PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : odstránenie slezinyjudit.b
17.12.09, 16:20
Dobrý deň, pred 3 týždňami mi museli odstrániť slezinu, mala som na nej cystu, ktorá tlačila na žalúdok a robila mi ťažkosti. Mala som ju od narodenia. Chcela by som sa informovať na čo si mám dávať pozor - viem, že imunita je slabšia, zaočkovali ma proti pneumokokom. Mám držať nejakú diétu, resp. môžem piť alkohol? Ďakujem!

zdenka131
17.12.09, 17:32
Je potrebné odsledovať krvný obraz a to najmä krvne doštičky, ich počet môže po odstránení sleziny stúpnuť, pri istom počte sa zvyšuje riziko trombózy, v takom prípade by mal pacient dostávať aspoň Anopyrin. Ďalej by mal pacient po vybratí sleziny dostávať preventívne dlhodobo antibiotika - Penicilín, lebo ma vyššie riziko infekcie spôsobenej určitými baktériami a podávanie PNC toto riziko znižuje.

katarina.j
17.12.09, 19:03
Je potrebné odsledovať krvný obraz a to najmä krvne doštičky, ich počet môže po odstránení sleziny stúpnuť, pri istom počte sa zvyšuje riziko trombózy, v takom prípade by mal pacient dostávať aspoň Anopyrin. Ďalej by mal pacient po vybratí sleziny dostávať preventívne dlhodobo antibiotika - Penicilín, lebo ma vyššie riziko infekcie spôsobenej určitými baktériami a podávanie PNC toto riziko znižuje.
uz len doplnim-pri antibiotikach je alkohol vyluceny.špecialnu dietu drzat nemusis, len konzumovat viac zeleniny a ovocia-čize vitaminov, nakolko mas oslabenu imunitu.

danilus
19.12.09, 19:48
Neviem, aky je "standardny" postup...Ale antibiotika??? Ja by som radsej volila probiotika...tie imunitu podporia...:)

vulxy
19.12.09, 20:46
nechcem bagatelizovat tvoju situejsn ale kamaratovi vybraly slezinu pred asi rokom a odvtedy pije aj fajci jedna radost,lekar mu povedal ze nemusi nic dodrzovat ,(aby sa citil dobre,sam nato pride co mu skodi a co prospieva),len nake tabletky musi brat furt.je to cech a operovaly ho na Homolke v Prahe on tam pracuje!!! tak asi vie co robi.

TomasHC
20.12.09, 06:38
Pokial viem, tak slezina "supluje" cinnost viacerych organov a po jej odstraneni (nador, uraz) clovek funguje uplne bez problemov dalej. Ale kedze sa jedna o pooperacny stav, tak lekari hadam vedia co maju naordinovat :)

adobe
27.01.11, 17:32
Pokial viem, tak slezina "supluje" cinnost viacerych organov a po jej odstraneni (nador, uraz) clovek funguje uplne bez problemov dalej. Ale kedze sa jedna o pooperacny stav, tak lekari hadam vedia co maju naordinovat :)
Máš slezinu??Ja mam robenú resekciu a ona narástla !! Viem ako sa lekári sprava ju k tejto veci "....." lebo ma super riešenie pacient umiera na OPSY a to je najlepšie riešenie. Pacient nedostáva žiadne lieky aj keď trombocyty stúpnu na 300 000 a nevadí ani imunoglobulín keď klesne na 0,30 ani to nevadí nevadí keď slezina dorastie a robí problémy sak to boli len pacienta

adobe
27.01.11, 17:45
Neviem, aky je "standardny" postup...Ale antibiotika??? Ja by som radsej volila probiotika...tie imunitu podporia...:)
Doporučuje m vyšetriť tronbocyty imunoglobulin a zistiť či bola robená sklektopenia alebo resekcia sleziny dosť podstatný rozdiel v 2 prípade nastáva že slezina záčina rast ale bez kontroly záčina to bolestnou ako je ľadvina niekedy až pod ramenom zvnútra .Tie antibiotika vôbec neje hlúposť Slezina nie je napojená na hrubé črevo len tak zo srandy

adobe
27.01.11, 17:58
zdenka 131 ahoj odklial más také informácie ma to zaujíma a je to v dnešnej dobe jedine riešenie ale vôbec nepoužívané

buchač
27.01.11, 18:10
Slezina
Je orgán brušnej dutiny, uložený pod ľavou bránicou. Svojou funkciou patrí k cievnemu a lymfatickému systému.

