skorica23
29.12.09,12:39
Prosím vás o radu, možno ste už riešili- uspešne- podobny problem ako ja. Mám 29 rokov, žiadne zdravotné problémy (o ktorých by som vedela), zdravo sa stravujem, pravidlene cvičím, žiadne lieky neužívam (až na nejaké doplnujuce vitaminy). V poslednej dobe mávam akné, alebo zapálene vyrazky- z casu na cas sa objavia na chbte, par v dekolte, ale teraz sa mi nejako premnozili- mam ich na chbrte viac, aj na brade a niekedy aj za uchom alebo vo vlasoch. Nechápem, čím to je- trvá to už asi dva mesiace. Snažím sa nájsť nejakú vhodnú pleťovú kozmetiku, ale to asi nebude postačujúce...menzes mam pravidleny, len ten posledny bol dost bolestivy. neviem, čím to može byť, akne a vyrazky som nemala ani v puberte, len sem tam. Trapi ma to a rada by som pocula, ci nemate s niecim takym skusenosti.dakujem!
zdenka131
29.12.09,12:18
frederyka
29.12.09,12:35
Prosím vás o radu, možno ste už riešili- uspešne- podobny problem ako ja. Mám 29 rokov, žiadne zdravotné problémy (o ktorých by som vedela), zdravo sa stravujem, pravidlene cvičím, žiadne lieky neužívam (až na nejaké doplnujuce vitaminy). V poslednej dobe mávam akné, alebo zapálene vyrazky- z casu na cas sa objavia na chbte, par v dekolte, ale teraz sa mi nejako premnozili- mam ich na chbrte viac, aj na brade a niekedy aj za uchom alebo vo vlasoch. Nechápem, čím to je- trvá to už asi dva mesiace. Snažím sa nájsť nejakú vhodnú pleťovú kozmetiku, ale to asi nebude postačujúce...menzes mam pravidleny, len ten posledny bol dost bolestivy. neviem, čím to može byť, akne a vyrazky som nemala ani v puberte, len sem tam. Trapi ma to a rada by som pocula, ci nemate s niecim takym skusenosti.dakujem!

Neber v zlom;) pokiaľ viem, na vyrážky pomáha samotný sex. Preto si myslím, že máš http://www.youtube.com/watch?v=s0i_3TzDI6I
buchač
29.12.09,12:42
Neber v zlom;) pokiaľ viem, na vyrážky pomáha samotný sex. Preto si myslím, že máš http://www.youtube.com/watch?v=s0i_3TzDI6I

:---:---:---:---:---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Neodvážil som sa to položiť ja ....;)
Kazu
29.12.09,13:15
Myslím, že sa veľmi poteší keď si prečíta akú ste jej naordinovali liečebnú kúru.:D Máte šťastie, že komentár nebudete počuť :---:---:---
ludmilla
29.12.09,19:50
Prosím vás o radu, možno ste už riešili- uspešne- podobny problem ako ja. Mám 29 rokov, žiadne zdravotné problémy (o ktorých by som vedela), zdravo sa stravujem, pravidlene cvičím, žiadne lieky neužívam (až na nejaké doplnujuce vitaminy). V poslednej dobe mávam akné, alebo zapálene vyrazky- z casu na cas sa objavia na chbte, par v dekolte, ale teraz sa mi nejako premnozili- mam ich na chbrte viac, aj na brade a niekedy aj za uchom alebo vo vlasoch. Nechápem, čím to je- trvá to už asi dva mesiace. Snažím sa nájsť nejakú vhodnú pleťovú kozmetiku, ale to asi nebude postačujúce...menzes mam pravidleny, len ten posledny bol dost bolestivy. neviem, čím to može byť, akne a vyrazky som nemala ani v puberte, len sem tam. Trapi ma to a rada by som pocula, ci nemate s niecim takym skusenosti.dakujem!


