tina1
17.12.09,15:33
Ahojte. Vie mi niekto poradit dobry a hlavne odskusany recept na zazvorniky?
Dakujem
arizona
17.12.09,14:40
tina1
17.12.09,14:51
Dakujem. Este sa chcem spytat, ci to cesto do druheho dna nezoschne?
natascha
18.12.09,08:32
Mne sa zdá, že na zázvorníky je už trošku neskoro, ak ich chceš mať na Vianoce. Minulý rok som ich piekla začiatkom decembra, spočiatku boli neskutočne tvrdé. Najlepšie boli asi tak po mesiaci. Najviac chutili môjmu 7-ročnému synovi.
natascha
18.12.09,08:34
Dakujem. Este sa chcem spytat, ci to cesto do druheho dna nezoschne?

To o to práve ide, aby oschli.
ubka
21.12.09,22:47
Zázvorníky po vykrajovaní ukladám na plech "dolu hlavou", pečiem na druhý deň. Ak Si nestihla piecť skôr, stačí porciu, ktorú servíruješ dať na sitko nad paru, zmäknú, alebo ulož do igelitu a vlož jedno jablko, určite zmäknú skôr.
Mám vlastný recept, ale myslím,že už je neskoro :-))
babka - ježibabka
30.03.10,14:57
Dievčence vypekačky zázvorníkov mám takýto problém. Dnes som piekla zázvorniky a mám ich také, ako keby som to robila po prvý krát. Polovička pekných, štvrtina pomerne dobrých a štvrtina súcich iba doma ku káve. Prvý krát som takéto nepodarky zistila, keď sme zmenili kúrenie z drevového na plynové, lebo máme doma vyššiu vlhkosť. Tak som si myslela, že nie sú dobre vysušené. Teraz som im potvorám kúrila celú noc a aj tak nie sú také, ako by mali byť. Neviete mi poradiť v čom je ďalšia chyba? Ďakujem za každú odpoveď.
ubka
05.04.10,09:20
no myslim si, ze prave tym kurenim, zazvorniky by mali byt v chlade a nie im kurit.Dolezite je priniest ich az vtedy, ak sa davaju do rury. Netreba ich moc piect, v podstate akonahle sa zdvihnu staci nejakych 5 min. Opatrne zobrat z plechu, aby sa nepolamal vrch. Neviem, ci si zazvorniky po vykrojeni dala dolu hlavou, to je podstatne.
babka - ježibabka
05.04.10,13:47
no myslim si, ze prave tym kurenim, zazvorniky by mali byt v chlade a nie im kurit.Dolezite je priniest ich az vtedy, ak sa davaju do rury. Netreba ich moc piect, v podstate akonahle sa zdvihnu staci nejakych 5 min. Opatrne zobrat z plechu, aby sa nepolamal vrch. Neviem, ci si zazvorniky po vykrojeni dala dolu hlavou, to je podstatne.
Ďakujem za odpoveď. Ako som už v príspevku písala, prestali sa mi dariť (vždy sa našiel nejaký nepekný, ale nie až toľko) keď sme zmenili spôsob kúrenia. Robím ich stále rovnako. Otočené sú. Do rána mi nezostanú pekné hladké, ale povrch je taký akoby maličké bublinky - neviem k čomu by som to prirovnala, alebo ako hrboľatá ceta. A pečiem ich na 250°C asi 4 minúty. Je pravda, že keď som ich začínala piecť, tak som mala podľa receptu mierne vyhriatu rúru a boli skoro všetky roztečené. Že ich treba v horúcej mi povedala jedna teta, s ktorou sme náhodou išli do kostola a tá mi medzi rečami povedala, že už stihla napiecť zázvorníky. Keď som jej povedala, že ja mám nepodarené, tak mi povedala presne toto: No, to musí byť dobre vrelá trúba, aby friško vyskočily. Je to možno aj 10 rokov a dodnes si to pamätám. Ale zjesť sa dajú, len sa ich hanbím ponúkať tomu s kým sa až tak dobre nepoznám. Mám vymyslenú jednu fintu, keď sa mi podaria ozvem sa a keď nie, tak sa ani nepriznám.
Zdenka 0705
05.12.10,14:18
Toto som dnes našla, pre milovníčky zázvorníkov :)
http://www.katnoviny.sk/online_old/tlac.php?id_cl=7512
evuš
06.12.10,06:28
Mám jeden recept /odskúšaný u známych/, zázvorníky sú vraj mäkké hneď, ak chcete vyskúšajte, ja sa ich chystám robiť tiež...
Na dosku preosejeme : 60 dkg hl. múky špeciál, 50 dkg pr. cukru, 1 balíček prášku do pečiva, 1 balíček vanilkového cukru, 2 KL /kopcom/ zázvoru urobíme jamku a do nej dáme : 1 PL vláčneho masla, 4 celé vajcia /rozhabarkované/ . Všetko zmiesime, rozvaľkáme na hrúbku asi 0,75 cm a vykrajujeme, hneď obraciame, na múkou /polohrubou/ posypanej doske necháme zasušiť /najlepšie v prievane – nie na slnku/ . Večer pripravíme – ráno pečieme, ráno pripravíme – večer pečieme na vymastenom plechu, alebo fólii vo vyhriatej rúre asi na 170 ⁰ C /10 – 12 min/ .
Zdenka 0705
12.12.11,15:27
Tento rok som vyskúšala nový recept na zázvorníky, môžem povedať, že je jednoduchší na prácu, je tam menej vajíčok a čo je dôležité, zázvorníky sú hneď mäkké a vynikajúco chutia.
Oproti pôvodnému receptu som ale dala oveľa viac sušeného zázvoru /asi 4 KL/ a tiež čerstvého tak 3,5 cm. Keď sú to zázvorníky, tak nech je ho tam cítiť, nie? ;)http://varecha.pravda.sk/recepty/zazvorniky-od-babky-fotorecept/22580-recept.html