jx06
24.01.10,16:13
Keď tak čítam túto tému, a ono je ozaj čo čítať, mám len jednu otázku. Kedy príde ten čas, keď sa Slováci konečne sa stanú svojprávnym národom, ktorý vie čítať, aj písať , aj klikať ? A kedy prestanú nadávať len na tých druhých, ak sú sami pohodlní a h...i ?
Ine inet sluzby a obchody funguju tak ze najskor zaplatis a az potom dostanes tovar alebo ti umoznia vyuzivat sluzbu, a dopredu ti poslu tovar len vtedy ak je medzi subjektami dovera, ktora vznikne dlhodobym obchodovanim alebo normalnym podpisom papierovej zmluvy. a.t.d.
Odkliknutim cohokolvek na internete moze vzniknut zmluvny vztah ale len vtedy ked ho respektuju obidve strany. Pravnici radia napadat VOP a zmluvu na sude, moj nazor je ze takyto postup nie je vhodny lebo sa clovek moze dostat do problemov s tym ze prizna ze sa registroval a sluzbu vyuzil. V tomto pripade v spore s Pro Content s.r.o., treba registraciu a pouzitie sluzby kategoricky popret a tym padom ignorovat faktury aj upomienky od Pro Content s.r.o. alebo od vymahacich spolocnosti.
Ak by chcel Pro Content s.r.o. vymahat takuto fukturu cez sud musi preukazat na zaklade coho bola vystavena, a nic take co ta usvedcilo ze si sa registroval alebo pouzil sluzbu Pro Content s.r.o. nema. Cele toto je len hra na to kto ma silnejsie nervy a ide o to ze cast ludi podlahne a zaplati.
Milacik666
25.01.10,06:08
Keď tak čítam túto tému, a ono je ozaj čo čítať, mám len jednu otázku. Kedy príde ten čas, keď sa Slováci konečne sa stanú svojprávnym národom, ktorý vie čítať, aj písať , aj klikať ? A kedy prestanú nadávať len na tých druhých, ak sú sami pohodlní a h...i ?
Milá Petra, ty rozumieš všetkému? Naozaj si taká ostražitá a za každým rohom očakávaš podvodníka a preto všetko pozorne čítaš? A predstav si, že ja viem čítať, písať aj klikať. Od zmluvy s basne-portal som v zákonnej lehote odstúpila a napriek tomu som dostala faktúru na 60€ aj upomienky.
Nemyslíš si, že na Slovensku treba skôr bojovať proti podvodníkom a zlodejom a nie nadávať podvedeným ľuďom do h-neviemčoho?
Petra Nová
25.01.10,08:33
Milá Petra, ty rozumieš všetkému? Naozaj si taká ostražitá a za každým rohom očakávaš podvodníka a preto všetko pozorne čítaš? A predstav si, že ja viem čítať, písať aj klikať. Od zmluvy s basne-portal som v zákonnej lehote odstúpila a napriek tomu som dostala faktúru na 60€ aj upomienky.
Nemyslíš si, že na Slovensku treba skôr bojovať proti podvodníkom a zlodejom a nie nadávať podvedeným ľuďom do h-neviemčoho?
Milý Miláčik666, myslíš, že sa dá rozumieť všetkému? Určite nie. Veľa veciam nerozumiem, som vo veľa veciach nedokonalá, nie som dostatočne ostražitá a poriadne ma to štve. Ale ak som v živote doplatila na svoju nevedomosť, hlúposť, pohodlnosť a ľahostajnosť, mala som na tom rovnaký podiel ako tí, čo tieto moje nedokonalosti využili. Ak sa dalo, tak som sa bránila, ak sa nedalo, nechala som tak.
Podvodníci boli, sú, aj vždy budú. A nielen na Slovensku. Bojovať proti nim samozrejme treba a to veľmi tvrdo. Ale jedným z prostriedkov tohoto boja je aj to, že im nedáme šancu práve tým, čo som farebne vyznačila.

A môj súkromný názor na to, ako to dopadne? Z hľadiska trestného sa pánom podnikateľom nič nestane. A z hľadiska občiansko-právneho, podvodníci žiadnych 60 € nevysúdia. Takže búrka, pri ktorej sa síce nad Tatrou zablýska, ale hromy nikomu neublížia.:) Zostane aspoň poučenie.;)
Fezoj1964
25.01.10,09:34
Exekúcia
Vo všeobecnosti a teda i vo Vašom prípade je potrebné na nariadenie exekúcie právoplatné rozhodnutie súdu (neuvažujúc o osobitných exekučných tituloch ako sú platobné výmery , notárske zápisnice a pod).

V prípade sporu bude musieť najprv rozhodnúť súd a až po právoplatnom rozhodnutí súdu je možné uvažovať nad podaním návrhu na exekúciu.

Žalobca však bude musieť preukázať svoje tvrdenia a teda vo Vašom prípade, že:
a) ste uzatvoril zmluvu o používaní služieb
b) že došlo k reálnemu plneniu

Pokiaľ je však objednávka realizovaná výlučne elektonickou formou bez
zaručeného elektronického podpisu potom dokázať, že uvedenú objednávku urobila konkrétna osoba je v praxi nemožné.

Preto všetky firmy, ktoré takto poskytujú služby - typicky on line prístup
k novinám, databázam, hrám vyžadujú pred poskytnutím služby zaplatenie zálohovej faktúry, ktorú zašlú na uvedenú adresu. Ak je táto zaplatená je to v podstate potvrdenie o tom, že osoba, ktorá si službu objednala je reálna.

Pokiaľ nejestvuje iný dôkaz len mailom odoslané údaje tak šanca na úspech je mizivá.

Zároveň je potrebné povedať, že súčasne s návrhom na súd by musel byť zaplatený súdny poplatok, takže pochybujem, že by k takémuto kroku bolo pristúpené.
(zdroj: www.lawblog.sk (http://www.lawblog.sk/))
Ally76
25.01.10,10:03
pošli to osdtúpenie aj tak, zdôrazni, že si zmluvu uzatvoril omylom, do ktorého ťa uviedli oni nejasnými formuláciami a že ich služby si vôbec nevyužíval a ani nemieniš využívať. Ak sú slušná firma, budú so zrušením zmluvy súhlasiť, poplatok za tie 3-4 mesiace čo prešli ale asi budeš musieť zaplatiť. Prípadne, ak nie, prilep sem ich odpoveď, uvidíme čo ďalej
cafte, mam ten isty problem.... prosim prosim mohli by ste mi poslat vzor listu na odstupenie od zmluvy.... a je pravda, ze okrem pro content s.r.o je aj firma web content s.r.o registrovana v OR, zaujimave je ze konatel a spolocnik su v oboch firmach rovnaky.zrejme to nie je cestne...hmm a co dalej?! platit a mat pokoj a cakat kym dojde za rok faktura zasa, alebo ....
Fezoj1964
25.01.10,10:38
SPOZNAJME ICH, ICH MENÁ, FIRMY, ADRESY:

http://foaf.sk/firmy/204129
Beuska86
25.01.10,12:48
Dobrý deň! Ja som dostala ďalší list od nich už ani neviem koľkatý, no dačo hrozné, už ani nereagujem!
Vyhlásenie Pro Content s.r.o. (IČO : 44 840 705)

zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica odd. Sro, vl.č. 16729/S


V súvislosti s písomnými podnetmi jednotlivých účastníkov ohľadom plnenia povinností účastníka zo vzájomného dvojstranného právneho vzťahu s našou spoločnosťou, najmä čo sa týka plnenia záväzku účastníka uhradiť sumu vyplývajúcu z doručenej faktúry našou spoločnosťou Vám oznamujeme nasledovné :


1/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. naďalej trvá na splnení záväzku každého účastníka dvojstranného právneho vzťahu, pretože je povinnosťou každého účastníka zmluvy, ktorému poskytujeme objednanú službu ( na ktorú sme sa zaviazali ), aby si splnil svoju povinnosť úhrady poskytnutej služby našej spoločnosti.

2/ vykonávanie činností orgánmi Policajného zboru SR vo vzťahu k predmetným zmluvám nemá za následok zmenu obsahu uzavretých dvostranných právnych vzťahov, či dokonca vyslovenie alebo určenie neplatnosti týchto právnych vzťahov, lebo napriek vykonávaniu činností orgánmi PZ SR je potrebné striktne dodržiavať zásadu prezumpcie neviny podľa § 2 ods.4 Trestného poriadku podľa ktorej každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu. Tu pripomíname, že v nadväznosti na horeuvedené žiadnej osobe nebolo vznesené žiadne obvinenie.

3/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. ďalej vyhlasuje, že uzavreté dvojstranné právne vzťahy s jednotlivými účastníkmi napriek snahe niektorých osôb a médií považuje za také, ktoré boli uzavreté na základe slobodnej vôle účastníkov, na základe ich určitého a zrozumiteľného prejavu, tieto uzavreté dvojstranné právne vzťahy nepovažuje za také, ktoré vykazujú zjavné znaky diskriminácie alebo zásadného vybočenia so vžitými obchodnými zvyklosťami a dobrými mravmi a za také, ktoré majú za následok výraznú nerovnosť zmluvných strán a zásadné porušenie zmluvnej slobody.

Toto vyhlásenie bolo vydané spoločnosťou Pro Content, s.r.o. dňa 22.01.2010 v Banskej Bystrici prostredníctvom splnomocneného právneho zástupcu JUDr. Jozefa Švarca, advokáta SAK.


S pozdravom

Andrea Tichá z Pro Content s.r.o.
Podľa mňa taká osoba ako Andrea Tichá ani neexistuje. :-D
Dáša_
25.01.10,13:37
Nemôžem si pomôcť, ale mne stále vychádza, že daná firma by mala byť platiteľom DPH, na prekročenie limitu jej podľa mňa stačilo vystaviť cca 830 faktúr. A ja mám pocit, že ľudí v skupinách je určite viac.
Skúšala som, hľadala som na stranke dr, ale veru nenašla som, žeby táto firma bola registrovaná.
Ak však vystavovala ostré faktúry a nie predfaktúry, musí sa registrovať a odvádzať dane. Naviac, za chvíľu je t aj termin pre daň z príjmu.
Skúšal to už niekto cez príslušný daňový úrad?
Pre istot aj adresa príslušného DU Daňový úrad Nitra II Coboriho 2 P.O.BOX 17B 94901 Nitra II
jx06
25.01.10,13:37
cafte, mam ten isty problem.... prosim prosim mohli by ste mi poslat vzor listu na odstupenie od zmluvy.... a je pravda, ze okrem pro content s.r.o je aj firma web content s.r.o registrovana v OR, zaujimave je ze konatel a spolocnik su v oboch firmach rovnaky.zrejme to nie je cestne...hmm a co dalej?! platit a mat pokoj a cakat kym dojde za rok faktura zasa, alebo ....
Este raz si precitaj prispevok odo mna a prispevok od Fezoj1964 (http://www.porada.sk/member.php?u=162767) ohladom exekucie, od zmluvy v ziadnom pripade neodstupujete, treba registraciu aj vyuzitie sluzby popret a nic neplatit a kompletne tuto firmu ignorovat.
nivarto
25.01.10,14:47
Zaujímavá citácia:

na registracni strance sice je uvedeno, ze sluzba je placena, nicmene stranky jsou koncipovane tak, aby uzivatele jejich vzhled zmatl a dale ho ani nenapadlo rolovat na konec strany a cist text tam uvedeny. Na prvni pohled je zrejme, ze v tomto je zamer zmast uzivatele (dle §4 o ochrane spotrebitele "nekala obchodni praktika", kterou odstavec 3 stejneho § zakazuje), protoze vsechny stranky maji polozky (viz nize) uvedene v pate strany takto

Všeobecné obchodné podmienky Ochrana dát a Informácie pre užívateľa Kontakt Impressum
Download-portal si vyhradzuje právo na modifikáciu technických parametrov. Copyright © 2009.

kdezto jedina strana s registraci je rozdelena tak, aby se tvarila jako konecna (informace o platbe a ostatnim jsou uvedeny mezi Vseobecnymi podminkami atd.. a Copyrightem a navic odsazene o 100px, aby deziluze o konci stranky byla verohodnejsi, cehoz bylo docileno stylem "padding-bottom: 100px;" nikoli definovanym tridou nebo id jako v v pripade ostatnich bez registrace pristupnych stranek (Homepage, Lexikon, Login, zaslani noveho hesla), ale rucne primo v definici divu. Vsechny ostatni strany maji nastaveno id="footer", coz je neco naprosto jineho a zadny padding-bottom se v definici tohoto id nevyskytuje a prave naopak, padding ma nastaveny na 0:

#footer {
background:#fff none repeat scroll 0 0;
border-top:1px solid #D8D8D8;
clear:both;
margin:0;
padding:0;
text-align:center;
padding-top: 5px;
}

a definovany v externim scriptu download.css!
Tominiko
26.01.10,08:06
To máš aj zistené, alebo len hádaš? Zaujimalo by ma či o tom ten JUDr aj vie, že sa naňho odvolávajú. Možno ani nemá tušenie.
veronika188
26.01.10,09:36
nechapem co vam tu nemo a adresa ich advokata pomoze.. co ho chces ist navstivit, ci co?! smiesne..
jusike
26.01.10,11:08
To máš aj zistené, alebo len hádaš? Zaujimalo by ma či o tom ten JUDr aj vie, že sa naňho odvolávajú. Možno ani nemá tušenie.Prosím vás pekne, pre prachy mnohí obetujú aj vlastnú mater :mad:
Petra Nová
26.01.10,14:11
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?:eek:
marjankaj
26.01.10,14:41
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?:eek:

Súhlasím s tebou. Ale potom nezávidím moderátorom túto prácu v tejto téme.:confused:
Petra Nová
26.01.10,15:09
Súhlasím s tebou. Ale potom nezávidím moderátorom túto prácu v tejto téme.:confused:
Neviem, nečítala som celú tému, ale tie mená advokáta a Andrei ....... sa vyskytujú v niekoľkých príspevkoch. Identifikácia vlastníkov a konateľov firmy je trochu iná vec, aj keď .... kto vie, ako to s nimi dopadne. Žaloba na ochranu osobnosti alebo obchodného mena je o výrokoch. Pravdivý-nepravdivý.:cool:
Chobot
26.01.10,15:15
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?:eek:

čo som videl, som vymazal. Nechal som zatiaľ znenie listu v príspevku 1507. Hádam keď ten list písali, tak sa tam skutočne uviedli a stoja si za ním.

Celú tému sa mi nechce prehrabávať (cez 1500 príspevkov), preto ak niekto nájde príspevok na vymazanie, tak mi ho nahláste.
misomiso
26.01.10,15:33
Odkaz pre moderátorov:
Bolo by asi vhodné vymazať všetky príspevky, kde sa uvádzajú mená konkrétnych ľudí v súvislosti s kauzou "Básne". Myslím tým advokáta a tej pani z Pro Content s.r.o..

Lebo keď sa pán advokát naštve, ale aj pani Andrea...., tak bude naštvaných aj zo pár ľudí na Porade. A potom tu bude ďalšia plačlivo-rozhorčená téma.

A treba si uvedomiť, že advokát žije z toho, že poskytuje právne služby. Podľa toho, čo tu čítam, tak advokáti, ktorí obhajujú vojnových zločincov, tých by mali obesiť s nimi?:eek:

Presne tak. Treba si uvedomit, ze aj advokat moze obhajovat iba v medziach zakona. Teda ak sa advokatovi podari zabezpecit, ze ten ProContent, ci ako sa volaju, vyhra sud, a ludia to budu platit aj so sudnymi trovami, tak jestvuju iba dve moznosti: bud je chyba vo vas - zakaznikoch, alebo je zly (nedostatocny) zakon (resp. zakony, ktore upravuju ochranu spotrebitela). A ak je zly zakon, tak za to tiez nemoze nejaky advokat, ale my vsetci, pretoze volime do parlamentu castokrat alkoholikov, ktorych zaujimaju iba auta, motorky a lietadla.

Teda tam by som zacal - nejakou snahou o skvalitnenie ochrany spotrebitela, ak mate dojem, ze je nedostatocna.
veronika188
26.01.10,15:53
Konečne tu napísal niekto niečo normálne.
jusike
26.01.10,16:12
Advokáta nikto nenúti, aby ich zastupoval. Seriózny advokát by to nezobral. Všetko je iba otázka peňazí a charakteru, nie zákonov a ani drístov.
Martin_Timko
26.01.10,16:17
Chcel by som vsetkych poprosit: http://www.booom.sk/rules.php Neregistrujete sa!! Nie ze tu bude tema problem s dalsim booom portalom. Zoderiete Antonaka :D
Žralok
26.01.10,16:29
Pár riadkov k prispievateľovi Petra Nová:

Uvedomujete si, že sa domáhate spravodlisvosti a slušného zaobchádzania s ľuďmi zo podvodníckej spoločnosti Pro Content a ich pomáhačmi, ktorí traumatizujú spoločnosť svojími faktúrami a upomienkami od novembra 2009 ? Nepatríte tiež náhodou k ním, keď sa tak domáhate vymazania ich mien a adries ?! Áno, súhlasím s tým, že je potrebné vedieť s kým máme tú česť a je potrebné ich dôkladne poznať a to aj tým, že sa tu zverejnia ich mená a adresy ! Ľudia so spoločnosti Pro Content a ich pomáhači, ktorí sa neštítia za vidinou zisku rozposielať faktúry hlava-nehlava študentom, dôchodcom, maloletým, alebo takým ľuďom ktorí vôbec nemajú doma internet si NEZASLÚŽIA slušné zaobchádzanie ! A čo keď sa naštve pán advokát, alebo pani Andrea ? No čo ? Sú to takí istí prehnilí sluhovia spoločnosti Pro Content, ako ich chlebodarcovia !
nivarto
26.01.10,18:24
26.1.10 SRo online upomienka


http://www.youtube.com/watch?v=GU9WPbhOwJc
marjankaj
26.01.10,19:02
Pár riadkov k prispievateľovi Petra Nová:

Uvedomujete si, že sa domáhate spravodlisvosti a slušného zaobchádzania s ľuďmi zo podvodníckej spoločnosti Pro Content a ich pomáhačmi, ktorí traumatizujú spoločnosť svojími faktúrami a upomienkami od novembra 2009 ? Nepatríte tiež náhodou k ním, keď sa tak domáhate vymazania ich mien a adries ?! Áno, súhlasím s tým, že je potrebné vedieť s kým máme tú česť a je potrebné ich dôkladne poznať a to aj tým, že sa tu zverejnia ich mená a adresy ! Ľudia so spoločnosti Pro Content a ich pomáhači, ktorí sa neštítia za vidinou zisku rozposielať faktúry hlava-nehlava študentom, dôchodcom, maloletým, alebo takým ľuďom ktorí vôbec nemajú doma internet si NEZASLÚŽIA slušné zaobchádzanie ! A čo keď sa naštve pán advokát, alebo pani Andrea ? No čo ? Sú to takí istí prehnilí sluhovia spoločnosti Pro Content, ako ich chlebodarcovia !

Myslím, že to nebolo domáhanie sa spravodlivosti. Iba upozornenie, aby sa niekto nedopustil ohovárania, keď nemá dôkazy. Mohlo by ho to vyjsť oveľa drahšie.
misomiso
26.01.10,19:25
Advokáta nikto nenúti, aby ich zastupoval. Seriózny advokát by to nezobral. Všetko je iba otázka peňazí a charakteru, nie zákonov a ani drístov.

Mozno tohto konkretneho advokata nikto nenutil, ale mam taky dojem, ze advokat nemoze odmietnut pripad, napr. ak ho vyberie stat a musi obhajovat aj najhorsieho hajzla. Opravte ma prosim, ak sa mylim.

Ano, v istom zmysle mas pravdu. Ale to uz sa dostavame k uvaham, ci sa "seriozny" ci skor "moralny" clovek vobec moze dat na drahu advokata, ci dokonca pravnika. Je to dost zlozita filozoficka otazka s nelahkou odpovedou, ja sam za seba som ju vyriesil tak, ze som sa rozhodol nikdy sa nestat pravnikom, a aj moje deti som od toho vzdy odhovaral.

Na druhej strane takych povolani je viac, ktore by som nikdy nerobil, ale na druhej strane tazko povedat, ako by vyzeral svet. ak by sa nenasil vobec nikto, kto by ich chcel robit.

Kazdopadne asi moc filozofujeme, ja si stojim za tym, ze ak ProContent vyhra co i len jeden sudny spor, tak je vina bud vo vas, alebo v zakone. Este je aj tretia moznost, ze bude nakoniec chyba vo fungovani nasej spravodlivosti, (ze im sud da zapravdu v rozpore so zakonom, alebo sa vyuzije najeke procesne pochybenie) ale ak by to aj bolo tak, tak opat to nebude chyba advokata, ktory ich zastupuje.
Twister10
26.01.10,22:48
preesne taak, mne to iste prišlo už druha upomienka, že som nezaplatil fakturu, jaku fakturu omg, nič som nekupil od nikoho, za čo mam ja platiť ? nech sa spametaju lebo zle skončia.... !!!
lolina
27.01.10,12:50
V tretej upomienke je upozornenie ze mam pohladavku uhradit do 27 januara...som zvedava co bude po tomto datume ,,,
jana2311
27.01.10,13:39
V tretej upomienke je upozornenie ze mam pohladavku uhradit do 27 januara...som zvedava co bude po tomto datume ,,,


hmmm aj mne to tak prislo
jana2311
27.01.10,13:41
Ludia toto mi prislo z firmy ako odpoved na list o zrušení (tu bol vzor)

Vážená pani .............


Váš písomný dotaz nám bol doručený a chceme k nemu podať nasledujúce stanovisko.



Vyhlásenie Pro Content s.r.o. (IČO : 44 840 705)

zapísaná v obchodnom registri Okresného súdu Banská Bystrica odd. Sro, vl.č. 16729/S


V súvislosti s písomnými podnetmi jednotlivých účastníkov ohľadom plnenia povinností účastníka zo vzájomného dvojstranného právneho vzťahu s našou spoločnosťou, najmä čo sa týka plnenia záväzku účastníka uhradiť sumu vyplývajúcu z doručenej faktúry našou spoločnosťou Vám oznamujeme nasledovné :


1/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. naďalej trvá na splnení záväzku každého účastníka dvojstranného právneho vzťahu, pretože je povinnosťou každého účastníka zmluvy, ktorému poskytujeme objednanú službu ( na ktorú sme sa zaviazali ), aby si splnil svoju povinnosť úhrady poskytnutej služby našej spoločnosti.

2/ vykonávanie činností orgánmi Policajného zboru SR vo vzťahu k predmetným zmluvám nemá za následok zmenu obsahu uzavretých dvostranných právnych vzťahov, či dokonca vyslovenie alebo určenie neplatnosti týchto právnych vzťahov, lebo napriek vykonávaniu činností orgánmi PZ SR je potrebné striktne dodržiavať zásadu prezumpcie neviny podľa § 2 ods.4 Trestného poriadku podľa ktorej každý, proti komu sa vedie trestné konanie, považuje sa za nevinného, kým súd nevysloví právoplatným odsudzujúcim rozsudkom jeho vinu. Tu pripomíname, že v nadväznosti na horeuvedené žiadnej osobe nebolo vznesené žiadne obvinenie.

3/ spoločnosť Pro Content, s.r.o. ďalej vyhlasuje, že uzavreté dvojstranné právne vzťahy s jednotlivými účastníkmi napriek snahe niektorých osôb a médií považuje za také, ktoré boli uzavreté na základe slobodnej vôle účastníkov, na základe ich určitého a zrozumiteľného prejavu, tieto uzavreté dvojstranné právne vzťahy nepovažuje za také, ktoré vykazujú zjavné znaky diskriminácie alebo zásadného vybočenia so vžitými obchodnými zvyklosťami a dobrými mravmi a za také, ktoré majú za následok výraznú nerovnosť zmluvných strán a zásadné porušenie zmluvnej slobody.

Toto vyhlásenie bolo vydané spoločnosťou Pro Content, s.r.o. dňa 22.01.2010 v Banskej Bystrici prostredníctvom splnomocneného právneho zástupcu JUDr. Jozefa Švarca, advokáta SAK.


