Lenka*1
07.12.09,14:37
47182

47183

47184

47185

Prvy krat cosi prikladam, tak snad sa mi to podarilo :) Musela som sa s vami podelit o tieto chutne recepty. takze, nech sa vydaria a dobru chut :)
erzet
07.12.09,16:15
47182

47183

47184

47185

Prvy krat cosi prikladam, tak snad sa mi to podarilo :) Musela som sa s vami podelit o tieto chutne recepty. takze, nech sa vydaria a dobru chut :)
Konečne téma pre mňa
Monika C.
08.12.09,13:03
Kinder bueno - Lenka v kréme chýba mlieko - koľko tam ide . Dík
hnedoočka
08.12.09,13:12
Kinder bueno recept tu už bol a mám ho aj vyskúšaný - bol super. nutela a oriešky robia svoje. tento je asi podobný.
Lenka*1
08.12.09,13:25
Kinder bueno - Lenka v kréme chýba mlieko - koľko tam ide . Dík

pravda, naozaj to tam nie je... ale dala by som asi tolko, kolko ide bezne na jeden balicek toho pudingu, alebo o trosku viac, kedze tam idu tie tri PL muky. podla konzistencie.
Lenka1979
08.12.09,13:38
Lenušik, perfektné. Už mám čo piecť na sviatky aj medzi sviatkami... ;):---
Ďakovam...
Lenka*1
08.12.09,13:51
Lenušik, perfektné. Už mám čo piecť na sviatky aj medzi sviatkami... ;):---
Ďakovam...

jeeej, ze Lenusik :) to je mile Lenusik ;)

tak nech sa to vsetkym vydari, a hlavne chuti. Ale z vlastnej skusenosti viem, ze aj skaredy maglajz v mise z nevydareneho kolaca moze chutit vynikajuco :D
erzet
09.12.09,11:48
jeeej, ze Lenusik :) to je mile Lenusik ;)

tak nech sa to vsetkym vydari, a hlavne chuti. Ale z vlastnej skusenosti viem, ze aj skaredy maglajz v mise z nevydareneho kolaca moze chutit vynikajuco :D
V sobotu som piekol Ľúbostné listy, zostalo mi veľa kokosovej plnky, ako na pusinky, najprv som ju jedol, nakoniec som to lyžičkami dával na plech a boli z toho kokosové pusinky.
erzet
09.12.09,11:49
Poznám poraďačky, ktoré sa tejto témy budú štítiť, alebo nazerať sem ako do pekla
Lenka*1
09.12.09,15:40
V sobotu som piekol Ľúbostné listy, zostalo mi veľa kokosovej plnky, ako na pusinky, najprv som ju jedol, nakoniec som to lyžičkami dával na plech a boli z toho kokosové pusinky.

sikovny :) a co su to tie Lubostne listy?
tetrisss
09.12.09,15:41
Hm, hm, to su fakt super vyzerajuce kolace, mnam.:o
tetrisss
09.12.09,15:44
V sobotu som piekol Ľúbostné listy, zostalo mi veľa kokosovej plnky, ako na pusinky, najprv som ju jedol, nakoniec som to lyžičkami dával na plech a boli z toho kokosové pusinky.

ty sa nezdas, ty maskrtnik, aj tie lubostne listy /este som ich predtym nikde nevidela/ vyzeraju na zjedenie.
erzet
09.12.09,15:52
sikovny :) a co su to tie Lubostne listy?
Chcete recept? Ale je to makačka
Lenka*1
09.12.09,15:59
Chcete recept? Ale je to makačka

som si vygooglila obrazteky, to je to v papierovych kosickoch?
no skus dat ten recept :)
erzet
09.12.09,18:21
som si vygooglila obrazteky, to je to v papierovych kosickoch?
no skus dat ten recept :)
http://www.porada.sk/t90239-p15-vianoce.html#post1230513
Lenka*1
10.12.09,07:29
http://www.porada.sk/t90239-p15-vianoce.html#post1230513

