alaya1
23.12.12,08:50
jej, tak to potom neviem, moji maju 26 a 25 rokov-))
DanielaSL
23.12.12,08:09
Tie rodinné výmeny sú super, že?
DanielaSL
23.12.12,08:11
Chlapi to obvykle vidia triezvejšie ako my ..žena a mamy. Stále sa bojíme, aby nebolo málo..po vianociach to potom obvykle dojedáme my...
asedma
23.12.12,11:56
presne tak, je mi to luto zahodit a nam toho sladkeho uz moc netreba
evaj63
25.12.12,10:28
Hlava rodiny si priala veterníky, griláž, vanilkové rožky,punčové rezy, syn medovníčky, marlenku a Sacherovu tortu, dcéra linecké, kokosové guličky,oriešky, košíčky, a ešte slané pečivo, na zmenu chuti.
DanielaSL
25.12.12,11:08
A ty? Inak toto zjete štyria ľudia?
ivuliatko
25.12.12,15:51
Tohtoročný "Šindlerúf seznam":
1. medovníčky
2. vanilkové rožky
3. linecké
4. guľky
5. čokoládové kolieska
6. makovníky a orechovníky z pajglového cesta
7. rezy s jablkovo-orechovo-rumovo-kakaovou plnkou
8. nepečená gaštanová roláda
Xanti
25.12.12,16:13
No ja mám napečené :
kokosové puserlíky, linecké kolieska, medovníky, griláž, šuhajdy, kokosové ježe, pralinkové rezy, medový krémeš, laskonky, dvojfarebné kocky, a potom špice čokoládové a banánové kolieska.
Dik more ani som si neuvedomila koľko toho je .. až ked som napísala a porátala :D
evaj63
26.12.12,12:58
to dobre poznám, minulý rok somsa zastavila pri 16 druhoch, tento rok ich už bolo menej.
osky
07.01.13,13:35
pekavate vinove susienky?
ja som ich tento rok napiekla neurekom,bolo to prvy raz.
#
pise sa ze sa maju len obalit v cukre,ale mne to nechutilo,bolo to fadne.ani v ceste nie je nic okrem trosky vina,takze chce to daco na osviezenie.
lekvarom sa plni linecke,tak som to vyriesila inak.
odporucam moj trik:

pozliepajte susienky po dve tuhsim medom
/staci trochu do stredu a opatrne pritlacitaby sa susienky nezlomili,med nesmie byt tvrdy ale ani tekuty,ja som mala repkovy,konzistencia husteho lekvaru/,
nechajte do druheho dna zasusit a az potom obalte v cukre s vanilkou.je to super,isli prve na dracku.
inac ich uz ani nebudem robit.
ivuliatko
15.12.13,18:04
Tento rok nejako nestíham, zatiaľ máme len medovníčky (keby som nemusela opravovať milión slohov, už by som mala aj všeličo iné)... ale dala som si záväzok, že od pondelka budem hovadsky produktívna a do konca týždňa vylepším skóre :)
Tweety
16.12.13,12:40
Tento rok nejako nestíham, zatiaľ máme len medovníčky (keby som nemusela opravovať milión slohov, už by som mala aj všeličo iné)... ale dala som si záväzok, že od pondelka budem hovadsky produktívna a do konca týždňa vylepším skóre :)
Veď máš medovníčkov jak pre jeden regiment. Ale peknučké sú.
korela
16.12.13,21:39
Tiež som robievala pre radosť rodiny orgie s drobným pečivom. Poučená životom teraz už iba opitého Františka vo forme torty so šľahačkou. Tmavé piškót.cesto s veľmi kvalitným kakaom a ešte dobre pridám, malinový levár, broskyne, postrúhané mandle, cukru aby sa nepovedalo , rumu koľko treba a navrch roztopená min. 90% čokoláda.
Načo prekysľovať organizmus. Aj keď sú Vianoce raz za rok. Radšej ovocný dobrý šalát.
trisestri
21.12.13,19:33
neviem či do kremu možno pridat nejaky alkohol http://mojerecepty.sk/orechove-uliky.html
pmajap
21.12.13,20:23
neviem či do kremu možno pridat nejaky alkohol http://mojerecepty.sk/orechove-uliky.html

Dávam, nie veľa, toho krému tiež nie je veľa, tak pridávaj po kvapkách a prešlahaj.
erzet
21.12.13,20:43
Tiež som robievala pre radosť rodiny orgie s drobným pečivom. Poučená životom teraz už iba opitého Františka vo forme torty so šľahačkou. Tmavé piškót.cesto s veľmi kvalitným kakaom a ešte dobre pridám, malinový levár, broskyne, postrúhané mandle, cukru aby sa nepovedalo , rumu koľko treba a navrch roztopená min. 90% čokoláda.
Načo prekysľovať organizmus. Aj keď sú Vianoce raz za rok. Radšej ovocný dobrý šalát.

