zdenka131
12.12.09,17:09
Ahojte, prosím vás o radu. V škole máme vytvorenú spoločnú emailovú schránku na gmail.com. Doručená pošta sa po prečítaní dostane do spamu - nezostane medzi doručenou. V čom môže byť problém? V mojej osobnej schránke tento problém nemám. Ďakujem.
Stanislav 1975
12.12.09,16:14
Ahojte, prosím vás o radu. V škole máme vytvorenú spoločnú emailovú schránku na gmail.com. Doručená pošta sa po prečítaní dostane do spamu - nezostane medzi doručenou. V čom môže byť problém? V mojej osobnej schránke tento problém nemám. Ďakujem.

Preto to ide do spam-u,lebo to systém tak vyhodnotí a to pravdepodobne preto, že to ide viacerým ľuďom naraz-a to je jeden zo základných znakov spam-u...
ivka70
12.12.09,16:15
Dost casto sa tam dostavaju maily bez predmetu napr., pripadne velmi zavisi od adresy, z ktorej je poslany.

A ak uz sa tam dostane nejaky mail, a oznacis ho tym, ze ho otvoris a das toto nie je spam, tak tak pride z takej istej adresy mail znovu?
zdenka131
12.12.09,16:26
Všetky naše emaily majú uvedený predmet. Email je najskôr doručený do doručenej pošty . Keď si ho chce prečítať ďalšia, ktorá má tiež prístupové heslo do schránky, email tam už nie je, ale sa nachádza v spame.
Fero11
12.12.09,16:50
Tak nech ide do spamu, nech ho oznaci a klikne na toto nieje spam, tak ho hodi do dorucenej posty.
A problem moze byt aj v tom, ze do jednej schranky ma pristup x ludi
sondaw
12.12.09,17:37
Podívej se v nastavení u Přeposílání a protokol POP/Imap, jestli je označeno...
Jsou-li zprávy stahovány pomocí protokolu POP chci: Uchovat kopii v Doručené poště na Gmailu
uct2007
12.12.09,18:05
Aké sú Vaše skúsenosti s gmailom? Stáva sa Vám,že Váš mail sa k adresátovi nedostane vôbec, alebo je doručený až po jednom,či dvoch dňoch?
beba13
12.12.09,18:16
gmail používam asi 3 roky, ale ešte nebol žiadny problém, zatiaľ mi vždy poštu doručilo včas, neviem či má niekto zlé skúsenosti no ja som spokojná. :)
jobobe
12.12.09,18:23
Na gmail sa nemôžem sťažovať. Zo všetkých poštových serverov ktoré súkromne využívam je najspoľahlivejší. Mail mám doručený v priebehu pár minút.
uct2007
12.12.09,19:06
Veď práve to...doteraz ani ja som nikdy nemala s ním problém,mám ho asi 2 roky, každému došli maily, iba v poslednej dobe vraj nebol doručený mail hneď, či za niekoľko hodín, či za deň a preto som sa tu s Vami radila :-) čo myslíte, v čom môže byť ten problém? Rada by som fakt vedela v čom je ten "zádrhel".... :-)
Fero11
12.12.09,19:07
gmail je zrejme najspolahlivejsi volne dostupny emailovy server. Podla mna dostupnost je takmer 99,99999%. Zavislost dorucenia mailu zavisi aj od serveru na ktorom je prijemnca ak je to gmail, tak dorucenie trva par sekund. Ma neskutocne velku (dinamicku) kapacitu, ktora postupne rastie (momentalne mam 7,4GB). Dokaze posielat a prijimat prilohy az o kapacite 25MB
STACI !!!
:)
jobobe
12.12.09,19:13
email odosielaš z gmailu na gmail?
uct2007
12.12.09,19:48
gmail je zrejme najspolahlivejsi volne dostupny emailovy server. Podla mna dostupnost je takmer 99,99999%. Zavislost dorucenia mailu zavisi aj od serveru na ktorom je prijemnca ak je to gmail, tak dorucenie trva par sekund. Ma neskutocne velku (dinamicku) kapacitu, ktora postupne rastie (momentalne mam 7,4GB). Dokaze posielat a prijimat prilohy az o kapacite 25MB
STACI !!!
:)

Jasné, stačí :) z gmailu na gmail - žiaden problem :)
uct2007
12.12.09,19:50
email odosielaš z gmailu na gmail?

