Pidgey
08.11.09,00:19
jusike, prečitaj si moju otázku pozornejšie. Pýtal som sa, čo im môže daňový úrad, keď nevystavili FA v zákonom stanovenom termíne !!!
Všetko ostatné čo píšeš tu bolo omieľané 99x


Niesom si isty, ci si to nemylis s tym ze Fa musi byt vystavena, resp presnejsie, do 15 dni od obdrzania platby musi byt vystaveny danovy doklad. Popripade, neviem ci sa to netyka iba platcov DPH
JozkokozleJ
07.11.09,23:20
A este k tomu doruceniu pisomnosti:

Zakon c. 108/2000 Zb., o ochrane spotrebitela pri podomovom predaji a zasielkovom predaji, v § 10 odst. 3 (ten sa tyka zasielkoveho predaja) hovori:
"Predavajuci je povinny najneskor v den dodania tovaru alebo zacatia poskytovania sluzby dorucit spotrebitelovi pisomne informacie, ktore mu poskytol podla odseku 1 prostriedkami komunikacie na dialku."

Z uvedeneho vyplyva, ze pisomne dorucenie sa mysli v zmysle fyzickeho dorucenia (do schranky fyzickej - nie emailovej), nakolko tieto informacie spotrebitelovi uz bolo raz zaslane prostrednictvom prostriedkov komunikacie na dialku.
§ 10 odst. 5 vsak hovori:
"Odseky 3 a 4 sa nevztahuju na sluzby poskytnute prostrednictvom prostriedkov komunikacie na dialku, ak sa poskytli iba raz a prevadzkovatelprostriedku komunikacie ich zuctoval na dialku ..."
Tu je otazne, co sa mysli pod pojmom "poskytli iba raz". Ja by som to vylozil -jednorazovo. A sluzba pristupu k onym strankam je poskytovana opakovane, t.j. prihlasit sa do nej mozes viackrat (opakovane) a teda prevadzkovatel ti sluzbu poskytol viackrat, nez raz.
Tot moj pohlad na onen paragraf.
milan_k
07.11.09,23:37
jusike:priznam na google na to nenapadlo hľadať :-( vďaka

pidgey: 15 dní treba dodržať od uskutočnenia zdaniteľného plnenia, čo môže byť:
a, zálohová platba
b, dodanie tovaru, služby

podľa toho čo nastane skôr

Teda keď sa niekto registroval v auguste, prišiel na stránku, nastalo zdaniteľné plnenie a mali FA vystaviť do 15 dní. Oni však ale čakali, aby tento"humbuk" nastal čím pozdejšie - aby nachytali čím viac ľudí.

podľa: http://moje.hnonline.sk/node/583
je viac odpovedí, že nedodržanie tejto lehoty je sankcionovane 66EUR. Teda si myslim, že za KAŽDE porušenie tejto povinnosti tato pokuta.

Zhrniem: požaduju 60 EUR, vystavuju sa pokute 66EUR čo by bola strata 6 EUR na každej FA. Preto si myslim, že netreba platiť, lebo by na to draho doplatili...
Pidgey
07.11.09,23:46
ved hej, zle som to napisal, ale skor som mal na zaver na mysli, vsetko je to pisane v zakone o DPH tusim nie? (nehladal som na nete), a kedze oni su neplatci DPH, tak sa ich to tusim netyka.Alebo je taketo nieco pisane aj v zakone o dani z prijmov? teda ak sa mysli zdanitelne plnenie nie pre ucely DPH...idem sa na to pozret, celkom ma to zaujima.
Inak, ja ked som neplatca DPH, vediem JU, tak na FA je iba datum vystavenia a datum splatnosti. Nie je potreba uvadzat datum vzniku danovej povinnosti.
milan_k
07.11.09,23:51
myslim ze ten termin je pre VSETKYCH, nielen pre platcov DPH
Pidgey
08.11.09,00:01
No :) ale to si myslis ty. skus to najst v zakone , ktory sa tyka neplatcu DPH, hmm? ono, bolo by fajn pre poskodenych, keby to tak bolo.... ale asi to tak nebude, lebo je zvlastne, ked si ich srocka nedala byt platcom dph.... (myslim ze standard sro je platca dph)
jx06
08.11.09,00:02
Takze ako postupovat? Ak ste sa zaregistrovali na nejakom ich portali, tak v ziadnom pripade faktury neplatte. A taktiez na maily od tejto firmy neopovedajte, nepodavajte trestne oznamenie ani nijako nepropagujte svoji identitu v suvislosti s pripadom, napr. Facebook. Firma vobec nema ako preukazat kto naozaj bol na strane zakaznika, teda kto vyplnil formular cez web. V pripade sudneho sporu aj ked velmi pochybujem ze by k nejakemu mohlo dojst treba tvrdit ze o ziadnej registracii neviete. Firma eviduje udaje ktore ste vyplnili pri registracii a IP adresu pocitaca z ktorej prebehla registracia, tieto udaje ale nie je mozne pouzit ako dokaz kedze su to interne zaznamy tejto firmy, a navyse z tychto zaznamov nie je mozne urcit konktretnu osobu ktora sedela za PC ked bol vyplnovany registracny formular.
jusike
08.11.09,00:26
Dovolím si to trochu zvýrazniť

Zaplať 60 eur za faktúru! - link (http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/)
mirro11
08.11.09,01:13
Ku Dantess.Ty si čo za cvoka.Ved´ vsetci podpisovali........
Ved´ nikto nič nepodpisoval,len odklikol, a to je rozdiel setsakramentský.´A ked´ chceš aj nabudúce takéto hovadiny tvrdit,tak si niečo aj láskavo over.
Dáša_
08.11.09,07:30
jusike:priznam na google na to nenapadlo hľadať :-( vďaka

pidgey: 15 dní treba dodržať od uskutočnenia zdaniteľného plnenia, čo môže byť:
a, zálohová platba
b, dodanie tovaru, služby

podľa toho čo nastane skôr

Teda keď sa niekto registroval v auguste, prišiel na stránku, nastalo zdaniteľné plnenie a mali FA vystaviť do 15 dní. Oni však ale čakali, aby tento"humbuk" nastal čím pozdejšie - aby nachytali čím viac ľudí.

podľa: http://moje.hnonline.sk/node/583
je viac odpovedí, že nedodržanie tejto lehoty je sankcionovane 66EUR. Teda si myslim, že za KAŽDE porušenie tejto povinnosti tato pokuta.

Zhrniem: požaduju 60 EUR, vystavuju sa pokute 66EUR čo by bola strata 6 EUR na každej FA. Preto si myslim, že netreba platiť, lebo by na to draho doplatili...


oni v tomto momente ešte nie sú platci dph, preto sa na ných tých 15 dní nevzťahuje.

Ak údaje o počte vystavených faktúr, ktoré kolujú správne, tak platcom dph by sa zrejme mali stať k 1. januáru. Ale to by sa museli do 20. decembra zaregistrovať na DU, ako im to prikazuje zákon. Ak sa nezaregistrujú, nastupuje DU a pokuty. Ale ako sa dozvie DU, že už prekročili hranicu na registráciu?
Charon
08.11.09,09:57
Myslím si, že na stránku, ktorá ponúka básne, programy a podobne sa treba pozrieť aj z iného pohľadu.

10. Ochrana autorských práv
Ponuka www.download-portal.sk ako databanka je chránená ustanoveniami Autorského zákona.
Užívateľovi sa zakazuje rozmnožovať, rozširovať alebo zverejňovať databanku ako celok alebo v*jej
druhovo alebo obsahovo podstatnej časti. Zákaz sa vzťahuje aj na opakované a*systematické
rozmnožovanie, rozširovanie alebo zverejňovanie druhovo a*rozsahovo nepodstatných častí databanky.
*
Obsahy distribuované cez www.download-portal.sk sú komplet alebo sčasti chránené
autorskými právami. Každé použitie príslušných obsahov podlieha v*zmysle Autorského zákona, ktorého
kodifikované ustanovenia je užívateľ povinný dodržiavať. Predovšetkým nesmie odstraňovať poznámky o
autorských právach, značky a iné právne výhrady vo vyhľadaných
dátach. Využitie databanky nad rámec súkromných potrieb užívateľa je nedovolené a*porušenie tohto
zákazu je sankcionované právnou úpravou Trestného zákona. Predovšetkým je neprípustné kopírovať
dáta, databanky, ich časti a/alebo dokumenty na dátové nosiče za účelom využitia tretími osobami, použiť
ich na podnikateľské účely alebo uchovávať ich na systematické zhromažďovanie *pre využívanie tretími
osobami.

Ako môže firma zakazovať používanie, kopírovanie software, systematické rozmnožovanie a podobne, keď oni NIE SÚ AUTORMI týchto software. Ako môže niekto zakázať napr. poskytnúť OpenOffice stiahnutý z ich stránky tretej osobe, namnožiť ho, upravovať zdroják, ak mi to všetko UMOŽŇUJE oficiálna stránka projektu. Sú tam aj programy pod GNU licenciou, otvorené projekty. Oni nepredávajú LEN vstup do ich databázy, ale aj podľa bodu 10. aj programy. Vysvetlenie: Ak stiahnem OpenOffice z tejto SuperTopŠpica stránky, tak ho nesmiem poskytnúť inému, ale ak zo stránky www.openoffice.org tak si s ním môžem robiť čo chcem? (Pozn. Licencia GNU a pod. mi umožňuje robiť veľa vecí).
Myslím si, že v rámci žaloby by malo byť na Firmu podané žaloba za porušenie autorských práv a licencií čo TRESTNÝ ČIN z ich strany je určite.
ani3012
08.11.09,11:25
No pokial viem, inkasna firma sice berie proviziu od toho, od koho kupuje pohladavky, sucasne si sle aj necha preplatit vsetky naklady vymahania od dlznika.

Ta legislativa je uplne hrozna, to by clovek neveril. Neviem, ci Cesi maju kompletne odlisny pravny system, ale skor sa obavam, ze nie. Pred casom bola v CT reportaz o zene, ktora bez toho, aby niekomu dlhovala hoci 1 korunu prisla o byt v Prahe a este aj RD na Morave.

Pani byvala v mestskom byte v Prahe. Ten byt vysudil asi v ramci nejakej exekucie najaky chlapik a chcel tu pani vystahovat. Ona mala platnu najomnu zmluvu s mestom, tak sa von neponahlala. Nakoniec ju vystahoval exekutor. Ake bolo jej prekvapenie, ked az nasledne zistila, ze exekutor predal aj jej RD na Morave, ktory zdedila po rodicoch. Vraj kvoli uhradeniu trov exekucie, ktore cinili 80.000 CZK. Exekutor nikdy dotycnu nekontaktoval za ucelom vymahania trov exekucie, rovno si zistil, aky ma majetok a zabavil jej RD. Novinari sa do toho obuli a zistili, ze hoci je to sokujuce, nic sa s tym neda robit. Exekutor vraj nie je povinny informovat "povinneho" o trovach exekucie, ani nie je povinny ziadat zaplatenie trov priamo od neho, moze za tym ucelom exekuovat akykolvek jeho majetok. No nieco strasne.

Ja viem, ze mozno SR legislativa je stale troccha odlisna v tom, ze este stale viac chrani najomnikoch v najomnych bytoch, ze im majitel musi najst nahradny byt. Ale tu teraz nejde o to, tu ide o problem, ze akym sposobom si mozu exekutori "vymahat" preplatenie trov exekucie (ktore byvaju aj tak zvacsa premrstene) - nemusia to ani pytat od vas, rovno vam predaju akukolvek nehnutelnost.

Neviem teda presne ci je to tak aj u nas, no velmi by som sa necudoval, lebo tieto exekucie a vymahania to je dobra mafia, par prispevkov na tieto temy bolo uz aj v nasej televizii.
ja som mala menšie nedorozumenie s internetovým dodávateľom a inkasná spoločnosť mi napísala list.Išlo pritom o 17 eur.
Takže ja by som sa nespoliehala,že 60 eur je pre inkasnú spoločnosť málo....
matqo
08.11.09,12:00
ja som mala menšie nedorozumenie s internetovým dodávateľom a inkasná spoločnosť mi napísala list.Išlo pritom o 17 eur.
Takže ja by som sa nespoliehala,že 60 eur je pre inkasnú spoločnosť málo....

nikto nepovedal ze to je pre inkasnu spolonost malo. tu sa vravelo ze je to pre nich nevyhodne ak by sa chceli sudit. inkasna spolocnost ti tiez moze len vypisovat zalubene listy pokial ta nedaju na sud.
j.benz
08.11.09,12:00
102 stran. gratulujem prevadzkovatelom portalu. Takuto burlivu diskusiu sa tu nepodarilo uz dlho nikomu rotputat. No cim viac si citam tieto diskusie, tym viac prichadzam na to, ze nech je vsetko ako chce, treba si priznat ze si treba brat velke ponaucenie z tohto celeho. Kazdy skusa, hlada, studuje VOP danych portalov, ale toto vsetko si mal kazdy prestudovat, ked tiez VOP odklikol ze s nimy suhlasi. Jedna znama osobnost, s tym vsetkych ide dokonca do televizie. Zeby tomuto spevakovi klesla popularita, a mysli si ze prave takto sa moze zvyraznit? a co uzivatelia facebooku, uz sa stretli a boli ste uz podat hromadne trestne oznamenie? Kolko Vas tam je 800? stretnete sa vsetci pred tescom a pojdete spolocne na policiu? verim ze s tych 800 co tam ma len velke reci, pride nakoniec 10. Dovod tu bol popisany v diskusii ohladom trestneho oznamenia, ake to moze mat nasledky ak nahodou prevadzkvatel ma nejake eso v rukave. no velmi sa tesim na vysledok tohto vsetkeho. Ja sice patrim tiez k tym, ktory sa prihlasili na stranku, tiez budem cakat do poslednej chvile co z fakturou, ale prichadzam postupne na to, ze asi predsa len by sme sa mali vsetci poskodeni zamysliet sami nad sebou.
jusike
08.11.09,12:15
nivarto
08.11.09,13:13
nikto nepovedal ze to je pre inkasnu spolonost malo. tu sa vravelo ze je to pre nich nevyhodne ak by sa chceli sudit. inkasna spolocnost ti tiez moze len vypisovat zalubene listy pokial ta nedaju na sud.

Ja som použil výraz "relatívne málo". Vzťahoval som to na fakt, že niekto tu hovoril o státisícových pohľadávkach. Chcel som a chcem tým povedať, že suma 60 eur nie je "málo", ale bolo by pre inkasnú spoločnosť málo výhodné, málo zaujímavé a málo rentabilné, aby sa toho pustila. Súdila sa a pod. Nikde nie je zaručené, to neurobí, ale asi by sa jej to moc nevyplatilo. To je môj názor. :cool:
arvova
08.11.09,13:17
prosim vas odpiste mi, ze ci ste poslali ze odstuopujete od zmluvy a ci ste vyplnili formular na hromadne trestne oznamenie
Dantess
08.11.09,13:23
Síce sa ma táto téma osobitne netýka, ale prečítal som si o nej v uplynulých dňoch celkom dosť. Z celého mi vyšlo, že sa to nesmie ignorovať. Treba poslať odstúpenie od zmluvy s vyjadrením, že Vaša osoba bola uvedená do omylu a tým pádom chcete od zmluvy odstúpiť. Potom samozrejme budete dostávať rôzne vyhražne maily, ale nič proti Vam nezmožu. Dokonca nieje zatial ani jedna takáto firma, ktorá by sa súdila. K hromadnej žalobe sa môžte pridať, ale je to len strata času s vypisovanim formalít. Takže túto tému sa dá asi uzavrieť. Ten, kto hľadá nájde na nete odopovede ako postupovať. Viac asi nieť čo dodať
Dušan3
08.11.09,13:42
Váš podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Vo Vašom písomnom dotaze tvrdíte, že prihlásenie na našich portáloch bolo uskutočnené Vašim maloletým dieťaťom. Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Čo sa týka maloletých detí je nutné vychádzať z ustanovenia § 8 a § 9 Občianskeho zákonníka:

Podľa § 8 sa spôsobilosť na právne úkony nadobúda dovŕšením plnoletosti, avšak maloletí majú spôsobilosť len na také právne úkony, ktoré sú svojou povahou primerané rozumovej a vôľovej vyspelosti zodpovedajúcej ich veku.


Spôsobilosť na právne úkony sa nadobúda postupne až do plnoletosti, kedy fyzická osoba nadobúda úplnú spôsobilosť na právne úkony. Maloletí majú teda len obmedzenú spôsobilosť na právne úkony.


Avšak tým, že maloletá osoba sa zaregistrovala na našich portáloch, a následne využila naše služby, trváme naďalej na našej požiadavke na úhradu dohodnutého plnenia. V tomto prípade sa zodpovednostný vzťah náhrady škody zabezpečuje prostredníctvom Občianskeho zákonníka podľa § 422, ktorý presúva zodpovednosť na toho, kto má nad maloletým vykonávať dohľad, a teda spravidla na jeho rodičov.


Podľa občianskeho zákonníka, ak maloletý spôsobí škodu, zodpovedá za ňu len vtedy, ak je schopný ovládať svoje konanie a posúdiť jeho následky. Ten kto je poverený vykonávať nad maloletým dohľad (spravidla rodič) zodpovedá s ním spoločne a nerozdielne. V prípade, že maloletý nie je schopný ovládnuť svoje konanie alebo posúdiť následky, zodpovedá za škodu ním spôsobenú výlučne rodič.

Vezmite prosím na vedomie, že pri omeškanej platbe (po danej lehote) ste zaviazaný k náhrade takto vzniknutých škôd. Odporúčame Vám preto včasnú úhradu faktúry a s poľutovaním Vám oznamujeme, že Vašu námietku nemôžme akceptovať.


Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.

Zdravým všetkých poškodených ako rodič som dostal peknú odpoved od akože podnikatelskéj spoločnosti. Drzosť nemá hranic.
jusike
08.11.09,13:57
Dantess omyl - jedna spol. zo švajcu sa súdila. Súdili sa dovtedy, až ich zatkla polícia. Občania CZ, ktorým súd nakázal zaplatiť (ak si to dobre pamätám) môžu Českú republiku žalovať na Európskom súde a budú úspešný, takže im štát ČR bude musel zaplatiť škody.
radop14
08.11.09,14:34
Presne tak,oni vlastne predávajú a zakazujú nakladať s materiálom,ktorého duševným vlastníkom a pôvodcom je niekto celkom iný a ten to dal dobrovolne na web na verejné použitie,tým pádom súhlasil s ďalším šírením a sťahovaním.Bolo by veľmi zaujímavé,keby sa to dozvedeli skutoční tvorcovia dotknutých programov,respektíve básní.
jx06
08.11.09,14:50
Ja som použil výraz "relatívne málo". Vzťahoval som to na fakt, že niekto tu hovoril o státisícových pohľadávkach. Chcel som a chcem tým povedať, že suma 60 eur nie je "málo", ale bolo by pre inkasnú spoločnosť málo výhodné, málo zaujímavé a málo rentabilné, aby sa toho pustila. Súdila sa a pod. Nikde nie je zaručené, to neurobí, ale asi by sa jej to moc nevyplatilo. To je môj názor. :cool:
inkasna spolocnost to moze zobrat takyto balik pohladaviek, ale pojde cisto len o vyhrazanie, na sud sa s tym neda ist, tam treba pohladavku ktora vznikla na zaklade nejakej zmluvy (normalne podpisanej).
neskodny
08.11.09,14:52
Presne tak,oni vlastne predávajú a zakazujú nakladať s materiálom,ktorého duševným vlastníkom a pôvodcom je niekto celkom iný a ten to dal dobrovolne na web na verejné použitie,tým pádom súhlasil s ďalším šírením a sťahovaním.Bolo by veľmi zaujímavé,keby sa to dozvedeli skutoční tvorcovia dotknutých programov,respektíve básní.

Oni sa to aj dozvedeli ale nemozu proti nim nic, maximalne taketo oznamenia na stranke:
Aktuelle Warnung vor Download-Abzockern (http://filezilla.de/achtung_abzocker.htm)
(filezilla)

Ty platis za pristup na databazu a nie za programy v nej.
nivarto
08.11.09,15:07
Váš podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Vo Vašom písomnom dotaze tvrdíte, že prihlásenie na našich portáloch bolo uskutočnené Vašim maloletým dieťaťom. Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.....

Tak toto je fakt drzosť. Neplnoletý nemôže uzatvoriť žiadnu zmluvu. To by sudca nakopal do zadku toho, kto by ho chcel presvedčiť o opaku. Nič iné Dušan, len právnická manipulácia a polopravdy.
liliputan
08.11.09,15:15
Pekny den prajem vsetkym,
nejdem pisat o tom ci je zmluva platna, ci bola spravne uzatvorena (aj ked myslim ze nebola) alebo dana spol. neporusuje autorsky zakon.

Prave mi totiz svitlo co malo hned pri obdrzani elektronickej faktury. Kde v predmetnych VOP je uvedene ze vyslovene suhlasim so zasielanim elektronickej faktury?

Je tam sice uvedene "Písomná forma dokumentov – forma listu, elektronickej pošty, t.j. E-mail." , ale nikde nie je uvedene ze udeleujem vyslovny suhlas na zasielanie faktury touto formou.