Je rozdiel medzi opitým Františkom či františkánom a opitým Izidorom?
misoft
21.12.13,20:52
Nie - všetci majú v hlave...... :D
veronikasad
21.12.13,21:03
Tiež som robievala pre radosť rodiny orgie s drobným pečivom. Poučená životom teraz už iba opitého Františka vo forme torty so šľahačkou. Tmavé piškót.cesto s veľmi kvalitným kakaom a ešte dobre pridám, malinový levár, broskyne, postrúhané mandle, cukru aby sa nepovedalo , rumu koľko treba a navrch roztopená min. 90% čokoláda.
Načo prekysľovať organizmus. Aj keď sú Vianoce raz za rok. Radšej ovocný dobrý šalát.

Je rozdiel medzi opitým Františkom či františkánom a opitým Izidorom?
Izidor je s džemom - bez ovocia
lavanda
22.12.13,20:40
Ponúknite sa:)!
Kvaka
22.12.13,20:48
Ja tie burizónové, ďakujem.
erzet
30.12.13,22:14
Tiež som robievala pre radosť rodiny orgie s drobným pečivom. Poučená životom teraz už iba opitého Františka vo forme torty so šľahačkou. Tmavé piškót.cesto s veľmi kvalitným kakaom a ešte dobre pridám, malinový levár, broskyne, postrúhané mandle, cukru aby sa nepovedalo , rumu koľko treba a navrch roztopená min. 90% čokoláda.
Načo prekysľovať organizmus. Aj keď sú Vianoce raz za rok. Radšej ovocný dobrý šalát.

Je rozdiel medzi opitým Františkom či františkánom a opitým Izidorom?
Izidor je s džemom - bez ovocia

Ďakujem
misoft
30.12.13,22:17
Ponúknite sa:)!
Provokuješ? :D
kopretinka
30.12.13,22:17
Ponúknite sa:)!
Provokuješ? :D
to je už dávno zjedené :D
misoft
30.12.13,22:19
Áááááááá - do p*****e - zase neskoro :mee:
kopretinka
30.12.13,22:21
Áááááááá - do p*****e - zase neskoro :mee:
ty si furt nejaký oneskorený :D
lujza.j
30.12.13,22:24
vyzerali božsky....asi by som bola silno pažravá až na tabletku:D
kozlíček
31.12.13,13:29
:D



Tiež som robievala pre radosť rodiny orgie s drobným pečivom. Poučená životom teraz už iba opitého Františka vo forme torty so šľahačkou. Tmavé piškót.cesto s veľmi kvalitným kakaom a ešte dobre pridám, malinový levár, broskyne, postrúhané mandle, cukru aby sa nepovedalo , rumu koľko treba a navrch roztopená min. 90% čokoláda.
Načo prekysľovať organizmus. Aj keď sú Vianoce raz za rok. Radšej ovocný dobrý šalát.

Je rozdiel medzi opitým Františkom či františkánom a opitým Izidorom?
Izidor je s džemom - bez ovocia

Ďakujem
ale opití obaja,to je hlavné.
lavanda
31.12.13,20:39
Ponúknite sa:)!
Provokuješ? :D
to je už dávno zjedené :D
A veru nie je, pokojne sa zastavte, ešte sa vám ujde:)!
lujza.j
26.10.14,09:02
ja nič:D:---
Tweety
26.10.14,09:06
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
lujza.j
26.10.14,09:12
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
...mám ešte zanôtiť niečo od telekomu:---:D
Tweety
26.10.14,09:14
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
...mám ešte zanôtiť niečo od telekomu:---:D
To určite nie, ešte by si im tú stupidítu pokazila, radšej sa Ty nemontuj medzi profesionalov.
lujza.j
26.10.14,09:20
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
...mám ešte zanôtiť niečo od telekomu:---:D
To určite nie, ešte by si im tú stupidítu pokazila, radšej sa Ty nemontuj medzi profesionalov.
sme sa s deckom na tom:D...že reklamní mágovia od telekomu...asi na niečom fičia....tuhý matroš...že by šalvia....
buchač
26.10.14,09:23
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
...mám ešte zanôtiť niečo od telekomu:---:D
To určite nie, ešte by si im tú stupidítu pokazila, radšej sa Ty nemontuj medzi profesionalov.
sme sa s deckom na tom:D...že reklamní mágovia od telekomu...asi na niečom fičia....tuhý matroš...že by šalvia....