Pleť je zrkadlom duše a dosť sa v nej odráža stres, fajčenie a podobne. Zodpovedné za akné sú mužské hormóny, čiže hormonálna nerovnováha, ale tie spôsobujú len niektoré formy akné.
Píšeš, že sa stravuješ zdravo a užívaš nejaké doplňujúce vitamíny. Pozor by som dala na vitamín B a jeho preparáty - hlavne B6 a B12 - ak ho je málo vedie to k anémii, ak ho je naopak veľa prejaví sa to na pokožke nepríjemnými výražkami, pokožka je tiež orgán vylučovací!!!!!!!!!!
Ďalej nesprávna kozmetika - veľmi mastné krémy, z liekov tiež kortizóny, tablety obsahujúce jód (pri hypofunkcii štítnej žľazy, tablety obsahujúce lítium (antidepresíva) čokoláda, čipsy, bravčové mäso.
V každom prípade navštív kožného lekára a o chvíľu budeš mať po probléme.
Aankaa
29.12.09,20:26
Pleť je zrkadlom duše a dosť sa v nej odráža stres, fajčenie a podobne. Zodpovedné za akné sú mužské hormóny, čiže hormonálna nerovnováha, ale tie spôsobujú len niektoré formy akné.
Píšeš, že sa stravuješ zdravo a užívaš nejaké doplňujúce vitamíny. Pozor by som dala na vitamín B a jeho preparáty - hlavne B6 a B12 - ak ho je málo vedie to k anémii, ak ho je naopak veľa prejaví sa to na pokožke nepríjemnými výražkami, pokožka je tiež orgán vylučovací!!!!!!!!!!
Ďalej nesprávna kozmetika - veľmi mastné krémy, z liekov tiež kortizóny, tablety obsahujúce jód (pri hypofunkcii štítnej žľazy, tablety obsahujúce lítium (antidepresíva) čokoláda, čipsy, bravčové mäso.
V každom prípade navštív kožného lekára a o chvíľu budeš mať po probléme.
Možno ani kožného lekára nemusí.... tiež si myslím, že vylúčenie čokolády kakaa je potrebné, nasadiť B-čko vo vhodnom množstve a Zinok. ....a kozmetiku odporúčam túto: http://www.zdravakrasa.sk/ ;)
lofr
29.12.09,21:06
Akne a vyrazky su najcastejsie odrazom situacie v hrubom creve. Najrychlejsie sa problem vyriesi riesenim zvnutra, teda pravidelnymi klystirmi, probiotikami a velkym podielom surovej stravy.
Takisto pojem "zdrava strava" je zavadzajuci. Niekto si mysli, ze celozrnny chlieb je zdravy.
Keby bol nedostatok sexu pricinou akne, tak to by musel mat akne skoro kazdy saolinsky mnich. :-)
skorica23
30.12.09,06:31
dakujem za rady, pobavili ste ma (myslim tym elanom:))), ale tato rada mi je na nič, kedze sex mame s manzelom pravidelny a dodava,že aj častý:))) bravčove, čokoládu ani kakao nejem vobec, niečo už mám preštudované, takže takým veciam sa vyhýbam v strave aj bežne nielen teraz. fajčiarka nie som, užívam len vitamín C na posilnenie organizmu. uz som vylucila aj citrusy, či to nie su ony, čo mi skodia, aj ked ich nejem na kila alebo tak.:( ide hlavne o zapalene a bolave vyrazky na brade-kedze to ostatne skor ustupuje:(.
delonka
30.12.09,07:46
skorica, ja by som skúsila žihľavový čaj, čistí krv, takú 6-týždňovú kúru., určite je to záležitosť organizmu, myslím, že krémy v takomto prípade nepomôžu,radšej vytrvať pri jednom,s ktorým máš dobré skúsenosti., čerstvý vzduch,prechádzky a môžeš skúsiť aj solux,horské slnko, max.20 sekúnd ., a byť trpezlivá, ak sa nachádza niečo v krvi, pôjde to von pomaly.
Xanti
30.12.09,14:10
:( ide hlavne o zapalene a bolave vyrazky na brade-kedze to ostatne skor ustupuje:(.A u kožného si bola? Teda kamarát, kt. žije v amerike má čosi podobné. Tam mu napredpisovali lieky a maste, tuším aj kortikoidné si mazal a nepomohlo mu to. Sa mu to rozširovalo dalej.