§ 75 ods. 6 Zákona č. 222/2004
(6) Faktúra môže byť vyhotovená písomne alebo so súhlasom zákazníka elektronicky.Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu elektronicky vyhotovenej faktúry musí byť zaručená elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu.29)

Este viac ma v tom utvrdzuje fakt ze takto dostavam fakturu od mobilneho operatora
tu su podmienky s ktorymi som suhlasil, vsimnite si čl. 2, bod 2.2
http://www.t-mobile.sk/portal/dt?provider=TMoHelp&selectedDisclaimer=60&last=false

A samozrejme ako uz bolo poukazane na VOP, ktore su na novych strankach basnici.sk a download-server.sk, ktore prevadzkuje neexistujuca spol Web content, tak tam uz zasielanie el faktury maju osetrene v bode 4.4
http://basnici.sk/register/Show/showPdf/true/t/agb

Ja osobne som rozhodne toho nazoru ze mi nebola dorucena faktura ktoru by som mohol akceptovat, az mi dojde papierova budem riesit. :)
jusike
08.11.09,15:21
az mi dojde papierova budem riesit. :)Čo sa týka mňa, tak až mi dôjde papierová NEbudem riešiť ani tú :---
neskodny
08.11.09,15:35
s tym nezajdes daleko. skor ci neskor ju urcite poslu v pisomnej forme. Maximalne dostanu od nejakej soi pokutu.
a zaoberat sa tym treba. treba sledovat media. (nie len televiziu, ale aj tlac)
Zoeska
08.11.09,16:27
ad liliputan:
to jsou nové VOP? Oni v nich mohou uvést neúplné údaje, vždyť tam nemaji IČO a pod....

nenapadlo vas někoho, že jim krásně pomáháme do budoucna - vychatat chyby, protože od té doby, co tento kolotoč začal,
tak si firmička vylepšila své VOP a jistě i další věci, ještě pár stránek v diskuzích a budou mít vše právně podložené a doslova neprůstřelné, takže ti další, co se tam registrují a ještě bohužel neví o těchto diskuzích, tak budou mít pěkný průser....

Škoda jen,že diskuze se nedají vyselektovat na poškozené a druhou stranu, ktera zdarma získává cenné informace....
M6GAS
08.11.09,18:10
Chcel by som sa opýtať, na Váš názor. Patrím k tým, ktorým prišla faktúra na 60 eur. Som si vedomý chyby, beriem to ako poučenie, nemám problém zaplatiť 60 Eur, ani na druhý rok druhých 60 Eur. Bude to ale všetko? :-)

Je teoreticky možné, aby zmenili nejaké podmienky vo VOP tak, že sa napríklad zvýši cena za poskytovanie služby? Viem, že ma o tom musia informovať, ale nikde sa nepíše o možnosti vypovedania zmluvy ak zmenia VOP.

Ďakujem za Vaše názory :-)
P.S.: Nepatrím ku rodinným príslušníkom ani kamarátom prevádzkovateľov, len som ochotný za poučenie zaplatiť a nenaťahovať sa, aj keď to určite nie je genlemanské chovanie zo strany prevádzkovateľov.
Zoeska
08.11.09,18:18
to M6GAS:
to je sice milé, že píšeš, že k nim nepatříš, ale proč píšeš ať teďkom? Registrovaný jsi už od 3.11....
adhoc
08.11.09,18:21
ja som vystupil z kolotoca uz asi pred dvoma dnami tym ze som zaplatil ... sice sa este par jednotlivcov zhodlo na tom ze som urcite nejaky z danej firmy .. ale ved nech sa zabavaju ... pravnik ma ubezpecil ze sa moze stat ze by zmenili podmienky avsak ta musia upovedomit mailom,aj ked pochybujem ze taka firma sa udrzi az dva roky na trhu ...
M6GAS
08.11.09,18:22
:-) to ma chceš ako vyšetrovať? Doteraz som si čítal Vaše postrehy a nebol som rozhodnutý ako budem postupovať. Teraz zisťujem Váš názor, čo si myslíte o tom, či sa budú platobné podmienky meniť, pretože som tu takúto otázku ešte nepostrehol :-)

Edit: @adhoc no áno, pošlú mi e-mail, že sa menia podmienky, ale to mi nepomôže keď sa od tej zmluvy nedá odstúpiť :-) Takže by som mohol zaplatením aj viac stratiť ako získať.
Zoeska
08.11.09,18:25
ne ne, nemám důvod nikoho vyšetřovat, bo byl jen dotaz, který je docela na místě, když se nad tím trochu zamyslíš.

Já si myslí, že si mohou měnit podmínky jak chtěji, ty jsi dostal v potvrzovacím mailu VOP,které byly platné ke dni registrace, takže se nemáš důvod obávat změny...
adhoc
08.11.09,18:30
nebudem ta prehovarat ani nic .. kazdy rozhoduje sam za seba,no pri uzatvarani bolo v podmienkach ze zmluva je na 2 roky ohranicena,myslim si ze aj skusenejsi z tohto fora mozu potvrdit ze tuto skutocnost nemozu zmenit ... uvidim co bude ..podla mna bude panov skor zaujimat skupina ludi co nezaplatila ako co zaplatila ... ale moze platit aj obratena psychologia..uvidime hop alebo trop...
M6GAS
08.11.09,18:30
Áno, máš pravdu, vlastne som sa registroval kvôli tomu, že som si odtiaľto sťahoval VOP, inak by som si to čítal ako neprihlásený :-)

No logicky to tak sedí aj mne, že ich môžu meniť, ale mňa sa to netýka, zaujímalo ma to ale skôr po právnej stránke.
matqo
08.11.09,18:36
m6gas : zaplat , stanes sa uzivatelom a mozu si menit podmienky ako chcu a ty to musis akceptovat lebo vypovedna lehota je podla nich len 14 dni p registracii. :)

alebo nezaplat, niesi uzivatelom a nemozu ti nic.
Zoeska
08.11.09,18:38
to matqo: to máš pravdu,že bude uživatelem.
A tam je vlastně psáno, že si mohou VOP měnit,že? Což je docela drsné se k něčemu takovému upsat.
matqo
08.11.09,18:57
zoeska asi tak :) prave by som sa viac bal zaplatit ako nezaplatit. oni si to zmenia ze sluzba sa meni s dvojrocnej viazanosti an automaticku celozivotnu a posielaj im 60 eur kazdy rok. alebo este lepsie zdvihneme aj cenu , ved zdrazuje sa vsetko.

rozhodne by som nikomu neradil platit. pokial sa date zastrasit a zaplatite uz sa ich podla mna nezbavite vobec.
neskodny
08.11.09,19:32
zoeska asi tak :) prave by som sa viac bal zaplatit ako nezaplatit. oni si to zmenia ze sluzba sa meni s dvojrocnej viazanosti an automaticku celozivotnu a posielaj im 60 eur kazdy rok. alebo este lepsie zdvihneme aj cenu , ved zdrazuje sa vsetko.

rozhodne by som nikomu neradil platit. pokial sa date zastrasit a zaplatite uz sa ich podla mna nezbavite vobec.

Ja si myslim, ze toto este pred sudom presadia. Ale zmenu VOP bez toho aby dakoho informovali a nevyziadali suhlas, asi uz nie.
t1ny
08.11.09,20:31
myslim, ze akekolvek odpovede na tieto smiesne otazky su hlavne v ich zaujme...
alebo druha alternativa je povedat, bol som v internet cafe, nechal som si tam zapamatat heslo do mejlu v prehliadaci, tak sa tam mohol dostat ktokolvek...


vies, tak mi mozu povedat , ze to bola moja vinne nemam mat ulozene heslo... nehra to velmi v prospech mna
neskodny
08.11.09,20:35
to matqo: to máš pravdu,že bude uživatelem.
A tam je vlastně psáno, že si mohou VOP měnit,že? Což je docela drsné se k něčemu takovému upsat.

Preco sa tu este nezamyslel nikto nad tym ze preco pani z pro content nepouzili slovo zakaznik, ale pouzivatel? Pretoze uzivatel je siroky pojem a moze byt definovany akokolvek. Ako viem ze pouzivaju vo VOP uzivatel podla definicie alebo podla vseobecneho oznacenia uzivatela pocitaca alebo daneho portalu?
Dušan3
08.11.09,20:37
Dobrý večer
Ako rodič oklamaného syna priebežne sledujem diskusiu o predmetných faktúrach. Keď to cele zhrniem SOI-ka sa k tomu nevyjadrila, právnici tiež v tom nemajú jasno (ani náš rodinný právnik) a ako sledujem už sa našli aj taký ktorý zaplatili. Jednoznačne podľa etických mravov táto spoločnosť nemá nič spoločné so slušným podnikaním. Jej jediným cieľom je zbohatnúť na nepozornosti druhých. Nikdy im nezaplatím a neradím to nikomu. Je to obrovské množstvo oklamaných ak sa spoja dopadne to ako pri nedávnych nedoplatkoch na TV a ich obrovské úroky a pritom tieto úroky boli udobrené zákonom.
j.benz
08.11.09,20:41
zakonom, no bavim sa tu dobre na tychto naivnych odpovediach. Zakonom ako pri BMG Invest a im podobym? Dostal niekedy niekto nieco naspat. Nie, a to je aj dobre, lebo ludia su chamtivi, a ked nevedia citat to ich od ich konania uz vobec neospravedlnuje !!!
Dušan3
08.11.09,20:52
Áno v BMG lúdia prišli o veľa lebo chceli nereálne peniaze. Ale tu je to naopak predmetná spoločnosť chce zase zarobiť na nepozornosti druhých a neverím tomu že všetci sa tam registrovali za účelom niečo vyhrať. A ohľadne úrokov odobrených zákonom som myslel nedoplatky poplatkov za TV z 30 SKK úroky po troch rokoch boli 300 000 SKK
jusike
08.11.09,21:07
Pozerám, že sa tu čím ďalej tým viac tlačia ľudia blízky daným firmám :D
To si nikto nevšimol že už minimálne raz zmenili VOP bez toho, aby niekoho informovali aspoň telepaticky http://www.porada.sk/images/icons/icon15.gif och tá vaša naivita ->
VAS0
08.11.09,21:58
fuha ako si vsimam ludia to pomaly zacinaju platit, ci co? to dufam, ze nie ja to platit nemienim
Charon
09.11.09,05:50
Možno je to tu spomenuté, neviem. Ak áno ospravedlňujem sa.
Všimol som si, že "Organizácia" priebežne mení VOP. Keď som na tému narazil, nemala IČO, teraz už má.
Ako je to s legislatívou? Môžu meniť VOP počas jazdy? Ja by som určite nepaltil už z tohto dôvodu. VOP sa menia, nemám s firmou zmluvu písomnou formou - takáto na Webe sa môže meniť v môj neprospech. Napr. Zmluva, ak nemá uvedené IČO, DIČ - je neplatná. Zmluva musí spĺňať určité zákonné podmienky, ak nie, je neplatná. Resp. musí byť spísaný dodatok, s ktorým musia obe strany súhlasiť. Dodatok spísaný bol ... ale nie s Vašou stranou. Preto si myslím, či sa nejedná ešte o podvod z ich strany (ak zmenia 60€ na 600€ a bude to v VOP tak budete platiť 600€ a aj tie budú od Vás súdne vymáhané?)!
jusike
09.11.09,06:13
Súhlasím s Charonom!
Tí čo ste už zaplatili, tak ste sa doslova upísali diablovi, lebo teraz už nemáte cesty späť, všetko ste im to odobrili :mad: no ale to je vaša vec. Vôbec by som sa nečudoval, keby došlo ku zmene VOP a cena na ďalšej fa. by sa trošku zmenila, hoci aj na už spomenutých 600€.
matqo
09.11.09,06:42
neskodny - zase dalsi pan z danej srocky ?

uz to zacina byt smiesne ako sa vzdy objavi niekto iny co ma datum registracie v den kedy napise a zacne tvrdit ze je dobre zaplatit a neviem co. to si fakt neuvedomujete pani podvodnikavci ze ludia niesu az tak debilny?

keby ste vo VOP uzivatela nedefinovali tak by to este mohlo byt ako hovoris, ale vy ste ho tam jasne definovali na zaciatku ako osobu ktora sa zaregistruje a zaplati. vasa chyba, vas bordel. teraz s tym uz nic nenarobis.
M6GAS
09.11.09,08:37
Ja som si práve všimol, že v mojej faktúre mi chcú vyúčtovať prístup na stránku downloads-portal (teda so s na konci slova download). Moja e-mailová adresa je ale zaregistrovaná na stránke download-portal (bez s na konci). Zaujímavé :-)

A poprosím užívateľa matqa, ak si naozaj myslí, že ja som niekto blízky tejto firme, nech neprepadá paranoji, pretože potom také vyhlásenia, či si myslím, že si debilný vyznievajú smiešne :-)
foxott
09.11.09,08:48
Ja som si práve všimol, že v mojej faktúre mi chcú vyúčtovať prístup na stránku downloads-portal (teda so s na konci slova download). Moja e-mailová adresa je ale zaregistrovaná na stránke download-portal (bez s na konci). Zaujímavé :-)

A poprosím užívateľa matqa, ak si naozaj myslí, že ja som niekto blízky tejto firme, nech neprepadá paranoji, pretože potom také vyhlásenia, či si myslím, že si debilný vyznievajú smiešne :-)

vidis to si asi nikto nevsimol :) to je dobry preklep :) pozeram ze podmienky maju pre oba rovnake, takze ten co sa regol na downloads-portal dostal len podmienky platne pre download-portal, cize podmienky, ktore sa ho vlastne netykaju :D

Kym sa to zacne rozoberat tak len doplnim, ze registraciou suhlasite s VP a tym padom suhlasite, ze registraciou na portal download-portal.sk sa zavazujete platit. Co je dost smola, kedze vacsina sa zaregistrovala na downloads-portal.sk, cize na iny ... nikdy tym padom nedostala VP pre spravny portal a ergo nemoze byt s nimi oboznamena a faktura je znova nevymahatelna ...

Takze ludia chce to klud a nohy v teple a hlavne uz ziadne stresovanie
j.benz
09.11.09,09:41
"Tieto VOP informujú o spôsobe a forme používania webovej stránky
www.download-portal.sk, ako aj o používaní k tejto doméne patriacich co-domén,ktoré obsahujú túto ponuku."


s tymto to bude asi dost tazke prejst. Skor s tym neexistujucim sidlom by sa nedalo nieco spravit???
foxott
09.11.09,09:44
"Tieto VOP informujú o spôsobe a forme používania webovej stránky
www.download-portal.sk (http://www.download-portal.sk), ako aj o používaní k tejto doméne patriacich co-domén,ktoré obsahujú túto ponuku."


s tymto to bude asi dost tazke prejst. Skor s tym neexistujucim sidlom by sa nedalo nieco spravit???

co-doména je subdomena, nie domena s podobnym nazvom
to je rozdiel
co-domena je nieco.download-portal.sk
v tvojom vyklade by mi stacilo si zriadit vlastnu domenu, povedat ze to je co-domena pre download-portal.sk a uz mozem tahat peniaze.
tu je len osetrene, ze ak je cast stranky inde ako priamo na www.download-portal.sk, tak VP sa vztahuje aj na tie
pri co-domene musi zostat zachovana cela domena druhej urovne, co v tomto pripade je download-portal.sk
Desi
09.11.09,10:46
Ahojte,

takze faktura dosla aj mne - platit samozrejme odmietam, chcem si len nechat otvorene zadne dvierka, pretoze asi nevieme co ti blbci vymyslia. Mam sformulovany nejaky ten list, ktory im chcem odoslat s dorucenkou. Myslite, ze bude stacit v liste uviest nieco v zmysle: Odmietam platit akekolvek zavazky voci ich firme z dovodu uvedenia mojej osoby do omylu a zmluvu beriem absolutne za nekorektnu vo viacerych bodoch + za ine ako kladne vybavenie mojej ziadosti budem nuteny vyuzit vsetky pravne formy?

Alebo mam presne rozviest kazdy bod, preco som sa vlastne nestal uzivatelom pripadne bola moja mailova adresa zneuzita neznamou osobou?

Dakujem za priame odpovede.
nivarto
09.11.09,11:17
Pre Desi: napíš, že zmluvu považuješ za absolútne neplatnú. Nepíš niečo také ako: "zmluvu beriem absolutne za nekorektnu vo viacerych bodoch". Nehovor o bodoch atď. Maj jasné, stručné a výstižné stanovisko. "Nezaplietaj sa" do vysvetľovania a spochybňovania tej zmluvy atď prípadne jej bodov.

P.S: Tu máš vzor: http://www.cms-antonak.sk/audio/deklaracia_neplatnosti.doc
jusike
09.11.09,12:17
zbytocne budete posielat nejake listy. zbytocne vyhodene peniaze za postovne. aj tak vam ho nemusi prevziat.Presne. Stačí to poslať mejlom, veď aj oni posielajú všetko iba mejlom.
Desi
09.11.09,12:22
Na e-mail sa im mozem... aj tak mi odpovie len automat, ktory si pise svoje nezmysli. List, dorucenka a zabudnem na tuto vec.
Iron1968
09.11.09,12:31
Už to tu niekto spomínal, tak ja len potvrdzujem svoju skúsenosť. Na stránku download.sk sa nedá prihlásiť ani pri použití prihlasovacieho mena a hesla, ktoré mi oni mailom zaslali. Vyhlási to: heslo je neplatné. Takisto nie je možné vykonať novú registráciu. Pritom príčinou nemôže byť ešte nezaplatená faktúra, veď na zaplatenie mám ešte pár dní.
lolina
09.11.09,12:48
Už to tu niekto spomínal, tak ja len potvrdzujem svoju skúsenosť. Na stránku download.sk sa nedá prihlásiť ani pri použití prihlasovacieho mena a hesla, ktoré mi oni mailom zaslali. Vyhlási to: heslo je neplatné. Takisto nie je možné vykonať novú registráciu. Pritom príčinou nemôže byť ešte nezaplatená faktúra, veď na zaplatenie mám ešte pár dní.

mozno sa tam bude dat prihlasit az po zaplatení....mne tiez neslo sa prihlasit po registracii a od vtedy som to uz neskusala....mozno ze to je ta formulka ze uzivatelom sa stavete po zaplateni a az po zaplateni budes moct vyuzivat ich sluzby...neviem no...uz som tu niekde citala ze na stranke bol, nic si na stranke nevybral, odhlasil sa a viac krat sa na tu stranku nevratil.
:cool:
a tiez som posielala email ze odstupujem od zmluvy ale odpoved mi ziadna neprisla...aspon zatial.
jusike
09.11.09,13:33
Netreba mať obavy, oni na mejl odpíšu, ale treba ich chápať, majú teraz brutálne veľa reklamácií, ktohovie prečo asi -----
Iron1968
09.11.09,13:49
Hej, len zaujímavé je aj to, že som sa snažil opäť zaregistrovať,ale vypíše sa oznam, že na tejto stránke sa momentálne nie je možné registrovať.
adhoc
09.11.09,14:21
Hej, len zaujímavé je aj to, že som sa snažil opäť zaregistrovať,ale vypíše sa oznam, že na tejto stránke sa momentálne nie je možné registrovať.


ten isty problem som mal aj ja a skusil som napisat to heslo co mi poslali..lebo dovtedy som to heslo vzdy len copy paste zadaval.. a registrovat sa uz neda to je pravda ale prihlasit sa mi da stale..
jx06
09.11.09,16:09
Ahojte,

takze faktura dosla aj mne - platit samozrejme odmietam, chcem si len nechat otvorene zadne dvierka, pretoze asi nevieme co ti blbci vymyslia. Mam sformulovany nejaky ten list, ktory im chcem odoslat s dorucenkou. Myslite, ze bude stacit v liste uviest nieco v zmysle: Odmietam platit akekolvek zavazky voci ich firme z dovodu uvedenia mojej osoby do omylu a zmluvu beriem absolutne za nekorektnu vo viacerych bodoch + za ine ako kladne vybavenie mojej ziadosti budem nuteny vyuzit vsetky pravne formy?

Alebo mam presne rozviest kazdy bod, preco som sa vlastne nestal uzivatelom pripadne bola moja mailova adresa zneuzita neznamou osobou?

Dakujem za priame odpovede.
Ako som to tu uz pisal, najvacia chyba co mozete urobit je komunikovat s touto firmou, treba vsetky maily telefonaty listy od nich ignorovat, ak im nieco napisete len potvrdite ze ste sa registrovali. Ak by to chceli riesit cez sud (muslim ze na 99,99% to riesit nebudu), tak treba tvrdit ze o ziadnej registraci neviete, ziadny mail ste nedostali a.t.d. Oni vobec nevedia zistit kto sa registroval a ci mu doruculi mail s FA. Cele je to zalozene na zastrasovani s tym ze im par percent ludi zaplati.
adhoc
09.11.09,16:18
Ako som to tu uz pisal, najvacia chyba co mozete urobit je komunikovat s touto firmou, treba vsetky maily telefonaty listy od nich ignorovat, ak im nieco napisete len potvrdite ze ste sa registrovali. Ak by to chceli riesit cez sud (muslim ze na 99,99% to riesit nebudu), tak treba tvrdit ze o ziadnej registraci neviete, ziadny mail ste nedostali a.t.d. Oni vobec nevedia zistit kto sa registroval a ci mu doruculi mail s FA. Cele je to zalozene na zastrasovani s tym ze im par percent ludi zaplati.


toto by si mal vysvetlit aj tym ludom na facebooku ... myslim si ze tam dost riskuju svojimi komentarmi..sice je pekne ze sa takto ukludnuju ale tiez to moze byt lahko zneuzitelne..
adhoc
09.11.09,16:26
adhoc: dokaz ze si zaplatil.

chod na internetbanking a urob obrazok, vycierni tvoje udaje, nech je vidiet len sumu a cielovy ucet.

a ty si kto aby som ti tu nieco dokazoval? a rovno keby som bol z danej firmy na co predpokladam ze narazas,myslis si ze by to bol pre mna problem upravit nejaky prevod ktory som uskutocnil a prisposobit ho tvojim predstavam?
Ivík32
09.11.09,16:36
Netreba mať obavy, oni na mejl odpíšu, ale treba ich chápať, majú teraz brutálne veľa reklamácií, ktohovie prečo asi -----

Nie som si istá, ja som tam už posielala mail dvakrát a zatiaľ mi neposlali žiadnu odpoveď...
BLAZEJWRC
09.11.09,16:37
neviem ci este niekto ale ja som tam telefonoval.prekvapilo ma,ze to aj niekto dvihol.na moje pocudovanie prebehlo to v slusnosti.vysvetlili sme si par veci.
ale bratranec co robi v BA na ministersve pravnika mi radi neplatit.este zajtra mi ma volat
Ivík32
09.11.09,16:39
aké veci?
ivus1990
09.11.09,16:48
zbytocne budete posielat nejake listy. zbytocne vyhodene peniaze za postovne. aj tak vam ho nemusi prevziat.

