erik.aragorn
03.11.09,06:49
Dobry den,

registroval som sa na stranke www.basne-portal.sk, bola tam sutaz o citacku ebookov. Tak ze skusim stastie. A dnes mi prisla faktura, ze mam zaplatit rocny pristup na ich stranku vo vyske 60€. Co odmietam zaplatit.
Som cerstvo skonceny student bez prace, na tej stranke som bol len raz.
Prosim ako sa mam z toho dostat, ked pisem a ich mail co maju uvedeny, sprava sa mi vracia ako nedorucitelna.

Poradte mi prosim ako s tymto problemom. Nemam peniaze, nemam pracu. Zivia ma rodicia. A od nich nechcem aby mi dali 60€ aby som to zaplatil. Prosim poradte mi. Toto je sok
bobino38
03.11.09,06:00
čítal si podmienky registrácie?????
erik.aragorn
03.11.09,06:06
hej, zbezne ale nikde som si nevsimol nieco take
bobino38
03.11.09,06:20
...pokial si nikde nečítal, že po registrácii si povinný platiť registračný poplatok, tak sa nemusíš ničoho obavať.
erik.aragorn
03.11.09,06:29
ale: Ďakujeme za prejavenú dôveru a za využívanie služieb na našom portáli. Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup ku portálu
www.basne-portal.sk za prvý rok na základe Všeobecných obchodných podmienok. Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 06.08.2009 .Platba podľa VOP rok vopred.

Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia. V prípade oneskorenia úhrady fakturovanej sumy je poskytovateľ oprávnený účtovať zákazníkovi úrok
z omeškania vo výške 1,08% z účtovanej sumy za deň oneskorenia. Ďakujeme za využívanie našich služieb.

Kde to tam bolo? nieco take, ze musim platit?
Mne prisla elektronicka faktura na zaplatenie.
erik.aragorn
03.11.09,06:31
Dodávateľ: Faktúra č.: 4400623
Pro Content s.r.o.
(Daňový doklad)
Námestie SNP 3
97401 Banská Bystrica
Variabilný symbol: 4400623
Konšt. symbol: 0308
Číslo objednávky:
IČO: 44840705
Dodací list č.:
DIČ: 2022848377
neplatca DPH
IČ DPH:
Odberateľ:

Dátum dodania: 02.11.2009
971 01 Prievidza
02.11.2009
Dátum vystavenia:
Dátum splatnosti: 15.11.2009
Forma úhrady: prevodný príkaz
Peňažný ústav: ČSOB, a.s.
Nitra
Pobočka:
Prevádzka:
Číslo účtu: 4009015266 / 7500
IBAN: SK98 7500 0000 0040 0901 5266
CEKOSKBX
SWIFT:
Ďakujeme za prejavenú dôveru a za využívanie služieb na našom portáli. Dovoľujeme si Vám vyúčtovať prístup ku portálu
www.basne-portal.sk za prvý rok na základe Všeobecných obchodných podmienok. Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 06.08.2009 .Platba podľa VOP rok vopred.
Číslo Názov Množstvo MJ Zľava Cena/MJ Spolu JC s DPH DPH%
0
0001 www.basne-portal.sk – prístup k databáze 0,0 %
1,000 60,00 60.00 60,00
( 06.08.2009 - 06.08.2010 ) Sadzba Základ DPH DPH
Rekapitulácia DPH:
60,00
0%
0,00
0,00
%
0,00
0,00
%
Zaokrúhlenie: 0.00
Celkom: 60,00 EUR
Záloha: 0,00
60,00 EUR
K úhrade:
K úhrade (informatívne): SKK
1.807,56
(konverzný kurz 1 EUR = 30.1260 SKK)
Faktúra je splatná do 14 dní odo dňa vystavenia. V prípade oneskorenia úhrady fakturovanej sumy je poskytovateľ oprávnený účtovať zákazníkovi úrok
z omeškania vo výške 1,08% z účtovanej sumy za deň oneskorenia. Ďakujeme za využívanie našich služieb.
Kontakt: support@pro-content.eu Pro Content s.r.o.



co s tym??
mpca
03.11.09,06:33
"Kliknutím na tlačítko "Ďalej k básnickým zbierkam..."žiadam basne-server.sk, o sprístupnenie prístupu k zbierkam básní. Pokiaľ požadujete registráciu na súťažné akcie vyznačte registráciu. Aby sa zabránilo zneužitiu a zámernému zadávaniu chybných údajov, bude Vaša IP-Adresa [XXX.XXX.XXX.X] a poskytovateľ internetu [nat.XYZ.sk] pri použití uložená. Na základe tejto IP adresy je možné identifikovať danú osobu cez Vášho poskytovateľa Internetu. Kliknutím na tlačítko "Ďalej k básnickým zbierkam..." akceptujete uzatvorenie zmluvy s našou spoločnosťou na 24 mesiacov. Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám na základe tejto zmluvy činí 5 EUR mesačne, so splatnosťou 12 mesiacov predom, splatenie a prístup podľa Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských informácií. Prehlasujem týmto, že som spôsobilý /á/ na uzatvorenie tohto právneho vzťahu a súhlasím podľa § 65 zák.č.610/2003 Z.z. v platnom znení, so zasielaním informácií a ponúk.

Najpodstatnejšie je to čo je zvýraznené! btw: je to rovno na konci stranky takym mensim pismom...

teraz si mozes buchat hlavu o senu alebo im napisat doporucceny list ze odstupujes od zmluvy!
erik.aragorn
03.11.09,06:35
a ako z toho vycuvat? Nemam peniaze
erik.aragorn
03.11.09,06:41
Ja som sa prihlasil len kvoli sutazi co tam maju.
Ich databazu basni nevyuzivam
erik.aragorn
03.11.09,06:42
A ako to mam napisat, ze odstupujem od zmluvy?
Co tam ma byt?
Zoltán Kovács
03.11.09,06:44
Klasický prípad toho, že nečítame podmienky. Máš možnosti:

1. Skúsiť odstúpiť od zmluvy. Najlepšie listom doporučene na ich adresu.
2. Ignorovať faktúru, a nezaplatiť. V tomto prípade sa vystavuješ riziku exekučného vymáhania po čase, aj s úrokmi a trovmi konania (najdrahšie riešenie)
3. Zaplatiť - a máš poučenie do budúcnosti
4. Skúsiť sa s nimi dohodnúť na splátkach, keď nepochodíš v bode 1.
bobino38
03.11.09,06:44
no comment:-)
erik.aragorn
03.11.09,06:55
A co mam napisat do odstupenia zmluvy?
Alebo ako sa s nimi dohodnut na splatkovom kalendari.
Ked e-mailova adresa je nefunkcna
Zoltán Kovács
03.11.09,06:56
A co mam napisat do odstupenia zmluvy?
Alebo ako sa s nimi dohodnut na splatkovom kalendari.
Ked e-mailova adresa je nefunkcna

Takéto veci by som riešil papierovou formou, a nie e-mailom. Jednoznačne poštou doporučene.
erik.aragorn
03.11.09,06:58
Dobre, ale co mam napisat do odstupenia od zmluvy?

Pripadne ako sa dohodnut na splatkovom kalendari.
Zoltán Kovács
03.11.09,07:04
Dobre, ale co mam napisat do odstupenia od zmluvy?

Pripadne ako sa dohodnut na splatkovom kalendari.

Popísať skutkový stav. A požiadať o umožnenie úhrady na splátky. Osobne by som ani nečakal na ich vyjadrenie k mojej žiadosti, ale nejakú sumu by som im aj zaplatil, aby videli, že máš záujem o vysporiadanie záväzku.
Totiž pochybujem, že uspeješ s odstúpením od zmluvy. Nakoľko je takýchto chytákov x množstvo na nete, ktoré sú práve na toto postavé, že ľudia si nečítajú podstatné veci.
erik.aragorn
03.11.09,07:07
A ako im mam popisat skutkovy stav? Ako to mam vsetko napisat, co tam ma byt?
najlepsie dnes aby som im to chcel poslat,
hena22
03.11.09,07:08
Otvor si ešte raz tú stránku a vľavo dole rozklikni VOP (všeobecné obchodné podmienky). Bod 5 a 5a riešia odsúpenie od zmluvy. Takže ak si v lehote 2 týždňov, nemal by byť problém :-)

PS: možno by túto firmu "potešil" aj podnet na SOI
Zoltán Kovács
03.11.09,07:08
A ako im mam popisat skutkovy stav? Ako to mam vsetko napisat, co tam ma byt?
najlepsie dnes aby som im to chcel poslat,

Snáď vieš napísať list. ;)
erik.aragorn
03.11.09,07:11
Viem, ale co vsetko tam ma byt. takyto list som este nepisal.
Aku to ma mat formu
Zoltán Kovács
03.11.09,07:13
Viem, ale co vsetko tam ma byt. takyto list som este nepisal.
Aku to ma mat formu

Odvolaj sa na tie body z VOP čo ti vyhladala hena22.
erik.aragorn
03.11.09,07:19
Lenze, mne uz davno dva tyzdne uplynuli Ci to myslia od dodania faktury?
Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 06.08.2009 a odvtedy som nebol na stranke
hena22
03.11.09,07:29
pošli to osdtúpenie aj tak, zdôrazni, že si zmluvu uzatvoril omylom, do ktorého ťa uviedli oni nejasnými formuláciami a že ich služby si vôbec nevyužíval a ani nemieniš využívať. Ak sú slušná firma, budú so zrušením zmluvy súhlasiť, poplatok za tie 3-4 mesiace čo prešli ale asi budeš musieť zaplatiť. Prípadne, ak nie, prilep sem ich odpoveď, uvidíme čo ďalej
erik.aragorn
03.11.09,07:34
Dakujem Vam za pomoc.
Aj som uzatvoril, jediny dovod preco som sa registroval je tam sutaz o citacku eBookov, a ja rad citam knihy. Chcel som skusit stastie.
3-4 mesiace nie su az tak vela, viac je tych 60€.
Ale pochybujem ze su slusna firma.
Hena22 aj ja som z PD, bolo by mozne sa dnes stretnut a prebrat to? ako mam napisat odstupenie, pripadne ako sa dohosnut na splatkovom kalendari....rodicov nechcem do toho tahat, by ma zabili

Priznavam moja chyba je ze som neprecital poriadne podmienky...
hena22
03.11.09,07:46
Dakujem Vam za pomoc.

Hena22 aj ja som z PD, bolo by mozne sa dnes stretnut a prebrat to? ako mam napisat odstupenie, pripadne ako sa dohosnut na splatkovom kalendari....rodicov nechcem do toho tahat, by ma zabili

poslala som SS
erik.aragorn
03.11.09,09:41
poslal som fakturu na mail
Terike11
03.11.09,11:22
Ahoj aj mne dnes prišiel tento mail , tiež som študentka živí ma mamima, som z toho uplne na odpadnutie , je mi uplne do plaču. Ja som sa zaregistrovala 1.9 2009 ale prihlásená som vôbec nebola lebo mi to nechcelo zobrať heslo tak som tu už ani neskúšala a stránku som nenaštevovala. Chcela by som osdtúpiť od zmluvy ale píšu že môžem len do 2 týždnov ale teraz neviem že či od regidtrácie alebo od doručenie toho mailu ktoré mi určuje zpaltit pohľadávku. Prosím poradte niekto
Stanislav 1975
03.11.09,11:28
No dúfam,že Richard nezačne rozposielať faktúry aj nám čo sme na Porade- za každý príspevok 0,5eura, za každý súhlas 1 euro a za každý porada bod 2 eura...:confused::confused::confusedD:D:D
A Zolo je odrovnaný...
macoil
03.11.09,11:33
Zdravím a prosím o pomoc. V case zhonu, ponejakom programe som sa registroval na www.downloads-portal.sk a teraz odomna žiadajú 60 Eur za používanie, aj ked pri registrácii nebolo nikde uvedene že je to spoplatnená služba?! A ešte jedna otázka: aký predmet podnikania potrebujú, aby mohli takto ponukať software?
Ak som to dal do zlej rubriky ospravedlnujem sa moc....

Ďakujem:confused:
Zoltán Kovács
03.11.09,11:34
Pozri si nasledovnú tému:

http://www.porada.sk/t123235-problem-s-jednym-web-portalom.html

Totožný problém.
hena22
03.11.09,11:39
Ahoj aj mne dnes prišiel tento mail , tiež som študentka živí ma mamima, som z toho uplne na odpadnutie , je mi uplne do plaču. Ja som sa zaregistrovala 1.9 2009 ale prihlásená som vôbec nebola lebo mi to nechcelo zobrať heslo tak som tu už ani neskúšala a stránku som nenaštevovala. Chcela by som osdtúpiť od zmluvy ale píšu že môžem len do 2 týždnov ale teraz neviem že či od regidtrácie alebo od doručenie toho mailu ktoré mi určuje zpaltit pohľadávku. Prosím poradte niekto

posielam ti vzor toho listu cez ss
Zoltán Kovács
03.11.09,11:44
No dúfam,že Richard nezačne rozposielať faktúry aj nám čo sme na Porade- za každý príspevok 0,5eura, za každý súhlas 1 euro a za každý porada bod 2 eura...:confused::confused::confusedD:D:D
A Zolo je odrovnaný...

mimotemy No Stanko ďakujem pekne..... :D
Iqwar
03.11.09,11:47
Mna by skor zaujimalo ako moze dotycna firma zasielat faktury e-mailom. Co ak uz nemam tuto mailovu adresu? Preco to neposlu postou? Cele je to velmi divne. Takisto v registracnim formulari nie su ziadne osobne udaje, zoberiem do ruky telefonny zoznam, sadnem si do internet kafe a za pol hodinu bude zaregistrovana polovica mesta...
Stanislav 1975
03.11.09,11:47
mimotemy No Stanko ďakujem pekne..... :D

Ja nič,len som si v hlave spočítal ten cenník s tvojou štatistikou a vyzerá to na pekný balík financií...:D:D:D
Chobot
03.11.09,11:58
Lenze, mne uz davno dva tyzdne uplynuli Ci to myslia od dodania faktury?
Vaše prihlásenie bolo uskutočnené
dňa 06.08.2009 a odvtedy som nebol na stranke

A ešte by asi nebolo od veci podať podnet na komisiu na posudzovanie spotrebiteľských zmlúv:

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?p...m=h4/komis.htm (http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4c&htm=h4/komis.htm)

Predsa len prihlásením sa zaviazať na 24 mesiacov bez možnosti vypovedať je asi pre internetový portál priveľa.
mr-dee
03.11.09,12:00
Zoltan, dakujem za link, tak som vytoceny, ze mi nenapadlo najprv pozriet, ci tu ma niekto podobny problem.