...už keď ste načali...aj Orange začal oblbovať ľudí.

Hlavná hviezda je Čeklovkský. On je asi za každú srandu, ešte keď je aj solídne honorovaná.....ale čudujem sa mu...
Tweety
26.10.14,09:29
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
...mám ešte zanôtiť niečo od telekomu:---:D
To určite nie, ešte by si im tú stupidítu pokazila, radšej sa Ty nemontuj medzi profesionalov.
sme sa s deckom na tom:D...že reklamní mágovia od telekomu...asi na niečom fičia....tuhý matroš...že by šalvia....
Možno nie si ďaleko od pravdy, a možno je ten matroš aj po záruke alebo, žeby tí mágovia?
misoft
26.10.14,09:56
Lui a to akosi skoro začínaš, už si jak naši obchodníci .:---
...mám ešte zanôtiť niečo od telekomu:---:D
To určite nie, ešte by si im tú stupidítu pokazila, radšej sa Ty nemontuj medzi profesionalov.
sme sa s deckom na tom:D...že reklamní mágovia od telekomu...asi na niečom fičia....tuhý matroš...že by šalvia....
Prd šalvia! Jačmenné seno si dali...... a riadne prehnité, splesnivené......
Aanika
08.12.14,10:23
Chcela by som Vam napisat recept na ANJELSKE OCI...
30 dkg hl.muky
10dkg kryst.cukor
stipka soli
2x vanil.cukor
8 dkg mlete orechy.....lieskove,vlasske/co mate doma/
200gr masla-ja som vybrala z chladnicky a nasruhala do cesta
2 zltka
POSTUP: muka,cukor,orechy a stipku soli premiesame na robote,pridame zltky a tvrde maslo,vypracovane cesto dame aspon na hodinku odlezat do chladnicky.
Z cesta rukami formujeme gulky velke asi ako vlassky orech,poukladame na plech vystlany papierom a do kazdej gulky koncom varechy spravime dierku.
Upecene vyberieme a este raz verechou spravime dierku,posypeme cukrom/miesam krystalovy a vanilkovy/
Do kazdej dierky davam lyzickou zohriate zele,/toho roku som mala vinickove od svagriny/
Pecieme pri 180 stupnou asi 10 minut.
Z tejto davky Vam vyndu cca 60 kusov.
Su vyborne a pekne vyzeraju ;)

Dobru chut.
Aanika
08.12.14,10:28
Napecene uz manm,pernicky,fukane kokosove rozky,burizonove gulky,suhajdy,linecke kolieska a anjelske oci,este upeciem vanilkove rozky,kokosky a grilaz,tieto musia byt na sviatky vzdy,
Aanika
16.12.15,12:10
Pozeram,ze rok 2014 som ukoncila a rok 2015 zacinam...
15_21.2615_21.26
alaya1
16.12.15,21:58
avalik
16.12.15,22:13
Ja tento rok upečiem len zemplínsky kolačok ku kapustnici (ak ho v BA nezoženiem niekde v obchode), závin štedrák a raw guľky kokosové, makové, orechové ... a to všetko budem chystať až na štedrý deň :) ... bobaľky som už kúpila ;)
alaya1
18.12.15,19:20
pmajap
18.12.15,22:01
aj toto vyskusam.
http://www.napadynavody.sk/fantasticke-mrazikove-kolieska-p1153

alaya pamätám sa na kolieska s lyžicou bravčovej masti, hladká múka, cukor a kúsok kakaa. Boli dobré krehké, ale recept som už nenašla
korela
18.12.15,22:56
Ja tento rok upečiem len zemplínsky kolačok ku kapustnici (ak ho v BA nezoženiem niekde v obchode), závin štedrák a raw guľky kokosové, makové, orechové ... a to všetko budem chystať až na štedrý deň :) ... bobaľky som už kúpila ;)
Avalik, nepoznáš nejaký dobrý recept na raw tortu? Alebo posunúť recepty na tvoje guľky? Plánujem iba našu klasickú obľúbenú tortu a zbytok raw. Ďakujem, ak si nájdeš čas. Ak nie, tak vyhľadám.
lujza.j
19.12.15,07:42
aj toto vyskusam.
http://www.napadynavody.sk/fantasticke-mrazikove-kolieska-p1153