Aj nedoručený list, ktorý pošta vráti odosielateľovi, sa možno považuje za odoslaný list. Že list adresát neprevezme, je problém niekoho iného.
foxott
09.11.09,16:53
hned prve vety z ich uzasnych deravych podmienok su diskutabilne:

Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, všeobecné užívateľské informácie.
Tu uverejňujeme Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, ako aj užívateľské informácie Pro
Content s.r.o. (ďalej len ako „VOP“) pre webovú stránku www.download-portal.sk. Pokiaľ uzatvoríte
s našou spoločnosťou zmluvu o prístupe k uverejňovaným informáciám, sú pre Vás tieto VOP, počas
trvania tejto zmluvy, záväzné.

vzhladom na to, ze sa jedna o podmienky z portalu www.downloads-portal.sk, tak vsetci ktori suhlasili, vyjadrili len suhlas s tym, ze ak sa zaregistruju na www.download-portal.sk tak budu platit. O druhom tam nie je ani slovo

faktura je vystavena pokial viem za pouzivanie www.downloads-portal.sk, cize je vystavena na zaklade nijakych podmienok, resp. podmienok, ktore nikdy nikto nevidel ergo nemohol s nimi suhlasit.

tri dni uz sa tu omiela len to iste dokola a myslim ze nic nove sa uz ani nenapise. Vsetko dolezite uz bolo napisane, vydiskutovane, takze dalsia debata uz myslim moc nema zmysel
adhoc
09.11.09,17:15
no ked si zaplatil tak si bud z tej firmy alebo si, prepac za vyraz, blbec.

neplatil by som nic kym mi nepride zasielka od sudu. ktora samozrejme ze nikdy nepride preto ze prevadzkovatel portalu dobre vie ze by na sude prehral aj trenky.


mas pravdu,som blbec lebo som sa tam prihlasil .. ale mna nachytaju v zivote len raz..
Iron1968
09.11.09,17:24
No ja som sa k nim dovolal. Povedali mi, že keď na tom tak veľmi trvám, tak od zmluvy odstúpia a faktúru mi stornujú.
TRANSPORT KAMION ITALIA
09.11.09,17:35
A KAM SI SA DOVOLAL?KOMU?NA AKE CISLO?A KDE SA DAJU NASJT OSOBNE TIE SVINE?
cjano
09.11.09,17:56
No ja som sa k nim dovolal. Povedali mi, že keď na tom tak veľmi trvám, tak od zmluvy odstúpia a faktúru mi stornujú.
Na aké číslo ste sa dovolali?
Dik.
erik.aragorn
09.11.09,18:02
No ja som sa k nim dovolal. Povedali mi, že keď na tom tak veľmi trvám, tak od zmluvy odstúpia a faktúru mi stornujú.

Pride mi to ako cierny humor a mohol by si dat aj tel. cislo??
TRANSPORT KAMION ITALIA
09.11.09,18:15
alebo tu vyveste niekto adresu,kde byva niekto z ludi co nam odpisuju,ved niekto ich musi poznat.uvidime co sa udeje schvalne :D
kenika
09.11.09,19:08
Pride mi to ako cierny humor a mohol by si dat aj tel. cislo??

+421 (0) 911 138 459 *
+421 (0) 911 138 617 *
skype: pro-content
* denne
09.00 h - 18.00 h

toto maju dokonaca na stranke ako kontakt, ale doteraz to tam nebolo...
jusike
09.11.09,19:37
A nebodaj poslali aj storno faktúry? Asi si tam niekto šľahol voľajakú dobrotu, veď všetkým dookola odpisujú, že niet cesty späť, a zrazu akože no problém?
Zoeska
09.11.09,20:09
no je to divné, že najednou chtějí komunikovat,co?
není to zase nějaký jejich trik?
Takže když se pošle mail s odstoupením, tak to nelze a když se zavola, tak to jde?
Asi kouzlo...
t1ny
09.11.09,20:39
Ako teda nakonci budete postupovat? ja mam z toho gulas, neviem sa rozhodnut. jedni radia poslalt list, druhi, ze netreba reagovat absolutne. Teraz sa doszviem, ze stacilo zavolat. Co by bolo teda najrozumnejsie riesenie?
jusike
09.11.09,20:56
Co by bolo teda najrozumnejsie riesenie?Keby im tam niekto dobre natrieskal na papuľu :D oni už vedia prečo.
Najrozumnejšie riešenie si musí zvoliť každý sám.
Ja som im poslal pekný email o neplatnosti zmluvy a týmto považujem túto kauzu pre mňa za dočasne uzatvorenú. Dočasne preto, lebo pravdepodobne budeme museli počkať na verdikt súdu.
VAS0
09.11.09,21:04
zdravim no vsimol, ze na facebooku zacali ludia s nejakou deklaraciou neplatnosti rozmyslam, ci by som im to mal poslat, ale teraz neviem, lebo niektory hovoria, ze im netreba nic posielat, ale zasa neviem sediet a len sa pozerat a cakat co sa stane, ale zasa nechcem to nejako pokazit z mojej strany
jusike
10.11.09,06:54
Môj názor:
- keď mlčím, tak predsa priznávam, že fa. akceptujem a takisto aj zmluvu
- keď im napíšem, že zmluvu považujem za neplatnú a fa. neakceptujem, tak asi ťažko im týmto môžem dať nejaký dôkaz o platnosti zmluvy, aspoň logika mi tak káže
Keby ste trochu čítali aj iné weby ako tuto, alebo facebook, tak by ste zistili, že mnohí, fakt mnohí odporúčajú určité postupy, ktoré sú skoro rovnaké (vrátane tých, ktorí to riešili v zahraničí a už skôr, vrátane uzatvorených káuz).
foxott
10.11.09,07:58
Môj názor:
- keď mlčím, tak predsa priznávam, že fa. akceptujem a takisto aj zmluvu
- keď im napíšem, že zmluvu považujem za neplatnú a fa. neakceptujem, tak asi ťažko im týmto môžem dať nejaký dôkaz o platnosti zmluvy, aspoň logika mi tak káže
Keby ste trochu čítali aj iné weby ako tuto, alebo facebook, tak by ste zistili, že mnohí, fakt mnohí odporúčajú určité postupy, ktoré sú skoro rovnaké (vrátane tých, ktorí to riešili v zahraničí a už skôr, vrátane uzatvorených káuz).


podla mojho nazoru neposielat vypoved zmluvy, kedze tym akceptujete jej uzatvorenie. Ked tak poslat ze neakceptujete vystavenu fakturu a pripadne ze si nie ste vedomi ziadneho uzatvorenia zmluvneho vztahu
zdenkanany
10.11.09,08:16
ahojte
takže z toho čo som tu doteraz čítala bude pre mňa najrozumnejšie hrať rolu mŕtveho chrobáka,každý deň sledujem čo je pre mňa dostupné(alebo kam sa viem dostať)a tak som sa rozhodla,že nebudem robiť nič,len čakať čo bude po vypršaní termínu
ako je možné že sa s nimi dá zrazu spojiť ked doteraz na nič nechceli reagovať,to je neskutočné
drzosť najhrubšieho zrna,ked sa človek len prihlásil a viac nevyužil ten portál ani raz,aby od neho chceli taký peniaz!!!!môžu sa hanbiť!!!
Dáša_
10.11.09,08:34
problem je, ze tato firma ma stale reklamu. Nviem posudit, nakolko masivnu, ale kazdy den zachytim bud na e-target alebo na google. Na FB reklamu nejak nesledujem, tam chodim minimalne. Ale predpokladam, ze aj tam.

Nema niekto napad, ako zastavit toto? Aby sa nenachytali denne dalsi a dalsi.
Dantess
10.11.09,09:02
problem je, ze tato firma ma stale reklamu. Nviem posudit, nakolko masivnu, ale kazdy den zachytim bud na e-target alebo na google. Na FB reklamu nejak nesledujem, tam chodim minimalne. Ale predpokladam, ze aj tam.

Nema niekto napad, ako zastavit toto? Aby sa nenachytali denne dalsi a dalsi.
No jedine kontaktovat etarget a google, lenže to sú také nenažrané svine, že keby tam má reklamu bin ládin na najovší typ bomby, tak by to tam nechali, pretože sú to pre nich prachy. Myslím si, že by sa ohradili tak, že náš klient nijak neporušuje morálne pravidlá blablabla veď to poznáte
Karolina.S
10.11.09,09:11
nejako sa prestalo bavit o tom ked sa tam volalo,co vam povedali? dali sa na daco prehovorit?
adhoc
10.11.09,09:13
karolina.s tak oni ta akurat tak prehovoria na to aby si platila hehe ... ved vyskusaj tam zavolat ci daco poriesis..
Karolina.S
10.11.09,09:15
neviem ci tam mam volat,sice som pri registracii neuviedla svoje data,teraz by to mohli ja neviem co odpocuvat alebo neviem aku techniku maju ... ako som citala na facebooku tak radia s nimi nekomunikovat..ale ak sa niekto u nich na niecom rozumnom dohodol tak preco nie...
MatoB
10.11.09,11:25
Podmienky si nemusite screenshotovat je to len obrazok stiahnite si ho do PC tu je link http://www.online-mapy.sk/register/Show/showImg/true/t/agb co sa tyka tejto spolocnosti Na Námestí SNP 3 majú Sídlo spoločnosti len tzv. Officehouse cize posta pride raz do mesiaca aj to je otazne ci pride ak posielate doporucene listy pride mozno kazdy treti. Viem to preto lebo tzv. Office house spolocnosti na adrese Námestie SNP 3 tam má aj moja firma ja som is dal srosku zakladat prostrednictvom uin.sk predpokladam, ze aj uvadzana spolocnost Pro Content cize postovy styk Vam odporucam priamo s adresou konatela respektive spolocnika tejto spolocnosti opakujem este raz lebo posta pre tzv Office house je nedoveryhodna.

Neprecital som si vsetky prispevky perto neviem ci to tu uz niekto pisal. Vyjadrite sa vsetci ze vo VOP nebolo o sume 60€ nic spominane. Dohodnite sa na rovnakej odpovedi ze bolo tam napisane, ze registracia je bezplatna. Ked sa aspon 5 na tomto zhodnete ZO SKUSENSTI VAM VRAVIM tato firma moze ist do "prdeli". Musite sa samozrejme dohodnut.

Inak tie podmienky su urobene tak ze Vam nepomoze ani SOI, ani sudy ani lamparen a a ani "Barac Obama" ci ako sa to pise.
nivarto
10.11.09,11:42
......Inak tie podmienky su urobene tak ze Vam nepomoze ani SOI, ani sudy ani lamparen a a ani "Barac Obama" ci ako sa to pise.

Nesúhlasím úplne. Keď sa to bude ešte viac medializovať, tak si myslím, že to dotknutým ľudom pomôže. A môže to aj podporiť kompetentných konať. Lebo takéto firmy nemajú práve radi, ak sú spomínané v médiach. To je všetko. :rolleyes:
foxott
10.11.09,12:03
... Inak tie podmienky su urobene tak ze Vam nepomoze ani SOI, ani sudy ani lamparen a a ani "Barac Obama" ci ako sa to pise.

keby boli take uzasne tak ich nemenia, Staci si pozriet rozdiel medzi podmienkami na www.download-portal.sk a www.download-server.sk
Vsetko co bolo zmenene ja podla mojho nazoru mozne vyuzit v po(d)vodnych v prospech ludi, co sa registrovali
Pokial by boli podmienky OK nemenia ich

zmenena hlavne definicia uzivatela, zmenili povinnost uzivatela na zadanie spravnych udajov na povinnost zaujemcu a uzivatela a podobne ...
jusike
10.11.09,12:33
ked mlcis tak nepriznavas nic.

ked im posles list ze ja Janko Mrkvicka, Horna Dolna 21 povazujem zmluvu KTORU SOM S VAMI UZAVREL za neplatnu, potom nebudu mat problem preukazat na sude ze si to bol ozaj ty kto uzavrel tu zmluvu.

teraz by museli na sude preukazat:
a. kto uzavrel zmluvu
b. ci je zmluva platna

ked im posles list ulahcis im bod (a), bude stacit len preukazat bod (b) aby si prehral sud.

ZAVER: absolutne nic neposielat, ani email.

P.S.: mam pravnicke vzdelanie a byt na vasom mieste riesil by som to takto ako pisem.Nepáči sa mi, že mi tu viacerí vsúvate to, čo som nepovedal!
Určite nie si právnik, pretože potom by si vedel, že ak mlčíš, tak súhlasíš!
Ak ti príde obsielka zo súdu a ty si ju neprevezmeš, pretože hráš mŕtveho chrobáka, tak asi ťažko rozhodnú v tvoj prospech :D

podla mojho nazoru neposielat vypoved zmluvy, kedze tym akceptujete jej uzatvorenie. Ked tak poslat ze neakceptujete vystavenu fakturu a pripadne ze si nie ste vedomi ziadneho uzatvorenia zmluvneho vztahuMne je to jedno ako si to kto vysvetlí, ale ani ja by som neposielal výpoveď zmluvy, ináč toto môže napadnúť iba ak *****. Ja som im poslal milostný dopis o neakceptácii fa. a akejkoľvek zmluvy, pretože všetko to považujem od samého počiatku za vykonštruované a pod., takže to všetko je od samého počiatku neplatné.

Je toho na webe hafo, aj celkom slušne rozpísané odporučané postupy (a nie len blbosti v diskusiách a domienky niekoho).

Každý nech koná ako uzná za vhodné, ja len vyjadrujem svoj názor, ale nemám rád, keď niekto napíše že tvrdím niečo, čo som nikdy nenapísal!
nivarto
10.11.09,12:39
je to uplne jedno kolko zmien tam urobia. zmluva je absolutne neplatna od sameho pociatku aspon z dvoch dovodov a ziadne zmeny VOP ju nezachrania.

radim ignorovat. prevadzkovatel s tym na 99% nepojde na sud lebo by na 100% prehral.

Podľa mňa sa na to nemalo už od začiatku nijako reagovať. Čiže žiadne debaty ani diskusie. Zmluva je neplatná, pretože jej platnosť a reálnosť sa nedá overiť, resp. tí čo "zmluvu podpísali", nie je možné určiť či oni naozaj "podpísali" práve oni tí konkrétni jednotlivci. Celé je to len o tom ako podvodníci kalia vodu. A na tom to budú podľa mňa zakladať ďalej. Žiadne súdy ani nič také na 99 percent nehrozí. Ako povedal kolega v príspevku nado mňou, je to len vykonštruované. Odporúčam pasívny prístup. ;)
jabud
10.11.09,14:36
Ochrana spotrebiteľa
Európska únia sformulovala v politike ochrany a informovaní spotrebiteľa 5 základných práv spotrebiteľa. Deklarovala ich už v roku 1975 v Prvom programe o politike ochrany a informovaní spotrebiteľa Rada Európskeho hospodárskeho spoločenstva (EHS):

1. právo na ochranu zdravia a bezpečnosti spotrebiteľa
2. právo na ochranu hospodárskych záujmov spotrebiteľa
3. právo na náhradu utrpených škôd
4. právo na informovanosť a osvetu
5. právo na kolektívne zastupovanie záujmov súvisiacich s ochranou spotrebiteľa.

5. ZMLUVY BY MALI BYŤ KOREKTNÉ VOČI SPOTREBITEĽOM

Už ste niekedy podpísali zmluvu bez toho, aby ste si prečítali časti písané malým písmom? Čo ak sa práve v časti písanej malým písmom hovorí, že nemáte nárok na vrátenie zálohy, ktorú ste práve zaplatili – dokonca ani ak spoločnosť neplní zmluvu? Čo ak sa v nej hovorí, že nemôžete zmluvu zrušiť, kým spoločnosti nezaplatíte prehnanú sumu ako náhradu?

EÚ hovorí, že takéto druhy nekorektných zmluvných podmienok sú zakázané. Bez ohľadu na to, akú zmluvu podpíšete a bez ohľadu na to, z akej krajiny ste, zákon EÚ vás chráni pred týmto druhom zneužitia.

Pravidlá v EÚ

Pôvodná únia, ale už aj nové členské štáty sa o spotrebiteľov starajú lepšie. Od roku 1997 pôsobí v EÚ európska mimosúdna sieť (EEJ-Net, European Extra-Judicial Network). Patria do nej kontaktné spotrebiteľské centrá všetkých členských krajín plus Nórska a Islandu. Sieť nahradila pri spotrebiteľských sporoch klasické súdne procesy a skrátila ich na minimum. Spotrebiteľ - často málo zbehlý v zákonoch - nezostane odkázaný sám na seba, lebo pracovníci siete prevezmú jeho reklamáciu takpovediac na seba a v spore ho zastupujú. A to aj voči výrobcom či poskytovateľom služby z iného štátu. Zákazník teda nemusí mať traumu z neznalosti jazyka, ani z toho, že nepozná rozdiely v zákonoch inej krajiny.

Univerzálny formulár európskej spotrebiteľskej sťažnosti je spracovaný v úradných jazykoch EÚ a každý záujemca ho môže nájsť na stránke: http://europa.eu.int/comm/consumers/policy/developments/acce_just/accejust03_en.html.

Pri akýchkoľvek nezrovnalostiach pomáha spotrebiteľom v únii aj Európske spotrebiteľské centrum prostredníctvom webovej adresy: http://europa.eu.int/comm/consumers/policy/euroguichets/index_en.html.

Ochrana spotrebiteľa: nečestné obchodné praktiky podnikateľov voči spotrebiteľom (mení a dopĺňa smernicu 84/450/EEC, 97/7/EC, 98/27/EC)“.

Čo tak sa obratiť na európsku mimosúdna sieť (EEJ-Net, European Extra-Judicial Network),nech vyhlasi zmluvu za podvodnu a neplatnu a hlavne by to malo byť rychlejšie ako čakať na naše sudy.
jx06
10.11.09,14:37
O kazdej registracii ma FIRMA zaznam udajov ktore ste vyplnili + IP adresu z ktorej sa registrovalo, a IP adresu z ktorej bolo aktivovane konto cez link ktory prisiel mailom.
Z tychto udajov nie je mozne jednoznacne urcit osobu ktora sa registrovala, takze nie je mozne dat navrh na sud na platobny rozkaz. Faktury poslane mailom treba ignorovat, jedine mozne dokazatelne dorucenie faktury je take ze ju dorucite osobne a date si podpisat prevzatie. Ja odporucam s touto FIRMOU alebo pripadnou vymahacou firmou nekomunikovat pokial budu telefonovat, posielat maily alebo nedoporucene listy. Pokial by poslali doporuceny list a tento prevezmete treba im doporucene poslat vyjadrenie ze vy ste sa neregistrovali na spominanych strankach, alebo im poslite prazdnu obalku doporucene naspet. Cize komunikovat treba iba s oficialnymi instituciami SR. A este na zaver: Nato aby mohol exekutor vymahat nejaku sumu, musi mat poverienie sudu, cize musi prebehnut sud, a dorucit vam rozhodnutie voci ktoremu je mozne podat odpor.
jx06
10.11.09,14:52
A este rada ohladom vypovede zmluvy: V ziadnom pripade neposielajte pisomnu vypoved zmluvy, tym sami seba usvedcite ze ste sa registrovali, a date FIRME sancu vymahat peniaze cez sud !!!, pokial ste poslali vypoved mailom to az taky problem nie je, mail je mozne sfalsovat a taktiez nie je mozne jednoznacne urcit kto ho pisal.
roman100
10.11.09,16:21
nic, su to podvodnici
jusike
10.11.09,17:27
nic, su to podvodniciSkôr by som povedal - vyšší level - nadvodníci :D
Ivík32
10.11.09,19:42
Váš písomný podnet nám bol dnes doručený formou emailu.

Na zodpovedanie Vašich otázok Vás chceme upozorniť na nasledujúce body.

Naše záznamy dokladajú prihlásenie prostredníctvom Vašej emailovej adresy.

Pri prihlásení ste potvrdili, že ste sa so Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami oboznámili, akceptujete ich a na základe tejto akceptácie ste získali prístup na kompletnú databázu. Popri tom ste boli pri uzavretí zmluvy informovaný o možnosti odstúpenia od zmluvy. Ďalej chceme zdôrazniť, že uzatvorenie takejto zmluvy cez internet je možné podľa platných predpisov zmysle § 262 slovenského Obch. zákonníka. Taktiež ste boli jasne a zrozumiteľne informovaný o cene za poskytnutú službu, tak ako pred prihlásením na našom portáli, tak aj po prečítaní si Všeobecných obchodných podmienok.

Skutočnosť, že ste našu službu využili iba čiastočne, nemení nič na platnosti tejto zmluvy. Možnosť odstúpenia od zmluvy ste nevyužili, alebo bolo odstúpenie od zmluvy pri použití našej služby neplatné. Kedy a v akom intervale našu ponuku využijete ostáva na Vás, s Vašimi prístupovými údajmi sa môžete kedykoľvek prihlásiť na náš portál a využívať jeho služby.

Predčasné odstúpenie od zmluvy nie je v danom čase možné, nakoľko Pro Content s.r.o. začala s poskytovaním služby, ktorá bola aktivovaná daným užívateľom. Presný čas aktivácie konta, ako aj IP adresa, z ktorej bola aktivácia uskutočnená je presne protokolovaná.

Nezávisle od poplatku za prístup do našej databázy, ste naďalej oprávnený k bezplatnej účasti na našej výhernej súťaži, pokiaľ ste sa už nezapísali do súťaže pri prihlásení.

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.


S pozdravom,

Ivana Oravcová z Pro Content s.r.o.


