Ivetatereza
18.11.09,18:52
Ahojte, prosím poraďte, či som postupovala správne.

1.Dodali sme tovar aj službu firme na Slovensku, ale fakturovalo sa to do Čiech.
Vystavila som faktúru s DPH a odviedli sme daň.

2. Prijali sme platbu vopred od českej firmy, ktorá má prevádzku na Slovensku. Fakturu som vystavila na českú firmu, uviedla som aj prevádzku, vystavila som fakturu s DPH a daň sme odviedli.
Ivetatereza
06.01.10,18:08
Dodanie tovaru a služby 18-11-09
07:52 PM Ivetatereza
Member
Členom od: 28-01-08
Príspevky: 34

Ahojte, prosím poraďte, či som postupovala správne.

1.Dodali sme tovar aj službu firme na Slovensku, ale fakturovalo sa to do Čiech.
Vystavila som faktúru s DPH a odviedli sme daň.

2. Prijali sme platbu vopred od českej firmy, ktorá má prevádzku na Slovensku. Fakturu som vystavila na českú firmu, uviedla som aj prevádzku, vystavila som fakturu s DPH a daň sme odviedli.
IvoM
07.01.10,10:20
Dodanie tovaru a služby 18-11-09
07:52 PM Ivetatereza
Member
Členom od: 28-01-08
Príspevky: 34

Ahojte, prosím poraďte, či som postupovala správne.

1.Dodali sme tovar aj službu firme na Slovensku, ale fakturovalo sa to do Čiech.
Vystavila som faktúru s DPH a odviedli sme daň.

Tovar OK, službu treba ale konkretizovať, sú služby ktoré aj keď boli poskytnuté v SR sú fakturované bez DPH /napr. §15.8/



2. Prijali sme platbu vopred od českej firmy, ktorá má prevádzku na Slovensku. Fakturu som vystavila na českú firmu, uviedla som aj prevádzku, vystavila som fakturu s DPH a daň sme odviedli.

Ak je na faktúre slovenské IČ DPH tak OK
maša
07.01.10,19:52
Ahojte, aj ja by som prosila o radu,
bola som na školení o novele dph, ale aj tak neviem ako to s tými službami do EÚ je. Ak dodám službu platiteľovi a fakturujem bez dph, faktúru uvádzam v súhrnnom výkaze pod kódom 2. V daňovom priznaní DPH nebude táto služba v žiadnom riadku? Alebo v riadku 15? riadok 16 a 17 mi na to nesedí ale ani ten 15.
A ešte jedna otázka, ak fakturujem tovar do EÚ neplatcovi dph, fakturujem s dph? Bude to v riadku 3 DP?
Ďakujem :)
Ivetatereza
12.01.10,17:48
Ahojte. Prosím o radu.

Dodávame mesačne služby podľa zmluvy. V zmluve je dohodnuté, že služby za mesiac budú vykonané a následne vyfakturované do 20. teho toho mesiaca. Faktúra bola vystavená 20. a dodanie tiež 20. teho.Ako to má byť po novom?

A tiež dodávané služby za mesiac,v zmluve je dohodnuté vyfakturovanie do 10. nasled. mesiaca. Dodanie 30. alebo 31. teda vždy posl. deň v mesiaci a dátum vystavenia do 10. nasl. mesiaca t.j. 15 dní od dodania služby je dodržané.Ako to bude po novom?
Ivetatereza
21.01.10,18:02
Ahojte. Prosím o radu.

Dodávame mesačne služby podľa zmluvy. V zmluve je dohodnuté, že služby za mesiac budú vykonané a následne vyfakturované do 20. teho toho mesiaca. Faktúra bola vystavená 20. a dodanie tiež 20. teho.Ako to má byť po novom?

A tiež dodávané služby za mesiac,v zmluve je dohodnuté vyfakturovanie do 10. nasled. mesiaca. Dodanie 30. alebo 31. teda vždy posl. deň v mesiaci a dátum vystavenia do 10. nasl. mesiaca t.j. 15 dní od dodania služby je dodržané.Ako to bude po novom?
Ivetatereza je teraz online Nahlás príspevok