S pozdravom

Peter Urban z Pro Content s.r.o.
jana2311
27.01.10,13:45
Chcel by som vsetkych poprosit: http://www.booom.sk/rules.php Neregistrujete sa!! Nie ze tu bude tema problem s dalsim booom portalom. Zoderiete Antonaka :D


toto je uplne niečo ine (bola som tu registrovana a od začiatku som vedela že je booom spoplatneny).... myslim si že to vobec nie je na smiech. Skus kliknut na basne a potom pis komentare..... :(
nivarto
28.01.10,07:30
Som zistil, že už je pár dní v prevádzke http://x-mas.cz/ aj http://x-mas.sk/ čo je vlastne náš starý známy adventný kalendár :D
skjaninka
28.01.10,08:58
Túto diskusiu sledujem už nejakú dobu.

Nechodím sem pravidelne, ale po nejakej dobe si dočítavam nové príspevky.
Tiež som sa napálila na tento podvod, ale tak povediac som rezignovala a celý Pro content ignorujem.

Len mi nedá napísať, že pri čítaní o tomto veľkom podvode mi dvíha adrenalín a zastáva rozum nad tým, ako je možné, že slušní ľudia, ktorí nevedomky boli zatiahnutí do tohoto svinstva musia čeliť takému tlaku, ktorý určite vo veľa prípadoch vyvoláva strach a starosti ako to dopadne. A na druhú stranu, tí ktorí to majú na svedomí, sú pretriasaní vo všetkých možných médiách si spokojne chodia po svete a ďalej zastrašujú ľudí. Očividne si z trestných oznámení a podobných vecí Nič Nerobia. Tak kde sme????

A najvačšie svinstvo je keď ich preslávené faktúry a upomienky posielajú ľudom, ktorí Nemajú Internet, ktorí sú neplnoletí (tým pádom uzatvárať žiadne zmluvy nemožu) a Dokonca aj Takým čo ZAPLATILI...........naozaj mi to hlava neberie a je to proti zdravému rozumu.

Fandím p. Antoňákovi za jeho snahu a ochotu pomáhať.
nivarto
28.01.10,09:04
Len mi nedá napísať, že pri čítaní o tomto veľkom podvode mi dvíha adrenalín a zastáva rozum nad tým, ako je možné, že slušní ľudia, ktorí nevedomky boli zatiahnutí do tohoto svinstva musia čeliť takému tlaku, ktorý určite vo veľa prípadoch vyvoláva strach a starosti ako to dopadne. A na druhú stranu, tí ktorí to majú na svedomí, sú pretriasaní vo všetkých možných médiách si spokojne chodia po svete a ďalej zastrašujú ľudí. Očividne si z trestných oznámení a podobných vecí Nič Nerobia. Tak kde sme????

To sú podvodníci. Oni majú iný mozog. Oni to vidia úplne ináč ako my. Oni to berú tak, že ľudia im tie peniaze dlžia. Tak ako my "bojujeme" proti nim, tak oni proti nám.
MatoB
28.01.10,09:52
Mam taku otazku dnes prisla znamemu faktura cislo 2242822 (po splatnosti) sestre pred mesiacom 225769 (2. upomienka nikde sa nezaregistrovala a internet ani vtedy este nemala - dosla jej do schranky) za download-portal.sk predpokladam, ze cislo 22 je na fakture len pevne cislo a zvysok poradove cislo faktury. Ak dobre uvazujem pocet faktur presiahol 42 000 a najlacnejsia sluzba u tychto kretenov je za 19,90 - kalendar, ak dobre ovladam zakony su neplatcovia DPH a sumu 45000€ uz davno podla obratu prekrocili. Preco su potom stale neplatcovia DPH???????????????
Dáša_
28.01.10,10:25
Mam taku otazku dnes prisla znamemu faktura cislo 2242822 (po splatnosti) sestre pred mesiacom 225769 (2. upomienka nikde sa nezaregistrovala a internet ani vtedy este nemala - dosla jej do schranky) za download-portal.sk predpokladam, ze cislo 22 je na fakture len pevne cislo a zvysok poradove cislo faktury. Ak dobre uvazujem pocet faktur presiahol 42 000 a najlacnejsia sluzba u tychto kretenov je za 19,90 - kalendar, ak dobre ovladam zakony su neplatcovia DPH a sumu 45000€ uz davno podla obratu prekrocili. Preco su potom stale neplatcovia DPH???????????????

Mato, toto iste som tu uz minimalne 2x konštatovala, druhý krát som dokonca pridala aj adresu miestne príslušného DU. Tak verím, že niekto z poškodených konečne na ten DU zavolá a napíše, aby sa poinformoval a posúril daňovú kontrolu :D
astensova
28.01.10,10:43
Môj syn neplnoletý sa tiež zaregistroval. Povedal mi to na druhý deň. Tak im napísal email, nakoľko si neprečítal podmienky a je neplnoletý odstupuje od zmluvy. Bola som nahnevaná no vidím, že som nie sama. Syna som vykrstila ale je to len dieťa čo ešte nepozná zákony. No premýšľal som o tom a napadlo ma veď keď firma podpisuje zmluvy predkladá živnostenský list alebo obch. register. To je vlastne preukaz firmy alebo spoločnosti. Ak fyzická osoba tak jej preukazom je občianský preukaz no a pri tejto registrácií nič také nevyžadujú iba meno, adresa a email. Ja si myslým, že preukaz totožnosti pri zmluvach by mal figurovať. Ak nie tak je to podvod.
Tominiko
28.01.10,10:52
Mam taku otazku dnes prisla znamemu faktura cislo 2242822 (po splatnosti) sestre pred mesiacom 225769 (2. upomienka nikde sa nezaregistrovala a internet ani vtedy este nemala - dosla jej do schranky) za download-portal.sk predpokladam, ze cislo 22 je na fakture len pevne cislo a zvysok poradove cislo faktury. Ak dobre uvazujem pocet faktur presiahol 42 000 a najlacnejsia sluzba u tychto kretenov je za 19,90 - kalendar, ak dobre ovladam zakony su neplatcovia DPH a sumu 45000€ uz davno podla obratu prekrocili. Preco su potom stale neplatcovia DPH???????????????


Možno neprekročil ich obrat( aj keď majú toľko zaregistrovaných ) tú výšku, aby sa stali platcami DPH. Kto vie koľkí zaplatili ? A všimnite si podmienky na registráciu na tom kalendári. Už si dávajú pozor na slovko užívateľ ( už tam nie je , že až po zaplatení ) a pri registrácií vyžadujú okrem mena aj napr. rok narodenia a pod. Zrejme vedia, že to sú jasné nedostatky ich ,,predošlej zmluvy´´
Dáša_
28.01.10,11:04
Možno neprekročil ich obrat( aj keď majú toľko zaregistrovaných ) tú výšku, aby sa stali platcami DPH. Kto vie koľkí zaplatili ? A všimnite si podmienky na registráciu na tom kalendári. Už si dávajú pozor na slovko užívateľ ( už tam nie je , že až po zaplatení ) a pri registrácií vyžadujú okrem mena aj napr. rok narodenia a pod. Zrejme vedia, že to sú jasné nedostatky ich ,,predošlej zmluvy´´


v pripade sro sa nehra na zaplatené faktury ale na vystavené faktúry - a vystavili ich a aj vymahajú iste viac ako je stanovená hranica. Stačí si len počet ľudi vo FB skupine vynásobiť x60€

Alebo v opacnom pripade sú to iba zálohové faktúry a tak je celé vymáhanie aj upomienky postavené na vode.
Tominiko
28.01.10,11:16
v pripade sro sa nehra na zaplatené faktury ale na vystavené faktúry - a vystavili ich a aj vymahajú iste viac ako je stanovená hranica. Stačí si len počet ľudi vo FB skupine vynásobiť x60€

Alebo v opacnom pripade sú to iba zálohové faktúry a tak je celé vymáhanie aj upomienky postavené na vode.

S tým súhlasím. Je to celé na vode.
MatoB
28.01.10,12:22
Možno neprekročil ich obrat( aj keď majú toľko zaregistrovaných ) tú výšku, aby sa stali platcami DPH. Kto vie koľkí zaplatili ? A všimnite si podmienky na registráciu na tom kalendári. Už si dávajú pozor na slovko užívateľ ( už tam nie je , že až po zaplatení ) a pri registrácií vyžadujú okrem mena aj napr. rok narodenia a pod. Zrejme vedia, že to sú jasné nedostatky ich ,,predošlej zmluvy´´

Myslim ze DU nevychadza od uhradenych faktur ale od vydanych faktur co sa tyka registracie na platitela DPH cize ak dobre ratam prisla faktura 42000 a keby ratame len adventny kalendar 19,90 to je obrat 835 800€ to je od sumy 45 000€ uz daleko. Nehnevajte sa ale mam pocit, ze tu zadny urad nekona!!!
Kamaratka mala firmu (zivnost) prisaham ale dosla jej kontrola 3 dni po tom ako dosiahla obrat mala zle s toho a taketo kur*y maju uz vyse 3 mesacoch obrat vyse 2 000 000€ a nerobi nic ani danovy, ani inspekcia a ni policajti ani nido len trapne televizne vyhovorky > vraj zhanaju dokazy. Jediny co sa pohol a volaco robi je Antonak a este aj za to, ze volaco roby ten chorobomyselny kreten nanho podal tresne oznameni. Keby to ja robim uz sedim. A mam pocit ze obrat davno presiahol aj sumu uhradenych faktur ved ked len 5% zlaknutych ludi uhradi to je kolko penazi. milion ma urcite uz vo vacku.

Ja som sa tu DPH pytal aj kvoli tomu, ze napisem na DU NR som z Nitry mozem to tam ist povedat aj osobne taky som nasraty. :mad:
skjaninka
28.01.10,12:28
To sú podvodníci. Oni majú iný mozog. Oni to vidia úplne ináč ako my. Oni to berú tak, že ľudia im tie peniaze dlžia. Tak ako my "bojujeme" proti nim, tak oni proti nám.



Keď bojovať, tak čestne a rovnakou "zbraňou", nie ako v tomto prípade.....to je ich "boj", do ktorého nás nevinných zatiahli, bez akéhokoľvek upozornenia....bez šance staviať sa na odpor, pretože odstúpiť od ich tzv. "zmluvy" nejde a ani nijak inak sa z tohoto vymaniť.

Ale chápem ako si to myslel.....toto je ako ísť hlavou proti múru.
maricenka
28.01.10,13:26
Neviete niekto ako dopadla ta komisia co mala zasadat 18.1.?Nikde sa nemozem preklikat k tomu rozhodnutiu o pravoplatnosti zmluvy.a co to policajne stihanie?O tom zostalo ticho a vsade v mediach len vyhybave info.
Chobot
28.01.10,14:00
Neviete niekto ako dopadla ta komisia co mala zasadat 18.1.?Nikde sa nemozem preklikat k tomu rozhodnutiu o pravoplatnosti zmluvy.a co to policajne stihanie?O tom zostalo ticho a vsade v mediach len vyhybave info.

Bolo to v rádiu. Komisia konštatovala, že zmluvy sú pre klienta nevýhodné a porušujú dobré mravy. P. Straka aj vymenoval nejaké body, ktoré robia tú zmluvu neprijateľnou pre spotrebiteľa, ale už si to nepamätám.
nivarto
28.01.10,14:13
Keď bojovať, tak čestne a rovnakou "zbraňou", nie ako v tomto prípade.....to je ich "boj", do ktorého nás nevinných zatiahli, bez akéhokoľvek upozornenia....bez šance staviať sa na odpor, pretože odstúpiť od ich tzv. "zmluvy" nejde a ani nijak inak sa z tohoto vymaniť.

Ale chápem ako si to myslel.....toto je ako ísť hlavou proti múru.

Nevyjadril som sa úplne presne, to sa mi stáva ;)

Myslel som to tak, že oni sami seba nevidia ako podvodníkov. Nepriznajú farbu aj napriek medializácii atď ...budú využívať všetky možné prostriedky na vymáhanie peňazí od ľudí. Kľudne podajú aj oni trestné oznámenie za podvod na rodiča, ktorého dieťa sa tam registrovalo(budú tvrdiť, že rodič to úmyselne hodil na dieťa). Sú to špekulanti a podvodníci, ale tak sa vôbec nevidia. To čo oni robia, je podľa nich normálne a veria tomu....

Samozrejme treba bojovať proti nim legálnymi spôsobmi. To je múdre a správne. Avšak nepripisoval by som im takú moc, ako niektorí ľudia, ktorým dobre že, podľa ich slov "nezničili" život. :cool:

EDIT: A ešte jedna vec. Žiadna zmluva neexistuje. To čo oni nazývajú zmluvou nespĺňa parametre riadnej zmluvy. Chýba spôsob, ako jednoznačne identifikovať účastníkov zmluvy, chýba transparentnosť, zmluva je v rozpore s dobrými mravmi, chýba aj podpis...podľa môjho názoru vznikla medzi firmou a ľudmi, ktorí sa registrovali na jej stránkach len fiktívna zmluva.
nivarto
28.01.10,14:26
Neviete niekto ako dopadla ta komisia co mala zasadat 18.1.?Nikde sa nemozem preklikat k tomu rozhodnutiu o pravoplatnosti zmluvy.a co to policajne stihanie?O tom zostalo ticho a vsade v mediach len vyhybave info.

Výsledky tej komisie:

http://www.youtube.com/watch?v=GU9WPbhOwJc
jx06
28.01.10,17:22
Myslel som to tak, že oni sami seba nevidia ako podvodníkov. Nepriznajú farbu aj napriek medializácii atď ...budú využívať všetky možné prostriedky na vymáhanie peňazí od ľudí. Kľudne podajú aj oni trestné oznámenie za podvod na rodiča, ktorého dieťa sa tam registrovalo(budú tvrdiť, že rodič to úmyselne hodil na dieťa). Sú to špekulanti a podvodníci, ale tak sa vôbec nevidia. To čo oni robia, je podľa nich normálne a veria tomu....

Oni sa prave vidia ako podvodnici, ciel je vybrat peniaze od ludi co vystrasia a ist dalej. Nemyslim si ze sa budu niekoho pokusat zazalovat, vyberu peniaze z firmy a presunu sa na dalsi biznis, ten konatel Juraj Hlaváč je zrejme biely kon.
pizzanoel
28.01.10,17:29
Raz to davali v relacii PALBA, ze su to podvodne weby a potom vymahaju peniaze...
nivarto
28.01.10,18:44
Oni sa prave vidia ako podvodnici, ciel je vybrat peniaze od ludi co vystrasia a ist dalej. Nemyslim si ze sa budu niekoho pokusat zazalovat, vyberu peniaze z firmy a presunu sa na dalsi biznis, ten konatel Juraj Hlaváč je zrejme biely kon.

Vidia sa ako podvodníci? Myslíš, že majú svedomie? Ja nie. Ale na tom nezáleží :). Osobne si myslím, že firma sa tu na Slovensku zdrží ešte poriadne dlho a rovnako dlho budú funkčné aj ich stránky. Akurát pred pár dňami spustili x-mas.sk :D
jx06
29.01.10,07:07
bez šance staviať sa na odpor, pretože odstúpiť od ich tzv. "zmluvy" nejde a ani nijak inak sa z tohoto vymaniť.
Pokial popres registraciu tak neexistuje ziadna zmluva ani VOP a ani neprebehlo poskytnutie sluzby. Netreba vobec spekulovat ci je zmluva platna alebo nie, alebo ci su VOP zavadzajuce.
nivarto
29.01.10,09:28
Pokial popres registraciu tak neexistuje ziadna zmluva ani VOP a ani neprebehlo poskytnutie sluzby. Netreba vobec spekulovat ci je zmluva platna alebo nie, alebo ci su VOP zavadzajuce.

Plný súhlas. Všetko poprieť a potom zmluva neexituje. Neposielať deklarácie ani vysvetlenia ani nič.
jarabus
29.01.10,12:14
zdravím,v jejich všeobecných podmínkách jsem se nedočetl,jakou formou má být částka zaplacena.Já jsem z čech,tak jestli chěj peníze,tak ať si přijedou,maj na to ještě osm dní do splatnosti.Jesli se mýlím,tak napište,ale nikde to psané nemají,kromě faktury,že mohu zaplatin bankou,šekem atd.,ale ve VOP jsem na nic nenarazil.Díky za komentáře
SVKmatej
30.01.10,07:48
Plný súhlas. Všetko poprieť a potom zmluva neexituje. Neposielať deklarácie ani vysvetlenia ani nič.

ta deklaracia jasne popiera akukolvek zmluvu - cize podla mojho nazoru je v poriadku ...
Regina55
31.01.10,03:36
Toto je napsána na faktuře:
"Dovoľujeme si Vám vyúčtovať poplatok za platné odstúpenie od zmluvy v lehote do 14 dní od uzavretia zmluvy pri ktorom bolo
užívateľské konto aktivované, na základe Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských
informácií."
Přitom si nejsem vědoma, že bych nějakou smlouvu viděla, ve které by byly uvedeny všechny náležitosti smlouvy podle zákona.

Ve VOP píši v úvodu, že:
"V nasledujúcom texte sú zverejnené Všeobecné obchodné a užívateľské
podmienky, ako aj užívateľské informácie spoločnosti Web Content s.r.o. (ďalej len ako
„VOP“) pre internetovú stránku basnici.sk. Pokiaľ uzatvoríte s našou
spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa prístupu k uverejňovaným informáciám sú tieto VOP
počas trvania tejto užívateľskej zmluvy záväzné."

Jsem z toho jelen. Žádnou smlouvu jsem neviděla, ani neuzavřela, už vůbec jsem na nic jiného neklikla, nedej bož na nějakou báseň, či autara, prostě jsem ihned utíkala psát mejl s tím, že chci zrušit registraci, protože nebylo jasně deklarováno její zpoplatnění. Nevím, co dělat. Nezaplatila jsem a platit nehodlám.
nivarto
31.01.10,07:48
Firma nemá vypracovaný spoľahlivý spôsob(systém), ktorým by sa dala jednoznačne zaručiť a overiť totožnosť človeka, ktorý prostredníctvom registračného formulára uzavrie "zmluvu". Toť môj názor. :)

Takže ak budete tvrdiť, že ste sa neregistrovali, bude pre firmu syzyfovská robota, aby vám tú registráciu dokázala.
Regina55
31.01.10,08:05
Dali mi na vědomí, že došlo k aktivaci a uvedli tam moji IP adresu.
nivarto
31.01.10,09:48
“IP adresa naozaj nie je argumentom, ani ako dôkaz by neposlúžila súdu. Každý šikovný IT špecialista dokáže získať vašu IP adresu.”
Je to prebrané z novín televízie PRIMA a vyjadrujú sa tam ku katalógovým firmám, ktoré tiež používajú ako argument na vymáhanie faktúr práve to, že poznajú IP adresu.

Avšak IP adresa nie je indentifikátorom osoby, IP adresa je identifikátorom počítača alebo poskytovateľa internetu ! ! ! Nemá váhu ako rodné číslo alebo číslo občianskeho preukazu.
Regina55
31.01.10,11:16
Jistě, máte pravdu. To, že uvedli, ze které IP adresy jsem se registrovala a ze které IP adresy došlo k aktivaci, považuji z jejich strany za absolutně neseriózní. A samozřejmě nejen to, vůbec celé jejich podnikání vykazuje jednoznačně známky podvodu.
jusike
31.01.10,11:45
A samozřejmě nejen to, vůbec celé jejich podnikání vykazuje jednoznačně známky podvodu.Presne! Ibaže úrady, polícia, súdy a všetci kompetentní okolo toho to vidia rôzne - jeden podľa zdravého rozumu, druhý podľa veľkosti obáločky.
Regina55
31.01.10,12:07
Uvedli č. účtu, na které se to má poslat, na fa pro mě je uvedeno převodním příkazem.
Byla jsem se v bance informovat na poplatky za převod do SR a zhrozila jsem se. Bylo mi sděleno, že si poplatek účtuje jak odesílací, tak přijímací banka a platím to oboje já. Jedině prý se s přijímací bankou domluvit, aby poplatek neúčtovala!!!!
Já mám platit 10 euro za odstoupení v rámci 14 dnů, kurz něco přes 30 Kč, takže podle banky bych zaplatila dohromady téměř tisíc korun, ne-li více.
MatoB
31.01.10,17:18
Uvedli č. účtu, na které se to má poslat, na fa pro mě je uvedeno převodním příkazem.
Byla jsem se v bance informovat na poplatky za převod do SR a zhrozila jsem se. Bylo mi sděleno, že si poplatek účtuje jak odesílací, tak přijímací banka a platím to oboje já. Jedině prý se s přijímací bankou domluvit, aby poplatek neúčtovala!!!!
Já mám platit 10 euro za odstoupení v rámci 14 dnů, kurz něco přes 30 Kč, takže podle banky bych zaplatila dohromady téměř tisíc korun, ne-li více.


Ja stale nechapem, preco niektory za toto platite. Ved je to podvod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inak este som sa nestretol s exekutorom ktory sa hra so sumou mensou ako 200€
Na zaklade tohoto ony fajnove milioniky zarabaju, ze volakomu sprtne do gati a ide racej zaplatit 60€. Já nemam slov.
Chobot
31.01.10,18:34
Ja stale nechapem, preco niektory za toto platite. Ved je to podvod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inak este som sa nestretol s exekutorom ktory sa hra so sumou mensou ako 200€
Na zaklade tohoto ony fajnove milioniky zarabaju, ze volakomu sprtne do gati a ide racej zaplatit 60€. Já nemam slov.

Tak to sa sakramentsky mýliš. Bežne sa vymáhajú aj menšie sumy, ako 200 EUR. Napr. pokuty z DP sú okolo 50 EUR, spolu so súdnym poplatkom a odmenou pre exekútora to vyjde aj cez 300 EUR.

Nedávno som mal v ruke exekučný príkaz, kde klient poisťovne dlhoval poisťovni 78 EUR z roku 2004. Úrok z omeškania bol ďalších 80 EUR, súdne poplatky boli niečo okol 30 EUR a odmena exekútorovi cez 200 EUR. Suma sumárum tomu občanovi exekútor zobral z účtu cca 390 EUR. A to za pôvodný dlh 78 EUR!!!!!!
misomiso
31.01.10,18:43
Uvedli č. účtu, na které se to má poslat, na fa pro mě je uvedeno převodním příkazem.
Byla jsem se v bance informovat na poplatky za převod do SR a zhrozila jsem se. Bylo mi sděleno, že si poplatek účtuje jak odesílací, tak přijímací banka a platím to oboje já. Jedině prý se s přijímací bankou domluvit, aby poplatek neúčtovala!!!!
Já mám platit 10 euro za odstoupení v rámci 14 dnů, kurz něco přes 30 Kč, takže podle banky bych zaplatila dohromady téměř tisíc korun, ne-li více.

Musite tlacit na vladu, aby prijali Euro. Potom budete mit zahranicni platby v ramci eurozony za stejne poplatky, jako domaci platby.
Regina55
01.02.10,02:53
Ja stale nechapem, preco niektory za toto platite. Ved je to podvod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inak este som sa nestretol s exekutorom ktory sa hra so sumou mensou ako 200€
Na zaklade tohoto ony fajnove milioniky zarabaju, ze volakomu sprtne do gati a ide racej zaplatit 60€. Já nemam slov.
Mato, jen jsem se informovala o bankovních poplatcích, platit jim nic nehodlám.
Chobot
01.02.10,09:36
Uvedli č. účtu, na které se to má poslat, na fa pro mě je uvedeno převodním příkazem.
Byla jsem se v bance informovat na poplatky za převod do SR a zhrozila jsem se. Bylo mi sděleno, že si poplatek účtuje jak odesílací, tak přijímací banka a platím to oboje já. Jedině prý se s přijímací bankou domluvit, aby poplatek neúčtovala!!!!
Já mám platit 10 euro za odstoupení v rámci 14 dnů, kurz něco přes 30 Kč, takže podle banky bych zaplatila dohromady téměř tisíc korun, ne-li více.

Bohužiaľ to je všade tak. Ide o zahraničnú platbu, ktorá je spoplatnená. Aj keď zo Slovenska platím do ČR v CZK, tak si banka zoberie poplatok cca 10 EUR za realizáciu platby. A to väčšinou dávam prevodné príkazy s platobnými inštrukciami SHA, čo znamená, že poplatky na SK platím ja, a poplatky prijímajúcej banky platí príjemca. Keby som dal OUR, tak mu zaúčtujú ešte aj poplatok banky príjemcu.
Preto si neviem v tomto ohľade vynachváliť zavedenie EUR. Takto môžem urobiť prevod do Nemecka, Rakúska, či inej EU krajiny , kde majú EUR za štandardný poplatok pre regulované platby 0,13 EUR.
misomiso
01.02.10,10:31
Bohužiaľ to je všade tak. Ide o zahraničnú platbu, ktorá je spoplatnená. Aj keď zo Slovenska platím do ČR v CZK, tak si banka zoberie poplatok cca 10 EUR za realizáciu platby. A to väčšinou dávam prevodné príkazy s platobnými inštrukciami SHA, čo znamená, že poplatky na SK platím ja, a poplatky prijímajúcej banky platí príjemca. Keby som dal OUR, tak mu zaúčtujú ešte aj poplatok banky príjemcu.
Preto si neviem v tomto ohľade vynachváliť zavedenie EUR. Takto môžem urobiť prevod do Nemecka, Rakúska, či inej EU krajiny , kde majú EUR za štandardný poplatok pre regulované platby 0,13 EUR.