No a ked bol na dovolenke na Slovensku, tak sa zastavil u dermatologičky a naordinovala mu zaujímavú liečbu.
Autohemoterapiu http://www.porada.sk/t80860-autohemoterapia.html , a ku podivu ono sa mu stav zlepšil. Ibaže ju nevybral celú ( teda nedokončil kúru, lebo odlietal nazad do ameriky ) a tam mu v tom nechceli pokračovať, takže to nemá uplne zhojené.
Ale pomohlo mu to viac ako lieky, čo mu predpísali doktory za veľkou mlákou.
Lenka*1
30.12.09,14:27
pripadne skus pridat kazdy den kusok drozdia, ci uz ho zjes, alebo si spravis masku - precistuje. a kdesi som pocula, ze vyrazky na brade su zo stresu a nevyrovnanosti. mozno je to blbost, ale nezatracujem to uplne :)
Erika686
30.12.09,17:30
Ja som mala tiez takyto problem, ktory trval cca 1 mesiac. Uz skor som kdesi pocula, ze take bolave cervene vyrazky (doslova hrbolceky, ktore sakra boleli) nam davaju vediet, ze sa moze jednat aj o gynekologicky problem. Zhodou okolnosti som v tom case sla na gyn.preventivku a dr. mi nasla zapal. Nasadila atb.a aj problem s vyrazkami zmizol.
Tak aj touto cestou by som skusila na to pozerat.
OKAA
02.01.10,15:49
Presne tak-aj po gynekologickej stránke to môže byt.Moja 26 ročná dcéra,mala 2 roky hnisavé,bolestivé akné i ked v puberte bola bez vyrážok!Po dlhodobej liečbe u kožnej(všeliaké mastičky,antibiotiká,atd....)ju poslala lekárka ku gynekologovi.No,tu bol ,,ten pes zakopaný,,!Mala antikoncepčné teliesko ,,DANA,,ktorá jej robila túto šarapatu!Bol tam velmi silný zápal-dana musela íst von a čuduj sa svete-už 1 rok je bez akné!!!!!!!!;)
Antea
03.01.10,06:46
Moja dcéra mala tiež takýto problém,tiež až po puberte, veľmi bolestivé vyrážky. Riešila to:
1. začala brať hormonálnu antikoncepciu
2. používa pleťovú vodu a mlieko Balance -AB, s čajovníkovým olejom
3. komzumuje veľa hlivy ustricovej
Pomohlo, tvár má veľmi peknú. Asi treba dlhšie skúšať čo zaberie.
Vitamíny v prirodzenej strave, nie zbytočne umelinu.
fulmaja
03.01.10,22:24
skorica, ja by som skúsila žihľavový čaj, čistí krv, takú 6-týždňovú kúru., určite je to záležitosť organizmu, myslím, že krémy v takomto prípade nepomôžu,radšej vytrvať pri jednom,s ktorým máš dobré skúsenosti., čerstvý vzduch,prechádzky a môžeš skúsiť aj solux,horské slnko, max.20 sekúnd ., a byť trpezlivá, ak sa nachádza niečo v krvi, pôjde to von pomaly.
Žihľavová čistiaca kúra sa pije 2 týždne, potom sa musí urobiť 2-oj týždňová prestávka a potom znovu sa pije 2 týždne. Žiadny bylinkový čaj sa nemá piť dlhšie ako 2 týždne. Bylinkové čaje sa musia striedať.
skorica23
04.01.10,13:17
dakujem všetkým za rady, začala som s tým žihľavovým čajom a uvidíme, ako sa to vykryštalizuje...gyn. problémy som vylúčila, keďže som bola nedávno na prehliadke a všetko bolo ok a ani nejaké problémy nemám. takže uvidím, či čaj zaberie a keď nie, naklušem k dr. ďakujem ešte raz za názory!!! ste zlatí:)
TomasHC
05.01.10,23:40
Teorie o skodlivosti pikantneho, korenia a cokolady boli uz davnejsie vyvratene. Len treba nejest lacnu polsku cokoladu za 5 korun, ale dopriat si "znackovu" s vyssim obsahom kakaa, ma menej cukru ale poriadne viac antioxidantov. Pikantne (ale nie v kombinacii s mastnym) je tiez zdrave, zrychli sa pulz a cely krvny obeh a skodlive latky sa mozu rychlejsie odburat.