*** tak som sa aj ja dočkala odpovede, kde mám zavolať aby stornovali moju faktúru???:confused:
foxott
10.11.09,21:00
je to automat, tento mail snad prisiel uz kazdemu :D
Orim
10.11.09,23:12
V živote mi neprišla faktúra ako email ani keď som žiadal o duplikát a o to aby to poslali emailom.
Ak som niekedy uzatváral zmluvu a odklikal som to na nejakej stránke vždy mi to prišlo poštou a tento výtlačok som podpísal a potom vrátil tej druhej strane.

To oháňanie sa § je len zastrašovanie a zrejme im na to dosť ludí skočilo. K vášmu počítaču sa môže dostať hocikto a naklikať to za vás, povedzne vaše 10 ročné decko. Myslíte si, že 10 ročné decko môže uzatvárať zmluvy? Ja nie.

10 ročné som napísal preto, že to mám overené, že tieto deti to už dokážu, na susedinom synovi, vedel to vyplniť v podstate na každého v dome. Mladý vedel emaily a heslá všetkých príslušníkov v rodine dokonca aj niektorých susedov.
Okrem toho sa v škole decká medzi sebou chvália komu sa dostali do schránky a podobne.
skorec1
10.11.09,23:45
ja by som nepovedal ze je to problem len s jednym portalom, nasiel som ich kopu, a najviac su na facebooku, mezdi kopu parti IQ testy, a dasie blbosti...

http://www.vyhrajhru.sk
TRANSPORT KAMION ITALIA
11.11.09,13:03
Skusali sme dnes volat na tie cisla co tam uverejnuju,takze oni podla toho,co nam ten blbecek vytraseny povedal v telefonatoch.Tak iba si zhromazduju udaje o ludoch,lebo sme sa ho jasne pytali,ze ci je mozne zmluvu povazovat za Neplatnu,lebo od nej odstupit a za Kazdu cenu chel vediet meno na koho ta faktura bola vystvena a ze na aky maiL im prisla.Ked sme hovorili,ze sme presne tak isto uzavreli zmluvu,ako aj dalsich tisic,ale stale len tocil okolo toho cilsa faktury a mena,alebo mailu.S randa este bude.Mate niekto nieco nove od soi?alebo bolo uz nejake vysetrovanie urobene?CO joj-ka,nejak sa odmlcali aj oni?Ja si myslim,ze treba cakat,ale tlacit na media ,soi atd...Pozrite sa ten urok mozu zabudnut v takej vyske,takze ci uz bude splatnost dnes ?alebo o mesiac,tak dat 60 ,alebo 70 euro uz to kaslat,ale neverim,ze to Len tak necha nasa soi a institucie spolupatriace.Neplatnu zmluvu si atial mozu napchat do ... az ked povie sud,alebo niekto z organov ano,tak potom mozme rozmyslat...Ale bude sranda,platca dph HAHAHA,to si vyzeru.ZDRAVIM A BOJUJEME DALEJ,NEDAJME SI POKAZIT NAS KLUDNY ZIVOT OD SPEKULANTOV.
erik.aragorn
11.11.09,15:41
no ja im volat nebudem....nebudem si minat kredit na takych blbcov
nivarto
11.11.09,17:25
Dobrá správa z FB:

NAZOR PRAVNIKA NA TUTO TEMU:
Zdravim Ta, precital som si to, co si mi poslal, aj niektore odkazy a moja odpoved je, aby si fakturu neplatil. To, ci podas trestne oznamenie, alebo sa k nejakemu pripojis, nie je rozhodujuce. Ak by ta firma chcela zalovat (rovnako ako ostatnych, ktori su v tejto situacii), jej sance na vymozenie sumy su mizive az... Viac ... ... ViacViacnulove. Zmluva pravdepodobne nebola vobec uzatvorena, a ak bola uzatvorena, tak je neplatna (bud absolutne - neurcitost, rozpor so zakonom, pripadne dobrymi mravmi, alebo relativne - konanie v omyle). Uroky vo vyske 1,08 % denne, co predstavuje takmer 400 % rocne, su nevymozitelne, pretoze su v rozpore s dobrymi mravmi. Ak by teda tato firma nieco mohla vymoct, tak jedine istinu 60 eur spolu so zakonnymi urokmi z omeskania, ktore predstavuju 12-14 % rocne (podla aktualnej sadzby ECB). Takze sa nemusis obavat ziadnych horibilnych sum. V tomto stadiu by som teda nic nerobil a hlavne nepodlahol tlaku vyplyvajuceho z vystavenej faktury (prave tymto tlakom firma aspon nieco zarobi). Tejto firme musi byt jasne, ze v sudnom konani sa nemoze zaplatenia tejto sumy a uz vobec nie horibilnych urokov domoct. V pripade, ak ti poslu dalsiu vyzvu, mozeme im poslat aj relevantne pravne stanovisko, zatial to podla mna nie je potrebne. Pokial ide o to, ze odkazuju na § 262 Obchodneho zakonnika, toto je len kamuflaz, pretoze toto ustanovenie upravuje moznost zmluvnych stran uzavriet pisomnu zmluvu podla Obchodneho zakonnika (fakultativny obchod) a nehovori vobec nic o uzatvarani zmluv elektronickymi prostriedkami.


Jeden internetista svojho právnika oboznámil so situáciou a ten mu poslal takúto odpoveď.
Zoeska
11.11.09,18:07
Sice tvrdíte, že jak mlčíte, tak že to znamená, že člověk souhlasí, ale není to tak úplně pravda, protože jak oni mohou vědět, že mail vam byl doručen a že jste ho už četli?
Takový důkaz NENI....
nivarto
11.11.09,18:55
Sice tvrdíte, že jak mlčíte, tak že to znamená, že člověk souhlasí, ale není to tak úplně pravda, protože jak oni mohou vědět, že mail vam byl doručen a že jste ho už četli?
Takový důkaz NENI....

A k tomu pripočítaj, že niekomu skončil mail v spamovom koši a všimol si ho len náhodou. Tá "firma" nemá šancu. To je jasné. Oni to mali vykonštruované od začiatku a "konštruujú" ďalej.
xxxpower2
11.11.09,19:16
No mne dnes odpisali:

Vašu písomnú reklamáciu sme obdržali dnešným dňom.
Našou odpoveďou chceme upozorniť na nasledujúce body.


Naše záznamy poukazujú na dokázateľnosť Vašej registrácie prostredníctvom zadania Vašej e-mailovej adresy. Na túto adresu Vám bol zaslaný aktivačný link potrebný na prístup do našej databázy.
Naďalej tvrdíte, že žiadosť o registráciu nebola podaná Vašou osobou.

Na vyjasnenie tejto skutočnosti by sme Vás chceli požiadať aby ste nám zodpovedali nasledujúce otázky:
Boli ste v deň prihlásenia, ktorý nájdete na faktúre na internete? Ktorého poskytovateľa internetu používate?
Má ešte niekto okrem Vás prístup na zadanú e-mailovú schránku?
Vykonali ste potrebné opatrenia na ochranu Vašej emailovej schránky proti neoprávnenému prístupu inými osobami ( vrátane príslušníkov rodiny ) ? Je prístupové heslo do Vašej emailovej schránky uložené v počítači a automaticky doplnené v prihlasovacom okne? Je Váš počítač používaný treťou osobou?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše e-mailové údaje boli použité treťou osobou pri prihlásení sa náš portál?
Môžete kategoricky vylúčiť, že Vaše emailové údaje boli použité treťou osobou, vrátane príslušníkov rodiny pri prihlásení na náš portál?
Ak máte skutočne len vy prístup do Vašej emailovej schránky, je dôležité objasniť, ako je možné, že aktivačný link zaslaný na Vašu emailovú adresu bol spustený?


Dobrovoľné poskytnutie týchto informácií je vo Vašom, tak ako aj v našom záujme, pretože budeme aj naďalej presadzovať požiadavky vyplývajúce zo zmluvy. Súčasne bude podané trestné oznámenie voči osobe, ktorá zneužila Vaše údaje k registrácii na našom portáli a tým nás prostredníctvom Vašich osobných údajov priviedla do omylu.

Nasledujúce údaje boli uložené ako dôkaz prihlásenia sa do našej databázy

Tak toto uz je naozaj vrchol:confused:
nivarto
11.11.09,19:45
Pre xxxpower2: Je to len nátlak a psychológia. V žiadnom prípade neodpovedaj na takéto otázky. Nie si pred súdom!!! Nie je tvojou povinnosťou nič dokazovať!!! Nech sa dajú vypchať, si pomysli sám pre seba. Ak niečo s tebou chcú, nech dajú podnet na súd. Je ale jasné, že tak neurobia. Postupy tej "firmy" sú na smiech.

Samozrejme je to drzosť. Ale tak tá "firma" bude komunikovať. Drzo, bezohľadne a hlavne manipulatívne. Oni sa snažia vtlačiť človeku pocit viny a zodpovednosti. Nič iné. Takéto listy a texty navrhujú psychológovia a právnici. Sú to len polopravdy a právnicke sr*čky ha ha :D:--- :cool:
xxxpower2
11.11.09,19:51
Jj mne je to jasne...koho obvinia?Vsetkych 10 000 000 ludi ktori mohli prejst okolo nasho domu a pripojit sa na wifi?Alebo priatelkynho 7 rocneho synovca?Inak mail pisala daka Oravcova:)

Musíme podotknúť, že v prípade keď sa na základe uloženej IP adresy a s výslovným súhlasom užívateľa preukáže, že sa dané prihlásenie predsa len uskutočnilo z Vašeho počítača a IP adresa bude priradená ku Vašemu internetovému pripojeniu, budeme nútení požadovať náhradu nám vzniknutej škody.


S pozdravom,

Ivana Oravcová z Pro Content s.r.o.
nivarto
11.11.09,20:13
Jasné, že by sa dalo dokázať, že sa pripojenie udialo z tvojho PC, ale to je možné jedine pred súdom. Už takto by to mali dosť ťažké a to ani nehovorím, že by museli dokázať, že si za internetom sedel konkrétne ty.

Som si všimol, že tie podvodné a pochybné firmy sa snažia presvedčiť ľudí, že IP adresa má takú váhu a hodnotu ako rodné číslo alebo číslo občianskeho preukazu. Prečítal som články aj ohľadom katalógových firiem, a tie sa tiež oháňali IP adresou akoby to bola "DNA" počítača. Srandisti sedia v tých "firmičkách" sa mi zdá :--- :--- :---
nivarto
11.11.09,20:18
Nová linka, tentokrát spoza hraníc. Nech sa páči dámy a páni:

http://www.spotrebitele.info/finance/clanek.shtml?x=2352278
jx06
11.11.09,22:30
Jasné, že by sa dalo dokázať, že sa pripojenie udialo z tvojho PC, ale to je možné jedine pred súdom. Už takto by to mali dosť ťažké a to ani nehovorím, že by museli dokázať, že si za internetom sedel konkrétne ty.

Ani to oni dokazat nemozu logy z ich zariadeni nie su pre sud dokazovy material. Takze oni dokazat nemozu vobec nic.
jusike
12.11.09,05:51
Nová linka, tentokrát spoza hraníc. Nech sa páči dámy a páni:

http://www.spotrebitele.info/finance/clanek.shtml?x=2352278Dobrý TIP!

Odcitujem to najpodstatnejšie:

„Na tomto místě je možné doporučit pouze jediný způsob obrany, a to dovolat se neplatnosti smlouvy z důvodu uvedení v omyl (§ 49a občanského zákoníku) a nedostatečného oznámení o zpoplatnění služby. Registrace se totiž netváří jako objednávka placených služeb a průměrného spotřebitele může tato situace zmást a učiní tak rozhodnutí, které by při znalosti všech skutečností neučinil. Uvedené jednání serveru by dokonce mohlo naplnit znaky nekalé obchodní praktiky s veřejnoprávními důsledky, a proto by měli slovenské dozorové orgány záležitost přinejmenším důkladně prošetřit,“ říká právník SOS Jiří Žůrek.

Je však nutné, aby si spotřebitelé uvědomili, že nyní jsou jejich smlouvy platné a to až do doby, dokud se neplatnosti sami nedovolají. Pokud tak neučiní vystavují se hrozbě, že po nich bude server částku úspěšně vymáhat. Zda byli zákazníci uvedeni v omyl či nikoliv a zda tedy má server právo na zaplacení částky nelze předjímat. S definitivní platností by se tak k věci vyjádřil až soud, a to s ohledem na sídlo subjektu, okresní soud v Banské Bystrici. Bude však nutné nejdříve vyčkat také rozhodnutí orgánu dozoru na Slovensku.

Nyní tedy nelze nic jiného než doporučit, aby takto oklamaný zákazník okamžitě namítnul neplatnost smlouvy a do budoucna pečlivě četl a důkladně prostudoval vše, s čím vyslovujeme svůj souhlas, zvláště pak, jde.li o obchodní záležitosti.

Toto som tu už nie raz napísal, ale zopakujem aj - rozhodnutie je na každom osobitne.
nivarto
12.11.09,10:35
mnariana
12.11.09,12:44
Ahoj Ivík, v prvom rade chcem upozorniť na to, že Obchodný zákonník sa na túto úpravu ,,akože zmluvy nevzťahuje" - neide totiž o absolútny obchod podľa § 261 a nas. ako to títo týpkovia tvrdia, ale zťahuje sa na ňu § 52 a nasledujúce Občianského zákonníka, kde chcem upriamiť pozornosť na § 53 a §53 ods.4 neprijateľné podmienky v spotrebiteľskýcb zmluvách - takmer všetky ustanvovania ich obchodných podmienok su protizákonné.

Tí, ktorí majú menej ako 18 rokov ani nemajú právnu spôsobilosť na uzatváranie právnych úkonov ( a teda nemajú ani spôsobilosť na prehlásenie, že som spôsobilý uzatvoriť túto ,, zmluvu" - podotýkam, že to vôbec nie je zmluva). Tieto zmluvy sú od začiatku neplatné, takže od Vás žiadajú plnenie bez pávneho dôvodu , čím dochádza k ich bezdovodnému obohateniu.

Ľudia, ktorí ešte nereagovali, ani nech neodpisujú, pretože tým, že sa im ozvete, iba potvrdíte, že ste obdržali faktúru. Nech oni dokazujú, že Vám ju zaslali, že ste ju obdržali a že ste to Vy, kto sa prihlásil z tohto pc na ich stránku.

A ešte jedna vec - užívateľom ich stránky sa stávate podľa ich podmienok registráciu a zaplatením poplatku súčasne - čo sú podmienky, ktoré musia nastať naraz, nie postupne - teda ak ste nezaplatili ihned do 2 týždňov, kedy Vam mali zaslať faktúru(to je ihned po registrácii), nie ste užívateľ ich domény, pretože ste nesplnili registračné podmienky:)

Pre budúcosť - nikdy neklikajte na nič bez prečítania.
Zoeska
12.11.09,13:48
je velmi zajímave, že SOI se k tomu vyjadřila stylem, že se to MUSI zaplatit. Asi jim nebyly předány VOP, protože kdyby je prostudovali, tak si myslím, že by jejich reakce na tuto kauzu bylo trošku jiná.
A dívali jste se tedkom na fb? Už se tam ani nedostanete do té skupiny.
Na jednu stranu je to fajn, ale na druhou stranu, jak se ví, že tu skupinu nezaložil přímo někdo z jejich firmy a teď jim budou chodit maily od Vás i s fakturou, takže budou mít jasný důkaz, že jste fakturu obdrželi...
nivarto
12.11.09,14:46
je velmi zajímave, že SOI se k tomu vyjadřila stylem, že se to MUSI zaplatit. Asi jim nebyly předány VOP, protože kdyby je prostudovali, tak si myslím, že by jejich reakce na tuto kauzu bylo trošku jiná.
A dívali jste se tedkom na fb? Už se tam ani nedostanete do té skupiny.
Na jednu stranu je to fajn, ale na druhou stranu, jak se ví, že tu skupinu nezaložil přímo někdo z jejich firmy a teď jim budou chodit maily od Vás i s fakturou, takže budou mít jasný důkaz, že jste fakturu obdrželi...

Nesúhlasím.
1, Na fb sa nedostane nikto tak ľahko, pretože včera sa vyskytli podozrivé osoby. Jeden sa vydával za zakladateľa tej skupiny a mal drzosť požiadať dokonca o členstvo.
2, Nie každý, kto je v tej skupine je aj poškodený. Napr. ja som tam kvôli tomu, že sympatizujem s dotknutými a vopred som povedal, že mi neprišla žiadna faktúra.
3, Drvivá väčšina odborníkov, právnikov a aj ľudí sa zhoduje na tom, že určite neplatiť !!!
M6GAS
12.11.09,16:31
Tak pridám svoj názor. Celý problém som konzultoval s viacerými ľuďmi, ktorí vyštudovali právo a úplne jasne povedali, že sa takéto faktúry platiť nemajú. V prípade súdu by museli jasne a nespochybniteľne dokázať, že ste to boli vy, kto sa zaregistroval a to je prakticky nemožné. Taktiež bolo vydané stanovisko EÚ, v ktorom sa hovorí okrem iného o tom, že všetky spotrebiteľské zmluvy (čo je aj táto) sa v prípade nejasností uznávajú v prospech spotrebiteľa.

Čo sa týka úroku, ktorý možno viacerých z vás vystrašil, v tomto prípade sa nedá hovoriť o vôbec žiadnom úroku z omeškania, pretože nič také nebolo napísané vo VOP a to, že ho spomenuli vo faktúre pre vás neznamená vôbec nič.

Doplním ešte, že som konzultoval aj deklaráciu, ktorá koluje prevažne na Facebooku. Na ňu mi bolo povedané, že nemá prakticky žiaden právny význam a preto je jej posielanie zbytočné, ale samozrejme nič sa s ňou ani nepokazí :-) Jediné, čo by možno bolo dobré zaslať tejto spoločnosti naspäť je faktúra. Tým dáte najavo, že ju nepovažujete za platnú. Bližšie info k tomuto ale budem mať až zajtra, tak ak to bude niečo veľmi zaujímavé, tak vám to tu napíšem :-)
nivarto
12.11.09,16:41
Jednoznačne daj vedieť !!!
dindi22
13.11.09,05:50
Ahojte. Potrebujem len poradiť ohľadom tej stránky "basnici.sk". Tiež som sa tam nedávno registrovala(hlupaňa), priznávam, že ma absolútne nenapadlo čítať podmienky!!! V podstate až potom som sa nejako náhodne dostala k tomu, že je to podvod a že čoskoro môžem čakať faktúru na 60.eur.
Myslím, že som ešte v lehote tých 14 dní, tak poradte-mám im poslať to odstúpenie alebo sa mám hrať na sprostú a zatlkať? Dosť som sa toho zľakla, nepotrebujem nejaké problémy s nimi....
silbil
13.11.09,08:40
Zdravím,
přečetl
jsem toho už hodně, ale i přesto nevím jak přesně postupovat v mém případě. Při registraci jsem uvedl fiktivní údaje (čímž je jasné že onu registraci jsem nemínil nijak vážně se k něčemu vázat). Mám i tak jim poslat nějaký dopis (kvůli údajům bych psal spíš maila?)? Nebo co myslíte...?a vidíte nějaký velký rozdíl mezi těmi, co uvedli fiktivní a reálné? děkuji za každou odpověď!
Dáša_
13.11.09,08:46
Zdravím,
přečetl
jsem toho už hodně, ale i přesto nevím jak přesně postupovat v mém případě. Při registraci jsem uvedl fiktivní údaje (čímž je jasné že onu registraci jsem nemínil nijak vážně se k něčemu vázat). Mám i tak jim poslat nějaký dopis (kvůli údajům bych psal spíš maila?)? Nebo co myslíte...?a vidíte nějaký velký rozdíl mezi těmi, co uvedli fiktivní a reálné? děkuji za každou odpověď!

nereaguj nijak. Okrem toho, že si uviedol fiktivne udaje, faktura ti predsa mohla spadnúť do spamového koša a ty o nej ani nevieš.
Zoeska
13.11.09,09:48
M6GAS: moc děkujeme
jano1970
13.11.09,13:36
nivarto
13.11.09,21:11
Jedná sa o podvod. Neplatiť!!!! Konečne to na Jojke povedali priamo!!!! Hurá!!! Gratulujem. Ste za vodou a otvárajte šampanské!!!!! :D :D :cool: :cool:

P.S. tu je videoarchiv jojky: Dajte http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html potom 24:33 a potom je to na osmej minute a tridsiatej sekunde :D Ak pomohlo, som veľmi rád.

EDIT

Video z reportáže je aj na YOUTUBE:

http://www.youtube.com/watch?v=dFtW3MS49wU
Zoeska
14.11.09,13:31
to nivarto: moc děkujem za přidani videa.
hezký vikend všem
L1966M
14.11.09,16:27
Ahojte všetci tzv. „spoludlžníci“. Aj ja patrím medzi tých čo sa zaregistrovali a teraz si tu vypisujem tzv. Ľubostné listy @ s f. Pro Content. A tak som sa aj ja zareg. na tuto stránku /na FB som/ a to len preto aby som niektorým napísal to čo tu už bolo niekoľko krát napísané, že NIKOMU NIČ NEPLAŤTE !!! http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gif
Pripomínam, že vo VOP pod bodom I. je užívateľom je ..... sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom / čo sme všetci spravili/ „A“ zaplatení dohodnutej ceny služby / čo sme neurobili a ani nesmieme, keď nechceme platiť sumy tak ako si sami schvália!!! A v tomto ide hlavne o tú spojku „A“ toto podmienky spája a nevylučuje, ak by tam bolo trebárs „ alebo“ to už je o niečom inom, takto máme 100%. Šancu že nie sme užívateľmi a tým pádom táto zmluva pre nás neplatí. Tak som im aj odpísal na ich tzv. faktúru. Ďalej už netreba nič rozoberať v tej VOP je viacero zlých podmienok ale to už je na polícii, prokurátorovi a právnikoch ako sa stým vysporiadajú.
Síce v TV uvádzajú že zmluvy sú neplatné /čo vieme/ ale to je len cca 20% pre nás dobré, na 50% by to bolo keby to povedal Prokurátor a na 100% nám to povie len sudca.
A hlavne všetci čo ste v tomto spore treba podať Tr. oznámenie resp. pridať sa k H.T.O. a neschovávať sa že niekto iný to vybaví za VÁS.
Taktiež Vás chcem poprosiť ak by ste zbadali reklamu tejto f. či už Download-s, Básnici a iné od nich treba to hlásiť alebo označovať ako nekorektná, nedôveryhodná, zavádzajúca .... reklama.
Ďakujem.
ivana5
15.11.09,10:49
dakujeme!!!!!!!!!!!!!!
Jedná sa o podvod. Neplatiť!!!! Konečne to na Jojke povedali priamo!!!! Hurá!!! Gratulujem. Ste za vodou a otvárajte šampanské!!!!! :D :D :cool: :cool:

P.S. tu je videoarchiv jojky: Dajte http://televizia.joj.sk/tv-archiv.html potom 24:33 a potom je to na osmej minute a tridsiatej sekunde :D Ak pomohlo, som veľmi rád.