Funkcia
vychytávanie a deštrukcia opotrebovaných červených krviniek
tvorba lymfocytov
hlavné miesto obrany proti baktériám a vírusom, ktoré vnikli do krvného obehu - fagocytóza, tvorba protilátok, aktivácia lymfocytov
rezervná nádrž pre červené krvinky, ktoré sa z nej vyplavujú pri potrebe zvýšeného príjmu kyslíka (u človeka menej výrazná, ako u ostatných cicavcov)

Anatómia
Slezina je uložená pod ľavou bránicou, naľavo od žalúdka. Má oválny tvar, vínovočervenú farbu, hladký a lesklý povrch. Slezina je 10-13 cm dlhá, 6-8 cm široká a 3-4 cm hrubá, váži 120-160 gramov. Má 2 plochy: facies diaphragmatica - konvexnú a priliehajúcu na bránicu; a facies visceralis - konkávnu, do brucha obrátenú; a 2 okraje: margo superior - horný, ostrý a horná okraj; a margo inferior - dolný, tupý okraj. Hilus lienis je miesto na facies visceralis, kde do sleziny vstupujú a vystupujú cievy.


DIAGNOZA
Cely kolotoc sa zacne tym, ze vas lekar (pravdepodobne obvodny) vas posle k odbornikovi (onkologovi, internistovi), ktory rozhodne, ktore testy budu potrebne na zistenie druhu a stadia, v ktorom sa vasa choroba nachadza.

BIOPSIA
Ak bude potrebna biopsia, pravdepodobne vas odporucia k chirurgovi, ktory tento maly zakrok urobi. Na vysledky treba cakat zvycajne dva tyzdne. Prave tieto “tyzdne cakania” su asi tym najhorsim, co budete musiet podstupit.

Biopsia je odstranenie kuska tkaniva z postihnutej lymfatickej uzliny. Tento maly zakrok sa vacsinou robi v lokalnej anesteze, vynimocne v celkovej. To zavisi od vasho zdravotneho stavu a od volby lekara. Ak biopsia dokaze, ze vase uzliny su napadnute Hodgkinovou chorobou, bude sa pokracovat v dalsich testoch, ktore spresnia, v akom stadiu sa choroba nachadza (I, II, III, alebo IV) a ake symptomy su pritomne (A alebo B).

RTG HRUDNIKA
Aby sa zistilo, ci su zasiahnute aj lymfaticke uzliny v hrudniku, zvycajne sa vyzaduje RTG hrudnika.

POCITACOVA TOMOGRAFIA (Computerized Tomography - CT scan)
Toto su detailnejsie RTG snimky. CT scan-y su uzke rontgenove luce, ktore rotuju v nepretrzitych 360 stupnovych cykloch okolo vasho tela. Pri Hodgkinovej chorobe sa pouzivaju na zobrazenie hrudnika a brucha v priecnych prierezoch. Vytvoria sa detailne obrazy a tie sa pocitacovo spracuju. Pocitac vypocita absorpciu tkaniva a ich numericke hodnoty. Vysledkom toho je vizualizacia tkaniva, aby sa dokazala hustota roznych struktur. Takto sa oznacia masy tumoru a ine abnormality. Zial, takymto sposobom sa neda zistit, ci su zasiahnute aj pecen a slezina.

Pocitacova tomografia je bezbolestna procedura. Je mozne, ze vas poziadaju, aby ste isty cas pred testom nejedli a nepili. Niekedy mozno budete musiet vypit specialnu tekutinu, ktora neprepusta RTG luce. Tato tekutina sa pouziva ako znackovac vnutornych struktur, ako su napr. creva, takze lekar lepsie uvidi rozsah, v akom su zasiahnute brusne a panvove lymfaticke uzliny.

LYMFANGIOGRAM
Tento test sa robi zvycajne v lokalnej anesteze a je dlhy a neprijemny. Zacina injekciou do koze na chodidlach, aby sa zviditelnili lymfaticke uzliny. Druha injekcia s olejitym farbivom sa potom vstrekne do nohy (medzi prsty). Lymfaticke uzliny v bruchu a panve sa potom mozu demonstrovat pomocou RTG lucov, takze abnormality sa daju lahsie rozpoznat. Farbivo moze sposobit, ze vasa pokozka dostane modro-zeleny nadych, ktory zvycajne zmizne do 48 hodin.