Ano, presne tak - nech zije Euro !! :)
Fezoj1964
01.02.10,11:05
MatoB
01.02.10,12:59
Tak to sa sakramentsky mýliš. Bežne sa vymáhajú aj menšie sumy, ako 200 EUR. Napr. pokuty z DP sú okolo 50 EUR, spolu so súdnym poplatkom a odmenou pre exekútora to vyjde aj cez 300 EUR.

Nedávno som mal v ruke exekučný príkaz, kde klient poisťovne dlhoval poisťovni 78 EUR z roku 2004. Úrok z omeškania bol ďalších 80 EUR, súdne poplatky boli niečo okol 30 EUR a odmena exekútorovi cez 200 EUR. Suma sumárum tomu občanovi exekútor zobral z účtu cca 390 EUR. A to za pôvodný dlh 78 EUR!!!!!!

OK prepac. Tak to platte aj ked viete, ze je to podvod nech zarabaju a nadalej rozosielaju faktury a aj postou tym co internet vobec nemaju.

A exekucia od poistovni, statnych inst., uradov... ktory ich maju denne 2000 pravoplatnych a exekucia od srocky ktora ma denne milion a nepravoplatnych je velky rozdiel.

Regina55 - hovorim vseobecne, nemam na mysli prave teba aj ked to tak vyzeralo :D
marjankaj
01.02.10,13:57
Ja stale nechapem, preco niektory za toto platite. Ved je to podvod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Inak este som sa nestretol s exekutorom ktory sa hra so sumou mensou ako 200€
Na zaklade tohoto ony fajnove milioniky zarabaju, ze volakomu sprtne do gati a ide racej zaplatit 60€. Já nemam slov.

Takže ty sa naťahuješ s exekútorom iba o vyššie sumy? To si potom veľký hráč.:D
MatoB
01.02.10,15:52
Takže ty sa naťahuješ s exekútorom iba o vyššie sumy? To si potom veľký hráč.:D

Nie :D ja som neni taky pribrzdeny, ze budem najprv ludom poskytovat sluzbu a po mesiaci si zmyslim, ze uz je cas im poslat FA :mad: aj ked je to verny zakaznik aj s toho verneho zakaznika casom zostane namysleny neplatic.
SVKmatej
01.02.10,18:04
no zajtra budu na mirovej strane nove info .... odkazuje nic neplatit ani 10€ viac na facebook v skupine
Fezoj1964
02.02.10,04:43
Regina55
02.02.10,07:40
NAJNOVŠIE INFORMÁCIE OD p. ANTOŇAKA

http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/1-februar-info-z-ba/
Stále jen vyhrožují - psala jsem jim, že jsem s nimi žádnou smlouvu neuzavřela, že VOP není smlouva apod.:

Dnes jsem obdržela mimo jiné toto:

"Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady.

To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov."
skjaninka
02.02.10,08:50
Stále jen vyhrožují - psala jsem jim, že jsem s nimi žádnou smlouvu neuzavřela, že VOP není smlouva apod.:

Dnes jsem obdržela mimo jiné toto:

"Chceli by sme Vás upozorniť na to, že v prípade meškania platby Vám môžu vzniknúť dodatočné náklady.

To platí najmä v prípade, keď pri nedodržaní lehoty platby budeme nútení poveriť tretiu osobu k vykonaniu právnych krokov."

Nič im netreba písať, proste ignorovať. Už len ich štýl posielania upomienok je zarážajúci. Buď to pošlú emailom, čo možete tvrdiť, že ste email nedostala, alebo pošlú dopis, obyčajne poštou, čo taktiež možete tvrdiť, že ste nedostala, pretože, upomienka by sa predsa mala posielať doporučene do vlastných rúk danej osobe a nie štýlom, akým to posielajú oni. :eek:
Regina55
02.02.10,09:46
Právě jsem obdržela e-mail od společnosti OMBUDSPOT v Popradě, která rozesílá výzvu těm, kteří se se stížností obrátili na jejich společnost s upozorněním na nekalé praktiky Pro Content, s. r. o. I já jsem ji to poslala někdy v půli ledna.

Píší mimo jiné toto:

V nadväznosti na uvedenú skutočnosť OMBUDSPOT, profesionálna zložka Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade (ZNOPS), v záujme promptného mimosúdneho urovnania vzniknutých spotrebiteľských sporov v spolupráci s komisiou na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách na Ministerstve spravodlivosti SR, vyzýva obchodnú spoločnosť Pro Content s.r.o. k mimosúdnemu rokovaniu, ktoré sa uskutoční dňa 5.2.2010 o 11:00 v priestoroch Centra právnej pomoci v Banskej Bystrici na Kukučínovej ulici č. 24 /v objekte Arkádie, pri starom Priore/.

Vyzývají poškozené k účasti, pokud to bude možné a přikládají návrh na mimosoudní urovnání celé záležitosti.

Určitě dají vědět, jak to dopadlo.
Fezoj1964
02.02.10,10:12
Reakcia na predchádzajúci príspevok:

Neviem prečo by som sa mal mimosúdne vyrovnávať s darebáckou spoločnosťou Pro Content s.r.o., keď som s touto spoločnosťou neuzatvoril žiadnu zmluvu a ich tvrdenia o IP adrese, pripojení a registrácii sú totálne "na vode" a v žiadnom riadnom súdnom konaní nemôžu uspieť.
Ak pristúpim na mimosúdne rokovanie, tak nakoniec ešte darebáci s Pro Content s.r.o budú "na koni" a nakoniec aj tak niečo zo svojích podvodov získajú. Nechápem spoločnosť na ochranu práv spotrebiteľov OMBUDSPOT či toto považujú za právnu ochranu nevinných spotrebiteľov. S grázlami ako je spoločnosť Pro Content s.r.o. treba poriadne zatočiť a zrušiť ich nekalú činnosť na web stránkach a dosiahnúť anulovanie rozposielaných faktúr - a nie rokovať s nimi o mimosúdnom urovnaní sporu.
Na druhej strane aj tak som zvedavý aká bude reakcia darebákov z Pro Content s.r.o. na túto výzvu spoločnosti OMBUDSPOT. Osobne si myslím, že na to vôbec nebudú reagovať a na nejakom rokovaní 5.2.2010 o 11:00 v priestoroch Centra právnej pomoci v Banskej Bystrici na Kukučínovej ulici č. 24 /v objekte Arkádie, pri starom Priore/ ostanú len "právnici" z OMBUDSPOT a sklamaní podvedení ľudia, ktorí podaromnici prídu do Banskej Bystrice.
nivarto
02.02.10,10:34
Tiež považujem za hlúposť mimosúdne sa vyrovnať. Dúfam, že na to skočí len minimum ľudí.
Regina55
02.02.10,11:13
Ale tam se hovoří o mimosoudním urovnání a také to, pokud nebude firma na toto jednání reflektovat, OMBUDSPOT je požene k soudu.
Nejedná se přímo o vyrovnání, toho se na jednání těžko dočkáme, domnívám se, že se firma stejně ocitne před soudem. Myslím ale, že každé jednání a každé veřejné upozornění je správným krokem.
OMBUDSPOT se odvolává na cituji: "v zmysle Odporúčania komisie na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách zriadenej na Ministerstve spravodlivosti SR prijatom na jej zasadnutí dňa 18.01.2010 bol združeniam na ochranu práv spotrebiteľov daný podnet na zváženie prípadného podania na ochranu práv spotrebiteľov na súd, prípadne iné orgány, vo vzťahu k zmluvným podmienkam."

OMBUDSPOT se zabývá především mimosoudním urovnáním sporů, jak píší, ale v případě, že s firmou neuspějí, potkají se u soudu.
Já tu nechci celý jejich dopis kopírovat. Myslím, že to není správné. Je adresován těm, kteří se na OMBUDSPOT obrátili.
Regina55
02.02.10,11:18
Nič im netreba písať, proste ignorovať. Už len ich štýl posielania upomienok je zarážajúci. Buď to pošlú emailom, čo možete tvrdiť, že ste email nedostala, alebo pošlú dopis, obyčajne poštou, čo taktiež možete tvrdiť, že ste nedostala, pretože, upomienka by sa predsa mala posielať doporučene do vlastných rúk danej osobe a nie štýlom, akým to posielajú oni. :eek:

Já jsem jim svůj názor nedarovala a odepsala. Zajímavé ale je, že na můj mejl odpoví vždy jiná osoba.
MatoB
02.02.10,12:46
Já jsem jim svůj názor nedarovala a odepsala. Zajímavé ale je, že na můj mejl odpoví vždy jiná osoba.

Presne na toto som sa pri prispevkoch, kde pisu poradaci, ze ako im odpisovali na otazky pozeral. Tych pracovnikov maju uz aspon 30. Hmmm, lenze to su fiktivne osoby v tej firme pracuje len Adamca a Hlavac a esta nejaka ťava a niektory z nich odpoveda raz pod takym menom, raz pod takym. Pochybujem, ze by mali tolko pracovnikov respektive, ze by tolko pracovnikov robilo v podvodnickej firme!
Chobot
02.02.10,12:55
Presne na toto som sa pri prispevkoch, kde pisu poradaci, ze ako im odpisovali na otazky pozeral. Tych pracovnikov maju uz aspon 30. Hmmm, lenze to su fiktivne osoby v tej firme pracuje len Adamca a Hlavac a esta nejaka ťava a niektory z nich odpoveda raz pod takym menom, raz pod takym. Pochybujem, ze by mali tolko pracovnikov respektive, ze by tolko pracovnikov robilo v podvodnickej firme!

Vieš, koľko zamestnancov mali BMG Invest, Horizont, Drukos a pod...?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool:
Dáša_
02.02.10,12:58
Presne na toto som sa pri prispevkoch, kde pisu poradaci, ze ako im odpisovali na otazky pozeral. Tych pracovnikov maju uz aspon 30. Hmmm, lenze to su fiktivne osoby v tej firme pracuje len Adamca a Hlavac a esta nejaka ťava a niektory z nich odpoveda raz pod takym menom, raz pod takym. Pochybujem, ze by mali tolko pracovnikov respektive, ze by tolko pracovnikov robilo v podvodnickej firme!

a už si bol na tom daňovom úrade ohľadne platcovstva dph?
SVKmatej
03.02.10,05:35
a už si bol na tom daňovom úrade ohľadne platcovstva dph?

presne tak aj mna by zaujimalo ako je to s DPH firma minuly rok rozposlala min 2500 faktur na 60€ a tvrdi ze nie je platcom dph ... to by sa malo zmemit ...
Fezoj1964
03.02.10,07:55
veronika188
03.02.10,09:11
Domény sa kupujú, alebo sa ti predlžujú automaticky ak ti sťahuje peniaze z účtu, čiže nad týmto sa vôbec nemusíš pozastavovať...
Regina55
03.02.10,13:24
presne tak aj mna by zaujimalo ako je to s DPH firma minuly rok rozposlala min 2500 faktur na 60€ a tvrdi ze nie je platcom dph ... to by sa malo zmemit ...

Dívala jsem se do obchodního rejstříku. Ta firma má spoustu dalších aktivit, snad deset dohromady. Nechápu, jak je možné, že je firma neplátcem DPH.
jarabus
03.02.10,13:57
Není plátcem DPH,ale na faktuře má DIČ,jde to vůbec dohromady?Jesli ne pak ta faktura je podvod a neplatná?
m_sa
03.02.10,15:05
Není plátcem DPH,ale na faktuře má DIČ,jde to vůbec dohromady?Jesli ne pak ta faktura je podvod a neplatná?

Je potrebné rozlišovať medzi DIČ (daňové identifikačné číslo), ktoré je pridelené každému podnikateľskému subjektu príslušným správcom dane a medzi IČ DPH (identifikačné číslo pre daň), ktoré je pridelené platcovi DPH.
jarabus
03.02.10,17:01
Na faktuře mají uvedeno IČO 45 287 538 a DIČ 2022929722 a nejsme plátci DPH. IČO to najde na Web Content,ale DIČ píše INVALID NUMBER.Odkaz na databázi plátců DPH v unii:http://www.sfinance.cz/firmy-a-podnikani/vyhledavani/databaze-platcu-dph/
Kazu
03.02.10,17:14
Na faktuře mají uvedeno IČO 45 287 538 a DIČ 2022929722 a nejsme plátci DPH. IČO to najde na Web Content,ale DIČ píše INVALID NUMBER.Odkaz na databázi plátců DPH v unii:http://www.sfinance.cz/firmy-a-podnikani/vyhledavani/databaze-platcu-dph/

Plátca DPH musí mať na faktúre uvedené IČO, DIČ a IČ DPH - tu musí byť pred číslom skratka krajiny /SK/
Neplátca DPH má iba IČO a DIČ.
Dáša_
03.02.10,18:39
Nechápu, jak je možné, že je firma neplátcem DPH.

Ja vidím dve možnosti - ak firma naozaj vystavuje ostré faktúry, tak potom podľa zákona o DPH a mojich prepočtov prekročila už hned v mesiaci november hranicu, kedy sa stáva automaticky platcom DPH. Do 20. decembra sa mala prihlásiť na DU, kde by jej pridelili IC DPH. V tom prípade má všetky faktúry aj v účtovníctve a v marci bude z týchto všetkých faktúr aj podávať daňové priznanie.
A tým pádom by zo všetkých faktúr vystavených najneskôr od januára 2010 mala aj odvádzať dph štatu a toto všetko by malo byť na faktúrach vyznačené. Má niekto aj faktúru vystavenú po 1.1.2010?

Alebo tieto faktúry berie iba ako zálohové, ktoré v podstate k ničomu nezaväzujú (takých mi chodí mesačne niekoľko, rôzne predplatne...) Faktúra sa stáva naozaj faktúrpu až po zaplatení. V tom prípade sa platcom DPH nemusela stať. Ale na druhú stranu by to znamenalo, že všetko vymáhanie faktúr je postavené na vode. Lebo vymáhať zálohové faktúry, neviem, neviem.

Na celom tomto vidím 2 komplikacie časť faktúr bola podľa mna vystavovaná na firmu web content - tá však bola zapísana do OR az 12.12., takže počet faktúr vystavených v novembri to neovplyvní.
Drhá komplikácia je, že firma pro content sa presťahovala a tak asi maju v tom trochu hokej aj daňové úrady.

V podstate list, kde by boli popísané vyššie uvedené skutočnosti by mal podľa mňa putovať na DU v Nitre. Ale ja to za vas neurobím, ja len radim. Musí sa nájsť niekto z postihnutých. Podľa mňa. :)
Regina55
04.02.10,04:36
Není plátcem DPH,ale na faktuře má DIČ,jde to vůbec dohromady?Jesli ne pak ta faktura je podvod a neplatná?
To máte pravdu, také mně zarazilo DIČ a pod ním neplátce DPH. Včera jsem měla zaplatit, nezaplatila, očekávám příval upomínek.
Regina55
04.02.10,04:57
Už zase poslali mejl s tím, že mně děkují za využívání portálu a nabízejí novinky!!!
Přitom jsem na tom portálu nebyla prakticky od doby, kdy jsem požádala o zrušení registrace.
Tím, že jsem dosud nezaplatila, mají za to,k že službu využívám!!!
Najde se konečně někdo, kdo s nimi zatočí?
Dáša_
04.02.10,05:01
To máte pravdu, také mně zarazilo DIČ a pod ním neplátce DPH. Včera jsem měla zaplatit, nezaplatila, očekávám příval upomínek.

DIČ je na každej faktúre, aj od neplatcu. Platca DPH ma na fakture IČ DPH v tvare SK........ SK DIČ.
Regina55
04.02.10,06:24
Ano, s tím tvarem DIČ máš pravdu, Dášo.
Fezoj1964
05.02.10,04:46
SVKmatej
05.02.10,14:35
beh na dlhe trate ...
MatoB
05.02.10,18:11
Vieš, koľko zamestnancov mali BMG Invest, Horizont, Drukos a pod...?:rolleyes::rolleyes::rolleyes::cool:

A ty vies kolky vedeli o tom, ze je to podvod? Vacsina o tom nevedela inak by tam tolko ludi nerobilo aj sami zamestnanci po krachu o tom v TV hovorili, ze nevedeli, ze je to odrb ale zacinalo im byt nieco podozrive a podozrenie sa zvysilo ked Schmegnerova hovorila aby tam ludia nedavali ze je to podvod. - Vtedy im rapidne odchadzali ludia. Pozri si aj spravy Markizi z tych cias ak to markiza ma v archive.
Dantess
05.02.10,18:23
A ty vies kolky vedeli o tom, ze je to podvod? Vacsina o tom nevedela inak by tam tolko ludi nerobilo aj sami zamestnanci po krachu o tom v TV hovorili, ze nevedeli, ze je to odrb ale zacinalo im byt nieco podozrive a podozrenie sa zvysilo ked Schmegnerova hovorila aby tam ludia nedavali ze je to podvod. - Vtedy im rapidne odchadzali ludia. Pozri si aj spravy Markizi z tych cias ak to markiza ma v archive.
no, ja kebyže pracujem pre firmu, ktorá podvádza a viem o tom, tak sa v TV tiež nepriznám, že som o tom vedel a robil bysom blbečka...
MatoB
06.02.10,09:40
tak sa zamestnaj v Pro Content a obhajuj ich este vac jak ich tu obhajujes.
Fezoj1964
08.02.10,05:29
?????
Má niekto nejaké nové informácie ohľadom pokračovania tejto kauzy ?
Fezoj1964
08.02.10,08:20
Mimosúdne stretnutie
V zmysle odporúčania komisie na posudzovanie podmienok v spotrebiteľských zmluvách zriadenej na ministerstve spravodlivosti SR prijatom na jej zasadnutí dňa 18.01.2010 bol združeniam na ochranu práv spotrebiteľov daný podnet na zváženie prípadného podania na ochranu práv spotrebiteľov na súd, prípadne iné orgány, vo vzťahu k zmluvným podmienkam. Komisia sa uzniesla, že tieto zmluvné podmienky, ktoré sa vzťahujú na spotrebiteľa pri ponúkaní služieb nahttp://www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk/) a http://www.download-portal.sk (http://www.download-portal.sk/), spôsobujú značnú nerovnováhu v právach a povinnostiach medzi dodávateľom a spotrebiteľom v neprospech spotrebiteľa.
Ako združenie na ochranu práv spotrebiteľov, ktoré sa prioritne špecializuje na mimosúdne riešenie sporov, sme štatutárneho zástupcu spoločnosti Pro Content s.r.o., s poukazom na citované uznesenie komisie, oslovili s návrhom na mimosúdne rokovanie zamerané na urovnanie sporných práv a záväzkov vo vzťahu k spotrebiteľom, ktorí sa postupom tejto spoločnosti cítia byť dotknutí na svojich právach.
V záujme zabezpečenia neutrálneho miesta na rokovanie sme požiadali Centrum právnej pomoci v Banskej Bystrici o poskytnutie rokovacie priestoru. O presnom dátume a záveroch z rokovania budeme spotrebiteľskú verejnosť informovať.
Zdroj:http://www.ombudspot.sk/aktuality.php

Nevie niekto ako to dopadlo ?
Regina55
08.02.10,14:02
Nevím jak to dopadlo, určitě dají vědět na mejl tak, jak dali vědět, že se to setkání koná.
2. 2. jsem měla zaplatit, nezaplatila, nevíš za jak dlouho posílají první upomínku? Stále čekám, prozatím je klid.:-)
Regina55
09.02.10,14:20
Dnes jsem dostala od OMBUDSPOT blanket pro plnou moc při zastupování při jednání v druhé půlce února. Jednání, které bylo plánováno na 5. 2. se nekonalo z časové tísně a proběhne tedy v druhé půli února. Rozesílají plné moci k podepsání a odeslání do Popradu. Pošlu ji.
SVKmatej
09.02.10,17:24
ja teda neposlem nic ... sa nechcem s nimi mimosudne vyrovnavat ... nemam s pro content ziadnu zmluvu a ni nic tak neviem preco ... by som im mal mimosudne nieco platit ... ale tak potom dajte vedie t ako to dopadne ...mali urobit to tak ze mali dojednat podmienky a uverejnit ich a potom sa mal clovek rozhodnut ... teraz podpises ani nevies co a zase budete pekne v srabe ... dohodnut sa ze zaplatis 100€ a ukoncia ti "zmluvu" a si pekne v riti lebo maju tvoje splnomocneníie ... pekne ved trosku rozmyslajte ...
skjaninka
11.02.10,09:13
ja teda neposlem nic ... sa nechcem s nimi mimosudne vyrovnavat ... nemam s pro content ziadnu zmluvu a ni nic tak neviem preco ... by som im mal mimosudne nieco platit ... ale tak potom dajte vedie t ako to dopadne ...mali urobit to tak ze mali dojednat podmienky a uverejnit ich a potom sa mal clovek rozhodnut ... teraz podpises ani nevies co a zase budete pekne v srabe ... dohodnut sa ze zaplatis 100€ a ukoncia ti "zmluvu" a si pekne v riti lebo maju tvoje splnomocneníie ... pekne ved trosku rozmyslajte ...

Doteraz človek nič nepodpísal, len klikal a dostal sa do problému. Takže podpisovať nejaké mimosúdne vyrovavnie mi tiež nepripadá najlepšie.
:cool:
Aby to nebol zas nejaký chyták......človek dnes už naozaj nevie kde striehne nejaký podvod....:mad:
jusike
11.02.10,11:53
......človek dnes už naozaj nevie kde striehne nejaký podvod....:mad:Celý náš právny, policajný a hlavne súdny systém je iba jeden veľký podvod :mad:
erik.aragorn
14.02.10,07:06
Novy mail......nemam co dodat

VÁŽENÝ ZÁKAZNÍK,

ĎAKUJEME VÁM ZA PREJAVENÚ DÔVERU A ZA VYUŽÍVANIE
NAŠICH SLUŽIEB NA NAŠICH ONLINE PORTÁLOCH.

TOUTO CESTOU VÁS CHCEME INFORMOVAŤ O NOVINKÁCH A AKTUALIZÁCIÁCH NA NAŠICH PORTÁLOCH. ĎALEJ VÁM CHCEME
OZNÁMIŤ, ŽE BOLI NAŠE VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ A UŽÍVATEĽSKÉ PODMIENKY, VŠEOBECNÉ UŽÍVATEĽSKÉ INFORMÁCIE ZMENENÉ.
NAŠE NOVÉ VŠEOBECNÉ OBCHODNÉ A UŽÍVATEĽSKÉ PODMIENKY, VŠEOBECNÉ UŽÍVATEĽSKÉ INFORMÁCIE NÁJDETE TAK AKO
V PRÍLOHE TEJTO SPRÁVY AKO AJ NA NAŠICH ONLINE PORTÁLOCH
NA STIAHNUTIE.

1. DATABÁZA PROGRAMOV NA STIAHNUTIE DOWNLOAD-PORTAL.SK
V NAŠEJ DATABÁZE NÁJDETE VIAC AKO 150 AKTUÁLNYCH ADRIES NA
STIAHNUTIE K NAJLEPŠÍM A NAJODPORÚČANEJŠÍM PROGRAMOM Z
NASLEDUJÚCICH OBLASTÍ: BEZPEČNOSŤ, GRAFIKA, MULTIMÉDIÁ,
SYSTÉMOVÉ PROGRAMY, HRY, HOBBY, INTERNET, KANCELÁRIA,
DESKTOP, LINUX A MNOHO ĎALŠÍCH. KU KAŽDEJ ADRESE NÁJDETE
DETAILNÝ POPIS PROGRAMU AKO AJ OHODNOTENIE NAŠIMI
ODBORNÍKMI. PROFITUJTE Z NAŠICH BEZPEČNÝCH A VŽDY
AKTUÁLNYCH DOWNLOADOV.