Ja mam 28r a sem-tam sa mi tiez nejake akne vyhodi, je to dosledok nerovnovahy - stres, prejedanie a podobne. Ako uz bolo spomenute, najcastejsie to pochadza z hrubeho creva, stolica nestiha opustit telo a "hnije" v hrubom creve. Treba si dat probiotika, biele jogurty (dobre si pozri obcas cukrov - tie s nizkym obsahom nie su az take chutne, ale su zdravsie ako AKTIVIA BIELA SLADKA) a pit vela tekutin, idelane rozne zelene a bylinne caje. Treba dat do pohybu tu stolicu a potom sa to polepsi ;)
ubka
06.01.10,05:07
škorica, ak máš vyrážky na brade, lepšie by bola presnejšia lokalizácia / z boku, vpredu, .../, ale jedná sa o narušenú detoxikáciu hrubým črevom, ale môžu to byť pohlavné orgány.
Určite by som Ti odporučila vyradiť mlieko a mliečne výrobky aspoň na jeden mesiac a zožeň si prečisťovací čaj Kleri-očista hr.čreva.
Ozvi sa, ak to neustúpi, poradím Ti potom mailom.
skorica23
07.01.10,20:27
ved praveže ja nejem žiadnu lacnú čokoládu:), vlastne nejem žiadnu, vyhýbam sa tučným a pikantným veciam, mastným veciam, citrusom atď. preto mi je divné, odkial sa to berie, kedze ani ine zdravotne problemy nemam-napr. s travenim ci stolicou, vsetko pekne nacas a pravidelne, ziadne zapchy alebo co.
zdenka131
07.01.10,20:45
Pri akné je vhodné vyšetriť aj prítomnosť Helicobacter pylori . U mnohých pacientov po preliečení infekcie žalúdka, ktorú vyvoláva, dochádza aj k zlepšeniu akné.
TomasHC
08.01.10,08:21
Akne sposobuje hlavne Staphylococus Aureus!
fulmaja
08.01.10,17:07
Pri akné je vhodné vyšetriť aj prítomnosť Helicobacter pylori . U mnohých pacientov po preliečení infekcie žalúdka, ktorú vyvoláva, dochádza aj k zlepšeniu akné.
Ja by som si dala okrem tohoto vyšetrenia vyšetriť u gynekológa aj hladinu hormónov .
skorica23
31.05.10,12:47
každý rok ma cca od mája začnú trápiť zapálené vyrážky v dekolte. celú zimu a jesen mám pokoj a v lete sa to vždy začne- práve vtedy, ked sa človek opaluje a ide do krátkeho:(. asi si poviete, že to može byť slnkom, čo nevylučujem, lenže ony mi vyskočia v dni (ako napr. teraz), ked po slnku ani chyru. niekedy su aj zapalene s bielym hrotom (akne). neviete mi poradit, cim to moze byt? hygienu pritom nezanedbavam, obliekam si vacsinou bavlnene veci, proste davam na to pozor. neviem, ci to moze suvisiet, ale som alergicka na nejake byliny, ktore kvitnu cca v tomto obdobi. myslite, ze to moze nejako suvisiet? beriem antihistaminika, ale tie na to vplyv nemaju. dakujem!
Silvernola
31.05.10,12:54
Moja starká to nazývala Kleopatrin náhrdelník. Ako dieťa som to žiaľ dobre poznala. Pomáhalo mi, ak som to pri prvých príznakoch natrela kalciovou masťou (calcium panthotenicum), alebo kortizónovou masťou Belosalic
skorica23
31.05.10,13:15
ďakujem, skúsim to!
buchač
31.05.10,13:19
každý rok ma cca od mája začnú trápiť zapálené vyrážky v dekolte. celú zimu a jesen mám pokoj a v lete sa to vždy začne
Väčšinou sa to v máji začína ...:---:D
- práve vtedy, ked sa človek opaluje a ide do krátkeho:(. asi si poviete, že to može byť slnkom, čo nevylučujem, lenže ony mi vyskočia v dni (ako napr. teraz), ked po slnku ani chyru. niekedy su aj zapalene s bielym hrotom (akne). neviete mi poradit, cim to moze byt? hygienu pritom nezanedbavam
Možno niečo iné .....;):rolleyes::confused::---:D
, obliekam si vacsinou bavlnene veci, proste davam na to pozor
TAk nedávaj ....:)
. neviem, ci to moze suvisiet, ale som alergicka na nejake byliny, ktore kvitnu cca v tomto obdobi. myslite, ze to moze nejako suvisiet?
Určite s niečim , alebo s niekym .....;)
beriem antihistaminika, ale tie na to vplyv nemaju. dakujem!

mimotemy
Som neslušák ....ale nemôžem si pomôcť ...odpoveď v texte ...:rolleyes:....SORRY
skorica23
31.05.10,13:32
hej, hej, fakt vtipné. poprosila by som nejaké konštruktívnejšie príspevky. dakujem
zdenka131
31.05.10,13:56
Fotodermatóza- kožné reakcie na UV žiarenie .

Stačí sa na krátko vystaviť intenzívnemu slnečnému svitu a objavia sa tieto nepríjemné príznaky, ktoré dokážu pokaziť zaslúženú dovolenku. Často prekvapia i osoby, ktoré doposiaľ žiadne ťažkosti nemali, ani nie sú inak na nič alergickí.