Takze patrim tiez medzi tych, ktori netusili, ze ide o platenu sluzbu. Napisal som podnet na SOI aj na stranku staznosti.sme ... uvidime, ci mi nieco odpisu ...

chcelo by to nejaky spolocny postup viacerych nestastnikov :)...
macoil
03.11.09,12:00
Ďakujem za navedenie na info. Sú to tý istý ludia, a zaujímavé je že spoločnost vznikla 7.7.2009 kedy aj tie basne portal. To bude čisto podvod, nepomohlo by trestne oznamenie, alebo reklama v markíze?
Terike11
03.11.09,12:01
dakujem , moc hena22. A čo myslíš ako to dopadne ? mám niečo zaplaitť či nič alebo ako budeš postupovať ty? pošle len ten dopis zatial?
mr-dee
03.11.09,12:03
skopirujem sem text z mojej zalozenej temy:

Dobry den, potreboval by som poradit ako postupovat v tomto mojom probleme.
28. 9. 2009 som sa kvoli reklamovanej sutazi zaregistroval na stranke basne-portal.sk
Nevsimol som si vsak, ze uplne dolu na stranke a samozrejme malickymi pismenkami bolo napisane, ze suhlasim so vseobecnymi obchodnymi podmienkami a budem platit 5 euro mesacne po cely rok ak neodstupim od zmluvy do dvoch tyzdnov. Dnes mi poslali mailom fakturu na 60 euro, ktore musim zaplatit do 15. 11. 2009, inak mi bude nabiehat urok 1,08% z uctovanej sumy za den oneskorenia.
Samozrejme, ze viem, ze je to moja chyba, ze som necital vseobecne obchodne podmienky pri registracii na stranku, ale absolutne ma nenapadlo, ze ma ist o platenu sluzbu.
Je mozne nejakym sposobom po vyse mesiaci odstupit od zmluvy z nejakeho dovodu? Povedzme, ze obsah webstranky nedosahoval slubovanu kvalitu, alebo ze ide o podvod, alebo ze som bol uvedeny do omylu, alebo tvrdit, ze ten text o plateni tam pred mesiacom nebol, alebo nieco ine.
Na SOIku som napisal podnet, ale predpokladam, ze mi odpisu, ze som si to mal pri registrovani precitat a viac sa mnou zaoberat nebudu.
Konatela som si preklepol cez obchodny register, ma niekolko s.r.o.-ciek s roznou cinnostou a nevzbudzuje doveru.
Budem vdacny za kazdy nazor.
macoil
03.11.09,12:03
pripájam sa s problémem www.downloads-portal.sk , tý istý ludia, tie iste podmieky
mr-dee
03.11.09,12:06
pošli to osdtúpenie aj tak, zdôrazni, že si zmluvu uzatvoril omylom, do ktorého ťa uviedli oni nejasnými formuláciami a že ich služby si vôbec nevyužíval a ani nemieniš využívať. Ak sú slušná firma, budú so zrušením zmluvy súhlasiť, poplatok za tie 3-4 mesiace čo prešli ale asi budeš musieť zaplatiť. Prípadne, ak nie, prilep sem ich odpoveď, uvidíme čo ďalej

no slusna firma firma to asi nebude, jeden konatel a jeden spoluvlastnik. konatel okrem ineho prevadzkuje aj krcmu s automatmi. myslim, ze cela ta sutaz mala len nalakat ludi na to zaregistrovanie sa ...
mr-dee
03.11.09,12:08
pripájam sa s problémem www.downloads-portal.sk (http://www.downloads-portal.sk) , tý istý ludia, tie iste podmieky

ano, aj o tomto webe som sa docital, to by sa dalo tiez napadnut, ze predavaju freeware soft bez vedomia autorov.
macoil
03.11.09,12:08
Tu asi pomôže len reklama v lampárni na Markíze....
erik.aragorn
03.11.09,12:09
Bral by som, ked registrovat a zvysit si tak popularitu. ale platit za to, to je moc.
Takze ako ludia, ako to budeme riesit, uzivatelka hena22 mi poslala Odmietnutie faktury.Poslal som im to tam, na support je zbytocne to posielat, mne sa to vracalo ako nedorucitelne. Info@neviem co uz.sk zatial som nedostal odpoved. Takze zajtra to posielam doporucene postou...
Stanislav 1975
03.11.09,12:09
Pozerám,že sa nám tu objavil ďalší problém s nejakou pyramídovou hrou...:mee::mad:
mr-dee
03.11.09,12:10
Tu asi pomôže len reklama v lampárni na Markíze....

tiez ma to napadlo, idem tam napisat, a nielen tam, ale aj do stv a jojky.
hena22
03.11.09,12:15
dakujem , moc hena22. A čo myslíš ako to dopadne ? mám niečo zaplaitť či nič alebo ako budeš postupovať ty? pošle len ten dopis zatial?

zatiaľ neplať nič, uvidíš čo odpíšu. Možno sa to tým listom vybaví a dotyční iba skúšajú, kto im na tú faktúru skočí.... Ak budú trvať na úhrade, najlepšie urobíte, keď sa všetci traja skontaktujete a dohodnete si spoločný postup. Podľa mňa už len 1,08%-ný denný úrok odporuje dobrým mravom, takže solídna firma to asi nebude. Ak budú trvať na svojom, ja by som to skúsila hrať na "bezdôvodné obohatenie" z ich strany
erik.aragorn
03.11.09,12:15
Reklamu mali na Facebooku, tam som videl sutaz o eBook reader, tak ze skusim. Text si ale uz nepamatam, ale bolo tam asi toto: registruj sa a hraj o cenu. len nejak inak zaobalene
Stanislav 1975
03.11.09,12:16
zatiaľ neplať nič, uvidíš čo odpíšu. Možno sa to tým listom vybaví a dotyční iba skúšajú, kto im na tú faktúru skočí.... Ak budú trvať na úhrade, najlepšie urobíte, keď sa všetci traja skontaktujete a dohodnete si spoločný postup. Podľa mňa už len 1,08%-ný denný úrok odporuje dobrým mravom, takže solídna firma to asi nebude. Ak budú trvať na svojom, ja by som to skúsila hrať na "bezdôvodné obohatenie" z ich strany

1,08% denný úrok? To je aký ročný úrok-:eek::eek::eek:
macoil
03.11.09,12:18
V markíze už podnet majú....
mpca
03.11.09,12:19
pre zaujimavost majitelom domen je "Reklama GLobal s.r.o." a firmma co vystavuje faktury je Pro Content s.r.o..

http://foaf.sk/firmy/134973
Dantess
03.11.09,12:19
Ďakujem za navedenie na info. Sú to tý istý ludia, a zaujímavé je že spoločnost vznikla 7.7.2009 kedy aj tie basne portal. To bude čisto podvod, nepomohlo by trestne oznamenie, alebo reklama v markíze?
reklama by im určite pomohla :D Určite si myslel lampáreň. Na tvojom mieste by som napísal. Skontaktuj sa zo všetkými ľudmi čo o tom sem písali a nejak to skúste. Ikeď poďla mňa nerobia nič protiprávne. dobre vedeli, že si takmer nikto nečíta obchodné podmienky a vidina získania darčeka zadarmo bola dostatočná motivácia niekam sa registrovať. Oni svoje podmienky uviedli a ty si snimi súhlasil, teda si s nimi podpísal zmluvu. Aj keď to bude v lampárni platit budete musiet ajtak, ale aspon to može poslužit ako varovanie pre ostatnych.
erik.aragorn
03.11.09,12:35
Viete co je ironia osudu?
Varujem svojich kamaratov, aj ludi na nete aby nevstupovali do takychto veci. Napr. Partners Group, OVB, Svet financii, Fin centrum a ine, aj pyramidy rozne co su...a sam sa necham nalakat do toho svojou nepozornostou
daja36
03.11.09,12:37
Ahojte,

tak pridavam sa k poskodenym, mam presne takyto isty problem. Rano mi prisiel mail, kvazi faktrura na zaplatenie 60 Eur, pri com som tu stranku navstivila len raz a to 13.8. Mam aj ja napisat na tu komisiu? alebo co je potrebne spravit?
erik.aragorn
03.11.09,12:39
Otvoril som si fakturu v adobe acrobat reader 9.2 sk, a ten mi vypisal ze je problem s digitalnym podpisom!!!
Takze ide o jednoznacny podvrh.
Terike11
03.11.09,12:42
Ja mám strach že mi ani vôbec neodpíšu , nezaplatím a pošlu na mna exekútora ... :( može sa to stať??
mr-dee
03.11.09,12:42
napisal som aj na stranku relacie lamparen jojky, ... zacali sa tam hromadit staznosti ludi na tento podvod ...
dragan.michal
03.11.09,12:43
Citat citat a este raz citat.

Uplne naspodu

Kliknutím na tlačítko "Registrovať" žiadam download-portal.sk, o sprístupnenie prístupu k databáze programov. Pokiaľ požadujete registráciu na súťažné akcie vyznačte registráciu. Aby sa zabránilo zneužitiu a zámernému zadávaniu chybných údajov, bude Vaša IP-Adresa [77.234.242.192] a poskytovateľ internetu [ppp-77-234-242-192.dsidata.sk] pri použití uložená. Na základe tejto IP adresy je možné identifikovať danú osobu cez Vášho poskytovateľa Internetu. Kliknutím na tlačítko "Registrovať" akceptujete uzatvorenie zmluvy s našou spoločnosťou na 24 mesiacov. Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám, na základe tejto zmluvy činí 5 EUR mesačne so splatnosťou 12 mesiacov predom, splatenie a prístup podľa Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských informácií. Prehlasujem týmto, že som spôsobilý /á/ na uzatvorenie tohto právneho vzťahu a súhlasím podľa § 65 zák.č.610/2003 Z.z. v platnom znení, so zasielaním informácií a ponúk.
LucasT_603
03.11.09,12:48
Ahojte,
tak sa zdá, že som našiel ľudí s rovnakým problémom. Dnes ráno prvé, čo som si našiel v mailovej schránke bola spomínaná faktúra na 60 eur. Portál som navštívil len raz, v deň registrácie 3.8.2009. Situácia sa mi komplikuje tým, že som prevažnú časť roka v Brne- študujúci, pracujúci. Za vlastnú hlúposť som ochotný zaplatiť alikvótnu sumu za tie tri mesiace " využívania", ale ani o cent naviac. Tiež som sa nechal zlákať reklamou na súťaž. Za tých 11 rokov, čo využívam internet sa mi doposiaľ nestala takáto vec. Registrácia na žiadnej stránke nebola podmienená súhlasom s úhradou, preto asi ten ľahkovážny prístup z mojej strany...
.
Vo štvrtok budem doma v Prievidzi ( čítam, že je tu viacej poškodených z PD), tak odošlem doporučený dopis vo veci odstúpenia od zmluvy.
.
Na pováženie je, že prevádzkovateľ píše v obchodných podmienkach o autorských právach. Nie je práve on tým, ktorý porušuje tieto práva, nakoľko sú na tom portáli zverejnené básne od slovenských básnikov. Nie som vzdelaný v oblasti právnej problematiky, každopádne mi to príde prinajmenšom zarážajúce.
erik.aragorn
03.11.09,12:52
LucasT_603, to aj mne napadlo, kde oni zobrali autorske prava na basnikov, a pochybujem ze im to niekto dal, vacsina basnikov je rado ze sa ich basne citaju aj zadarmo na internete a pre zacinajucich ani nehovorim.
Ja nie som ale ochotny im za to platit
mpca
03.11.09,12:52
Mária27
03.11.09,12:55
Treba asi písať všade, kde sa dá, zverejňovať názvy a majiteľov, poriadne to rozdúchať. Pamätáte sa, nedávno tak stopli medzinárodné podvodnícke firmy s uverejňovaním firiem v nejakom reklamnom katalógu - za nehorázne peniaze.
anjelik195
03.11.09,12:56
Ahojte,no ja som sa tiež chytila na tento podvod a neviem čo mám robiť.
erik.aragorn
03.11.09,12:58
Ludia neposielajte peniaze, faktura je podvrh. Digitalny podpis je chybny.
mpca
03.11.09,12:59
daja36
03.11.09,13:11
Tak vidim, ze je nas stale viac a viac, vsak sme sa tu nazbierali asi uz 7, to je dost, treba spojit sily proti takymto podvodnikom
erik.aragorn
03.11.09,13:12
Ahojte,no ja som sa tiež chytila na tento podvod a neviem čo mám robiť.

ahoj, precitaj si vsetko od prvej stranky. Ak chces poslem ti predlohu, ktory by si mala im poslat doporucene.
a peniaze neposielaj, digitalny podpis faktury je falzifikat.
mr-dee
03.11.09,13:15
Tak vidim, ze je nas stale viac a viac, vsak sme sa tu nazbierali asi uz 7, to je dost, treba spojit sily proti takymto podvodnikom

to bude asi jedina moznost s tym nieco urobit, cim viac tym lepsie
oklamany33
03.11.09,13:15
mam taky isty problem ale so strankou www.downloads-portal.sk :( je mi z toho do placu kde mam ja zobrat tolke peniaze ...co mam robit
mr-dee
03.11.09,13:16
ahoj, precitaj si vsetko od prvej stranky. Ak chces poslem ti predlohu, ktory by si mala im poslat doporucene.
a peniaze neposielaj, digitalny podpis faktury je falzifikat.

mohol by som poprosit poslat aj mne? ... alebo tu predlohu tu zavesit, nech vedia vsetci ako to napisat ... dakujem ...
macoil
03.11.09,13:17
mozte niekto zverejnit niekto navod listu na odstupenie od zmluvy...
Alexxxx
03.11.09,13:20
Tak sa aj ja pridavam aj mne teno email prisiel rano a poriadne ma to vytocilo, cely den si o tom pisem s kamaratom... ako na to reagovat!!!
daniel.s
03.11.09,13:21
Ahojte,

pripajam sa. Aj ja som na to skocil. Pripadam si ako male dieta.. nachytat sa na takuto hlupost. Ak to budete chciet riestit dalej, tak som kludne za.


S pozdravom
DS
erik.aragorn
03.11.09,13:23
LucasT_603
03.11.09,13:24
taka ista stranka je:

http://www.online-mapy.sk/routeplanner.html


Mne Acrobat tiež nedokáže overiť pravosť elektronického podpisu ( mám túto službu povolenú aj s možnosťou vyhľadávania certifkátov na internete). Neznamená to však, že tento podpis nemusí byť pravý.
erik.aragorn
03.11.09,13:26
pokial nie je overitelny, znamena to ze je nepravy. uz len samotne vybavenie digitalneho podpisu je draha vec. a myslim ze kto ide robit nico take nebude investovat svoje peniaze do toho.
a kazdy jeden certifikat musi byt na internete, prave z toho dovodu aby sa dala overit jeho pravost
Terike11
03.11.09,13:28
čítala som na jedene stránke že by sme mali všetci poškodení napísať na SOI, len neviem aké znenie by mal mať ten mail
Mária27
03.11.09,13:30
Na pováženie je, že prevádzkovateľ píše v obchodných podmienkach o autorských právach. Nie je práve on tým, ktorý porušuje tieto práva, nakoľko sú na tom portáli zverejnené básne od slovenských básnikov. Nie som vzdelaný v oblasti právnej problematiky, každopádne mi to príde prinajmenšom zarážajúce.
Ak je autor už 70 rokov po smrti, môže sa jeho dielo využívať bezplatne.
ddino
03.11.09,13:31
Jedná sa o riadny podvod.

Ako môže chcieť firma peniaze od ľudí na rok dopredu, a travnie zmluvy na 24 mesiacov, keď má možnosť používať danú doménu len do mája 2010???