EDIT

Video z reportáže je aj na YOUTUBE:

http://www.youtube.com/watch?v=dFtW3MS49wU
L1966M
15.11.09,11:19
prosím ak chceš niečo pridávať tak si pozri aspom poslednú stranu predtým pre teba str. 113!!
Inak OK
noach
15.11.09,12:04
ahoj . ja som mal podobny problem ,dokonca chceli odo mna exekutorsky vymahat.. nakolko u nas neexistuje elektronicky podpis /bola to ceska spolocnost tam ho maju/ povedal som pani v telefone ze som nic nepodpisal a tym padom beriem ich poziadavku ako zly vtip.. odvtedy mi dali pokoj..
ivana5
15.11.09,17:19
L 1966M - podakovala som sa za videoarchiv na JOJ-ke, ked ze si nemozem dovolit pozerat TV kazdy den
jusike
16.11.09,13:18
Pám Viliam A. čelil v Nemecku súdom a okrem toho mu tam zmrazili účty v bankách.
Hraničí to s black biznisom, alebo až s terorizmom.
L1966M
16.11.09,18:11
Ahojte http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif tak na H.T.O je už 640 podaných a cca 640 je pripravených na podanie. Treba sa ďalej prihlasovať k Hromadnému Tr. Oznámeniu. Veď už prichádzajú prvé odpovede na naše odvolania a odpovedajú v tom zmysle že ste sa prihlásili s tým IP a č. atak.. teda hlavne ktorí sa akože zapierajú - robia chrobákahttp://www.porada.sk/images/icons/icon6.gif
stfx
17.11.09,07:24
Meritum veci chýba a preto Vám ho posielam


"Zmluvnou stranou, s ktorou sme údajne pri registrácii mali uzatvoriť zmluvu, je podľa VOP spoločnosť Web Content s.r.o., so sídlom Hronského 7, 951 41, Nitra – Lužianky, (bez uvedenia IČO) ktorá podľa výpisu z obchodného registra neexistuje. Z uvedeného dôvodu uzatvorená zmluva je neplatná v plnom rozsahu.
Taktiež nemožno akceptovať faktúru č..: xxxxxxxxx, nakoľko je vystavená na dodávateľa Pro Content s.r.o. so sídlom v Banskej Bystrici. S uvedenou spoločnosťou sme žiadnu zmluvu neuzatvorili a požadované plnenie vo výške 60,- € by bolo bezdôvodným obohatením na strane Fy. Pro Content s.r.o. a požadované 60€ a penále je prostým vydieraním.\"
nivarto
17.11.09,15:57
Som sa dozvedel z FB, že sa začína druhé kolo tejto maškarády. Ľudom začali chodiť upomienky. Neviem, či nevideli správy na jojke alebo čo.
Dantess
17.11.09,16:43
Som sa dozvedel z FB, že sa začína druhé kolo tejto maškarády. Ľudom začali chodiť upomienky. Neviem, či nevideli správy na jojke alebo čo.
Kým to neposielajú doporučene, tak to neposielajú vôbec. No nie ? Alebo nech dokážu na súde opak, teda že Vám to došlo. Táto firma pokúša našťastie už 99% ľudí vie, že tá firma je proti nim právne aj hocijak inak BEZMOCNÁ !!!
Ivík32
17.11.09,19:51
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že do dnešného dňa ste neuhradili poplatok
za prístup k portálu www.downloads-portal.sk za prvý rok na základe
Všeobecných obchodných podmienok. Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 13.09.2009.

------------------------------------------------------------------------------------------
12-mesačný prístup www.downloads-portal.sk - 60,00 EUR
Uhradené ku dňu splatnosti 0,00 EUR
------------------------------------------------------------------------------------------
Celkom k úhrade 60,00 EUR (1.807,56 SKK*)
Obdobie 13.09.2009 - 13.09.2010 - platba podľa VOP rok vopred.
------------------------------------------------------------------------------------------

Týmto Vás žiadame o úhradu horeuvedenej pohľadávky najneskôr do

30.11.2009

prevodom na náš bankový účet. Pri prevode nezabudnite zadať správny
variabilný symbol 44*****, aby mohla byť Vaša platba správne
zaúčtovaná.

Naše bankové spojenie:

č.ú. 4009015266 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK 98 7500 0000 00400901 5266
SWIFT: CEKOSKBX

Faktúra, ktorá Vám bola vystavená, sa vzťahuje na zmluvu o poskytnutí
služby za sprístupnenie online databázy www.downloads-portal.sk. K využívaniu
tejto služby je nutná registrácia na našich portáloch, pod udaním Vášho mena,
priezviska, bydliska a emailovej adresy. Ďalej ste potvrdili, že ste sa so
Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými
užívateľskými informáciami oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto
akceptácie ste dostali prístup na kompletnú databázu. Možnosť odstúpiť od
zmluvy v zákonnej lehote do dvoch týždňov od uzavretia zmluvy ste nevyužili.

Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám
vzniknú dodatočné náklady za vzniknuté škody. To platí najmä v prípade,
keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu
k vykonaniu právnych krokov.


V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@pro-content.eu.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú 1. upomienku ako originál.
Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný Adobe Acrobat Reader.
Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese http://www.adobe.com/sk/


S pozdravom

Pro Content s.r.o.
Námestie SNP 3
974 01 Banská Bystrica

IČO: 44 840 705
DIČ: 202 284 8377
jusike
17.11.09,20:20
Naše bankové spojenie:

č.ú. 4009015266 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK 98 7500 0000 00400901 5266
SWIFT: CEKOSKBXMyslíte že ČSOB by nezaujímalo, že vedú účet podvodníckej firme? Môžu ho predsa zrušiť, či nie?
Dantess
17.11.09,20:25
Dovoľujeme si Vás upozorniť, že do dnešného dňa ste neuhradili poplatok
za prístup k portálu www.downloads-portal.sk za prvý rok na základe
Všeobecných obchodných podmienok. Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 13.09.2009.

------------------------------------------------------------------------------------------
12-mesačný prístup www.downloads-portal.sk - 60,00 EUR
Uhradené ku dňu splatnosti 0,00 EUR
------------------------------------------------------------------------------------------
Celkom k úhrade 60,00 EUR (1.807,56 SKK*)
Obdobie 13.09.2009 - 13.09.2010 - platba podľa VOP rok vopred.
------------------------------------------------------------------------------------------

Týmto Vás žiadame o úhradu horeuvedenej pohľadávky najneskôr do

30.11.2009

prevodom na náš bankový účet. Pri prevode nezabudnite zadať správny
variabilný symbol 4406279, aby mohla byť Vaša platba správne
zaúčtovaná.

Naše bankové spojenie:

č.ú. 4009015266 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK 98 7500 0000 00400901 5266
SWIFT: CEKOSKBX

Faktúra, ktorá Vám bola vystavená, sa vzťahuje na zmluvu o poskytnutí
služby za sprístupnenie online databázy www.downloads-portal.sk. K využívaniu
tejto služby je nutná registrácia na našich portáloch, pod udaním Vášho mena,
priezviska, bydliska a emailovej adresy. Ďalej ste potvrdili, že ste sa so
Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými
užívateľskými informáciami oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto
akceptácie ste dostali prístup na kompletnú databázu. Možnosť odstúpiť od
zmluvy v zákonnej lehote do dvoch týždňov od uzavretia zmluvy ste nevyužili.

Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám
vzniknú dodatočné náklady za vzniknuté škody. To platí najmä v prípade,
keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu
k vykonaniu právnych krokov.


V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@pro-content.eu.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú 1. upomienku ako originál.
Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný Adobe Acrobat Reader.
Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese http://www.adobe.com/sk/


S pozdravom

Pro Content s.r.o.
Námestie SNP 3
974 01 Banská Bystrica

IČO: 44 840 705
DIČ: 202 284 8377
srandisti :D:D:D
zdenkanany
17.11.09,20:29
Vec: 1. Upomienka
Faktúra č.:
Pri kontrole vydaných faktúr sme zistili, že faktúra č. zo dňa 02.11.2009
v sume 60,00 EUR (1807,56 SKK*) nebola do dnešného dňa uhradená. Predpokladáme, že sa
jedná len o omyl. V prípade, že ste medzičasom zaplatili, považujte túto upomienku za
bezpredmetnú.
Číslo Názov Množstvo Cena/MJ Spolu
0001 1,000 60,00 60,00 €
Uhradené ku dňu splatnosti €
( ) Celkom k úhrade
* Konverzný kurz 1€ = 30,1260 SKK

Informácie:
Faktúra, ktorá Vám bola vystavená, sa vzťahuje na zmluvu o poskytnutí služby za sprístupnenie online
databázy K využívaniu tejto služby je nutná registrácia na našich portáloch, pod
udaním Vášho mena, priezviska, bydliska a emailovej adresy. Ďalej ste potvrdili, že ste sa so
Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými užívateľskými informáciami
oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto akceptácie ste dostali prístup na kompletnú databázu.
Možnosť odstúpiť od zmluvy v zákonnej lehote do dvoch týždňov od uzavretia zmluvy ste nevyužili.
Týmto Vás žiadame o úhradu horeuvedenej pohľadávky najneskôr do
30.11.2009
prevodom na náš bankový účet. Pri prevode nezabudnite zadať
správny variabilný symbol
Bankové spojenie: ČSOB a.s., č.ú. 4009015266 / 7500.
Pri platbe zo zahraničia: IBAN: SK98 7500 0000 0040 0901 5266 SWIFT: CEKOSKBX.
Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné
náklady za vzniknuté škody. To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení
poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov.
S pozdravom
Pro Content s.r.o.
Námestie SNP 3
SK- 974 01 Banská Bystrica
IČO: 44 840 705
DIČ: 2022848377
Firma je neplatca DPH.
Linka zákazníkom
+ 421 (0) 911 138 459 *
+ 421 (0) 911 138 617 *
* denne 9.00h – 18.00h
Email
support@pro-content.eu
info@pro-content.eu
Bankové spojenie
ČSOB a.s.
č.ú.: 4009015266 / 7500
Pri prevode zo zahraničia
IBAN:
SK98 7500 0000 0040 0901 5266
SWIFT: CEKOSKBX
4408738
www.basne-portal.sk
21.09.2009 - 21.09.2010
0,00
60,00

čo teraz?ako by som sa pridala k ostatným,ktorí podali H.T.O
za odpoved vám dakujem,mám dosť iných problémov a nie sa venovať ešte aj tomuto,ked sa tam človek len zaregistroval
nivarto
17.11.09,20:38
Úplne logický krok, ktorý sa dal očakávať. Stále platí to, čo hovorili na Jojke. A teda neplatiť a "zmluvu" ignorovať. Platí to aj na upomienky. Mám starosť, že budú takto otravovať aj po Vianociach. :mad:
jusike
17.11.09,20:50
O i. zákon porušujú aj tým, že odmietajú vymazať moje osobné údaje z ich databázy na základ mojej žiadosti!
Už by mal konečne niekto pozatvárať túto organizovanú zločineckú skupinu do basy!
matqa
17.11.09,21:04
Ahojte, aj som dostala taktiež ten istý email ako vy všetci a tiež som bola na tej stránke len raz a nepamätám si už ani heslo..ja som síce už staršia ale robím si školu popri zamestnaní, ale tiež nemám peniaze na to, aby som niekomu doplnila peňaženku 60€... aj som sa im pohrozila nejaká baba mi odpísala, že to môže vymáhať exekútor, tak som zvedavá, či sa to bude musieť zaplatiť...ako to markíza teda vyrieši, keď to už bežalo aj v správach a rieši to inšpekcia...
nivarto
17.11.09,21:30
Ahojte, aj som dostala taktiež ten istý email ako vy všetci a tiež som bola na tej stránke len raz a nepamätám si už ani heslo..ja som síce už staršia ale robím si...

Pozor!!! Na to, aby exekútor zaklopal na dvere, musí existovať súdny príkaz. To znamená, že "firma" by musela absolvať úspešné súdne konanie, čo sa na 99,9 percent nestane. :)
JanaJB
17.11.09,22:41
NAZOR PRAVNIKA NA TUTO TEMU:
Zdravim Ta, precital som si to, co si mi poslal, aj niektore odkazy a moja odpoved je, aby si fakturu neplatil. To, ci podas trestne oznamenie, alebo sa k nejakemu pripojis, nie je rozhodujuce. Ak by ta firma chcela zalovat (rovnako ako ostatnych, ktori su v tejto situacii), jej sance na vymozenie sumy su mizive az... Viac ... ... ViacViacnulove. Zmluva pravdepodobne nebola vobec uzatvorena, a ak bola uzatvorena, tak je neplatna (bud absolutne - neurcitost, rozpor so zakonom, pripadne dobrymi mravmi, alebo relativne - konanie v omyle). Uroky vo vyske 1,08 % denne, co predstavuje takmer 400 % rocne, su nevymozitelne, pretoze su v rozpore s dobrymi mravmi. Ak by teda tato firma nieco mohla vymoct, tak jedine istinu 60 eur spolu so zakonnymi urokmi z omeskania, ktore predstavuju 12-14 % rocne (podla aktualnej sadzby ECB). Takze sa nemusis obavat ziadnych horibilnych sum. V tomto stadiu by som teda nic nerobil a hlavne nepodlahol tlaku vyplyvajuceho z vystavenej faktury (prave tymto tlakom firma aspon nieco zarobi). Tejto firme musi byt jasne, ze v sudnom konani sa nemoze zaplatenia tejto sumy a uz vobec nie horibilnych urokov domoct. V pripade, ak ti poslu dalsiu vyzvu, mozeme im poslat aj relevantne pravne stanovisko, zatial to podla mna nie je potrebne. Pokial ide o to, ze odkazuju na § 262 Obchodneho zakonnika, toto je len kamuflaz, pretoze toto ustanovenie upravuje moznost zmluvnych stran uzavriet pisomnu zmluvu podla Obchodneho zakonnika (fakultativny obchod) a nehovori vobec nic o uzatvarani zmluv elektronickymi prostriedkami.
SVKmatej
18.11.09,06:37
L1966M
18.11.09,07:44
Ahojte tot je moja dnešná odpoveď na ich NEJAKÚ Faktúru alebo čo to je:

Ak mi pošlete právne platnú zmluvu a to hlavne s mojim orinálnym podpisom "alebo" podpísanú mojim elektronickým podpisom medzi mňou a Vašou firmou tak nech sa páči INAK sa dajte VYPCHAŤ.
so súdružským pozdravom a na večné časy.
a ich odpoveď http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
no-reply@pro-content.eu wrote / napísal(a):
Ondrik
18.11.09,09:47
Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
Pekny dnik uz som vam pisal ze sme vyse 1500 ludi podali oznmenie na SOI viete ze vas caka kontrola,ked uz neprebieha.Odpisal som vam ze podavame na vas trestne oznamenie tych uz viac ako 1500 ludi vsetci spolocne a spolocne si aj zaplatime nasho pravnika a pod.Posielam vam v prilohe fakturu nic tam nemam napisane zeby som si nieco objednal , stiahol a pod.Proste ako ked pridete do obchodu a nic si nekupite. Este jedna vec!!! Kde mam vlastne tuto vasu zmluvu uzatvorenu somnov a to pisomnou formou???? Ja som ziadnu zluvu nikdy nevidel a vobec nic som nepodpisoval ,takze aby bola platna zmluva museli by sme ju podpisat obe strany co k tomu vobec nedoslo!!! takze nato su tie paragrafy §§§§§§§ a budu sa tym iste zaoberat nasi advokati,pravnici. Proste ste podvodna stranka ktora len vyuziva ludi len v svoj prospech a obohacovanie sa . Nic vam nezaplatim a prosim vas nerobte tu nielen na mna : BU ,BU,BU. Z pozdravom Ondrej Berko.

-----Povodna sprava-----
Od: no-reply@pro-content.eu
Prijata: 18.11.2009 01:52
Pre: hape11@azet.sk
Predmet: 1.Upomienka za neuhradenú faktúru č .4412872 (prístup na portál www.downloads-portal.sk)

Vážený pán Ondrej Berko,

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že do dnešného dňa ste neuhradili poplatok
za prístup k portálu www.downloads-portal.sk za prvý rok na základe
Všeobecných obchodných podmienok. Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 02.10.2009.

------------------------------------------------------------------------------------------
12-mesačný prístup www.downloads-portal.sk - 60,00 EUR
Uhradené ku dňu splatnosti 0,00 EUR
------------------------------------------------------------------------------------------
Celkom k úhrade 60,00 EUR (1.807,56 SKK*)

Obdobie 02.10.2009 - 02.10.2010 - platba podľa VOP rok vopred.
------------------------------------------------------------------------------------------

Týmto Vás žiadame o úhradu horeuvedenej pohľadávky najneskôr do

30.11.2009

prevodom na náš bankový účet. Pri prevode nezabudnite zadať správny
variabilný symbol 4412872 , aby mohla byť Vaša platba správne
zaúčtovaná.

Naše bankové spojenie:

č.ú. 4009015266 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK 98 7500 0000 00400901 5266
SWIFT: CEKOSKBX

Faktúra, ktorá Vám bola vystavená, sa vzťahuje na zmluvu o poskytnutí
služby za sprístupnenie online databázy www.downloads-portal.sk. K využívaniu
tejto služby je nutná registrácia na našich portáloch, pod udaním Vášho mena,
priezviska, bydliska a emailovej adresy. Ďalej ste potvrdili, že ste sa so
Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými
užívateľskými informáciami oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto
akceptácie ste dostali prístup na kompletnú databázu. Možnosť odstúpiť od
zmluvy v zákonnej lehote do dvoch týždňov od uzavretia zmluvy ste nevyužili.

Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám
vzniknú dodatočné náklady za vzniknuté škody. To platí najmä v prípade,
keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu
k vykonaniu právnych krokov.


V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@pro-content.eu.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú 1. upomienku ako originál.
Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný Adobe Acrobat Reader.
Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese http://www.adobe.com/sk/


S pozdravom

Pro Content s.r.o.
Námestie SNP 3
974 01 Banská Bystrica

IČO: 44 840 705
DIČ: 202 284 8377





* Konverzný kurz 1 EUR = 30,1260 SKK






-----Povodna sprava-----
Od: no-reply@pro-content.eu
Prijata: 18.11.2009 01:52
Pre: hape11@azet.sk
Predmet: 1.Upomienka za neuhradenú faktúru č .4412872 (prístup na portál www.downloads-portal.sk)
Dáša_
18.11.09,09:59
Ahojte tot je moja dnešná odpoveď na ich NEJAKÚ Faktúru alebo čo to je:

Ak mi pošlete právne platnú zmluvu a to hlavne s mojim orinálnym podpisom "alebo" podpísanú mojim elektronickým podpisom medzi mňou a Vašou firmou tak nech sa páči INAK sa dajte VYPCHAŤ.
so súdružským pozdravom a na večné časy.
a ich odpoveď http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
no-reply@pro-content.eu wrote / napísal(a):


Pekny dnik uz som vam pisal ze sme vyse 1500 ludi podali oznmenie na SOI viete ze vas caka kontrola,ked uz neprebieha.Odpisal som vam ze podavame na vas trestne oznamenie tych uz viac ako 1500 ludi vsetci spolocne a spolocne si aj zaplatime nasho pravnika a pod.Posielam vam v prilohe fakturu nic tam nemam napisane zeby som si nieco objednal , stiahol a pod.Proste ako ked pridete do obchodu a nic si nekupite. Este jedna vec!!! Kde mam vlastne tuto vasu zmluvu uzatvorenu somnov a to pisomnou formou???? Ja som ziadnu zluvu nikdy nevidel a vobec nic som nepodpisoval ,takze aby bola platna zmluva museli by sme ju podpisat obe strany co k tomu vobec nedoslo!!! takze nato su tie paragrafy §§§§§§§ a budu sa tym iste zaoberat nasi advokati,pravnici. Proste ste podvodna stranka ktora len vyuziva ludi len v svoj prospech a obohacovanie sa . Nic vam nezaplatim a prosim vas nerobte tu nielen na mna : BU ,BU,BU. Z pozdravom Ondrej Berko.