Kožné príznaky sú spôsobené buď samotným UV – žiarením alebo napr. jeho pôsobením v kombinácii s určitými zložkami kozmetických prípravkov.

Pri prevencii dôležitú úlohu zohráva aj kvalitná opaľovacia kozmetika (špecializovaná pre ľudí so slnečnou alergiou je Eucerin).

Pomôžu lieky na alergiu v tabletách (aj v rámci prevencie), 7-tabletkové balenia sú voľnopredajné (Claritine, Fenistil, Flonidan, Loranol, Zyrtec, Zodac a pod.)
Miestne možno použiť gély s obsahom protialergickej látky (Fenistil, Psilo-balsam.

V závažnejších prípadoch majú protisvrbivý a protizápalový účinok kortikosteroidné mastičky, sú však na lekársky predpis (Triamcinolon, Locoid, Advantan atď.), alebo nekortikoidná protizápalová látka pimekrolimus (v kréme Elidel).
durisovad
31.05.10,14:13
Pred rokmi spm aj ja mala takyto problem. Jedna stara pani kozna lekarka mi povedala, ze je to alergia na slnko a nakazala mi uzivat tabletky BEPELLA. Je to niektory vitamin skupiny B, dnes sa bude asi predavat pod inym nazvom. Starsi lekarnik by vedel identifikovat. Uzivala som to preventivne uz od marca a mala som po probleme. Trvalo to cele asi 10 rokov, teda ta prevencia. Dnes uz ziadne problemy nemam, ale zasa je pravda, ze sa uz tolko nevystavujem na slnko ako ked som bola mlada.
2009
31.05.10,14:13
hej, hej, fakt vtipné. poprosila by som nejaké konštruktívnejšie príspevky. dakujem


..... byť slnkom, čo nevylučujem, lenže ony mi vyskočia v dni (ako napr. teraz), ked po slnku ani chyru. niekedy su aj zapalene s bielym hrotom (akne).