Doména: basne-portal.sk
Názov stránky: basne-portal
Popis stránky: basne-portal
Kľúčové slová: basne, poviedky
Stav domény: Doména je zaregistrovaná a zaplatená.
Doména platná do: 11.05.2010


Naviac ako môže niekto na základe odkliknutia nejakého odkazu uzatvoriť zmluvu. Navyše bez nejakého osobného údaju. Na základe tých údajov čo tam požadujú môžem teraz hneď zaregistrovať celé slovensko: 1. nájdem si meno, priezvisko a adrsu XY /tel zoznam, facebook .../
2. vytvorím si niekde email /gmail, zoznam, azet .../
3. zaregistrujem sa na tej slávnej stránke a už môže len človek XY čakať kedy mu príde faktúra.
dokonca mu ani nepríde faktúra pretože tá príde len na fiktívny mail.
takže už ho bude čakať len exekútor


Viete niekto aké minimálne údaje sú potrebné aby mohla byť zmluva požadovaná za platnú? Nemusí byť náhodou daná zmluva podpísaná??

Ďakujem.
erik.aragorn
03.11.09,13:34
ddino
digitalny podpis je uz sam o sebe chybny, kedysi davno sa rozberala problematika tychto podpisov a ak si dobre pamatam, tak maju byt niekde centralizovane aby pdf readery ich mohli autorizovat za prave alebo neprave
Iqwar
03.11.09,13:38
Hlavne si treba uvedomit ze sposob registracie na stranke a nasledna identifikacia uzivatela je absolutne nedostacujuca. Ktokolvek je schopny vyplnit formular pod cudzim menom a vytvorit milion emailovych adries a nasledne potvrdit registracie. Co sa tyka IP adresy, staci ak sa uzivatel registruje z inet kaviarne. Akym sposobom chce dotycna firma dokazat ze sa skutocne registroval ten kto je uvedeny na registracnom formulari? Tiez by ma zaujimal nazor kompetentnej osoby, ci je vobec smerodajna faktura, ktora sa doruci cez email. Staci predsa tvrdit ze ste ziadnu fakturu neobdrzali.
Mária27
03.11.09,13:43
Jedná sa o riadny podvod.

Ako môže chcieť firma peniaze od ľudí na rok dopredu, a travnie zmluvy na 24 mesiacov, keď má možnosť používať danú doménu len do mája 2010???


.

Asi sa chystá zdrhnúť. nNeviete, kto je to tá Elena Vejackova? Nepozná ju niekto?
erik.aragorn
03.11.09,13:43
Tu davam este raz odkaz na ziadost o zrusenie zmluvy
mr-dee
03.11.09,13:47
čítala som na jedene stránke že by sme mali všetci poškodení napísať na SOI, len neviem aké znenie by mal mať ten mail

ja som napisal, treba tym zahltit SOIku, cim viac ludi napise o tych podvodnikoch, tym lepsie a myslim, ze je jedno ako to napises, najma, nech to tam maju ...
mpca
03.11.09,13:53
Asi sa chystá zdrhnúť. nNeviete, kto je to tá Elena Vejackova? Nepozná ju niekto?

mna skor znepokojuje Ing. Radovan Baláž je registrovany v dalsich cca 50 spolocnostiach... http://foaf.sk/ludia/533506

http://www.mladezsns.sk/predstavitelia/


dalsia zaujimavost: http://foaf.sk/firmy/63366

btw: Kontakt: Elena Vejackova
Telefón: 421.908132142, 0908132142
erik.aragorn
03.11.09,13:53
aj ja som im tam poslal: ....obetou podvodu, nakolko som sa len prihlasil do sutaze bez zaujmu vyuzivat dalsie sluzby portalu www.basne-portal.sk, pritom platnost serveru je len do maja 2010 a digitalny podpis si nemozem nikde overit.
daja36
03.11.09,13:57
Oki, takze nas prvy krok je napisat prime firm ziadost o zrusenie zmluvy a druhy krok je napisat na SOI. Komu presne mail posielame? Poslite prosim Vas mailovu adresu. Vdaka
anjelik195
03.11.09,13:58
No ja som sa však ani nikam na žiadnu ich stránku nezaregistrovala a aj tak mi poslali faktúru na 60,- €. Neviem,kde zobrali moju mailovú adresu,údaje, ale smutné je,že mail o registrácii mám v mailoch otvorený. Ale na aktivačný link sa neda kliknut.
mr-dee
03.11.09,13:59
vypis z obchodneho registra
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=157558&SID=3&P=1

konatel je nejaky Juraj Hlaváč, Hronského 10, Lužianky 951 41 ... mozno by sme ho viaceri mohli ist navstivit a vysvetlit mu nejake veci :mad:
Terike11
03.11.09,14:05
Volala som na SOI pán mi povedal že tá zmluva je platná ale že mám zavolať ešte jednej pani, mometálne je na jednaní , takže neskor tam volám. ešte tam napíšem ten mail , je ich tam strašne moc na ktorý to píšete?
Iqwar
03.11.09,14:12
Zmluva ako taka moze byt v poriadku, otazkou je ci je v poriadku sposob akym prichadza k "uzatvoreniu" dohody a taktiez ci registracne udaje su dostatocne na uzatvorenie takejto zmluvy, hlavne vzhladom na nejednoznacnost urcenia skutocnej osoby ktora tuto zmluvu uzatvara.
erik.aragorn
03.11.09,14:16
inak nie je potrebne na uzatvorenie takejto zmluvy aj podpis?
Miroslava Bendíková
03.11.09,14:17
Tak s tými básnami je to asi naozaj reťazová reakcia, najlepšie na tom všetkom je, že tie podmienky doplnili len nedávno ked sa asi rozhodli poposielať tie faktúry, lebo na začiatku to tam nebolo a dokladne som to prešla
erik.aragorn
03.11.09,14:18
Yop ludia, sme obete podvodu
hena22
03.11.09,14:21
Tak s tými básnami je to asi naozaj reťazová reakcia, najlepšie na tom všetkom je, že tie podmienky doplnili len nedávno ked sa asi rozhodli poposielať tie faktúry, lebo na začiatku to tam nebolo a dokladne som to prešla

Tak to by bola dobrá správa pre prípad, že by to došlo až niekde na súd. ak tam VOP neboli, nemohol sa s nimi nikto oboznámiť. a možno tam nebola ani žiadna zmluva :). len si pospomínajte a dajte to nejako dokopy, vždy sa lepšie bráni, keď Vás bude viac. A hlavne nič neplaťte, ani alikvotnú časť, aspon dovtedy, kým sa to nevyrieši

to Erik: podpis nie je povinnou náležitosťou faktúry
erik.aragorn
03.11.09,14:25
anjelik195, sa ani registrovat nemusel. Myslim ze stacilo aby len clovek navstivil stranku. alebo len niekde napisal svoju adresu a uz maju cloveka.
janihn
03.11.09,14:25
No moji mili.... som rada, ze v tom nie som sama. Dnes rano sok a mail, kde odo mna chcu 60 eur. A ja ani neviem o tom, aby som sa tam registrovala ,ci na ich stranke niekedy bola. Nikdy by som nevypisala registraciu a taketo podmienky platenia. Nikdy sa mi taketo nieco nestalo. Cize ratajte aj so mnou, ze ma tu mate, a nemienim to nechat len tak. Nikdy by som im nezaplatila, zaco? zato , ze niekto zneuzil moje osobne udaje? Uz som im pisala, ale ziadna odpoved. Zajtra preistotu posielam aj list na ich adresu, kde sa odvolavam od tejto zmluvy. Snad sa to poriesi, lebo dnes mi tento mail pokazil cely dnik.:mad:
matqo
03.11.09,14:26
Uzivatel - fyzicka osoba / nepodnikatel, alebo fyzicka resp. pravnicka osoba podnikatel, ktora uzatvorila s poskytovatelom zmluvu, prostrednictvom ktorej ziska pristup na databazu programov, pricom uzivatelom sa stava po uzatvoreni zmluvy s prevadzkovatelom a zaplateni dohodnutej ceny sluzby.

--- toto maju na uvode podmienok , cisto teoreticky teda nikto z nas nieje uzivatel kedze nikto nezaplatil nie ? :)
erik.aragorn
03.11.09,14:27
matqo, teoreticky mas pravdu
sneha
03.11.09,14:41
Takže pripájam sa aj ja...Mne dnes tiež prisiel mail na zaplatenie 60€...Zatial posielam mail do lamparne, TV joj, na SOI. Uvidim co odpisu dajte aj vy vediet...Zajtra postou posielam vypovedanie zmluvy...
daja36
03.11.09,14:41
Volala som na SOI pán mi povedal že tá zmluva je platná ale že mám zavolať ešte jednej pani, mometálne je na jednaní , takže neskor tam volám. ešte tam napíšem ten mail , je ich tam strašne moc na ktorý to píšete?
No je tam naozaj dost tych adries ale navrhujem kontakt na inspektorat SOI pre Banskobystricky kraj, mailova adresa je: bb@soi.sk
kovovtepec
03.11.09,14:45
Zdá sa ,že sa tých faktúr hromadí.Ja patrím tiež medzi tých ,ktorý takúto nehoráznosť obdržal.Myslím si,že nejaký neseriozny chamtivec si toto všetko dobre naplánoval na pred vianočne obdobie.Na slušných web-portáloch sa takto s návštevníkmi nejedná a akonáhle chce mať za svoje služby zaplatené,tak najprv musíš previesť platbu a až potom je záujemcovi umožnené užívať si produktov,ktoré ponúka.Ale na Slovensku je to asi tak,že poctivosťou to málokde alebo nikam nedotiahneš.
Na www.basne-portal.sk (http://www.basne-portal.sk)
som vstúpil tiež ,len zo zvedavosti...o aké básne ide.
Myslím si,že podnet na SOI je opodstatnený a na mieste.Každá seriózna inštitúcia Vám približne do 14 dní zašle nejakú písomnú formu dohody o niečom.Takéto niečo sa však neudialo.Navrhujem zatiaľ neplatiť.Zmluva
a nejaká dohoda je vtedy platná ak je obojstranne podpísaná.A ešte niečo...faktúra je nejaký podvrh, pretože zabezpečenie môjho PC mi vyhadzuje tieto nasledovné informácie...."Vyskytli sa problémy s minimálne jedným podpisom a identita autora podpisu je neznáma!"

Ja som tú stránku navštívil 01/08/2009 a až teraz po 3 mesiacoch doslova zatiahli sieť a chcú inkasovať?
ddino
03.11.09,14:47
Uzivatel - fyzicka osoba / nepodnikatel, alebo fyzicka resp. pravnicka osoba podnikatel, ktora uzatvorila s poskytovatelom zmluvu, prostrednictvom ktorej ziska pristup na databazu programov, pricom uzivatelom sa stava po uzatvoreni zmluvy s prevadzkovatelom a zaplateni dohodnutej ceny sluzby.

--- toto maju na uvode podmienok , cisto teoreticky teda nikto z nas nieje uzivatel kedze nikto nezaplatil nie ? :)

ja som si to tiež všimol.
podľa mňa všetci ľudí čo nezaplatili !niesú užívatelia! a nielen teoreticky ale aj prakticky.

navyše tie VOP sú tak zle napísané že až - niekde používané slovo užívateľ niekde používateľ atď.
Miroslava Bendíková
03.11.09,14:52
nie je to trošku odveci, že žiada peniaze po takej dobe, akože registrácie? Ved väčšina sme to podla toho čo tvrdí už v tom asi dva až tri mesiace. ako to môže?
Dáša_
03.11.09,14:52
Ja len, stiahnite si niekto tie podmienky, aby vam ich nemohli menit "za jazdy"
erik.aragorn
03.11.09,14:53
hmmm oni nejdu stihanut, len screenshoty mozem urobit
sutulustus
03.11.09,14:55
Takze dneska som si nasiel ten isty email v schranke. Registroval som sa na domene downloads-portal. Chcel som vyhrat iPhone (hehe mohol som si ho radsej kupit). Su to neskutocny podvodnici. Ta firma Pro Content s.r.o existuje len par mesiacov.

Vypada to, ze sme sa vsetci zaregistrovali ked bola ta stranka nova niekedy v auguste - septembri. Nikde neboli tieto podmienky napisane a teraz tam zrazu su. Suhlasili sme uplne z niecim inym. Web sa da kludne menit a zmenit podmienky je uplne jednoduche. Vypada to ze len vymenili obrazok a PDF za iny a na spodok stranky dopisali nieco co tam nebolo.

Ani v oznamovacom emaily neprislo nic, ze sa jedna o platenu sluzbu a ze treba do 2 tyzdnov odstupit (pokial si pamatam. registracny mail som uz davno zmazal).

Vsak oni dobre vedia preco posielaju faktury az o 2-3 mesiace od registracie. Aby sme uz nemohli oficialne odstupit.

Fuj podvodnici. Este mam zly pocit aj zo seba ze necitam a klikam kde nemam (to ma trapi hadam viac ako to ze ma nachytali).

Idem hned napisat na SOIku a Zajtra im poslem dopis.
nawaska
03.11.09,15:10
Ahoj,

moja kamarátka, je v presne takej istej situácii ako vy...dnes jej prišla faktúrka ako Vám...prosím poraďte kam napísať na tú slovenskú obchodnú inšpekciu...ďakujem veľmi pekne
sneha
03.11.09,15:13
Tie podmienky mam stiahnute. Pisala som na SOI do BB: bb@soi.sk
mpca
03.11.09,15:14
tu su VOP z portalu http://www.downloads-portal.sk/ stiahnuté dnes:
VAS0
03.11.09,15:18
no priprajam sa aj ja. Tiez mi dosiel dneska tento e-mail z downloads-postal.sk na uhradu 60 eur
oklamany33
03.11.09,15:28
tak idem ja napisat SOIke a uvidime co za odpoved dostanem ale okamzite to tu uverejnim...ale su to tazky podvodnici.ved na zaciatku na stranke downloads-postal.sk neboli take podmienky ako su teraz len velka skoda ze som si to neskopiroval :(

a mam registracny mail ktory keby som vedel ho sem pripojim no hlavne prilohu!!! Bohuzial to mali pekne premyslene pretoze malo kto take veci cita :(
Miroslava Bendíková
03.11.09,15:29
sneha prišla ti aj nejaká odpoved zo soi a čo si im napísala?
sutulustus
03.11.09,15:29
Mate niekto este ten Email ktory vam prisiel ked ste sa registrovali? Pise sa tam ze je to spoplatnena sluzba? Ja som ho uz zmazal. Ale dost by ma to zaujimalo
janihn
03.11.09,15:43
Na markizackej stranke Lamparen je napisane, ze tu sa uz zruzili podvedeni ucastnici, kt dostali dnes zmluvu o zaplateni 60 eur. Chcela by som vedeit , co ste dotreaz spravili, ako ste konali, ci mate nieco nove. Vraj mame spojit sily, tak len preto reagujem. Zajtra kaaaazdopadne odstupim pisomne od ich zmluvy ale neviem ako inac mam postupovat, ked som v tom nevinne. Boji sa, ze z toho budu este velke problemy a ja platit nemienim. Dakujem:mee:
mr-dee
03.11.09,15:44
ja som pisal maila na SOIku hned rano na tu banskobystricku adresu, odpoved mi zatial neprisla.

rozmyslam, ci nezalozit na facebooku nejaku skupinu poskodenych, aby sa tam nazbieralo co najviac poskodenych ... asi by to chcelo aj cim skor zohnat nejakeho pravnika, ktory by po 15.11. manazoval nejake to hromadne trestne oznamenie ...
LucasT_603
03.11.09,15:45
Našiel som potvrdzujúci mail z 3.8.2009 a na moje počudovanie bol v prílohe súbor VOP.pdf , ktorý som si predtým ani nevšimol. Bohužiaľ je v týchto podmienkach spomenutá suma 5 EUR mesačne ( nenápadne zakomponovaná v texte). Je možné sem uploadovať súbory? Hodím to asi radšej na nejaký server, kde si to každý môže stiahnuť.
sneha
03.11.09,15:45
zatial som este neobdrzala odpoved, akonahle ju dostanem dam vediet...a registracny mail mam a nie je tam spominane ze sa jedna o spoplatnenu sluzbu...
ani3012
03.11.09,15:47
chcem sa spýtať aký variabilný symbol máte uvedený ? Ja mám 4401045 či náhodou nemáte taký isty
Alexxxx
03.11.09,15:50
Vtedy to tam nebolo lebo by som tu registraciu nepotvrdil, uz to ale tiez nemam (vymazane)
Terike11
03.11.09,15:52
tak ja ten aktivačný mail mám , tie podmienky sú fakt v prílohe :( ..je možné že tam boli dané nejak dodatočne alebo nejak inak ?
matqo
03.11.09,15:52
Registracny email + priloha:

Vážený pán ******,

Vitajte na portáli downloads-portal.sk

Na aktiváciu vášho prístupu kliknite prosím na nasledovnú adresu:
****** V prípade, že adresa bude rozdelená na dva riadky, skopírujte celú adresu do vášho prehliadača.