Tento test je velmi presnym obrazom rozsahu, v akom sa choroba nachadza v bruchu a v panve. Farbivo ostava v lymfatickom systeme az do troch mesiacov od tohto testu, takze je aj dobrym ukazovatelom pri monitorovani pokroku liecby. Zial, tento test sa v sucasnosti nahradza novsimi technologiami a to znamena, ze zrucnosti, ktore sa pre tento test vyzaduju, sa pomaly zabudaju. Kontrastna pocitacova tomografia sa v sucasnoti pouziva vo vacsom rozsahu ako lymfangiogram.

GALIOVA SNIMKA
Galiova snimka (alebo scan) pracuje na rovnakom principe ako kontrastna pocitacova tomografia. Kontrast je v tomto pripade zabezpeceny radioizotopmi kovoveho prvku galium, ktory, ako sa zda, je istym sposobom spriazneny s lymfatickym tkanivom. Vysledkom je dvojdimenzionalna snimka, ktora pochadza z gama-lucov vyzarovanych izotopmi. Galiove snimky su najuziticnejsimi pri monitorovani procesu choroby a pokroku pri liecbe Hodgkinovej choroby.
Existuju vsak aj odporcovia tohto testu, ktori tvrdia, ze galium nie je spolahlivym meradlom. Niekedy sa aktivne rakovinove tkanivo moze povazovat za zahojene tkanivo.

ULTRAZVUKOVA SNIMKA
Ultrazvukova snimka je neinvazivna procedura, ktora na zobrazenie vnutornych struktur pouziva vysokofrekvencne zvuky. Rozdielne reflekcne signaly, ktore vytvoria zvukove vlny tym, ze narazaju a odrazaju sa od roznych povrchov, sa potom zobrazia pomocou pocitaca. Tento test je velmi efektivny pri zistovani, ci su aj pecen a slezina zasiahnute chorobou.

KRVNE SKUSKY
Spociatku sa budete musiet podrobit mnohym krvnym skuskam. To preto, aby vas lekar vedel monitorovat postup choroby, ale aj preto, aby vedel, ako reagujete na lieciva a ako postupuje terapia. Vacsinou budu vase vysledky v normale, ale abnormalnymi sa mozu javit vysledky neurofilnych leukocytov, eosinoflia a v pokrocilych stadiach aj lymfopenia a zvyseny pocet erytrocytovej sedimentacie (ESR). ESR je asi najdolezitejsim vysledkom krvnej skusky pri monitorovani vasej choroby. Casto sa pouziva v spojeni s inymi symptomami pri determinovani toho, ci ma te A alebo B symptomy. ESR vyssia ako 50mm/hod bude indikovat B symptomy.

Pocas celej liecby sa budete podrobovat castym krvnym skuskam a efekt radioterapie a chemoterapie sa bude odrazat na vysledkoch, najma na pocte bielych krviniek. Ak ich pocet bude prilis nizky, budete viac nachylny na infekcie, takze mozno bude vasa liecba casovo posunuta alebo zmenena, az pokial sa pocet bielych krviniek nevrati do normalneho stavu.

Odber VZORKY KOSTNEJ DRENE
Tento test sa robi pod lokalnou alebo celkovou anestezou. Je to neprijemna procedura. Ak je prevedena pod lokalnou anestezou, odporuca sa pouzitie jemneho sedativa. Test sa zvycajne prevadza iba ak je to klinicky indikovane vysledkami vasej krvnej skusky. Kostna dren sa odobera vsunutim ihly do sternu alebo bedrovej kosti. Vzorka sa potom odoberie do injekcnej striekacky a posle sa na histologiu na rozbor.

LAPAROTOMIA
Laparotomia je vaznym chirurgickym zakrokom a robi sa pod celkovou anestezou. Jej cielom je zistenie stadia, v ktorom sa vasa choroba nachadza. Pocas operacie chirurg vyberie cast alebo celu slezinu a vezme aj vzorku z pecene na biopsiu. Ak vam vyberu slezinu, budete ovela nachylnejsi na bakterialne infekcie, akymi su napr. meningitida (zapal mozgovych blan), alebo pneumococcus (bakterialna infekcia pluc, ktora zvycajne vedie k zapalu pluc). Casto vam lekar dlhodobo predpise antibiotika, (hlavne ak pracujete vo vysoko rizikovych zamestnaniach, napr. v zdravotnictve), alebo ak zacnete prejavovat hoci aj najmensie znamky infekcie.

V sucasnosti sa laparotomia povazuje za nepotrebnu proceduru; po prve preto, ze riziko infekcie z nemocnicneho prostredia je velmi vysoke; a po druhe preto, ze mnozstvo z dnes znamych liecebnych procesov uz dokaze aj naslepo liecit zasiahnute miesta. Takto sa obmedzuje potreba vazneho chirurgickeho zakroku.