To chce asi kožného doktora. Podľa toho ako to opisuješ nie je to iba podráždenie pokožky. Ako prvú pomoc navrhujem fenistil.
durisovad
31.05.10,14:16
Ja sa domnievam, ze fenistil je na postipanie hmyzom alebo nejakymi komarmi. Neodporucala by som to. Skus zajst za nejakym skusenym koznym lekarom, urcite bude vediet pomoct.
2009
31.05.10,14:21
Ja sa domnievam, ze fenistil je na postipanie hmyzom alebo nejakymi komarmi. Neodporucala by som to. Skus zajst za nejakym skusenym koznym lekarom, urcite bude vediet pomoct.
Áno je.
Ale mám s tým ozaj skúsenosti. Dcérke zvykla napuchnúť ruka už pri poštípaní komárom. Asi máš pravdu pokožka by nedýchala. Chcela som navrhnúť natretie alpou na zasušenie ale nemám s tým skúsenosť. Radu dostane naozaj iba od kožného.
P.s. Navrhovala som iba prvú pomoc kým nenavštívi lekára
Silvernola
31.05.10,16:27
Ja sa domnievam, ze fenistil je na postipanie hmyzom alebo nejakymi komarmi. Neodporucala by som to. Skus zajst za nejakym skusenym koznym lekarom, urcite bude vediet pomoct.
Fenistil
Tlmí svrbenie, pôsobí antialergicky
Na miestne ošetrenie svrbiacich ochorení kože, napr. pri uštipnutí hmyzom, ľahkých popáleninách a spáleninách po slnení malého rozsahu, pri alergických ochoreniach kože malého rozsahu.
Toľko citát.
skorica23
31.05.10,20:15
dakujem za rady a postrehy. u kozneho som bola aj minuly rok- tie iste priznaky, dala mi aknemycin, ktory nezabral, brala som aj antihistaminika, ale tie to ziadno pozitivne neovplyvnovali. tento rok je to to iste, zapalene vyrazky ma vsak vobec nesvrbia a viac sa ich vytvorilo prave pocas tychto dni bez slnka- ktore si uz ani nepamatam, ako vyzera:)) slnit som sa tiez nebola...
Silvernola
01.06.10,03:48
dakujem za rady a postrehy. u kozneho som bola aj minuly rok- tie iste priznaky, dala mi aknemycin, ktory nezabral, brala som aj antihistaminika, ale tie to ziadno pozitivne neovplyvnovali. tento rok je to to iste, zapalene vyrazky ma vsak vobec nesvrbia a viac sa ich vytvorilo prave pocas tychto dni bez slnka- ktore si uz ani nepamatam, ako vyzera:)) slnit som sa tiez nebola...
Ono tá alergia na slnko sa môže prejaviť, aj keď slnko nesvieti. Ide skôr o intenzitu Uv žiarenia. V letnom období slnečné lúče prenikajú do atmosféry kolmejšie, plus naša pokožka po zime a dlhých rukávoch ešte nie je aklimatizovaná. Ja to dokonale poznám na predlaktí, len čo ma slniečko vyláka do záhrady. Vtedy sa mi na chrbtoch dlaní objavia svrbľavé vodnaté pľuzgieriky, ktoré pretrvávajú aj celý týždeň. Jediná pomoc - prevencia. Pri prvom náznaku svrbenia natrieť Belosalic-om (obsahuje kortizón) a na niekoľko mesiacov mám pokoj.
saskia26
14.06.10,20:30
Niekedy bývajú takéto prejavy na koži spolu v kombinácii so slnkom spôsobené aj pri užívaní hormonálnej antikoncepcie.
holubička1
15.06.10,09:44
Moja 19 ročná dcéra má s tým problémy už vyše roka ak jej zostatne teplo a pritom nemusí byť ani slniečko tak sa vysype na tvári krku, dekolte a na polovici chrbta, lekárka povedala, že je to alergia na slnko a teplo, dal advantan a dithiaden, ale moc to nepomahá, hlavne keď je vo väčšom strese a zostane jej teplo, niekde zistila, že to môže byť cgronická žihľavka, nemá niekto skúsenosti s touto liečbou???:rolleyes:
skorica23
25.06.10,08:55
vsetkym poradakom dobry den- chcela by som sa spytat, ci neviete, z coho sa mi mozu robit zapalene vyrazky na chrbte?su bolestive, ked aj zmiznu, tvoria sa znova. mozem ich natierat cim chcem, pricina bude pravdepodobne vnutorna. nemate s tym nejake skusenosti? inde sa mi netvoria len na chrbte:(mam 28 rokov,stravujem sa zdravo, mala som helikobaktera ale posledne vysledky spred mesiaca uz boli negativne. dakujem za kazdu radu!
arizona
25.06.10,09:31
Príčin môže byť veľa. Od potu, od prachu, od tepla, od zimy....atd.
Možno pracuješ v prašnom prostredí, možné nosíš oblečenie s prísadou umeliny a pod.

