvor si mail, ktorý hovorí, ze ho vlastni muz. Daj iný vek atd. Proste uplne ina identita. A samozrejme oficialny mail vkladaj iba tam, kde zdroj poznas
a doverujes mu. :D
j.benz
05.11.09,13:07
to je tu asi ten hlavny problem ze tu kazdy pise nieco ine a nic tu na nic nenadväzuje. ja som sa tu pytal uz tisickrat, co na to hovori soi, volal som do SOI Nitra, a povedali mi ze nemaju ani jeden jedniny podnet...ze sa mam obratit na SOI BB. raz sa pise, faktury maju neplatny podpis, potom sa pise ze maju platny, potom ze vop sa menia kazdu chvilu, dalsia reakcia ze VOP sa menia niekde uplne inde......odo mna nikdy ziadnych 60 eur neuvidia, ale cital som niekde na fore, ze kvoli tomu uroku to moze narast do obrovkych sum v priebehu dvoch rokov. Co ak sa tu vsetci mylime, a stoji za tym nieco viac...co ak nas tu privadzaju do velkeho omylu a nemyslime na to co sa naozaj moze stat. Neverim, ze to nemaju dobre premyslene, ked to robia v takom velkom mnozstve. Myslite si ze to moze byt cele zalozene na tej chybe v definicii uzivatela? Neviem ale mam pocit, ze prevadzkovatelia su v tomto fore v prevahe. Uz mam pocit, ze kazdy treti prispevok smeruje od nich. vie to niekto overit, ja neviem, asi administrator alebo niekto taky... co bude v pripade ze podam trestne oznamenie, co ste zadavali pri nom...trestne oznamenie za podvod? ze ste neboli nikdy na stranke? ale co treba zadat na policii, ja zvazujem ze tam pojdem este dnes....
matqo
05.11.09,13:08
Viete mi niekto jednoznačne odpovedať na otázku, či je táto faktúra na 60 Eur platná? Áno, alebo nie? Ak odpoviem na e-mail a budem chcieť odstúpiť od zmluvy, nepotvrdím tým, že som tú zmluvu akceptovala? Podľa VOP som užívateľom až po zaplatení faktúry, tak ako to je? Sledujem túto diskusiu od včera a mám už z toho poriadny guľáš. Platiť, alebo nie?

NEPLATIT.
NIC IM NEPISAT.

- pokial im napises ten email co tu koluje presne ako pises vyjadris tym suhlas s ich VOP. Aj ked nic strasne sa nedeje kedze podla povodnych VOP vlastne suhlasis len s tym ze uzivatel je ten co zaplatil a len jeho sa tyka zvysok VOP
- treba ignorovat aj ich dalsie pokusy o zastrasovanie.
- sudit sa nebudu lebo by si to vyhrala :
1. nemaju ako dokazat ze si to bola ty
2. ak by ti to aj dokazali mas tromf v tom ze sami si zle formulovali VOP a teda ak si aj suhlasila tak suhlas bol len s tym ze uzivatel je ten co zaplati. ak nezaplatis nevztahuje sa na teba nic s VOP (ani ich smiesna podmienka o to ze si ich mozu menit ako chcu a ani to ze sud bude ten co si vyberu oni).

V SKRATKE : NIC NEPLATIT, NEREAGOVAT, MOZU SI S TYMI FAKTURAMI AKURAT TAK ...