nie, na iný server
Fero11
12.12.09,20:04
Tak potom by som preveril ten iny server
uct2007
12.12.09,20:13
Ďakujem a pekný večer :-)
zdenka131
12.12.09,20:51
Ďakujem za rady. Upravila som nastavenia, dúfam, že to už bude OK.
ormika
10.02.10,09:25
DObrý deň, prosím vás pekne o radu v nasledovnom: už vyše roka mám na gmaili založený email a teraz som si založila ešte jeden a ak si obidva otvorím na lištu, tak vlastne ten prvý otvorený mi zmizne, resp. premení sa na na email čo mám otvorený ako druhý. Nedá sa s tým niečo urobiť? V čom môže byť problém? Že pri založení majú obdiva emaili rovnaké meno a priezvisko? Ďakujem.
salvosko
10.02.10,09:27
V jedenj chvilu mozes byt prihlasena iba na jeden Google ucet z jedneho pocitaca.
ormika
10.02.10,09:36
V jedenj chvilu mozes byt prihlasena iba na jeden Google ucet z jedneho pocitaca.
Ak ak si jeden otvorím normálne na lištu a druhý dám cez outlook? Ďakujem
salvosko
10.02.10,09:43
Do outlooku alebo thunderbirdu si predpokladám môžeš dať uctov koľko chceš. Len web rozhranie má s tým problém.
ormika
10.02.10,09:48
Do outlooku alebo thunderbirdu si predpokladám môžeš dať uctov koľko chceš. Len web rozhranie má s tým problém.
Vďaka ;)
veva125
10.02.10,13:44
Možeš si ešte presmerovať jeden účet na druhý. Prijímať poštu Ti budú oba, otvorený budeš mať stále iba jeden - na ten Ti pride všetka pošta. Pri odosielaní pošty si možeš vyberať, pod akým menom to odošleš.
PotPalo
10.02.10,17:22
Myslím, že otvoriť dva gmail účty by malo ísť za predpokladu, že jeden otvoríš v Internet Exploreri a druhý vo Firefoxe. Meno a heslo sa totiž ukladá do cookies, takže keď otvoríš druhý účet z toho istého prehliadača, tak sa cookies prepíšu na ten druhý. IE používa svoje cookies a FF tiež svoje, takže by to malo ísť (neskúšal som to, ale...).

Tiež sa mi na gmail stáva, že zle spočíta správy. Potom vidím napríklad, že pozerám správy 1 až 12 z 8.
salvosko
10.02.10,17:25
Ano, cez dva prehliadace sa to da tiez obist.
mpca
10.02.10,20:52
NO otvorenie dvoch účtov naraz v jednom prehliadači sa dá riešiť aj takto:
Internet explorer: vytvoriť zástupcu na ploche z parametrom -nomerge (“C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” -nomerge). Kliknúť prvý krát na zástupcu prihlásiť sa, kliknúť druhý krát na odkaz prihlásiť sa. Výsledok otvorenie dvoch gmail účtov v dvoch oknách.
Google Chrome: Nové okno inkognito (Ctrl+Shift+N). Výsledok ako v IE8.
Firefox: Skúsiť addon Gmail Manager. Výsledok neviem neskúšal som :).
ormika
16.03.10,15:29
Dobrý deň poraďáci:)
dá sa v gmaili niekde nadstaviť ako v outloku že mi keď odošlem poštu a adresát si ju prečíta, tak mi príde naspäť email s tým, že adresát si ju vtedy a vtedy prečítal.
ĎAKUJEM:)
arizona
16.03.10,15:34
Nie :mee:
(maličkou pomôckou môže byť- nastavenie automatickej odpovede)
ormika
16.03.10,15:38
Nie :mee:

Hmmm... no škoda. Ďakujem
Laco-monter
16.03.10,15:39
Dobrý deň poraďáci:)
dá sa v gmaili niekde nadstaviť ako v outloku že mi keď odošlem poštu a adresát si ju prečíta, tak mi príde naspäť email s tým, že adresát si ju vtedy a vtedy prečítal.
ĎAKUJEM:)

Ešte to tak !

A nebudeš nič robiť , len čistiť schránku od prebytočných správ od doručení.
ormika
16.03.10,15:42
Ešte to tak !

A nebudeš nič robiť , len čistiť schránku od prebytočných správ od doručení.