NASLEDUJÚCE PROGRAMY BOLI PRIDANÉ DO DATABÁZY:

1.DVD SHRINK - PROGRAM PRE JEDNODUCHÉ ZÁLOHOVANIE
DVD NA PEVNÝ DISK ALEBO POMOCOU DVD NAPALOVAČKY NA
DVD-MÉDIUM. NAJDÔLEŽITEJŠOU VLASTNOSŤOU PROGRAMU
JE, ŽE UMOŽŇUJE KOMPRIMÁCIU DVD A ČIASTOČNÚ EDITÁCIU
JEDNOTLIVÝCH PRVKOV DVD AKO NAPR. TITULKY, ÚVODY, ATĎ.
HLAVNÉ FUNKCIE PROGRAMU DVD SCHRINK:
- JEDNODUCHÉ ROZHRANIE
- KOMPRESIA DVD
- PODPORA DUALLAYER
- A MNOHO ĎALŠÍCH

2.NERO 9 LITE - NERO 9 FREE VERZIA JE BEZPLATNÁ VERZIA
OBĽÚBENÉHO NÁSTROJA NA NAPALOVANIE CD, DVD ALEBO BLU-RAY
DISKOV. FREE VERZIA JE URČENÁ HLAVNE NA NAPALOVANIE
CD A DVD. OPROTI PLATENEJ VERZII CHYBAJÚ NÁSTROJE NA
EDITÁCIU A ĎALŠIE ÚPRAVY ČI PREHRÁVANIE AUDIA ALEBO VIDEA.

3.FREE SCREEN TO VIDEO - TENTO PROGRAM SLÚŽI NA ZAZNAMENÁVANIE
ČINNOSTI NA PLOCHE POČÍTAČA DO VIDEO SÚBORU. PROGRAM JE VHODNÝ
NA RÔZNE ŠKOLENIA A HELPDESKY. PROGRAM KOMPRIMUJE VIDEO DO SÚBORU
FLV ALEBO SWF. V PROGRAME JE MOŽNÉ NASTAVIŤ KVALITU ZVUKU, VEĽKOSŤ
VIDEA, POČET KANÁLOV ATĎ.

2. DATABÁZA PLNÁ BÁSNÍ BASNE-PORTAL.SK
U NÁS NÁJDETE VIAC AKO 3000 BÁSNÍ A INFORMÁCII NA STIAHNUTIE.
ČI UŽ NARODENINOVÉ, SVADOBNÉ ALEBO SMÚTOČNÉ, U NÁS NÁJDE
KAŽDÝ NIEČO PRE SEBA.

NASLEDUJÚCE BÁSNE BOLI PRIDANÉ DO DATABÁZY

1. JOSEF ČAPEK - PÍSEŇ

2. FRANTIŠEK GELLNER - DROBKY POD STŮL HÁZÍ NÁM OSUD

3. FRANTIŠEK PEČINKA - ODCHOD

CHCEME VÁM OZNÁMIŤ, ŽE NÁŠ TEAM BOL POSILNENÝ A NAŠE
ZÁKAZNÍCKE LINKY SÚ V PREVÁDZKE OD PONDELKA DO PIATKU

OD 09.00 - 17.00 H.

NA ZNÁMYCH TELEFÓNNYCH ČÍSLACH:

+421 (0) 944 442 548

+421 (0) 907 271 668

PRAJEME VÁM NAĎALEJ VEĽA ZÁBAVY NA NAŠICH PORTÁLOCH

VÁŠ TEAM Z PRO CONTENT S.R.O.
Fezoj1964
14.02.10,08:42
Drzosť spoločnosti Pro Content s.r.o. nepozná mieru a hranice ! Ich najnovšia aktivita je výsmechom do očí ľudí, ktorích šikanujú od novembra 2009 a tak isto výsmechom pre štátne orgány, ktoré si s nimi doposiaľ nevedia poradiť !
Regina55
15.02.10,02:57
Mně to chodí také. Vnucují nám představu, že ač jsme na jejich stránkách vůbec nebyli, stále je využíváme. Taková nehoráznost!
edvordo
15.02.10,03:55
Ak by mal niekto záujem o tie ich " nové VOP ", prikladám prílohu stiahnutú z ich stránok, pričom by som chcel vypichnúť dve veci z nich:

Prvá vec: (definícia užívateľa)


Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu básní, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby.

.. následne sa odvolávajú v celých VOP na užívateľa, ktorým, aspoň tí, čo nezaplatili podľa vyššie uvedeného textu nie je nikto, a tým pádom sa nič z ďalšieho textu nevzťahuje na zaregistrovaných .. tak sa mi marí, že toto sme tu už riešili nie jedenkrát (a ja sa nezvyknem mýliť) .. :cool:

Druhá vec: (ktorá ma už mierne zaskočila)


V prípade, ak užívateľ (<-- :rolleyes: ) požiada o zrušenie zmluvy po uplynutí lehoty dohodnutej v Čl. III bode 5 týchto VOP, je povinný uhradiť prevádzkovateľovi sumu, ktorej výška zodpovedá cene predmetu zmluvy za obdobie prvých 12 kalendárnych mesiacov a zmluvný poplatok za zrušenie užívateľskej zmluvy vo výške 50,- EUR.

.. :eek: ešte niekomu sa tam niečo nepáči ? :eek: 60€ (prvých 12 mesiacov) plus 50€ (zrušenie zmluvy) .. ak matika neklame, to je 110€ .. oni nie sú kompletní .. :confused:

btw. nepísali vám náhodou v mailoch, že to je 10€ za to zrušenie ? :rolleyes: ja len tak, že či si hádžu ceny ako sa im páči alebo áno .. ;)
jusike
15.02.10,05:10
V ich prvých VOP nebolo ani tých 10€, takže nárokovať si môžu koľko chcú. O mesiac, dva, to kľudne môžu zmeniť na 500€ za odstúpenie, 500€ za vymazanie z databázy, 500€ za zrušenie z ich spamovej databázy a možno ďalších 500€ za neposlanie vyholených chlapcov s bejzbolkami na Vašu adresu.
A kľudne by som sa stavil, že by s tým nikto nič neurobil. Polícia na nich nemá páky, ostatní kompetentní sa tvária že práve zdraželo hovädzie, tak predsa nebudú riešiť toto :mad:
matqo
15.02.10,06:08
tak nech poslu. nie kazdy je dosrany s par hrubokrkych.
DoGy
15.02.10,11:36
veru nech dôjdu ich zepálim medzi dvermi a zakopem na záhrade a bude kľud.
SVKmatej
15.02.10,15:32
no nech im policia klepne po prstoch ...ked nase ostatne urady spia ...
jusike
15.02.10,16:17
Čo furt chcete s políciou? Naši policajti poctivo denne vyberajú mastné pokuty od vodičov! A vy im ešte chcete pridávať prácu? Nehoráznosť! :D
Fezoj1964
16.02.10,10:02
Zasadnutie Rady pre reklamu
Reklama na spotrebiteľské súťaže - Výherné reklamy umiestnené na sociálnej sieti a internete zadávateľa: ProContent s.r.o.
Sťažnosti dvoch fyzických osôb smerujú proti internetovej reklame zadávateľa, ktorý prostredníctvom účasti v súťaži láka užívateľov internetu na registráciu na svojich stránkach a následne im zasiela faktúry za užívanie služieb. Sťažovatelia uvádzajú, že reklamovaná súťaž nemá zverejnené pravidlá a nie sú teda jasné jej podmienky, čím spotrebiteľov uvádza do omylu.
Komisia po posúdení všetkých relevantných podkladov dospela hlasovaním k záveru, že sťažnosti sú opodstatnené. Výherné reklamy umiestnené na sociálnej sieti a internete zadávateľa: Pro Content s.r.o/Web Content s.r.o. sú v rozpore s ustanovením bodu 2.1 časti II Kódexu.
Jedným zo základných atribútov reklamy je jej čestnosť a preto reklama nemá byť koncipovaná tak, aby zneužívala dôveru spotrebiteľa. V tomto prípade zadávateľ koncipoval reklamu a systém súťaží spôsobom, ktorý spotrebiteľa dostatočne zreteľne neinformuje o podmienkach súťaže resp. zapojenia sa do súťaže a zároveň využíva nedostatok skúseností hlavne na strane mladistvých užívateľov internetu. Vzhľadom na tieto skutočnosti Komisia dospela k záveru, že reklama je v rozpore s Kódexom.
Zdroj:http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/zasadnutie-rpr/

Prečítajter si aj toto (stránka pána Antonaka)
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/nove-vop-a-dakovny-email/
maricenka
16.02.10,15:34
Mam dotaz,podpisal niekto nieco ze suhlasime s tym ze sa budu VOP menit ako sa im zachce,Ja som s nicim takim nesuhlasila prezto ma to vobec nerozhadzalo.Ale lutujem tych co sa tam este len teraz nahodou zaregistruju.
ivus1990
16.02.10,19:56
Mam dotaz,podpisal niekto nieco ze suhlasime s tym ze sa budu VOP menit ako sa im zachce,Ja som s nicim takim nesuhlasila prezto ma to vobec nerozhadzalo.Ale lutujem tych co sa tam este len teraz nahodou zaregistruju.

V bode 11 v pôvodných VOP je uvedené, že "Prevádzkovateľ si vyhradzuje právo zmeniť a dopĺňať uvedené VOP vždy, keď si to prevádzkové a legislatívne zmeny vyžiadajú ..." a ďalej "Užívateľ má právo do 14 kalendárnych dní od ich obdržania namietať ich prípadný rozpor ...". Keďže sa stále nepovažujem za užívateľa, tým by som sa stala podľa bodu I. po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej sumy /žiadnu zmluvu som dosiaľ neobdržala, len VOP a tiež som nič nezaplatila/, nemienim na zmeny v ich VOP reagovať.
Fezoj1964
22.02.10,07:13
Mimosúdne rokovanie
Dňa 19. februára 2010 sa v centre právnej pomoci v Banskej Bystrici (http://www.zlatestranky.sk/firmy/Bansk%C3%A1+Bystrica,+Bansk%C3%A1+Bystrica,+Bansko bystrick%C3%BD+kraj/T1564487/CENTRUM+PR%C3%81VNEJ+POMOCI/) uskutočnilo mimosúdne rokovanie medzi združením na ochranu práv spotrebiteľov Ombudspot (http://ombudspot.sk/) -u a právneho zástupcu spoločnosti Pro Content s.r.o., JUDr. Jozefa Švarca.

Predmetom tohto rokovania bolo mimosúdne urovnanie zmluvných vzťahov, medzi poškodenými, ktorí dali plnomocenstvo Ombudspotu a spoločnosťou Pro Content.

Právnemu zástupcovi spoločnosti Pro Content, JUDr. Švarcovi bol predložený návrh na mimosúdne urovnanie. Tento návrh bude právny zástupca tlmočiť konateľom spoločnosti Pro Content.

Stanovisko spoločnosti Pro Content s.r.o. oznámi ich právny zástupca najneskôr do 28. februára 2010 združeniu Ombudspot.

Zdržím sa hodnotenia tohto stretnutia, no rozhodne to či bolo, alebo nebolo prínosom v tejto kauze bude jasné až po 28. februári 2010 dokedy má spoločnosť oznámiť svoje stanovisko.

Predbežné stanovisko podľa všetkého by mala získať TV Markíza, ktorá ho odvisiela v pondeľňajších hlavných správach.

Zdroj:http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/momosudne-rokovanie/
dana9
22.02.10,09:38
Ahojte, myslim,
ze v tomto odbornom clanku je krasne zhrnuta cela situacia, aj ked povodne zadanie otazky je odlisne.
Pointou je, ze dotyna spolocnost by neuniesla dokazne bremeno o platnom uzavreti zmluvy (jednoznacna identifikacia zmluvnej strany), aspon podla toho co som citala v tejto diskusii.

http://www.lawblog.sk/pravna-pomoc/pravna-pomoc/neprimerane-zmluvne-podmienky-absencia-pisomnej-formy
SVKmatej
22.02.10,13:01
no asi tak ved o tom sme sa tu bavili ... tato diskusia je asi najdlhsia aku som kedy kde videl .... :-)
nivarto
22.02.10,18:02
Plne sa s tým stotožňujem.
nivarto
24.02.10,17:54
Reportáž Markíza 24.2.2010
http://www.youtube.com/watch?v=ylK_TEceXDU
matqo
24.02.10,18:59
uzasna reportaz. co tam zase tocia o ruseni nejakeho zmluvneho vztahu ? ved ziadny nikde nevznikol!
misomiso
24.02.10,19:20
uzasna reportaz. co tam zase tocia o ruseni nejakeho zmluvneho vztahu ? ved ziadny nikde nevznikol!

No to by prave urcil ten sud, ktory v zavere reportaze spominali. Ved si to pocuval cele nie?
nivarto
24.02.10,19:52
Reportáž TV PRIMA 24.2.2010

http://www.youtube.com/watch?v=aNILEXUjZlc
jusike
25.02.10,03:15
Reportáž TV PRIMA 24.1.2010

http://www.youtube.com/watch?v=aNILEXUjZlcKlasický skrvený český prístup - slováci jsou svně a zabívají se tím český kriminalisté. Hovada blbé. A tá stupidita na začiatku ani len netuší, že tých portálov je už viac ako len down-port, kráva pitomá :mad:
nivarto
27.02.10,18:35
Reportáž TV JOJ 27.2.2010

http://www.youtube.com/watch?v=O1RsV8YnX2o
nivarto
28.02.10,08:37
... tato diskusia je asi najdlhsia aku som kedy kde videl .... :-)

Pozri tu:
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?f=37&t=63386

Možno to aj tu naberieme také čísla :D
SVKmatej
02.03.10,18:11
tak vraj to neprijali ...
nivarto
02.03.10,18:24
Reportáž Markíza 2.3.2010
Spoločnosť návrh na mimosúdne vyrovnanie neprijala.

http://www.youtube.com/watch?v=PAIiw4vjwU0
pnovak
03.03.10,12:52
Ta pani Vejackova je naozaj zaujimava ale hlavne preto, ze spolupracuje s takym individuom ako je Radovan Balaz. Ked si kliknete sem
http://vorsr.sk/vorsr.html?spol=vyhrajbyt
(uz nazov firmy "Vyhrajbyt" je podozrivy) kliknite na Radovana Balaza a dajte "Preskumaj!". Bude to dost dlho trvat, lebo firiem ma viac nez dost ale stoji to za to. Po zapnuti casovej analyzy je vidiet (klikanim na sipky vlavo a vpravo) ako postupne zakladal s.r.o.cky a postupne sa ich zbavoval. Naozaj viac ako podozrive... Najhorsie je, ze takychto ludi je kopec v slovenskom biznise...
Fezoj1964
05.03.10,04:55
Faktúrujeme vám... druhé kolo faktúr od Pro (Web) Contentu
- nové informácie na stránke pána Antonaka:
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/faktrujeme-vam-druhe-kolo-faktur-od-pro-web-contentu/
mato209
05.03.10,13:12
Zdravím vás. Pekne som naletel a potreboval by som pomoc.
Hľadal som na internete konkrétnu vec a klikol som na stránku "download-server.sk". Keď som si chcel prezrieť čo ponúkajú, zaregistroval som sa. Neuvedomil som si ale, že registráciou som vlastne podpísal zmluvu na 24 mesiacov za 120€. Až potom, čo mi došla faktúra som si pozrel, ako rafinovane to majú urobené. Verím, že bežný užívateľ to ani nespozoruje a vlastne sa zaviaže k niečomu čo nechce. Pritom takmer nič za tie peniaze neponúkajú...
Ako mám z toho vycúvať? Dá sa to vôbec?
Ďakujem za odpoveď. Marian.
Zoltán Kovács
05.03.10,13:18
Pozri si tento link, presne tvoja problematika.

http://www.porada.sk/t123235-problem-s-web-strankou-basne-portal.html
mato209
05.03.10,14:00
Ďakujem, začal som to študovať. To sú veci!!! To si niekto takto beztrestne môže mastiť vrecká? Tie zmluvy by mali byť neplatné pre zjavný nepomer v právach a povinnostiach poskytovateľa a odberateľa a sú v rozpore s dobrými mravmi.
Flinstone
05.03.10,14:02
na tej stránke je dosť viditeľne umiestnený oznam o cene za používanie pre registrovaných a vo všeobecných podmienkach je napísaný spôsob výpovede a tiež zmluvný poplatok za výpoveď zo zmluvy... pravda, kto by čítal všeobecné podmienky alebo oznamy na stránke, že registrácia je na 24 mesiacov za 5€ mesačne, splatné na celý rok naraz...
sekanec
05.03.10,15:53
Nic NEPLATTE! Je to BANDA!
katie.2906
05.03.10,20:44
Mne dnes prišla faktúra od firmy web content za citujem: Ďakujeme Vám za dôveru a za využitie služby Adventný kalendár. Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup ku portálu
adventny-kalendar.sk,(xmas.sk; x-mas.cz) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných
užívateľských informácií za obdobie od 12.12.2009 do 30.06.2010.
Vo VOP píšu citujem: Užívateľská zmluva sa uzatvára na dobu určitú, a to do 30.6.2010.
Znamená to, že ak by som to zaplatila /čo ale zatiaľ odmietam/, tak by to pre mňa skončilo?
Fezoj1964
06.03.10,03:46
Odpoveď spoločnosti Pro Content s.r.o. na návrh na mimosúdnu dohodu
Splnomocnený právny zástupca spoločnosti Pro Content, s.r.o. nám oznámil, že svojmu klientovi tlmočil a vysvetlil návrh prezentovaný na stretnutí v Banskej Bystrici dňa 19. 02. 2010 na mimosúdne urovnanie vzájomných zmluvných vzťahov. Spoločnosť Pro Content s.r.o. návrh OMBUDSPOT-u na mimosúdnu dohodu neprijala.
OMBUDSPOT, profesionálna zložka Združenia na ochranu práv spotrebiteľov v Poprade pripravuje žalobu o porušení spotrebiteľských práv. O ďalších krokoch budeme dotknutých spotrebiteľov včas informovať.
Zdroj:http://www.ombudspot.sk/
korduľa
06.03.10,10:52
Mne dnes prišla faktúra od firmy web content za citujem: Ďakujeme Vám za dôveru a za využitie služby Adventný kalendár. Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup ku portálu
adventny-kalendar.sk,(xmas.sk; x-mas.cz) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných
užívateľských informácií za obdobie od 12.12.2009 do 30.06.2010.
Vo VOP píšu citujem: Užívateľská zmluva sa uzatvára na dobu určitú, a to do 30.6.2010.
Znamená to, že ak by som to zaplatila /čo ale zatiaľ odmietam/, tak by to pre mňa skončilo?
myslim, ze tie VOP su uz dost prespekulovane, takze v podstate trebe zaplatit,. zaujima ma jedna vec, podla zakona o uctovnictve sa musi vyhotovit faktura za poskytovanu sluzbu bezodkladne, no a ked poslu fa z datumom vystavenia o dva mesiace neskor, myslim, ze nesplnili podmienku toho zakona.
vo VOP maju v bode 4.3., ze po uzatvoreni zmluvy - /co je v podstate potvrdenie toho mailu, ktory zaslu po registracii/ vyhotovi prevadzkovatel fakturu. v bode 4.4. , ze ho doruci uzivatelovi.

zaujimalo by ma ci to mozu dat exekutorovi v pripade, ak sa zaplati cast faktury
Dáša_
06.03.10,19:05
myslim, ze tie VOP su uz dost prespekulovane, takze v podstate trebe zaplatit,. zaujima ma jedna vec, podla zakona o uctovnictve sa musi vyhotovit faktura za poskytovanu sluzbu bezodkladne, no a ked poslu fa z datumom vystavenia o dva mesiace neskor, myslim, ze nesplnili podmienku toho zakona.
vo VOP maju v bode 4.3., ze po uzatvoreni zmluvy - /co je v podstate potvrdenie toho mailu, ktory zaslu po registracii/ vyhotovi prevadzkovatel fakturu. v bode 4.4. , ze ho doruci uzivatelovi.

zaujimalo by ma ci to mozu dat exekutorovi v pripade, ak sa zaplati cast faktury

ja si myslím, že hlavne porušujú zákon o DPH - už som to tu pár krát písala, ale stále sa nenašiel nikto, kto by napísal napríklad na DU do Nitry, kam patria.
jusike
06.03.10,19:24
ja si myslím, že hlavne porušujú zákon o DPH - už som to tu pár krát písala, ale stále sa nenašiel nikto, kto by napísal napríklad na DU do Nitry, kam patria.Lebo všetci sú dosr*tý, majú plno rečí, ale nikto nič nepodnikne.

Ja osobne už nič neporadím. Každý má svoj rozum a aj tak tu jeden napíše neplatiť a druhý platiť :/
Dáša_
06.03.10,19:51
Lebo všetci sú dosr*tý, majú plno rečí, ale nikto nič nepodnikne.

Ja osobne už nič neporadím. Každý má svoj rozum a aj tak tu jeden napíše neplatiť a druhý platiť :/


vieš, mňa sa to osobne netýka, ja nemám dôvod na ten du pisať...
jx06
07.03.10,11:15
zaujimalo by ma ci to mozu dat exekutorovi v pripade, ak sa zaplati cast faktury
Na to aby mohli zacat exekuciu potrebuju sudny prikaz, cize pohladavku musia "dat na sud" kde musia preukazat na zaklade coho pohladavka vznikla, v pripade ze by to sud akceptoval (velmi malo pravdepodobne), treba podat na sud odpor voci rozhodnutiu s tym ze treba registraciu popret, potom by firma musela dokazat fakt registracie, co ale nie je technicky mozne. Toto ale pani z ProContentu dobre vedia, takze cez sudy to riesit nebudu :). Faktom je ze odkliknutim cohokolvek na internete ziadny vztah nevznika z dovodu ze nie je mozne identifikovat strany vztahu ktory by mal vzniknut takymto konanim, teda pokial taketo konanie jedna zo stran popiera.
korduľa
07.03.10,15:31
ja si myslím, že hlavne porušujú zákon o DPH - už som to tu pár krát písala, ale stále sa nenašiel nikto, kto by napísal napríklad na DU do Nitry, kam patria.

no neviem, nie su platcami DPH
korduľa
07.03.10,15:35
Na to aby mohli zacat exekuciu potrebuju sudny prikaz, cize pohladavku musia "dat na sud" kde musia preukazat na zaklade coho pohladavka vznikla, v pripade ze by to sud akceptoval (velmi malo pravdepodobne), treba podat na sud odpor voci rozhodnutiu s tym ze treba registraciu popret, potom by firma musela dokazat fakt registracie, co ale nie je technicky mozne. Toto ale pani z ProContentu dobre vedia, takze cez sudy to riesit nebudu :). Faktom je ze odkliknutim cohokolvek na internete ziadny vztah nevznika z dovodu ze nie je mozne identifikovat strany vztahu ktory by mal vzniknut takymto konanim, teda pokial taketo konanie jedna zo stran popiera.
to by bolo super, len ked som citala tie VOP, myslim, ze to vyspekuloval nejaky pravnik, pretoze je to tak urobene, ze podla mojho nazoru, asi zaplatit bude treba. odhliadnuc od toho aky to ma dopad... ako jednoducho zarobene peniaze, na zaklade ludskej nepozornosti, to vymysleli dobre.
Dáša_
07.03.10,15:36
no neviem, nie su platcami DPH

ale podľa množstva vystavených faktúr už dávno mali byť platiteľmi dph zo zákona. Ak vystavujú ostré faktúry.

Ak vystavujú zálohové faktúry, tak nie. Ale v tom prípade vás nemajú prečo naháňať, je to len záloha a to nikto nikoho nenúti platiť, to je dobrá vôľa.
korduľa
07.03.10,15:52
lenze kto vie kolko maju na jednu firmu vystavenych fa, pretoze tych firiem mozu mat tolko, aby si to osetril tak, aby sa tym platcom nestal
Dáša_
07.03.10,16:03
lenze kto vie kolko maju na jednu firmu vystavenych fa, pretoze tych firiem mozu mat tolko, aby si to osetril tak, aby sa tym platcom nestal
no ved to sa dá celkom ľahko zistit, podľa počtu faktúr vystavených len v novembri minulého roka sa stali platiteľmi zo zákona už k 1. januáru 2010. A vtedy bola firma len jedna, druhá sa registrovala až neskôr.

Kedysi v začiatkoch tejto diskusie som to aj počítala.

Hranica na registráciu je 49790€ za 12 kalendárnych mesiacov, čo je cca 830 faktúr. Myslím, že len na FB je viacej podvedených.