super, diky :) ale podla receptu to nevyzera az tak makackovo. mozno ich skusim urobit ako prekvapko pre nasich. len by ma fakt zaujimalo, preco ma nieco v kosickoch nazov Lubostne listy :)
erzet
10.12.09,08:53
super, diky :) ale podla receptu to nevyzera az tak makackovo. mozno ich skusim urobit ako prekvapko pre nasich. len by ma fakt zaujimalo, preco ma nieco v kosickoch nazov Lubostne listy :)
Preto Ľúbostné listy, (a to som vydedukoval ja), že: jedno koliesko - spodok obalky, plnka, ako kokosové pusinky, akoby list, na to druhé koliesko - vrch obálky. V košíčkoch preto, aby sa tá plnka vo vnútri udržala. Okraje trochu spoj. Makačka je v tom, že si musíš urobiť cca 30 guličiek a tie potom rozvalcovať na kolieska. Plnky je dosť netreba šetriť.
Lenka*1
10.12.09,11:01
Dakujem erzet :) snad to zvladnem teda ;)
erzet
11.12.09,06:02
Dakujem erzet :) snad to zvladnem teda ;)
Určite to zvládneš. Nie je to zvlášť nejaké veľké umenie. Aj ja som to zvládol.
Lenka1979
12.12.09,14:15
Lenka, chcela by som sa Ťa opýtať, ak si piekla z tých Tvojich priložených koláčikov v prvom príspevku ten úplne prvý Kinder.doc... zaujíma ma hlavne krém...lebo ja mám dosť zlé skúsenosti so želatínou, vždy sa mi krém zrazí... určite niečo robím zle,len neviem čo. Prv ako si dala želatínu do vriaceho mlieka si si ju bokom rozmiešala v mlieku a potom pomaly prilievala (ako puding) alebo si ju tam len tak sypala a miešala? No a potom keď si ju prilievala do šľahačky, dávala si ju horúcu alebo si nechala ochladnúť? Lebo ja som raz skúšala nechať trošku ochladnúť, a ona sa veľmi zrazila a v tej šľahačke boli samé hrudky a všetko som to musela vyhodiť. Asi sa to musí liať horúce hneď zo sporáka,aby ste nestihla želatína zraziť.
Ďakujem.
Lenka.
Lenka*1
13.12.09,11:29
Lenka, chcela by som sa Ťa opýtať, ak si piekla z tých Tvojich priložených koláčikov v prvom príspevku ten úplne prvý Kinder.doc... zaujíma ma hlavne krém...lebo ja mám dosť zlé skúsenosti so želatínou, vždy sa mi krém zrazí... určite niečo robím zle,len neviem čo. Prv ako si dala želatínu do vriaceho mlieka si si ju bokom rozmiešala v mlieku a potom pomaly prilievala (ako puding) alebo si ju tam len tak sypala a miešala? No a potom keď si ju prilievala do šľahačky, dávala si ju horúcu alebo si nechala ochladnúť? Lebo ja som raz skúšala nechať trošku ochladnúť, a ona sa veľmi zrazila a v tej šľahačke boli samé hrudky a všetko som to musela vyhodiť. Asi sa to musí liať horúce hneď zo sporáka,aby ste nestihla želatína zraziť.
Ďakujem.
Lenka.

Leni no priznam sa, ze k tymto som sa este nedostala, ale horucu neviem, ci je dobre tam liat... podla mna vlazne by tam malo ist, no ale potom nechapem, preco sa ti to zrazilo...
Prave som to odkonzultovala so starkou, hovori, ze zelatina tiez nemoze ist do vriaceho mlieka. nechaj to mlieko s cukrom trosku vychladnut, nasyp zelatinu a miesaj, aby sa rozpustila... pokial to nepojde, zas to trosku daj ohriat, ale netreba mliecko nechat zovriet. a potom zase nechat vychladnut (nie studene, nie horuce) a pridat k slahacke.
este mi napadlo - pokial sa ti smotana zraza pri tom slahani, vyskusaj spravit slahacku z prasku, mozno by to slo :)
no a starka mi hovorila, ze zelatinu robi tak, ze ju nasype do cca 2dcl vody alebo mlieka a necha postat aspon hodku, dve a potom ju rozmixuje. ale ze toto je skor lepsie na polevy, nez do plnky, no ked nic nebude fungovat, mozes vyskusat aj toto :)