-----Povodna sprava-----
Od: no-reply@pro-content.eu



Ja si myslím, že vase maily nikto nečíta, odpovede sa posielajú automaticky, len sa vymieňajú mená. Takže škoda námahy.
Ondrik
18.11.09,10:06
;)
Pekny dnik uz som vam pisal ze sme vyse 1500 ludi podali oznmenie na SOI viete ze vas caka kontrola,ked uz neprebieha.Odpisal som vam ze podavame na vas trestne oznamenie tych uz viac ako 1500 ludi vsetci spolocne a spolocne si aj zaplatime nasho pravnika a pod.Posielam vam v prilohe fakturu nic tam nemam napisane zeby som si nieco objednal , stiahol a pod.Proste ako ked pridete do obchodu a nic si nekupite. Este jedna vec!!! Kde mam vlastne tuto vasu zmluvu uzatvorenu somnov a to pisomnou formou???? Ja som ziadnu zluvu nikdy nevidel a vobec nic som nepodpisoval ,takze aby bola platna zmluva museli by sme ju podpisat obe strany co k tomu vobec nedoslo!!! takze nato su tie paragrafy §§§§§§§ a budu sa tym iste zaoberat nasi advokati,pravnici. Proste ste podvodna stranka ktora len vyuziva ludi len v svoj prospech a obohacovanie sa . Nic vam nezaplatim a prosim vas nerobte tu nielen na mna : BU ,BU,BU. Z pozdravom Ondrej Berko.
-----------------------------------------------------------------------
Takze vazeni ty co boli ste oklamani je nas ozaj velmi vela proste neplatte tie 60 eura, a najme ked to podame spolocne ako trestne oznamenie tak urcite dam hoci aj 10 euro na nasho zastupujuceho pravnika, kedze je nas velmi vela iste si zaroby no naj pravom obhaji ako tu pisu niektory pravnici. Dnes som to co je tu pisane hore aj poslal na ich meilovu adresu a vratila sa mi spät?? Dakujem a iste spolu dokazeme toho viac aby sa tuna na Slovensku uz konecne zabranilo takym hnusnym sposobom klamat a ozobracovat uz aj tak dost ludi lebo viete je tu kriza , hoci nie zase pre vsetkych no tuna na vychode Slovenska je to hroza...Ondrej Berko.

-----Povodna sprava-----
Od: no-reply@pro-content.eu
Prijata: 18.11.2009 01:52
Pre: hape11@azet.sk
Predmet: 1.Upomienka za neuhradenú faktúru č .4412872 (prístup na portál www.downloads-portal.sk)

Vážený pán Ondrej Berko,

Dovoľujeme si Vás upozorniť, že do dnešného dňa ste neuhradili poplatok
za prístup k portálu www.downloads-portal.sk za prvý rok na základe
Všeobecných obchodných podmienok. Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 02.10.2009.

------------------------------------------------------------------------------------------
12-mesačný prístup www.downloads-portal.sk - 60,00 EUR
Uhradené ku dňu splatnosti 0,00 EUR
------------------------------------------------------------------------------------------
Celkom k úhrade 60,00 EUR (1.807,56 SKK*)

Obdobie 02.10.2009 - 02.10.2010 - platba podľa VOP rok vopred.
------------------------------------------------------------------------------------------

Týmto Vás žiadame o úhradu horeuvedenej pohľadávky najneskôr do

30.11.2009

prevodom na náš bankový účet. Pri prevode nezabudnite zadať správny
variabilný symbol 4412872 , aby mohla byť Vaša platba správne
zaúčtovaná.

Naše bankové spojenie:

č.ú. 4009015266 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK 98 7500 0000 00400901 5266
SWIFT: CEKOSKBX

Faktúra, ktorá Vám bola vystavená, sa vzťahuje na zmluvu o poskytnutí
služby za sprístupnenie online databázy www.downloads-portal.sk. K využívaniu
tejto služby je nutná registrácia na našich portáloch, pod udaním Vášho mena,
priezviska, bydliska a emailovej adresy. Ďalej ste potvrdili, že ste sa so
Všeobecnými obchodnými a užívateľskými podmienkami, všeobecnými
užívateľskými informáciami oboznámili, akceptovali ich a na základe tejto
akceptácie ste dostali prístup na kompletnú databázu. Možnosť odstúpiť od
zmluvy v zákonnej lehote do dvoch týždňov od uzavretia zmluvy ste nevyužili.

Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám
vzniknú dodatočné náklady za vzniknuté škody. To platí najmä v prípade,
keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu
k vykonaniu právnych krokov.


V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@pro-content.eu.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú 1. upomienku ako originál.
Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný Adobe Acrobat Reader.
Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej adrese http://www.adobe.com/sk/


S pozdravom

Pro Content s.r.o.
Námestie SNP 3
974 01 Banská Bystrica

IČO: 44 840 705
DIČ: 202 284 8377





* Konverzný kurz 1 EUR = 30,1260 SKK






-----Povodna sprava-----
Od: no-reply@pro-content.eu
Prijata: 18.11.2009 01:52
Pre: hape11@azet.sk
Predmet: 1.Upomienka za neuhradenú faktúru č .4412872 (prístup na portál www.downloads-portal.sk)
Zoeska
18.11.09,10:38
L1966M: výborně, tos mě dnes pobavil.,.

fajný den všem
Zoeska
18.11.09,12:49
to ivík32: také jsem obdržela tento mail a ať hledám jak hledám, elektronický podpis tam teda nevidím...
Možná, že když tam dají podpis a nascanují ho a pošlou emailem, tak se to bere jako elektronický...
Každý to ma asi jinak.
gibo70
18.11.09,13:31
Ahojte .Nič sa nebojte ja som tiež jeden z Vas.Kedže som nemal tu trpezlivosť čakať ako to dopadne tak som im tych 60 euro zaplatil a dnes mi prišiel ten
isty mail ako Vam .Čo ma iba presvedčilo že som spravil .........
amavelnewka
18.11.09,13:39
ja mam taky isty problem, ale ja im platit nic nebudem!! mohla by som sa nejako pridat ku tej 1500 clennej skupine?
Dáša_
18.11.09,13:42
Ahojte .Nič sa nebojte ja som tiež jeden z Vas.Kedže som nemal tu trpezlivosť čakať ako to dopadne tak som im tych 60 euro zaplatil a dnes mi prišiel ten
isty mail ako Vam .Čo ma iba presvedčilo že som spravil .........

no, myslím, že naozaj je toto ten správny dôkaz, o čo ide :)))
nivarto
18.11.09,14:02
ja mam taky isty problem, ale ja im platit nic nebudem!! mohla by som sa nejako pridat ku tej 1500 clennej skupine?

Musíš sa registrovať na Facebooku a potom tam požiadať kliknutím o členstvo.

V súčasnosti je na FB v tej skupine presne 1323 členov
nivarto
18.11.09,14:02
Ahojte .Nič sa nebojte ja som tiež jeden z Vas.Kedže som nemal tu trpezlivosť čakať ako to dopadne tak som im tych 60 euro zaplatil a dnes mi prišiel ten
isty mail ako Vam .Čo ma iba presvedčilo že som spravil .........

A prišla ti aj upomienka?
elizabet57
18.11.09,15:24
http://www.cms-antonak.sk stači tu na tu stranku
SVKmatej
18.11.09,15:41
L1966M
18.11.09,17:34
super aspom si môže spievať pesničku od No Name a Chinasky na nana. Super. SOS http://www.spotrebitele.info/vase-pr...html?x=2352350
gibo70
18.11.09,17:44
Ahojte. Ano prišla UPOMIENKA.
ajale
18.11.09,17:47
Ale su drzi,... zakonom sa vyhybaju ale od vas chcu aby ste dodrziavali tie ich...:eek:
nivarto
18.11.09,19:41
Ale su drzi,... zakonom sa vyhybaju ale od vas chcu aby ste dodrziavali tie ich...:eek:

To si píš, že oni budú argumentovať zákonmi a paragrafmi a pri tom sami ich nedodržujú a obchádzajú. Jasní podvodníci. Bodaj by ich tam šľak trafil a
aj ten ich automat, čo rozposiela v noci a po víkendoch tie maily. :D :cool:
Dáša_
18.11.09,19:45
Mám otázku, nedá sa adresa, z ktorej vám tie maily chodia, zablokovať niekde ako spamovacia adresa?
Viem, že sú zoznamy, ktoré blokujú isté IP adresy, ale neviem, či sa dajú blokovať aj priamo adresy.
llussiy
18.11.09,20:07
Dobrý deň
chcela by som sa spýtať čo mám robiť, keď som sa prihlásila na internetovú stránku basne-portal bodka sk bez toho, aby som si prečítala všetky všeobecné podmienky, potvrdila som registráciu, poslali mi prístupové meno a heslo, no na danú stránku sa mi nikdy nepodarilo s daným menom a heslom prihlásiť. 17. 11. 2009 mi prišla prvá upomienka za neuhradenú faktúru. Opakujem, že sa mi na danú stránku nikdy nepodarilo prihlásiť, takže som ani netušila, že platnosť zmluvy už začala a že mám čosi platiť, alebo že mám od danej zmluvy odstupovať. Chcú odo mňa 60€ za ročne predplatenie pouzivania danej stranky od 6. 10. 2009 do 6. 10. 2009. Som študentka strednej školy, živia ma rodičia a peniaze nemam skade zohnať, jedine od nich :( neviem či mám teda danú čiastku 60€ zaplatiť, alebo čo mám robiť?
Viem že je to tu niekde asi napísané ale je tu strašne vela stránok a tie nemám šancu prečítať :(
nivarto
18.11.09,20:16
llussiy, tu máš inštrukcie:

http://www.youtube.com/watch?v=dFtW3MS49wU
jusike
18.11.09,20:29
Mám otázku, nedá sa adresa, z ktorej vám tie maily chodia, zablokovať niekde ako spamovacia adresa?
Viem, že sú zoznamy, ktoré blokujú isté IP adresy, ale neviem, či sa dajú blokovať aj priamo adresy.Ja by som ich radšej pridal do zoznamov spamovacích robotov, nech im tam chodí miliarda spamov denne!
llussiy
18.11.09,21:37
je ďakujem velmi pekne :) ani neviete aka som šťastná :)
llussiy
18.11.09,22:13
a chcela by som sa ešte opýtať, dá sa ešte k tej hromadnej žalobe pridať? ak hej ako?
monikaste07
18.11.09,22:48
Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk), bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok

No takze vas prosim aj ja ...dnes dostal moj 10 rocny syn tiez upomienku,fakturu nam neukazal...Je to mozne ze sa da uzavriet zmluva aj z 10 rocnym?...viem ze sa tu toho o tom pise vela, co som pochopila platit sa nema?...tak?.............ja som stratila zamestanie,z byvalej prace mi dlzia tri mesiace plat a teraz do toho toto...bola by som si istejsia keby som mala odpoved tu od vas......musime drzat predsa spolu nie?...prosim.............
Dáša_
19.11.09,05:55
No takze vas prosim aj ja ...dnes dostal moj 10 rocny syn tiez upomienku,fakturu nam neukazal...Je to mozne ze sa da uzavriet zmluva aj z 10 rocnym?...viem ze sa tu toho o tom pise vela, co som pochopila platit sa nema?...tak?.............ja som stratila zamestanie,z byvalej prace mi dlzia tri mesiace plat a teraz do toho toto...bola by som si istejsia keby som mala odpoved tu od vas......musime drzat predsa spolu nie?...prosim.............

10 ročný nemôže uzavrieť zmluvu. neplať.
Oni posielajú upomienky aj tm, čo zaplatili.
Takže to len skúšajú a vlastne ani nečajú, že niekto zaplatí :D
L1966M
19.11.09,07:44
Pre tých čo sa chcú pridať k H.T.O http://antonak.blog.sme.sk/c/209333/...gistraciu.html[/url] a hlavne NEZAPLATIŤ, lebo tým si splnil bod I. vo VOP a stal si sa užívateľom a tým pádom "zbohom a ámen" s tebou. a budeš platiť...
L1966M
19.11.09,07:49
Pre tých čo sa chcú pridať k H.T.O http://antonak.blog.sme.sk/c/209333/...gistraciu.html[/url] a hlavne NEZAPLATIŤ, lebo tým si splnil bod I. vo VOP a stal si sa užívateľom a tým pádom "zbohom a ámen" s tebou. a budeš platiť... Zatiaľ napíš doporučený list, že zmluva je neplatná .. všetko je na horeuvedej stránke.
monikaste07
19.11.09,08:10
Pre tých čo sa chcú pridať k H.T.O http://antonak.blog.sme.sk/c/209333/...gistraciu.html[/url] a hlavne NEZAPLATIŤ, lebo tým si splnil bod I. vo VOP a stal si sa užívateľom a tým pádom "zbohom a ámen" s tebou. a budeš platiť... Zatiaľ napíš doporučený list, že zmluva je neplatná .. všetko je na horeuvedej stránke.

Ďakujem, ešte by som chcela poradiť .mám napísať list v tom zmysle, že zmluva je neplatná , lebo syn má len 10 rokov?
Dantess
19.11.09,08:39
Ďakujem, ešte by som chcela poradiť .mám napísať list v tom zmysle, že zmluva je neplatná , lebo syn má len 10 rokov?
myslim si že to nema zmysel, pretože vytiahnu na tebe rožne frazy a veci zo zakonnika, ktore ale niesu pravdive. Je jedno či im to napises, alebo nie, budu ti chodit upomienky a maily že vyplat lebo bububu, ale nesmieš sa báť. Odporúčam snimi vôbec nekomunikovať a neozvať sa im NIKDY !!! Pretože komunikácia formou e-mailu nieje právoplatná. V právnych veciach a právnici komunikujú výhdarne cez doporučené zásielky a pod. Táto firma ti ale posiela maily. Je to jednoduché. Všetky mazať skôr než si to otvoríš. Predídeš tam traume z čítania sračiek a ani nebudú mat dokaz na sudnom konani. (ktore mimochodom nikdy nebude nemusis sa toho bat)
monikaste07
19.11.09,09:00
myslim si že to nema zmysel, pretože vytiahnu na tebe rožne frazy a veci zo zakonnika, ktore ale niesu pravdive. Je jedno či im to napises, alebo nie, budu ti chodit upomienky a maily že vyplat lebo bububu, ale nesmieš sa báť. Odporúčam snimi vôbec nekomunikovať a neozvať sa im NIKDY !!! Pretože komunikácia formou e-mailu nieje právoplatná. V právnych veciach a právnici komunikujú výhdarne cez doporučené zásielky a pod. Táto firma ti ale posiela maily. Je to jednoduché. Všetky mazať skôr než si to otvoríš. Predídeš tam traume z čítania sračiek a ani nebudú mat dokaz na sudnom konani. (ktore mimochodom nikdy nebude nemusis sa toho bat)

No neviem ...ked tu vsetci pisu ze napisali doporuceny list ze je zmluva neplatna...ja neviem ani presne ako to mam stylizovat,alebo co tam mam vlastne napisat ze preco je neplatna,aby som neurobila nejaky preslap....
Desi
19.11.09,09:23
monikaste07: Deklaraciou neplatnosti zmluvy nepokazis nic - najdes ju tu http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/ (je tam link priamo na stiahnutie .doc). Je to na tebe, ja som im to poslal s dorucenkou, ale doteraz sa mi nic nevratilo. Lenze, nikdy nevies co sa magorom opat zrodi v hlave, ja to beriem tymto padom ako vybavenu vec.
monikaste07
19.11.09,09:38
monikaste07: Deklaraciou neplatnosti zmluvy nepokazis nic - najdes ju tu http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/ (je tam link priamo na stiahnutie .doc). Je to na tebe, ja som im to poslal s dorucenkou, ale doteraz sa mi nic nevratilo. Lenze, nikdy nevies co sa magorom opat zrodi v hlave, ja to beriem tymto padom ako vybavenu vec.


mna to taqm stale prepína na trestne oznamenie...co som uz ozaj blba z toho vsetkeho?
Desi
19.11.09,09:49
To snad nie = ))

Tu mas teda priamy link > http://www.cms-antonak.sk/doc/deklaracia-neplatnosti.doc
misomiso
19.11.09,09:57
Ahojte .Nič sa nebojte ja som tiež jeden z Vas.Kedže som nemal tu trpezlivosť čakať ako to dopadne tak som im tych 60 euro zaplatil a dnes mi prišiel ten
isty mail ako Vam .Čo ma iba presvedčilo že som spravil .........

Tak skus zaplatit este raz, ci to nepomoze.:)
L1966M
19.11.09,11:27
Lidičky darmo budete niečo písať veď odpovedá iba nejaký stroj, lebo to asi ani nečítajú, takže to máte fuk či ne-Písať. Treba sa len prihlástiť k hromadnému Trestnému oznámeniu na na adresu čo tu už bola dávana asi 100x a to je všetko.
/ A keď tak tak im napísať, /DOPORUČENE/ že im rušíte súhlas na dávanie údajov tretej osobe a to je zatiaľ všetko. /
Už nás je cca 1600 na SR a v čechách taktiež nejaké také číslo./
a opakujem NEPLATIŤ inak sa stávate podľa bodi I. vo VOP užívateľom a potom ste v r....i.
jusike
19.11.09,13:32
/ A keď tak tak im napísať, /DOPORUČENE/ že im rušíte súhlas na dávanie údajov tretej osobe a to je zatiaľ všetko. /Zbytočné, pretože ignorujú všetko a stále omieľajú len to svoje.
Mor a choleru na nich!
L1966M
19.11.09,13:40
takú dobrotu M. a Ch. na nich, to si nezaslúžia
tinka18
19.11.09,16:23
Tak aj ja som dostala mail s faktúrou.. Okamžite som reagovala, že ruším registráciu naportáli, vzhľadom na to, že som nikdy nevyužila a ani neplánujem využívať ich služby.Taktiež som ich poprosila, nech mi zašlú aktuálne tel. číslo na linku zákazníkov (ani jedno z dvoch uvedených nefunguje), v prípade že ma budú ešte kontaktovať. Dlho sa nič nedialo, no predvčerom mi prišla upomienka na úhradu faktúry.. S nimi sa naozaj nedá nijak komunikovať??? :confused:
nivarto
19.11.09,17:22
Tá komunikácia s nimi je prakticky nulová. Za nich vlastne komunikuje emailový automat. To len potvrdzuje, že sa jedná o neserióznu "firmu".
tinka18
19.11.09,17:43
Znervózňnuje ma tá upomienka s ultimatívnym dátumom 30.11... A tie úroky z omeškania.
Dantess
19.11.09,17:44
Znervózňnuje ma tá upomienka s ultimatívnym dátumom 30.11... A tie úroky z omeškania.
tak to vyplať :D:D:D
tasa
19.11.09,21:58
Znervózňnuje ma tá upomienka s ultimatívnym dátumom 30.11... A tie úroky z omeškania.
ale ved v upomienke nemas o urokoch z omeskania ani slovo, tak nestresuj :D
borcinko1
19.11.09,22:33
zdravim vsetkych poskodenych...chcem sa spytat ci ste postupovali v rieseni tohto problemu, ze ste sa pridali k hromadnemu trestnemu oznamenie?
monikaste07
20.11.09,06:55
To snad nie = ))

Tu mas teda priamy link > http://www.cms-antonak.sk/doc/deklaracia-neplatnosti.doc

Dakujem ,uz som nasla....ak chces ozvy sa mi na facebook akinomste....:-)
Ondrik
20.11.09,09:24
http://www.cms-antonak.sk/home/zapla...ur-za-fakturu/
Klikni alebo daj si to do priehladaca a tam mas vsetko ako postupovat ok??
http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/
Mozes poslat aj Deklaraciu a poslat im to na ich adresu. vsetko je to pisane len si klikni na tie linky ok?? Ondro-))
huhul
20.11.09,10:56
Ohledne uroku z prodleni se podivejte na nasledujici clanek: http://www.cms-antonak.sk/home/uroky-rada-pravnicky/

Pro (nejen) ceske uzivatele jsem se dostupne veci okolo Pro Content s.r.o. pokusil shrnout zde:
http://www.financninerad.cz/downloads-portal

To nejdulezitejsi co jsem se ale snazil sdelit je to, ze tohle je pouze zacatek! Podivejte se kolik domen uz ma Pro Content (resp. Reklama Global s.r.o.) na Slovensku zakoupenych a nektere z nich uz i funguji.

Pokud si myslite, ze se nechaji jen tak odradit pak se podivejte na seznam serveru v Nemecku, ktere bezi od roku 2008 - a to je jen cast! Seznam budu doplnovat.
jusike
20.11.09,11:30
Ohledne uroku z prodleni se podivejte na nasledujici clanek: http://www.cms-antonak.sk/home/uroky-rada-pravnicky/

Pro (nejen) ceske uzivatele jsem se dostupne veci okolo Pro Content s.r.o. pokusil shrnout zde:
http://www.financninerad.cz/downloads-portal

To nejdulezitejsi co jsem se ale snazil sdelit je to, ze tohle je pouze zacatek! Podivejte se kolik domen uz ma Pro Content (resp. Reklama Global s.r.o.) na Slovensku zakoupenych a nektere z nich uz i funguji.

Pokud si myslite, ze se nechaji jen tak odradit pak se podivejte na seznam serveru v Nemecku, ktere bezi od roku 2008 - a to je jen cast! Seznam budu doplnovat.Tak ale toto sú predsa závažné veci! Malo by sa to riadne zmedializovať so všetkými tými servermi, veď ich je vyše 60! a o chvíľu už nebudeme vedieť čo je OK a čo podvod? Dúfam, že čoskoro im do pasce padnú kompetentní, lebo asi až potom sa to začne poriadne riešiť.
Dáša_
20.11.09,11:57
No ono je to asi neriešitelne, pokiaľ sa ľudia nenaučia čítať, čo odklikávajú.

Stále napríklad beží reklama cez etarget - zobrazuje sa aj na sme. Ja som do etargetu aj napísala (napriek tomu, že týmito fakturami nie som postihnutá), ale na môj mail ani len neodpovedali.

Toto sú 60€ faktúry, ale koľko ľudí sa napríklad nachytalo na rôznych prezentáciach a pokúpili niekoľkonásobne predražené výrobky. Takých príkladov sú tiež kvantá.
huhul
20.11.09,12:22
Lide musi cist - s tim souhlasim - ale musi take vedet, ze neco takoveho je vubec mozne!
Ja jsem do toho musel spadnout, kdyz jsem registroval svuj program na download servery - to ze downloads-portal.sk nic takoveho neumoznuje o tom se nebudu ani zminovat, protoze jeho cilem neni poskytnout lidem moznost software stahnout, ale proste je, receno pravnickou mluvou, uvezt v omyl.

