STslovak
21.11.09,23:27
Zdravím

Som tu novy a dúfam že mi tu niekto pomôže. Potreboval by som nejaky dôkladný návod pre začiatočníka kde bude všetko vysvetlene teda dany postup ako sa robia korbáčiky tzv. recept aby som si všetko pripravil teda syr a nasledovne postup ako mam robiť korbáčiky. Chcem si to vyskúšať či mi to pôjde a ak áno chcel by som sa tomu venovať len potrebujem nejaky „bod“ od ktorého by som sa vedel odraziť. Čítal som tu nejaké predchádzajúce príspevky ale neni sú úplné dostatočné vysvetlene pre začiatočníka!

Ak sa niekto nájde pošlite mi na môj email slovak.stanislav@centrum.sk

Ďakujem veľmi pekne budem vám moc vďačný
arizona
21.11.09,22:33
STslovak
22.11.09,06:39
RE: arizona

Dakujem toto som cital ako prve ked som napisal do vyhladavaca google :))) ale raz to tu bolo rozoberane len v roku 2006 a nemozem to tu najst ked pisem do vyhladavaca "v porade" nic mi nenajde ....

ja by som potreboval uplne konkretny navod ... tento ked som cital neni tak vsetko vysvetlene krok po kroku
Danielle369
22.11.09,07:50
daj do vyhladávača ..syr ....je to tam r.2006 nejako mi nejde priložiť link...

SYR - Strana 7 - PORADA.sk - 8:48
Ak budete mať nejaký konkrétny problém s výrobou korbáčikov, poradím. Chcela som Maríne k výrobe bryndze povedať, že ja si urobím bryndzu len tak, ...
www.porada.sk › ... › Rôzne Porady › Recepty - V pamäti - Podobné -
arizona
22.11.09,08:07
daj do vyhladávača ..syr ....je to tam r.2006 nejako mi nejde priložiť link...

SYR - Strana 7 - PORADA.sk - 8:48
Ak budete mať nejaký konkrétny problém s výrobou korbáčikov, poradím. Chcela som Maríne k výrobe bryndze povedať, že ja si urobím bryndzu len tak, ...
www.porada.sk (http://www.porada.sk) › ... › Rôzne Porady › Recepty - V pamäti - Podobné -
http://www.porada.sk/t37084-p7-syr.html
STslovak
22.11.09,08:37
dakujem vam velmi pekne :):):) si to kuknem a pak dam vediet ako som na tom
STslovak
23.11.09,18:21
ma tu este niekto nejaky recept na vyrobu korbacikov???
beba13
24.11.09,06:29
Neviem či by ti pomohol recept, najlepšie by bolo keby ti to mal kto aj ukázať, pretože viem od známej z Oravy že to nie je len tak. Syr musí byť akurátny ked je nedostatočne vyzretý tak sa ti nepodaria, a ked je prekysnutý tiež ich nespravíš, dúfam že sa tu niekto nájde kto má v tom prax. Ja o tom moc neviem, ale zrovna tento víkend sme sa o tom bavili.
STslovak
24.11.09,21:37
Neviem či by ti pomohol recept, najlepšie by bolo keby ti to mal kto aj ukázať, pretože viem od známej z Oravy že to nie je len tak. Syr musí byť akurátny ked je nedostatočne vyzretý tak sa ti nepodaria, a ked je prekysnutý tiež ich nespravíš, dúfam že sa tu niekto nájde kto má v tom prax. Ja o tom moc neviem, ale zrovna tento víkend sme sa o tom bavili.

Samozrejme ze suhlasim mas uplnu pravdu!!!
Aj som to pisal hned ako prve ked som zakladal tuto temu ze potrebujem aj nato navod.
Zacinam vsetko po poriadku aby sa najprv vysvetlilo ako sa ma urobit teda pripravit syr a pak navod ako sa maju vytvorit korbaciky. Aby sa nestalo to ze budeme skakat od konca na zaciatok. Mam rad postup tak nech sa robi tak ako ma :) :) :)

dakujem aj tak za radu ak by co daj tu navod ak mas :)
STslovak
09.12.09,11:07
Chcem vas poprosiť či by ste mi mohli niekto poslať cez SP návod na výrobu syrových korbáčikov.

Aby zahral: celí recept na prípravu syra od začatia až do konca, teda celu procedúru aby syr bol taký ako ma aby sa mohol použiť na výrobu korbáčikov. Následné podrobný opis postupu ako sa majú zo syra robiť korbáčiky. Ak by ste mali alebo by bola taká možnosť, že by ste mi mohli poslať aj foto ako sa všetko čo robí bolo by to fajn. Chcel by som sa to naučiť len „neviem to“

Ďakujem veľmi pekne
Horskyhotelier
22.02.11,17:55
Robim domaci kravsky sur.Skusal som aj korbaciky ale ked som syr vlozil do horucej vody(cca.85*C ,syr sa zacal rozpadavat,az sa nacisto rozpadol).asi nebol riadne vykvaseny.Ako dlho s ama cerstvy syr kvasit na vyrobu korbacikov?
inak skusal som to aj z mladeho syra zo supermarketu,po zahriati sa zacal syr tavit a dal sa tahat.Sice iba male kusky(dlhe max.30cm)ale islo to.Skusim znovu,hadam to bude lepsie.
Ako dlho teda zrie cerstvy syr na vyrobu korbacov?
jasminka!!!
23.02.11,23:06
Syr musí byť kyslý, ale nie veľa, to všetko závisí od postupu a technológie výroby. Každý výrobca má iný postup...
alabut
25.02.11,06:35
alabut
25.02.11,06:47
Este dodam, ze mensie mnozstvo syra sa da namiesto vody zohriat na tanieri v mikrovlnke. Taha sa tak isto ... z taniera do studenej vody. Tento postup je omnoho rychlejsi, pretoze sa syr prehrieva aj vo vnutri a na odskusaniei, ci je syr dobre prekysnuty, staci. :-)