Odporucanie : ozvite sa , bombardujte financny urad , SOI, media . Ved oni velmi rychlo skoncia :)
mikroklk
05.11.09,13:16
som v tom s vami, snazim sa zachovat chladnu hlavu. myslim si, ze platit je vacsia kravina ako to risknut, pretoze ak zaplatim stavam sa uzivatelom a to uz je pruser. asi idem za pravnikom
tasa
05.11.09,13:27
noo mne povedala pravnicka ze ma pockat este aspon do pondelka, ze co sa vlastne udeje (hlavne v mediach) a pak sa mam za nou znova zastavit.
RazR
05.11.09,13:31
No dalo zabrat precitat vsetko. Tiez mam platit...Presvedceny nie som zatial ani o jednej pravde. Niektory mate silne argumenty, ale...ktovie ake vyvodia nakoniec oni.
Platit zatial rozhodne nie. Ak k tomu pride, z mojej strany to neham dotiahnut kludne k sudu. Ale proti komu na sude? Ak su ich mena falsone? A ak nie, musi byt ta osoba velmi odvazna dojist k sudu a ukazat sa proti tolkym ludom. Je mu snad jasne ako by skoncil. A mne by to za tu cenu sudu a ich odskonenia zato stalo rozbit jej drzku. Takze mily "podnikatelia": ak na to mate, vysudte to odomna. Zadarmo to vsak nebude!
jusike
05.11.09,13:33
Nič im neplaťte! Teda aspoň zatiaľ. Dal som sem link na Hromadné trestné oznámenie, takže ak chcete ísť na políciu, tak si to len skopírujte do nejakého textového editora a zadajte tam svoje iniciály/upravte a máte to. Treba si prečítať weby, ktoré už popisujú čo a ako robiť v týchto prípadoch, napr.:
ht tp://ww w.spolecna-obrana.estrank y.c z/clanky/souhrn-nejdulezitejsich-informaci/jak-pracuji-podvodne-katalogove-firmy-a-jak-se-ucinne-branit
-odstráňte v linku tie 4 medzery!!-
Nezabúdajte, že všetko je od začiatku podvod!, na tom treba stavať!
Karolina.S
05.11.09,13:52
Ahojte,dlhsie uz sledujem tuto temu vzhladom na to ze som aj ja spadla medzi velku skupinu poskodenych a tak som sa zaujimala a informovala u pravnika ohladom toho trestneho oznamenia ..a tam by som bola trochu opatrna,lebo ak napisete, ze ste neboli na stranke a oni vam to na zaklade IP adresy dokazu,co v tomto pripade je mozne(pozrite na zive .sk) tak ma ten poskytovatel moznost podat trestne oznamenie na vas za krive obvinenie ked date trestne oznamenie na podvod, a niekedy sud oznami verdikt ze to podvod neni, plati to iste co v bode jedna hovoril mi, ze treba zistit, ci a ake udaje maju ulozene a zaprotokolovane v pripade, ze nedokazu vam tieto udaje poslat, nemaju v rukach absolutne nic preveroval toto uz niekto?
SVKmatej
05.11.09,14:00
je tam iba schranka
j.benz
05.11.09,14:08
stale ziadne novinky, to ze tam je schranka vie uz cele slovensko.... LUDIA, PISTE SEM LEN ADEKVATNE ODPOVEDE,LEBO ZBYTOCNE SA TO TU ZAPLNUJE NEPOSTATNYMI VECAMI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Farkaš
05.11.09,14:11
Tak Vám "šťastným" prišlo iba 60 €? Tak mne rovno 120 €!!!
Vraj na rok do predu za používanie portálu a za sťahovanie dát.
Ani nespím, čo sa zosypalo na moju hlavu? Sú oni normálni?
Včera o tom hovorili na Markíze i na JoJ, kto vie, čo z toho bude?
Já to platiť nebudem, veru
RazR
05.11.09,14:13
Ahojte,dlhsie uz sledujem tuto temu vzhladom na to ze som aj ja spadla medzi velku skupinu poskodenych a tak som sa zaujimala a informovala u pravnika ohladom toho trestneho oznamenia ..a tam by som bola trochu opatrna,lebo ak napisete, ze ste neboli na stranke a oni vam to na zaklade IP adresy dokazu,co v tomto pripade je mozne(pozrite na zive .sk) tak ma ten poskytovatel moznost podat trestne oznamenie na vas za krive obvinenie ked date trestne oznamenie na podvod, a niekedy sud oznami verdikt ze to podvod neni, plati to iste co v bode jedna hovoril mi, ze treba zistit, ci a ake udaje maju ulozene a zaprotokolovane v pripade, ze nedokazu vam tieto udaje poslat, nemaju v rukach absolutne nic preveroval toto uz niekto?lmyslim ze dokazat ze som bol v dany moment na danej IP zrovna JA, je velmi lahke, ale este lahsie sa tomu branit...toto je asi ich najslapsi argument k obrane...;)
zdenkanany
05.11.09,14:14
ahojte všetci tak čo nové,včera som správy nestíhala tak ani nič nové neviem čo je v našej veci...budte niekto taký milý a informujte ma...díky moc
ajale
05.11.09,14:23
Nikto nikoho nenuti citat nase odpovede. Toto je diskusne forum na ktorom sa diskutuje. A ak si to podaktori nevsimli nazov tohoto fora je PORADA. Tam kde nam nie vzdy vedia poradit odbornici, musime si poradit navzajom. Je tu kopu inych tem, ak sa ti nepaci chod si precitat "ako sa pestuju orchidey" alebo nieco ine. Toto su naozaj zufali ludia, a su radi, ze nie su v tom sami.
Miroslava Bendíková
05.11.09,15:01
Ludia, naozaj sme si moc nepomohli, že im upravujeme vop . síce nevedome, ale chytajú sa veľmi dobre. daška z vip porada má pravdu.
mikkes
05.11.09,15:03
Ja by som to neriešil ... nevšimajte si to, doklady a e-maili si odložte. Tvárte sa tak ako by sa to Vás netýkalo...kašlite nato. Nič z toho nebude. Nemaju na nič právo. a BOTKA.:-) počkad až kým nepríde predvolanie na súd...potom sa odvolať a namietať...fertik...ked už oni z toho nebudu mať prúser tak my už duplom nie, my sme poškodený, nie oni, my sme boli uvedený do omylu kedže vo VOP nebola suma v SK a prepočitana konverznym kurzom...ja neviem kolko je 5€/mes..nejakých 30halierov (SK)..ešte som si na € nezvikol:-)) takže ma podviedli. :(:D:(
nivarto
05.11.09,15:10
No ja som sa neregistroval, ale dal som si tu námahu a prečítal od včera až do teraz všetkých 74 strán. Držím Vám palce, ľudia.