alaya pamätám sa na kolieska s lyžicou bravčovej masti, hladká múka, cukor a kúsok kakaa. Boli dobré krehké, ale recept som už nenašla
moj chlap hladal na nete...linecké...našiel recepy kde "tuk"ktorý mal byť použitý bol ..pol na pol z bravčo masťou....
alaya1
19.12.15,08:12
aj toto vyskusam.
http://www.napadynavody.sk/fantasticke-mrazikove-kolieska-p1153

alaya pamätám sa na kolieska s lyžicou bravčovej masti, hladká múka, cukor a kúsok kakaa. Boli dobré krehké, ale recept som už nenašla
moj chlap hladal na nete...linecké...našiel recepy kde "tuk"ktorý mal byť použitý bol ..pol na pol z bravčo masťou....

To bol velmi stary recept, zial, nezachoval sa mi kucharsky zosit mojej mamicky, neviem, kde je. Tie ocka neboli take chrumkave, ci lamave, s orechami v ceste, uz som prezerala net, budem musiet skusat a korigovat suroviny.
Dáša_
19.12.15,08:46
ja som tu do ktorejsi inej diskusie davala odkaz na také s masťou http://nanicmama.sme.sk/drobne-pecivo/linecke-kolieska-s-mastou ak by niekto chcel skúšať
korela
19.12.15,13:17
http://www.porada.sk/t276007-recepty-na-vianocne-pecivo-s-mastou.html
Recepty s masťou sú buď kombinované s masťou a maslom alebo iba s masťou.
Ak je v recepte uvedená kombinácia, tak sa môže nahradiť v gramáži iba za masť, maslo vynechať, a zvýšiť mierne gramáž masti. Asi najvhodnejšie je riadiť sa podľa tohto receptu http://webcukraszda.hu/linzerek/
Maslo 15 Dg, ak iba masť, tak 18 Dg. Myslím, že ide o tak malý rozdiel, že aj keby sa nezvýšila gramáž, tak by sa nič hrozné nestalo.
Žabinka
15.12.16,18:44
tak sme teda piekli, prvý raz..:);) linecké kolieska - spájať budeme zajtra, a vanilkové rožteky..:) plus uvítacie mafinky..:)
Tweety
15.12.16,18:47
Žabík, pekné sú, len tie linecké si mohla trocha tenšie, lebo ak ich zlepíš, budete musieť otvárať veľkú pusu.
Žabinka
15.12.16,18:50
Žabík, pekné sú, len tie linecké si mohla trocha tenšie, lebo ak ich zlepíš, budete musieť otvárať veľkú pusu.
podarili sa rôznej hrúbky, podľa toho či som dozerala na mrkvinku, alebo nie.. muž povedal že ich ani nemusím spájať, že sú dobré aj samotné.. samozrejme že musel koštovať..;)
Tweety
15.12.16,18:52
podarili sa rôznej hrúbky, podľa toho či som dozerala na mrkvinku, alebo nie.. muž povedal že ich ani nemusím spájať, že sú dobré aj samotné.. samozrejme že musel koštovať..;)[/QUOTE]