Vaše prístupové údaje:

Užívateľské meno: ******
Heslo: ******

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.

Váš team z www.downloads-portal.sk
nawaska
03.11.09,15:52
kamoška mi to poslala...toto bolo celé čo tam bolo napísane

Vážená pani XY

Vitajte na portáli basne-portal.sk

Na aktiváciu vášho prístupu kliknite prosím na nasledovnú adresu:
http://www.basne-portal.sk/a/899/342abef652b87082523a3398682e5ce9
V prípade, že adresa bude rozdelená na dva riadky, skopírujte celú adresu do vášho prehliadača.

Vaše prístupové údaje:

Užívateľské meno: XY
Heslo: XY

Prajeme Vám veľa zábavy na našom portáli.

Váš team z www.basne-portal.sk
VAS0
03.11.09,15:53
nie nie aspon ja nemam taky isty variabilny symbol inac prave pozeram a aj ja mam prihlasovaci mail a v nom sa pise toto:

"Cena predmetu zmluvy pre účastníka na www.download-portal.sk je uvedená pri prihlásení.
Zároveň cena predmetu zmluvy je uvedená v ods. 7 týchto VOP. Firma je neplatca DPH.
Po uzatvorení zmluvy vyfaktúruje prevádzkovateľ cenu predmetu zmluvy za obdobie prvých 12
kalendárnych mesiacov trvania zmluvy a v 11. mesiaci trvania zmluvy bude vyfaktúrovaná ďalšia
splátka. Splatnosť ceny je uvedená vo faktúre."
nawaska
03.11.09,15:54
chcem sa spýtať aký variabilný symbol máte uvedený ? Ja mám 4401045 či náhodou nemáte taký isty
variabilný symbol 4400899
nawaska
03.11.09,15:58
môžem sa spýtať čo ste napísali na to SOI? nech mám aspoň šajn :) dakujem
oklamany33
03.11.09,16:00
http://ulozto.sk/2975257/pekny-podvod.txt tak tu pripajam prilohu aktivacneho e-mailu , na kolko sa v aktivacnom e-maile nic nepise
EJoo
03.11.09,16:03
presne to iste sa mi stalo s http://www.downloads-portal.sk/

bola tam sutaz o 3x iphone, tak skusim stastie ne? a co sa nestane?
dnes 2.11.2009 mi dojde non reply email, o uhrade 60€, a ked nezaplatim do 14 novembra tak jeden den omeskania 5€ naviac snad sa to vyriesi, to je riadna blbost s p******* portalom
Dáša_
03.11.09,16:12
este ma napada staznosti na sme.sk sa tiez riešia. Naozaj to chce medializáciu.
Boubiss
03.11.09,16:13
Pridávam sa k obetiam... Veľmi mi pomohlo, keď som našiel túto tému a zistil som, že v tom nie som sám. Niekto sa na nás chce jednoznačne nabaliť. Mám otázku: Všetkým zúčastneným prišla faktúra dnes t.j 3.11.2009? Zaskočilo ma to... Na tej ich sprostej stránke som bol asi tak raz a to keď som sa tam registroval... Osudná chyba. Stále neviem pochopiť, ako od nás môžu vyžadovať peniaze, len so znalosťou adresy, mena a priezviska... Každopádne zatiaľ nič neplatím, teší ma, že sa to tu rozbúrilo a dúfam, že do 14. Novembra sa niečo vyrieši... Keby boli teoreticky v práve, čo by mi hrozilo ako študentovi, ktorý by nezaplatil? To by ma fakt zaujímalo... Ako by chceli poriešiť toľko ľudí? Ďakujem.
mr-dee
03.11.09,16:14
ak je pri prihlaseni prilozeny pdf subor VOP je to mozne povazovat za adekvatne oboznamenie s podmienkami? neda sa to napadnut?
mr-dee
03.11.09,16:15
este ma napada staznosti na sme.sk sa tiez riešia. Naozaj to chce medializáciu.

tam som to poslal hned rano, ked som posielal maila aj do SOIky ...
mpca
03.11.09,16:24
chcem sa spýtať aký variabilný symbol máte uvedený ? Ja mám 4401045 či náhodou nemáte taký isty

Ak predpokladáme že číslovanie ich FA začínalo od 4400001 tak mi vychádza nasledovné:

1045*60=62 700€,,,, a len oni vedia koľko je z tejto sumy zaplatených a koľko nie... v každom prípade výnosný "biznis".....
oklamany33
03.11.09,16:31
prosim ta a pise sa tam uz niekde o tom??? myslim na tom sme.sk
janihn
03.11.09,16:31
AJ MNE DOSIEL MAIL AZ DNES po dvoch mesiacoch ani si nepamatam, ze som sa niekde registrovala dokonca ani overovaci mail mi nedosiel sranda co?
Terike11
03.11.09,16:32
Ja sa len bojím že to bude všetko v súlade zo zákon , ale na hrane. Šak viete akoto chodí stále sa dejú také veci a ti ludia aj tak musia nakonec zaplatiť aj ked je to nemorálne .
kovovtepec
03.11.09,16:33
Overoval som v Adobe el.podpis faktúry..je aktualizovaný od 16.10.2009 do 16.10.2010. a bol aktualizovaný včera večer.Preveroval som faktúru a v jednom prípade to v Adobe žiadalo aktualizáciu doplnkov,ak v tom chcem pokračovať...dal som aktualizovať.V závere aktualizácie mi to zabezpečenie PC stoplo s tým,že doplnky obsahujú nejaký " Sajrajt".Ale niekto tu spomínal,že spätné e-maily na odosielateľa sú nedoručiteľné.EL.podis na faktúre bol overovaný na e-mail:procontentsro@googlemail.com
EJoo
03.11.09,16:42
VOP bod 5 a 5a pise sa tam:
5. Odstupenie od zmluvy, skoncenie zmluvy pred uplynutim lehoty

Mozete od uzatvorenej zmluvy odstupit do 2-tyznov bez udania dovodu pisomnou formov (email, fax, list). Lehota sa zacina najskor pri obdrzani tohto poucenia (znamena to ze po doruceni faktury? ci nie? to nwm)
Je to na: http://www.downloads-portal.sk/gtc.html
a adresa tam je:
Pro content s.r.o.
Námestie SNP 3
974 01 Banska Bystrica

email: info@pro-content.eu a support@pro-content.eu
nwm pozrite si to niekto, niesom si isty ci ta lehota skoncila po 2tyznoch ked som dostal aktivacny mail, alebo po obdrzani faktury.

btw: ja fakt nemam ako zaplatit ani ucet nemam, jedine mama, ale ta je mimo slovenska. takze ked to nejde inak tak sa pokusim s nimi dohodnut na nejakom splacani kazdy mesiac 6€ obalke, alebo fakt nwm.
sutulustus
03.11.09,16:52
Pre: EJoo (http://www.porada.sk/member.php?u=152426)


Podla mna je to od poslania aktivacneho emailu. To by sa dalo bez problemov odstupit. Teraz je to ale uz 2 mesiace od aktivacneho emailu takze nemame moznost odstupit
erik.aragorn
03.11.09,16:59
k comu sa zatial teda prislo?
oklamany33
03.11.09,17:03
k comu sa zatial teda prislo?

ja mam pocit ze sa neprislo na nic..maximalne to zmedializovat aby sa ostatny ludia neoklamali ako mi :( pretoze pola toho co som precital hra vsetko do karat tej webovej stranke co je smutne :( ...ale uvidime este nemam odpovede z SOIki tak sa nehajme prekvapit a musime sa pozbierat nech je nas naozaj vela a niekde to zmedializovat :cool:
ani3012
03.11.09,17:05
na základe mena,adresy a mailu nemôžu vystaviť faktúru !
Nemyslíte ?
Veď by som kľudne mohla registrovať kohokoľvek !
Lehota výpovede by mala skončiť po dvoch týždňoch od uzatvorenia zmluvy podľa ich VOP a podľa mailu s predmetom výzva na úhradu faktúry by to malo byť tiež dva týždne od doručenia tohto dokumentu
erik.aragorn
03.11.09,17:05
no vieme ze ide o podvod a velky, niektory sa nemuseli ani registrovat a musia platit.
Vieme ze majitelia tych firiem su este v inych firmach
Vieme ze server je platny len do buduceho roka
a musime to zmedializovat
a ako si tu niekto vsimol, zmluva nadobuda platnost az ked zaplatime fakturu!!!
takze mne vychadza z toho ze ak nezaplatime fakturu, nic nam nehrozi
Andrea84
03.11.09,17:12
Ahojte! Aj ja som dnes obdržala faktúru, ale zádrhel je v tom, že ja som si v hneď ten deň poslala emailom odvolanie nakoľko sa mi to zdalo dosť rýchli spôsob. Prišla mi odpoveď, že moja žiados sa rieši. Medzi časom som mala úmrtie v rodine a tak som nato pozabudla. A však dnes poslali faktúru akoby nič. Hladala som telefónny kontakt na Hlaváča aj Adamča a nič ani ..... Tak teraz neviem ako reagovať ked tu čítam vaše poznámky,:(
Ps: Registrovala som sa 11.9 2009 aj odvolanies om hned poslala v ten deň!!!!!!
erik.aragorn
03.11.09,17:14
posli ziadost o zrusenie, je to na 8. stranke ak sa nemylim. a napis na SOI
j.benz
03.11.09,17:14
Dobry vecer,

dnes som taktiez dostal fakturu od tejto firmy za www.basne.sk (http://www.basne.sk) stranku, a povazujem to za velmi nemoralne, posielat ludom za taketo sluzby faktury. Nakolko som neni spokojny, poslal som tuto fakturu s okolnostami advokatovi. od neho som na pocudovanie dostal odpoved nikdy viac neakceptovat VOP bez toho aby som si ich neprecital. Vraj je stranka a zmluva dost dobre prepracovana. Neni su to vraj ziadny zaciatocnici. Nemam absolutne zaujem platit za tieto sluzby, vie mi niekto poradit, ako sa z tohto vsetkeho dostat co najlepsie? od firmy som doteraz na moju ziadost o predcasnom odstupeni ziadnu odpoved nedostal.

dakujem vam vopred za pomoc

Juraj B.
EJoo
03.11.09,17:14
Ja sa to pokusim odoslat do markizy popripade jojky, v markize na lamparen :D
poslem im emailom kopiu VOP, a co si otom myslime, pohli by ste to poslat viaceri, snad by to uverejnili
mbielik
03.11.09,17:16
Myslím, že daná spoločnosť (vie, že) nemá "vietor" do plachiet a hrá na skutočnosť, že sa časť "chytených" ľudí v strachu alebo nevedomosti proste zaplatí.

Právne zrejme neobstojí skutočnosť, že som s niekým uzavrel zmluvu pochybným a nepreukázateľným spôsobom prijatia emailu, aj keď som prípadne vyklikol, že súhlasím s ich všobecnými obchodnými podmienkami.

Rovnako tak ja im môžem zaslať email, kde v subjekte napíšem, že ak si otvoria a prečítajú telo mailu, v ktorom im zasielam moje know-kow (nap. že 2+2=4) tak akceptujú moju kúpnu zmluvu s pripojenými mojimi VOP a že za mesiac im vystavím faktúru na 1000 EUR.

Bez mojeho podpisu som s nikým neuzavrel žiadnu kúpnu ani obchodnú zmluvu.

čo vy na to, priatelia ?
nawaska
03.11.09,17:16
ahoj, to kde si sa dočítal/a že zmluva nadobúda platnosť až keď sa zaplatí faktúra? lebo v tom maily nič také spomínané nebolo.
matqo
03.11.09,17:22
nawaska : je to vo VOP pri definicii :
Užívateľ – fyzická osoba /nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá
uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov,
pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny
služby.


