mifri
14.12.09,08:35
Dobrý deň, chcem sa spýtať - doteraz som vianočné pečivko piekla klasicky elektricky, teraz chcem využiť teplovzdušné pečenie. Je to iné, než to klasické? Koľko pliech môžem vložiť naraz? Treba ich počas pečenia presúvať - spodné hore, vrchné dolu? Asi sa pýtam hlúposti. Ďakujem.
Danielle369
14.12.09,07:52
Dávam naraz tri plechy a nepresúvam nič ale všetky tri plechy vytiahnem spolu. Ale každá rúra pečie ináč aj teplovzdušná..takže musíš to odskúšať..
elpka
14.12.09,07:59
záleží aké máš možnosti teplovzdušného pečenia na prepínači rúry.....ak spodné a vrchné teleso, tak ten spodný treba vymieňať s vrchným plechom, pokiaľ máš teplovzdušné pečenie so zadným-kruhovým telesom, tak by ti mala piecť rovnomerne...ja dávam naraz 3 plechy, ale to podľa vlastnej skúsenosti...pri pečení v teplovzdušnej rúre, treba keď otváraš rúru prepnúť prepínač do takej polohy, kde nemáš ventilátor, aby ti zbytočne nevyfúklo nahriaty vzduch vonku a neklesla teplota.....prajem ti, aby si napiekla veľa chutnučkých koláčikov...:)
tina1
14.12.09,08:09
záleží aké máš možnosti teplovzdušného pečenia na prepínači rúry.....ak spodné a vrchné teleso, tak ten spodný treba vymieňať s vrchným plechom, pokiaľ máš teplovzdušné pečenie so zadným-kruhovým telesom, tak by ti mala piecť rovnomerne...ja dávam naraz 3 plechy, ale to podľa vlastnej skúsenosti...pri pečení v teplovzdušnej rúre, treba keď otváraš rúru prepnúť prepínač do takej polohy, kde nemáš ventilátor, aby ti zbytočne nevyfúklo nahriaty vzduch vonku a neklesla teplota.....prajem ti, aby si napiekla veľa chutnučkých koláčikov...:)

Tiez by som rada vyuzila teplovzdusne pecenie, ale mam par otazok:
-na kolko stupnov pecies suche pecivo
- trubu treba predhrievat, alebo hned mozu ist plechy do truby
- pecies tam aj kysnute cesto a na kolko stupnov
Viem, ze kazda truba pecie inac, ale aspon orientacne
mifri
14.12.09,08:32
A skracuje sa čas pečenia?
elpka
14.12.09,08:49
Tiez by som rada vyuzila teplovzdusne pecenie, ale mam par otazok:
-na kolko stupnov pecies suche pecivo
- trubu treba predhrievat, alebo hned mozu ist plechy do truby
- pecies tam aj kysnute cesto a na kolko stupnov
Viem, ze kazda truba pecie inac, ale aspon orientacne

ja pečiem podľa receptov, fakt si nepamätám už koľko ktoré,teraz si ma zaskočila...mám to napísané doma, ale pečieš na rovnakej teplote ako v polohe vrch-spodok, akurát je doba pečenia kratšia cca 10 min., ale to podľa toho čo konkrétne pečieš.... rúru je dobré pri každom používaní nechať predhriať na požadovanú teplotu, teda aspoň u koláčov určite.....
tina1
14.12.09,09:57
ja pečiem podľa receptov, fakt si nepamätám už koľko ktoré,teraz si ma zaskočila...mám to napísané doma, ale pečieš na rovnakej teplote ako v polohe vrch-spodok, akurát je doba pečenia kratšia cca 10 min., ale to podľa toho čo konkrétne pečieš.... rúru je dobré pri každom používaní nechať predhriať na požadovanú teplotu, teda aspoň u koláčov určite.....

Dakujem pekne, budem skusat, ale aj tak pomohla informacia, ale ak by si nasla doma napísane, ako voditko dost pomoze.
mifri
14.12.09,10:53
ja pečiem podľa receptov, fakt si nepamätám už koľko ktoré,teraz si ma zaskočila...mám to napísané doma, ale pečieš na rovnakej teplote ako v polohe vrch-spodok, akurát je doba pečenia kratšia cca 10 min., ale to podľa toho čo konkrétne pečieš.... rúru je dobré pri každom používaní nechať predhriať na požadovanú teplotu, teda aspoň u koláčov určite.....
a môžem piecť na hlbokých plechoch, alebo musia byť tie plytké vyšuchovacie, ďakujem
elpka
14.12.09,11:15
a môžem piecť na hlbokých plechoch, alebo musia byť tie plytké vyšuchovacie, ďakujem
no kľudne aj na hlbokých, len nesmieš toľko naraz ich tam dať, asi najviac dva, lebo by ti nemal ako prúdiť ten horúci vzduch....;)
tetrisss
14.12.09,13:41
Obycajne je to tak, ze mas v receptoch uz udanu teplotu, ale ak nie, tak ja obycajne suche keksy peciem na normalnej rure pri 180 a ak chcem na teplovdusnej, tak o 20 menej, cize 16O st, a tak je to aj v ostatnych receptoch. Inak davam len dva plechy naraz.
erzet
14.12.09,14:10
ďakujem aj ja
Ivka161172
14.12.09,18:43
Obycajne je to tak, ze mas v receptoch uz udanu teplotu, ale ak nie, tak ja obycajne suche keksy peciem na normalnej rure pri 180 a ak chcem na teplovdusnej, tak o 20 menej, cize 16O st, a tak je to aj v ostatnych receptoch. Inak davam len dva plechy naraz.

Ahoj!Ja pečiem tiež pri 160°C v teplovzdušnej rúre a ked mám plytké plechy tak dávam tri a hlboké dva.Len podľa potreby prekladám vrchný dolu a naopak.Práve včera som piekla keksíky. Veľmi som spokojná s teplovzdušnou rúrou rýchlo napečiem veľa koláčikov.
tina1
14.12.09,18:52
Ahoj!Ja pečiem tiež pri 160°C v teplovzdušnej rúre a ked mám plytké plechy tak dávam tri a hlboké dva.Len podľa potreby prekladám vrchný dolu a naopak.Práve včera som piekla keksíky. Veľmi som spokojná s teplovzdušnou rúrou rýchlo napečiem veľa koláčikov.

Prave som dopiekla kolaciky na teplovzduchu a musim povedat, ze je to super. Piekla som 2 plechy na 160st. suche pecivo a co naviac bezlepkove.:):):):):cool:
Vdaka poradacky, Ste super
gatab
18.12.09,12:44
No neviem, ale ja nie som spokojná s teplovzdušnou rúrou, pretože tie koláče sú vysušené. Nie sú také šťavnané ako pri klasickom pečení. Má niekto také skúsenosti ako ja?
marvy
25.12.09,16:02
Mám teraz čerstvú skúsenosť. Pred vianocani som piekla kakové klbká teplým vzduchom na 16O st., keď som vyberala plech tak sa vzadu zaiskrilo a vyrazila som poistky.Mala som nachystaný ešte jeden plech, ktorý so dala piekť k svokre do jej "obyč. rúry". Koláčiky z mojej rúry boli mäkké zospodu neboli tvrdé. Tie isté zo svokrinej rúry boli tvrdé a zospodu tmavé. Keď boli plechy vedľa seba bolo to aj viditeľné že sú iné.
Mimochodom zhorela mi zadná špirála pri ventilátore, opravár mi ju vymenil za 6O€ aj s prácou/ rúru mám 10 rokov/.
Takže som s ňou opäť spokojná!