Žabík, pekné sú, len tie linecké si mohla trocha tenšie, lebo ak ich zlepíš, budete musieť otvárať veľkú pusu.
podarili sa rôznej hrúbky, podľa toho či som dozerala na mrkvinku, alebo nie.. muž povedal že ich ani nemusím spájať, že sú dobré aj samotné.. samozrejme že musel koštovať..;)
Áno, nikde nie je napísané, že ich musíš spájať, má teda pravdu.
babka - ježibabka
15.12.16,19:46
Moje orechovo - kokosové fúkané rožky.
korela
16.12.16,11:28
terezamaria
16.12.16,11:38
Moje orechovo - kokosové fúkané rožky.
Olinka daj prosím Tvoj recept, mám rada odskúšané a ako vidím, máš ich veľmi pekné....vďaka.
babka - ježibabka
16.12.16,14:31
Terezka na šutáku som písala, že som nenašla písanku, tak recept z internetu. Z písanky som si pamätala, že tam ide 3x niečoho po štvť kile a raz pol kika :D. Tak som hľadala taký. Našla som:
250 gr mleté orechy
250 gr múka hladká
250 gr smetol alebo niečo podobné,
500 gr cukor práškový
pol balíčka prášku do pečiva.
V mojom pôvodnom prášok nebol, ale sem som dala. Určite to urobil ten prášok, lebo tak sa nafukovali až na povrchu praskali a musela som dať cesta iba fakt trochu a nie skoro plnú formičku. Cesto musí byť vo formičke riadne natlačené, nie iba hala bala vložené.
babka - ježibabka
16.12.16,14:32
Dnešné štangličky.
bettylou
16.12.16,16:32
tak toto ešte len čítam a už cítim ako priberám :D
sito
16.12.16,16:37
Nanajvyš, tak mäso, aby nepokazil som si chuť.
Žabinka
16.12.16,16:37
tak toto ešte len čítam a už cítim ako priberám :D
:D:D:D no čo už, vianoce sú také..:---
bettylou
16.12.16,16:54
Nanajvyš, tak mäso, aby nepokazil som si chuť.

ja taky tak, ale kôli synovi budem asi musieť aspoň mačacie oči. Prvý raz.
sito
16.12.16,17:03
Nanajvyš, tak mäso, aby nepokazil som si chuť.

ja taky tak, ale kôli synovi budem asi musieť aspoň mačacie oči. Prvý raz.

Ale, tie sú tiež mäso, či mačka nevidí svet, ružovo?
bettylou
16.12.16,18:39
Neviem, spýtam sa mačiek. Á, našla som lepšie. Košíčky. Roztopiť čoko, naliať tretinu do košíčka, na to capnúť arašidové maslo. Navrch zase čoko.
korela
16.12.16,18:49
tak toto ešte len čítam a už cítim ako priberám :D
:D:D:D no čo už, vianoce sú také..:---
Iba keby neboli tak blízko seba s plesovou sezónou.
evuš
16.12.16,19:58
Zaujímavé..ja cez Vianoce dám vždy 2-3 kg dole...asi preto, že síce pečiem, varím, no nejem ...
Žabinka
17.12.16,09:54
čokoládovo-rumovo-kokosové guľky.. rumom som nešetrila..:eek::---:---:D:D:D
terezamaria
17.12.16,11:40
čokoládovo-rumovo-kokosové guľky.. rumom som nešetrila..:eek::---:---:D:D:D
Žabi boduješ....daj prosím recept...vďaka
kozlíček
17.12.16,11:45
čokoládovo-rumovo-kokosové guľky.. rumom som nešetrila..:eek::---:---:D:D:D
rumom ani šetriť netreba,lebo by mohli podľahnúť skaze! :D Istota je istota!!!!!
Žabinka
17.12.16,12:23
a ešte šuhajdy, aj tu mi trochu ušla ruka s rumom..:---:---:D
Žabinka
17.12.16,12:33
Kokosové guľky:
20 dkg maslo
10 dkg práškový cukor
2 PL kakao
15 dkg okrúhle piškóty
1/4 dl rum
kokos
POSTUP
Maslo vymiešame s cukrom. Potom sa pridajú zomleté piškóty, rum, kakao a robia sa guľky veľkosti vlašského orecha. Obaľujú sa v kokose.
Dala som viac piškót, lebo to bolo príliš maslové..

Šuhajdy:
Čokoládová hmota - 200g Cera, 180b prášk.cukor, 80g kakao - nad parou rozpustiť, vymiešať do hladka.
Orechová hmota - 200g kryšt.cukor, mlieko trochu, čierna káva trochu podľa chuti, prevariť, trochu vychladnúť, pridať hrozienka, rum, 100g mleté vlašské orechy, 50g maslo - vymiešať.
Do košíčkov lejeme na dno čokoládovú hmotu, necháme mierne stuhnúť, na to orechovú hmotu, zase trochu stuhnúť, na vrch čokoládovú hmtou. Ozdobíme ako chceme a necháme stuhnúť.

Ja som robila všetko z polovičnej dávky, lebo je toho pre nás strašne veľa..:D
Valcake
17.12.16,15:16
Podobné guľky robím, ale tak podľa seba :D..dosekám nadrobno mäkké gumené cukríky, môžu byť aj mandle a obalím buď v posekaných orechoch, kokose, alebo v ozdobných far. Oetker.cukríkoch.
Príp.urobím špice a namočím do čokolády, bielej, tmavej..
Fantázii sa medze nekladú
Valcake
17.12.16,15:19
Dobrý nápad Žabinka, ;)už sme to dávnejšie nemali:D..Mne síce nechýba, ale syn zbožňuje
sito
17.12.16,19:01
Neviem, spýtam sa mačiek. Á, našla som lepšie. Košíčky. Roztopiť čoko, naliať tretinu do košíčka, na to capnúť arašidové maslo. Navrch zase čoko.

