dodo_b
02.01.10,14:39
hi,
system teplovzdusneho vykurovania+rekuperacia /atrea-duplex/
vs. podlahove vykurovanie+rekuperacia vzduchu.


dake odporucania ?
vyhody vs. nevyhody ?
ciners
02.01.10,14:12
bral by som moznost 2
TomasHC
02.01.10,14:15
Pozri sa do http://www.porada.sk/t86480-p11-ake-mate-skusenosti-s-podlahovym-kurenim.html a/alebo pouzi vyhladavanie, je to tu velmi casto diskutovana tema!
dodo_b
02.01.10,15:45
no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.
TomasHC
02.01.10,17:54
no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.

Tusim to nestiha kurit v mrazoch okolo -10'C, je to dost narocne tech. zariadenie a stale pocut prudenie vzduchu. Tech. miestnost je tiez dost plnotucna... Ja osobne tomu nejako extra nefandim, ale len kvoli zriadovacim nakladom... Ked tym vies vetrat, kurit aj klimatizovat - je to fajn. Mozno v druhom dome :)
220870
02.01.10,17:59
no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.
Nechýba vám tam náhodou jedna nula?
dodo_b
03.01.10,07:22
samotny rekuperator zacina od 2000€ , ale ked prejdem aj vykurovanie+rekuperacia+rozvody+elektronika+zasobn ikTV tak to je okolo 12-15000€ :(
220870
03.01.10,08:14
Práve ukončujeme jeden pasívny dom a tam rekuperácia +ohrev vody + solar cez 20 000€.
ciners
03.01.10,11:01
no vsak to, kazdy len podlahove vykurovanie, a co takto rekuperacia ??? nikto o tom neuvazuje ?? bol som v dome co to malo, ze waaaaaaaaaau. a este k tomu teplovzdusne vykurovenie.
viem ,ze to ma malo ludi a prave preto potrebujem info.
cena jednotky od 2000€+rozvody. ale realne mesacne naklady su dost nizsie. dost zaujimava technologie kurenia.

Zober si take nemocnice...podlahovky....neviri to prach, nevysusuje tak vzduch, prijemny teply pocit od noh a vo vyske hlavy prijemny nevysuseny neprehriaty vzduch na dychanie. Osobne sa priklanam k salavemu vykurovaniu, nie k tomu, co je zalozene na prudeni vzduchu, ini mozu mat iny nazor samozrejma.;)
dodo_b
03.01.10,12:08
no vidim to na podlahove + rekuperacia vzduchu + solar + 300lit. zasobnik TV. 105m2 vykurovanej plochy, 300m3 objemu total na rekuperaciu.
stavbár2
03.01.10,14:31
Skús sa informovať na tejto stránke http:///www.centrum-rekuperacie.sk/ (http://www.centrum-rekuperacie.sk/) ,možno sa dozvieš viac.
Ja mám podlahové kúrenie už 15 rokov a nedám naň dopustiť.
lapejko
03.01.10,20:20
Na jednej stavbe máme zatiaľ rozrobené rozvody od rekuperácie pod poterom,v sanitných miestnostiach a v chodbách kde bude dlažba je rozvod podlahovky. Ten sa bude napájať od 900 l nerez zásobníka, na ktorý sa dopoja aj kolektory.
ciners
06.01.10,17:12
Nieco k teme :)
AndrejG
06.01.10,18:00
Nizky komfort...minimalna akumulacia...pri teplovzdusnom kureni otvoris dvere, pustis trochu zimy a kym sa teplota vrati nazad kde bola, potrva to.

Ja mam podlahovku a rekuperaciu, ked blbol kotol a neslo kurenie asi 2 dni, tak klesla teplota z 25 na 24.5...az ked sme isli na vikend prec, klesla teplota na 23, stale este bez kurenia...Ked sa raz dobre izolovany dom vyhreje, je velmi jednoduche udrzat prijemnu teplotu.
ciners
06.01.10,18:14
Andrej ty bezne kuris na 25 stupnov?
AndrejG
06.01.10,21:48
Andrej ty bezne kuris na 25 stupnov?

Ano, v prizemi na 25, v podkrovi je okolo 23. Som panelakove dieta. :(
mendo933
07.01.10,15:23
len tak zo srandy, kolko mas vyratane TS, ze rozmyslas nad dokurovanim rekuperaciou?

pre problematiku rekuperacie doporucujem prestudovat tzb-info.cz tam je toho na mraky aj ohladom teplovzdusneho kurenia. Na SK je nieco na ostavbe.sk , tam najdes par typov aj ako svojpomocne spravit rozvody, na com sa da pekne usetrit.
btw, ta cena 2000+ rozvody by som upravil na 5000€ na rekupereaciu na cca.300m3 na kluc a to je len standard od kvalitnejsej znacky. Dokurovanie,dohrev TUV a podobne srandy tam su uz zaujimavejsie ceny. Doporucujem dost postudovat po nete , lebo predajcovia vedia narozpravat...
dodo_b
07.01.10,19:44
znamy ma od ATREA, duplex ..., 615L zasobnik, rozvody, solar. no paradaaaa. ja asi dam podlahovku, rekuperaciu vzduchu 300m3, solar a 300L. vsak uvidime.

a rozvody na rekuperaciu hranate ci skor rury ???