Diéta vhodná pri ochoreniach pankreasu a sleziny
Dodržiavame zásady diéty pri poruchách trávenia. V tomto prípade je najlepšie prechod na diétu začať dvojdňovou víkendovou hladovkou. Je popísaná v kapitole o hladovkách. Pri tejto diéte je najdôležitejšie jesť v pokoji, radšej menej a až vtedy, keď pocítime hlad. Dávajte si pozor na prejedenie sa. Nepite nič dráždivé, ako je alkohol, káva, ani pravý čaj. Nejedzte a nepite nič studené a ani horúce. Jeden až dva týždne je vhodné stravu mixovať v mixéri. Jedzte kašovitú stravu, ako malé dieťa, pomaly a po lyžičkách. Dôležité je stravu v ústach premiešať so slinami, aby sa uľahčilo trávenie a vylučovanie žlče a enzýmov pankreasu. Vhodnou pomocnou liečbou je pitie vývaru z ovsených vločiek, prípadne z ovsa, alebo aj vývar z jačmenných krúp. Vyhýbajte sa ťažšie stráviteľným jedlám, napríklad výrobkom z bielej múky.

adobe
27.01.11, 19:15
a? na hrubé črevo niesu napojené na cievny systém?
Je jeden problém slezina slúži aj proti baktériami čo sú tráviacom systéme hrubého čreva

buchač
27.01.11, 20:51
a? na hrubé črevo niesu napojené na cievny systém?
Je jeden problém slezina slúži aj proti baktériami čo sú tráviacom systéme hrubého čreva

b .................................................. ................

ivantt
27.01.11, 20:54
kazdy zakrok do organizmu a odoperovanie akehokolvek organu nikdy nie je bez nasledkov... kazdy organ je potrebny. Odoperovanie urciteho organu by malo byt to posledne a nevyhnutne riesenie. Ale ked ti vezmu nejaky organ tak jeho funkciu si zcasti na seba vezmu ine organy ( ale nie kazdy organ, srdce nic nenahradi, oblicky tiez nie ). Alkohol nie je skodlivy v malej miere ale netreba to prehanat. Na druhej strane kazda kvapka alkoholu skodi pri chorobach pecene. Takze prilezitosne pozivanie alkoholuj ti nemoze ublizit pokial nemas cirhozu pecene alebo diagnozu alkoholik ( to nepredpokladam ). A dieta ? co je to dieta ? Staci ak sa budes zdravo stravovat, dieta je nezmysel pre tych co chcu zhodit par kg aby ich potom este viac nabrali. Je rozdiel zdrave stravovanie a dieta.

adobe
27.01.11, 21:09
Stym suhlasim a da sa aj kontrolovat ako to ostatne organy prebraly na seba to je mnozstvo imunoglobulinu normalna hodnota je 3 az 1 ja mam 0,30 Slezine sa pise ako organe imunitnom ale je dvolezita aj v ohlade bakteri co ma kazdy clovek v crevach Ty co tu pisu ako sa krasne zije bez sleziny ju urcite maju kazdy jeden co poznam ma infekcne probleny niekolko krat do roka pobyt v nemocnici na antibiotykach uplne bezny

ivantt
27.01.11, 21:18
Stym suhlasim a da sa aj kontrolovat ako to ostatne organy prebraly na seba to je mnozstvo imunoglobulinu normalna hodnota je 3 az 1 ja mam 0,30 Slezine sa pise ako organe imunitnom ale je dvolezita aj v ohlade bakteri co ma kazdy clovek v crevach Ty co tu pisu ako sa krasne zije bez sleziny ju urcite maju kazdy jeden co poznam ma infekcne probleny niekolko krat do roka pobyt v nemocnici na antibiotykach uplne bezny

To mas pravdu pochybujem ze by niekto kto prisiel o slezinu pisal ako krasne sa s nou da zit. Kamarata okradli a pri okradani ho kopali. Odrazili mu slezinu a natrvalo poskodili oblicku. On hovori ze zit sa s tym da ale je to ine ako ked bol zdravy. Ale vies ako je to porekadlo.. syty hladnemu neveri a to iste plati aj pri chorobach.

adobe
27.01.11, 21:26
ja som prisiel o slezinu podanim lieku na riedenie krvy pocas tehotenstva mojej matky narodil som z abnorrmalnou funkciou takze som mal malo trombocytov teraz ich mam zase 300 000 z blata do kaluze

ivantt
27.01.11, 21:30
ja som prisiel o slezinu podanim lieku na riedenie krvy pocas tehotenstva mojej matky narodil som z abnorrmalnou funkciou takze som mal malo trombocytov teraz ich mam zase 300 000 z blata do kaluze

To je neprijemne.. v podstate trpis za nieci omyl.. ale taky je zivot, niekedy sa kruto zachova... hlavne k bezmocnym a nevinnym.