Naviac, faktúru môže podľa mňa vystavovať iba firma, ktorá je uvedená vo VOP, a tie sú len dve, pričom druhá bola zapísaná do OR tuším až niekedy koncom minulého roka, konkretne 12.12.2009 http://orsr.sk/vypis.asp?ID=167830&SID=9&P=1
korduľa
07.03.10,16:07
len ci to je na jednu firmu, lebo viem, ze maju procontent, webcontent a bohvieco , takze ti ludia mozu mat faktury z troch firiem, no v kazdom pripade by to bol zaujimavy podnet na DU,
jusike
07.03.10,19:49
Riešite tu somariny. Zapíšte si za uši, že žiadna zo spomínaných firiem nezaplatí DÚ ani jeden cent! Nikdy! Maximálne ak si uplatnia nadmerný odpočet. Zbytočne to tu riešite a nič z toho :(
korduľa
08.03.10,07:58
neriesime, piseme, komunikujeme, snad to nechces zakazat
jx06
08.03.10,08:23
to by bolo super, len ked som citala tie VOP, myslim, ze to vyspekuloval nejaky pravnik, pretoze je to tak urobene, ze podla mojho nazoru, asi zaplatit bude treba. odhliadnuc od toho aky to ma dopad... ako jednoducho zarobene peniaze, na zaklade ludskej nepozornosti, to vymysleli dobre.
Este raz opakujem, registraciou cez internet v takej forme ako to maju urobene v ProContent ziadny zmluvny vztah nevznika, teda nema ani zmysel spekulovat ako su navrhnute VOP. Cize odporucam v tychto pripadoch firmu ProContent ignorovat a v pripade ze by to chceli riesit cez sud a sud by vydal platobny rozkaz tak podat odpor s tym ze nie ste ucastnik danej veci kedze ste sa neregistrovali. Pokial sa nepriznate ze ste sa registrovali tak technicky nie je mozne dokazat opak. A navyse sud by nemal akceptovat navrh na takyto platobny rozkaz, kedze neexistuje riadna zmluva ktora identifikuje obidve zmluvne strany a je riadne podpisana vlastnorucne alebo elektronickym podpisom.
Dáša_
08.03.10,08:55
Este raz opakujem, registraciou cez internet v takej forme ako to maju urobene v ProContent ziadny zmluvny vztah nevznika, teda nema ani zmysel spekulovat ako su navrhnute VOP. Cize odporucam v tychto pripadoch firmu ProContent ignorovat a v pripade ze by to chceli riesit cez sud a sud by vydal platobny rozkaz tak podat odpor s tym ze nie ste ucastnik danej veci kedze ste sa neregistrovali. Pokial sa nepriznate ze ste sa registrovali tak technicky nie je mozne dokazat opak. A navyse sud by nemal akceptovat navrh na takyto platobny rozkaz, kedze neexistuje riadna zmluva ktora identifikuje obidve zmluvne strany a je riadne podpisana vlastnorucne alebo elektronickym podpisom.

a naviac, aby súd vobec rozhodol o platobnom rozkaze, firma by najskôr musela zaplatitť súdny poplatok s neistým výsledkom. Nie je to sice veľa, tuším 16,60 za každý návrh, ale to som, ako to platia :))
jusike
08.03.10,15:47
a naviac, aby súd vobec rozhodol o platobnom rozkaze, firma by najskôr musela zaplatitť súdny poplatok s neistým výsledkom. Nie je to sice veľa, tuším 16,60 za každý návrh, ale to som, ako to platia :))Len podotknem, že napr. invalidom môžu byť súdne poplatky odpustené. Počítajte s tým, že po dohode so sudcom budú odpustené aj cocotentu :mad:
federic
09.03.10,09:58
ja sa tiež pripojím... na stránke adventný kalendár som sa registroval 7.12.09 a podla firmy vznikol medzi nami právny vzťah...ale firma sa podla OR registrovala až 12.12.09. Podľa mňa firma ktorá ešte neexistuje nemôže uzatvárať zmluvy...alebo sa mýlim?
siss
09.03.10,14:50
ahojte, mam rovnaky problem, ako inak ale ja rovno duplovane
zaregistrovala som sa na adventny kalendar a ked som tu skumala tu firmu spomenula som si aj na downloads portal a rychlo prekontrolovala emaily -takze nemam fakturu len na 18,85 ale aj na60 eur a to je strasna suma :-(

som z toho dost mimo, chcem sa spytat ci uz niekomu kto dostal upomienky, pripadne oznam o tej tzv. exekuci- ci uz tato "firma" exekuovala majetok alebo tak podobne

a este by ma zaujimalo ci je mozne pridat sa k tomu hromadnemu TO alebo uz je neskoro

mam z toho nervy ale platit nechcem a popravde citim sa ako idiot :-/

vdaka
matqo
10.03.10,06:02
ahojte, mam rovnaky problem, ako inak ale ja rovno duplovane
zaregistrovala som sa na adventny kalendar a ked som tu skumala tu firmu spomenula som si aj na downloads portal a rychlo prekontrolovala emaily -takze nemam fakturu len na 18,85 ale aj na60 eur a to je strasna suma :-(

som z toho dost mimo, chcem sa spytat ci uz niekomu kto dostal upomienky, pripadne oznam o tej tzv. exekuci- ci uz tato "firma" exekuovala majetok alebo tak podobne

a este by ma zaujimalo ci je mozne pridat sa k tomu hromadnemu TO alebo uz je neskoro

mam z toho nervy ale platit nechcem a popravde citim sa ako idiot :-/

vdaka

aby mohli posunut pohladavku exekutorovi museli by mat rozhodnutie sudu ale proti tomu sa mozes odvolat a osobne si neviem predstavit ktory sudca by im toto zozral. nemaju ti ako dokazat ze si sa registrovala ty. ako tu uz bolo milionkrat spominane niesu urcene zmluvne strany. meno a adresu si mozem pozret aj ja v telefonnom zozname a vymahat od ludi 60 eur nie?

k tym VOP neviem kto to tu dokola strasi ze ake su prespekulovane aneviem co. keby boli take uzasne skvelo postavene nieje to tam sama diera ako napriklad - web content ktora "uzatvara zmluvy" mesiac pred jej zapisom do orsr alebo definicia uzivatela ktorym sa stava len clovek co aj zaplati (cize kto nezaplati nieje uzivatel a defakto sa na neho nevztahuju tie ich trapne VOP). tie VOP vymyslali sami na kolene a tak to aj vyzera. pred sudom s tym neobstoja ani keby sa nakrajali. ak tam teda nebude sediet pan "justicia" a "pojdeme do basy hajzli" :D
SVKmatej
10.03.10,17:38
aby mohli posunut pohladavku exekutorovi museli by mat rozhodnutie sudu ale proti tomu sa mozes odvolat a osobne si neviem predstavit ktory sudca by im toto zozral. nemaju ti ako dokazat ze si sa registrovala ty. ako tu uz bolo milionkrat spominane niesu urcene zmluvne strany. meno a adresu si mozem pozret aj ja v telefonnom zozname a vymahat od ludi 60 eur nie?

k tym VOP neviem kto to tu dokola strasi ze ake su prespekulovane aneviem co. keby boli take uzasne skvelo postavene nieje to tam sama diera ako napriklad - web content ktora "uzatvara zmluvy" mesiac pred jej zapisom do orsr alebo definicia uzivatela ktorym sa stava len clovek co aj zaplati (cize kto nezaplati nieje uzivatel a defakto sa na neho nevztahuju tie ich trapne VOP). tie VOP vymyslali sami na kolene a tak to aj vyzera. pred sudom s tym neobstoja ani keby sa nakrajali. ak tam teda nebude sediet pan "justicia" a "pojdeme do basy hajzli" :D



no asi tak
Avonamor
11.03.10,05:19
Vedel by mi niekto poradiť ako sa postupuje pri zaregistrovaní sa na platenej stránke? Chcem sa už dlho odhlásiť ale email od ktorého mi prišla faktúra mi hlási chybu siete keď naň spätne píšem. Ide o stránku basnici.sk a administrátora Web Content s.r.o..
Martin Mocko
11.03.10,05:25
Vedel by mi niekto poradiť ako sa postupuje pri zaregistrovaní sa na platenej stránke? Chcem sa už dlho odhlásiť ale email od ktorého mi prišla faktúra mi hlási chybu siete keď naň spätne píšem. Ide o stránku basnici.sk a administrátora Web Content s.r.o..

Už sa to tu rozoberalo v jednej téme. Dokonca som to raz zachytil i v televíznych novinách...

http://www.porada.sk/t123235-problem-s-web-strankou-basne-portal.html
dalid
11.03.10,06:30
Radimeradim
11.03.10,14:32
POZOR,POZOR

Chcem vás poprosiť o radu ohľadne firmy Web Content s.r.o.
Nie som si vedomí o tom že som sa niekde registroval no obdržal som faktúru mailom na 60 eur.To asi každý s nás čo sem píšeme. Ale čo ma šokovalo je že doma mám dva počítače a dostal som dve faktúry s tým istým dátumom , ale POZOR každá táto faktúra má iné číslo. Obidve faktúry prišli na rôzne maily s tým istým dátumom stým istým menom registrovaného a stými istými chybami ktoré sú v skomolenom názve názvu mesta adresáta a stou istou adresou čiže mojou .Používam pripojenie na internet to isté pre oba PC no maily sú na každom PC registrované na rôznych mailových kontách čiže jeden na centrume a druhý na azete. Čo je záhadou že na azete som registrovaný ja a na centrume moja mama . Obidvaja sme obdržali faktúru na svoj mail čiže jednu na azet a druhú na centrum no obe tieto faktúry sú vystavené iba na moje meno a nie aj na meno jej matky ktorá má svoj vlastný mail na ktorý jej došla táto faktúra z mojim menom. Jak je to možné keď každý počítač v našej domácnosti má rozdielnu IP adresu. Mám podozrenie že tato firma kradne sleduje dáta od poskytovateľov internetu ktorý vám pridelia IP adresu alebo sa nabúravajú na IP adresu provajdera ktorý poskytuje službu na pripojenie na internet alebo sa nabúrajú do databázy poskytovateľov internetu odkiaľ majú možnosť získať naše osobne údaje ako je adresa , meno a pod. Na zaver musím konštatovať že keď niekto má doma 10 PC a 10 mailov na rôznych portáloch dostane 10 faktúr na jedno meno ktoré prebehlo ako prvé cez registráciu u tejto firmy. Môže sa stať ,že keď máte v domácnosti 3 PC a sú všetky spustené a pripojené na internet a na jednom z nich prebehne registrácia je veľká pravdepodobnosť že ukradnuté dáta budú zo všetkých 3-PC preto ,že poskytovateľ IP je ten istý a to je váš poskytovateľ internetu a v danej situácii keď si otvoríte stránku download -server alebo download-portal a otvorí sa vám stránka pre registráciu všimnite si ,že dole na spodku stránky kde je poučenie o tom ,že táto služba je platená tam máte aj zobrazenú vašu IP adresu vášho poskytovateľa internetu. Keď si skontrolujete všetky PC v domácnosti kde sa vám otvorí tato ich stránka všade je tá IP rovnaká . A ako nachytávajú ľudí ? všimnite si keď kliknete na stránke downlad tak sa vám otvorí stránka pre registráciu ale POZOR VŽDY TAK ŽE NEVIDÍTE PODMIENKY O PLATENÍ tie sa zobrazia až keď si posuniete stránku kurzorom myši dole . Pomôžte mi prosím čo mám teraz urobiť . Ďakujem
Dáša_
11.03.10,15:08
POZOR,POZOR

Chcem vás poprosiť o radu ohľadne firmy Web Content s.r.o.
Nie som si vedomí o tom že som sa niekde registroval no obdržal som faktúru mailom na 60 eur.To asi každý s nás čo sem píšeme. Ale čo ma šokovalo je že doma mám dva počítače a dostal som dve faktúry s tým istým dátumom , ale POZOR každá táto faktúra má iné číslo. Obidve faktúry prišli na rôzne maily s tým istým dátumom stým istým menom registrovaného a stými istými chybami ktoré sú v skomolenom názve názvu mesta adresáta a stou istou adresou čiže mojou .Používam pripojenie na internet to isté pre oba PC no maily sú na každom PC registrované na rôznych mailových kontách čiže jeden na centrume a druhý na azete. Čo je záhadou že na azete som registrovaný ja a na centrume moja mama . Obidvaja sme obdržali faktúru na svoj mail čiže jednu na azet a druhú na centrum no obe tieto faktúry sú vystavené iba na moje meno a nie aj na meno jej matky ktorá má svoj vlastný mail na ktorý jej došla táto faktúra z mojim menom. Jak je to možné keď každý počítač v našej domácnosti má rozdielnu IP adresu. Mám podozrenie že tato firma kradne sleduje dáta od poskytovateľov internetu ktorý vám pridelia IP adresu alebo sa nabúravajú na IP adresu provajdera ktorý poskytuje službu na pripojenie na internet alebo sa nabúrajú do databázy poskytovateľov internetu odkiaľ majú možnosť získať naše osobne údaje ako je adresa , meno a pod. Na zaver musím konštatovať že keď niekto má doma 10 PC a 10 mailov na rôznych portáloch dostane 10 faktúr na jedno meno ktoré prebehlo ako prvé cez registráciu u tejto firmy. Môže sa stať ,že keď máte v domácnosti 3 PC a sú všetky spustené a pripojené na internet a na jednom z nich prebehne registrácia je veľká pravdepodobnosť že ukradnuté dáta budú zo všetkých 3-PC preto ,že poskytovateľ IP je ten istý a to je váš poskytovateľ internetu a v danej situácii keď si otvoríte stránku download -server alebo download-portal a otvorí sa vám stránka pre registráciu všimnite si ,že dole na spodku stránky kde je poučenie o tom ,že táto služba je platená tam máte aj zobrazenú vašu IP adresu vášho poskytovateľa internetu. Keď si skontrolujete všetky PC v domácnosti kde sa vám otvorí tato ich stránka všade je tá IP rovnaká . A ako nachytávajú ľudí ? všimnite si keď kliknete na stránke downlad tak sa vám otvorí stránka pre registráciu ale POZOR VŽDY TAK ŽE NEVIDÍTE PODMIENKY O PLATENÍ tie sa zobrazia až keď si posuniete stránku kurzorom myši dole . Pomôžte mi prosím čo mám teraz urobiť . Ďakujem


ked si prečítaš túto diskusiu, tak zistíš, že najrozumnejšie je ignorovať. Abolutne nereagovať, žiadne maily späť, nič.

Jedine, keby prišla obsielka zo súdu, keby chceli dať platobný rozkaz. Ale to nebude pre nich také jednoduché.
marcel99
11.03.10,19:32
Ludia prosim Vas poradte mi som zufaly.Dosla mi faktura za registraciu na stranke adventny-kalendar 19,7 eur ja som sa zlakol a som to zaplatil co ma teraz velmi mrzi lebo sa bojim ci mi nebudu teraz pravidelne chodit dalsie a dalsie faktury.Myslite ze tym mojim zaplatenim faktury vsetko konci alebo naopak budu mi chodit dalsie faktury? Velmi pekne Vas prosim poradte mi som s nervami v koncoch.Dakujem
jusike
12.03.10,05:13
Ludia prosim Vas poradte mi som zufaly.Dosla mi faktura za registraciu na stranke adventny-kalendar 19,7 eur ja som sa zlakol a som to zaplatil co ma teraz velmi mrzi lebo sa bojim ci mi nebudu teraz pravidelne chodit dalsie a dalsie faktury.Myslite ze tym mojim zaplatenim faktury vsetko konci alebo naopak budu mi chodit dalsie faktury? Velmi pekne Vas prosim poradte mi som s nervami v koncoch.DakujemHlavne sa ukľudni, zabudni na toto a rieš iné problémy (teda ak žiadne iné nemáš, tak si šťastný človek). Všetko sa dozvieš, aj tak by si si teraz nijako nepomohol nejakým trápením sa. Keď chceš, tak sa pridaj k hromadnému trestnému oznámeniu - info. nájdeš pár strán dozadu. A nabudúce už takto "nepodporuj" kriminálnikov!
Radimeradim
12.03.10,11:15
. A ako nachytávajú ľudí ? Veľmi jednoducho ,všimnite si keď kliknete na stránke downlad tak sa vám otvorí stránka pre registráciu ale POZOR VŽDY TAK ŽE NEVIDÍTE PODMIENKY O PLATENÍ tie sa zobrazia až keď si posuniete stránku kurzorom myši dole .
Toto je robené zámerne vedia , že sa budete sústrediť hlavne na registráciu a vôbec vás nenapadne túto stránku posúvať úplne na dol . Je to dobre vyšpekulované a zámerne vás týmto uvádzajú do omylu keďže podľa našich a európskych zákonných noriem všetko čo je spoplatnené na internetových stránkach musí byť transparentne znázornené - vyznačené veľkými písmenami alebo chránené ochrannými elektronickými certifikátmi ktoré vás upozornia pri kliknutí na registráciu že táto registrácia je platená a dajú vám možnosť si vybrať či chcete pokračovať v registrácii alebo nie.
Mám silné podozrenie ,že táto firma získava dáta do svojej databázy nelegálnym spôsobom a preto sa vôbec nečudujem ako niektorí poškodený deklarujú, že nie sú si vedomí , že by sa niekde registrovali. Na zaver ešte jeden postreh . VŠIMNITE SI NA VAŠEJ 60 EUROVEJ FAKTÚRE ŽE CHÝBA ČÍSLO OBJEDNÁVKY A ČÍSLO DODACIEHO LISTU. TO ZNAMENÁ ,ŽE STE SI NIČ NEOBJEDNALI A NIČ STE NEDOSTALI TAKŽE VAM NEMAJU ČO FAKTUROVAŤ

Ešte jeden postreh dokonca ani elektronický podpis na 60 eurových faktúrach NIE JE PLATNÝ !!!
j.benz
12.03.10,12:07
Podľa mňa sú to tu už len prázdne slová. Nikto zatiaľ neurobil žiadny pokrok v danej veci. Máme marec. SOI - nič. Hromadne trestne oznamenie - nič. Ombudspot - nič. Policia - nič. Pán Antoňák - napriek snahe je ticho. Miesto toho ďalší poškodení. Ja len čakám prečo je okolo Pro Content tak ticho. Čo sa tam chystá. Zatiaľ odolávam tlaku a nič som nezaplatil. Ale táto neistota je predsa len trochu znepokojujúca. Je vôbec Slovensko právny štát? A čo ak nie, kto bude ťahať za kratší koniec. Hmm.
Dáša_
12.03.10,12:14
mám otázku na tých ľudí, ktorí sú registrovaní na FB. Dali by sa zistiť číselné rady faktúr z minulého roku na obe firmy?

T.j., chcela by som vediet, aké najnižšie a aké najvyššie číslo faktúry vystavila každá jedna firma v minulom roku?

Ja sa tuším pustím do toho podnetu na DU sama, ked sa nikomu z postihnutých nechce :D:D.

Stále som presvedčená, že oni sami by už mali byť platitelia DPH. Tuším fakturuje stále bez DPH.
A v momente, ked sú platitelia, nastupuje iný režim fakturovania služieb podľa novely zákona o DPH.
Radimeradim
12.03.10,12:26
Otazka

Treba na písomné vyjadrenie k výzve na úhradu faktúry davať vlastnoručný podpis ? Nemôžu tento podpis zneužiť ?
Radimeradim
12.03.10,23:51
Dobrý večer prajem všetkým!
Bohužiaľ som sa nachytala aj ja na túto hlúposť, len ja mám niečo nové. Ja som tú stránku navštívila cez facebook.com, kde v pravom rohu mali reklamu, išlo o nejakú súťaž, už si ani nepamätám, no proste išla som tam a pri registrácii som si napísala meno priezvisko a adresu a potom som si to rozmyslela a vyšla som z tej stránky, takže som to vôbec nepotvrdila, na mail mi tiež nič nedošlo absolútne, lenže nato o mesiac mi došla faktúra ale poštou...vraj druhá, lebo že na mail mi malo už dojsť jedno, lenže nič som neobrdžala, ba dokonca ani zmluvu mailom- lebo mi mail ani nevedia.A faktúra ktorá mi poštou došla, znie na sumu 60,50 Eur, vraj 0,50 centov pokuta, mna s náď jebne. Veď ja som len na tú stránku išla, ale neregistrovala som sa tam,,,možu vedieť moje údaje s IP adresy PC bez registrácie, len tak že tam kliknem???,Ale mail nevedia lebo mi nič mailom nedošlo...Ja fakt nechápem. A vyhrážajú sa exekúciou, ale ja nič nezaplatím, veď nevyhodím len pre nič toľko peňazí. Ľudia prosím poradte, ako ste na tom vy, vyriešilo sa odvtedy niečo???Ako sa takéto môže stať?Nerozumiem. Ako mám postupovať, aj odstúpenie od zmluvy som poslala poštou doporučene 1 triedou. A odpoveď žiadna. :-(
Ano vašu IP adresu vedia hneď ako sa dostanete na ich stranku a nemusíte sa ani registrovať. Všimnite si na ich stránke uplne na spodu kde su napisane podmienky na spoplatnenie je aj vaša IP adresa. Takže vy sa nemusíte registrovať a oni maju vašu IP adresu a nazaklade tejto adresi si môžu zistiť vaše osobné údaje cez poskytovatela internetu.
eINSTee
13.03.10,09:29
"oni maju vašu IP adresu a nazaklade tejto adresi si môžu zistiť vaše osobné údaje cez poskytovatela internetu." - oni si ju nemozu dojst len tak vypytat. Vlastne mozu, ale poskytovatel internetu im ju nemoze len tak dat. Zakon o ochrane udajov este funguje. Aspon co ja viem.
jx06
13.03.10,10:02
Podľa mňa sú to tu už len prázdne slová. Nikto zatiaľ neurobil žiadny pokrok v danej veci. Máme marec. SOI - nič. Hromadne trestne oznamenie - nič. Ombudspot - nič. Policia - nič. Pán Antoňák - napriek snahe je ticho. Miesto toho ďalší poškodení. Ja len čakám prečo je okolo Pro Content tak ticho. Čo sa tam chystá. Zatiaľ odolávam tlaku a nič som nezaplatil. Ale táto neistota je predsa len trochu znepokojujúca. Je vôbec Slovensko právny štát? A čo ak nie, kto bude ťahať za kratší koniec. Hmm.
Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.
jx06
13.03.10,10:04
Otazka

Treba na písomné vyjadrenie k výzve na úhradu faktúry davať vlastnoručný podpis ? Nemôžu tento podpis zneužiť ?
Pisat im je uplne zbytocne, ono tie listy a maily tam pravdepodobne ani nik necita, a upomienky a vyzvy vam budu chodit aj ked fakturu zaplatite.
jx06
13.03.10,10:10
Ano vašu IP adresu vedia hneď ako sa dostanete na ich stranku a nemusíte sa ani registrovať. Všimnite si na ich stránke uplne na spodu kde su napisane podmienky na spoplatnenie je aj vaša IP adresa. Takže vy sa nemusíte registrovať a oni maju vašu IP adresu a nazaklade tejto adresi si môžu zistiť vaše osobné údaje cez poskytovatela internetu.
IP adresu nerieste, tato adresa neurcuje osobu ale identifikuje pocitac v sieti internet/intranet. To ze niekto vie ip adresu vasho pocitaca je uplne nepodstatne.
jx06
13.03.10,10:18
mám otázku na tých ľudí, ktorí sú registrovaní na FB. Dali by sa zistiť číselné rady faktúr z minulého roku na obe firmy?

T.j., chcela by som vediet, aké najnižšie a aké najvyššie číslo faktúry vystavila každá jedna firma v minulom roku?

Ja sa tuším pustím do toho podnetu na DU sama, ked sa nikomu z postihnutých nechce :D:D.

Stále som presvedčená, že oni sami by už mali byť platitelia DPH. Tuším fakturuje stále bez DPH.
A v momente, ked sú platitelia, nastupuje iný režim fakturovania služieb podľa novely zákona o DPH.
Velmi pochybujem ze oni vedu nejake uctovnictvo :)
misomiso
13.03.10,10:25
Podľa mňa sú to tu už len prázdne slová. Nikto zatiaľ neurobil žiadny pokrok v danej veci. Máme marec. SOI - nič. Hromadne trestne oznamenie - nič. Ombudspot - nič. Policia - nič. Pán Antoňák - napriek snahe je ticho. Miesto toho ďalší poškodení. Ja len čakám prečo je okolo Pro Content tak ticho. Čo sa tam chystá. Zatiaľ odolávam tlaku a nič som nezaplatil. Ale táto neistota je predsa len trochu znepokojujúca. Je vôbec Slovensko právny štát? A čo ak nie, kto bude ťahať za kratší koniec. Hmm.


Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.

Uvdenie zakaznika do omylu trestne je (teda "by bolo"), pretoze uvedenie do omylu = podvod. Ale dovod, preco s nimi zatial nikto nespravil poriadok je asi v tom, ze oni "podnikaju" v medziach zakona, alebo - minimalne nezakonnost ich praktik bude tazke dokazovat.

Ja osobne vidim nejvacsi problem v nie velmi dobrej legislative. Ved by uplne stacilo, ak by parlament odhlasoval novelu zakona, ktora by to riesila napr. tak, ze pri on-line nakupoch tovarov a sluzieb zakaznik musi odkliknut v osobitnom kroku cenu, a ze v tomto kroku (na tejto podstranke) nesmie byt okrem nazvu tovaru alebo sluzby a pozadovanej ceny nic ine, co by mohlo rozptylit jeho pozornost. Ake jednoduche by to bolo.

Lenze tento parlament sa stara o to, ci maju deticky v skole kazdy pondelok pocuvat slovensku hymnu, a nie o to, co naozaj ludi trapi.
harleydavidson
13.03.10,10:45
Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.


uvedenie zakaznika/spotrebitela do omylu ma za nasledok neplatnost takehoto ukonu

podla mna "neplaticov" zalovat na sude ani nebudu, nakolko dokazne bremeno - dokazat, ze sa registrovala skutocne osoba, ktorej bola vystavena faktura, zalobca neunesie.

poskodeni v tejto kauze su podla mna definovani ako spotrebitelia a tu je zakon postaveny v prospech spotrebitela.
jx06
13.03.10,11:12
Uvdenie zakaznika do omylu trestne je (teda "by bolo"), pretoze uvedenie do omylu = podvod. Ale dovod, preco s nimi zatial nikto nespravil poriadok je asi v tom, ze oni "podnikaju" v medziach zakona, alebo - minimalne nezakonnost ich praktik bude tazke dokazovat.

Ja osobne vidim nejvacsi problem v nie velmi dobrej legislative. Ved by uplne stacilo, ak by parlament odhlasoval novelu zakona, ktora by to riesila napr. tak, ze pri on-line nakupoch tovarov a sluzieb zakaznik musi odkliknut v osobitnom kroku cenu.

Umyslelne uvedenie do omylu by v tomto pripade bolo dost problematicke dokazat, aj ked vsetci vieme ze to tak je.
Vztah medzi dodavatelom a zakaznikom by v tomto konkretnom pripade 60 E faktur vznikol az zaplatenim takejto faktury. Registracia vo forme v akej ju maju ziadny vztah nezaklada, hlavne preto ze je nemozne identifikovat stranu zakaznika.
Radimeradim
13.03.10,16:49
VAZENY OBCANIA, IP ADRESA SA NEDA ZISTIT ONI NEVEDIA NASU IP ADRESU, AK BY CHCELI ZISTIT TAK BY POTREBOVALI SUDNY PRIKAZ, NO ALE TO NEBUDU MAT NIKDY, A PODLA MNA BY FIRMA SI MALA SADNUT UZ FAKT NA ZADOK A ZATIAHNUT SI CHVOST NEZE NAKONIEC POJDU ZA MREZE ONI, LEBO NA FACEBOOKU JE UZ SKORO 600 POSKODENYCH:rolleyes:


tvoju IP adresu maju a je vidno dole na spodku ich stránky. Ked si otvoris ich stranku tak sa pozri dole na uplny koniez tie male pismenka kde je aj to spoplatnenie tam je aj tvoja IP :eek::eek::eek:
Radimeradim
13.03.10,20:44
Tento system co oni prevadzkuju protizakonny nie je, policia ani SOI s tym nema co robit. Maximalne co sa im da vycitat je uvedenie zakaznika do omylu, co ale nie je trestne.


§ 375
Poškodzovanie cudzích práv

(1) Kto inému spôsobí vážnu ujmu na právach tým, že
a) uvedie niekoho do omylu alebo
b) využije niečí omyl, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky
. (2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe, alebo
c) tak, že sa vydáva za verejného činiteľa.
(3) Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a získa ním pre seba alebo pre iného značný prospech.
Radimeradim
13.03.10,20:51
Aby sme mali vo všetkom jasno ZHRNUTIE FAKTOV v bodoch ktoré som postrehol v tejto diskusii.

1. zámerne otváranie stránky tak že nevidno podmienky o platení
2. počas takzvanej dohody medzi stranami sa neustále menia pravidlá VOP
3. faktúra nespĺňa požadované kritéria číslo zmluvy a číslo dodacieho listu
4. elektronický podpis je neznámi
5. absencia elektronického zabezpečenia registrácie proti nelegálnej registrácie
6. absencia zmluvy v písomnej alebo v elektronickej podobe
7. absencia dodacieho listu v písomnej alebo v elektronickej podobe
8. chýba váš podpis aby bola zmluva právoplatná ale zmluva neexistuje.
9. upomienky a výzvy chodia aj keď faktúru zaplatíte
10. užívateľom sa stávate až po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny
11. nedodržanie podmienok na vypovedanie zmluvy zo strany poskytovateľa faktúra bola vystavená mesiac po tom čo sa dala vypovedať.
12. pri vypovedaní zmluvy v stanovenej lehote podľa VOP aj tak zasielajú faktúru na úhradu 60 eur
13. Niektorým neprišiel vôbec oznamovací mail o registrácii
14. faktúry zasielajú ľuďom čo nevlastnia pripojenie na internet
15. rozdielne VOP pre download-portal a dovnload-server hoci tieto stránky sú úplne tie isté
16. zasielanie upomienok firmou Web Content s.r.o. ľuďom ktorý sa registrovali ešte pred tým ako táto firma vznikla. Pôvodný názov tejto firmy je Pro Content s.r.o . Web Content s.r.o. v tej dobe keď zasielala upomienky ešte nebola registrovaná v obchodnom registri.
17. všetky maily ktoré im posielate sa vracajú späť ako nedoručiteľné
18. už pri návšteve ich stránok majú k dispozícii vašu IP adresu to znamená že si ju môžu ukladať bez vášho vedomia a následne spárovať s vašimi mailami a registračnými údajmi ktoré ste zasielali boh vie kde po internete na rôznych iných portáloch a fórach. Tato vaša IP sa zobrazí vždy na úplnom spodku ich stránky medzi podmienkami o s poplatenej stránke.
19. virtuálne sídlo firmy iba poštová schránka
20. pri zaplatení faktúry nikto nedostal doklad o zaplatení žiadne potvrdenie žiadny príjmový daňový doklad
21. porušenie autorských práv
22. čísla účtov firiem Web Content a Pro content sú rovnaké. Ako môžu mat 2 firmy rovnaké úcty ?
23. vo VOP nikde nie je uvedený úrok z omeškania 1,08 % za každý deň omeškania, tak ako je to na faktúre
24. táto firma prevádzkuje súťaže bez uvedených platných zákonných podmienok čo je trestné lebo nedefinuje kto sa môže súťaže zúčastniť - maloleté deti ?
25. Vyplnenie akéhokoľvek dotazníka nie je obchodnou zmluvou.
26. táto firma podnikanie nevykonáva tam, kde má sídlo čo je už preverené to znamená, že ak podniká inde nemá hlásenú prevádzku a to je napadnuteľné na živnostenskom úrade prípadne na daňovom úrade.
27. absencia zmluvy - VOP nie sú zmluva VOP môžu byť iba ako súčasť alebo dodatkom k zmluve na základe ktorých iba upravujú povinnosti dvoch strán vyplývajúce zo zmluvy , ktorá nadobúda platnosť prostredníctvom dohody dvoch zmluvných strán ktoré zmluvu podpísali a tým uzatvorili dohodu o obchode. Podmienky VOP iba upravujú vzťah medzi dvoma obchodnými partnermi a nemôžu sa považovať alebo nadraďovať nad zmluvu ktorá keď ma splnené všetky podmienky podľa zákona a je podpísaná, takže až takýmto konaním sa stáva právne spôsobilá. Samozrejme táto zmluva musí obsahovať číslo OP alebo rodné číslo a vlastnoručný alebo elektronický podpis.
28. registrácia nie je zmluva - čo je to registrácia ? Registrácia je prihlásenie sa (vytvorenie účtu) pod nejakým menom ,alebo znamená zápis do zoznamu, záznam, zaznamenávanie. To znamená že registrácia sa nemôže považovať za vypisovanie zmluvy.
29. Táto spoločnosť vám nič neponúka preto ,že pred registráciou vám neumožňuje sa oboznámiť s obsahom celej databázy . Neviete čo sa skrýva v databáze po registrácii.
30. Na zaregistrovanú stránku tejto firmy sa nedá prihlásiť musíte požiadať ešte raz o registračné údaje a už vás majú, týmto im dáte možnosť aby si synchronizovali svoje dáta stými vašimi .
31. Táto spoločnosť, ktorá pýta poplatok ,nemá v predmete podnikania uvedenú službu ,za ktorú by chcela! peniaze!
32. Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenia osoby, ktorá právny úkon urobila to znamená ,že e-mailová schránka nenapĺňa formálnu náležitosť dokladu (e-mail si neregistruješ podľa nejakého zákona) ako je tomu u elektronického podpisu.
33. úroky, pokuty, penále, atď. musia byť známe vopred pred uzatvorením zmluvy a nie až na faktúre.






34. § 375 Poškodzovanie cudzích práv :
(1) Kto inému spôsobí vážnu ujmu na právach tým, že
a) uvedie niekoho do omylu alebo
b) využije niečí omyl, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky
. (2) Odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1
a) závažnejším spôsobom konania,
b) na chránenej osobe, alebo
c) tak, že sa vydáva za verejného činiteľa.
3)Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 a získa ním pre seba alebo pre iného značný prospech
Koho by ešte niečo napadlo môžete doplniť





Zdá sa vám že toto všetko je normálne? Mala by takáto firma pôsobyť na našom trhu ? Asi nie
jx06
14.03.10,05:43
18. už pri návšteve ich stránok majú k dispozícii vašu IP adresu to znamená že si ju môžu ukladať bez vášho vedomia a následne spárovať s vašimi mailami a registračnými údajmi ktoré ste zasielali boh vie kde po internete na rôznych iných portáloch a fórach. Tato vaša IP sa zobrazí vždy na úplnom spodku ich stránky medzi podmienkami o s poplatenej stránke.

"Vasu" IP adresu ma kazda "stranka" na ktoru sa pripojite :), to akosi patri k vlastnostiam technologie na ktorej bezi sluzba web.
Oni pouzivaju IP adresu ako hlavny argument na identifikaciu uzivatela, co je vsak uplny nezmysel. Z IP adresy sa da zistit ktora firma "vlastni" dany blok ip adries, co ale s identifikaciou osoby nema nic spolocne.
misoft
14.03.10,16:20
už pri návšteve ich stránok majú k dispozícii vašu IP adresu to znamená že si ju môžu ukladať bez vášho vedomia a následne spárovať s vašimi mailami a registračnými údajmi ktoré ste zasielali boh vie kde po internete na rôznych iných portáloch a fórach.
Toto je TOTÁLNY nezmysel. Na svoju schránku sa môžem prihlásiť z akéhokoľvek PC kdekoľvek vo svete. A určite tam budú iné IP adresy. A potom by som bol strašne zvedavý, ako by "spárovali" všetky IP adresy s odoslanými mailami z 200 PC :D.

A okrem toho: tvoj PC nie je poštový server, teda maily neodchádzajú z tvojho PC, ale z poštového servera! Ty sa naň len pripájaš!
Radimeradim
14.03.10,16:52
Toto je TOTÁLNY nezmysel. Na svoju schránku sa môžem prihlásiť z akéhokoľvek PC kdekoľvek vo svete. A určite tam budú iné IP adresy. A potom by som bol strašne zvedavý, ako by "spárovali" všetky IP adresy s odoslanými mailami z 200 PC :D.

A okrem toho: tvoj PC nie je poštový server, teda maily neodchádzajú z tvojho PC, ale z poštového servera! Ty sa naň len pripájaš!

Myslel som tým ,že pri free registrácii na iných stránkach zadáš svoje údaje zo svojho PC to znamená ,že IP adresa bude tá istá z ktorej pôjdu tvoje registračné údaje a následne sa o par hodín alebo dní pripojíš na ich stránku kde zase bude tvoja IP adresa z tvojho PC. Keď používajú nejaký spam alebo trójske kone dokážu sa nabúrať na iné stránky odkiaľ si dokážu pri tvojej free registrácii stiahnúť tvoje údaje tak dokážu si spárovať tvoju IP adresu s free registráciou s pripojením sa na ich stránku. Pri free registrácii nepoznáš podmienky registrácie a nevieš že keď sa registruješ poskytovateľ tejto stránky neposkytne tvoje údaje tretej strane. Je to free a preto nepoznáš podmienky. A napokon týto hajzlíci môžu prevádzkovať ďalších 100 vebov kde sa zaregistruješ úplne zadarmo a pritom im dáš všetko čo potrebujú -meno adresu a e-mail . Potom sa stačí iba nevedomky dostať na ich stránku nemusíš sa registrovať oni tvoju IP vidia a spárujú tvoju IP s databázou s tých free vebov kde si sa registroval
misoft
14.03.10,17:09
Preboha!!! Nešír tu paniku!
Na takéto "párovanie" by museli mať zozbieraných kvantum údajov, dobrý softvér, aby im to spravil. A o tom veľmi pochybujem. Oni jednoducho niečo stiahli (max. odkaz) a za peniaze ponúkajú cudzie!
Za druhé: ak sa prihlasuješ niekam na FREE, často tam zadávaš ako POVINNÝ údaj NICK, HESLO a prípadne E-MAIL pre overenie a aktiváciu. No a ten e-mail je adresa poštového servera (t.z. anonymné pre nich - zistia prd!)
Fezoj1964
14.03.10,17:40
OUNÁMENIE SOI zo dňa 12.3. 2010

Oznámenie k stránkam prevádzkovaným spoločnosťou Pro Content s. r. o. a Web Content s. r. o.

K stránkam www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk/) a www.downloads-portal.sk (http://www.downloads-portal.sk/) , ktoré prevádzkuje spoločnosť Pro Content s. r. o. a k stránkam www.basnici.sk (http://www.basnici.sk/), www.adventny-kalendar.sk (http://www.adventny-kalendar.sk/) a www.download-server.sk (http://www.download-server.sk/) , ktoré prevádzkuje spoločnosť Web Content s. r. o. informujeme:

1. V rámci kompetencií Slovenskej obchodnej inšpekcie (ďalej SOI) vykonávame šetrenie dodržiavania ustanovení zákona č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode, zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a pri zásielkovom predaji a zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa. Podnikateľskému subjektu už bolo uložených niekoľko opatrení zabezpečiť, aby boli odstránené zistené nedostatky. Za zistené nedostatky bude voči podnikateľskému subjektu začaté správne konanie o uložení pokuty.
2. Akékoľvek požiadavky vo vzťahu k registrácii, prípadne k Vami neuskutočnenej registrácii, k úhrade faktúry, k zrušeniu zmluvy - registrácie, k odstúpeniu od zmluvy je potrebné adresovať na prevádzkovateľa webovej stránky.Kontaktné údaje sú zverejnené na príslušných stránkach v časti kontakty.
3. Ak došlo k zneužitiu Vašej mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o počítači, z ktorého bola registrácia uskutočnená. Do riešenia tohto sporu SOI nemá kompetencie vstupovať, túto situáciu je možné riešiť len v trestno – právnom konaní.
4. Takisto SOI nemá kompetencie rozhodovať o otázke platnosti, či neplatnosti zmluvy a z toho vyplývajúcich záväzkov o úhrade. Túto kompetenciu majú jedine súdy.
5. Z uvedených dôvodov SOI sa nemôže domáhať práv v mene spotrebiteľa! V takom prípade môže byť nápomocná niektorá zo spotrebiteľských organizácií (zoznam spotrebiteľských združení je dostupný na http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s (http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s)), ktoré sú zo zákona o ochrane spotrebiteľa (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=16315) oprávnené sprostredkovať riešenie sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim. Taktiež môže združenie zastupovať spotrebiteľa pri uplatnení si práv na súde, a preto Vám odporúčame obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na niektorú zo spotrebiteľských organizácií. (http://www.economy.gov.sk/)

Zdroj: http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi
http://www.soi.sk/files/documents/poradna/ozn%C3%A1menie%20web%20content%20a%20pro%20content .rtf
Radimeradim
14.03.10,17:46
A čo ak sa prihlásiš do nejakej´internetovej súťaže kde je povinné dať adresu ,e-mail a meno preto ,že keď chceš niečo vyhrať tak zadávaš presné údaje. Príde ti notifikácia na tvoj e-mail a teraz pozor takáto istá príde aj do ich databázy ?
Radimeradim
14.03.10,18:04
2.Akékoľvek požiadavky vo vzťahu k registrácii, prípadne k Vami neuskutočnenej registrácii, k úhrade faktúry, k zrušeniu zmluvy - registrácie, k odstúpeniu od zmluvy je potrebné adresovať na prevádzkovateľa webovej stránky.Kontaktné údaje sú zverejnené na príslušných stránkach v časti kontakty.
Impressum
Prevádzkovateľ:
Web Content s.r.o.
Hronského 7
95141 Nitra - Lužianky
info@web-content.sk
Linka zákazníkom
+421 (0) 944 442 542
+421 (0) 907 271 669
*po-pia 09.00 h - 17.00 h
Obchodné meno: Web Content s.r.o.
IČO: 45 287 538
DIČ: 2022929722
Register: Okresny súd Nitra, číslo vložky:25697/N
Autorské práva
Obsah tejto stránky je autorsky chránený. Všetok obsah a obrázky su majetkom Web Content s.r.o. a
nesmú sa bez písomného povolenia Web Content s.r.o. kopírovať, reprodukovať, nanovo ukladať,
preberať, zverejňovať, prenášať, rozdelovať alebo predávať.
Orgán dozoru:
Inšpektorát SOI pre Nitriansky kraj
PO BOX 49A, Staničná 9, 950 50 Nitra 1
odbor technickej kontroly výrobkov a ochrany spotrebiteľa
tel. č.: 037/7720 001



SOI vôbec nepochopila , že :

upomienky a výzvy chodia aj keď faktúru zaplatíte

pri vypovedaní zmluvy v stanovenej lehote podľa VOP aj tak zasielajú faktúru na úhradu 60 eur

všetky maily ktoré im posielate sa vracajú späť ako nedoručiteľné

porušujú autorské práva


vo VOP nikde nie je uvedený úrok z omeškania 1,08 % za každý deň omeškania, tak ako je to na faktúre

a tak dalej ..............
Fezoj1964
14.03.10,19:25
:(„ODBORNÍCI V SOI“ J)))))

O tom akí odborníci pracujú v SOI svedčí ich bod 3. v ich vyjadrení:

Cit: „3. Ak došlo k zneužitiu Vašej mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o počítači, z ktorého bola registrácia uskutočnená.“


Ak sa náhodou uráči spoločnosti Pro Content s.r.o. zaslať mi nejaký údaj o IP adrese z ktorého bolo „uskutočnené“ pripojenie (ak si ten údaj /IP adresu/ náhodou sproste podvodníci z Pro Content s.r.o. nevymysleli a naozaj niekto zneužil vaše údaje z neznámeho pripojenia), tak potom milí podvedení občania (podľa SOI a ich vyjadrenia) zistite si ktorý poskytovateľ internetového pripojenia patrí k numeru (IP adrese) zaslaného ako „dôkaz“ od Pro Content s.r.o. a potom žiadajte poskytovateľa internetového pripojenia o zaslanie potvrdenia o tom ktorému PC patrí číslo IP adresy ktoré vám „poskytol“ prevádzkovateľ.
„Odborníci“ v SOI by mohli vediet, ze prevádzkovateľ internetového pripojenia môže poskytnúť údaje o identifikácii PC na základe IP adresy, len na základe súdneho príkazu a že dokazovanie v tomto prípade nie je na podvedených občanoch, ale na spoločnosti Pro Content. s.r.o.
Radimeradim
14.03.10,20:26
Hore o pár odstavcv som písal o tej IP . Ľudia pozrite sa kde všade lietajú vaše udaje a IP čky tam som písal aj o tej FREE registrácii na iných veboch to su 10- tisíce stránok
ktoré idu cez toho istého registrátora.


Doména: download-portal.sk
IČO: 44840705
Vlastník: Pro Content s.r.o.
Registrátor: Reklama GLobal s.r.o.
DNS 1: ns1.first-ns.de
DNS 2: robotns2.second-ns.de
DNS 3: robotns3.second-ns.com
Platná do: 2010-05-11
Stav domény: DOM_OK aktuálny stav
dňa 2010-03-14
platný od 2009-11-10

Doména: download-server.sk
IČO: 36776777
Vlastník: Reklama GLobal s.r.o.
Registrátor: Reklama GLobal s.r.o.
DNS 1: ns1.first-ns.de
DNS 2: robotns2.second-ns.de
DNS 3: robotns3.second-ns.com
Platná do: 2010-11-01
Stav domény: DOM_OK aktuálny stav
dňa 2010-03-14
platný od 2009-11-06

Doména: basne-portal.sk
IČO: 44840705
Vlastník: Pro Content s.r.o.
Registrátor: Reklama GLobal s.r.o.
DNS 1: ns1.first-ns.de
DNS 2: robotns2.second-ns.de
DNS 3: robotns3.second-ns.com
Platná do: 2010-05-11
Stav domény: DOM_OK aktuálny stav
dňa 2010-03-14
platný od 2009-11-10

Doména: download-portal.sk
IČO: 36776777
Vlastník: Reklama GLobal s.r.o.
Registrátor: WebHouse, s.r.o.
DNS 1: dns.domains.sk
DNS 2: sns.domains.sk
Platná do: 2010-05-11
Stav domény: DOM_OK

Reklama GLobal s.r.o.
Forma podnikania
Spol. s ručením obmedzeným
IČO
36776777
Adresa
Ul. Ludovita Fullu 3
03401 Ružomberok 1
Slovenská republika
Telefón
0905115911
Kontaktné osoby
Elena Vejackova

Zoznam vlastnených domén (celkovo 60 domén)
Zoznam registrátorských domén (celkovo 14 domén)


WebHouse, s.r.o.
Forma podnikania
Spol. s ručením obmedzeným
IČO
36743852
Adresa
Paulínska 20
917 01 Trnava 1
Slovenská republika
Telefón
033/5514562
0910 96 96 01
Štatutárny zástupca
Ing. Ivan Pekarovič
Kontaktné osoby
Ing. Ivan Pekarovič

Zoznam vlastnených domén (celkovo 9302 domén)
Zoznam registrátorských domén (celkovo 21128 domén)
Radimeradim
14.03.10,21:52
Takto vypadá štruktúra serverov

Všetky linky smerujú do nemecka. Server na ktorom su všetky ieto pofiderné domeny je v nemecku.

Mail servers used by this domain
mail.downloads-server.sk(primary)
IP numbers of mail servers
188.40.68.110
Reverse names of the mail servers
pro-content.eu
Other names of the mail servers
basne-portal.sk
download-portal.sk
downloads-portal.sk
mail.basne-portal.sk
mail.download-portal.sk
mail.downloads-portal.sk
mail.pro-content.eu
pro-content.eu
www.basne-portal.sk
www.download-portal.sk
www.downloads-portal.sk
Domains sharing mail servers under another name
basne-portal.sk
download-portal.sk
downloads-portal.sk
pro-content.eu


Subdomains
mail.downloads-server.sk
www.downloads-server.sk

inetnum: 188.40.99.50 - 188.40.99.50
netname: MUNDC-OFFICE-SRO
descr: M&C Office S.R.O.
country: DE
admin-c: EV109-RIPE
tech-c: EV109-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: HOS-GUN
source: RIPE # Filtered

person: Elena Vejackova
address: M&C Office S.R.O.
address: Ul. Ludovita Fullu 3address: 03401 Ruzomberok
address: SLOVAKIA (Slovak Republic)phone: +421905115911
e-mail: aa8q@gmx.de
nic-hdl: EV109-RIPE
mnt-by: HOS-GUN
source: RIPE # Filtered
% Information related to '188.40.0.0/16AS24940'

route: 188.40.0.0/16
descr: HETZNER-RZ-FKS-BLK1
origin: AS24940
org: ORG-HOA1-RIPE
mnt-by: HOS-GUN
source: RIPE # Filtered

organisation: ORG-HOA1-RIPE
org-name: Hetzner Online AG
org-type: LIR
address: Hetzner Online AG
Attn. Martin Hetzner
Stuttgarter Str. 1
91710 Gunzenhausen
GERMANY
phone: +49 9831 610061
fax-no: +49 9831 610062
e-mail: info@hetzner.de
profesional
14.03.10,22:28
Ukoncenie zmluvy sa riesi ODSTUPENIM OD ZMLUVY. A to je mozne urobit len pisomne, nikdy nie emailom. Emailom len v tom pripade ak mas zaruceny elektronicky podpis.
nivarto
15.03.10,06:25
Neuveriteľné, akú sieť majú rozhodenú..sila...
Fezoj1964
15.03.10,07:23
OZNÁMENIE SOI zo dňa 12.3. 2010

Oznámenie k stránkam prevádzkovaným spoločnosťou Pro Content s. r. o. a Web Content s. r. o.

