Beginner1
03.01.10,00:07
Dobrý deň,

pracujem vo firme ako manažer,takže sa to pokusim skratiť:
môj šef sa dohodol s kamarátom ktorý ma 4 poschodovu budovu že môžme na tejto budove si vystaviať kancelárie ide o rovnu strechu a predpokladame vystaviať dve poschodia,mňa poprosíl či nemám znamého čo ma s týmto skusenosti (nemám) tak chcem sa opýtať koľko si oritenačne berie:
projektant,statik,vodar ktorý potiahne vodu v tej budove a elektrikár a keď som niekoho zabudol pomôžte mi
a ešte započul som že planuju to vystaviať z ytongu alebo nejake polystyrenové tvarnice (termodom)
Ďakujem za Vaše odpovede a veľmi si vážim Vašu pracu a nebuďte namňa veľmi zlí.
220870
03.01.10,06:15
Cenu? keď budete mať hotový projekt,potom sa to dá približne určiť.Nenapísali ste nič.Ani len m2.
ciners
03.01.10,09:56
Skuste napisat priblizne rozmery, potom mozeme napisat nejake statisticky zauzivane ceny. Cena projektu sa odvodzuje od ceny celkoveho diela, ide to vsetko jedno s druhym ruka v ruke.
Miloš Mičega - CIMOM TN
03.01.10,10:35
Dobrý deň,

pracujem vo firme ako manažer,takže sa to pokusim skratiť:
môj šef sa dohodol s kamarátom ktorý ma 4 poschodovu budovu že môžme na tejto budove si...........tvarnice (termodom)
Ďakujem za Vaše odpovede a veľmi si vážim Vašu pracu a nebuďte namňa veľmi zlí.



Keď nie sú rozmery, tak dám všeobecnú cenu.
Cena za 1 m3 = cca 200 až 250 €.
Objem si treba vyrátať.


CIMOM
Beginner1
03.01.10,17:14
Ďakujem,za Vaše odpovede nato som zabudol ... strecha tej budovy má 200m2 a my planujeme dve poschodia
ciners
03.01.10,17:47
Cena cca 220000eur, projekt cca 9000eur, inzinierska cinnost cca 5300eur. To su take statisticky zauzivane ohadove ceny,tak sa toho niekto nechytajte na hadku je to vela :)
Beginner1
03.01.10,18:07
Diki pekne ciners a to je cena aj s materialom?a aký mate názor bude ytong odolný vo výške 5-6 poschodia? alebo sú lepšie tehly?odolný myslím voči zime vetru,totižto dom máme z ytongu ale neviem či sa ytong použiva aj v takejto výške
ciners
03.01.10,18:42
To je cena material+robota+plus vsetci ti prizivnici okolo :)
Na 2 podlazia je Ytong v pohode.
220870
03.01.10,18:42
Cena prác pri výstavbe bytových domov ,bytoviek murovaných z Ytongu sa pohybuje niekde okolo 1000€m2.Je to niečo podobné ako plánujete vy.Takže ak máte cca 400m2 x 1000= 400 000€ plus papierovačky a projekt.
Beginner1
03.01.10,19:00
220870 no neviem či si tu sumu neprehnal lebo stavebná firma nám to chcela urobiť a dala nám cenu za m2 700 eur práca + material k tomu takže cena 1000eur neviem či nieje prehnana ale to už ja neviem aký mate vy nato názor?
220870
03.01.10,19:29
Moc závisí od projektu.Takto je to len tipovanie.
Beginner1
03.01.10,22:31
dobre aj tak Ďakujem za Vaše odpovede.
Zitulda
07.04.10,09:20
To je cena material+robota+plus vsetci ti prizivnici okolo :)
Na 2 podlazia je Ytong v pohode.
Ešte ak môžem, doplním cinersa o závažnú vec....tie dva podlažia je možné realizovať iba za predpokladu že to dovolí statika domu, nad ktorou chete nadstavbu previesť. k Tomu je určite najepšie, ak budete mať možnosť získať pôvodnú projektovú dokumentáciu, a to nielen stavebné výkesy, ale celý projekt statiky, s výkresmi skladby(šalovacie) s výkresmi tvaru výztuže (armovacie) a najdôležitejšie z toho je -statický posudok.
Potom zodpovedného projektanta statiky nájsť a aj zaplatiť, ktorý bude ručiť za nadstavbu.
A ak sa Ti zdá cena 1000 €/m2 veľa, tak nie je u naozaj zodpovednej stavebnej firme, ktorá má skúsenosti s nadstavbami.
Robiť nadstavbu nad jestvujúce domy je ťažšie a zodpovednejšie, ako stavať trebárs nový mrakodrap. :)
Zitulda
07.04.10,09:33
Doplním a dúfam, že nebudem mimotemy.Musí sa počítať aj s prácami naviac...trebárs z požiarného hľadiska v budovách je PO a chránené únikové cesty počítané pre (v tomto prípade pre 4 podlažia a na určitý počet osôb). Nadstavbou sa predĺžia únikové trasy aj počet osôb bude viac(nové dva podlažiaosadené osobami). Bude potrebné vypracovať NOVý PROJEKT POžIARNEJ OCHRANY a z toho môžu vyplynúť zvýšené náklady napr: v každom z jestvujúcich bytov dať nové vstupné dvere s vyššou požiarnou odolnosťou, prípadne protipožiarné uzávery a iné.
andiablo
07.04.10,09:46
presne tak. Bude potrebovať nový projekt Požiarnej bezpečnosti stavby. A tak sa mu dosť veci pomenia podľa toho čo bude chcieť. Asi nebude majiteľ moc spokojny