BXLmiami
28.01.11, 05:50
To je neprijemne.. v podstate trpis za nieci omyl.. ale taky je zivot, niekedy sa kruto zachova... hlavne k bezmocnym a nevinnym.
Ak jej v gravidite podali trombolytiká,tak asi hrozili zrazeniny a bolo vysoké riziko trombozy počas gravidity či pôrodu,,alebo si myslíš,že to miesto cukríkov?

chancapiedra
28.01.11, 06:21
Dobrý deň, pred 3 týždňami mi museli odstrániť slezinu, mala som na nej cystu, ktorá tlačila na žalúdok a robila mi ťažkosti. Mala som ju od narodenia. Chcela by som sa informovať na čo si mám dávať pozor - viem, že imunita je slabšia, zaočkovali ma proti pneumokokom. Mám držať nejakú diétu, resp. môžem piť alkohol? Ďakujem!
Rodinnemu prislusnikovi bola odstranena slezina pred cca 10 rokmi. Neberie ziadne lieky, stravuje sa zdravo, alkohol prilezitostne. Obcasne prechladnutia, alternativna liecba, ziadne antibiotika poslednych cca 5 rokov.

adobe
28.01.11, 12:01
Ak jej v gravidite podali trombolytiká,tak asi hrozili zrazeniny a bolo vysoké riziko trombozy počas gravidity či pôrodu,,alebo si myslíš,že to miesto cukríkov?

Mno unas boli aj komancov ludia a nadludia "ano praskla jej zila na nohe "boli 2 postupi spital a rizikove bez liekov ktore su znacene ako nemozne uzivat pocas tehotenstva a predpisat liek a poslat do roboty

adobe
28.01.11, 12:08
Rodinnemu prislusnikovi bola odstranena slezina pred cca 10 rokmi. Neberie ziadne lieky, stravuje sa zdravo, alkohol prilezitostne. Obcasne prechladnutia, alternativna liecba, ziadne antibiotika poslednych cca 5 rokov.

Aj tak je vhodne urobit test na trombocyty hodnota okolo 300 000 je uz hodne a test na imunoglobulin atm je potrebna hodnota okolo 1

ivantt
28.01.11, 18:18
Ak jej v gravidite podali trombolytiká,tak asi hrozili zrazeniny a bolo vysoké riziko trombozy počas gravidity či pôrodu,,alebo si myslíš,že to miesto cukríkov?

Ja som len konstatoval... neviem o co tam islo.. vlastne ani ty nevies o co islo ( necital som dalsie prispevky zatial ) takze aj ty sa mozes mylit. Nikdy som netvrdil ze to namiesto cukrikov.

adobe
28.01.11, 19:23
Hm je to v sprave keď som mal 2,5 roka aj blbých doktorov napadlo keď rodina trpí zapcháva ním ciev narodí sa dieťa ktoré ma opak riedku krv a ten liek ma napísane spôsobuje dlhodobú trombocytopeniu aj u dospelých pacientov veľmi opatrne preveriť dávky Absolútne zakázané podávať tehotným ženám

BXLmiami
29.01.11, 07:26
Takže ak tomu dobre rozumiem,tak v rodine máte zapchávanie ciev a preto bola mama dlhodobe nasadená na liečbu riedenia krvi.Takže je to tak,ako som napísala.

chancapiedra
29.01.11, 07:49
Aj tak je vhodne urobit test na trombocyty hodnota okolo 300 000 je uz hodne a test na imunoglobulin atm je potrebna hodnota okolo 1

Dakujem, ak sa rozhodne ist na testy, tak budem informovat ako dopadli.

adobe
29.01.11, 13:04
Takže ak tomu dobre rozumiem,tak v rodine máte zapchávanie ciev a preto bola mama dlhodobe nasadená na liečbu riedenia krvi.Takže je to tak,ako som napísala.