Už tu bola taká téma, skús vyhľadať ;)
skorica23
25.06.10,13:25
práveže nosím len bavlnené veci, nepohybujem sa v zaprášenom ani inom z tohto pohľadu rizikovom prostredí, preto sa z toho neviem vysomáriť. všetky očakávané príčiny (strava, oblečenie, atď) som vylúčila, takže preto neviem kam dalej. viem, ze su miesta, ktore pri vyskyte vyrazok signalizuju, o co ide (napr. na brade zvycajne zenske problemy) chcela som vediet, ci neviete o tom, s cim sa spaja chrbat...
arizona
25.06.10,13:48
Mám známu, ktorej sa to robí od zimy,ak pocíti chlad. Ale má od narodenia nejaké problémy s krvou, takže takto sa to prejavuje.
Možno by Ti pomohlo dať urobiť nejaké testy.
miramax1
25.06.10,14:28
alla66
25.06.10,14:33
vsetkym poradakom dobry den- chcela by som sa spytat, ci neviete, z coho sa mi mozu robit zapalene vyrazky na chrbte?su bolestive, ked aj zmiznu, tvoria sa znova. mozem ich natierat cim chcem, pricina bude pravdepodobne vnutorna. nemate s tym nejake skusenosti? inde sa mi netvoria len na chrbte:(mam 28 rokov,stravujem sa zdravo, mala som helikobaktera ale posledne vysledky spred mesiaca uz boli negativne. dakujem za kazdu radu!
Nepomohli Ti rady, ktoré si dostala v témach http://www.porada.sk/t126936-akne-v-mojom-veku.html
http://www.porada.sk/t141151-sezonne-vyrazky.html
skorica23
25.06.10,15:59
keby mi pomohli, asi by som to sem nepisala...od vtedy to však prešlo a tie aktualne su uplne ine, preto som napisala nanovo.
Marikaby
29.06.10,10:42
Mám rovnaký problém a trápim sa s tým 7 rokov. Teraz som naďabila na dobrú kožnú lekárku, tak tlmočím informácie od nej. Môže to byť stres, ale aj nejaká potravinová alergia. Mala by si v 1 dni jesť 1 druh zeleniny (ovocia), tak zbadáš ak zle reaguješ na nejaké potraviny. Zakázala mi piť ovocné a bylinkové čaje!!!Môžem piť iba čierny a zelený čaj + kávu. Zakázala mi používať rôzne sprchové gély-používam iba detské mydlo,detský šampón. Na vyrážky vo vlasoch mi dala Belosalic (dávam kvapku tam, kde je vyrážka), 1x denne si natieram problémovú pokožku na tele dermálnou emulziou Excipial U Lipolotio (z lekárne). Na vyrážky na tvári (brade, nose...) mi predpísala Afloderm. Zlepšilo sa to výrazne. Pleťová kozmetika = jedine Bioderma z lekárne. Držím palce a buď trpezlivá....
Bionda
29.06.10,15:15
... ja by som ešte vyskúšala kúru napr. s Roacutane 10mg 1x denne... ako alternatívu
iv01
30.06.10,07:06
nečítala som predošlé príspevky, ale mohlo by to byť aj nejakého plych. pôvodu, napr. mne sa vždy vyhodí nejaká vyrážka keď som vystresovaná a v lete mám zase vyrážky z tepla
peto1983
13.02.11,10:24
Skorica....tiez mam podobny problem,uz asi rok sa mi objavuju vyrazky na brade ale skor po bokoch ako presne na brade a kozmeticka mi vravela,zevraj to bude zaludkom alebo stravou...no problem je,ze netusim co robi balamutu!!!Dost dlho som brala antikocepciu,tak som to pripisovala cisteniu organizmu ale uz tomu je rok co sa cisti!...som zufala a dost mi to vadi,kedze mam peknu plet..ale ta brada...:-(....
SERVIS
30.06.11,10:52
Chcem ešte prispieť svojou radou.. ja som kúpila prípravok z ajurvédy, sú to pomleté byliny Tarika, robí sa z prášku každý deň maska, píšu že výsledok do 10 dní, tak treba byť trpezlivejší, tak 15 dní a krásny výsledok sa dostavil. Tie vitamíny k tomu čo ponúkajú si nemusíte brať ale tento prášok je náhodou super... a to po 20tich rokoch boja viem čo hovorím. Len dúfam že si na to zase pleť nezvykne... ja som už asi mesiac za peknú a dávam si ju len každý druhý deň, teraz, ale zo začiatku poctivo
BXLmiami
30.06.11,11:00
... ja by som ešte vyskúšala kúru napr. s Roacutane 10mg 1x denne... ako alternatívu