V celej zmluve je rec o uzivatelovi a kedze ten je len ten co zaplatil nikto z nas nieje uzivatelom. bodka.
matqo
03.11.09,17:24
btw : nechcem byt paranoidny ale pride mi to ze sa nas tu ktosi na poslednej strane snazi presvedcit o tom ze radsej zaplatme. zeby pani s danej srocky nasli poradu ?
Terike11
03.11.09,17:26
Myslíš akože mňa?? :) no haha , keby vieš ako som naštvaná tak by si tak nepísal som tiež obeťov ,jato zatial platit nemienim počkám ako sa to vyrieši . Hovorím len to že sa bojím toho aby som namiesto 60€ nemsuela platit neviem kolko za úroky to je všetko!!
krason
03.11.09,17:27
ahojte takze poslu faktutu aj tomu ako som ja zaregistroval? som si z nich urobil srandu.

pardon za nadavky,, ale mesto je presov ,smerove cislo je z michaloviec ine, meno je pan Kok.. priezvisko je p. Pi.. a tak...

sak tam nedavate ziadne udaje a mail je kok.pic.kur.@doriti.sk

takze podla mna to je hovadina ako ked sa zaregistrujete na DU a ZU a pride vam domov faktura ze sa mozte zverejnit na CD :-))) ako novy zivnostnik :-)))
s laskou PEto I.

takze mozte hockoho zaregistrovat :-)
jaja123456
03.11.09,17:27
Ja som sa tiez stala "obetou" (mozno aj vlastne hluposti a lenivosti necitat si VOP - povedzte mi, koho by to napadlo!). Presne to, ako ostatným poškodením - zaplatiť 60 eur na rok dopredu! Skúsim sa skontaktovať s tou firmou alebo pošlem list (i ke)d si myslím, že je to zbytočné). Takýto zdierači vedia veľmi dobre ako vytiahnuť peniažky a žiadne odvolávanie nám nepomôže, len oči pre plač. Som šokovaná, že sú taký ľudia a teraz naozaj si už dávam pozor kde sa registrujem a dám si námahu pohľadať aj v slovníku - ak ide o zahraničnú stránku :)
tasa
03.11.09,17:33
noo som v tom s vami, cely den mi to pehalo po rozume a bola som nstastne, cele sa mi to hned akosi nezdalo, no rozhodla som sa ze napisem kamaratovi co je v 5 rocniku prava ale este mi nodpisal a zajtra sa este zastavim u nasej pravnicky v skole a som zvedava co mi poradiii ale myslim ze do tych dvoch tyzdnou co mame na splatenie sa takto kauza urcite dako vyriesi.

a ja mam cislo faktury 4403931 takze oklamanych je nas obrovske kvantum a ma napadlo ci mame vlastne rovnake podpisy na danej fakture :D
mbielik
03.11.09,17:34
Ale veď v danej situacii nikde nie je špecifikované, o akú zmluvu ide (kupnu, obchodnu, sprostredkovatelsku...), nikde nie je uvedený jasný predmet zmluvy ani text. Kdesi vo VOP sa spomína len pojem užívateľská zmluva - taký termín nepoznám, pokiaľ nie je vymedzený v zmluve.

A kde je zmluva?

Existujú len VOP, ktore hovoria napr. "Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu básní, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby."

Som užívateľ? Podľa akej zmluvy? Až po zaplatení? Kedy som zaplatil?

Ľudia, nebláznite, veď to nemá racionálny základ.
mpca
03.11.09,17:37
Doplnim par technickych drobnosti:
Domeny su registrovane cez slovensku firmu WebHouse, s.r.o. takto firma nema s "podvodom" nič.
download-portal.sk (a pravdepodobne aj ostatne domeny) bola zaregistrovana 12.05.2009,, potom dňa 12.08.2009 bola prevedena k inemu registratorovi v NEMECKU!
momentalne domena a aj hosting su na nemeckej IP 188.40.68.110 s nazvom pro-content.eu, vlastni ju firma M&C Office S.R.O. (http://foaf.sk/firmy/175083)

RIPE záznam z doménovej registácie:
person: Elena Vejackova
address: M&C Office S.R.O.
address: Ul. Ludovita Fullu 3
address: 03401 Ruzomberok
address: SLOVAKIA (Slovak Republic)
phone: +421905115911
e-mail: aa8q@gmx.de
nic-hdl: EV109-RIPE
mnt-by: HOS-GUN
source: RIPE # Filtered

a ta pani Elena mas spolocne s kazdou firmou nieco:
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Veja%E8kov%E1&MENO=Elena&SID=0&T=f0&R=1

http://www.zoznamdomen.sk/whois_image.php?key=7f9ec72e85fb503be7dcdc20ec3652 17&domena=download-portal.sk
Andrea84
03.11.09,17:41
Dobre ale čo teraz ja som sa zaregitrovala ale v zápetí do hodinky som emailom poslala odvolanie a teraz mi poslali faktúru???????????:eek:
matqo
03.11.09,17:42
terike11 : nn , mysel som pana j.benz . dokazy nemam ale aby tvrdil ze kamarat advokat povedal ze je to nepriestrelne ? ta zmluva nieje spravna ani gramaticky a nie este pravne. uz len ta zla definicia na zciatku Uzivatela :) .
Podvodjakremen
03.11.09,17:52
inak zaujímavé je to že nikto z nás nemá žiadnu zmluvu ani jej kópiu po dalsie na zmluvu treba jednoznačný identifikačný udaj ako je r.č. alebo vlastnoručný podpis a ak dobre čítam nikto nič neposkkytol .........je dosť možné že títo páni ryžujú na tých čo tu faktúru naozaj zaplatia alebo už zaplatili .....zaujímavé že táto stránka ma reklamu aj na fb
krason
03.11.09,17:52
Ale veď v danej situacii nikde nie je špecifikované, o akú zmluvu ide (kupnu, obchodnu, sprostredkovatelsku...), nikde nie je uvedený jasný predmet zmluvy ani text. Kdesi vo VOP sa spomína len pojem užívateľská zmluva - taký termín nepoznám, pokiaľ nie je vymedzený v zmluve.

A kde je zmluva?

Existujú len VOP, ktore hovoria napr. "Užívateľ – fyzická osoba / nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu básní, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby."

Som užívateľ? Podľa akej zmluvy? Až po zaplatení? Kedy som zaplatil?

Ľudia, nebláznite, veď to nemá racionálny základ.


KOnecne niekto spravny na to zareagoval. Presne. Musis podpisat zmluvu aby VOP mohli byt platne.
priklad orange... zmluva + VOP
banka zmluva + vop
poistovna zmluva + vop.
posrane basne VOP= somarina.. neblaznite.. nachytaju sa iba hlupaci :-)


PEto I.
krason
03.11.09,17:54
inak zaujímavé je to že nikto z nás nemá žiadnu zmluvu ani jej kópiu po dalsie na zmluvu treba jednoznačný identifikačný udaj ako je r.č. alebo vlastnoručný podpis a ak dobre čítam nikto nič neposkkytol .........je dosť možné že títo páni ryžujú na tých čo tu faktúru naozaj zaplatia alebo už zaplatili .....zaujímavé že táto stránka ma reklamu aj na fb


Hlupi platia :-) a mudri nie .
Inak viete kolko ludi ma ta firma, ktori pisu na fora , ze uz zaplatili :-) tym nutia urobit kazdeho do gati aby zaplatil :-)))

mozno aj na to m fore je niekto :-)) a hlavne to budu podozrivy ti, co su skoro registrovani :-))

hehe
oklamany33
03.11.09,17:56
tak a co myslite ked sa to nezaplati stane sa nieco? pretoze naozaj si tam zaregistrujem niekoho koho nemam rad a bude zato platit :D ale to bolo myslene len zo srandy,nikomu neprajem byt v takejto blbej situacii...a som zvedavy na odpovede zo soiky,jojky markizi ci kde vsade sa pisalo...ale zacinam verit tomu ze z toho nebude nic pretoze naozaj nikto nic nepodpisoval ani podobne veci ale pre istotu zajtra posielam postou ten list
wolf14
03.11.09,17:57
inac to ze domena je len do buduceho roka to nic neznameva.. domeny sa kupuju na 1rok a tusim ze sa da aj na viac (presne neviem) a potom sa predlzuju cize staci ze to mesiac pred koncom predlzia a maju to dalej takze domenu by som nebral v uvahu ze "konci o rok"
erik.aragorn
03.11.09,17:57
ja som pisal aj do noveho casu, presnejsie na ich web cas.sk
kanetta
03.11.09,18:01
Zdravim vsetkych,

uz som sa isiel rozplakat ale nastastie som nasiel vas a pre zmenu sa mi otvoril noz vo vrecku.
Bojim sa, ze oni tie peniaze od nas aj tak dostanu, lebo keby som to robil ja, dobre by som si skontroloval ci to mam pravne podchytene. Advokati tiez nemozu operovat s pojmami ako "slaba viditelnost".
Ja som na takuto vec naletel uz pred 5 rokmi na nemeckej stranke s nejakymi referatmi: www.hausaufgaben-heute.com (http://www.hausaufgaben-heute.com), tiez tam nebolo nic, tiez 120 eur a tiez na 2 roky. Dokonca som platil pokutu 80 eur za to ze som nepouzival ten mail kam prisla a teda som to neplatil a neplatil, az mi prisla papierova upomienka z nemecka, ledva ju dorucili lebo som zadal zlu adresu. To som si ale este myslel ze chybu som spravil ja. Teraz som pre zmenu chcel vyhrat citacku.

Odteraz si budem davat pekelny pozor, kedze uz viem o co ide.

Kazdopadne, som s vami pri kazdom pravnom konani co by ste chceli podniknut.
erik.aragorn
03.11.09,18:04
asi ide o tu istu firmu, ktora teraz dostala aj nas
erik.aragorn
03.11.09,18:07
bolo by dobre to dat aj na policiu nie?
matqo
03.11.09,18:07
Vidim ze sa tu zacalo rozoberat nemecko :) prikladam komentar uzivatela akira s blackhole.sk (davam aj link na clanok ale niesom si isty ci sa to zobrazi neregistrovanym : http://blackhole.sk/si-zo-mna-robite-srandu)




Tak sme sa konecne aj v tomto vyrovnali rozvinutemu svetu. Hura.
Ale teraz vazne. V Nemecku je toto rozsireny trik. Ja som svojho casu mal tiez podobne problemy (vdaka mojej paranoji som sa bal aby neotravovali cloveka na ktoreho bola vedena IPcka - bola to jednoclovekova firmicka. Adresa ktoru som prislusnej sluzbe dal bola (zjavne !) falosna, a emailova schranka pouzita na registraciu bola tiez taka viac-menej spamova). Trochu som teda okolo toho patral.
Modus operandi:
* Podvodnik nejako zozbiera adresy prislubom sutaze o nieco, free downloadu, zapojenia do nejakej komunitnej siete alebo pornaaa a tak.
* Viditelne nie je uvedene kolko to stoji. Starsia verzia je ze cena je zasita v milionstranovych obchodnych podmienkach, alebo niekde naspodku dlhej stranky. Nova verzia je taka ze tu cenu ma obet priamo pod nosom, ale vyuzitim modernych vedeckych poznatkov to umiestnia tak ze sa tam clovek ani za boha nepozre.
* Posle ucet.
* Pokial obet nezaplati (niekedy aj ked zaplati) nastupuje inkasna firma (advokatna kancelaria). Ta ma na praci do aleluja posielat kadejake nervydrasajuce listy na adresu obete. Ake hrozia sudy, poplatky, ako moze prist exekutor a zhabat cloveku poslednu koselu atd Sem tam nejaky telefonat, ak najdu cislo (zoznam rodicov s tym co si porobil, inak ich drbne ked im zavolaju na pevnu linku). Skratka vydieranie.
*Suma rychlo rastie (poplatky za vymahanie, poplatky za poplatky :-))))) ), ucel vystrasit cloveka.
* Ak nebola zadana prava adresa spamuju mailbox daneho cloveka. Samozrejme s tym akeho giganticky vrazedneho podvodu sa dopustil a ake je to trestne.
* 30% ludi zaplati, malokedy sa sudia, v DE vacsinou prehraju.
* Pozor na akekolvek maily od nich a vlastne na akykolvek spam. Paruju ziskane adresy a klinkutim (vlozenymi obrazkami) sa obet akoze prihlasi na dalsie sluzby (toto je uz dooost cierna zona ale robia to). Vysvetlovat rodicom ze sa clovek prihlasil do sutaze o gay sadomaso vikend v Thajsku, cena zrebu 90 Eur moze byt zabava.
* Pred tym ako tu firmy vyberu fizli, danovaci a tak a sud im zakaze dalsiu cinnost, postupia tu pohladavku nejakej dalsej firme. Mna osobne uz vydierala firma z Dubaja :-) (pred tym nez som im odsekol mailovu
schranku).
Obrana:
* Nic neplatit, veselo aj tak vydieraju dalej.
* Pokial vedia adresu/meno napisat odpor. Presne daco podobne ako v tomto clanku.
* Pokial nevedia adresu, tak im nic nepisat --> zistili by adresu :-).
* Po pripadnom odpore hrat mrtveho chrobaka.
* Pokial clovek nezadal spravnu adresu/meno a pouzil temporary mailbox -- mailbox zlikvidovat. Ak ten mailbox pouziva nadalej, pozor na vsetok spam. Po IPcke zrejme patrat nebudu, a vacsie firmy ako Orange, UPC atd ich bez nejakeho oficialneho prikazu poslu do riti. Samozrejme ak je IPcka pisana na cloveka tak ho mozu otravovat.
* Vydieracske listy schovavat ale nic si z nich nerobit. Telefonaty ignorovat. Inkasna firma / advokat nema ziadne pravomoci (resp asi take ako kazdy obcan SR). Akychkolvek inkasnych bejzbalistov co by zvonili pri dverach poslat s odkazom na PZSR do teplych krajin.
* Pokial dojde list od oficialnych organov co je tak napriklad sud, neignorovat. Ignoraciou sa moze stat ze bez odporu vyda sud platobny prikaz automaticky bez posudzovania skutkoveho stavu. Pri pojednavani predlozit screenshoty a tak a odvolat sa na klamanie zakaznika alebo tak.
* Pokial by sa nedajboze podaril pravomocny rozsudok sudu, tak ten uz treba zaplatit, exekuciou by sa predrazil.
* Ak budu moc sprosti, podat trestne oznamenie nech maju aj oni srandu.
V nemcine sa danemu javu hovori "Abo Abzock".
NA ZAVER POZNAMKA: 30% ludi zaplati bez odporu ! to je habadej prachov. Cize podla mna a internetovych for akurat budes dostavat do aleluja milion vyhraznych mailov/listov mozno niekto zavola. K vymahaniu sa uchyluju len malokedy.
mr-dee
03.11.09,18:14
Hlupi platia :-) a mudri nie .
Inak viete kolko ludi ma ta firma, ktori pisu na fora , ze uz zaplatili :-) tym nutia urobit kazdeho do gati aby zaplatil :-)))

mozno aj na to m fore je niekto :-)) a hlavne to budu podozrivy ti, co su skoro registrovani :-))

hehe

az tak paranoidny by som nebol, viaceri nasli moj odkaz na tuto temu na stranke markizy a prisli sem, aby sme boli viaceri proti tym podvodnikom ...
mr-dee
03.11.09,18:28
inak naozaj, jak som na to pozrel teraz uz kludny, tak vo VOP je napisane hned na zaciatku:

"Pokiaľ uzatvoríte s našou spoločnosťou zmluvu o prístupe k uverejňovaným informáciám, sú pre Vás tieto VOP, počas trvania tejto zmluvy, záväzné."

my sme ale ziadne zmluvy neuzatvorili

nizsie sa pise:

"VOP sú súčasťou zmluvy medzi uzatvorenej medzi poskytovateľom a používateľom a tvoria časť jej obsahu."

akej zmluvy? ziadnu zmluvu sme neuzatvorili, akurat sme suhlasili s VOP jednym nestastnym klikom ...

vie sa toho chytit nejaky pravnik?
kanetta
03.11.09,18:29
Aj tak si myslim ze najvacsi problem je to, ze ked po tych mesiacoch vydierania pride nahodou nieco zo sudu (neidealizujem si sudy), uz nebudeme vsetci spolu, ale kazdy bude stat sam pred fakturou na nejakych 500 eur. To nie je prijemna predstava.
erik.aragorn
03.11.09,18:31
Aj tak si myslim ze najvacsi problem je to, ze ked po tych mesiacoch vydierania pride nahodou nieco zo sudu (neidealizujem si sudy), uz nebudeme vsetci spolu, ale kazdy bude stat sam pred fakturou na nejakych 500 eur. To nie je prijemna predstava.