Hm zaujímave otočenie Takže poopravím praskla jej žila na nohe v 6mesiaci zobrali ju do nemocnice urobili niečo aby netiekla a na druhy deň bola doma z liekmi a sup do roboty Ziadne rizikove ziadne tehotna by nemala ziadne lieky Ak to nazivas liečba nie si normálna prepáč

BXLmiami
29.01.11, 13:12
Hm zaujímave otočenie Takže poopravím praskla jej žila na nohe v 6mesiaci zobrali ju do nemocnice urobili niečo aby netiekla a na druhy deň bola doma z liekmi a sup do roboty Ziadne rizikove ziadne tehotna by nemala ziadne lieky Ak to nazivas liečba nie si normálna prepáč
Pozri,ak teraz píšeš ako dospelý na PC tak to bolo pred xx rokmi,odvtedy sa poznanie zmenilo.To že nebola na PN bola určite chyba a to že sa v gravidite nemajú brať žiadne lieky je fakt,ale ked lekár vyhodnotí,že gravidnej matke reálne hrozí tromboza,tak tie lieky matke nasadíaj dnes.V medicíne nevyberáš z jednej možnosti dobrej a druhej zlej,vyberáš z dvoch zlých možností tú lepšiu.

adobe
29.01.11, 13:17
Mno takto cerenka učiteľa by nedostala liek ale ostala 3 mesiace na rizikovom!!! tak isto žena riaditeľa alebo ktorá mala známych Už veľmi dávno sa vie že tehotné nesmú lieky .Deje sa to aj dnes Ako moze umret slobodnej matke 8 ročne dieťa na leukemiu bez liečby? týždeň pred smrtou bolo na kontrole a krv bola ok? Nic ta nenapada? liečba je drahá len nadľudia máju pravo ne chorý lúdia

adobe
29.01.11, 13:21
Nenasadia lieky!! ostane v Nemocnici a prípadný problém sa dá riešit v nemocnici Lieky sa nenasadia 1 je dieťa je to spätný názor aj dnes

BXLmiami
29.01.11, 13:30
To je blbosť,zachranuje sa matka,dieťa sa dá spraviť druhé.Pardon.

adobe
29.01.11, 13:31
Dakujem, ak sa rozhodne ist na testy, tak budem informovat ako dopadli.

Ja mam problém že slezina narostla bol som sone a lekar ze ake lieky beriem na kompenzaciu ked som povedal ze ziadne mi nedali uz nepovedal ani slovo kam mam stym ist jednoducho povedal ze to netreba Niektorym sa liecba dava niektorym ne Imunoluga som si vyhadal lebo som vedel ze bude pokles imunoglobulinu poslal ma na mikrobilogiu krvi v nemocnici mi ju odmietli urobit pritom som mal od imunuloga papier stým ze ty čo nemajú slezinu ju majú pozitívnu všetci ale nereagujú horúčkou ako ostatný lúdia Takzvane sa čaká na OPSy ale písem ne u všetkých ľudí to ma vytáča

BXLmiami
29.01.11, 13:35
A ešte k tým PN za socíka,zažila som situáciu ked mi chirurg dal dole sadru z celej nohy po uraze kolena a povedal prepáč,ale mám príkaz ťa uschopniť,pretože už 6 týždnov nefunguje Tvoja ambulancia a iný lekár nie je.Takže takto to bolo s PN za socíka.

adobe
29.01.11, 13:41
A ešte k tým PN za socíka,zažila som situáciu ked mi chirurg dal dole sadru z celej nohy po uraze kolena a povedal prepáč,ale mám príkaz ťa uschopniť,pretože už 6 týždnov nefunguje Tvoja ambulancia a iný lekár nie je.Takže takto to bolo s PN za socíka.

Presne a trápia sa 2 zrastene deti ktoré nemajú obe ani oddelene šancu prežiť nefungujú ce čreva obe!! vedeli to museli by im cely život podávať umelú výživu kým by niekomu nezobrali čreva a ne transplantovali humus na vracanie

BXLmiami
29.01.11, 13:45
Tak to o zrastených deťoch som nepochopila.Koľko máš rokov?Chod na medicínu a nauč sa o týchto veciach niečo,bude to pre Teba niečo ako therapia.Leukémia s perakutnym priebehom existuje,ked moje deti rástli,bola to moja nočná mora.