:) aj to je pravda, ale ja vždy hneď vymažem také správy, lebouž viem že do dotyčný prečítal. A tak zas môžem si gmail dať do outloku.
mpca
17.03.10,08:35
Dobrý deň poraďáci:)
dá sa v gmaili niekde nadstaviť ako v outloku že mi keď odošlem poštu a adresát si ju prečíta, tak mi príde naspäť email s tým, že adresát si ju vtedy a vtedy prečítal.
ĎAKUJEM:)
No ja by som to uviedol na správnu mieru. Dá sa to aj v gmaili ale nieje to služba poskytovaná gmailom. Funguje na princípe že do tela emalu sa vloží obrázok o veľkosti 1x1pixel alebo iný obrázok, následne poskytovateľ tejto služby kontroluje či bol obrázok zobrazený a ak áno tak kedy a kde.
Jedná obrovská nevýhoda je že gmail ma prednastavené blokovanie obrázkov, to znamená ak príjemca si nezobrazí obrázky ktoré sú v emaili tak potvrdenie o doručení nikdy nepríde.
Bezplatne takúto službu poskytuje napr.: www.getnotify.com
psps
28.03.10,09:42
Ako sa dá zrušiť môj e-mail. Chcem si zvoliť iné meno a povodné chcem zrušiť. Kým som začala používať len jeden, vyskúšala som zoznam.sk, centrum.sk, g-mail.com. Všetky by som potrebovala teraz zrušiť. Ako?
Vlado40
28.03.10,09:53
Môžeš ich prestať používať , ale zrušiť sa e-mail nedá.Po dlhšom nepoužívaní sa možno zruší automaticky.
zdenka131
28.03.10,10:05
Ako sa dá zrušiť môj e-mail. Chcem si zvoliť iné meno a povodné chcem zrušiť. Kým som začala používať len jeden, vyskúšala som zoznam.sk, centrum.sk, g-mail.com. Všetky by som potrebovala teraz zrušiť. Ako?

Želám pohodový deň.
Odstránenie služby gmail:

Nastavenia
Účty a import
Nastavenia účtu Google
Môj účet
Moje produkty - Úpravy
Trvalo odstrániť službu Služba Gmail
alla66
28.03.10,10:19
Ako sa dá zrušiť môj e-mail. Chcem si zvoliť iné meno a povodné chcem zrušiť. Kým som začala používať len jeden, vyskúšala som zoznam.sk, centrum.sk, g-mail.com. Všetky by som potrebovala teraz zrušiť. Ako?

na gmaili si môžeš zrušiť mail https://www.google.com/accounts/EditServices

Otázky, podnety a prípadné žiadosti o zrušenie týkajúce sa služby Zoznam.sk email môžu užívatelia zasielať na adresu postmaster@zoznam.sk.. Ak má užívateľ záujem o zrušenie svojej emailovej schránky, môže využiť funkcionalitu „zrušiť schránku“. Ak táto nie je funkčná, používateľ môže zavolať na číslo Tel.: 02 / 5245 1112 alebo napísať na postmaster@zoznam.sk, kde je potrebné uviesť nasledovné údaje z profilu schránky: meno používateľa, dátum narodenia, číslo telefónu a alternatívny e-mail. Ak údaje uvedené užívateľom súhlasia s tými, ktoré má používateľ uvedené v profile, bude schránka zrušená.

centrum = e-mailom: helpline@netcentrum.sk Zrušenie emailovej schránky je možné jedine automaticky, po pol roku od posledného prihlásenia používateľa.


alebo telefonicky na: 02 59 302 101
pepsikova
28.03.10,10:21
Želám pohodový deň. Odstránenie služby gmail:
Môj účet (https://www.google.com/accounts/ManageAccount?hl=sk)
Moje produkty - Úpravy (https://www.google.com/accounts/EditServices)
Trvalo odstrániť službu Služba Gmail (https://www.google.com/accounts/DeleteCaribouService)
..

..on ten g-mail potom funguje ešte 9 mesiacov..ak počas tejto doby schránku nenavštíviš, zanikne...
alla66
28.03.10,10:28
..

..on ten g-mail potom funguje ešte 9 mesiacov..ak počas tejto doby schránku nenavštíviš, zanikne...
Vlastná skúsenosť? Ja som si zrušila schránku a po chvíli som sa nemohla prihlásiť;)
sfinks
28.03.10,12:51
Ja by som ti odporucal, aby ste si nastavili filter ze od ktorych ludi to nebude ukladat do spamu ze to tam nikdy nebude odosielat, pripadne si zlolte jeden priecinok kde bude posielat postu ked pride do schranky, jedine toto ma napadlo a ze preco to takto robi ? asi v tych nastavenich je nieco blbo zadane