Ahááá, však sú to, to sú šuhajdy.

Ale, aj mačka túži vidieť, svet cez ružové okuliare, že? A kto videl mačku s okuliarmi? Či?
Žabinka
18.12.16,19:50
orechové štangličky.. a to je odo mňa tento rok všetko..:D
kopretinka
18.12.16,21:21
čo budem piecť? nič,dostávam od svokry :---
kukučka
20.12.16,23:23
Žabinka
23.12.16,17:57
a ešte medovníčky..:) piekla mrkvinka s mládencom, a dnes spolu zdobili..:)
Žabinka
24.12.16,11:59
kokosové ježe....:)
lujza.j
24.12.16,12:02
Zabka hoc mi niekde recept...dik..sak u nas sa secko skoro sežralo co mi mama:(
Žabinka
24.12.16,12:16
robila som podľa tohto receptu..
http://tortyodmamy.sme.sk/kokosove-jeze-0
kopretinka
24.12.16,20:39
tak predsa som "piekla" kúpila som Marlenku :D
Anik
24.12.16,21:23
recept na rumovú pralinku
terezamaria
25.12.16,13:54
Parížske rožky
____________
250 g orechov
200 g prášk.cukru
6 g hl. múky
1 vajce, 1 žĺtok

Zamiesiť, vyvaľkať a vykrajovať rožky. Na papieri piecť pri 130 stupňoch /papier trochu pomastiť/.

Krém:
_____
1/2 litra mlieka
2 zlaté klasy
1 vanilk.cukor

Varíme do zhustnutia.

Vymiešame maslo /palmarín/ 250 g, 200 g práškového cukru a lyžicu kakaa.
Spojíme s vychladnutým zlatým klasom zmiešaním, pridáme 2 cl rumu. Nastriekame na rožky alebo paličky a namáčame do čokoládovej polevy.

P.S.Sú to moje upečené, teda vyskúšané....a naozaj sa podaria vždy.
korela
25.12.16,14:17
Sympatické, že ide o cesto bez múky a nepečie sa. Niet čo pokaziť, kto nemá záujem, nemusí ani zlepovať. Možno by sa dalo ubrať aj z cukru.
http://babinet.cz/clanek-19689-slovacke-orechove-cukrovi.html
Žabinka
30.12.16,16:10
silvestrovské bryndzové koláčiky, aj mini, aj maxi..:)
Žabinka
30.12.16,16:31
robila som podľa tohto receptu http://dobruchut.azet.sk/recept/25387/bryndzove-kvietky,
ale nabudúce vyvaľkám na trochu menej ako 1cm lebo strašne rástli do výšky.. tým maxi to až tak nevadilo, ale mini strácali svoj tvar..
Consultix
30.12.16,16:50
Ejha, odhadzujem uctovne kniny a hura do kuchyne :)))
Consultix
30.12.16,16:51
orechové štangličky.. a to je odo mňa tento rok všetko..:D
A recept by sa nenasiel? Dobry overeny... Vopred dakujem :)
korela
31.01.17,20:47
Rady sú priložené vo fotogalérii, nie hneď v texte. Ja som tiež za kvalitu ako kvantitu. Zbytok radšej čerstvé ovocné poháre hoci aj so šľahačkou, dobrou čokoládou.
http://style.hnonline.sk/gastro/881180-zdrave-vianocne-pecivo-existuje-sedem-rad-ako-ho-dosiahnut
Žabinka
21.12.17,14:14
piekla som to čo minulý rok, plus navyše medvedie labky.. ešte idem robiť šuhajdy, ale až zajtra, lebo som práve zistila že mi došli malé papierové košíčky.. a v žiadnom prípade už kvôli nim nejdem do obchodu..:)
lujza.j
21.12.17,14:57
Ja to co kazdorocne...velke nič:D
Vsetky co viete a peciete..ste sikulky:)
Žabinka
21.12.17,15:10
Ja to co kazdorocne...velke nič:D
Vsetky co viete a peciete..ste sikulky:)
lujzi, veď ja som prvý raz piekla minulé vianoce..;) predtým som vždy dostala od mamky, a neskôr som kupovala hotové.. ale pred rokom Romanka prejavila snahu že ideme piect, tak sme skúsili.. iba také jednoduché..;) ale v tácke to potom vyzerá skvelo..:)
Žabinka
21.12.17,15:23
mala som rešpekt pred medovníkmi, keď sa romanka minulé vianoce rozhodla že to bude piecť ona, kúpila som si na tajnáša na vianočnom jarmoku hotové ozdobené, pre istotu..;) ale nakoniec sme ich ani nepoužili.. teraz som ich našla zabudnuté..:) tak ich povešiam na strom, ak sa bude dať..:)
Tweety
21.12.17,15:36
mala som rešpekt pred medovníkmi, keď sa romanka minulé vianoce rozhodla že to bude piecť ona, kúpila som si na tajnáša na vianočnom jarmoku hotové ozdobené, pre istotu..;) ale nakoniec sme ich ani nepoužili.. teraz som ich našla zabudnuté..:) tak ich povešiam na strom, ak sa bude dať..:)
Žabka, piecť medovníčky nie je žiadna veda. Ak máš dobrý recepísek na také, čo sú mäkučké, je to ľahké.
terezamaria
21.12.17,18:50
Medovníky so slivkovým lekvárom a orieškom