ved zaplat, aspon nam poviees co sa stalo
Podvodjakremen
03.11.09,18:32
inak je niekde stanovené koľko rokov treba mať na uzatvorenie takejto zmluvy? alebo na SVK môžu uzatvárať takéto zmluvy aj malé batolata?
oklamany33
03.11.09,18:32
Aj tak si myslim ze najvacsi problem je to, ze ked po tych mesiacoch vydierania pride nahodou nieco zo sudu (neidealizujem si sudy), uz nebudeme vsetci spolu, ale kazdy bude stat sam pred fakturou na nejakych 500 eur. To nie je prijemna predstava.

veru to nieje prijemna predstava ked ako citam sami študent :eek: a najlepsie je ze po niektorych vyjadreniach sa ukludnim a po inych zas nefim co robit :D
erik.aragorn
03.11.09,18:34
zaklad je ma zmluvu na tej treba podpisy, ich aj moj. pokial sme neuzatvorili zmluvu, nemozu nic.
maju tam chyby ako si niektory ludia vsimli
jaja123456
03.11.09,18:36
Ahojte, neviete aka skupina alebo nieco podobne sa na tento problem vytvorila na facebooku? Chcem varovat aj mojich priatelov....

dik!
Miroslava Bendíková
03.11.09,18:37
Vysvetlite mi ako možu s podmienkami o platení stránky oboznámiť záujemca po zaregistrovaní a nie pred registráciou a ešte ked sa chcete hned odvolať tak mail nie je nedosiahnutelní. Podla mna už len toto je nespravodlivé. A ešte ked sa zaregistrujete, tak stránka je nedostupná
erik.aragorn
03.11.09,18:39
Ide o jasny podvod, zajtra to idem dat aj na policiu, kriminalisti sa s tym radi pohraju
Janač
03.11.09,18:47
Ja som dostala faktúru dnes, tiež mám z toho pokazený deň,hnevám sa na seba,že som naletela, ale podľa mňa to tiež nie je čisté...
Neplatte !!!! Je nás veľa a musíme to riešiť.
Pravdepodobne nás bude len pribúdať, faktúry začali posielať len teraz...
tasa
03.11.09,18:49
jasnee faktury sme vsetci dostali len dnes, ina nahodicka :D
Andrea84
03.11.09,18:50
posielam jednej známej advokátke info. pozrie sa mi na to a potom vám dám vedieť!!!!!
erik.aragorn
03.11.09,18:51
len dufam ze to dobre dopadne pre nas
a ako povedali moji kamarati co maju warez forum, sudit sa s nami vsetkymi nemozu, lebo je to nemozne....
mr-dee
03.11.09,18:56
naozaj by bolo treba zapojit nejakeho pravnika, ktory by kukol tie VOP a vyjadril sa k tomu pravnicky, na zaklade coho, by sme vsetci poslali do tej firmy maile a poslali ich do pekla ...
mr-dee
03.11.09,18:57
len dufam ze to dobre dopadne pre nas
a ako povedali moji kamarati co maju warez forum, sudit sa s nami vsetkymi nemozu, lebo je to nemozne....

podat na nich hromadnu zalobu a este by ich obvinili aj zo zosnovania zlocineckej skupiny :D
Jana8952
03.11.09,18:57
Ahojte, som jedna z Vás. Co mám napísať do listu alebo mailu tejto fyrmy ? Nemáte niekto náležitosti tejto "vypovede zmluvy" aby to bolo oficiálne?
EJoo
03.11.09,18:58
Vysvetlite mi ako možu s podmienkami o platení stránky oboznámiť záujemca po zaregistrovaní a nie pred registráciou a ešte ked sa chcete hned odvolať tak mail nie je nedosiahnutelní. Podla mna už len toto je nespravodlivé. A ešte ked sa zaregistrujete, tak stránka je nedostupná

ked si sa registrovala tak uplne dole bolo prehlasenie

Kliknutím na tlačítko "Registrovať" žiadam download-portal.sk, o sprístupnenie prístupu k databáze programov. Pokiaľ požadujete registráciu na súťažné akcie vyznačte registráciu. Aby sa zabránilo zneužitiu a zámernému zadávaniu chybných údajov, bude Vaša IP-Adresa ********* a poskytovateľ internetu [***********] pri použití uložená. Na základe tejto IP adresy je možné identifikovať danú osobu cez Vášho poskytovateľa Internetu. Kliknutím na tlačítko "Registrovať" akceptujete uzatvorenie zmluvy s našou spoločnosťou na 24 mesiacov. Dohodnutá cena za prístup k poskytovaným informáciám, na základe tejto zmluvy činí 5 EUR mesačne so splatnosťou 12 mesiacov predom, splatenie a prístup podľa Všeobecných obchodných a užívateľských podmienok, všeobecných užívateľských informácií. Prehlasujem týmto, že som spôsobilý /á/ na uzatvorenie tohto právneho vzťahu a súhlasím podľa § 65 zák.č.610/2003 Z.z. v platnom znení, so zasielaním informácií a ponúk.

asi tak
erik.aragorn
03.11.09,19:00
Ahojte, som jedna z Vás. Co mám napísať do listu alebo mailu tejto fyrmy ? Nemáte niekto náležitosti tejto "vypovede zmluvy" aby to bolo oficiálne?

strana 8, tam to mas na stiahnutie
mi_ko
03.11.09,19:01
ahoj, precitaj si vsetko od prvej stranky. Ak chces poslem ti predlohu, ktory by si mala im poslat doporucene.
a peniaze neposielaj, digitalny podpis faktury je falzifikat.


Ahoj! Tak aj ja sa pridavam k vam, našiel som si taky email vo svojej schranke a nemohol uveriť vlastnym očiam! Pomožeš aj mne a pošleš tu predlohu na odoslanie?? Dakujem vopred...
erik.aragorn
03.11.09,19:02
mi_ko
na strane 8 je to k stiahnutiu
ani3012
03.11.09,19:07
Andrea84

tak sa teším ! Dúfam,že to dopadne dobre v náš prospech.
Si zlatá 
erik.aragorn
03.11.09,19:07
http://elven.blog.root.cz/2009/11/03/stal-som-sa-obetou-podvodnikov-co-teraz/
uz sa to riesi aj tu

3. 11. 2009, 19:55 janik napsal:

[3]: Je to napisane tu: http://downloads-portal.sk/register.html uplne pod strankou.

Ja osobne by som sa na cele platenie vykaslal vzhladom na to, ze si si nic neobjednal. Potvrdil si registraciu a teda vsetko co bolo uvedene nad tlacitkom Register. Ak by sa to pokusili riesit sudnou cestou, vzdy sa da podat protizaloba za podvod. Okrem toho neverim, ze sa da uzavriet zmluva kliknutim na tlacitko registrovat.
kanetta
03.11.09,19:10
inak, v mojej mailovej schranke svieti aj

hlavniklic@abcentrum-iq-psychologie-kurzy-kariera.com

kde hovoria ze zaslu pdf Z DAR MA. (ano, s tymi medzerami)

este je tam takato pasaz:

Psychologická zpráva psaná snadno
pochopitelným způsobem je zcela
bezplatná, opravdu je Vaše aniž zaplatíte
jedinou korunu (nepočítám cenu za email
a případně to, zda si zprávu vytisknete
černobíle či barevně).Vyhněte se jejímu
podcenění, přestože je z dar ma, obsahuje
mnohem více než tušíte. Obsahuje stejně
jako moje další eKnihy mnohem důležitější
informace pro život, než jste se kdy učili
na libovolné škole.


Mozno uz som paranoidny ale znie to zvlastne. Ale to by uz hadam naozaj na sude nepreslo.
Ivík32
03.11.09,19:12
Ide o jasny podvod, zajtra to idem dat aj na policiu, kriminalisti sa s tym radi pohraju

Ahojte, tiež som jedna z vás a platiť sa mi nechce. Stačí, keď na políciu pôjde jeden z nás?
Posielam to na SOI, na Lampáreň a keď bude treba tiež to odnesiem na políciu.
erik.aragorn
03.11.09,19:13
hmmm google translator nie je dokonaly
inak teraz by sa oplatilo mat znameho hackera a nabural by sa im tam zmazal databazy
erik.aragorn
03.11.09,19:13
Ide o jasny podvod, zajtra to idem dat aj na policiu, kriminalisti sa s tym radi pohraju

Ahojte, tiež som jedna z vás a platiť sa mi nechce. Stačí, keď na políciu pôjde jeden z nás?
Posielam to na SOI, na Lampáreň a keď bude treba tiež to odnesiem na políciu.

cim viac ludi to da na policiu tym lepsie
finaud
03.11.09,19:19
dobry večer,
obdržela jsem stejný mail...
ted také nevím,co s tím, ráda bych tam zavolala a s nimi to pořešila,ale není kde volat.
Chtěla jsem se zeptat, když jsem se registrovala z jiné IP adresy než je moje, tak jak mohou vědět, že jsem to byla opravdu já?
A když má někdo Wifi router,tak na něj přece taka nemohou, ne? jak najdou jeho IP adresu,jak mohou vědět,že to byl majitel routeru?

prosim, zkuste pomoct, datum splatnosti se blíží....
musíme něco vymyslet, přece se něco musí dat dělat.
diky
VAS0
03.11.09,19:19
no ja by som isiel na policiu, ale neviem, co by som tam mal povedat. Vobec neviem skuste poradit prosim
erik.aragorn
03.11.09,19:21
povedz pravdu, zaregistroval si sa bud sutazi alebo softu zadarmo, a ze dnes ti prisla faktura a jej cena sa ti nezda a nechces ju zaplatit a odkaz ich sem aj, povedz ze nie si jediny napaleny. ze su v tom ludia aj z ciech, teda ide o medzinarodny podvod
tasa
03.11.09,19:23
ale je zaujimave vypovedat zmluvu, ktoru nemame, nikdy sme ju nevideli a ani nikdy nepodpisali ......
erik.aragorn
03.11.09,19:24
dobry večer,
obdržela jsem stejný mail...
ted také nevím,co s tím, ráda bych tam zavolala a s nimi to pořešila,ale není kde volat.
Chtěla jsem se zeptat, když jsem se registrovala z jiné IP adresy než je moje, tak jak mohou vědět, že jsem to byla opravdu já?
A když má někdo Wifi router,tak na něj přece taka nemohou, ne? jak najdou jeho IP adresu,jak mohou vědět,že to byl majitel routeru?

prosim, zkuste pomoct, datum splatnosti se blíží....
musíme něco vymyslet, přece se něco musí dat dělat.
diky

nemozu to vediet, nedala si im svoj podpis, vsetko si si mohla vymysliet.
Aaha
zalozis si mail adresu
na ich stranke sa registrujes, das tam adresu hocikoho a pride ti faktura na tu adresu. ako mozu vediet ze si to ty?
nemaju ako, ziadna zmluva nebola podpisana.
aj na root.cz hned prvy blog, tam sa to tiez riesi
informuj nas prosim potom co sa stalo
mr-dee
03.11.09,19:28
pravdepodobne najviac podvedenych bude z uzivatrelov facebooku, preto som tam vytvoril skupinu, do ktorej by sa malo zapojit co najviac oklamanych, aby sme o sebe vedeli v pripade spolocneho postupu
nazov skupiny a link - Prisla vam faktura na 60 euro?
(http://www.facebook.com/search/?q=Prisla+vam+faktura+na+60+euro%3F&init=quick#/group.php?gid=171369869378&ref=search&sid=100000433796859.3177728724..1)
WEWE666
03.11.09,19:30
napodobne tiez mi toto dnes prislo...... a poznam uz dalsich 2 :mad:
erik.aragorn
03.11.09,19:33
wewe666 - odkaz ich sem
a vsetci na facebook aj tam bude dobre ked sa budeme koordinovat
Ivík32
03.11.09,19:33
pravdepodobne najviac podvedenych bude z uzivatrelov facebooku, preto som tam vytvoril skupinu, do ktorej by sa malo zapojit co najviac oklamanych, aby sme o sebe vedeli v pripade spolocneho postupu
nazov skupiny a link - Prisla vam faktura na 60 euro?
(http://www.facebook.com/search/?q=Prisla+vam+faktura+na+60+euro%3F&init=quick#/group.php?gid=171369869378&ref=search&sid=100000433796859.3177728724..1)
Hneď sa tam idem pridať.
Pomôže to?
erik.aragorn
03.11.09,19:34
Ivík32
aj hej, budeme sa lepsie vediet koordinovat a ako postupovat dalej
Dáša_
03.11.09,19:35
Mám rečnícku otázku:
naozaj je dobre, ked do firmy posielate maily? - len vedia, že ta vasa adresa je OK
Springs
03.11.09,19:36
erik.aragorn
03.11.09,19:37
springs prosim odkaz ich sem aj na facebook
sutulustus
03.11.09,19:37
pravdepodobne najviac podvedenych bude z uzivatrelov facebooku, preto som tam vytvoril skupinu, do ktorej by sa malo zapojit co najviac oklamanych, aby sme o sebe vedeli v pripade spolocneho postupu
nazov skupiny a link - Prisla vam faktura na 60 euro?
(http://www.facebook.com/search/?q=Prisla+vam+faktura+na+60+euro%3F&init=quick#/group.php?gid=171369869378&ref=search&sid=100000433796859.3177728724..1)


Nie je facebook taky moc verejny? Vidia tam vasu fotku aj vase meno. Ja by som radsej komunikoval tu ako sa presuvat na facebook. Predsa len je facebook pomocnik tohoto zla :D
mr-dee
03.11.09,19:37
wewe666 - odkaz ich sem
a vsetci na facebook aj tam bude dobre ked sa budeme koordinovat

vsetkych na facebooku som odkazal aj sem, ale bolo by dobre vsetky zavazne zistenia a dolezite info pisat aj tam
erik.aragorn
03.11.09,19:40
Nie je facebook taky moc verejny? Vidia tam vasu fotku aj vase meno. Ja by som radsej komunikoval tu ako sa presuvat na facebook. Predsa len je facebook pomocnik tohoto zla :D

fotku si nemusis dat svoju, ani udaje o sebe...vsetko si mozes vymysliet
Springs
03.11.09,19:40
Toto je moja reakcia týmto podvodníkom.
mr-dee
03.11.09,19:40
Nie je facebook taky moc verejny? Vidia tam vasu fotku aj vase meno. Ja by som radsej komunikoval tu ako sa presuvat na facebook. Predsa len je facebook pomocnik tohoto zla :D

je na kazdom, ako sa rozhodne, anonymita nic nevyriesi, myslim, ze najviac napalenych ludi bude odtial a ked len polovica vyjde z anonymity, tak ich bude dost a druha polovica, ktora ma nejaky strach tak bude aspon vediet, o com sa tam diskutuje a ako postupovat...
erik.aragorn
03.11.09,19:42
Toto je moja reakcia týmto podvodníkom.

dobre napisane to je ;)
ale tiez si myslim ze neodpisu.
najprvcitaj
03.11.09,19:42
Je zaujimave citat tieto diskusie. Opat sa prejavuje snad to co v kazdej relacii ako Lamparen a podobne, to zname: "najprv podpisem a potom sa cudujem".