K stránkam www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk/) a www.downloads-portal.sk (http://www.downloads-portal.sk/) , ktoré prevádzkuje spoločnosť Pro Content s. r. o. a k stránkam www.basnici.sk (http://www.basnici.sk/), www.adventny-kalendar.sk (http://www.adventny-kalendar.sk/) a www.download-server.sk (http://www.download-server.sk/) , ktoré prevádzkuje spoločnosť Web Content s. r. o. informujeme:

1. V rámci kompetencií Slovenskej obchodnej inšpekcie (ďalej SOI) vykonávame šetrenie dodržiavania ustanovení zákona č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode, zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a pri zásielkovom predaji a zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa. Podnikateľskému subjektu už bolo uložených niekoľko opatrení zabezpečiť, aby boli odstránené zistené nedostatky. Za zistené nedostatky bude voči podnikateľskému subjektu začaté správne konanie o uložení pokuty.
2. Akékoľvek požiadavky vo vzťahu k registrácii, prípadne k Vami neuskutočnenej registrácii, k úhrade faktúry, k zrušeniu zmluvy - registrácie, k odstúpeniu od zmluvy je potrebné adresovať na prevádzkovateľa webovej stránky.Kontaktné údaje sú zverejnené na príslušných stránkach v časti kontakty.
3. Ak došlo k zneužitiu Vašej mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o počítači, z ktorého bola registrácia uskutočnená. Do riešenia tohto sporu SOI nemá kompetencie vstupovať, túto situáciu je možné riešiť len v trestno – právnom konaní.
4. Takisto SOI nemá kompetencie rozhodovať o otázke platnosti, či neplatnosti zmluvy a z toho vyplývajúcich záväzkov o úhrade. Túto kompetenciu majú jedine súdy.
5. Z uvedených dôvodov SOI sa nemôže domáhať práv v mene spotrebiteľa! V takom prípade môže byť nápomocná niektorá zo spotrebiteľských organizácií (zoznam spotrebiteľských združení je dostupný na http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s (http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s)), ktoré sú zo zákona o ochrane spotrebiteľa (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=16315) oprávnené sprostredkovať riešenie sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim. Taktiež môže združenie zastupovať spotrebiteľa pri uplatnení si práv na súde, a preto Vám odporúčame obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na niektorú zo spotrebiteľských organizácií. (http://www.economy.gov.sk/)

Zdroj: http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi
http://www.soi.sk/files/documents/po...%20content.rtf (http://www.soi.sk/files/documents/poradna/ozn%C3%A1menie%20web%20content%20a%20pro%20content .rtf)
Radimeradim
15.03.10,08:47
Ukoncenie zmluvy sa riesi ODSTUPENIM OD ZMLUVY. A to je mozne urobit len pisomne, nikdy nie emailom. Emailom len v tom pripade ak mas zaruceny elektronicky podpis.

To znamená keď to zoberiem v opačnom garde ,že zmluva je platná iba vtedy ak ju podpíšem.
misoft
15.03.10,10:39
Teoreticky -ÁNO. Prakticky - viď problémy s web stránkou. Inak o zmluvách: http://sk.wikipedia.org/wiki/Zmluva
edvordo
16.03.10,07:34
Ukoncenie zmluvy sa riesi ODSTUPENIM OD ZMLUVY. A to je mozne urobit len pisomne, nikdy nie emailom. Emailom len v tom pripade ak mas zaruceny elektronicky podpis.

.. záleží na forme uzavretia zmluvy .. ak by bola uzavretá písomne, potom sa dajú robiť zmeny alebo doplnenie, prípadne odstúpiť len písomne ..


btw. viem že to tu už bolo spomínané niekoľkoktát .. ale má aspoň NIEKTO šajnu, čo je v ZMLUVE ? Lebo všetci máte len VOP, ktoré (ako už bolo spomínané takisto niekoľkokrát) môžu byť len súčasťou zmluvy, nemôžu byť považované za zmluvu samotnú .. pokiaľ nevieme čo je v zmluve, je ťažko pokračovať .. to, že ste ju nepodpísali vlastnoručne (prípadne el. podpisom), ešte, teoreticky, v nejakom šialenom prípade, nemusí nevyhnutne tento problém riešiť, ak formu podpisu zmluvy určujú podmienky priamo na zmluve, ktorej obsah ale nikto (možno okrem pro/web-content-u) nepozná .. :confused:
korduľa
16.03.10,08:47
ked si pozries vop na stranke adventny kalendar, tak je to v podstate zmluva
jx06
16.03.10,11:14
Hore o pár odstavcv som písal o tej IP . Ľudia pozrite sa kde všade lietajú vaše udaje a IP čky tam som písal aj o tej FREE registrácii na iných veboch to su 10- tisíce stránok
ktoré idu cez toho istého registrátora.

Vlastník: Pro Content s.r.o.
Vlastník: Reklama GLobal s.r.o.
Registrátor: WebHouse, s.r.o.

Zoznam vlastnených domén (celkovo 9302 domén)
Zoznam registrátorských domén (celkovo 21128 domén)

Co to tu splietas o 10tisicoch strankach?, Pro Content a Reklama Global nema s WebHouse nic spolocne okrem toho ze tieto dve firmy su zakaznikom WebHouse pokial sa tyka registracii domen.
jx06
16.03.10,11:27
btw. viem že to tu už bolo spomínané niekoľkoktát .. ale má aspoň NIEKTO šajnu, čo je v ZMLUVE ? Lebo všetci máte len VOP, ktoré (ako už bolo spomínané takisto niekoľkokrát) môžu byť len súčasťou zmluvy, nemôžu byť považované za zmluvu samotnú .. pokiaľ nevieme čo je v zmluve, je ťažko pokračovať .. to, že ste ju nepodpísali vlastnoručne (prípadne el. podpisom), ešte, teoreticky, v nejakom šialenom prípade, nemusí nevyhnutne tento problém riešiť, ak formu podpisu zmluvy určujú podmienky priamo na zmluve, ktorej obsah ale nikto (možno okrem pro/web-content-u) nepozná .. :confused:
V tomto pripade ziadna zmluva neexistuje.
j.benz
16.03.10,14:03
tak tomu hovorím úder do čierneho. Tomu sa hovorí, zbaviť sa akejkoľvek zodpovednosti. Mali tam rovno napísať, nechajte nás na pokoji. Pre nás je tento spor neúnosný. Takto pekne si štát chráni svojich občanov. Asi to predsa len nebude taký ľahký oriešok,ako sa zdalo na začiatku. Vie niekto, či bola vôbec podaná nejaká žaloba voči danej firme? Stále je akosi ticho okolo Pro Content s.r.o..
OZNÁMENIE SOI zo dňa 12.3. 2010

Oznámenie k stránkam prevádzkovaným spoločnosťou Pro Content s. r. o. a Web Content s. r. o.

K stránkam www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk/) a www.downloads-portal.sk (http://www.downloads-portal.sk/) , ktoré prevádzkuje spoločnosť Pro Content s. r. o. a k stránkam www.basnici.sk (http://www.basnici.sk/), www.adventny-kalendar.sk (http://www.adventny-kalendar.sk/) a www.download-server.sk (http://www.download-server.sk/) , ktoré prevádzkuje spoločnosť Web Content s. r. o. informujeme:

1. V rámci kompetencií Slovenskej obchodnej inšpekcie (ďalej SOI) vykonávame šetrenie dodržiavania ustanovení zákona č. 22/2004 Z. z. o elektronickom obchode, zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a pri zásielkovom predaji a zákona č. 250/2007 Z. z. o ochrane spotrebiteľa. Podnikateľskému subjektu už bolo uložených niekoľko opatrení zabezpečiť, aby boli odstránené zistené nedostatky. Za zistené nedostatky bude voči podnikateľskému subjektu začaté správne konanie o uložení pokuty.
2. Akékoľvek požiadavky vo vzťahu k registrácii, prípadne k Vami neuskutočnenej registrácii, k úhrade faktúry, k zrušeniu zmluvy - registrácie, k odstúpeniu od zmluvy je potrebné adresovať na prevádzkovateľa webovej stránky.Kontaktné údaje sú zverejnené na príslušných stránkach v časti kontakty.
3. Ak došlo k zneužitiu Vašej mailovej adresy, prevádzkovateľ je schopný poskytnúť Vám identifikačné údaje o počítači, z ktorého bola registrácia uskutočnená. Do riešenia tohto sporu SOI nemá kompetencie vstupovať, túto situáciu je možné riešiť len v trestno – právnom konaní.
4. Takisto SOI nemá kompetencie rozhodovať o otázke platnosti, či neplatnosti zmluvy a z toho vyplývajúcich záväzkov o úhrade. Túto kompetenciu majú jedine súdy.
5. Z uvedených dôvodov SOI sa nemôže domáhať práv v mene spotrebiteľa! V takom prípade môže byť nápomocná niektorá zo spotrebiteľských organizácií (zoznam spotrebiteľských združení je dostupný na http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s (http://www.economy.gov.sk/kontakty-na-spotrebitelske-zdruzenia-5933/127618s)), ktoré sú zo zákona o ochrane spotrebiteľa (http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?Template=~/Main/TArticles.ascx&phContent=~/ZzSR/ShowRule.ascx&RuleId=16315) oprávnené sprostredkovať riešenie sporu medzi spotrebiteľom a predávajúcim. Taktiež môže združenie zastupovať spotrebiteľa pri uplatnení si práv na súde, a preto Vám odporúčame obrátiť sa so žiadosťou o pomoc na niektorú zo spotrebiteľských organizácií. (http://www.economy.gov.sk/)

Zdroj: http://www.soi.sk/sk/Novinky-SOI.soi
http://www.soi.sk/files/documents/po...%20content.rtf (http://www.soi.sk/files/documents/poradna/ozn%C3%A1menie%20web%20content%20a%20pro%20content .rtf)
edvordo
17.03.10,04:18
ked si pozries vop na stranke adventny kalendar, tak je to v podstate zmluva .. čítal som tie ich VOP .. oni sami rozlišujú pojem VOP a zmluva ..
Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa pristupu k uverejňovaným informáciam, sú tieto VOP počas trvania tejto užívateľskej zmluvy záväzné. .. a nikde v texte neskôr som si nevšimol, že by bolo napísané niečo ako " tieto VOP sa považujú za zmluvu s našou spoločnosťou " alebo podobne + nie je tam nič, kde by sa dali podpísať alebo čokoľvek s tým .. ee, toto zmluva nie je ..
___________________________________
V tomto pripade ziadna zmluva neexistuje. Ako vieš ?
korduľa
17.03.10,09:11
v podstate mas pravdu, aj ked v bode 3.4 je opisane ako sa realizuje uzatvorenie zmluvy. -co je v podstate registracia. logicky ked sa nad tym clovek zamysli, je to nelogicke. ked uzatvaram zmluvu suhlasim s VOP, no a vo VOP je opisana realizacia zmluvy.
jx06
17.03.10,09:42
v podstate mas pravdu, aj ked v bode 3.4 je opisane ako sa realizuje uzatvorenie zmluvy. -co je v podstate registracia. logicky ked sa nad tym clovek zamysli, je to nelogicke. ked uzatvaram zmluvu suhlasim s VOP, no a vo VOP je opisana realizacia zmluvy.
Problem je ale ze odkliknutim ziadny pravne zavazny vztah nevznika, ako dokazes ze ten od koho chces peniaze je naozaj ten kto sa registroval?
korduľa
17.03.10,09:54
Problem je ale ze odkliknutim ziadny pravne zavazny vztah nevznika, ako dokazes ze ten od koho chces peniaze je naozaj ten kto sa registroval?
to je taka polemizacia, takze berme to tak, ze sa niekto zaregistrovat, lebo je takych vela a nevedia co dalej. ci je to zmluvny vztah a maju platit, ci by ta spolocnost uspela pred sudom, pretoze su na pochybach, ked aj SOI sa k tomu postavila alibisticky a vlastne aj vyjadrenia pravnikou su take, ze nikto neda jasnu odpoved. to chcu myslim ti ludia vediet.
jx06
17.03.10,10:50
to je taka polemizacia, takze berme to tak, ze sa niekto zaregistrovat, lebo je takych vela a nevedia co dalej. ci je to zmluvny vztah a maju platit, ci by ta spolocnost uspela pred sudom, pretoze su na pochybach, ked aj SOI sa k tomu postavila alibisticky a vlastne aj vyjadrenia pravnikou su take, ze nikto neda jasnu odpoved. to chcu myslim ti ludia vediet.
Vychadzat treba hlavne z toho ze tato spolocnost sa chova neseriozne, a jej cinnost je vylozene zamerana na vydieranie ludi. Takze nemozeme odporucat aby sa ludia voci tejto spolocnosti chovali seriozne. Preto najlepsi postoj od poskodenych je popret registraciu a vobec neriesit VOP alebo ci vznikla zmluva alebo nie. Vychadzat treba z toho ze firma by musela riesit vymahanie takychto faktur cez sud a musela by dokazat na zaklade coho chce peniaze. Z technickeho hladiska ale takuto registraciu dokazat nie je mozne. Na sud by firma musela predlozit standardnu zmluvu a to podpisanu hodnoverne, ci uz vlastnorucnym alebo elektornickym podpisom. Bez takejto zmluvy je pohladavka skratka nevymahatelna.
korduľa
17.03.10,11:35
Vychadzat treba hlavne z toho ze tato spolocnost sa chova neseriozne, a jej cinnost je vylozene zamerana na vydieranie ludi. Takze nemozeme odporucat aby sa ludia voci tejto spolocnosti chovali seriozne. Preto najlepsi postoj od poskodenych je popret registraciu a vobec neriesit VOP alebo ci vznikla zmluva alebo nie. Vychadzat treba z toho ze firma by musela riesit vymahanie takychto faktur cez sud a musela by dokazat na zaklade coho chce peniaze. Z technickeho hladiska ale takuto registraciu dokazat nie je mozne. Na sud by firma musela predlozit standardnu zmluvu a to podpisanu hodnoverne, ci uz vlastnorucnym alebo elektornickym podpisom. Bez takejto zmluvy je pohladavka skratka nevymahatelna.

no presne o to islo, ci je moznoe vymahat pohladavku sudnou cestou, ak to ludia nebudu platit
alaya1
17.03.10,13:38
Tak dnes úprisiel email z eee.basne.sk mne, necitala soim tu celu temu, lebo ma ide porazit. neprislo to ani na moje meno, ale na nezmyselne meno aj mesto a ulicu.
Ja som na tej stranke nebola, len dcera hladala basen na sutaz v skole, tak sa tam naklikla a vymyslela si bludnu registraciu. Mam napisat adstupenie od zmluvy? ja som ziadnu registracviu nerobila ani udaje v ich fakture nie su moje, ani nikoho z rodiny. neviem, ako firma postupuje, su to kreteni. Prosim o radu.
Napisat im list,? Email som uz poslala, ziadna odozva.Skusim pripojit tu fakturu
VSIMNITE SI MENO A ADRESU OBJEDNAVATELA? NEZMYSEL A AJ TAK TO POSLU
.Vážená pani I. Talkan,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.basnici.sk za prvý rok
(12.12.2009 - 06.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
1. basnici.sk - prístup k databáze - 55,00 EUR
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 55,00 EUR do dňa
splatnosti faktúry, t.j. do 31.03.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
variabilný symbol 2388262, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

Naše bankové spojenie:
č.ú. 400 957 5941 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
SWIFT: CEKOSKBX


Pobočka:

Československá obchodná banka a.s.
Fraňa Mojtu 4
94901 Nitra
Slovensko


Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli www.basnici.sk.

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@web-content.sk.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
adrese http://www.adobe.com/sk/

S pozdravom

Web Content s.r.o.
Hronského 7
951 41 Lužianky

Linka zákazníkom
+421 (0) 944 442 542
+421 (0) 907 271 669
+421 (0) 944 558 258
*po-pia 09.00 h - 17.00 h

IČO 45 287 538
DIČ 2022929722
Dáša_
17.03.10,13:49
Tak dnes úprisiel email z eee.basne.sk mne, necitala soim tu celu temu, lebo ma ide porazit. neprislo to ani na moje meno, ale na nezmyselne meno aj mesto a ulicu.
Ja som na tej stranke nebola, len dcera hladala basen na sutaz v skole, tak sa tam naklikla a vymyslela si bludnu registraciu.
Napisat im list,? Email som uz poslala, ziadna odozva.Skusim pripojit tu fakturu
VSIMNITE SI MENO A ADRESU OBJEDNAVATELA? NEZMYSEL A AJ TAK TO POSLU
.Vážená pani I. Talkan,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.basnici.sk (http://www.basnici.sk) za prvý rok
(12.12.2009 - 06.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

-------------------------------------------------------------------------------------------------
1. basnici.sk - prístup k databáze - 55,00 EUR
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Týmto Vás prosíme o uhradenie pohľadávky vo výške 55,00 EUR do dňa
splatnosti faktúry, t.j. do 31.03.2010. Pri platbe nezabudnite uviesť správny
variabilný symbol 2388262, aby mohla byť Vaša platba správne spracovaná.

Naše bankové spojenie:
č.ú. 400 957 5941 / 7500

Pri prevode zo zahraničia

Československá obchodná banka a.s.
IBAN: SK81 7500 0000 0040 0957 5941
SWIFT: CEKOSKBX


Pobočka:

Československá obchodná banka a.s.
Fraňa Mojtu 4
94901 Nitra
Slovensko


Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia.
Faktúru je možné uhradiť šekom, poštovou poukážkou,
prevodom, alebo priamym vkladom na náš bankový účet
v ktorejkoľvek pobočke ČSOB a.s..


Ďakujeme Vám za využívanie našich služieb.

V prípade, že ste zabudli prístupové heslo, môžete kedykoľvek požiadať
o zaslanie nového hesla na našom portáli www.basnici.sk (http://www.basnici.sk).

V prípade, že máte otázky k danej faktúre, kontaktujte nás kedykoľvek
na emailovej adrese: support@web-content.sk.

V prílohe nájdete elektronicky podpísanú faktúru ako originál. Táto
slúži ako daňový doklad. Na jej otvorenie je nutné mať nainštalovaný
Adobe Acrobat Reader. Tento si môžete stiahnuť na nasledujúcej
adrese http://www.adobe.com/sk/

S pozdravom

Web Content s.r.o.
Hronského 7
951 41 Lužianky

Linka zákazníkom
+421 (0) 944 442 542
+421 (0) 907 271 669
+421 (0) 944 558 258
*po-pia 09.00 h - 17.00 h

IČO 45 287 538
DIČ 2022929722

srandovna faktura - dodané minuly rok, fakturovane o dva mesiace, jc s dph, hoci nie su platitelia dph podla nich.

nic neplat a ani im nepis.

mam pocit, ze okrem iného porušújú zákon o dph, zákon o účtovníctve. A zaujímalo by ma, ako si zaúčtujú do roku 2009 výnosy z tejto faktury :D:D.

A ako zaplatia daň z príjmu za rok 2009. Alebo majú technický účtovný rok???

Vážne treba na ten DU do nitry napísať.
Dáša_
17.03.10,13:52
naviac, na faktúre píšu, že služba dodaná 6.12. a firma zapísaná do OR až 12.12.

http://orsr.sk/vypis.asp?ID=167830&SID=9&P=1

neplať, nereaguj

doplním citát, nie môj, z inej podobnej diskusie

Spolocnost je sposobila vstupovat do kontraktualnych vztahov (s vynimkov vztahov najomnych) az po zapise do OR SR. Akonahle nemohla vstupit do zmluvnozavazkoveho kontraktualneho vztahu, zmluva je absolutne neplatna, tj. hladi sa na nu tak, ze nevznikla. Nakolko zapis do OR SR v tomto pripade ma konstitutivne ucinky navonok (nie deklaratorne).
alaya1
17.03.10,13:53
Ja som z toho tak vytocena. ved hocikto moze na moju email sa registrovat a ja mam platit? A neviem, ci nejakej sro-cke ma moj poskytovatel internetu poskytovat moju IP adresu a moju realnu adresu. Ma niekto s tym konkretnu uz vyriesenu skusenost?
------------------------------------------------
Vážená pani I. Talkan,

Ďakujeme za prejavenú dôveru a využívanie služieb na našich online portáloch.
Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup k databáze www.basnici.sk za prvý rok
(12.12.2009 - 06.12.2010) na základe Všeobecných obchodných a užívateľských
podmienok, všeobecných užívateľských informácií.

------------------------------------------
Vemily pisu datum od 12.12., na fakrure od 6.12.
Pangur Ban
17.03.10,13:56
Ignorovať a neplatiť v žiadnom pripade. A zbytočne sa neznervózňovať.
misoft
17.03.10,15:08
Ja som z toho tak vytocena. ved hocikto moze na moju email sa registrovat a ja mam platit? A neviem, ci nejakej sro-cke ma moj poskytovatel internetu poskytovat moju IP adresu a moju realnu adresu.
Pokiaľ ti v rámci pripojenia tvoj provider poskytol aj e-mailovú schránku a z nej boli odoslané "falošné" maily, obráť sa na providera s tým, že niekto neoprávnene využíva tvoju schránku (resp. tvoju e-mailovú adresu) a žiadaj, aby okamžite zakročil a zistil, kto sa na ňu "napojil", pretože vstupom do tejto schránky neoprávnenou osobou (užívateľom) bola porušená (aspoň si myslím) ochrana osobných údajov (a to je - tiež si myslím - už trestné). V prípade, ak by provider neakceptoval tvoju požiadavku, môžeš na neho kľudne podať trestné oznámenie z porušenia ochrany osobných údajov.
alaya1
17.03.10,15:26
Prepacte, ja nechcem nic podavat, ani trestne oznamenia, ani nechcem platit za nieco co som si neobjednla.
Bojim sa len jedneho, ze mi napocitaju nejake penale, ci co. Mne vlastne nie, nejakej inej osoby z neurciteho mesta a neurcitej adresy, no z mojho emalu. len neviem, ako zistia niekoho, kto sa im registroval napr. v praci, internet cafe..
misoft
17.03.10,15:34
alaya kľud! Aj tak prd zistia a pokiaľ si nič nepodpisovala, tak si nič neuzavrela (teda zmluvu). A ohľadom zisťovania: pokiaľ by bolo podané trestné oznámenie, tak naša slávna :D polícia si začne žiadať IP adresy (aj tie z internet-café) a tam sa niekedy z času podania dá zistiť aj konkrétna osoba (niekedy - ak pri platbe za použitie sa pýtajú základné údaje, prípadne kamerový záznam).