Ty reklamy na "portaly" jsou i na Googlu a na Facebooku, legracni je kdyz se napr. zobrazi hned vedle clanku, ktery o nich pise (to se mi stalo tusim na dsl.sk). Na takovy odkaz doporucuji kliknout, vratit se pak muzete snadno - alespon to bude tym kolem techto podnikatelu neco stat.
amavelnewka
20.11.09,12:31
a ako sa ta skupina vola?
Aankaa
20.11.09,14:33
Ahojte,
už súvisle nečítam týchto 120 strán príspevkov, možno to tu aj niekto spomenul, ale POZOR aj na www.openoffice-24.sk
Kto by si chcel stiahnuť program zadara, tiež tam celkom dole majú také malé písmenká.......;)
huhul
20.11.09,14:50
Servery, ktere ted na Slovensku funguji v tomhle stylu od te same spolecnosti jsou:
www.basne-portal.sk
www.basnici.sk
www.downloads-portal.sk
www.downloads-server.sk
www.online-mapy.sk
www.openoffice-24.sk
www.videolan.sk
www.vlc.sk

Do budoucna to budou nejspise servery z nasledujiciho seznamu:
http://www.zoznamdomen.sk/vlastnik_domen/REKL-0026/1

Takze lide bdete!
Ondrik
20.11.09,15:01
Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.

Vaz. pan Kolcun, vasej spolocnosti a spol. vam pisem a to:VAROVANIE!!!!
Preco?? Som liecitel - bylinkar, venujem sa mojej praci už 12 rok. No tohto roku s tym koncim pre zdrav.problemy. Som na inv.dochodku. Nechcem si tu robit reklamu už ju nepotrebujem. Idem vas uprimne varovat to co robite aby vam ludia platili tych 60 euro .Viete, ze vec sa presetruje a uz akokolvek to dopadne to si ponesiete az do konca svojho zivota. Viete na portaly:vedomie.sk tam som prihlaseny aj ja ako liecitel. Je to stranka, na ktorej najdete vela liecitelov, psychotronikov, vestcov, vestic a pod. Myslite si, ze ti ludia ktori vam maju zaplatit tie 60 eura nie su len obycajni ludia.Maju vela znamych su to podnikatelia maju svojich pravnikov a pod.Ich deti si klikli ako aj mnohi z nas na vasu stranku. No hlavnym dovodom preco vas idem varovat je to: Kedze sa venujem fytoterapii ako som pisal tak su tu aj vestci, psychotronici atd.Robia nielen s bielou magiou ale aj ciernou magiou, ved vas mozu prekliat ,tak isto vase deti,vnukov a pravnukov, vase rodiny az do 7 pokolenia a verte ze cierna magia je to velke zlo!!LEBO ZLO ROBI DALSIE ESTE VETSIE ZLO!!! TYMTO NECHCEM VOBEC UBLIZIT TYM LIECITELOM, PSYCHOTRONIKOM,VESTCOM KTORI SU NA:vedomie.sk. ATD. ZE SU ZLI??PRAVE NAOPAK POMOHLI NIE STOVKAM ALE TISICOM LUDOM A DAKUJEM IM ZATO CO UROBILI PRE TYCH CHORYCH LUDI. ( No verte mi, ze sa najdu aj taky ktori vedia ublizovat!!!) Proste energia ide vsade, ste na fotografiach, v mediach a to im uplne staci aby vam velmi ublizili verte mi viem o com pisem lebo mam skusenost tych 12 rokov co mi ludia pisali ohladom prekliatia!! Ono to vam nemusi prist hned, mozu to pocitit vase deti, ci ich deti ba az vnuci a prapravnuci je to tak. A VERTE ZE TIE OSOBY SA NAJDU A BUDETE MAT VELKE PROBLEMY ;ja tu nepisem do vetra, len vas varujem od toho co vas caka!!!! V zivote som nikoho nepreklial ani to neurobim, nie je to dobre ja som bol tu ako liecitel, pomahal som tym chorym ludom. Su ich stovky, no nikomu som neublizil. Vsetky maily mam ulozene v mojom priecinku a USB kluci. Takze kedykolvek si to mozem otvorit a reagovat na ich problemy. Ba prave naopak mam velmi vela dakovnych mailov, ktore vam mozem kludne poslat .No samozrejme so suhlasom tych mojich ludi, lebo ja robim svoju pracu poctivo a diskretne.No vy sa z toho problemu budete spamatavat cely svoj zivot, spomeniete si na mna, ze som to nepisal do vetra!!!JE TO MOJE VAROVANIE KYM NEZMENITE VASE ROZODNUTIA VO VASOM DALSOM ZIVOTE A BUDETE V TOM POKRACOVAT TAK VAM PRAJEM ABY VAM JEDINE UŽ LEN PAN BOH POMAHAL,lebo je tu aj velke zlo!!! (DIABOL)Ktory vam bude ublizovat pokym budete zit!!! Ja sa vam tu nevyhrazam ja vas len uprimne varujem robte DOBRO A NIE ZLO!! Lebo peniaze nie su vsetko. Kludne by som mohol zaplatit tie 60 eura pre mna nie je to problem, no sucitim s tymi co ste ich podviedli ako aj mna a jednoducho v nasej Slovenskej republike sa musi koncit to obohacovanie sa na ukor ludi ktorych ste vedomo oklamali hoci vraj to mate osetrene ale tak aby to ludia nevedeli. No to riesia už ini. Ja vas tu neprosim ja vas ziadam v mene tych nas vsetkych ludi ktorych ste jedoducho podviedli, stiahnite sa a zruste si vsetko s cim pracujete, nik si peniaze nezoberie do hrobu. NO JE TO UZ LEN NA VASOM SVEDOMI CI HO VOBEC AJ MATE?? A ohladom mna bol som vychovany tak aby som sa nemusel hanbit za svoju pracu, rodinu a vzdy budem bojovat za spravodlivost, lebo klamstvo, podrazy, zavist, ublizovanie to nie je mojim cielom no prave naopak. Kazdemu sa kludne mozem pozriet do oci,a ze aj mne tu ublizuju tym vsetkym odpustam. S pozdravom Ondrej Berko.
Slovinska7/6,
05342 Krompachy.
Mobil:0907386509
PS:To som preposlal;) vela ludom aby vedeli ze PRAVDA ZVITAZI...PREPOSLITE TEN MEIL INYM LUDOM..

K Deklaraciou neplatnosti zmluvy nepokazis nic - najdes ju tu http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/ (je tam link priamo na stiahnutie .doc). Je to na tebe, ja som im to poslal s dorucenkou, ale doteraz sa mi nic nevratilo. Lenze, nikdy nevies co sa magorom opat zrodi v hlave, ja to beriem tymto padom ako vybavenu
DoGy
20.11.09,15:28
Zdravím aj ja som sa stal obeťou týchto špinavcov,aj keď píšem neskoro aj mne prišiel tento e-mail na ktorý mi odpovedali ináč ako vám lebo som sa pýtal na platbu len tak zo zvedavosti či mi odpíšu to čo vám a odpísali mi k veci čo sa asi nikomu z vás nestalo.
Ale aj tak som nezaplatil lebo my išiel pomaly internet tak som išiel na DSL a tam som toto objavil a hneď som si rozmyslel tú platbu. Na druhý týždeň mi prišla upomienka ako aj tým ktorý zaplatili. Ale chcem sa vás opýtať že či by som mal poslať ten .doc čo sa tu dá stiahnuť ale sa nato celé vykašlať ?

A počul som niečo o skupine na facebooku tak sa pýtam ako sa tá skupina volá lebo ich nemôžem nájsť ďakujem.
Desi
20.11.09,16:10
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––-

K Deklaraciou neplatnosti zmluvy nepokazis nic - najdes ju tu http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/ (je tam link priamo na stiahnutie .doc). Je to na tebe, ja som im to poslal s dorucenkou, ale doteraz sa mi nic nevratilo. Lenze, nikdy nevies co sa magorom opat zrodi v hlave, ja to beriem tymto padom ako vybavenu vec.

Na tuto vetu mam tazke autorstvo a kedze si to sem pastol suhlasil si s podmienkami zverejnovania 60 E na rok = ))))

Dorucenku mam uz doma, svine to preberaju, ale podpis ako zo skolky ´)))
Dantess
20.11.09,16:22
Miloš Kolcún z Pro Content s.r.o.

Vaz.pan Kolcun , Vaz. pani vasej spolocnosti a spol.vam pisem a to:VAROVANIE!!!!
Preco?? Som liecitel bylinkar , venujem sa mojej praci už 12 rok. No tohto roku koncim z tym pre zdrav.problemi. Som na inv.dochodku. Nechcem tu si robit reklamu už ju nepotrebujem. Idem vas uprimne varovat to co robite aby vam ludia platily tych 60 euro .Viete ze vec sa presetruje a uz akokolvek to dopadne toto si ponesiete az do konca svojho zivota. Viete na portali:vedomie.sk tam som prihlaseny aj ja ako liecitel. Je to stranka na ktorej najdete vela liecitelov, psychotronikov, vestcou, vestic a pod. Myslite si ze ty ludia ktory vam maju zaplatit tie 60 eura nie su len obycajny ludia.Maju vela znamich su to podnikatelia maju svojich pravnikov a pod.Ich deti si klikli ako aj mnohy z nas na vasu stranku. No hlavnym dovodom preco vas idem varovat je to: Kedze sa venujem fytoterapii ako som pisal tak su tu aj vestci, psychotronici atd.Robia z nielen z bielou magiou ale aj ciernou magiou, ved vas mozu prekliat ,tak isto vase deti,vnukov a pravnukov, vase rodiny az do- 7- pokolenia a verte ze cierna magia je to velke zlo!!LEBO ZLO ROBI DALSIE ESTE VETSIE ZLO!!! TYMTO NECHCEM VOBEC UBLIZIT TYM LIECITELOM, PSYCHOTRONIKOM,VESTCOM KTORI SU NA:vedomie.sk. ATD. ZE SU ZLY??PRAVE NAOPAK POMOHLI NIE 100-VKAM ALE TISICOM LUDOM A DAKUJEM IM ZATO CO UROBILI PRE TYCH CHORYCH LUDI. ( No verte mi ze sa najdu aj taky ktory vedia ublizovat???) Proste energia ide vsade ,ste foteny, v mediach,maju vase foto a to im uplne staci aby vam velmi ublizili verte mi viem ocom pisem lebo mam skusenost tych 12 rokov co mi ludia pisali ohladom prekliatia?? Ono to vam nemusi prist hned,mozu to pocitit vase deti,ci ich deti ba az vnuci a prapravnuci je to tak. A VERTE ZE TIE OSOBY SA NAJDU A BUDETE MAT VELKE PROBLEMI –ja tu nepisem do vetra, len vas varujem od toho co vas caka!!!!V zivote som nikoho nepreklial ani to neurobim, nie je to dobre ja som bol tuna ako liecitel pomoct tym chorym ludom, Su ich stovky , no nikomu som neublizil. Vsetky meili mam ulozene v mojom priecinku aUSB kluci. Takze kedykolvek si to mozem otvorit a reagovat na ich problemi. Ba prave naopak mam velmi vela dakovnych meilov ktore mozem kludne vam poslat .No samozrejme zo suhlasom tych mojich ludi, lebo ja robim svoju pracu poctivo a dyskretne.No vy sa z toho problemu budete spametavat cely svoj zivot ,spomeniete si na mna ze som to nepisal do vetra!!!JE TO MOJE VAROVANIE KYM NEZMENITE VASE ROZODNUTIA VO VASOM DALSOM ZIVOTE A BUDETE V TOM POKRACOVAT TAK VAM PRAJEM ABY VAM JEDINE UŽ LEN PAN BOH POMAHAL,lebo je tu aj velke zlo!!! (DIABOL)Ktory vam bude ublizovat pokym budete zit!!! Ja sa vam tuna nevyhrazam ja vas len uprimne varujem robte DOBRO A NIE ZLO!! Lebo peniaze nie su vsetko. Kludne by som mohol zaplatit tie 60 eura pre mna nie je to problem, no sucitim stymi co ste ich podviedli ako aj mna a proste v nasej Slovenskej republike sa musi koncit to obohacovanie sa na ukor ludi ktorych ste vedomo oklamali hoci vraj to mate osetrene ale tak aby to ludia nevedeli. No to riesia už iny ludia. Ja vas tuna neprosim ja vas ziadam v mene tych nas vsetkych ludi ktorych ste proste podviedli , stiahnite sa a zruste si to vsetko z cim pracujete, nik si peniaze nezoberie do hrobu. NO JE TO UZ LEN NA VASOM SVEDOMI CI HO VOBEC AJ MATE?? A ohladom mna bol som vychovani tak aby som sa nemusel hanbit za svoju pracu , rodinu a vzdy budem bojvat za spravodlivost, lebo klamstvo, podrazy, zavist, ublizovanie to nie je mojim cielom no prave naopak. Kazdemu sa kludne mozem pozriet do oci..A ze aj mne tu ublizuju tym vsetkym odpustam . Z pozdravom
Ondrej Berko.
Slovinska7/6,
05342 Krompachy.
Mobil:0907386509
PS:To som preposlal;) vela ludom aby vedeli ze PRAVDA ZVITAZI...PREPOSLITE TEN MEIL INYM LUDOM..
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––– ––––––––––––––––-
K Deklaraciou neplatnosti zmluvy nepokazis nic - najdes ju tu http://www.cms-antonak.sk/home/zaplat-60-eur-za-fakturu/ (je tam link priamo na stiahnutie .doc). Je to na tebe, ja som im to poslal s dorucenkou, ale doteraz sa mi nic nevratilo. Lenze, nikdy nevies co sa magorom opat zrodi v hlave, ja to beriem tymto padom ako vybavenu vec.
Ak píšem list nejakej firme, tak sa snažím spraviť čo najmenej gramatických chýb aby to vyzeralo čo najinteligentnejšie. Nič v zlom, ale list s gramatickými chybami je zlou vizitkou. Ak to písal liečiteľ s 12 ročnou praxou, tak asi aj počas pobytu v škole niekoho liečil, pretože to sa nedá čítať ani gramaticky ani nijak inak, lebo zloženie viet je ako u ubulkaphánov
SVKmatej
21.11.09,06:25
no na facebooku pretrvava nazor NEPLATIT a ja s tym suhlasim .... cez tyzden budeme mudrejsi :-) ved do 30 teho casu dost :-)
Desi
21.11.09,13:19
Este ma napadla jedna vec. Myslite, ze by tvorcov programov Map&Guide Base, VLC, OpenOffice nezaujimalo ako je ich program sireny a tymto vytvara dost zle meno znacke? Mozna by sa tiez do toho obuli a aspon by sa eliminovali taketo sracky.
Ondrik
21.11.09,13:23
Ahojik vsetkym , priznavam Slovensky jazyk mi nesiel velmi dobre co uz?? Niekto vie dobre varit,no niekto nevie navarit ani caj...
Niekomu ide super Slovencina , no nevie zase tolko ohladom fytoterapie,na fytoterapiu nepotrebujem ake i ci y tam ma bit!! Hlavne je vediet dobre namiesat tie maste, tinktury, caje atd-tu nepotrebujem ziadne pismenka . Niekto ma diplom pravom, niekto nepravom viete ocom pisem , a ozaj uznavam si tie preklepy a pravopis no ja to beriem v pohode. Kazdy mame nejake svoje nedostatky a nik nie je vseveduci!! Hlavny je obsah tych clankov podla mna.
Takze beriem to v pohode. Ondro:-))
Dantess
21.11.09,13:53
----------------------------------------------------------------
Ahojik vsetkym , priznavam Slovensky jazyk mi nesiel velmi dobre co uz?? Niekto vie dobre varit,no niekto nevie navarit ani caj...
Niekomu ide super Slovencina , no nevie zase tolko ohladom fytoterapie,na fytoterapiu nepotrebujem ake i ci y tam ma bit!! Hlavne je vediet dobre namiesat tie maste, tinktury, caje atd-tu nepotrebujem ziadne pismenka . Niekto ma diplom pravom, niekto nepravom viete ocom pisem , a ozaj uznavam si tie preklepy a pravopis no ja to beriem v pohode. Kazdy mame nejake svoje nedostatky a nik nie je vseveduci!! Hlavny je obsah tych clankov podla mna.
Takze beriem to v pohode. Ondro:-))
jasné, ja som to nepísal preto aby som niekoho urazil, len som upozornil na to, že ak chcem k niekomu prehovoriť písanou formou, tak by to malo byť bez chyby. Inak si čitateľ na druhej strane môže pomyslieť svoje... Ale dúfam teda že to niečo pomôže, ale osobne si myslím, že nie. Ak sa niekto na niečo takéto dá, tak je to zlosyn od kosti a je mu jedno kto mu čo píše.
Dáša_
21.11.09,14:01
Este ma napadla jedna vec. Myslite, ze by tvorcov programov Map&Guide Base, VLC, OpenOffice nezaujimalo ako je ich program sireny a tymto vytvara dost zle meno znacke? Mozna by sa tiez do toho obuli a aspon by sa eliminovali taketo sracky.

myslím, že tvorcom programu by to bolo dobré oznámiť.
Ondrik
21.11.09,15:31
jasné, ja som to nepísal preto aby som niekoho urazil, len som upozornil na to, že ak chcem k niekomu prehovoriť písanou formou, tak by to malo byť bez chyby. Inak si čitateľ na druhej strane môže pomyslieť svoje... Ale dúfam teda že to niečo pomôže, ale osobne si myslím, že nie. Ak sa niekto na niečo takéto dá, tak je to zlosyn od kosti a je mu jedno kto mu čo píše.
------------------------------------------------
Ahojik uz som to napravil...
ddhnaika
21.11.09,15:52
ahojte.............
tiez som jeden z tych ktory sa nechal obabrat
moj pripad je takyto
hladam som nejaku stranku kde by som nasiel linky ako warforum.....
tak som sa tam zaregistroval - do formulara som dal neprave udaje ako napriklad
meno: Les
Priezvisko: Idiot atd.......
kontaktny email som dal tiez taky ktory sice pouzivam ale nemam v nom prave udaje :D ..... asi po 2 tyzdnoch mi prisiel e mail aby som uhradil fakturu 60E za ... viete uz co ....
asi pred tyzdnom mi prisla druha upomienka aby som to zaplatil do 30.novembra
.......... NEMIENIM NIC PLATIT - Ta stranka mi dokonca nebola ani spristupnena (www.downloads-portal.sk) tak za co chcu prachy sppiny !!!!!!!!!!!!!
emailovy ucet som teda zrusil (ten na ktory mi chodili upomoenky)
myslite ze sa mam niecoho obavat ??????
prosim piste nove info a vase rady na david.hnatt@gmail.com
dikesssssssssssssssssssss
alibernet
21.11.09,18:40
ahojte.............
tiez som jeden z tych ktory sa nechal obabrat
moj pripad je takyto
hladam som nejaku stranku kde by som nasiel linky ako warforum.....
tak som sa tam zaregistroval - do formulara som dal neprave udaje ako napriklad
meno: Les
Priezvisko: Idiot atd.......
kontaktny email som dal tiez taky ktory sice pouzivam ale nemam v nom prave udaje :D ..... asi po 2 tyzdnoch mi prisiel e mail aby som uhradil fakturu 60E za ... viete uz co ....
asi pred tyzdnom mi prisla druha upomienka aby som to zaplatil do 30.novembra
.......... NEMIENIM NIC PLATIT - Ta stranka mi dokonca nebola ani spristupnena (www.downloads-portal.sk) tak za co chcu prachy sppiny !!!!!!!!!!!!!
emailovy ucet som teda zrusil (ten na ktory mi chodili upomoenky)
myslite ze sa mam niecoho obavat ??????
prosim piste nove info a vase rady na david.hnatt@gmail.com
dikesssssssssssssssssssss
pri tom stave, aky si podpisal, sa nemas coho obavat
maricenka
21.11.09,18:46
Ahojte vsetci.
Mam taky problem ako vsetci tu.aj mne prisla 1.upomienka a v pondelok idem za pravnikom.Chcem sa spytat ci este nikto z vas si nebol po odbornu pomoc.Veeelmi sa bojim sudu ze co ked prehram-pri nasom skorumpovanom sudnictve je to mozne-to ako budem platit vsetky sudne trovy.Neviem ako to dopadlo v Nemecku s touto firmou ale bojim sa ako to dopadne tu.Takze ak mate niekto odborne rady urcite ich sem napiste!!!prosim...
A este nieco.chodim sem kazdy den pre nove info takze ak je tu niekto z Trencianskeho kraja rada by som sa s nim skontaktovala.Dakujem
nivarto
21.11.09,18:59
Ahojte vsetci.
Mam taky problem ako vsetci tu.aj mne prisla 1.upomienka a v pondelok idem za pravnikom.Chcem sa spytat ci este nikto z vas si nebol po odbornu pomoc.Veeelmi sa bojim sudu ze co ked prehram-pri nasom skorumpovanom sudnictve je to mozne-to ako budem platit vsetky sudne trovy.Neviem ako to dopadlo v Nemecku s touto firmou ale bojim sa ako to dopadne tu.Takze ak mate niekto odborne rady urcite ich sem napiste!!!prosim...
A este nieco.chodim sem kazdy den pre nove info takze ak je tu niekto z Trencianskeho kraja rada by som sa s nim skontaktovala.Dakujem

http://www.youtube.com/watch?v=dFtW3MS49wU
SVKmatej
22.11.09,06:08
alibernet
22.11.09,07:22
pororne citajte ..... a rozsurujte