No nazdar.Až mi zle zostalo.:eek:
viva1
12.07.11,17:53
Ja som tiež nikdy nemala akné. Na dovolenke som dostala takzavané "Malorka akné", čo je tiež určitý prejav alergie na slnko. Kombinácia nevhodnej kozmetiky, prípadne antibiotík alebo stresu so slnečným žiarením môžu vyvolať tento druh reakcie. Bola som ako "ropucha". Nemala som jediné hladké miesto na tvári. Od to času beriem stále v lete pravidelne antihistaminiká (Zodac), používam neparfumovanú kozmetiku (krém na tvár). Na opaľovanie používam výlučne Eucerin proti slnečnej alergii (už tretí rok a naozaj odporúčam). Myslím, že vtedy som to akné poriešila krémom Skinoren (proti akné) a Pithyolovými maskami :-) a ešte som začala pravidelne chodiť ku kozmetičke.
Prešla som na kozmetiku For life (je prírodná a neobsahuje toľko parabénov). Držím palce!!!!
nina12
23.08.12,20:47
Hoc nemám 29 rokov, akné či výražky ma trápia rovnako. Najväčší problém je, ak mám ísť niekam do spoločnosti s tou nechutne vyhádzanou tvárou. :/ Niekde na internete som čítala, že okamžitý účinok má zubná pasta. Stačí si na noc ju natrieť na výražku a vyčkať do rána. Ak sa rozhodnete vyskúšať to, neodporúčam bezfluorovu pastu - urobí červené fľaky, ktoré budú ešte horšie ako tie výražky. :/ Z byliniek odporúčam asi levandulu, popr. iné s antiseptickým účinkom. Ja osobne si varím čaj - do pollitrového pohára (zalejem asi len do polovice) vložím dve vrecúška mätového čaju, jedno vrecúško harmančekového čaju. Zalejem a nechám luhovať tak dlho, ako je to možné. Po vytiahnutí "sáčikov" dám odvar chladiť (vydrží mi asi 3 dni, potom musím robiť nový). Každý ráno a večer ho použijem po vyčistení tváre. A asi 3 - 4 krát do týždňa doň namočím sterilnú gázu, tvár - teda problematické časti tváre - natriem medom (opäť ten antiseptický účinok) a naň položím, či lepšie povedané, prilepím gázu a nechám pôsobiť asi 2 až 2 a pol hodiny.
Prajem úspešný boj s akné!!! ;)
SERVIS
24.08.12,06:20
Prispejem aj svojou skúsenosťou. Mám už 40 a akné celý život.. myslela som že s vekom zmizne, ale nie, stále sa tvorili nové a nové vyrážky.. Skúsila som aj roaccutane a pokiaľ som ho brala bola som za krásnu, ale 2 týždne po ukončení liečby sa mi vyrážky vrátili. Medzitým som navštívila alergológa, mala som stále plný nos atd.. a on zistil že mám alrgiu napr. na mačku, perie.. a povedal že tie vyrážky to nie je akné, ale prejav alergie. Doporučil mi Picnogenol, že je to prírodné antihistaminikum a proste zázrak sa stal a ja mám čistnú pleť. Raz som skúsila picnogenol vysadiť, minul sa mi a nejako som sa nemala k činu kúpiť a videla som ako sa mi vyrážky vracajú na tvár. Viem že to nemusí byť aj váš konkrétny prípad, ale ja som pre seba našla náhodou takýto účinný prírodný prostriedok.
Estetic
31.08.12,04:32
No,dúfam,že radu s Aflodermom a Roaccutanom nikto nevzal vážne.V prípade problémov s akne pri mastnom type pleti je nutné dlhodobé a pravideľné ošetrovanie pleti ,pričom tomu musí predchádzať dobrá diagnostika.Ale podľa mojich skuseností je nutná hlavne pravideľnosť a nie meniť každý týžden iný typ ošetrenia.Stabilizácia takéhoto problému trvá okolo 3-4 mesiacov.
SERVIS
31.08.12,10:15
Podľa mňa žiadne mazania a vodičky z vonka problém nevyrieša, nachvíľu zmiernia príznaky ale nevyliečia.
Kožné lekárky predpisujú stále to isté vediac že raz "to" prejde, ale nevyliečia to oni, ale spoliehajú na čas..




No,dúfam,že radu s Aflodermom a Roaccutanom nikto nevzal vážne.V prípade problémov s akne pri mastnom type pleti je nutné dlhodobé a pravideľné ošetrovanie pleti ,pričom tomu musí predchádzať dobrá diagnostika.Ale podľa mojich skuseností je nutná hlavne pravideľnosť a nie meniť každý týžden iný typ ošetrenia.Stabilizácia takéhoto problému trvá okolo 3-4 mesiacov.
Estetic
03.09.12,07:24
Podľa mňa žiadne mazania a vodičky z vonka problém nevyrieša, nachvíľu zmiernia príznaky ale nevyliečia.
Kožné lekárky predpisujú stále to isté vediac že raz "to" prejde, ale nevyliečia to oni, ale spoliehajú na čas..
Kožné lekárky včetne mna liečia,jedna lepšie druhá horšie,ale peknú pleť Vám predsa nemá zabezpečiť medicína.Lokálne a celkové ošetrenie vie zabezpečiť zlepšenie a dotiahnuť to musí kozmetika a estetika.Každý z nás do dospelosti vyjde s určitým typom pleti-suchý ,mastný a zmiešaný.Ak má niekto mastný typ pleti,ošetrovanie ,zhrubnutá pleť,aknozne prejavy,zápaly bude mať až kým sa pleť prirodzene nepresuší vekom.Ulohou medicíny je zabezpečiť,aby nebola chronická infekcia a zápalové ložiská a nie aby pleť bola čistá a oslnivo krásna.Toto je základné nedorozumenie,lekár lieči,ale dotiahnuť to musí estetika a kozmetika.
lutheronline
03.09.12,19:31
akné spôsobuje baktéria propinebacterium acnes - daj si do guuglu alternativnamedicina.eu a hladaj plazmovy generator - ten to likviduje. plazmu urcite najdes aj v okoli tvojho mesta na zappertechnology.sk - dostupnost plazmy