Nuz mate pravdu ze ste nedostali ziadne zmluvy, ale preco aj? Ved tento druh zmluvy nemusi mat pisomnu formu. Zo znenia VOP vyplyva ze ked oznacite ze ste si VOP precitali a ze s nimi suhlasite a kliknete na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam" vyjadrujete tzv. konkludentny suhlas a uzatvarate zmluvu. Treba si uvedomit, ze nie kazda zmluva musi mat pisomnu formu a nie kazda zmluva musi ako zmluva pomenovana.

Vo vacsine pripadov je cely problem v tom, ze absolutne necitate, a to aj vtedy ak mate potvrdit, ze ste nieco precitali. To je tiez dost nezodpovedne konanie. Je podla vas spravne klamat o tom, ze som nieco precital a dobrovolne suhlasil? Predpokladam, ze keby ste si precitali co vlastne je vo VOP s ktorymi ste suhlasili, asi by ste na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam neklikli. A keby ste boli taky zodpovedni ako sa teraz tvarite, nemal by nikto z Vas ziadny problem, pretoze by sa nikto z Vas nezaregistroval.

Uvedomte si, ze pokial si sami nebudete davat pozor a nebudete citat, tak sa Vam mozu stat aj podstatne horsie veci.

Pre tych ktori radi sklonuju slovo podvod, este dodavam, ze na to aby niekto naplnil skutkovu podstatu trestného cinu podvodu musi, okrem ineho, uviest iného do omylu a sposobit mu tym aspon malu skodu (266 EUR). Pokial mi je zname, kazdy pristupil k zmluve dobrovolne, potom ako si precital ustanovenia VOP a suhlasil s platobnymi podmienkami. Tu sa neda hovorit o uvedeni do omylu, ved je to tam napisane a vy ste prehlasili ze ste to citali atd. Potom ako ste postupili k basnickym zbierkam zacali ste vyuzivat sluzby, ktore stranka poskytuje. To ci ste sluzby vyuzivali alebo nie resp. ci ste len chceli vyhrat ebook reader uz nie je az tak podstatne, kedze poskytovatel Vam moznost vyuzivat sluzby poskytol.

Este raz opakujem, hlavne pre tych spravodlivo nahnevanych, dolezite je citat.
mbielik
03.11.09,19:48
Je zaujimave citat tieto diskusie. Opat sa prejavuje snad to co v kazdej relacii ako Lamparen a podobne, to zname: "najprv podpisem a potom sa cudujem".

Nuz mate pravdu ze ste nedostali ziadne zmluvy, ale preco aj? Ved tento druh zmluvy nemusi mat pisomnu formu. Zo znenia VOP vyplyva ze ked oznacite ze ste si VOP precitali a ze s nimi suhlasite a kliknete na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam" vyjadrujete tzv. konkludentny suhlas a uzatvarate zmluvu. Treba si uvedomit, ze nie kazda zmluva musi mat pisomnu formu a nie kazda zmluva musi ako zmluva pomenovana.

Vo vacsine pripadov je cely problem v tom, ze absolutne necitate, a to aj vtedy ak mate potvrdit, ze ste nieco precitali. To je tiez dost nezodpovedne konanie. Je podla vas spravne klamat o tom, ze som nieco precital a dobrovolne suhlasil? Predpokladam, ze keby ste si precitali co vlastne je vo VOP s ktorymi ste suhlasili, asi by ste na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam neklikli. A keby ste boli taky zodpovedni ako sa teraz tvarite, nemal by nikto z Vas ziadny problem, pretoze by sa nikto z Vas nezaregistroval.

Uvedomte si, ze pokial si sami nebudete davat pozor a nebudete citat, tak sa Vam mozu stat aj podstatne horsie veci.

Pre tych ktori radi sklonuju slovo podvod, este dodavam, ze na to aby niekto naplnil skutkovu podstatu trestného cinu podvodu musi, okrem ineho, uviest iného do omylu a sposobit mu tym aspon malu skodu (266 EUR). Pokial mi je zname, kazdy pristupil k zmluve dobrovolne, potom ako si precital ustanovenia VOP a suhlasil s platobnymi podmienkami. Tu sa neda hovorit o uvedeni do omylu, ved je to tam napisane a vy ste prehlasili ze ste to citali atd. Potom ako ste postupili k basnickym zbierkam zacali ste vyuzivat sluzby, ktore stranka poskytuje. To ci ste sluzby vyuzivali alebo nie resp. ci ste len chceli vyhrat ebook reader uz nie je az tak podstatne, kedze poskytovatel Vam moznost vyuzivat sluzby poskytol.

Este raz opakujem, hlavne pre tych spravodlivo nahnevanych, dolezite je citat.
amen, ozavl sa webmaster predmetneho portalu
Ivík32
03.11.09,19:48
najprvcitaj

oó, začínam sa zasa báť :-(
erik.aragorn
03.11.09,19:49
Je zaujimave citat tieto diskusie. Opat sa prejavuje snad to co v kazdej relacii ako Lamparen a podobne, to zname: "najprv podpisem a potom sa cudujem".

Nuz mate pravdu ze ste nedostali ziadne zmluvy, ale preco aj? Ved tento druh zmluvy nemusi mat pisomnu formu. Zo znenia VOP vyplyva ze ked oznacite ze ste si VOP precitali a ze s nimi suhlasite a kliknete na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam" vyjadrujete tzv. konkludentny suhlas a uzatvarate zmluvu. Treba si uvedomit, ze nie kazda zmluva musi mat pisomnu formu a nie kazda zmluva musi ako zmluva pomenovana.

Vo vacsine pripadov je cely problem v tom, ze absolutne necitate, a to aj vtedy ak mate potvrdit, ze ste nieco precitali. To je tiez dost nezodpovedne konanie. Je podla vas spravne klamat o tom, ze som nieco precital a dobrovolne suhlasil? Predpokladam, ze keby ste si precitali co vlastne je vo VOP s ktorymi ste suhlasili, asi by ste na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam neklikli. A keby ste boli taky zodpovedni ako sa teraz tvarite, nemal by nikto z Vas ziadny problem, pretoze by sa nikto z Vas nezaregistroval.

Uvedomte si, ze pokial si sami nebudete davat pozor a nebudete citat, tak sa Vam mozu stat aj podstatne horsie veci.

Pre tych ktori radi sklonuju slovo podvod, este dodavam, ze na to aby niekto naplnil skutkovu podstatu trestného cinu podvodu musi, okrem ineho, uviest iného do omylu a sposobit mu tym aspon malu skodu (266 EUR). Pokial mi je zname, kazdy pristupil k zmluve dobrovolne, potom ako si precital ustanovenia VOP a suhlasil s platobnymi podmienkami. Tu sa neda hovorit o uvedeni do omylu, ved je to tam napisane a vy ste prehlasili ze ste to citali atd. Potom ako ste postupili k basnickym zbierkam zacali ste vyuzivat sluzby, ktore stranka poskytuje. To ci ste sluzby vyuzivali alebo nie resp. ci ste len chceli vyhrat ebook reader uz nie je az tak podstatne, kedze poskytovatel Vam moznost vyuzivat sluzby poskytol.

Este raz opakujem, hlavne pre tych spravodlivo nahnevanych, dolezite je citat.

Tak teda zruste zmluvy a obe strany budu spokojne
ani3012
03.11.09,19:51
tak na FB uvidíš len moje meno a to som poskytla aj portálu.

Škoda je vyššia ako 266 eur,treba sa spojiť.
Inak ja som nič nezaplatila,tak aká škoda ?
K zmluve sme nepristúpili dobrovoľne,len sme súhlasili s VOP a tie su platne so zmluvou.Ale žiadnu som nedostala dokonca ani nečítala.
Píše sa tam,že VOP platia pre užívateľa,ktorým sa stávam po zaplatení a súhlasom zmluvy.
Ale ja som nesúhlasila so zmluvou ale len s VOP.

Nie ?!
mbielik
03.11.09,19:55
poradi nejaky pravnik?

možu sa vo VOP (text je v tejto diskusii zalinkovany viackrát) opierať o obchodný zákonník, ak ja som fyzicka osoba?

Keď kupujem v obchode tovar alebo službu, dostanem blok z registracnej pokladne, uzavrel som kupnu zmluvu, ktoru som potrvdil volou a ochotou zaplatit za tovar alebo sluzby. Mam pravo na reklamacie bla bla, kazdy to pozna...

Aku zmluvu v tomto pripade uzavreli navstevnici portalu - fyzicke osoby? Cim som prejavil volu uzavriet zmluvu, kliknutim? Ak portal navstivi web robot, ktory som napr. nasadil na crowling webu pre zber udajov, objedna sluzbu za mna? Kde zostala preukazatelne moja vola uzavriet zmluvu?
lupuska
03.11.09,19:59
Takze ja som tiez DNES dostala v mailoch elektronicku fakturu na 60e, ze mam zaplatit do 14 dni. Na stranke som sa zaregistrovala v septembri a nic o plateni tam nebolo. Teraz citam,ze je to vlastne "podpisane" na 24mesiacov, co je 120e. Ja som dnes kontaktovala svoju pravnicku so zameranim na trestne a obcianske pravo a ta to bude zajtra riesit. Napisem sem potom, co sa vybavilo. Ja platit nic nebudem, za 5min co som tam bola. Su to obycajni odporni podvodnici, ktori su si dobre vedomi toho, ze zarabaju na naivite ludi.

Inak je zaujimave, ze vsetci registrovani dostali mail az dnes a vsetci naraz.
erik.aragorn
03.11.09,20:05
http://elven.blog.root.cz/2009/11/03/stal-som-sa-obetou-podvodnikov-co-teraz/

10. 3. 11. 2009, 20:35 Lukáš napsal:

ahojte ľudia. tak v prvom rade napíšem iba toľko, že ja nepatrím medzi podvedených. platiť sa niečo, kde nie je jasne stanovená zmluva nemá význam a je proti zdravému rozumu. do každej zmluvy musíte napísať svoje vlastné údaje počnúc rodným číslom (niekde sa vyžaduje aj číslo občianskeho preukazu). nikdy v živote som ešte nikde nevidel zmluvu, ktorá by bola bez rodného čísla. ja osobne by som toto nikdy nezaplatil a asi by som to riešil osobnou návštevou majiteľa web stránky s vernostným pozdravom. pár registrácií som si cez internet robil, a keď bolo niečo platené tak najprv došla správa aby som zaplatil, a až potom bola služba sprístupnená. takže žiadna zmluva zaväzujúca na úhradu čiastky medzi vami a "poskytovateľom" neexistuje!
Ivík32
03.11.09,20:06
poradi nejaky pravnik?

možu sa vo VOP (text je v tejto diskusii zalinkovany viackrát) opierať o obchodný zákonník, ak ja som fyzicka osoba?

Keď kupujem v obchode tovar alebo službu, dostanem blok z registracnej pokladne, uzavrel som kupnu zmluvu, ktoru som potrvdil volou a ochotou zaplatit za tovar alebo sluzby. Mam pravo na reklamacie bla bla, kazdy to pozna...

Aku zmluvu v tomto pripade uzavreli navstevnici portalu - fyzicke osoby? Cim som prejavil volu uzavriet zmluvu, kliknutim? Ak portal navstivi web robot, ktory som napr. nasadil na crowling webu pre zber udajov, objedna sluzbu za mna? Kde zostala preukazatelne moja vola uzavriet zmluvu?

pripájam definíciu užívateľa z VOP



Užívateľ – fyzická osoba /nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby.

súhlasila som s VOP, ale nezaplatila. Tak som užívateľ alebo nie???
evana1203
03.11.09,20:06
Ahojte, pripájam sa taktiež, dnes mi prišla faktúra z download portalu, vidím že je nás tu dosť.
Patrik Herman je chvalabohu môj kamarát, takže zajtra mu zavolám a budem vás informovať o tom či to pôjde do Lampárne, alebo ako to budeme riešiť.

Súhlasím aj s nápadom navštíviť konateľa a "porozprávať" sa s ním.:mad:
mbielik
03.11.09,20:08
citujem z root.cz: "Nechapu co resite, jste snad neco podepisovali (osobne ci elektronicky)? Proste je kopnete do p*dele, kdyby si tam dnes dopsali, ze jste jim kliknutim darovali Vas barak, tak jim ho taky date? Jestli jim nekdo zaplati, tak je hloupej a motivuje je k dalsim podvodum."

Čo vôbec riešite?
podvodnici
03.11.09,20:18
Pripajam sa, tiez prisla dnes faktura od tychto "podnikatelov" na 60€ od download-portal.sk.

Co hovorite na toto:
„Užívateľ – fyzická osoba /nepodnikateľ, alebo fyzická resp. právnická osoba podnikateľ, ktorá uzatvorila s poskytovateľom zmluvu, prostredníctvom ktorej získa prístup na databázu programov, pričom užívateľom sa stáva po uzatvorení zmluvy s prevádzkovateľom a zaplatení dohodnutej ceny služby.“


„5a Následky zrušenia
V prípade účinného odstúpenia od zmluvy sú zmluvné strany povinné navzájom si vrátiť poskytnuté plnenia. Vrátenie finančného plnenia zo strany prevádzkovateľa bude kompenzované vzhľadom k následnej nemožnosti vrátenia plnenia prijatého užívateľom, započítaním 2/24-ín finančnej náhrady, ak sa zmluvné strany nedohodnú inak. Záväzky týkajúce sa uhradenia platieb si musíte splniť v priebehu lehoty na odstúpenie od zmluvy. V prípade užívania predmetu zmluvy užívateľom bez zaplatenia faktúry, vyúčtuje prevádzkovateľ užívateľovi sankciu vo vyššie uvedenej hodnote a zruší možnosť prístupu k predmetu zmluvy.“


Takze ked som nevyuzival nemozu predsa sankcionovat, ked som tam ani nebol iba som sa zaregistroval kvoli sutazi o iPhone a to uz nehovorim o tych ostatnych veciach ako ziadne osobne udaje ako rodne cislo, cislo o.p. alebo nieco podobne...

Som velmi, velmi zvedavy ako toto vsetko dopadne, nemam v zaujme nic platit som tiez student takze ani nie je z coho nehovoriac o nejakych penale a pokutach :-/

Dalej toto:
"V prípade sporov je príslušným súdom všeobecný súd prevádzkovateľa."
"V prípade neplatnosti niektorého ustanovenia týchto VOP, zostávajú ostatné ustanovenia tohto
dokumentu platné."
Iqwar
03.11.09,20:24
Je zaujimave citat tieto diskusie. Opat sa prejavuje snad to co v kazdej relacii ako Lamparen a podobne, to zname: "najprv podpisem a potom sa cudujem".

Nuz mate pravdu ze ste nedostali ziadne zmluvy, ale preco aj? Ved tento druh zmluvy nemusi mat pisomnu formu. Zo znenia VOP vyplyva ze ked oznacite ze ste si VOP precitali a ze s nimi suhlasite a kliknete na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam" vyjadrujete tzv. konkludentny suhlas a uzatvarate zmluvu. Treba si uvedomit, ze nie kazda zmluva musi mat pisomnu formu a nie kazda zmluva musi ako zmluva pomenovana.