40 dkg hl.múky
1/2 palmarínu
2 polievkové lyžice medu
15 dkg prášk.cukor
1 vajce + 1 žĺtok
1 lyžička sódy bikarbóny
2 malé lyžičky škorice /nie kopcom/
2 malé lyžičky perníkového korenia /nie kopcom/

Zmiesiť, vyvaľkať na 3 mm, povykrajovať , do stredu dať slivkový lekvár /aj pol malej lyžičky/ a stlačiť na lekvár 1/4 orecha. Piecť na vymastenom plechu pri 160 - 180 stupňoch cca 8 - 10 minút, podľa trúby. Pred pečením jemne potrieť dobre rozšlahaným žĺtkom. Po vychladnutí dať do zavretej krabice a pridať pol krajíčka chleba alebo kúsok rozkrojeného jablka.
Valcake
21.12.17,18:55
Terezka mňaam. Vyzerajú fantasticky. U nás sa nikdy nerobilo s lekvárom, ale už budem iba tieto.
Žabinka
21.12.17,18:57
ani ja takéto nepoznám.. vyzerajú super aj dizajnovo..
Tweety
21.12.17,18:59
Medovníky so slivkovým lekvárom a orieškom

40 dkg hl.múky
1/2 palmarínu
2 polievkové lyžice medu
15 dkg prášk.cukor
1 vajce + 1 žĺtok
1 lyžička sódy bikarbóny
2 malé lyžičky škorice /nie kopcom/
2 malé lyžičky perníkového korenia /nie kopcom/