http://www.cms-antonak.sk/home/vyjadrenie-k-odpovedi-na-upomienku/
Zdravim vsetkych. Suhlasim so stanoviskom, ze nie je potrebne platit, kedze Pro Content nema ziadnu pohladavku. Ich taktika nie je zalozena na pravnych argumentoch, ale na psychologii zastrasovania. Je pochopitelne, ze na Vasu odpoved na upomienku 1 reagovali. A pravdepodobne poslu aj upomienku 2, budu reagovat na Vase odpovede (opat si pripravia nejaky hromandne rozposielany text), atd atd. Cele je to postavene na tom, vytvorit v co mozno najvacsom pocte ludi zdanie "radsej to zaplatim, nech mam pokoj, a nech mi nic horsie, ako zaplatit 60e (alebo 120e), nehrozi". Zaplatit by ale bola chyba.
Chcem len reagovat na niektore nepresnosti na www.cms-antonak.sk (ktore vsak nie su relevantne). Predpokladam, ze "agenti" Pro Content, ktori vstupuju do tejto diskusie, na ne mozu poukazovat, tak nech mate vo veci jasno:
1/ Podla info na uvedenej stranke trestne stihanie skutocne nebolo zacate. Bolo prijate trestne oznamenie, a bolo postupene na dalsie konanie. Trestne stihanie sa zacina uznesenim o zacati trestneho stihania. Toto sice (pravdepodobne, s ohladom na kratku dobu od podania trestneho oznamenia) zacate nebolo, ale nic to nemeni na tom, ze Pro Content ziadne pohladavky nema.
2/ Tvrdenie, ze zacatie trestneho stihania nema vplyv existenciu alebo splatnost akehokolvek zavazku, je tiez pravdive. Myslim si (k tomu, co sa pise na spominanej web stranke), ze vysetrovatelka UJKP v BB sa bud mylila, alebo jej vyjadrenie bolo nespravne pochopene. Opat vsak zdoraznujem, ze je to irelevantne, lebo Pro Content ziadnu pohladavku, ktoru by mohol vymahat, nema.
3/ Ak narodny registrator zablokuje ich domenu (domeny), bude to super, neviem vsak, ci tak bude v tomto stadiu postupovat (bez existencie akehokolvek rozhodnutia sudu, prip. ineho kompetentneho organu, ktory by takyto postup odovodnoval).
4/ Upovedomenie o zacati trestneho stihania nie je dovod, aby policia asistovala pri tom, ak k vam pride exekutor alebo vymahacska firma. Exekutor "prijde" az po tom, co prehrate sud (ja s takmer istotou vylucujem, ze by sa sud vobec mohol zacat) a exekutor vas listom upovedomi o zacati exekucie (a budu splnene dalsie predpoklady pre vedenie exekucie, ktore tu v tomto stadiu nema zmysel rozoberat). Jednoducho, v tomto stadiu sa exekutora este nikto nemusi obavat. Co sa tyka vymahacskej firmy, ta nema ziadne, ale vobec ziadne opravnenia. Ak vam zazvonia pri dverach (co nepredpokladam), jednoducho im zavriete pred nosom dvere ("Tvrdite, ze ja mam nejaku pohladavku? Ja tvrdim ze nemam. Prajem pekny den".). Nic viac nemozu. Samozrejme, ak by chceli nieco viac (uz nemame prvu polovicu 90. rokov), tak samozrejme volame policiu. Pri takto exponovanej kauze, ktoru pokrylo uz viacero medii, si vsak ziadna vymahacska firma nic nedovoli.
Takze vsetci klud, Pro Content bude este chvilu otravovat, ale nikam to nepovedie. Ich jediny zisk su peniaze od tych, ktori im uz zaplatili (teda od tych, co stratili nervy). Nezvacsujte im tento zisk.
Oni si dobre uvedomuju, ze na sudoch nemaju sancu pochodit. Co budu tvrdit? Ze to vsetko z ich strany bolo poctive podnikanie? Ak by kohokolvek z nas zazalovali, vieme uz teraz (aj cez tuto siet na www.porada.sk, prip. cez skupinu tych, co sa pridali k hromadnemu trestnemu oznameniu) poukazat na desiatky, stovky az tisice "oklamanych", "uvedenych do omylu" a preukazat "nase" tvrdenie, ze ich podnikanie je nepoctive, islo z ich strany o uvedenie do omylu, resp. o vyuzitie omylu, alebo (co ja skor povazujem za pravdepodobne), ze akekolvek ukony vykonane z ich strany (teda navrh na uzavretie zmluvy o pristupe k ich stranke) su neplatne pre rozpor s dobrymi mravmi.
Skutocne sa nikto z tych, co im nic nezaplatili, nemusia nicoho obavat.
jusike
22.11.09,10:22
3/ Ak narodny registrator zablokuje ich domenu (domeny), bude to super, neviem vsak, ci tak bude v tomto stadiu postupovat (bez existencie akehokolvek rozhodnutia sudu, prip. ineho kompetentneho organu, ktory by takyto postup odovodnoval).Pokiaľ to bude považovať za porušenie podmienok, tak môže:
https://www.sk-nic.sk/kontakty/pravidla.18.8.2004.jsp
Bude to však trvať 3 mesiace od doručenia výpovede.
Myslím, že takisto by to mohla urobiť aj ČSOB, keby chceli, ale asi to kašlú, šak zarobia aj oni :confused:
nivarto
22.11.09,10:54
Zdravim vsetkych. Suhlasim so stanoviskom, ze nie je potrebne platit, kedze Pro Content nema ziadnu pohladavku. Ich taktika nie je zalozena na pravnych argumentoch, ale na psychologii zastrasovania..................................... .......................
.....Skutocne sa nikto z tych, co im nic nezaplatili, nemusia nicoho obavat.

Úplne a s radosťou súhlasím. Je to na vode. A agenti úžasnej "firmy" Pro Content, choďte sa radšej baviť na portál plný zábavy alebo si prečítať pár básničiek.

Ľudia, keď sa toto skončí navrhujem hromadne spamovať schránky tejto bombastickej "firmy". :cool: :--- :D

Pro Content tu máte pozdrav odomňa: :---
PetulikPeter
22.11.09,19:30
Čo sa týka platnosti-neplatnosti zmluvy,v tej súvislosti ma napadla moja skúsenosť s istou nemenovanou bankou. Šiel som sa opýtať na možnosť zriadenia účtu a výhody s tým spojené.Samozrejme oproti reklamnému letáku bola skutočnosť vo viacerých veciach iná,samozrejme v neprospech nádejného klienta.Pracovníčke banky som poskytol všetky svoje údaje,občiansky preukaz.Tieto údaje si ona všetky zapísala do pc a brala ma už ako nového klienta banky.Pri odchode som si opýtal Všeobecné obchodné podmienky v písomnej forme,že si ich naštudujem doma a potom sa rozhodnem a ak s nimi budem súhlasiť tak prídem podpísať zmluvu.Keď som prišiel po víkende do banky a povedal som pracovníčke,že som si podmienky preštudoval a účet nechcem bola zhrozená(?!),že ja už mám zriadený účet zrušiť ho môžem iba ak zaplatím poplatok za zrušenie 10 EUR.Čiže v banke mali na moje meno,osobné údaje,v "systéme"už som figuroval ako klient. Jedna vec im však chýbala a to bol môj podpis na zmluve,ktorá bola síce vypísaná,ale chýbal na nej môjpodpis.Samozrejme to chcela pracovníčka hodiť všetko na mňa,ale na základe toho,že som nič nepodpísal,nemal som s nimi uzavretú žiadnu zmluvu aj keď už mali všetko "urobené"v svojom systéme.Nie som právnik,ale zmluva bez podpisu nemôže byť platnou zmluvou. Takže pre "podnikateľov" Kolcún a spol.treba malú miestnosť, veľký bič a chladnú basu.
alibernet
22.11.09,19:42
rozdiel je v tom, ze na zmluvu o beznom ucte alebo vkladovom ucte Obchodny zakonnik vyzaduje pisomnu formu
neplati to vsak pre vsetky zmluvy
zmluva s pro content je neplatna z inych dovodov, nie pre nedostatok formy
luslavka
23.11.09,13:03
ahoj maricenka, tiež mi došla 1. upo. Zatiaľ som nič neplatila. Som z TN. Môj mail je luslavka@gmail.com
Zoeska
23.11.09,14:00
ad huhul: dobrý nápad, co takhle si poslat ty linky, kde oni za kliknutí platí a budem se bavit klikaním,není to sice markantní částka za jeden klik, ale za více kliků se to nasbíra...

ad AAnakaa: to jsou ti naši "oblibenci" je to ta stejná firma, přesměruje to,když se člověk podívá na VOP
nivarto
23.11.09,17:17
Firma Web-content spustila nový web:


V našom online adventnom kalendári na Vás každý deň čaká Vianočné prekvapenie - v každom okienku na Vás čakájú iné vianočné koledy a priania! K tomu žrebovanie o 240 vecných cien spomedzi všetkých zúčastnených. Môžete vyhrať Mac notebook, iPhone 3GS, Xbox 360, iPod touch a množstvo DVD a CD! A to všetko iba za 19,90 EUR! Prihláste sa teraz a získajte možnosť zúčastniť sa zlosovania o atraktívne ceny.

Nájdete nás na:

http://www.adventny-kalendar.sk/

------------------------------------------------------------------------

P.S: Tí darebáci majú tú drzosť, že si ešte spustia novú stránku.
jx06
23.11.09,17:42
rozdiel je v tom, ze na zmluvu o beznom ucte alebo vkladovom ucte Obchodny zakonnik vyzaduje pisomnu formu
neplati to vsak pre vsetky zmluvy
zmluva s pro content je neplatna z inych dovodov, nie pre nedostatok formy
zvluva je neplatna okrem ineho pre aj pre nedostatok formy, u tychto zmluv nie je mozne urcit jednu zo zmluvnych stran.
Zoeska
23.11.09,18:22
tak to je jako mazec s tou strankou, chudaci ti lidé a věřím, že zaplatí větší polovina...
19,90 EUR to si člověk mávne rukou a oni to moc dobře ví.

Měli bychom něco vymyslet a varovat ostatní - postupně hledat všechny jejich webovky a rozesilat s varovaním jejich adresy.

Nebo co vas ještě napada?
Dáša_
23.11.09,18:55
Firma Web-content spustila nový web:



Nájdete nás na:

http://www.adventny-kalendar.sk/

------------------------------------------------------------------------

P.S: Tí darebáci majú tú drzosť, že si ešte spustia novú stránku.


myslím, že v tomto prípade sa netreba obávať ničoho, takáto firma nie je registrovana v OR, vlastne nema kto vystavovat faktury, nie je komu platit, nema ich kto zastupovat pred sudom :))) Tí, ktorí "uzavreli zmluvu" s Web Content s.r.o. su v pohode - to je neexistujúca firma.
V tomto prípade plati jediné - IGNOROVAŤ
nivarto
23.11.09,19:06
myslím, že v tomto prípade sa netreba obávať ničoho, takáto firma nie je registrovana v OR, vlastne nema kto vystavovat faktury, nie je komu platit, nema ich kto zastupovat pred sudom :))) Tí, ktorí "uzavreli zmluvu" s Web Content s.r.o. su v pohode - to je neexistujúca firma.
V tomto prípade plati jediné - IGNOROVAŤ

Úplne s tebou súhlasím. Máme tu staro-novú schému:
1, Opäť výhra. (Teraz je viac vecí, ktoré sa dajú vyhrať. Jedná sa však len o lákadlo, Ja si myslím, že nikto nič nevyhrá.)
2, Opäť stránka, tváriaca sa ako bezplatná. (Som si všimol, že pri registrácii cena 19,90 zmizne.)
3, Tentokrát je cena nižšia, takže je možné, že viac ľudí "radšej zaplatí".
4, Už pýtajú aj rodné číslo.
Dantess
23.11.09,19:11
myslím, že v tomto prípade sa netreba obávať ničoho, takáto firma nie je registrovana v OR, vlastne nema kto vystavovat faktury, nie je komu platit, nema ich kto zastupovat pred sudom :))) Tí, ktorí "uzavreli zmluvu" s Web Content s.r.o. su v pohode - to je neexistujúca firma.
V tomto prípade plati jediné - IGNOROVAŤ
pravda, ale to vie pár ľudí tu na porade. Tisícky ďaľších, ktorý neznajú zákon radšej zaplatia aby nemali problémy s touto firmou. Vela krat maju problem nezaplatit aj tí čo vedia, že su to hajzlici, pretože použivaju silny psychicky natlak. Dúfam len, že to niekto vyrieší a osobne si myslím, že to nebude štát, ale nejaký nachytaný "podnikateľ"
Dáša_
23.11.09,19:11
Úplne s tebou súhlasím. Máme tu staro-novú schému:
1, Opäť výhra. (Teraz je viac vecí, ktoré sa dajú vyhrať. Jedná sa však len o lákadlo, Ja si myslím, že nikto nič nevyhrá.)
2, Opäť stránka, tváriaca sa ako bezplatná. (Som si všimol, že pri registrácii cena 19,90 zmizne.)
3, Tentokrát je cena nižšia, takže je možné, že viac ľudí "radšej zaplatí".
4, Už pýtajú aj rodné číslo.

pýtať môžu :D
nechcem sa vyjadriť na asresu tých, čo to rodné číslo dajú.
Ani na adresu tých, čo zaplatia.

Ale firma je neexistujúca, takže nie je o čom.

Tá predchádzajúca firma sídliaca v BB bola aspon založená, ale tu nie je o čom.
llussiy
23.11.09,20:06
Dakujem ,uz som nasla....ak chces ozvy sa mi na facebook akinomste....:-)


ahoj, nemas nahodou ulozenu to zrusenie zmluvy v pc a nemohla by si mi ju poslat? lebo nejak sa mi nechce nacitat ani jedna stranka z tych co tu vypisovali a vypisuje mi to nejaku chybu :mee:. uz dopredu dakujem velmi pekne
Desi
23.11.09,20:21
llussiy
23.11.09,20:24
stale mi to nejde, bud mi to nechce nacitat a vyhodi mi to nejaku chybu alebo ma to hodi na stranky googlu kde mate maily a podobne hovadinky ale neotvori mi to to co chcem :/
huhul
23.11.09,21:59
Ahojte vsetci.
Mam taky problem ako vsetci tu.aj mne prisla 1.upomienka a v pondelok idem za pravnikom.Chcem sa spytat ci este nikto z vas si nebol po odbornu pomoc.Veeelmi sa bojim sudu ze co ked prehram-pri nasom skorumpovanom sudnictve je to mozne-to ako budem platit vsetky sudne trovy.Neviem ako to dopadlo v Nemecku s touto firmou ale bojim sa ako to dopadne tu.Takze ak mate niekto odborne rady urcite ich sem napiste!!!prosim...
A este nieco.chodim sem kazdy den pre nove info takze ak je tu niekto z Trencianskeho kraja rada by som sa s nim skontaktovala.Dakujem

Pokud sem chodis kazdy den tak urcite vis, ze existuje hromadne trestni oznameni a urcite si se k nemu uz pridala ;-) To trestni oznameni organizuje Miroslav Antonak: www.cms-antonak.sk, existuje skupina na facebooku a zabyva se tim nekolik stranek, napr. tyhle ktere spravuji: www.financninerad.cz/downloads-portal
ajale
23.11.09,22:36
Vidim, ze tu nadalej pribudaju strany. Vie mi niekto zhrnut do kopy co je nove s touto "firmou" a jej fakturami? Co uz stihla policia alebo SOI urobit?
nivarto
24.11.09,08:27
SOI v BB:



Pán Adamča je predvolany na 49 a 50 týždeň (má dva termíny). Predvolanie bolo doručené. Mi môžeme konať vrámci našich kompetencii až po tomto uplynutí tejto doby (cca polka decembra) a to buď udelením pokuty alebo posunutím na policajne vyšetrovanie... čiže toľko z SOI ... ta žena už ma tých vašich podnetov hadám dosť...
Dáša_
24.11.09,10:27
Raz som čítala, že google nejakú stránku zablokoval u seba. Nedala sa vôbec vyhľadať.

Keby sa niečo takéto podarilo docieliť, nebolo by zlé.
nivarto
24.11.09,10:37
Ano, lenze oni maju na google reklamu. Tak neviem ci by ich google len tak bloklo.
Dáša_
24.11.09,10:41
Ano, lenze oni maju na google reklamu. Tak neviem ci by ich google len tak bloklo.

no ved skusit by sa to mohlo.
nivarto
24.11.09,11:05
Jednoduchou cestou je prejsť na podvodnú stránku a potom v Mozzille dať Pomocník -> upozorniť na podvodnú stránku a ďalej vyplniť. Tu je príklad ako to vyzerá:

http://www.google.com/safebrowsing/report_phish/?tpl=mozilla&continue=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2Ftools%2Ffir efox%2Ftoolbar%2FFT2%2Fintl%2Fsk%2Fsubmit_success. html&hl=sk&url=http%3A%2F%2Fwww.downloads-portal.sk%2F

P.S: Bolo by dobré, keby sa do toho zapojilo čo najviac ľudí.
Dáša_
24.11.09,11:18
Jednoduchou cestou je prejsť na podvodnú stránku a potom v Mozzille dať Pomocník -> upozorniť na podvodnú stránku a ďalej vyplniť. Tu je príklad ako to vyzerá:

http://www.google.com/safebrowsing/report_phish/?tpl=mozilla&continue=http%3A%2F%2Fwww.google.com%2Ftools%2Ffir efox%2Ftoolbar%2FFT2%2Fintl%2Fsk%2Fsubmit_success. html&hl=sk&url=http%3A%2F%2Fwww.downloads-portal.sk%2F

P.S: Bolo by dobré, keby sa do toho zapojilo čo najviac ľudí.


no, myslím, že by sa dali prejst všetky ich fungujúce domeny a upozorniť na to. A aj napísať stručne, o čo danej firme ide.


neexistuje niečo podobne aj na facebooku? lebo aj tam majú reklamu.
nivarto
24.11.09,13:18
Už sa reklama na adventný kalendár rozširuje po internete. Už je na fejsbuku.
maricenka
24.11.09,13:37
rozdiel je v tom, ze na zmluvu o beznom ucte alebo vkladovom ucte Obchodny zakonnik vyzaduje pisomnu formu
neplati to vsak pre vsetky zmluvy
zmluva s pro content je neplatna z inych dovodov, nie pre nedostatok formy
niekto tu spominal ze je zmluva neplatna z inych dovodou.Rada by som vedela nejake zhrnutie z akych lebo vobec neviem ze cim sa mam obranit v pripade ich slubovanemu pouzitiu pravnych krokov.Pripaden aby sa to nedostalo nespravnym osobam tak na mail maricenka@atlas.sk
llussiy
24.11.09,16:54
Illussiy > http://www.cms-antonak.sk/doc/deklaracia-neplatnosti.doc
dakujme velmi pekne. uz mi to ide, ale netusim preco mi to nechcelo ist vcera...
jx06
24.11.09,18:34
niekto tu spominal ze je zmluva neplatna z inych dovodou.Rada by som vedela nejake zhrnutie z akych lebo vobec neviem ze cim sa mam obranit v pripade ich slubovanemu pouzitiu pravnych krokov.Pripaden aby sa to nedostalo nespravnym osobam tak na mail maricenka@atlas.sk
zmluva nie je platna z toho dovodu ze nie je mozne riadne preukazat totoznost jednej zo zmluvnych stran. Teda pokial by doslo teoreticky k sudu a vase stanovisko by bolo ze ste sa na takych strankach nikdy neregistrovali tak protistrana nema ako preukazat opak, teda ze ste sa registrovali. K vymahaniu cez sud nikdy nedojde pretoze tato firma nema podklady na zaklade ktorych by dala podanie na sud na vymahanie pohladavky, firma ma len nejake data z vlastnych serverov z ktorych sa neda urcit osoba ktora sa registrovala. Cize tychto chytrakov treba ignorovat.
ivana5
25.11.09,08:16
Pozdravujem
Dnes prinášam dve správy...
1. clanok o podozrivych weboch (akože pisalo sa to tu asi tisic krat ale opakovanie je natkou mudrosti ) takže tu je link
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/podozrive-a-podvodne-webove-stranky/ (http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/podozrive-a-podvodne-webove-stranky/)

A TO PODSTATNEJSIE PRECO VAM PISEM JE TO ZE NA KONCI TOHTO CLANKU MOZETE KLIKNUT NA LOGO GOOGLE A PO VYPLNENI FORMULARA (ADRESY A CAPCHA CODU) NAHLASIT STRANKY SPOLOCNOSTI PRO CONTENT :)
Ondrik
25.11.09,10:35
dakujme velmi pekne. uz mi to ide, ale netusim preco mi to nechcelo ist vcera...

Ahoj mne to islo hned aj som to som poslal pisomne a doporucene. Ondro:-))
Len klud vsetko bude v poriadu.
JM1968
25.11.09,10:53
Zdravím, ako dobre, že tu ste....Dnes mi 14ročná dcéra ukázala faktúru od tejto firmy, kde je ako odberateľ uvedený xoxo xoxo a prišlo jej to na pokec. V auguste sa na basne-portal.sk registrovala pod xoxo xoxo...nevedomky, že je to spoplatnené, ako ostatní. Ideme zaslať deklaráciu neplatnosti zmluvy, faktúry a upomienky (dnes si všetko našla na pokeci v maili, lebo pod týmto nickom na pokeci cca 3 mesiace nebola). Akú adresu uviesť na list pre tých chamtivcov? Jej? PC- IP adresa je na manžela....Ďakujem.
JozkokozleJ
25.11.09,11:05
Zdravím, ako dobre, že tu ste....Dnes mi 14ročná dcéra ukázala faktúru od tejto firmy, kde je ako odberateľ uvedený xoxo xoxo a prišlo jej to na pokec. V auguste sa na basne-portal.sk registrovala pod xoxo xoxo...nevedomky, že je to spoplatnené, ako ostatní. Ideme zaslať deklaráciu neplatnosti zmluvy, faktúry a upomienky (dnes si všetko našla na pokeci v maili, lebo pod týmto nickom na pokeci cca 3 mesiace nebola). Akú adresu uviesť na list pre tých chamtivcov? Jej? PC- IP adresa je na manžela....Ďakujem.

Nic im ani nepis. Je to zbytocna strata casu. Zvlast v pripade, ked je zmluva na meno xoxo xoxo. Ze maju nejaku IP adresu, ktoru i tak nemozu pouzit na akekolvek doveryhodne preukazanie faktu, je zbytocne opakovat.
nivarto
25.11.09,11:27
Pre JM1968: Nič nepíš. Zvlášť, keď bola registrácia na "xoxo"
Stratíš čas. Nič oni neurobia. Iba strašiť budú. A pozri si videoreportáž na YOUTUBE.