mizu24
28.10.12,16:12
Ďakujem pekne, už som to čítala, práve na základe tejto odpovedi som sa chcela ešte uistiť :). Takže nemusí... Ešte raz ďakujem.
Daniela81
06.03.13,07:59
Dobry den,
je tu toho hodne popisane o tejto teme, ale i tak som rozcarovana. Vychadza mi z toho, ze kvoli 12 eurovej fakture za sluzbu z CR (registracia na jednej stranke) sa musim registrovat k DPH, nemozem si robit odpocty, iba podavat suhrnny vykaz raz za quartal a dodanit tu 12 eurovu fakturu a odviest z nej DPH? Prosim Vas neexistuju nejake limity ako pri tovare, kedy mi vznikne povinnost registracie? :eek::(
Daniela81
06.03.13,08:30
Dobry den,
je tu toho hodne popisane o tejto teme, ale i tak som rozcarovana. Vychadza mi z toho, ze kvoli 12 eurovej fakture za sluzbu z CR (registracia na jednej stranke) sa musim registrovat k DPH, nemozem si robit odpocty, iba podavat suhrnny vykaz raz za quartal a dodanit tu 12 eurovu fakturu a odviest z nej DPH? Prosim Vas neexistuju nejake limity ako pri tovare, kedy mi vznikne povinnost registracie? :eek::(

.. posuvam..
prosim vas neviem sa nikde docitat, ci i pri prijati sluzby z CR od platitela DPH musim pri 12€ fakture riesit registraciu k DPH. Je tato povinnost nejako limitovana cenou sluzby? Ako napriklad pri nakupe tovaru z EU.. Dakujem
Rozalka
06.03.13,09:22
.. posuvam..
prosim vas neviem sa nikde docitat, ci i pri prijati sluzby z CR od platitela DPH musim pri 12€ fakture riesit registraciu k DPH. Je tato povinnost nejako limitovana cenou sluzby? Ako napriklad pri nakupe tovaru z EU.. Dakujem
Nie je limitovaná cenou, len časom. PRED prijatím služby!

K predošlej otázke: Súhrnný výkaz podáva ten, kto DODÁVA služby/tovar, nie ten, kto prijíma.
Daniela81
06.03.13,13:01
Nie je limitovaná cenou, len časom. PRED prijatím služby!

K predošlej otázke: Súhrnný výkaz podáva ten, kto DODÁVA služby/tovar, nie ten, kto prijíma.


Nie je limitovaná cenou, len časom. PRED prijatím služby!

K predošlej otázke: Súhrnný výkaz podáva ten, kto DODÁVA služby/tovar, nie ten, kto prijíma.

dakujem ti za odpoved. takze kvoli 12 eurovej fakture budem musiet znasat toto byrokraticke svinstvo s prepacenim :-( vies mi prosim ta povedat, aky suvis ma registracia k dph podla §7a s uctovnictvom. upresnim - doteraz som si viedla iba evidenciu prijmov a podavala danove priznanie k dani z prijmu s uplatnenymi pausalnymi vydajmi - po registracii k dani z prijmu podla §7a musim alebo nemusim zacat viest uctovnictvo? vopred dakujem za odpoved
dobsony
07.03.13,10:59
Pekný deň prajem, jeden klient doniesol papiere za rok 2012. Ako som prelistovala, zbadala som , že on dodal službu do EU, a nie je registrovaný podľa § 7a, a ešte je jeden háčik, firmu zrušil k 21.21.2012. Teraz ako dať do poriadku? Ďakujem !
TaraNoelle
11.04.15,19:16
spätne sa spýtam, keďže už ubehol nejaký čas od tejto debaty, akú pokuty ste dostali, tí ktorí ste sa zabudli registrovať podľa 7a ? dnes som práve zistila, že som tiež zabudla, sú to dve prijaté fa z 31.3.15 a dph vychádza 8,42, dúfam, že keď tam v pondelok pôjdem sa registrovať, nepovedia mi nejakú šialenú pokutu za to.
darinabar
18.03.18,15:31
Dobrý deň, potrebovala by som sa len uistiť, či rozmýšľam správne. Dnes sa mi dostali do rúk doklady: SZČO - neplatca DPH podnikal v ČR pre plátcu DPH / ťažba dreva/ cca 120 dní, vystavoval Fa za dodané služby bez dph a nebol registrovaný podľa § 7a, čo s tým teraz dodatočne - dakujem za každý názor
nika.sum
09.04.18,07:53
uz je neskoro asi na odpoved, ale tazba dreva spada pod par.15 odst.1? podla mna sa jedna o prace na pozemku a to by som posudzovala podla par.16 odst.1 a v tom pripade nemal povinnost sa registrovat a ani podavat SV...na fakture mal vsak uviest prenost DP...to je moj nazor.