Nech to dobre dostane a dúfam, že sa tí podvodníci dostanú do malérov.

P.S: Skoro som sa aj ja registroval. Zlákala ma výhra iPhonu. Ale sa mi akosi nechcelo vyplňovať tie údaje, tak som sa na to

vybodol...
EJoo
05.11.09,15:10
Ja by som to neriešil ... nevšimajte si to, doklady a e-maili si odložte. Tvárte sa tak ako by sa to Vás netýkalo...kašlite nato. Nič z toho nebude. Nemaju na nič právo. a BOTKA.:-) počkad až kým nepríde predvolanie na súd...potom sa odvolať a namietať...fertik...ked už oni z toho nebudu mať prúser tak my už duplom nie, my sme poškodený, nie oni, my sme boli uvedený do omylu kedže vo VOP nebola suma v SK a prepočitana konverznym kurzom...ja neviem kolko je 5€/mes..nejakých 30halierov (SK)..ešte som si na € nezvikol:-)) takže ma podviedli. :(:D:(

dnes som pozeral vop na downloads-portal a na konci VOP uz je konverzny prevod, ale oni si nemozeu menit podmienky kedy sa im zachce nie?
Karolina.S
05.11.09,15:12
Ja by som to neriešil ... nevšimajte si to, doklady a e-maili si odložte. Tvárte sa tak ako by sa to Vás netýkalo...kašlite nato. Nič z toho nebude. Nemaju na nič právo. a BOTKA.:-) počkad až kým nepríde predvolanie na súd...potom sa odvolať a namietať...fertik...ked už oni z toho nebudu mať prúser tak my už duplom nie, my sme poškodený, nie oni, my sme boli uvedený do omylu kedže vo VOP nebola suma v SK a prepočitana konverznym kurzom...ja neviem kolko je 5€/mes..nejakých 30halierov (SK)..ešte som si na € nezvikol:-)) takže ma podviedli. :(:D:(

tak ty si tomu vsetkemu zase dal,treba sa navzajom ukludnovat ale co ty tu vravis je totalna blbost. Nikto nas nenutil sa tam prihlasit,je pravda ze poplatky boli skryte, VOP su nedokonale ale ze tu povies ze nevies kolko je 5 eur tak s tym sa daleko teda nedostanes... ozaj by sa tato diskusia mala vyselektovat na ludi co maju nieco v rukach a pravnicky podlozene a nie tu pisat blbosti ako bola tato... navyse ti poradim aby si si skontroloval gramaticke chyby pred tym ako cosi take predstavis na verejnosti.
beruska29
05.11.09,15:25
AHOJTE, TAKZE POSKYTUJEM VAM INFORMACIE: NEPISTE ZIADEN LIST SPOLOCNOSTI, NA POLICII UZ EVIDUJU ZALOBY, TU V NOVYCH ZAMKOCH SME SA DALI DO KOPY , STRETNEME SA NA JEDNOM MIESTE A PODPISEME TRESNE OZNAMENIE, ROBTE TO AJ VY, S TRESTNYM OZNAMENIM CHODTE NA POLICIU A PODAJTE TO, RADI TO POLICIA, TAKZE SAMOSTATNE JE TO MALO ...ALE KED SA SPOJITE DO SKUPINY TAK TO BUDE SUPER VYTLACTE SVOJU FAKTURU A AJ TU ODNESTE NA POLICIU, SPOLU TO DOKAZETE AJ VY AKO MI TU V NZ, SPOJTE SA NITRA, BRATISLAVA............TOTO JE UZ RIESENIE:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---:---
petpo1
05.11.09,15:39
ja som im mailom poslal Vypovedanie zmluvy. a ich odpoved:
"S poľutovaním Vám oznamujeme, že naďalej trváme na splatení plnej výšky danej pohľadávky.
Medzi Vašou osobou a firmou Pro Content s.r.o. vznikla právoplatná zmluva o poskytnutí služieb, ktorá je podložená už doposiaľ vystavenou faktúrou.
Ďalšie podrobnosti o právoplatnosti tejto zmluvy nájdete vo Všeobecných obchodných podmienkach, ktoré ste pri prihlásení čítali a s nimi súhlasili.
Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady za vzniknuté škody.
To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútený poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov.
Preto Vás žiadame, aby ste danú sumu včas zaplatili a tak sa vyhli ďalším vzniknutým nákladom.
S pozdravom,
Ivana Oravcová z Pro Content s.r.o."
Takze sa este vyhrážajú treťou stranou, ktorej asi predajú pohľadávky a ktorá bude vymáhať platbu. Možno pošlú na nás nejakých hrubokrkých.
laurinka3
05.11.09,15:50
h tt p://www.dsl.sk/article.php?article=8277
ajale
05.11.09,15:51
Ivana Oravcová z Pro Content s.r.o."
Hmm, novy text, nove zastrasovanie, nove meno spojene s touto firmou, myslim, ze uz sieste. Pokracujte v stazovani sa na policii ci SOI. Vytlacte si vsetko, co je potrebne, ak ma niekto aj ich predosle VOP, aj aktualne. Dajte sa do kopy ako to urobili v NZ. Drzim palce. Ani tretia osoba im nepomoze.
nivarto
05.11.09,15:54
Pozor!!!