Pokiaľ si nič nepodpisovala, nič neposielala, tak neplať! Všetky tie ****Content , ***portál.sk a im podobné, sú podvodnícke garážové s.r.o. firmičky jedného grázla.
3neznamy3
17.03.10,17:17
Mam podobny problem s firmou web content. Neregistroval som sa a prisla mi faktura od 12.12 2009 do 2.12 2010. Nechapem. Pozeral som spatne maily a nasiel som prijaty mail od nich 2.12. 2009. Bol som na ich stranke a v podstate ma tam mohol prihlasit hocikto. A este jedna pikoska. Firma bola zapisana v obchodnom registri 12.12.2009 a ten potvrdzujuci mail ako som uz spominal mi prisiel 2.12.2009.
jankapol
17.03.10,18:51
Ja mám podobný problém, akurát ja mám na faktúre dátum dodania 28.11. takže neviem ako mi mohli dodať niečo v čase, keď ešte daná firma neexistovala. Okrem toho ani neviem o tom, že som sa registrovala na ich stránke.
Dáša_
17.03.10,19:05
Ja mám podobný problém, akurát ja mám na faktúre dátum dodania 28.11. takže neviem ako mi mohli dodať niečo v čase, keď ešte daná firma neexistovala. Okrem toho ani neviem o tom, že som sa registrovala na ich stránke.

a máš faktúru od web content alebo Pro content? Lebo druhá menovaná vznikla skôr.
Radimeradim
17.03.10,19:46
Ja som dostal tiež faktúru a tam sa píše :


Dátum dodania: 14.02.2010
Dátum vystavenia: 09.03.2010
Dátum splatnosti: 23.03.2010
e-mail s faktúrou mi prišiel 10.3.2010

Aká zmluva ?
Kde je zmluva ?
A kde mám právo na odstúpenie do 14 dní keď jak sa píše citujem :


5. Odstúpenie od zmluvy

5.1 Užívateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy v lehote do 14 dní odo dňa uzatvorenia tejto užívateľskej zmluvy a to bez uvedenia dôvodu. Lehota je zachovaná včasným odoslaním odstúpenia od zmluvy prevádzkovateľovi.



odstúpiť od zmluvy v lehote do 14 dní

tejto užívateľskej zmluvy


PODVOD,PODVOD PODVOD !!!!!!!!!!!!!!!!

citat z VOP

Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, všeobecné užívateľské informácie.

V nasledujúcom texte sú zverejnené Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, ako aj užívateľské
informácie spoločnosti Web Content s.r.o. (ďalej len ako „VOP“)
pre internetovú stránku www.download-server.sk. Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa prístupu k uverejňovaným informáciám sú tieto VOP počas trvania tejto užívateľskej zmluvy


absencia zmluvy - VOP nie sú zmluva VOP môžu byť iba ako súčasť alebo dodatkom k zmluve na základe ktorých iba upravujú povinnosti dvoch strán vyplývajúce zo zmluvy , ktorá nadobúda platnosť prostredníctvom dohody dvoch zmluvných strán ktoré zmluvu podpísali a tým uzatvorili dohodu o obchode. Podmienky VOP iba upravujú vzťah medzi dvoma obchodnými partnermi a nemôžu sa považovať alebo nadraďovať nad zmluvu ktorá keď ma splnené všetky podmienky podľa zákona a je podpísaná, takže až takýmto konaním sa stáva právne spôsobilá. Samozrejme táto zmluva musí obsahovať číslo OP alebo rodné číslo a vlastnoručný alebo elektronický podpis.

registrácia nie je zmluva - čo je to registrácia ? Registrácia je prihlásenie sa (vytvorenie účtu) pod nejakým menom ,alebo znamená zápis do zoznamu, záznam, zaznamenávanie. To znamená že registrácia sa nemôže považovať za vypisovanie zmluvy.
misoft
17.03.10,19:48
Preto všetkým vravím: je to podvod, chcú silou mocou vytiahnuť od Vás peniaze! NEPLAŤTE!
j.benz
17.03.10,20:54
vážení,

nepíšete tu absolútne nič nové. To že to je podvod, tu vieme už všetci. Ale akosi mám pocit, že tento podvod im asi celkom dobre prechádza a majú to asi dobre podchytené. Je to tu úplne biedne, píšu tu ľudia, ktorí nemajú absolútne žiadne právnické vzdelanie, píšu veci, o ktorých nemajú absolútnu šajnu. Zaoberal sa niekto tým zákonom ktorý SOI Nitra prešetruje?

Ja som sa na toto pýtal jedného známeho, pýtal som sa ho na chýbaúcu zmluvu v písomnej forme. Povedal mi, že keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou. Mali by sa tu podaktorý zamyslieť a nepísať tu drísty, tieto tu nikto naozaj nepotrebuje a nijako to nerieši vzniknutú situáciu. Radšej by sa mali troška zapojiť ľudia s právnickým vzdelaním, pp. tí ktorí požiadali o radu pravnika, aby túto zdielali aj s ostatnými.
Radimeradim
17.03.10,23:12
keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou


Toto sú drísty čo píšeš preto, že keď kupujem niečo v obchode tak asi to chcem kúpiť preto aj zaplatím na rozdiel od tohto prípadu keď som dostal faktúru za niečo čo nechcem a ani som nikdy nechcel kupovať .
To znamená , že keď ten tvoj známi pôjde do obchodu si kúpiť 10 rožkov pred tým si musí prečítať VOP a potom sa zaregistrovať ? Nie . Každý človek ktorí ide kupovať sa riadi obchodným a spotebiteľským zakonom a toto už sa učia dedi na základnej škole.
Radimeradim
17.03.10,23:43
Pár postrehov z VOP pre Web Content s.r.o.
Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, všeobecné užívateľské informácie.
V nasledujúcom texte sú zverejnené Všeobecné obchodné a užívateľské podmienky, ako aj užívateľské informácie spoločnosti Web Content s.r.o. (ďalej len ako „VOP“)
pre internetovú stránku www.download-server.sk. Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu týkajúcu sa prístupu k uverejňovaným informáciám sú tieto VOP počas trvania tejto užívateľskej zmluvy záväzné.

· nikto žiadnu zmluvu neuzavrel

Čl. I.
Vymedzenie subjektov zmluvného vzťahu a základných pojmov


1.2 Záujemcom je fyzická alebo právnická osoba, ktorá je spôsobilá uzatvoriť zmluvu s
prevádzkovateľom, prostredníctvom ktorej môže získať prístup k databáze programov na stiahnutie poskytovanej prevádzkovateľom (ďalej len „záujemca“).

· maloleté deti sú spôsobilé ?

2.1 VOP sú súčasťou zmluvy uzatvorenej medzi prevádzkovateľom a užívateľom a tvoria neoddeliteľnú časť jej obsahu.

· to znamená ,že VOP nie sú zmluva

2.3 Tieto VOP určujú podmienky existencie a realizácie zmluvných vzťahov medzi prevádzkovateľom a užívateľom. VOP zároveň informujú o spôsobe a forme používania internetovej stránky www.download-server.sk, ako aj o používaní k tejto doméne patriacich co-domén.

· nemôžu nič určovať žiadne podmienky lebo zmluva neexistuje

2.4 Písomnou formou dokumentov je listová zásielka doručovaná prostredníctvom poštového
doručovateľa ako aj elektronická pošta (e-mail).

· Písomná forma je zachovaná, ak je právny úkon urobený telegraficky, ďalekopisom alebo elektronickými prostriedkami, ktoré umožňujú zachytenie obsahu právneho úkonu a určenia osoby, ktorá právny úkon urobila . Vy ste pri registrácii žiadny elektronický podpis neposielali tejto firme.


Ochrana osobných údajov

Pri registrácií sa vyžadujú od užívateľa osobné údaje v rozsahu a obsahu uvedenom v registračnom formulári. Užívateľ registráciou súhlasí s uložením svojich osobných údajov pre uvedený účel a je oprávnený kedykoľvek do nich nazrieť.
Užívateľ uzatvorením užívateľskej zmluvy s prevádzkovateľom súhlasí, aby prevádzkovateľ, ak nebude mať inú možnosť, poskytol osobné údaje užívateľa tretej osobe, za účelom vymáhania plnenia povinností užívateľa, ktoré vyplývajú zo zmluvného vzťahu a tretia osoba je na takéto úkony oprávnená.

· pri registrácii sa vyžadujú vaše osobné údaje iba na rozsah vypísania registrácie a nie na vypísanie zmluvy
· vy ste z nikým neuzavreli užívateľskú a ani inú zmluvu vy ste sa iba registrovali za účelom prístupu
· v zmluve ktorú ste nikdy neuzavreli nemôžete súhlasiť aby prevádzkovateľ poskytol vaše osobné údaje tretej osobe

Čl. III.
Užívateľská zmluva

1. Zmluvné strany

1.1 Zmluvnými stranami užívateľskej zmluvy sú prevádzkovateľ a užívateľ tak, ako je uvedené v bode I. týchto VOP.

· bod 1 je ,že užívateľom je fyzická osoba alebo právnická osoba, ktorá uzatvorí s prevádzkovateľom zmluvu - vy ste žiadnu zmluvu s nikým neuzavreli vy ste sa len registrovali


2. Predmet zmluvy
2.1 Predmetom užívateľskej zmluvy je poskytnutie služby, ktorá spočíva v sprístupnení databázy programov vytvorenej prevádzkovateľom v prospech užívateľa. Rozsah predmetu zmluvy záleží od aktuálneho rozsahu databázy programov a ostatnej ponuky na internetovej stránke www.download-server.sk vrátane výherných súťaží.

· nepodpísal som užívateľskú zmluvu o poskytnutí žiadnej služby a ani nechcem využívať žiadne služby

2.2 Detailné informácie o predmetnej službe sú záujemcovi a užívateľovi prístupné jednak na hlavnej stránke internetového portálu www.download-server.sk a zároveň sú zahrnuté v týchto VOP.

· na hlavnej stránke nie sú žiadne informácie o platenej službe ,tieto informácie sa nachádzajú až na podstránke registrácie a to v takej podobe ,že pri kliknutí na túto podstránku sa vám úmyselne nezobrazia ,lebo sa nachádzajú na spodku stránky kde sa musíte kurzorom prepracovať- úmyselné zavádzanie ľudí do omylu


3. Realizácia zmluvy

3.1 Prevádzkovateľ svojou ponukou na internetovom portáli www.download-server.sk poskytuje záujemcovi možnosť využívať službu, ktorá tvorí predmet užívateľskej zmluvy a je uverejnená na portáli www.download-server.sk; a to podľa vzájomne dohodnutých podmienok ustanovených v týchto VOP.

· nikto pri registrácii si neobjednal a ani nemal záujem využívať nejakú službu
· tým .že som sa zaregistroval mal som záujem iba o konkrétnu vec a nie o žiadnu službu

3.2 Prihlásením dohodnutým spôsobom záujemca oznamuje prevádzkovateľovi svoj záujem využívať službu poskytovanú prostredníctvom internetového portálu www.download-server.sk a zároveň svojím súhlasom s podmienkami prevádzkovateľa prejaví záväznú vôľu uzatvoriť túto užívateľskú zmluvu. Užívateľská zmluva je uzatvorená spôsobom uvedeným v bode 3.4 tohto článku VOP. Okamihom uzatvorenia užívateľskej zmluvy medzi prevádzkovateľom a záujemcom vzniká právny vzťah užívateľa a prevádzkovateľa tak, ako sú tieto subjekty vymedzené v čl. I. bod 1.1 a 1.3 týchto VOP. Prevádzkovateľ potvrdí uzatvorenie zmluvy tým, že zašle užívateľovi e-mailovú správu potvrdzujúcu vznik zmluvného vzťahu.

· po registrácii nikam som sa neprihlasoval a nič som nesťahoval to znamená, že žiadnu službu som nevyužíval a tým som neprejavil žiadnu vôľu zaväzovať sa no aj napriek tomu mi bola zaslaná faktúra

3.4 Uzatvorenie užívateľskej zmluvy medzi záujemcom a prevádzkovateľom sa realizuje nasledujúcim postupom:
a) Kliknutím na ktorúkoľvek z položiek menu, položiek odkazujúcich na konkrétne programy alebo

· kliknutím sa nemôže uzatvárať žiadna zmluva


5. Odstúpenie od zmluvy

5.1 Užívateľ je oprávnený odstúpiť od zmluvy v lehote do 14 dní odo dňa uzatvorenia tejto užívateľskej zmluvy a to bez uvedenia dôvodu. Lehota je zachovaná včasným odoslaním odstúpenia od zmluvy prevádzkovateľovi.

· nemôže preto, že faktúru dostal až za mesiac

5.2 Pre platné odstúpenie od zmluvy vyžaduje prevádzkovateľ písomnú formu tak, ako je uvedené v čl. I. bod 2.4 týchto VOP.

· nemôže vyžadovať preto, že vy sním nemáte uzatvorenú žiadnu zmluvu v písomnej forme
Pangur Ban
18.03.10,05:54
vážení,

nepíšete tu absolútne nič nové. To že to je podvod, tu vieme už všetci. Ale akosi mám pocit, že tento podvod im asi celkom dobre prechádza a majú to asi dobre podchytené. Je to tu úplne biedne, píšu tu ľudia, ktorí nemajú absolútne žiadne právnické vzdelanie, píšu veci, o ktorých nemajú absolútnu šajnu. Zaoberal sa niekto tým zákonom ktorý SOI Nitra prešetruje?

Ja som sa na toto pýtal jedného známeho, pýtal som sa ho na chýbaúcu zmluvu v písomnej forme. Povedal mi, že keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou. Mali by sa tu podaktorý zamyslieť a nepísať tu drísty, tieto tu nikto naozaj nepotrebuje a nijako to nerieši vzniknutú situáciu. Radšej by sa mali troška zapojiť ľudia s právnickým vzdelaním, pp. tí ktorí požiadali o radu pravnika, aby túto zdielali aj s ostatnými.

Som pravnik a o danom probleme som sa bavil aj s niekolkymi kolegami a hovorim neplatte, jednoducho to ignorujte. To ze tvoj znamy ta poucil ze nakupom v obchode vznika vztah medzi predajcom a kupujucim je fajn, ale toto je ina situacia, daneho kupujuceho nie je mozne jednoznacne identifikovat. Tie peniaze su realne nevymozitelne.
alibernet
18.03.10,07:10
Som pravnik a o danom probleme som sa bavil aj s niekolkymi kolegami a hovorim neplatte, jednoducho to ignorujte. To ze tvoj znamy ta poucil ze nakupom v obchode vznika vztah medzi predajcom a kupujucim je fajn, ale toto je ina situacia, daneho kupujuceho nie je mozne jednoznacne identifikovat. Tie peniaze su realne nevymozitelne.
Tiez som pravnik a tiez hovorim neplatte. Vobec tomu uz nevenujte pozornost. E-maili ktore vam z casu na cas mozno pridu vymazte a ignorujte.
Zmluva sa nemusi uzavriet pisomne (kupa v obchode, telefonicka objednavka a nasledne prevzatie tovaru, tankovanie na cerpacej stanici) - taketo zmluvy uzavierame kazdy dennodenne.
V kazdom pripade vsak mame volu takuto zmluvu uzavriet.
V pripade basne portalu takato vola chybala - teda uzavriet zmluvu ktorej obsahom bude zavazok umoznit pristup k databaze oproti zavazku platit odplatu. Kliknutim na danej stranke bezny uzivatel internetu myslel (a to dovodne), ze pristup je bezplatny. Cela tato strategia je postavena na ocakavani takehoto omylu (to je tiez dovod toho, ze ak by aj bolo mozne uvazovat o tom, ze zmluva mohla vzniknut - co vylucujem pre chybajucu volu - islo zo strany poskytovatela o konanie v rozpore s dobrymi mravmi, co je opat dovodom neplatnosti).
K vyssie uvedenemu (pravne dovody) sa pripajaju prakticke problemy (teda skutkove dovody) prevadzkovatela preukazat, ci konkretna osoba, ktorej udajmi disponuju, skutocne sedela za kompom a ona "uzavrela zmluvu".
Toto sa nikdy na ziadny sud nedostane (zbytocne vyhodene peniaze). Ignorujte ich.
foxott
18.03.10,10:10
Ja som sa na toto pýtal jedného známeho, pýtal som sa ho na chýbaúcu zmluvu v písomnej forme. Povedal mi, že keď si kúpim v v obchode niečo, neuzavriem tiež žiadnu písomnú zmluvu, len mi vystavia faktúru za daný tovar a v podstate vznikol taktiež obchodný vzťah medzi danou osobou a danou firmou.

ked sme pri tom tak ten obchodny vztah v obchode je potvrdeny zaplatenim dohodnutej ciastky, co sa v tomto pripade nestalo (teda vo vacsine pripadov). nikto ma nenuti zaplatit za nieco co som si sice dal do kosika ale potom polozil zasa do regalu ze to nechcem ked som uvidel cenu
Dáša_
18.03.10,10:16
Ja tu od úplného začiatku diskusie omieľam tiež to isté - neplatiť. Ja síce nie som právnik, ale mám to prediskutované s manželom - právnikom. Naviac, ja sa zase vyznám v ekonomickým veciach a tak mi je viac menej jasné, že firma porušuje niekoľko daňových zákonov.

A tiež viem, že keby chceli dať na súd návrh na platobný rozkaz, tak za každý jeden návrh by museli zaplatiť cca 16€ s neistým výsledkom. Vymôcť to môžu od vás len v tom prípade, že súhlasite z rôznymi ich právnymi doložkami, kde priamo priznávate svoj dlh - aj také sa tu vykytlo s uvedením rozhodcovského súdu. Naozaj opakujem, neplatiť, nereagovať.
alaya1
18.03.10,14:21
Inak, je to poriadne svinstvo. Preco si vybrali prave basne? Vela deti hlada na nete basnicky do skoly, zeby to bol jeden z dovodov?
helicka
18.03.10,15:12
JA SOM TIEZ NASLA JEDNU ZAUJIMAVOST S KTOROU SA VYTIAHNEME BOHUZIAL TUTO MAJU ZAUJIMAVOST SEM NENAPISEM ABY TO NEODHALILI, ALE AK MATE ZAUJEM TAK MOJ NICK JE 07DANKA A TAM BY SME SA MOHLI PISAT RP-CKA PROSIM OZVYTE SA
zdravím ,potrebujem poradiť ohladom tej "úžasnej firmy" aj ked je to už dávnejšie čo ste o tom písala,dúfam že o tom viete viac,resp.ako to skončilo..Myslela som že nás sa to netýka,pretože som sa na tej stránke nikdy neregistrovala,ale dnes prišiel priatelovi mail,kde ho vyzvali k zaplat.55Eur.je to web content.sr.o.Lužianky...na fakt.je uvedené len že prístup na stránku.Som si istá,že priatel sa tam nikdy neregistrovala ani si nesťahoval žiadne básničky,pretože tie nečíta,ani ich nepotrebuje,a kedže je momentálne v zahraničí tak to chcem riešiť .Jediné kam sa zaregistroval,je na server a odber noviniek z automob.sveta,...Poradíte mi?dakujem Helka
helicka
18.03.10,15:22
ahoj...prave som si prečítala aj mmôj problém...mne to prišlo ale až teraz...ako sa to vyriešilo? budem rada ak si najdeš čas na odpoved alebo mi odpovieš mailom...helicka@centrum.sk
edvordo
19.03.10,04:16
ľudia .. prečítajte si posledných pár strán dozadu .. nemusíte čítať celú diskusiu, aby ste vedeli aký je stav .. prípadne cms-antonak.sk tam je to zhrnuté ..



btw. tá zľava na " faktúre ", že 5€ ma rozosmiala :D :D :D
federic
19.03.10,08:36
Priatelia ako to vypadá z hromadným trestným oznámením? nejako dlho je ticho... nemal sa už vyjadriť prokurátor?
trisestri
19.03.10,12:43
síce trochu odbočím,ale pre milovníkov peknej slovenskej literatúry sú úplne zdarma poviedky na tejto stranke http://www.praveorechove.com/news1.inc.php?subject=%3A%3A%20Kr%E1tke%20pr%EDbeh y%20%3A%3A kto ma čas na dlhe čitanie stači hore prekliknut na poviedky
matqo
20.03.10,22:39
mne len neda nezareagovat na ten vypocet asi 30 "faktov" . vacsina je pravdiva , ale su tam bludy. napriklad firma nemusi mat nutne prevadzkaren. sidlo firmy je jedna vec a prevadzkaren druha.
j.benz
21.03.10,18:49
narazil som pri hľadaní na túto stránku, mohol by sa niekto na to pozrieť a preložiť to, čo presne sa tam píše? http://www.op-online.de/nachrichten/roedermark/nicht-jede-abo-falle-betrug-665987.html Píšu tam niečo o stránke Adamču, niečo o Premium Content. Vie niekto niečo o tom hromadnom trestnom oznamení ?? Niesom bohužial na facebooku, tak neviem či sa tam niečo pohlo.
nivarto
22.03.10,07:20
veronika188
22.03.10,10:21
Nie každá Abo-pasca je podvod.
no úvod článku hovorí: Abzocke (to je ten ich výraz pre to čo robí pro content) na Internete neni vždy automaticky trestné. Prokuratúra v Darmstadt-e sa chystá pozastaviť konanie z podozrenia páchania tresného činu podvodu proti Premium Content GmbH.
Tento článok je celý o tom, ako bude pozastavené konanie, pretože navštevníci stranky mohli vidiet cenu za službu. To nám na tejto porade moc nepomôže. Treba skôr hladať články iného charakteru.
alaya1
22.03.10,10:39
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.
Karolina.S
22.03.10,10:41
myslite si ze rozhodnutia sudov nejako nadväzuju na seba? myslim nemecke a slovenske...?
alaya1
22.03.10,10:45
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.


posuvam
Dáša_
22.03.10,12:21
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.

NEROB NIč
Dáša_
22.03.10,12:23
myslite si ze rozhodnutia sudov nejako nadväzuju na seba? myslim nemecke a slovenske...?

nie
Karolina.S
22.03.10,14:37
nie

ani na europskom sudnom dvore? ..bohvie kam to chcu az dotiahnut.. :confused:
misoft
22.03.10,15:49
Mna by len zaujimalo, co mam robit, ked ta faktura neprisla na moje meno, ale bola v mojej emailovej schranke.
Vsetky udaje su bludne, neexistujuce.

Vymazať, nezaoberať sa tým, označiť ako SPAM :D. Možností je veľa.
alaya1
23.03.10,17:52
Dostala som pisomnu odpoved na moju emailovu adresu, ked som im napisala, ze ja som od nich ziadnu sluzbu nechcela a ze ja ani nie som ta osoba, ktora sa k nim prihlasila.
Poslali to na meno, kt. je asi vymyslene, ja som ho nepisala, takze posudte, co teraz dalej.

Podotykam, ze vraj som sa k niím prihlasila 6.12.2009, no tato firma vznikla az 12.12.2009. Mozem ja na nich podat trestne oznamenie? ved vymahaju nieco, v dobe, ked este neexistovali.
j.benz
23.03.10,18:51
Asi to tu už nečíta veľa ľudí, ale nemá niekto informácie ako je to s tým trestným oznámením? Nemam prístup na facebook, a tak nemam prehľad čo sa presne deje, pp. ako to ďaleko postúpilo. Čo sa týka tej novej firmy, nepodával by som trestné oznamenie ale rovno by som to dal na súd. Asi jedine touto cestou sa dá postúpiť ďalej, lebo mám pocit že akosi je zrazu moc ticho okolo všetkého. Dokonca aj média sa stiahli, niesú taktiež žiadne nové informácie okolo toho.
MIS
24.03.10,11:13
Dostala som pisomnu odpoved na moju emailovu adresu, ked som im napisala, ze ja som od nich ziadnu sluzbu nechcela a ze ja ani nie som ta osoba, ktora sa k nim prihlasila.
Poslali to na meno, kt. je asi vymyslene, ja som ho nepisala, takze posudte, co teraz dalej.

Podotykam, ze vraj som sa k niím prihlasila 6.12.2009, no tato firma vznikla az 12.12.2009. Mozem ja na nich podat trestne oznamenie? ved vymahaju nieco, v dobe, ked este neexistovali.
Ja netusim. Ten nesulad datumov (vznik firmy, datum zdanitelneho plnenie, datum vystavenia faktury) je zrejmy. Tu v diskusii radia, aby sme nereagovali. Ja som bola za pravnikom, ten mi odporucil napisat list, v zmysle, ze nevyuzivam ich sluzby a teda faktura mi pisla omylom. Ale ta odpoved, co poslali tebe... neviem.
Mohol by niekto, kto dostal fakturu v novembri a nezaplatil napisat, co sa dialo dalej? Pomohlo by to.

Dakujem.
alaya1
24.03.10,14:31
http://www.cms-antonak.sk/kauza-60-eurovych-faktur/vseobencne-odpovede-na-emaily-od-pro-web-contentu/

Ja som sa riadila tymto, poslala som tu odpoved, ako radia tu.
No v mojom pripade je divne, ze mne faktura prisla na uplne ine meno, inu adresu a mesto, ako mam ja, len na moj email A to som zvedava, ci poskytovatel intern.sluzieb v mojom pripade je opravneny vydat moju adresu a meno podla IP, niekomu, kto na to nema rozhodnutie sudu.