adobe
29.01.11, 13:48
Ide mi o jedno aby všetci čo máju odobranú slezinu mali ten istý nárok ne len niektorý a ostatný budu spoločnosťou na výsmech .
Prekvapila ma tu informácia ze sa trvalo podávajú antibiotika nebol to preklep aj keď podla mňa by bolo účinnejšie raz za rok isť na lapačku a saturačnej dávky široko spektrálneho antibiotika

adobe
29.01.11, 13:52
Tak to o zrastených deťoch som nepochopila.Koľko máš rokov?Chod na medicínu a nauč sa o týchto veciach niečo,bude to pre Teba niečo ako therapia.Leukémia s perakutnym priebehom existuje,ked moje deti rástli,bola to moja nočná mora.
Zrastene dvojicky ktore zomreli oddelene na slovensku Nie ty 1 tie žijú Konzultovali aj zo zahraničím aj keď sa podari oddelenie nie sú schopne žiť

adobe
29.01.11, 13:58
Mno ja dám jeden príklad Bol som na vyšetrenie krvi aj moci všetko ok Mal som nastupit do prace firmy z USA podnikala na slovensku a požadovali zdravotne testy a to iste laboratórium už dalo iné výsledky prácu som nezískal Doktorka povedala ze by som si to mal pobehat ked som jej povedal ked mi zoberu krv znova v nemocnici a daju do toho isteho labaku bude znova ok Povedala že ANO robí sa to tak Súkromník keď si dá požiadavku aj si plati tak sa testy naozaj robia keď spital ´výsledok ako spital potrebuje

adobe
29.01.11, 14:11
Alebo este jeden priklad .Jeden ne moc inteligentný človek nechcel po páde komunizmu robiť za par šupiek a chcel isť na do francúzskej zahraničnej legie Tam robili naozaj dobre testy našli mu mali nádor na hlave a poslali domov aj z výsledkami nech si to dá odstrániť že sa to dá operovať a nemusí to byt hneť zhubne U nás mu to odmietli operovať že to CT nebolo u nás robene a ani mu neurobili nove umrel do 3 rokov na to

buchač
29.01.11, 15:48
Ja mam problém že


....Jeden ne moc inteligentný človek nechcel po páde komunizmu robiť za par šupiek a chcel isť na do francúzskej zahraničnej legie Tam robili naozaj dobre testy našli mu mali nádor na hlave a poslali domov aj z výsledkami nech si to dá odstrániť že sa to dá operovať a nemusí to byt hneť zhubne U nás mu to odmietli operovať že to CT nebolo u nás robene a ani mu neurobili nove umrel do 3 rokov na to

...hej vidno , že máš problém .....furt len svoje hudieš ...:rolleyes:

Do cudzineckej légie len tak hocikoho nevezmú , si na bohovom omyle ...;)

Čo sa týka toho CT ...hm ,šak si odborník , teda by si mal vedieť , že ani nie každá nemocnica prijme výsledky čo i len odberov krve ...a nie to ešte CT a k tomu z Francie ...
Ono totiž v záujme svojho zdravia je potrebné aj niečo preto urobiť a nie hneď odsúdiť zdravotníctvo ako také ....čím netvrdím , že aj ono nepochybí občas ...

adobe
29.01.11, 15:50
...hej vidno , že máš problém .....furt len svoje hudieš ...:rolleyes:

Do cudzineckej légie len tak hocikoho nevezmú , si na bohovom omyle ...;)

Čo sa týka toho CT ...hm ,šak si odborník , teda by si mal vedieť , že ani nie každá nemocnica prijme výsledky čo i len odberov krve ...a nie to ešte CT a k tomu z Francie ...
Ono totiž v záujme svojho zdravia je potrebné aj niečo preto urobiť a nie hneď odsúdiť zdravotníctvo ako také ....čím netvrdím , že aj ono nepochybí občas ...
Woooooooooooooooooooooow to je odpoved

keby tvoj syn?

adobe
29.01.11, 15:53
kto pise ze ho vzali? su tam vstupne testy zlato a toho človeka som poznal aj som mu povedal ze ked mu daco vo francuzku nasli nasi nic neurobia bol to normalny clovek aj tak sa stalo Ale urcite ty pracujes v zdravotnictve tak veľmi dobre poznas naklady idu na liečenie známych a rodinných prislušnikou zdravotného personálu

buchač
29.01.11, 16:05
Woooooooooooooooooooooow to je odpoved

keby tvoj syn?
...ale nie ....
Neber osobne ...

kto pise ze ho vzali? su tam vstupne testy zlato a toho človeka som poznal aj som mu povedal ze ked mu daco vo francuzku nasli nasi nic neurobia bol to normalny clovek aj tak sa stalo Ale urcite ty pracujes v zdravotnictve tak veľmi dobre poznas naklady idu na liečenie známych a rodinných prislušnikou zdravotného personálu
Ja UŽ vôbec nepracujem ...
Tam , kde ma dali dokopy, život zachránili ...hm , tak henten špitáľ Fico a Paška a Rašim zrušili...VLN Košice ...
...neboj , aj nejaké to "odvďačenie" som dal ...čert ho ber , žijem ...

adobe
29.01.11, 16:32
...ale nie ....
Neber osobne ...