Zmiesiť, vyvaľkať na 3 mm, povykrajovať , do stredu dať slivkový lekvár /aj pol malej lyžičky/ a stlačiť na lekvár 1/4 orecha. Piecť na vymastenom plechu pri 160 - 180 stupňoch cca 8 - 10 minút, podľa trúby. Pred pečením jemne potrieť dobre rozšlahaným žĺtkom. Po vychladnutí dať do zavretej krabice a pridať pol krajíčka chleba alebo kúsok rozkrojeného jablka.
Terezka aj na kukuč parádne a isto aj chutia famózne.
Oliwa
21.12.17,19:12
Móžem dosvedčiť. Nebíčko v papuľke... :):):)
Dlho-predlho som hľadala recept, pýtala som od kamarátky, čo mi raz priniesla také medovníčky od známej, aj od trhovníkov, čo ich kde-tu predávajú - nikto nechcel prezradiť recept... Až som sa opýtala tuto na Porade, a ajhľa, ochotná Terezka sa s ním podelila a u nás doma žne úspechy... Ďakujeme...
PS: Len si rozmyslite, či Vám tých 40 dkg bude stačiť :rolleyes:... Záleží, pre akú tlupu to bude... Ja som vlani musela robiť 2x... :):D
bettylou
21.12.17,20:07
hádam aj mäso
babka - ježibabka
21.12.17,21:41
Mne netreba nič, ale piekla som také suché a podelila pre synov. Mala som doma pár balíčkov piškót, tie som pomlela a urobila dvojaké guľky. Do jedných som zabalila černice z likéru a do druhých višňu, aby sa mi to nepovaľovalo. A veľa rumu :D
KoxXxo
24.12.17,04:15
čo som videl v kuchyni:
Žabinka
25.12.17,16:50
moja prvá vianočná štóla..:)
misoft
25.12.17,22:14
Vyzerá BOMBOVO :D:D:D
misoft
25.12.17,22:14
čo som videl v kuchyni:
Len videl? A neochutnal? Ts-ts-ts....:eek:
KoxXxo
26.12.17,09:51
čo som videl v kuchyni:
Len videl? A neochutnal? Ts-ts-ts....:eek:
ochutnal, a už aj riadne nažral :D
evaj63
26.12.17,12:06
Zo včera dojedáme viedenské rezne so šalátom.
buchač
26.12.17,12:21
Do Vianoc času dosť...;)
Terezia13
26.12.17,18:55
vianočné sviatky majú dve fázy - prvá už bola - nežerte to! teraz je druhá - nikto to nechce žrať
misoft
26.12.17,19:28
čo som videl v kuchyni:
Len videl? A neochutnal? Ts-ts-ts....:eek:
ochutnal, a už aj riadne nažral :D
No veď PRETO!!! :---:---:---
KoxXxo
26.12.17,19:46
vianočné sviatky majú dve fázy - prvá už bola - nežerte to! teraz je druhá - nikto to nechce žrať
100 bodov a tuš!!!
korela
12.12.20,08:44
Až si ešte nájdete čas pre vnúčence. :-)

https://bajecnerecepty.sk/medovnikova-dedinka/
Žabinka
14.12.20,22:14
zatiaľ mám linecké koláčiky, vanilkové rožteky, kokosové guľky..
BXLmiami
15.12.20,09:56
No idem pokontrolovať recepty,po 10 rokoch Vianoce na SK :-))
Vlani som sa zasekla na lineckých kolieskach,vždy som ráno napiekla a do večera neboli :-))
misoft
15.12.20,11:52
zatiaľ mám linecké koláčiky, vanilkové rožteky, kokosové guľky..
ZATIAĽ!!! Počkaj času jak husa klasu... a nebudú.... :D:D:D
Žabinka
15.12.20,18:41
orechové štangličky..:)
misoft
15.12.20,19:33
Ani tie nebudú :D:D:D
Žabinka
16.12.20,19:27
moje prvé medovníky..
veronikasad
16.12.20,19:35
Žabinka
16.12.20,20:30
tak som ich aj ozdobila..:) ostala mi poleva zo včerajších orechových štangličiek..
Žabinka
18.12.20,20:24
medvedie labky.. asi už posledné..:)
kopretinka
18.12.20,21:44
Nyšt....pre mňa pečú v lidli :D
Žabinka
30.12.20,20:00
silvestrovské bryndzové pagáčiky a lístkové tyčinky..:)
lujza.j
30.12.20,20:43
Ja oskvarkove pagaciky..
https://bonvivani.sk/recepty/oskvarkove-pagaciky
"moja verzia"celozrnna muka...:D..inak nie je ziadny bubak....aj vsetky vanocne kolaciky ...a su fuč...vanilkove mandlove rozky a linecke...fakt famozne...celozrnna spalda..je taka orieskova...
Mikae
30.12.20,22:45
:)
babka - ježibabka
31.12.20,07:11
Nepiekla som doma nič. Načo aj, keď som dostala z toho, čo sme piekli u vnuka. Dnes si urobím jablkovo makovú štrúdľu z lístkového cesta.
lujza.j
01.11.22,20:22
Ahojte dievčatá a chlapci....pečie niekto vinove koláčiky? recepty už som nejaké kuk...ja len či nemá niekto taký ten svoj...dik
lujza.j
07.11.23,19:08
marjankaj
07.11.23,19:38
lujza.j
08.11.23,11:26
https://recepti.index.hr/recept/4037-klasicna-marmelada-od-mandarina?fbclid=IwAR1sVSj4M6c1jdzcGsL9f2YW_mf7EZ7 tXRtk5nk6fgJahgEVWZyCZ9t6wlo
Robila som z pomarančov
Ona ľúbi pomarančéééé....:---
Janči ja si pomaranče iba na šťavu kupujem...inak nemusím...ale zlepene vianočné koláčiky budú fajné...ešte urobím z talianskych...keď sa budem moc nudiť:D