Vo vacsine pripadov je cely problem v tom, ze absolutne necitate, a to aj vtedy ak mate potvrdit, ze ste nieco precitali. To je tiez dost nezodpovedne konanie. Je podla vas spravne klamat o tom, ze som nieco precital a dobrovolne suhlasil? Predpokladam, ze keby ste si precitali co vlastne je vo VOP s ktorymi ste suhlasili, asi by ste na tlacitko "dalej k basnickym zbierkam neklikli. A keby ste boli taky zodpovedni ako sa teraz tvarite, nemal by nikto z Vas ziadny problem, pretoze by sa nikto z Vas nezaregistroval.

Uvedomte si, ze pokial si sami nebudete davat pozor a nebudete citat, tak sa Vam mozu stat aj podstatne horsie veci.

Pre tych ktori radi sklonuju slovo podvod, este dodavam, ze na to aby niekto naplnil skutkovu podstatu trestného cinu podvodu musi, okrem ineho, uviest iného do omylu a sposobit mu tym aspon malu skodu (266 EUR). Pokial mi je zname, kazdy pristupil k zmluve dobrovolne, potom ako si precital ustanovenia VOP a suhlasil s platobnymi podmienkami. Tu sa neda hovorit o uvedeni do omylu, ved je to tam napisane a vy ste prehlasili ze ste to citali atd. Potom ako ste postupili k basnickym zbierkam zacali ste vyuzivat sluzby, ktore stranka poskytuje. To ci ste sluzby vyuzivali alebo nie resp. ci ste len chceli vyhrat ebook reader uz nie je az tak podstatne, kedze poskytovatel Vam moznost vyuzivat sluzby poskytol.

Este raz opakujem, hlavne pre tych spravodlivo nahnevanych, dolezite je citat.

To co pises je pravda,ale ma to jedno ALE...
Bez osobnych udajov nie je totizto jednoznacne mozne identifikovat ci skutocne osoba ktora je uvedena na fakture je osobou ktora sa na stranke registrovala. Ako uz bolo spomenute, zaregistrovat mozno akekolvek meno a akukolvek mailovu adresu.
In_My_Memory
03.11.09,20:33
http://elven.blog.root.cz/2009/11/03/stal-som-sa-obetou-podvodnikov-co-teraz/

10. 3. 11. 2009, 20:35 Lukáš napsal:

ahojte ľudia. tak v prvom rade napíšem iba toľko, že ja nepatrím medzi podvedených. platiť sa niečo, kde nie je jasne stanovená zmluva nemá význam a je proti zdravému rozumu. do každej zmluvy musíte napísať svoje vlastné údaje počnúc rodným číslom (niekde sa vyžaduje aj číslo občianskeho preukazu). nikdy v živote som ešte nikde nevidel zmluvu, ktorá by bola bez rodného čísla. ja osobne by som toto nikdy nezaplatil a asi by som to riešil osobnou návštevou majiteľa web stránky s vernostným pozdravom. pár registrácií som si cez internet robil, a keď bolo niečo platené tak najprv došla správa aby som zaplatil, a až potom bola služba sprístupnená. takže žiadna zmluva zaväzujúca na úhradu čiastky medzi vami a "poskytovateľom" neexistuje!


tento príspevok som na inom fóre postol ja. ja to pravda. neexistuje žiadna zmluva, ktorá by bola platná bez uvedenia osobných údajov ako meno, adresa, rodné číslo (v niektorých prípadoch treba aj číslo občianskeho preukazu) a hlavne Váš podpis, ktorý robí zmluvu medzi Vami a druhou stranou platnú. nemajú proti Vám vôbec nič, nakoľko sa nedá overiť Vaše identita, lebo ste neuviedli ani rodné číslo, ani číslo občianskeho preukazu a ani nič iné.
Jaro1886
03.11.09,20:34
Ja som sa dal tjež nachytať....ale na jednom portáli píšu(čo je hackerský portál ako kamarát povedal) že: Ludia neposielajte peniaze, faktura je podvrh. Digitalny podpis je chybny.
rozculena111
03.11.09,20:36
ja som tiez teraz vecer otvorila mail a mi je zle az ma hlava boli mam 18 rokov,neviem skadial im dam 60 eur,dufam ze sa to poriesi zajtra poslem list
laurinka3
03.11.09,20:39
Ahojte, ja mam ten isty problem a moja otazka znie: ako moze byt platna nejaka zmluva, ktoru nikto nepodpisal?
r.kopca
03.11.09,20:39
tento príspevok som na inom fóre postol ja. ja to pravda. neexistuje žiadna zmluva, ktorá by bola platná bez uvedenia osobných údajov ako meno, adresa, rodné číslo (v niektorých prípadoch treba aj číslo občianskeho preukazu) a hlavne Váš podpis, ktorý robí zmluvu medzi Vami a druhou stranou platnú. nemajú proti Vám vôbec nič, nakoľko sa nedá overiť Vaše identita, lebo ste neuviedli ani rodné číslo, ani číslo občianskeho preukazu a ani nič iné.
he a co mozu mne dal som tam sice vsetky prave udaje no ......asi ako kazdy tu som to necital a mam 14 rokov a stve ma to ....hlevne to nechcem povedat rodicom povedal som to ibas bratovi a ten je dospely.........................hadam fakt odomna nebudu vymahat peniaze...............a je jasne ze je to podvod hlavne preto ze to vsetkym prislo dnes .........................poradte fakt nepotrebujem prist o 60eur ..........oni su podla mna dobre zabezpeceny a ked im napisete nieco o zruseni aj tak budu vymahat daky poplatok.............mam nervi uplne v ... ..............dufam ze dakto coskoro zasiahne ...........aj tak lutujem ze som tam nenapisal hovadiny tak by mi mohli prd .....vecsinou ked sa dakde registrujem napisem meno: fdgfgf no teraz zrovna ked to potrebujem tak tam napisem pravge meno a bydlisko ako debil.............................a kedze tato diskusia existuje iba den dufam dake nove odpovede predom dakujem
miska 24
03.11.09,20:44
Ahojte ludia, tak hlasim sa ako dalsi nestastník tohto internetoveho podvrhu a som fakt zufala, dnes mi prisla faktura na uhradu a splatnost je do 15.11. pricom som tam omylom registrovana necely mesiac..och ale sme dopadli:(
erik.aragorn
03.11.09,20:46
http://elven.blog.root.cz/2009/11/03/stal-som-sa-obetou-podvodnikov-co-teraz/

# 3. 11. 2009, 21:23 Dale napsal:

jak uz tu padlo - takovou registraci muze vyplnit naprosto kdokoliv za kohokoliv, takze nejaky vymahani nehrozi.
ale vsimli jste si, ze ta "realizace smlouvy" podle jejich vseobecnych podminek probiha jedine kliknutim mysi? takze by i stacilo tvrdit, ze to bylo odklepnuty klavesnici ... :)
mr-dee
03.11.09,20:49
Ahojte, pripájam sa taktiež, dnes mi prišla faktúra z download portalu, vidím že je nás tu dosť.
Patrik Herman je chvalabohu môj kamarát, takže zajtra mu zavolám a budem vás informovať o tom či to pôjde do Lampárne, alebo ako to budeme riešiť.

Súhlasím aj s nápadom navštíviť konateľa a "porozprávať" sa s ním.:mad:

vyborne, ak bysa toho chytil pan herman, tak by to asi dost medialne pomohlo. dobre by bolo odkazat ho aj na vytvorenu skupinu na facebooku s nazvom - Prisla vam faktura na 60 euro? kde neustale pribudaju novi podvedeni ludia ...
http://static.ak.fbcdn.net/rsrc.php/z12E0/hash/8q2anwu7.gif
WEWE666
03.11.09,20:50
mpca
03.11.09,21:00
Stretol som VS 4406495 z čoho mi vyplíva 6495*60 = 389 700€ ...
"Sumička" narastá.... Ktovie koľko už majú na účte a hádam aj zabúkované letenky do mexika.. :D sorry za ten čierny humor...
krason
03.11.09,21:01
Tak to by bola dobrá správa pre prípad, že by to došlo až niekde na súd. ak tam VOP neboli, nemohol sa s nimi nikto oboznámiť. a možno tam nebola ani žiadna zmluva :). len si pospomínajte a dajte to nejako dokopy, vždy sa lepšie bráni, keď Vás bude viac. A hlavne nič neplaťte, ani alikvotnú časť, aspon dovtedy, kým sa to nevyrieši

to Erik: podpis nie je povinnou náležitosťou faktúry

AHojte forma zmluvy : gentlemanska, pisomna, ustna :-) je to jedno ..
Zmluva ma obsahovat informacie , ktore by vedeli identifikovat daneho cloveka ktory uzatvara zmluvu. ---> takze registracia na portal : nevie jednoznacne urcit o koho klienta sa jedna.. V jednej rodine ziju nad 18 rokov pravne sposobily ludia... JAN MRKVICKA 19 rokov syn , JAN MRKVICKA 40 rokov otec a JAN MRKVICKA 70 rokov dedko.. -) faktrura dojde domov na meno JAN MRKVICKA --> komuze len priradime fakturu ? kto sa zaregistroval :-) ako to dokazeme :-)))) 1. faktor napadnutelnosti zmluvy .-. HOCIKTO VIE ZNEUZIT UDAJE A ZNEUZITIE SA TRESTA :-) takze ked ste na fakture -> este nemusite mat uzatvorenu zmluvu :-)

Dalej uzivatel moze byt FO-N, FO-P, PO - ako oslovenie tam je ale Firma meno a udaje, ktore su len predmetom Faktury :-) na firmu moze hockto zaregistrovat - ale nie je tam kolonka Konatel ktory moze konat za spolocnost bud samostatne alebo s niekym dalsim, alebo splnomocnenec :-) takze print screen je ulozeny :) .. nemoze predsa hockto uzatvarat zmluvu za firmu pokial nie je jej konatel , priklad orange, tmobile, atd.....
je tam len v kolonka priezvisko..

dalsou zaujimavou vecou je :-) ze text na stranke sa neda kopirovat :-) :)

suma za sluzbu musi byt jasne vyznacena a stanovena konverznym kurzom co podla bodu 7 nie je :-) porusenie. tym pado SOI a krasna pokuta :-) cislom a pismom spolu s konverzom :))))) Maju to predsa zo zakona .. dalsi print screen ulozeny .

POdla Obcanskeho zakonika
§ 43
Účastníci sú povinní dbať, aby sa pri úprave zmluvných vzťahov odstránilo všetko, čo by mohlo viesť k vzniku rozporov.


nie je presne vyspecifikovane kto co ma opravnenie uzatvarat zmluvu - blizsia specifikacia uzivatela ;-)


§ 49a

Právny úkon je neplatný, ak ho konajúca osoba urobila v omyle vychádzajúcom zo skutočnosti, ktorá je pre jeho uskutočnenie rozhodujúcaP, a osoba, ktorej bol právny úkon určený, tento omyl vyvolala alebo o ňom musela vedieť. Právny úkon je takisto neplatný, ak omyl táto osoba vyvolala úmyselne. Omyl v pohnútke nerobí právny úkon neplatným.




jaj je mi z tej diskusii zle :-) nechapem ako mozu existovat taki *****.. na nete.. nevadi co uz, a ako moze vydrbany podnikatel take nieco robit :-) jaaj mu :)



Peto I..
janihn
03.11.09,21:08
No Krason mas pravdu.... vo vsetkom. Akoze ja si tazku hlavu nerobim, vnur
torne citim, ze je to podfuk, ale na druhej strane chcem spravit nejake opatrenia, aby som na to nedoplatila. Poradte mi co mam na tu adresu pisat, ci mam pisat odvolanie od zmluvy, alebo ziadat a trvat, ze zmluva je neplatna... hmmm
erik.aragorn
03.11.09,21:10
No Krason mas pravdu.... vo vsetkom. Akoze ja si tazku hlavu nerobim, vnur
torne citim, ze je to podfuk, ale na druhej strane chcem spravit nejake opatrenia, aby som na to nedoplatila. Poradte mi co mam na tu adresu pisat, ci mam pisat odvolanie od zmluvy, alebo ziadat a trvat, ze zmluva je neplatna... hmmm

na strane 8 mas dokument na stiahnutie
t1ny
03.11.09,21:21
Ahojte, aj mne dnes poobede prisiel mail s fakturou na 60 eur:/ Absolutne nemam chut a hlavne peniaze, aby som platila take svinstvo. Chcem napisat mail do SOIky, prosim poradte mi ako to pekne sformulovat, urcite napisem aj do markizy. Toto nemoze ostat nepovsimnute, je nas naizaj vela ako som zistila. Ohladom tejto TEmy boli zalozene uz 4 fora. Dufam, ze sa do behom tych 2 tyzdnov vyriesi.
erik.aragorn
03.11.09,21:24
Ahojte, aj mne dnes poobede prisiel mail s fakturou na 60 eur:/ Absolutne nemam chut a hlavne peniaze, aby som platila take svinstvo. Chcem napisat mail do SOIky, prosim poradte mi ako to pekne sformulovat, urcite napisem aj do markizy. Toto nemoze ostat nepovsimnute, je nas naizaj vela ako som zistila. Ohladom tejto TEmy boli zalozene uz 4 fora. Dufam, ze sa do behom tych 2 tyzdnov vyriesi.

len to daj do makrizy a do soi
krason
03.11.09,21:25
HAha poslite firme 1 euro z uctu, a udajte ju za nedovolene obohatenie :-) ona nema pravo zbierat vase peniaze.. prosim vas poslite mi cislo uctu tej firmy a kod banky :-)
staci mi len toto..
krason
03.11.09,21:27
HAha poslite firme 1 euro z uctu, a udajte ju za nedovolene obohatenie :-) ona nema pravo zbierat vase peniaze.. prosim vas poslite mi cislo uctu tej firmy a kod banky :-)
staci mi len toto..

zistim ci ta firma vazne vedie ten ucet :-)
erik.aragorn
03.11.09,21:27
Krason, hned na prvej stranke mas potrebne info, som tam skopol fakturu...
mpca
03.11.09,21:35
HAha poslite firme 1 euro z uctu, a udajte ju za nedovolene obohatenie :-) ona nema pravo zbierat vase peniaze.. prosim vas poslite mi cislo uctu tej firmy a kod banky :-)
staci mi len toto..

Č.ú.: 4009015266/7500
miska 24
03.11.09,21:40
Som už z toho všetkého zúfala...dúfam, že bude fakt platiť to príslovie: Ráno je múdrejšie večera....A zajtra ešte niečo vyhútame...
krason
03.11.09,21:47
Sa ukludnite..
Ta firma ani nedodrzala ani zabezpecenie prenosu udahov :-) cez https :-)
http://www.downloads-portal.sk/register.html aj tu su ty podvnodnici .. a tam ponukaju freeware :-) a freeware nesmies ponukat za odmenu :-) haha ;-))
oklamany33
03.11.09,21:49
mam to zacat chapat ako ze vyhoda je na nasej strane? alebo mam zajst aj ja na policiu? ale ten list im zajtra poslem nato vezmite jed :D