Ja UŽ vôbec nepracujem ...
Tam , kde ma dali dokopy, život zachránili ...hm , tak henten špitáľ Fico a Paška a Rašim zrušili...VLN Košice ...
...neboj , aj nejaké to "odvďačenie" som dal ...čert ho ber , žijem ...
Hm k temä prečo ma to strašne jeduje Skus dať do google OPSY . Je to aj internetový protokol to si nevšímaj ak vieš anglicky ešte lepšie OKLebo ked to tu napíšem by všetci napísali že je to môj chóry výplod

ivantt
31.01.11, 08:17
A ešte k tým PN za socíka,zažila som situáciu ked mi chirurg dal dole sadru z celej nohy po uraze kolena a povedal prepáč,ale mám príkaz ťa uschopniť,pretože už 6 týždnov nefunguje Tvoja ambulancia a iný lekár nie je.Takže takto to bolo s PN za socíka.

mimotemyPrepac, ale za socika sa clovek na PN nebal ist a teraz opacne, clovek sa boji ist na PN aby neprisiel o pracu, a ppotom z jednoduchej chripky schyta smrtelnu chorobu. Matka nemoze ostat s chorym dietatom doma, preto ze sa boji o pracu tak posle chore dieta do skoly a tak vznikaju epidemie a pandemie a co ja viem kieho certa.. nepozerajme sa ale späť ale pozerajme na dnesok a dopredu. Nahodou by sme mohli zistit ze za socika bolo vela veci lepsich a mohlo by nam to byt ludo.... Zial, dnes nie su lekari, su to podnikatelia a pacient nie je clovek, je to kus a prinos do penazenky... Nenadavam na lekarov, hneva ma doba, ktora to zenie do takych krajnosti. Za cas ktory ja žijem mam dobre ale aj zle skusenosti s lekarmi ( hovorime o zdravotnictve tak preto nehovorim ze mam zle skusenosti trebars s murarmi ) len zial, cim dalej su tie skusenosti horsie...

BXLmiami
31.01.11, 08:33
Ako kto.Nás aj s materskej hnali,po 5 mesiacoch nás šéf obvolával,bolo veľmi zle ked som odmietla.A v tomto prípade som si doslova vybila rehabilitácie,riaditeľ bol aj šéf odborov tak som dala sťažnosť na odbory a nejako sme sa dohodli,ale z PN som jednoducho musela ísť robiť.A tak isto ľudia okolo mňa.Lekárov špecialistov bolo aj vtedy málo.

ivantt
31.01.11, 08:42
Ako kto.Nás aj s materskej hnali,po 5 mesiacoch nás šéf obvolával,bolo veľmi zle ked som odmietla.A v tomto prípade som si doslova vybila rehabilitácie,riaditeľ bol aj šéf odborov tak som dala sťažnosť na odbory a nejako sme sa dohodli,ale z PN som jednoducho musela ísť robiť.A tak isto ľudia okolo mňa.Lekárov špecialistov bolo aj vtedy málo.

Ja som v totalite zil viac ako polovicu svojho zivota tak viem ako to chodilo.. tiez som bol v postaveni ze môj šef ( náčelník ) ma bol schopny stiahnut z PN do roboty kôli nejakemu podpisu. Ked som schystal rakovinu tak nemal odvahu pozriet mi do oci lebo cez PN ma preradil na ine oddelenie lebo si vymyslam choroby ( od jeho vyroku som bol v priebehu 20 dni 2x operovany ) a az vtedy som si uvedomil ze ked je clovek chory ma sa liecit a nie pracovat... odvtedy ma nik neprinuti aby som pracoval ked som chory. Dokonca som podal staznost na veduceho lebo ma nutil ist do prace ked som bol chory.. do tyzdna to bol minuly veduci a keby tak robil kazdy tak by sa ludia nemuseli bat o zamestnanie kôli PN-ke... podla mna, ked niekto vyhodi cloveka kôli tomu ze bol chory alebo mu neda odmeny ci inak postihne, tak by som mu naparil nepodmienecny trest za umyselne ublízenie na zdraví.