MartinaZC
08.12.09,09:22
Prosím Vás vie mi niekto poradiť, či je v s.r.o.-čke lepšie mať ku koncu roka radšej na sklade viac zásob /tovaru/ alebo mať radšej peniaze v banke. Jedná sa mi o daň z príjmu, čo je pre firmu výhodnejšie? Viem, že vo FO je lepšie mať tovar na sklade a daň bude nižšia. Aký vplyv má tovar na sklade u právnických osôb? Ďakujem
halúzka
08.12.09,08:25
Žiadny vplyv to nemá, čo sa týka znížovania základu dane skladovými zásobmi, znižuje sa až keď sa predá, ale na druhej strane máš zas príjem z predaja..
PÚ je na inej báze ako JÚ...
MartinaZC
08.12.09,12:38
Ale ten príjem z predaja mám až keď tovar predám, nie keď ho nakúpim.
Takže ak nakúpim na konci roka tovar na sklad /a predám ho až na rok/ a miniem všetky peniaze /aj z účtu, aj v hotovosti/, tak na daňový základ to má rovnaký vplyv, ako keď budem mať sklad prázdny a všetky peniaze zostanú v pokladni a na účte. Dobre tomu rozumiem?
JankaO
08.12.09,12:44
Áno.
andreaS
08.12.09,12:46
jedine co moze ovplyvnit nakup zasob na konci roka je dph v pripade platcov dph.

a je jedno kolko mas penazi na BU alebo hodnotu tovaru na sklade, dan z prijmu to neovplyvni...

ALE ak uctujes zasoby sposobom B, tak sice nakup ti ide do nakladov ale inventurou skladu sa naklady ponizia o stav na sklade.