No takže mám info ohľadom tých IP adries. Citujem:
" IP adresa naozaj nie je argumentom, ani ako dôkaz by neposlúžila súdu. Každý šikovný IT špecialista dokáže získať vašu IP adresu."

Je to prebrané z novín televízie PRIMA a vyjadrujú sa tam ku katalógovým firmám, ktoré tiež používajú ako argument na vymáhanie faktúr práve to, že poznajú IP adresu. Z toho logicky vyplýva, že si tak s tým môžu akurát vytrieť .... šak viete čo :rolleyes:
Charon
05.11.09,15:56
Po prvé, som rád, že som sa nedostal do takejto situácie. Minimálne na portál venovaný básniam (keby som mal o básne záujem, napr. ako učiteľ, alebo aj žiak, študent)

Po druhé, a tu by som chcel sa spýtať na názor Porady: Ako niekto dokáže, že z IP adresy som žiadosť vyplnil ja? Stačí, ak som pripojený na wifi sieť, tá sa navonok správa ako jeden PC. Teda jeden user. Môže byť na ňu pripojená celá rodina, ale aj sused, alebo aj niekto iný - napr. mám reálny záznam v logu, že sa už týždeň niekto pokúša pripojiť na moju sieť.
Stačí, ak sa pripojil niekto z rodiny - brat, manželka, manžel a zadali moje kontaktné údaje. Neviem, akoby prebiehalo súdne dokazovanie, kto z štyroch členov domácnosti sa registroval, a čo ak budem celý čas tvrdiť, že nikto? Kľudne môžem mať v PC trojského koňa (malá pravdepodobnosť, že trojský kôň ja v PC na to aby ma regli u podvodníkov) ale môj "milovaný" sused to kľudne mohol spraviť. Nemal by som obavu, aj keď súd by v tomto Absurdistane mohol trvať veľmi dlho, a najmä s nejasným koncom.
Karolina.S
05.11.09,15:59
Pozor!!!

No takže mám info ohľadom tých IP adries. Citujem:
" IP adresa naozaj nie je argumentom, ani ako dôkaz by neposlúžila súdu. Každý šikovný IT špecialista dokáže získať vašu IP adresu."

Je to prebrané z novín televízie PRIMA a vyjadrujú sa tam ku katalógovým firmám, ktoré tiež používajú ako argument na vymáhanie faktúr práve to, že poznajú IP adresu. Z toho logicky vyplýva, že si tak s tým môžu akurát vytrieť .... šak viete čo :rolleyes:

konecne daco pozitivne a normalne podlozene,mam vsak jednu otazku ... pisali tam nieco aj o ukladani poskytovatela internetu? akurat mi odpisali ze som na zaklade vsetkych informacii identifikovatelna, lebo som im pisala nech mi dokazu ze som to bola ja,ze som sa nikdy tam neregistrovala a poslali mi vsetky udaje ..neviem,nieje mi momentalne vsetko jedno
erik.aragorn
05.11.09,16:05
KarolinaS
mozes to dat sem? aleo mi to prosim posli do sukromnej spravy
Charon
05.11.09,16:22
čo znamená všetky údaje? IP, info o operačnom systéme, prehliadač, čo máš povolené ... je kopa údajov, na ktoré sa dá prísť. NIKTO nedokáže, že si to písala TY. Rozumieš? Mohol to byť ktokoľvek z Tvojej rodiny. A ústava Ti umožňuje odmietnuť vypovedať a označiť niekoho (z rodiny), komu by si svojou výpoveďou mohla spôsobiť stíhanie. A potom je to už iba na dokazovaní (čo Ty ako obvinená nemusíš nič dokazovať a nikomu), že si to bola Ty, Tvoj brat, otec, mama... A nemôžu odsúdiť nevinného... (i keď u nás áno)